De Langendijker Groentenveilingen. Tentoonstelling Uit Zijpe te Schagerbrug* De officieele opening. Om 10 uur vond in het Hotel „Het Wapen van de Zijpe", van den heer S. Kuiper de officieele ope ning plaats van de jaarlijksche Kermistentoonstelling. van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Zijpe en Om streken. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op de beide wethouders van Zijpe, de heeren G. v. d. Sluijs en C. Nannis. De Voorzitter, de heer H. Rezelman, heette allen welkom; het deed spr. genoegen, dat de heeren die altijd belangeloos helpen, zich weer ieder jaar dispo nibel stellen. Een speciaal welkomstwoord richtte spr. tot B. en W. van Zijpe en den gemeentesecretaris, den heer J. A. de Boer en ook tot den nieuwen keur meester, v. d. Veen, die ingevallen is voor iemand die dacht dat hij te oud werd. Vervolgen werden welkom geheeten de heeren voor de „koudbloed". Jammer was het dat hun werk kring zoo gemakkelijk was; zij hebben n.1. slechts 8 paarden te keuren; we zullen hopen, dat dit later beter wordt. Spr. sprak zijn genoegen uit over het aantal inzendingen, dat ruim zoo goed was als vorig jaar; als de tentoonstelling niet slaagt, komt dit niet door een gebrek aan inzendingen. Spr. besloot met de hoop uit te spreken op een mooien dag weer, veel publiek en dus goede ontvangst en verklaarde hier mede de tentoonstelling voor geopend. Op de Paardenmarkt was het reeds vroeg een drukte van belang. Een be kend koopman gaf ons de volgende noteeringen op: ketten f70f200, slachtketten f100f150, rijpaarden f200—f375, jonge paarden V/o jaar f150—, 2% jaar f250.werkpaarden f200—f300 en slachtpaarden f 159-f210. Aanvoer was ruim; handel goed. De Tentoonstelling had meer belangstelling verdiend, want er waren vele inzendingen en zij waren van goed gehalte. Jammer genoeg echter was het bezoek zeer matig, terwijl het weer toch vrij goed was. Weliswaar was het een beetje dreigend, maar het bleef toch droog. We laten hier de bekroningen volgen: PAARDEN/ No. 1. Paarden van 4 jaar en ouder (warmbloed): le prijs N. Appel, Schagen; 2e prijs Wed. H. Polle, Schoorl: 3e prijs Jac. Zwemmer, St. Maartensbrug; eerv. verm. G. W. Waiboer, Anna Paulowna. No. 2. 3-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs P. J, Vlam, Burgerbrug. No. 3. 2-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs A. Filmer, Eenigenburg; 2e prijs N. Appel, Schagen; 3e prijs S. Delver, Schagen; eerv. verm. KI. Hoogscha- gen, Koegras, Helder. No. 4. 1-jarige Paarden (Warmbloed): le prijs G. Schuit Kz., St. Maartensburg; 2e prijs N. Spaans, Barsingerhorn; 3e prijs P. Vries, Schagerbrug; e.v. Jb. Schilder, Schagen. No. 5. Veulens (Warmbloed): le prijs S. Knossen, Oudesluis; 2e prijs G. Rademaker, Pettenerkluft; 3e prijs N. Appel, Schagen. No. 6. 3-jarige Paarden (Koudbloed): le prijs G. II. Geerligs, Anna Paulowna; 2e prijs J. W. Metse laar, Wieringerwaard; No. 7. 