Athleüekkampioenschappen K. N. G. V. Maandag 14 September 1936. SCHAütK COURANT. Tweede blad. No. 10062 Voetbal Berger Sportvereeniging. WIERINGERWAARD. Met ongelooflijke snelheid suizen de race-b o'oten over de water-oworvlakte en bij vol-gas is de aandrijvende kracht zóó groot, dat de boot zich volmaakt uit het water ovheft. Uitstekende prestaties. Zeer vlot ver loop. Groote belangstelling. De heer Jb. Sleutel door K.N.G.V, onderscheiden. (Van onzen Sportredacteur. De G.V. en A.V. Olympia, Wieringerwaard, kan werkelijk op een luisterijk festijn terugzien. De toe wijzing van de landskampioenschappen Athletiek van het K.N.G.V. was een groote eer. Ongetwijfeld! Maar het. schiep daarbij een groote verantwoordelijk heid voor de bestuurders. Zij toch stonden ten eer ste voor de taak om een groot, aantal deelnemers uit vergelegen plaatsen als Tilburg, Eindhoven, Meppel, Enschedé, van Zaterdag op Zondag onderdak te ver schaffen. En daarnaast werd van hen de organisatori sche krachttoer gevergd, het geheele lijvige pro gramma in een enkelen dag af te werken. In beide opgaven is men voorbeeldig geslaagd. Dank zij de welwillendheid van de Wieringerwaarder ingezetenen, kwam de logiesmoeilijkheid in orde. Er werd zelfs nog eens zooveel gelegenheid aangeboden, dan noodig was. Of de organisatie goed was, kan nooit beter wor den getoetst dan aan de spoed waarmee het program ma wordt afgewerkt. Welnu, op dit stuk heeft het Olympia-bestuur met zijn staf van juryleden zeker een pluim verdiend, want binnen den gestelden tijd waren de wedstrijden reeds afgeloopen. Zaterdagavond. In het dorp was het Zaterdagavond al een opge wekt. beweeg. Daar kwamen de bussen en auto's van heinde en verre aan met hun sportieve lading en vele dorpsbewoners stonden al vol verwachting uit te kijken naar hun logé's. In het Wapen van Wie ringerwaard vond de logé's-distributie plaats, zoo dat dit zich allengs met een groote menigte vulde. Intusschen waren ook de juryleden opgeroepen voor een vergadering om de instructies voor den volgenden dag te ontvangen. Na het welkom van voorzitter Kaan, kreeg de heer Van Kuipers als secre taris van de Athletickcommissie van het. K.N.G.V. het woord om gezamenlijk met de jury de „krijgsartike len" door te werken en de diverse wijzigingen in de deelnemerslijsten aan te brengen. De secretaris Van Kuipers moest tot zijn leedwezen een telegram voor lezen van den heer Rijswijk uit Hooorn de voor zitter van de Athletiekcommissie van het, Gymn. Ver bond dat hij wegens droevige familieomstandig heden niet als wedstrijdleider kon fungeeren. Na overleg werd de heer .Tb. Sleutel, Olympia's penning meester, met deze gewichtige taak belast. Na deze vergadering begaf men zich naar de zaal waar zich intusschen een vroolijke schare jongelui had genesteld. Amateur-pianisten weerden zich dap per en er werd lustig gedanst. Totdat voorzitter Kaan met het klokje van gehoorzaamheid in de hand op stond om de vreugde stop te zetten: de logé's moch ten niet te laat bij hun gastvrouwen aankomen. Zondag. In stralcndcn zonneschijn lag Wieringerwaard's mooie sportpark Zondagmorgen, keurig gemaaid en tip-top in orde gebracht, op de wedstrijden te wach ten. Om half elf werd een aanvang gemaakt met de eerste nummers. Reeds vrij wat publiek omzoomde