Nederlandsche Tuindersbond hoogte had gesteld, stelt voor dit gezelschap te engageeren,' waartoe wordt besloten. Het ensem ble zal dan op 9 Januari 1937 komen met „De medailles van een oude vrouw". In verband bier mee en met het oog op de financiën wordt be sloten van leden een laag entree te heffen, ter wijl ook tooneelgezelsc'happen uit de omgiving in de gelegenheid zullen worden gesteld tegen een gereduceerden prijis, deze voorstelling bij te wonen. Wat er verder dezen winter nog zal kunnen worden gegeven, zal grootendels af hangen van de financieele uitkomsten van de beide reeds vastgestelde avonden. Het Bestuur zal in dezen paraat blijven. Dr. J. J. Werner houdt hierna een causerie over de uitzending van de Roode-Kruis embu- lance naar Abessinië zulks naar aanleiding van het boek van Dr. Veeneklaas, „Doktoren op Marsch". Met aandacht volgden de aanwezigen deze causerie, waaruit overduidelijk bleek met welke moeilijkheden men te kampen heeft gehad en hoeveel men heeft moeten uitstaan om het doel, waarvoor men was gekomen, te bereiken Spreker gaf den aanwezigen een beeld van de onherbergzame streken in dit vreemde land en van de zonderlinge zeden en gewoonten van haar bewoners. Do spreker verwierf met een en ander een dankbaar applaus. De rondvraag- welke tenslotte volgde leverde niets op, waarna de vergadering onder dankzegging gesloten. NIEUWE N1 E D O R P NUTS VERG ADERIN G Ledenvergadering in de Prins-Mauriis alhier onder leiding van den Heer P. Pluister. Na opening volgt lezang der notulen. Don heer Rempt, secretaris wordt dank gebracht voor de keurige weergave van het verhandelde in de vorige vergadering. Medegedeeld wordt, dat verschillende van de beste 'Nederlandsche en Buitenlandsche romans aan de bibliotheek zullen worden toegevoegd, welke op 4 October a.s. zal worden geopend. De rekening van den Penningmeester den Heer A. Peereboom is nagezien door de com missie. Bij monde van den heer A. Prins wordt hierover rapport uitgebracht. Alles is keurig in orde bevonden. De rekening sluit over 1935 met een voordeelig saldo van f 176,02 Aan den Penningmeester en aan de commissie wordt dank gebracht. Voorzitter heeft op 2 en 3 Juni 3.1. de algemeene vergadering te Amsterdam be zocht en brengt hierover verslag uit, daarbij wijzende op de belangrijkheid dezer vergadering Daarna komt in behandeling het bestuurs voorstel om op dezelfde voorwaarden als vorige jaren drie tooneèlavonden te geven en verder een lezing te laten houden door den heer v. d. Sleen uit Haarlem. Dit voorstel wordt aangenomen. Echter wordt het bestuur vrijheid gegeven om zoo gewengcht twee. tooneelavonden te geven en b.v. een avond van zoogenaamde kleine kunst. Bij de rondvraag geeft de heer Stenneberg in overweging de jeugdboeken der bibliotheek van een bepaald kenteeken te voorzien, waar door eenige controle op het lezen wordt ver kregen. Zal naar gehandeld worden. Hierna sluiting. FLORALIAFEESTEN. Na een paar dagen van hard werken en vele voor bereidingen van het bestuur en als dan aan de opstel ling de laatste hand is gelegd en vervolgens de Jury gereed was gekomen met het vaststellen der prijzen en bekroningen, werd de Floraliatentoonstelling Za terdagmiddag j.1. te 4 uur geopend door den voor zitter, den heer S. van der Stok. Spr. heet de aan wezigen welkom, in 't bijzonder B. en W. en brengt dank aan de juryleden voor hun steeds belanglooze medewerking de Winkeliersvcreeniging voor het organiseeren van den étalagewedstrijd en het be schikbaar stellen van bonnen ten bate der Floralia; den heer Dekker voor zijn dahlia's, welke