2-jarige Paarden (Koudbloed): le prijs G. H. Geerligs, Anna Paulowna; 2e prijs P. J. Vlam, Burgerbrug. No. 9. Veulens (Koudbloed): le prijs G. Schuijt Kz., St. Maartensbrug; 2e prijs L. Visser, Dijkstaal, St. Maarten; 3e prijs J. W. Metselaar, Wieringerwaard. HOORNVEE, No. 10. Melkkoeien (afgew.) ger. met 'n betrouw baren melkstaat, gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1936: le prijs H. C. Kooij, Harkenkarspel; 2e prijs W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3e prijs W. v. d. Oord, Bai-singerhorn; e.v. A. Francis, Schagen. No. 11. Melkkoeien, (afgewisseld), gekalfd heb bende tusschen 1 Januari en 31 Mei 1936; le pr. N. T. Hopman, Schagerbrug; 2e prijs G. Schuijt Kz., St. Maartensbrug; 3e prijs N. T. Hopman, Schagerbrug. No. 12. Twenters (geregistreerd), gekalfd hebben de tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1936: le prijs W. v. d. Oord, Barsingerhorn, 2e prijs idem, 3e prijs J. E. J. Kramer, Burgerbrug; e.v. C. N. de Wit, Stolpen, Schagefbrug. No. 13. Twenters (niet geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei '36: le prijs P. S. Eenhoorn, Valkoog; 2e prijs Jn. Brak, Schager brug; 3e prijs N. T. Hopman, Schagerbrug. Hoogst ernstige toestand van den Neder- landschen tuinbouw - niet minder die van Langendijk in het bijzonder alle orga nisaties zijn het er over eens een drin gend verzoek aan de regeering om hulp de export naar Duitschland de grootste factor aardappelen brengen lage prij zen op slechte prijzen voor roode, gele en witte kool deze laatste loopt nog in prijs achteruit ook groene kool goed koop geringe aanvoer van uien we gens de zeer lage prijzen weinig be langstelling voor bleten en wortelen lage prijzen vrij groote aanvoer van boonen goede kwaliteit, goede prijzen weinig van deze kwaliteit overigens lage prijzen iets betere noteeringen voor bloemkool tomaten slecht - drui ven stationnair aanvoer andijvie en rammenas. Dc toestand van den geheelen Nederlandschen tuinbouw is hoogst ernstig; die van den Langen- dijker tuinbouw in het bijzonder nog een beetje ern stiger. Dit is wel gebleken op de in de afgeioopen week gehouden vergadering van het Centraal Bu reau uit de Veilingen, waar verzamelen is geblazen en een noodkreet is geuit. Er is daar tot de regee ring de dringende wensch gericht. Help de tuinbouw vóór het te laat is. Op die vergadering waren alle organisaties, welke belang hebben bij den tuinbouw, in het bijzonder hij den export van tuinbouwpro ducten in roerende eenstemmigheid bijeen: het C.B., dat den geheelen Nederlandschen tuinbouw over koepelt, de verschillende standsorganisaties, n.1. de R.K., de Christelijke en neutrale tuindersbonden, dan de diverse arbeidersorganisaties en de afgevaardig den van de Nederl. Vereen, van Fruit- en Groenten- Exporteurs en andere export-vereenigingen. De nood in den tuinbouw moet inderdaad wel hoog zijn gestegen als al die verschillend gezinde en op ver schillenden grondslag opgetrokken organisaties daar in volle eenstemmigheid zich tot de regeering wenden met enkele verzoeken, die allen konden on- No. 14. Melkvaarzen (geregistreerd), gekalfd heb bende tusschen 1 Jan. en 31 Mei '36: le prijs C. N. de Wit, Stolpen, Schagerbrug; 2e prijs W. v. d. Oord, Barsingerhorn; 3e prijs A. Francis, Schagen; e.v. Jb. Eriks, Schagerbrug. No. 15. Melkvaarzen (niet geregistreerd), gekalfd hebbende tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1935; le prijs S. v. d. Wal, Winkel; 2e prijs C. Marees, Schagerbrug; 3e prijs G. Brak Kz., Schagerbrug; e.v. N. T. Hop man, Schagerbrug. No. 