het middenveld. Gedurende de ochtéhdwedstrijden vielen verschei dene goede prestaties te genieten. Bij het polsstokhoogspringen bracht Jaarsma uit Dordrecht het tot 3.60 M., een resultaat dat door onze vertegenwoordigers op de Olympische Spelen niet wordt overtroffen. Ook het. hoogspringen met aanloop voor heeren was van uitstekend gehalte. W. van Druuten sprong 1.765 M. en na. den wedstrijd sprong hij zelfs 1.79 M. Klaas Schenk werd hier zeer goede tweede met 1.74 M. Bij het verspringen voor dames, dong onze natio nale recordhoudster mevr. JutteBriejcr (voorheen Rie Briejer) mede. Zij won met een uitstekende sprong van 5,21. Reeds op dit nummer toonde Nel van Balen Blanken haar vorm, door als derde te eindi gen. Des namiddags zou zij nog meer van zich doen spreken. Van het overige, dat wij des morgens aanschouw den, mogen we nog even aanstippen de speerworp van 50.935 M., waarmede de Utrechtenaar "Wolthers kampioen werd. Een goed idéé van Olympia was het, het speer werpen en discuswerpen op een apart .terrein achter het sportpark te doen plaats vinden. De lange duur en het gevaar van deze nummers, kan op het mid- denterrein slecht worden geduld. Nu werd die klip handig omzeild en hel verdient aanbeveling dit voorbeeld, waar mogelijk, te volgen. De gehouden loopnummers in de morgenuren wa ren in hoofdzaak series, waarvan de besten des mid dags terugkwamen. De middag. Het hoogtepunt van de wedstrijden was natuurlijk het middagprogramma, dat om 2 uur aanving. In de middagpauze hadden de juryleden zich in het gymnastieklokaal aan een koffietafel vereenigd, ter wijl de deelnemers buiten in het gras nieuwe kracht lagen te verzamelen. Die kracht, was blijkbaar niet gering, want des middags heeft, het inmiddels tot honderden aangegroeide publiek athletiek van de bovenste plank kunnen aanschouwen. Er werd dan ook met, gespannen aandacht meegeleefd. Bij het verspringen bracht de Enschedeër Dragt het met een kolossale sprong tot. 6.62 M. Boelsema uit Kolhorn, hield zich uitstekend door als derde te eindigen. Het hoogspringen voor dames trok bijzondere be langstelling. Al spoedig was duidelijk, naarmate de lat, steeg, dat het tusschen mej. F. Koen en Nel van Balen zou gaan. Mej. Krijthe kwam tot. 1.44 en viel toen af, zeker van haar derde prijs. Onze Olympische afgevaardigde, Mej. Koen, en Nel gingen onverstoor baar hoogcr; 1,515 M., alle beide er over; 1,54 M., op nieuw wipten onze kranige athleten er over. Het was duidelijk, dat er moois aan den gang was. Voor niets anders had men oog dan voor het hoogsprin- gende tweetal. De lat ewrd op 1.565 gezet. Nu zou Nel het wel niet meer halen, werd gevreesd; doch keurig scheerde zij over de lat, Avaarmede zij haar eigen beste prestatie verbeterde. Mej. Koen haalde echter ook 1.565, zoodat de lat op 1,58 kwam. Hierbij faalde Mej. Koen en kwam nogal onzacht neer en eenige oogenblikken gingen zelfs gemoeid met haar wat te masseeren. De oude was zij echter niet meer en zij faalde nu telkens. Intusschen kon mej. van Balen ook niet over die 1,58 komen. Overspringen op lagere lathoogte moest de beslissing geven. Mej. Koen had hierbij merkbaar nadeel van haar blessure en Nel van Balen werd kampioen. Een ander springnummer, waarop uitzonderlijk werk werd verricht was de