zoo uitste kend van pas kwamen den heer Holsmuller voor het inrichten van den theetuin. De buurtcommissie en verder allen die hebben medegewerkt de tentoon stelling en aanverwante bijhoorigheden op te bou wen en mede de vele voorbereidingen hebben getrof fen. Met den wensch dat ook dit jaar het geheel moge slagen, besluit spr. zijn openingsrede. Hierna spreekt Burgemeester Pluister een enkel woord en zegt dat B. en W. met genoegen aan het verzoek tot uitnoodiging hier heden aanwezig te zijn, hebben gehoor gegeven. De Floralia-tentoonstelling, zegt spr., is jaarlijks een attractie van beteekenis en er is van de Bestuursleden wederom veel tijd en werk verlangd tijdens de periode van voorbereiding, wat naar spr. heeft kunnen constateeren, met groote op gewektheid is verricht. Het is thans echter nog niet afgeloopen en veel werk heeft men nog voor de boeg. Het doet spr. genoegen dat er een zoo goede samen werking is waar te nemen.Ook Excelsior is als altijd wederom bereid gevonden medewerking te verleenen en het geheel op te vroolijken, waarvoor een woord van dank. Spr. memoreert zoo terloops het behaalde succes van Excelsior op Zondag j.1. te Amsterdam, waar een eerste prijs op het concours werd behaald, waaruit is te constateeren, dat bij ijverige studie veel is te bereiken en spr. verzoekt den voorzitter van Excelsior, die mede aanwezig is, de felicitatie aan Directeur en leden over te brengen. Burgemeester spreekt tenslotte den wensch uit dat de tentoonstelling moge slagen en een stimulans mag zijn er voor te zorgen, dat Nieuwe Niedorp bij voortgang jaarlijks Floraliafeesten heeft. Hierna hebben wij volop de gelegenheid de tentoon stelling te bezichtigen. Hoewel er vele mooie inzendingen waren ingeko men en het geheel er echt gezellig uitzag, meenen wij toch te kunnen constateeren, dat de inzendingen over het geheel belangrijk minder waren als vorig jaar. Het liep in het begin niet druk, des avonds was echter de opkomst bevredigend. Vooral de buitenver lichting trok veel belangstelling. Er heerschte Zater dagavond een gezellige sfeer, waartoe de muziek ver zorgd door den heer Oudendijk, te Wieringerwaard, ook een aandeel bijdroeg. De verlichting was dan ook weer buitengewoon in teressant. De drijvende bloembakken op het water met de verlichting en versiering vanaf het kantoor der Maatschappij Cérès tot de Sluis, leverde een fan tastisch schouwspel op. Een woord van lof aan hen, die een en ander hebben verzorgd, is hier zeker op zijn plaats. Verder was de etalagewedstrijd een aardige attrac tie. Er waren heel mooie étalages bij. De prijzen hier van werden door het publiek uitgemaakt. De Zaterdagavond kan als goed geslaagd beschouwd worden en de attracties maakten een aardig begin voor den Zondag. Door de jury zijn onderstaande prijzen en bekro ningen toegekend: Toch een landdag. In de gehouden vergadering van het ddstricts- bestuur van de Nederlandsche Tuindersbond District Noord-Hólland besloot men na diverse besprekingen, een landdag te houden te Alk maar en wel in de Wielerbaan aldaar. In verband met de situatie van dit oogen- blik ziet de Nederlandsche Tuindersbond zich genoodzaakt, in het openbaar uiting te geven van de toestand in de tuinbouw Ook in Zuid- Holland en in Groningen zullen Provinciale Landdagen worden gehouden. Het ligt in de be doeling op deze landdagen dezelfde motie aan te nemen en aan de Regeering te zenden. De landdag, te Alkmaar en die in Groningen zullen worden gehouden op 26 September a.s. In Zuid- Holland op 24 September. Bij ongunstig weer kan de Nederlandsche Tuindersbond