16. Pinken (geregistreerd), geb. in 1935: le prijs J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 2e prijs C. N. de Wit, Stolpen, Schagerbrug; 3e prijs W. v. d. Oord, Barsingerhorn; e.v. idem. No. 17. Pinken (niet geregistreerd), geboren in 1935: le prijs C. Huiberts, Schagen; 2e prijs A. Wit Kz., Tolken, Schagen; 3e prijs D. Sleutel, Barsinger horn; e.v. P. Zwaan, Tolken, Schagen. No. 18. Stierkalveren (gereg.), geboren in 1936: le prijs J. E. J. Kramer, Burgerbrug; 2e prijs A. Francis, Schagen; 3e prijs idem; e.v. A. Brak, Sint Maarten. No. 19. Kuikalveren, Graskalf (gereg.), geboren in 1936: le prijs H. C. Kooij, Harenkarspel; 2e prijs A. Brak, St. Maarten; 3e prijs Jb. Swaan, Schager- waard; e.v. J. E. J. Kramer, Burgerbrug. No. 20. Kuikalveren (Graskalf) (niet gereg.), gebo ren in 1936: le prijs S. v. d. Wal, Winkel; 2e prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog; 3e prijs P. J. Vlam, Bur gerbrug; e. v. N. T. Hopman, Schagerbrug. WOLVEE. No. 21. 4 Fokschapen (type Texelsch), ingeschre ven in een fokregister,ge boren in 1935, zichtbaar ge worpen hebbende: le prijs M. Kant, Weere, Winkel; 2e prijs W. v. d. Oord, Barsingerhorn; No. 22. 4 Fokschapen (type Texelsch), ingeschre ven in een fokregister), geb. in 1934 of eerder (zicht baar geworpen hebbende): le prijs M. Kant, Weere, Winkel; 2e prijs P. S. Eenhoorn, Valkkoog; 3e prijs S. v. d. Wal, Weere, Winkel; A. Brak, St. Maarten. No. 23. Vier Ooilammeren, type Texelsch, inge schreven in een fokregister: le prijs KI. Reijne, Bar singerhorn; 2e prijs A. Brak, St. Maarten; 3e prijs H. van Hoorn, Wieringerwaard. No. 24. Een Ram, geboren in 1934 of eerder, type Texelsch, ingeschreven in 'n fokregister: le prijs M. Kant, Weere, Winkel; 3e prijs Jn. Hoogland, Burger brug. No. 25. Een Ram, geb. 1935, type Texelsch, inge schreven in een fokregister: le prijs H. van Hoom, Wieringerwaard; 2e prijs W. v. d. Oord, Barsinger horn; 3e prijs G. Oosterman, St. Maartensbrug. No. 26. Ooi, met hare in 1936 geboren Lammeren, waaronder ten minste 1 Ramlam, type Texelsch, ingeschreven in een fokregister; le prijs A. Brak, St. Maarten. No. 27. 3-tallen Ram-lammeren van één Vader (ty pe Texelsch), ingeschreven in een fokregister: le pr. M. Kant, Weere, Winkel; 2e prijs KI. Reijne, Barsin gerhorn; 3e prijs W. v. d. Oord, Barsingerhorn. No. 28. Tien Overhouders, behoorende aan leden van de afdeeling: le prijs G. Brak Kz., Schagerbrug; 2e prijs Jb.'Eriks, Schagerbrug; 3e prijs Jb. Stammes, Oudesluis. No. 29. Vier Fokschapen, geb. in 1934 (niet inge schreven in een fokregister en zichtbaar geworpen hebbende): le prijs C. Huiberts, Schagen; 2e prijs A. Wit Kz., Schagen; 3e prijs Jb. Eriks, Schagerbrug. No. 30. Vier Ooilammeren, niet ingeschreven in een fokregister: le prijs A. Brak, St. Maarten; 2e prijs G. Brak, Schagerbrug; 3e prijs P. J. Vlam, Burgerbrug. No. 31. Een Ram-lam, geboren in 1935, niet inge schreven in een fokregister: le prijs A. Wit Ivz., Schagen; 2e prijs G. Brak, Schagerbrug; 3e prijs Wed. H. Polle, Schoorl. PLUIMVEE. No. 34. Leghorns (wit): le prijs D. Zeeman Wz., St. Maartensbrug; 2e prijs Jac. Zeeman, St. Maartens brug; e.v. Jn. Visser St. Maartensbrug. No. 38. Andere rassen: le prijs S. Vasbinder, Alk maar; 2e prijs J. Smit, Spanbroek; e.v. Hoenderpark „Brandwijk", St. Maartensbrug. No. 39. Hollandsche Krielen: e.v. A. A. Vlietman, Alkmaar. No. 40. Andere rassen Krielen: le prijs Mevr. C. Hoep-van Rooij, Braakpolder, Winkel, Jb. van Zon, Alkmaar; 2e prijs J. Smit. Spanbroek, Jb. Bood, Schagerbrug; e.v. J. Smit, Spanbroek. No. 41. Eenden, N.H. Spreeuwkoppen: le prijs J. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem. No. 42. Loop-eenden: le prijs J. Smit, Spanbroek; 2c prijs idem; e.v. Jac. Zeeman, St. Maartensbrug. No. 44. Toornen 14 1—6: le prijs J. Smit, Span broek; 2e prijs A. Korver, Alkmaar. KONIJNEN. No. 45. Vlaamsche Reus (wit), Ram: le prijs Gebr. Visser, St. Pancras; 2e prijs J. v. d. Aakster, Alk maar; e.v. Jn. Visser, St. Maartensbrug, C. Hoep, Braakpolder, Winkel. No. 46. Vlaamsche Reus (wit), Voedster: le prijs derschrijven. Geen wonder, dat er in dit adres op gewezen werd, dat juist de export naar Duitschland door de sinds eenige jaren bestaande betalingsmoei lijkheden met dat land enorm is afgenomen, het geen wel zeer duidelijk blijkt uit het feit, dat de uitvoer van tuinbouwproducten naar Duitschland, welke in 1929 nog 379.000.000 K.G. beliep voor een waarde van f55.388.000, in 1935 was gedaald tot 137.000.000 K.G. voor een waarde van f 11.135.000. Als men dan nog weet, dat de bcheofte van Duitschland aan onze productie niet minder is dan voorheen, ja aan sommige producten eigenlijk meer behoefte is, dan ligt het voor de hand, dat de tuinbouw, staande voor een catastrophale ineenzinking, zich tot de re geering wendt met een noodkreet, om in deze be narde omstandigheden raad te verschaffen. De tuin ders wachten nu op daden. Verbetering trad ook deze week aan de Langen- dijker veilingen niet in. Al draaide er niet veel door, de prijzen waren over zoo goed als de heele linie veel te laag. De aanvoer zoowel als prijzen der verschillende soorten aardappelen weken niet veel af van die der laatste weken. Vrij veel Schotten kwamen ook deze week weer aan de veilingen. Voor Bonken werd f 2 f 2.40 betaald, voor middelgroote fl.401.60, met en kele partijtjes, die een iets hoogeren prijs opbrach ten. Drielingen werden voor f2.29—2.40 verkocht. Blauwe Eigenheimers noteerden van f 1.99—2.20 met enkele uitzonderingen en witte Eigenheimers van f 1.70—2.20. Ronde Duken werden verhandeld voor f2.70 tot f3.20 en Bevelanders voor fl.60. Blauwe aardappels brachten 12—2.10 op, Schoolmeesters f 1.60. Aan de Broeker veiling kwamen nog gemiddeld 3 spoorwagens roode kool, te Noordscharwoude aan merkelijk minder. Veel werd voor fl1.50 verkocht. De mooiste en meest gezochte partijen en sor teeringen brachten van f 1.80 tot ongeveer f3 op. De hoeveelheid gele kool, welke aan de veilingen werd aangevoerd, was ongeveer dezelfde als die van roode kool. De prijzen waren slecht. Een belangrijk deel bracht f 1—1.50 op; de rest werd voor f 1.50—2 ver kocht of draaide door. Groot was de aanvoer van witte kool. In het begin der week werden voor deze koolsoort nog iets minder slechte prijzen besteed dan later. In de eerste helft der week n.1. werd van 90 cent tot f 1.10 besteed, doch later werd het 70 tot 90 cent, terwijl een groot deel doordraaide, De be- J. v. d. Aakster, Alkmaar; 2e