hink-stap-sprong. Klaas Schenk van Olympia, Wieringerwaard, heeft reeds 8 jaren achtereen de kampioenstitel op dit nummer behaald. Zou hij het weer moeten winnen, dan was daarvoor noodig dat hij meer dan 13.20 m. haalde, want een andere inschrijver, Aarnoutse, was daartoe in staat. Aarnoutse kwam echter niet verder dan 13,01. Klaas Schenk daarentegen sprong verder dan ooit. Na een sprong van 13.96 wilde hij persé die ter gende 4 c.M., die hem van de 14 meter scheidden, overbruggen. En jawel, het lukte. Tweemaal achter een haalde hij 14,11 meter, waarmee hij overtuigend voor de negende keer kampioen werd, zijn eigen beste prestatie aanzienlijk verbeterde en zich zeker een der drie besten van ons land (K.N.A.V. athle ten inbegrepen) weet. Het was jammer dat mej. Koen door haar blessure bij het hoogspringen niet kon deelnemen aan de fina le 100 meter, want bij de series in den morgen had ze reeds zonder eenigen tegenstand een tijd van 13,1 gemaakt, terwijl ze op het laatste stuk zicht baar inhield. Thans ging mevr. Jutte-Bréejer met een tijd' van 13,4 met den titel strijken. Mej. Nel van Balen Blanken won de 80 M. hor den op haar gemak, waarmede zij zich voor de tweede achtereenvolgende maal meesteres toonde op dit nummer. Op tal van nummers is, vergeleken bij vorig jaar, flinke vooruitgang te bespeuren en er zijn verschei dene nummers bij waarop deze K.N.G.V. leden be wijzen niet onder te doen voor de besten uit de K.N. A.V., de organisatie van clubs, die uitsluitend aan athletiek doen. Op de 100 meter voor heeren maakte Dragt in de demifinalc zelfs een tijd van 11,2 sec. in de finale was hij echter belangrijk minder snel en moest Van Geenhuizen, die 11,4 boekte, laten gaan. Voor cle uitvoerige uitslagen verwijzen we naar onderstaande volledige opgave. Opmerking verdiend nog dat twee leden van Olympia elk een derde prijs wisten te behalen. Klaas Schenk Kz. werd nl. derde op de 800 M. en Jaap van Ham derde op de 1500 M. Prijsuitreiking. In het „Wapen van Wieringerwaard" vereenigden jury, deelnemers en publiek zich voor de prijsuitrei- king. De heer Hop uit Haarlem, vice-voorzitter van het K.N.G.V., kweet zich van die taak. Maar vooraf hield hij een rede, waarin hij aanving met het prachtige succes van dezen dag te constateeren. Over cle orga nisatie was de heer Hop vol lof. Hij gaf toe, dat hij eerst een beetje huiverig gestaan had tegenover cle aanwijzing van Wieringerwaard, omdat het zoo uit middelpuntig gelegen is. De praktijk heeft getoond, aldus spr., dat die bezwaren ongegrond waren. Van heinde en verre is men gekomen en men is met groote toewijding gehuisvest geworden. Menschen die jarenlang in de sportwereld meeloo- pen, hebben kunnen likkebaarden bij het aanschou wen van cleze schitterend verloopen wedstrijden. Wieringerwaard had dus de aanwijzing ruimschoots verdiend. Voor zoo'n grooten wedstrijd zijn altijd stille wer kers in touw, vervolgde de heer Hop, die achter de schermen machtig veel arbeid verplaatsen. Een1 daarvan wilde de heer Hop eens extra noemen en wel de heer Jb. Sleutel Az., sinds 18 jaar penning meester van Olympia. en 11 jaar als penningmeester van den Turnkring. Als erkenning van zijn groote werkzaamheid voor de gymnastiek wereld kon de heer Hop meedeelen namens het Iv.N.G.V.