te Alkmaar de beschikking krij gen over een overdekte gelegenheid, zoodat er zeer zeker wel een groote toeloop van tuinders zal komen. De Nedrel. Tuindersbond is steeds op waardige wijze met zijn protesten voor den dag gekomen. Op geen der tot nu toe gehouden demonstraties heeft men een onvertogen woord gehoord. Op deze wijze zal men voortgaan, doch dit zal niet wegnemen, dat op de a.s. landdag duidelijk en klaar de toestand zal worden ge schetst en de puntjes op de i gezet. De sprekers zijn: De heer Schermer te Hoogkarspel die in hot begin de situatie zal bespreken en aan het einde de conclusies der overige sprekers samenvatten De heer Keesisen te Aalsmeer over „Dwangbuis der vaste lasten" De heer Muilen, Heemskerk heeft als onderwerp gekozen „De steun en onze bedrijven". BRIDGEN TE ALKMAAR In de Overdekte te Alkmaar werd Zondag een bridge-wedstrijd gehouden. Er werd ge speeld aan zes tafels. De uitslagen waren als volgt: Oneven nummers: le pr. Dr. Heeringa en de heer Wolf, Stompetoren 7 pnt. 2e pr. A. Keppe.1 en U. Sieperda Noordscharwoude- Broek op Langendiik 13 pnt. Even nummers :1e pr. de heer en mevr Lize. Alkmaar 11 punten. 2e prijs de heeren Slikker 12 punten. Toegekende prijzen: (allen waar geen plaats bij is vermeld, is Nieuwe Niedorp): Planten. Coleus: le prijs C. Schoen, 2e mevr. v. d. Oordvan 't Veer; 3e J. le Clercq; eerv. verm. A. Sanders. Geranium: le prijs O. Strijbis, 2e mevr. v. Herwerdende Vries; 3e A. Sanders; eerv. verm. C. Schoen. - Begonia's: le prijs A. Prins, 2e. D. Bak- kum, 3e. J. Keetman; eerv. verm. O. Strijbis en P. Strijder. Sedum: le prijs Jb. B. de Jong, 2e. J. Vet- man, 3e. Ph. Komen. Schoolkinderen. Sedum: le prijs P. Schoen, 2e. O. van Rossum;. 3e. Janna Stammes. Helyastroop: le prijs Corrie Edam, 2e. P. Poland, 3e. Joh. Merrelaar. Losse Planten: 1. Wm. Fijnheer. 2. A. Sander, 3. mevr. ZwagermanVel; eerv. verm. K. Buis. Bloemen: 1. Y. Verlaat, eveneens le pr. W. Fijnheer Cactëen: 1. Mevr. Rempt-Bakkcr, 2. Jansje Fijn heer, 3. mevr. A. v. Herwerden-de Jong en 3e pr. 0. Strijbis. Foto's: 1. Enny Band, 2. Jb. van Zoonen, O. Nie dorp, 3. J. Burger, tevens eerv. verm. Heeren huisvlijt: 1. M. Hoebe, Oude Niedorp, 2. A. Groen, Oude Niedorp, 3. T. v. Essen. Jongens huis vlijt: 1. J. Schoen, 2. A. Wagenaar te Hollumerzwaag, 3. J. Berkhout te Oude Niedorp. Jongens teclcenwerk: 1. Jb. Schoen, 2. H. Kaaij, 3. J. v. Hest. Jongens teekenwerk 6e en 7e klas 1. J. Raven, 2. P. Schoen, 3. P. Aker; eerv. verm. J. Dekker. Idem 5e klas: 1. H. Smit, 2. P. Aker, 3. P. Edam, eerv. verm. G. Bakker. Kantklos: le, 2e en 3e prijs: Mej. T. van der Meer. Breiwerk: 1. Mevr. Speets-de Vries* 2. mevr. Blaau- boer-Asjes te Winkel, eveneens 2. mevr. Moeijes te Barsingerhorn, 3. mevr. de Jong-Kramer. Haakwerk, wol: 1. Mevr. KaaijKeijzer, 2. mevr. van Arkel te Leiden, 3. mei. Wilmans te Groningen. Haakwerk: 1. Mevr. M. WitVetnian, 2. Mevr. Bom mel*, 3. Mevr. Booij. Naaldkant: 1. Mevr. Bommer. Kantbreiwerk: 1. Mevr. Wed. C. Wit, 2. Mevr. v. d. Oordvan 't Veer. Haakwerk: 1. Mevr. SchröderLiefhebber te Oude Niedorp. Open Naaiwerk: 1. Mej. N. Visser. 2. Janny Brou wer, Heerhugowaard; eerv. verm. Mej. T. Mulder, Den Haag. Kussens: 1. Mevr. SchroderLiefhebber te Oude Niedorp, 2. Mevr. OlyStrijbis te Bergen. 