prijs C. Hoep, Braak polder, Winkel. No. 47. Vlaamsche Reus (andere kleur), Ram; le prijs A. Korver, Alkmaar. No. 52. Angora, Voedster: le prijs A. Balk, Alk maar; 2c prijs W. Poelstra, Alkmaar; e.v. idem. No. 54. Lotharingers, Voedster: le prijs Jb. Oost- wouder, 't Zand; e.v. D. Sleutel, Hoogebieren, Bar singerhorn; C. Hoep, Braakpolder, Winkel. No. 55. Hollanders, Ram: le prijs J. Smit, Span broek; 2e prijs idem. No. 56. Hollanders, Voedster: le prijs J. Smit, Spanbroek; 2e prijs idem. No. 57. Cohincella, Ram: le prijs Jb. van Zon, Alkmaar. v No. 59. Andere rassen, Voedster: le prijs S. Groot, Alkmaar; 2e prijs A. Kiezeling, Schagen; e.v. S. Groot, Alkmaar. No. 60. Andere rassen. Ram: le prijs T. Kalksma, Alkmaar; 2e prijs S. Groot, Alkmaar; e.v. J. van Hoorn, Alkmaar. No. 61. Voedster met jongen: le prijs J. Smit, Spanbroek. No. 62. Nesten jongen: le prijs J. Smit, Spanbroek. BLOEMEN EN PLANTEN. No. 63. Voor de mooiste collectie Bloemen en Planten van particulieren: 2e prijs Mevr. A. Kieze- ling-Kuis, Schagen. No. 64. Voor de mooiste collectie Cactussen van particulieren; le pr. Mevr. van Loenen-Klaus, Scha gerbrug; 2e prijs Mevr. A. Kiezeling-Kuis, Schagen. No. 65. Voor de mooiste Cactus: le prijs Mevr. v. d. Werf—de Wit, Schagerbrug; 2e prijs P. dcVries Rz., 't Zand; e.v. Mevr. Zeeman-Borst, Schagerbrug. No. 67. Voor de mooiste Plant v. particulieren (niet bloeiend): le prijs Mevr. P. Klok-Bakker, Schager brug; 2e prijs Mevr. M. Wartenhorst-Doorn, Schager brug; e.v. Mevr. Zeeman-Borst, Schagerbrug. No. 68. Voor dc mooiste collectie Snijbloemen van particulieren: le prijs Mevr. Vries-de Graaf, Scha gerbrug. Ter Opluistering: e.v. Cor Boot, Schagerbrug; Kruit en Co., Schagerbrug. SCHAGERBRUG. Harddraverij. Men verzoekt ons mede te deelen, dat ook het paard „Xuthus" van den heer Geersen aan de dra verij van a.s. Dinsdagmiddag zal deelnemen. Volks- en kinderspelen. Ter gelegenheid van de kermis werden Zondag middag op het terrein bij de o. 1. school alhier volks- en kinderspelen gehouden, georganiseerd door de Gymnastiekvereeniging „Ons Genoegen", 's Middags werd eerst een marsch door het dorp gemaakt, ter wijl daarna een begin gemaakt werd met de spelen. Er was vrij veel publiek aanwezig, mede dank zij het mooie weer. De uitslagen luidden: Balgooien (meisjes 6—9 jaar): le prijs Tinie Tho masz; 2e prijs Tinie Marees; 3ep rijs Martha Marees, Knotsen (meisjes 6—9 jaar): le prijs T. Brugman, 2e prijs T. Marees; 3e prijs T. Thomasz. Tonrollen (jongens 6—9 jaar): le prijs Henk de Graaf; 2e prijs C. Everts; 3e prijs Henk v. d. Sluis. Koekkappen (jongens 6—9 jaar) le prijs H de Graaf, 2e prijs Simon Kruit, 3e prijs Henk v. d. Sluis Bal op bordje (meisjes 19—12 jaar), le prijs Jo Klomp, 2e prijs An Bakker, 3e prijs M. v. Rijswijk. Hindernisbaan (meisjes 19—12 jaar): le prijs Ma- ne Boontjes, 2e prijs Rie van Rijswijk, 3e prijs An- nie Brugman. Zakken wedloop (jongens van 10—12 Jaar): le prijs Adriaan v. Eekeren; 2e prijs Siem Brak, 3e prijs Klaas Brak. Waterhappen (jongens 19—12 Jaar): le prijs G. Anneveldt, 2e prijs C. Meijer, 3e prijs S. Brak. Hindernisbaan, jongens 13—15 jaar: le prijs Piet Kuit, 2e prijs Cor Bood, 3e prijs Nic. de Beurs. Tonrijden, jongens 13—15 jaar: le prijs