-bestuur dat de heer Sleutel benoemd was tot lid van ver dienste. Een donderend applaus, dat minutenlang aanhield onderstreepte deze onderscheiding, waar van het eereteeken den heer Sleutel op de borst wercl gespeld. Zichtbaar verrast voor deze bijzondere onderschei ding, heeft de heer Sleutel den heer Hop dank ge zegd en hem verzocht dien over te brengen aan het bestuur. Nadat de heer Hop de grootste gebeurtenissen van den dag in het kort had gereleveerd, deelde hij de prijzen uit. Aan het slot richtte hij nog woorden van dank aan de jury, voor haar werkzaamheden op dezen lan gen drukken dag. Een vertegenwoordiger van P.S.V., Eindhoven, heeft., mede namens de andere ver af wonende clubs, dank gezegd voor de ontvangst en de allerhartelijk ste huisvesting bij de ingezetenen. De Wieringer- waarders mochten gerust eens bij hem komen aan- loopen. De heer Jb. Kaan Kz., voorzitter van Olympia, heeft de officieele bijeenkomst met verschillende dankbetuigingen gesloten. Een druk bal heeft ve len nog langen tijd bijeen gehouden. Onzerzijds willen we Olympia weer eens een com pliment maken over de wijze waarop ze nu al ja renlang pionierswerk verricht op athletiekgebied in ons Noorden. Zij oogstte daarvoor ongetwijfeld reeds veler dank, maar even onomstreden staat voor ons vast, dat zij eenmaal getuige zal zijn van een breed verbreid athlct.iekleven in onze omgeving, vooral door haar toedoen. De volledige uitslagen luiden: 800 M. hardloopen Heeren: 1. M. Couwenhoven, Volharding, Purmerend, 2.17; 2. P. Leeuwerik, Spar- ta, Dordrecht, 2.18.2; 3. K. Schenk, Olympia, Wierin gerwaard 2.20.9. Speerwerpen Heeren: 1. J. Wolthers, Kr. en V., Utrecht, 50.935 M.; 2. G. Louwman, Sparta, Dordrecht 48.30 M.; 3. D. Dragt, Sport/lust, Enschede 47.99 M. Polsstokhoogspringen Heeren: 1. R. Jaarsma, Spar ta, Dordrecht, 3.60 M.: 2. C. Gelens, Olympia, Til burg 3 M.; 3. A. v. d. Breugel, Sparta, Dordrecht, 2.95 Meter. Hoogspringen m. a. Heeren 1. W. v. Druten, H.B. S.. Wageningen, 1.76.5 M.; 2. K. Schenk Jr, Olvm- pia, Wieringerwaard, 1.74 M.; 3. P. Spoor, Concor- dia, Haarlem, 1.69 M. Discuswerpen Heeren: 1. N. Brandsma, E.T.V., Eindhoven, 36.88 M.; 2. W. A. Hofs, W.G.V., Win- trswijlc, 36 M; 3. J. Keizer, Rapiditas, Groningen, 35.47 M. 100 M. Hardloopen Heeren: 1. A. v. Geenhuizen, Turnlust, Beverwijk, 11.4 sec.; 2. D. Dragt, Sportlust,' Enschede 11.7 sec.; 3. A. Schaap, Turnlust, Bever wijk 11.8 sec. Verspringen Heeren: 1. D. Dragt, Sportlust, En schede, 6.62 M.; 2. P. Spoor, Concordia, Haarlem. 6.24 M.; 3. J. G. Boelsums, U.D.I., Kolhorn, 6.13 M. 1500 M. Hardloopen Heeren: 1. J. Bakema, Quick. Groningen, 4.33 sec.; 2. J. Punt, Lvden, H.meer, 4.33.6 sec.; 3. Jb. v. Ham, Olympia, Wieringerwaard. Kogelstooten Dames: 1. L. Mol, P.S.V., Eindhoven. 10.26 M.; 2. E. Krijthe. Brunhilde, Groningen, 10.05 M,; 3. M. v. WijkBosma, U.D.I, W. v. O, Hoorn. 10.01 M. Verspringen Dames: 1. Mevr. R. Jutte—Briejer, Brunhilde, Leiden, 521 M.; 2. R. ter Vaarwerk, P.S, V., Eindhoven, 5.03 M.; 3. N. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard. 5Dl M. Hoogspringen Dames: 1. N, van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 1.565 M.; 2. F. Koen, Hoofddorp, te Hoofddorp, 1.565 Mi; 3. E. Krijthe, Brunhilde, Groningen, 1.44 M. 80 M. Horden Dames: 1. N. van Balen Blanken, Olympia, Wieringerwaard, 13.6 sec.; 2. L. Hensema, Brunhilde, Groningen, 14.4 sec.; 3. Peet Dieben, Brunhilde, Leiden, 14.5 sec. 100 M. Hardloopen Dames: 1. Mevr. R. Jutte Briejer, Brunhilde, Leiden, 13.4 sec.; 2. C. Bak, Hy- gëa, Krommenie, 13.5 sec.; 3. F. Berendes, B.G.V., Bloemenclaal, 13.6. (Op dit nummer viel uit. mej. F. Koen, wegens een blessure opgeloopen bij het hoog springen). Discuswerpen dames; 1. L. Mol, P.S.V.. Eindhoven, 33 M.; 2. E. Veldman, Brunhilde, Groningen, 32.15 M.; 3. A. Boomhouwer, Aalsmeer, te Aalsmeer 3125 Meter. 4 x 100 M. Dames Estafette: 1. P.S.V., Eindhoven, 53.9 sec.; 2. Brunhilde I, Groningen', 54.5 sec.; 3. Brunhilde II, Groningen, 55.8 sec. Speerwerpen Dames: 1. P. Dieben, Brunhilde, Lei den, 35.90 M.; 2. A. v. Oort, Volt, Tilburg, 2Sé80 M.; 3, A. Vos, Brunhilde, Groningen, 37.05 M. 400 M. Hardloopen Heeren: 1. W. v. Roode, Vol harding, Purmerend, 56 sec.; 2. Jb. Vos, Lycurgus, Krommenie, 57.6 sec. 4 x 100 M. hardloopen Estafette Heeren: 1. Quick, Meppel, 46 sec.; 2. Rapiditas, Groningen, 46.9 sec.; 3. Turnlust, Beverwijk, 47.2 sec. Kogelstooten Heeren: 1. J, Keizer, Rapiditas, Gro ningen, 11.75 M.; 2. J. Bruin, Sparta, Dordrecht, 11.50 M.; 3. W. v. Druuten, I-I.B.S., Wageningen, 11.41 M. Hink-stap-sprong Heeren; 1. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 14.11 M.; 2. J. Aarnoutse, Sparta, Dordrecht, 13.01 M.; 3.. P. Spoor, Concordia, Haar lem, 12.85 M. 3000 M. Hardloopen Heeren; 1'. M. de Groot, Lycur gus, Krommenie, 9.56.3 sec.; 2. J. Punt, Lynden, Haarl.meer.10.19.5 sec.; 3. K. Brasser, Lycurgus, Krommenie, 10.51.9 sec. Zweedsche Estafette Heeren; 1. Rapiditas, Gro ningen, 2.13.5 sec.; 2. Sportlust, Enschede, 2.17.1 sec.; 3. Volt, Tilburg, 2.17.S sec. Driekamp Heeren: 1. Sparta, Dordrecht, 6248 punt 2. Olympia, Tilburg, 5567 pnt. Zweedsche Estafette Dames; 1. P.S.V., Eindhoven, 61.4 sec.; 2. Brunhilde I, Groningen, 62 sec.; 3. Brunhilde, Leiden, 62.5 sec. Driekamp Dames: 1. B.G.V., Bloemendaal, 7054 pnt.; 2. Brunhilde, Leiden, 6895 pnt.; 3. Brunhilde, Groningen, 6734 pnt. De twee adspiranten-elftallen scoren te- samen elf doelpunten, terwijl hun doel- verdedigers geen enkele maal werden gepasseerd. De twee adspiranten-elftallen speelden gistermid dag vriendschappelijk tegen "de jongens uit Oudkar spel. Om twintig minuten over een kregen we eerst B.S.V. b tegen D.T.S. b te zien. De jongste Berger ploeg had invallers voor doelverdediger Bakker; denspil Karei ten Bruggencate en den voorspeler Jaap Jansen. Laten we'dadelijk zeggen, dat cle in vallers aardig hebben gespeeld, vooral Klaas van Vliet, die Bakker onder de lat verving, heeft heel goede dingen gedaan en liet zich niet passecren. Het was eenaardige wedstrijd, welke door scheids rechter Akerboom op rettige wijze geleid werd. Beide partijen gingenvrijwel gelijk tegcyi elkaar op, van D.T.S. zagen we vooral in de voorhoede dikwijls beter spel dan in den B.S.V.