Cor Bood, 2e prijs Piet Kuit, 3e prijs Dick Ligthart. Hindernisbaan, meisjes 13—15 jaar: le prijs Marie Brak, 2e prijs Guus de Moor, 3e prijs Dieuw Boontjes. Muilenwedloop, meisjes 13—15 jaar: le prijs B. Kuit, 2e prijs A. Homan, 3e prijs G. Homan. Volwassenen. Kinderwagenrace: le prijs mej. S. Ligthart, 2e prijs mej. Tr. Kuit, 3e prijs mej. J. van der Woude, 4e prijs mej. A. Thomasz, 5e prijs mevr. Moerbeek. Kruiwagenwedloop: le prijs de heeren A. van der Werff en A. Noot, 2e prijs de heeren A. Pool en P. Woudstra, 3e prijs de heeren J. W. Engelbarts en W. J. van Loenen, 4e prijs de heeren C. Koning en B. Jonker. De prijzen werden met een toepasselijk woord uit gereikt door den heer Met. paling, dat witte kool niet beneden 89 cent mocht worden verhandeld, heeft tot gevolg gehad, dat de inmaakfabrikanten, die deze kool in hoofdzaak op- koopen, ze voor dien prijs niet wenschten te nemen, zoodat de bouwers er mee bleven zitten. De regeling, die een vorig jaar zoo gunstig heeft gewerkt met een minimumprijs van flblijkt nu niet te kunnen wor den getroffen. Bij dezen minimumprijs van 80 cent, wordt nog naar een aanvoerregeling gezocht. Het blijkt echter niet van een leien dakje te gaan. De laatste dagen werd 70 tot 80 cent betaald. Groene kool was ook niet duur; de meeste werd voor fl.50 tot f2.50 verkocht. Enkele partijtjes gin gen iets hooger, doch er waren er ook, die minder opbrachten. Met de uienaanvoer gaat het ook nog niet naar wensch. Zilveruien kwamen er in 't geheel niet en de prijs van de gele uien is van dien aard, dat de meeste tuinders de kat nog wat uit den boom kij ken. Grove uien brachten 'f 2—2.20 op, middelbare f 1.49—2, soms nog minder, prijzen die noodig het dubbele moesten zijn.' Nep werd verkocht voor f3 f3.S0 en drielingen tegen den zeer lagen prijs van f 1—f 1.40. Ook voor bieten was maar zeer matige belangstel ling. De meeste brachten f 1.29—f2 op, enkele par tijen groote zelfs nog minder. Dezelfde stemming beheerschte ook de markt voor de wortelen, die los werden aangevoerd. Er werd f 1.19—f 1.80 voor be taald. Slaboonen kwamen er heel wat. De prijzen waren echter zeer afwisselend. Voor beste kwaliteit werden bevredigende prijzen betaald, doch er komt maar weinig van goede of zeer goede kwaliteit. Het storm- en regenachtige weer heeft in de boonen da nig huisgehouden. De prijzen waren yoor vele par tijen f3—4, voor mindere tot f6. en voor luttele f8 f10. Van de snijboonen, die in kleinere quanta wer den aangevoerd, kan hetzelfde worden gezegd. Bloemkool werd er iets meer aangevoerd en tegen iets hoogere prijzen verkocht. Aanvankelijk werd eerste soort voor f6 tot ruim f8 verkocht, later kwam daar van fl—f3 bij. Voor tweede soort werd f 1.59—f3 betaald. Tomaten kwamen er maar weinig meer aan de Broeker veiling; toch waren de prijzen bijzonder slecht. A. bracht ruim f3 op, welke priis ook voor B. en C. word betaald. CC. gold slechts f2. Druiven werden verkocht tegen ongeveer dezelfde prijzen, welke de laatste weken zijn besteed. Alicante f21—f22 per 109 K.G., Frankenthalers f25—f28, la ger voor afwijkende kwaliteit. Aan de Broeker veiling werd nog andijvie aange voerd, waarvoor 6080 cent werd betaald. De rammenas bracht f5.20 