-aanval. Fred Bus bleek door z'nl ange rustperiode er vrijwel uit te zijn en Jackie Buijs op de rechtbuitenplaats ver viel weer in z'n oude fout, door zich steeds te laten afdekken; hij wachtte maar af en was lang niet bewegelijk genoeg. Tot overmaat van ramp ontbrak hem gister alle enthousiasme. Zijn buurman Ellie Koning speelde een handig partijtje voetbal, maar hield den bal veel te lang bij zich. Vlugger rea- geeren is een der eerste vereischten voor een voor speler. Thijs Kroon op den linkervleugel heeft goed gespeeld, hetgeen ook gezegd kan worden van Henk Stukje op den linksbuitenplaats. De geheele vleu gel is echter wel wat licht. In de middenlinie deed Herman Poldervaart als spil vooral in de eerste helft uitstekend werk; al dient ook hij. het willen passeeren van een tegen stander af te leeren. De spil heeft tot taak eiken bal dadelijk te plaatsen en dan op de vleugels in de richting van den hoekvlag. De kanthalfs Jan Ton en Dik Groot deden herhaaldelijk nuttig werk, doch dienen zich in plaatsen te oefenen. Beide backs, Jan Willig en Wolly Rensink, waren voldoende. Tot de rust bleef de stand dubbel blank, daarna kreeg B.S.V. een strafschop toegewezen. Was dit een niet te wat al te zware straf scheidsrechter? Fred Bus plaatste zich achter den bal en maakte geen fout. Gelukkig dat Ellie Koning na keurig solospel er nog een puntje aan toevoegde, anders was de. overwinning wel wat erg mager geweest. Op dezen wedstrijd volgde de ontmoeting tusschen de a-elftallen van B.S.V. en D.T.S. B.S.V. a was zonder keeper Colnot, waarvoor Dik Bakker inviel en zonder den spil Jan v. d. Plas, waardoor Kui pers centerhalf speelde, Piet Wijers in de achter hoede was terugetrokken en aJap aJnsen de rechts buitenplaats bezette. D.T.S. a is ons wel heel erg tegengevallen, want reeds nu een minuut of tien was het te zien, dat B.S.V. aan D.T.S. een gemak- kelijken tegenstanóerh ad. De blauwhemden he li eersch ten het spel volkomen. Weliswaar verdedigde D.T.S. zich in de eerste helft kranig, waardoor de stand niet hooger dan tot 30 werd opgevoerd, maar na de thee had de D.T.S.-ploeg niets meer in cle inelk te brokkelen. Dik Bakker in het doel heeft in deze periode geen enkelen bal gehad en de twee backs Arie Urbanus en Piet Wijers kwamen er slechts zelden aan te pas. Ook de middenlinie had een. gemakkelijke taak en behoefde zich niet uiter mate in te spannen. In de voorhoede wilde het aanvankelijk niet vlot ten. Dat was feitelijk de schuld van Jan Eriks, die elkens weer van de middenvoorplaats naar links afdwaalde, waardoor de rechtsbinnen Hans Bussel- mann automatisch naar de middenvoorplaats afzak te en Jaap Jansen op den vleugel niet den minsten steun ondervond. Eenmaal zelfs liepen Nick van den Berg en Jan Eriks elkander radicaal in den weg en werd daar door een goede kans verknoeid. Ook de middenlinie was debet aan dit peuterig spel, daar de bal slechts zelden op de vleugels werd geplaatst. Na de rust, toen Hans Busselmann met Jaap Jan sen van plaats had gewisseld, ging het heel wat beter en ontstonden er door snelle aanvallen van Hans, gevolgd door fraaie voorzetten, eenige goede doelpunten. Met dat al was het een lust den jeug digen Eriks aan het werk te zien. Zijn vrijspelen, stoppen en schieten, het was, alles af. .Daarbij pas seerde hij weei-galoos handig, ofschoon hij er zich voor dient te hoeden te veel alleen te willen doen, Nick v. d. Berg op de linksbinnenplaats gaf hem telkens weer keurige kansen, waarvan Jan dank baar profiteerde. Van de negen doelpunten er acht te maken in den tijd van een uur, is zeker een prestatie, vooral als men bedenkt, dat het