op. STJflAARTENSBRUG. FLORALIAFEEST. Zondagmiddag werd vanwege de Oudercommissie alhier een Floraliafeest gehouden. Evenals zoovelen hebben ook wij een kijkje genomen. Toen wij het lokaal van den heer Kossen, waar het feest werd go- houden, binnenstapten, werden wij al dadelijk ge troffen door de mooie versiering, die was aange bracht, een versiering die de bezoekers als 't ware een hartelijk welkom toeriep. De zaal zelf en het tooneel waren herschapen in een zee van bloemen en planten in diverse soorten. In het midden een lange rij van tafels, waarop be gonia's en fuchsit's waren opgesteld, welke aan de schoolkinderen ter verzorging waren medegegeven. Rechts van de zaal zagen wij een groote verschei denheid van kamerplanten en enkele bouquetten uit eigen tuin, terwijl liet tooneel versierd was met een prachtige collectie planten, die als prijzen werden beschikbaar gesteld. Hebben wij goed geteld, dan beliep dit aantal niet minder dan S9. Het Hoofd der School, de heer Leeuwen, heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf o.m. een korte uiteenzetting over het doel van dit, feest. Hoewel het oorspronkelijk de bedoeling was dit feest uitsluitend te houden voor inzendingen, afkomstig van school kinderen, heeft men later besloten ook particulieren hieraan te laten deelnemen. Wel waren de verwach tingen niet hoog gesteld, vooral nu de storm in vei> schillende bloementuinen vreeselijk had huisgehou den. De inzendingen waren echter van dien aard, dat men dit eerste floraliafeest gerust als een reu- zensucces kan beschouwen. De wijze waarop de plan ten door de schoolkinderen waren verzorgd, alsmede de verschillende soorten van bemesting, die ge bruikt waren, wilde de heer van Leeuwen maar niet te veel over uitwijden. Genoegen deed het hem te kunnen constateeren, dat er door sommige leerlingen, ook al heeft moeder misschien wel eens geholpen, heel wat zorg aan is besteed. Spreker dankte ten slotte hartelijk voor do belangstelling en de medewerking en hoopte dat het volgende floraliafeest dit eerste nog zou overtreffen. Na dit openingswoord was het een geroezemoes van belang. Bloemen en planten werden bekeken en bewonderd, terwijl van de verschillende attracties die in de zaal waren opgesteld en die bediend wer den door personeel dat er wezen kon, druk gebruik werd gemaakt. Het was er echt gezellig en velen met ons hebben er een paar hoogst genoegelijke uurtjes doorgebracht. Gerust kunnen wij zeggen, dat dit eerste floraliafeest buitengewoon goed geslaagd isen dat zij die het initiatief hiertoe hebben geno men, met groote voldoening op hun werk kunnen terugzien. De uitslag van de behaalde prijzen laten wij hier onder volgen: Begonia's: 1. Betsy de Boer; 2. Jo Jongejan; 3. E. Bloothoofd; 4. Afra Brak; 5. Nelie Brommer; 6. Griet, je Kooij; 7. Fr. Bood; 8. Dietje de Boer. Fuchsia's: 1. Pieter de Haan; 2. Sietse Leeuwen! 3. Piet Jongejan; 4. Cor Bood; 5. Klaas Schuijt; 6. Piet Vis; 7. Gerard Grin; 8. Kees Bruin. Niet-bloeiende kamerplanten: 1. I. AppelFrancis, Asparagus; 2. J. Kuiper, Clivia; 3. J. Kooij, Palm. Bloeiende kamerplanten: 1. A. Jongejan, Gloxiniaf 2. G. Veuger Hz., Witte Ster; 3. A. de Boer—v. d. Sluijs, Aronskelk. Cactussen: 1. Mw. J. Kieseling, Cactus Mammil- laria; 2. G. Veuger Hz., Quinta Microdasys; 3. T. Bloothoofd, Wratten Aloë. Bouquetten: 1. A. Leeuwende With; 2. Jan Koop; 3. E. Bos. Kegelen: 1. L. Bestevaar; 2. T. Bloothoofd; 3. M. Kolkman; 4. H. v. d. Sluijs; 5. J. Dalenberg. Speerwerpen: 1. A. de Haan; 2. J. Dalenberg; S. W. Blaauw; 4. W. Blaauw; 5. Mw. K. Borst. Gewicht raden van een kaas: 1. E. Bos. Raden aantal erwten in een flesch: 1. J. Dekker; 2. Diet Glas; 3. Mw. de Haan; 4. Mw. Zwaan; 5. K. Boontjes. Verloting: 1. P. Breed, St. Maartensbrug; 2. S. War- tenhorst, St. Maartensbrug; 3. K. de Boer, Schager brug; 4. F. Sikkema, St. Maartensbrug; 5. Mw. Ba kende Waal Anna Paulowna. Voor deze verloting waren niet minder dan 45 prij zen beschikbaar. Met goedvinden van het bestuur worden alleen de 5 eerste prijswinnaars vermeld. BARSINGERHORN Ledenvergadering van de Ver. „D.O.G." op Vrijdag 11 September des nam. 8 uur in „Do Fortuin". Aanwezig 19 leden. Voorzitter Dr. J. J. Werner heet de aanwe zigen hartelijk welkom. Een vloedgolf van en' thousiasme is na bekend, worden van de ver loving van onze Prinses met den Prins van Lippe-Biesterfeld over ons land gekomen, zegt spreker en nog steeds maken velen zich op om uiting te geven aan zijn verknochtheid aan ons Vorstenhuis. Spreker ziet hierin een diepere be- teekenis, n.1. de eenheid van ons volk, een een heid, welke naar wij zullen hopen, ook onder de regeering van ons toekomstig vorstenhuis zal blijven voortbestaan. Wat wij zien bij ons Nederlandsche volk, al dus spreker, ondervinden wij op kleine schaal in onze vereeniging. Door eendrachtige samen werking van menschen verschillende gezindten werd reeds veel bereikt en ook nu weer zullen U voorstellen worden voorgelegd, waarvoor wij Uw aller medewerking vragen. De notulen van de vorige vergadering wor den vervolgens gelezen en onveranderd goedge keurd en geteekend. Uit het verslag van clen Penningmeester blijkt, dat nog in kas is 43.48. De rekening wordt door de heeren W. v. d. Oord en H. Span nagezien. Geadviseerd wordt tot goedkeuring De kascommissie en den penningmeester wordt dank gebracht voor het werk. Uit het verslag van den bibliothecaris blijkt, dat het saldo bedraagt f 7.4<£. De heer Van der Kuijl had over het afgeioopen boekjaar een schriftelijk verslag uitgebracht, waaruit o.m. bleek, dat de nieuw aangeschafte boeken veel waren gevraagd. Voorzitter zegt, dat bij de over gelegde rekening heeft gecontroleerd en in orde bevonden. Reeds eerder waren wij in de gelegen heid den heer v.d. Kuijl dank te zeggen voor zijn werk, zoodat wii daar op het oogenblik wei nig aan hebben toe te voegen zegt Voorzitter Tot Bibliothecaris wordt vervolgens benoemd' de heer H. Span, die zich die benoeming laat wel gevallen. In bespreking komt de viering van het 60-ja- rig bestaan op 31 October a.s. Reeds enkele plaatselijke vereenigingen zegden medewerking toe, terwijl er eveneens op wordt gerekend, dat vele anderen een bijdrage zullen geven. De ver dere organisatie wordt aan het Bestuur overge laten. Voor de verdere wintercampagne is een aanbieding van het de Boer van Rijk ensemble gekomen, om nogmaals een voorstelling in Bar singerhorn te geven. Het bestuur, dat zich in middels van de verschillende voorwaarden op de

Schager Courant | 1936 | | pagina 6