stuk voor stuk zeer massieve doelpunten waren ook. Wij den ken speciaal aan een paar gloeiende kogels van zijn voet en aan een prachtigen kopbal, waar de D.T.S. doelman absoluut geen kijk op had. Jaap Jansen en Dirk Mosk vielen niet op. terwijl het spel van Busselmann voor de rust bepaald slecht was; in de tweede helft als rechtsbuiten was hij veel beter op dreef. Er werd met 90 gewonnen, want ook Nick. v. d. Berg scoorde nog een fraai doelpuntje. Laten nu de jongens zich op deze groote overwinning niet. blind staren, want D.T.S. a was feitelijk voor hen geen tegenpartij. Er ontbreekt heusch aan het a-olftal nog een heeleboel, aanvoer der Kuipers bij voorbeeld is weliswaar een zwoeger, maar daarmede alleen komt hij er niet. Hij dreef als spil veel te veel op; moet niet zelf steeds op doel willen schieten, doch dient een bal onmiddellijk af te geven. Met dat al zien we de a-ploeg vol vertrou wen de competitie ingaan. Fouten zijn er, om te worden hersteld, maar over het geheel is het een puik elftalletje. A.F.C. I.—VOORWAARTS I. 2—5. Bovenstaande ontmoeting werd gespeeld op het A.F.C.-terrein en wel ten bate voor de Missie, Als om 12.45 uur scheidsrechter Amenda beginnen laat, blijkt het dat A.F.C. volledig is en Voorwaarts met een in valler speelt. Van den aftrap af is het dadelijk Voorw. die vurig aanvalt. J. Grootjes krijgt daedlijlc al een kans, als Kos voorzet,' maar zijn schot wordt, door cle A.F.C.- keeper over de lat gewerkt. Een corner, goed geno men, wordt weggewerkt. A.F.C. probeert het met en kele doorbraken, die niet geheel van gevaar ontbloot zijn, maar de achterhoede, en in de laatste instantie de Voorw. keeper weten wel raad met den bal. Als er een kwartier gespeeld is, krijgt G. Nijman den bal, gaat er mee vandoor, zet goed voor en Grootjes vol trekt het vonnis. 0—1. A.F.C. gooit er nu een schepje op, zoodat de Voorwaarts-achterhoede handen vol werk krijgt. Een doelpunt van M. Mettes wordt wegens buiten spel geannuleerd. Na een half uur spelens brengt G. Nijman den bal op, hij passeert een tegenstander en schiet hard in. (4-2. Dan komt een tegenpunt van A.F.C., als de ach terhoede van „Voorwaarts" even weifelt met wegwer. ken. De rechtsbinnen schiet hard in (12). De laatste minuten voor de rust zijn weer voor de bezoekers, maar de A.F.C. achterhoede houdt stand. De tweede helft begint, met een groot overwicht van Voorwaarts en A.F.C. wordt geheel terug gedron gen. Een paar harde kogels gaan naast. Het is slechts uitstel. Als de ■bal voor de zooveelste maal weer goed voorgezet wordt, is het Grootjes die er 1—3 van maakt. A.F.C. is nog niet van den schrik bekomen, of Kos heeft er al 1—4 van gemaakt. A.F.C. ziet het gevaar en ze krijgen nu het beste van het spel, maar hoe er ook geschoten wordt, steeds is het de Voorw. keeper die zegevierend uit den strijd komt. Voorwaarts is nog niet tevreden. Als de linksbui ten cle bal hoog voorzet, is het weer de middenvoor, die de bal over de lijn werkt (1—5). A.F.C. zet nu al op al, en met succes, want als cle rechtsbuiten den bal afgemeten voorzet, geeft cle middenvoor Schuit geen kans. (2—5). De laatste tien minuten gaan weer gelijk op, maar hoe er ook gewerkt wordt, de stancl ondergaat geen verandering meer, zoodat het

Schager Courant | 1936 | | pagina 5