3. Mevr. Blaauboer—Asies te Winkel. Handwerk: 2. Janny Brouwer te Heerhugowaard. Vloerkleedjes: 1. Mej. I. Kaaij, 2. Mevr. Keetman— Oudendijk. Van Oud-Nieuw: 1. Mevr. BlaauboerAsjes te Winkel; 2. Mej. A. Kuiper te Barsingerhorn; 3. Mej. A. v. d. Molen. Gehaakte Gordijnen: 2e prijs Mevr. Kooiman te Heiloo. Spreien gehaakt: 1. Mevr. Kroek te Enkhuizen; 3e prijs Mevr. Meuleveld—Langedijk. Sprei doorgestopt: 2e prijs Mej. G. Vel te W.waard. Sprei: 2e prijs Mej. Dieleman te Oudkarspel. Kussens (kinderen): 3e prijs Annie Rempt. Cursuswerk 4e klas: 1. Annie Keesom, 2. Tine Rou- goor, eveneens 2e prijs Corrie Rempt. Idem vijfde klas: 1. Maap Smit; 2. Truus Berkhout, 3. Afra Po land. Kleedjes: 2. Truus Slijkerman, 3. Mina Dekker. Zesde klas: 1. R. Grin, 2. Sijtie Groot. Zevende klas: 1. Tine Stammes, 2. Jopie Raven, 3. Grietje Wit. Kinderen, handwerk: 1. Jantje Ursem; 2. G. v. d. Stoop, 3. Luus Berkhout. 1. Coba v. Herwerden, 2. Tine v. Hest, 3. Corrie v. d. Stoop. Raffia: le prijs Gea Wit. Kinderen handwerk; Marie v. d. Stoop, Annie Jan sen en Luus Berkhout, allen 2e prijs, II. Broekhuizen en Truus Berkhout 3e prijs. Dames, handwerk: 2e prijs Mevr. Groot v. d. Molen. Brandwerk: 1. A. Gorter te Barsingerhorn, 2. Mej. D. Blokker, 3. A. Gorter te Barsingerhorn. Pitriet: 2. K. Jongejans te Barsingerhorn. Karton: 3 prijs K. Jongejan te Barsingerhorn. Leerbewerking: le, 2e en 3e prijs Mej. Tr. Beers. Zondagmiddag werden de feesten bedreigd door don kere luchten. Wat angstig vroeg men zich af, zou het wel droog blijven? Hier toch hing veel vanaf. Het ging een poos vrij goed. En hoewel een enkele bui zulks dreigde te verstoren, zorgde toch Excelsior den namiddag voor opgewekte marschmuziek langs het dorp en was het reeds een gezellige beweging langs de straat. 1 Donkere onweerswolken begonnen echter helaas steeds meer te dreigen en tegen dat de avondverlich ting zou beginnen, regende het reeds. Ondanks dit feit werd toch getracht de verlichting doorgang te doen vinden en vele ijverige handen werkten hieraan mede. Maar na verloop van een korte poos, viel de regen bij stroomen neer en viel aldus de buitenver lichting geheel in het water, zeer tot spijt van het reeds aanwezige publiek en van het Bestuur, dat hiermede kon vaststellen, dat de toeloop ook voor dc tentoonstelling zeker niet groot zou worden. La ter op den avond klaarde het weer wat op, échter te laat om nog veel publiek op de been te brengen. Ook. het openlucht-concert dat des avonds door Excelsior gegeven zou worden, kon geen doorgang vinden. Nu zorgde de heer Oudendijk voor de noodige muziek per luidspreker en hoewel de stemming er wel was, kunnen wij toch wel aannemen dat het weer voor een mislukking van het slot der Floraliafeesten heeft gezorgd. Vooral wat het financieele gedeelte betreft. Wij willen hopen, dat het volgend jaar veel goed maakt. HEER-HUGOWAARD Eet smakelijk. Dat sommige menschen nog altijd vreemd met de hygiënische begrippen omspringen, kon men laatst in onze gemeente weder zien. Partijen slaboonen die door de regens der laatste dagen er voor de veiling blijkbaar niet „schoon" genoeg uitzagen, werden van overtollige aarde bevrijd door ze met emmers, nu niet bepaald erg zindelijk slootwater te overgieten. Als verontschuldiging kan misschien gelden, dat deze vrucht voor het eten gekookt wordt. De worteltjes, die men gewoon is over den rand der schuit te wassclien, worden echter dikwijls ge noeg door kinderen zoo van den groentenwagen rauw opgepeuzeld. We meenen daartegen niet te veel te kunnen waarschuwen. Oranjefeesten. Ook Heerhugowaard heeft de vorstelijke verloving gevierd. Als eerste resultaat zagen we verlichting op het sportterrein verrijzen en in den namiddag van Zaterdag trokken de kinderen der zeven scholen naar het sportterein, waar te ongeveer drie uur Bur gemeester Sutman Meijer de feestelijkheden opende. De R.K. muziekvereniging „Hou en Trou" speelde eenige vaderlandsche liederen, begeleid door het ge zang van de 800 kinderen, die schoolsgewijze ston den opgesteld. Een driewerf hoera steeg op na het zingen van de eerste coupletten van het Wilhelmus. Zelfs de oudste inwoner van Hugowaard, de 96-jarige heer Dudink, liet zich niet onbetuigd en zocht een veilig plaatsje op het terrein. Hierna werden schoolsgewijs eenige volksspelen uitgevoerd, waarna aan de kinderen ranja en een reep chocolade werden verstrekt. Des avonds waren weder velen naar het sportter rein getogen, waar door de beide muziekvereenigin- gen afwisselend werd gespeeld en door den burge meester nog de idee naar voren werd gebracht, om weder in onze gemeente een comité op te richten met doelstelling bevordering van het vieren der na tionale gedenkdagen. Door een comité van eenige ingezetenen dezer ge meente, onder leiding van Burgemeester Sutman Meijer georganiseerd, vond Zondagmiddag op het Gemeentelijk Sportterrein voor de tweede maal dit jaar, een harddraverij plaats. Hoewel hiervoor 24 paarden waren opgegeven, ver schenen er slechts 19 aan de start. De ritten hielden het publiek over het algemeen zeer in spanning. Als starter fungeerde de heer K, Hoek uit Hoogwoud. De jury werd gevormd uit de volgende heeren: G. Krom, K. Stammes en H. Schouten uit Heerhugo waard, G. Visser uit St. Maartensbrug en J. Zwaag uit Bergen. De belangstelling van het publiek was grooter dan dc vorige maal. Toen werden de ontvangsten dan ook door de uitgaven overtroffen. Of dit nu weer het geval geweest is, is ons onbekend, doch wij hopen van niet, daar deze sport anders voor onze gemeente dreigt verloren te gaan. In het café van den heer J. Wester vond, na een korte toespraak door den eerevoorzitter, den heer B. J. F. Sutman Meijer, de prijsuitreiking plaats. De uitslag van de draverij luidt als volgt: le prijs Wilhelm, eigenaar A. A. v. d. Velde te 's Gravenha- ge; 2e prijs Perl Anvil, eig. P. Koster te Jisp; 3e pr. Pinkerton, eig. K. Hofland te Beverwijk. De 4e en 5e prijs werden gedeeld door Loblie d en Marie P.. eigenaars resp. B. Kersbergen te Den Hel der en J. Wagenaar te Amsterdam. W 1 E R 1 N G E N DEN OEVER. Flora haalt haar schade in. De harddraverij, die verleden Maandag door het slechte weer niet door kon gaan, is Zondagmiddag gehouden. Thans was moeder natuur ons gunstig gestemd en een talrijk publiek was aan den Gast- huisweg, die tot dit doel was ingericht, op de been. Achttien paarden verschenen aan de start. Deze dra verij van Wieringer boerenpaarden had 'n vlot ver loop en na afloop bleken de volgenden de gelukkige prijswinnaars: le prijs P. Lont Cz., 2e prijs Jn. Bak ker Szn.; 3e prijs C. Tijsen Jzn.; 4e prijs P. Smit; 5ep rijs J. Boet. „Apollo" luisterde deze feestelijkhe den wederom op. Al vielen er in den loop van den avond nog enkele druppels, toch kon het vuurwerk, dat verleden week ook al niet kon doorgaan, thans doorgang vinden. Omstreeks half negen stelden „Apollo" zich in marschcolonne op en begeleid door een twaalftal fakkeldragers werd een marsch door Den Oever ge maakt, waarna men zich naar het terrein alwaar het vuurwerk werd afgestoken, begaf. Het vuurwerk dat als gewoonlijk weer „af" was, bracht een massa volk op de been hetgeen tot laat in den avond een gezellige drukte aan Den Oever te weeg bracht. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Mw. E. van 't Riet uit Naald wijk. W. Wijnholts en gezin uit Haarlemmermeer. G. Boontjes en gezin uit Medcmblik. Mw. E. van Wijk- Spiegelaar uit Barsingerhorn; Mw. J. M. Edelman uit Reeuwijk. R. v. d. Wal en gezin uit Medemblik. Mw. Y. J. Tamsma-Faber uit Franelcer. J. A. Borgdorff uit Medemblik. M. Steinfort en gezin uit Mdemblik. A. v. d. Goot en gezin uit Medemblik. L. Feikes en gezin uit Medemblik. J. P. Geers en gezin uit Medemblik. P. S. Kuilbocr en gezin uit Medcmblik. E. v. d. Won de en gezin uit Medemblik. L. Alberda en gezin uit Medemblik. Mw. Wed. J. A. Vendel uit Middelstum. Mw. H. A. Kioon uit DriebergenRijsenburg. C. F. Polct en gezin uit Anna Paulowna. K. ten Hove uit Kantens. E. Stuveling uit Oldehove. Mw. J. Ansink uit Medcmblik. J. Haanstra uit Weststellingwerf. G. Baron uit Marurn. Mw. H. Visser uit Wonseradeel. D. Schnatsbergen uit Zaandam. L. Wijbrandi en echtgen. uit Medemblik. A. Bogaard uit Harlingen. H. J. Smit en gezin uit Medemblik. W. Greven en gezin uit Steenwij k. Vertrokken: J. Francken naar Arnemuiden. Mw. J. Smit naar Uithuizermeedcn. L. H. v. Veenendaal en gezin naar Bcmmel. J. v. d. Ende en gezin naar Won seradeel. Mw. M. Lammersen naar Bloemendaal. L. J. L. L. de Bakker en echtgen. naar Amsterdam. J. Pranger en gezin naar Schagen. C. v. Dijk naar Medemblik. P. Loosman en gezin naar Urk. Bouwvergunningen. Bouwvergunning is verleend aan den heer H. Wilms tot het oprichten van een garage aan de Elft en aan heeren gebr. C. en H. Boersen tot den bouw van 2 dubbele woonhuizen aan den Slingerweg. SPORT. HOOGWOUD. V.C.L. 1Aartswoud 1, 92. Met een overwinning van 92 wist V.C.L. zijrï gasten naar huis te sturen. Aan den vooravond van de a.s. competitie zou c.it winstcijfer, indien we er waarde aan mochten hech ten, van niet geringe beteekenis zijn. Maar het is V.C.L. deze keer wel voor den wind gegaan. De druk, die V.C.L. op het net der gasten wist te ontwikkelen, was heel goed. Maar een uitslag van 92 geeft toch niet de juiste verhouding der beide clubs aan. De doelverdediging van Aartswoud was slecht, de verhindering van den oorspronkelijken keeper was bepaald nadeelig. Dat Aartswoud de laatste tijd niet gespeeld heeft, was haar aan te zien en hiervan heeft V.C.L. handig weten te profiteeren. Desniettemin was het een gezellig gespeelde wed strijd. En terwijl wij dit schrijven, flitst zoo even door ons brein: wat zouden V.C.L. en Aartswoud samen één prachtige, sterke club kunnen vormen. Of het nog eens zoo ver zal komen? We zouden het niet durven voorspellen. PETTEN. De voetbalvereeniging Petten heeft een schitterende dag gemaakt. Beide elftallen speelden Zondag in de finales van de door Koedijk uitgescshreven seriewed strijden. Het eerste elftal behaalde een éclatante overwinning op Koedijk 150, een overwinning, grooter dan welke vereeniging ook behaald had, Hierdoor kwam P. in 't bezit van een fraaien beker, Petten 2 en Vrone hadden op Koedijk 2 een gelijke overwinning behaald, zoodat eerstgenoemde elftallen! thans den strijd aanbonden om het meesterschap. Anderhalf uur was in spanning verstreken, zonder dat deze vraag nader tot haar oplossing was go-» bracht. Met een gelijken stand 3—3 ging de verlen ging in, die P. met nog 2 doelpunten wist uit te bui ten. Als belooning voor hun uitstekende prestaties kwamen ook de reserves in het bezit van een bekeii, Bravo, mannen! Keuring van Waren* Door den Keuringsdienst voor waren werden inj 1935 te Wieringen 2083 monsters genomen, t.w. 39 a!- coh. houdende dranken, 73 azijn, 327 brood, 131 cacaoi etc., 15 ijs, 112 gebak etc., 252 groenten en conserven, 96 jam etc., 43 kaas, 158 koffie, thee, etc., 306 meel en; grutterswaren, 101 melk, 152 specerijen, 9S spijsoliën etc., 71 suikers etc., 33 visch etc., 12 vleeschwaren en' nog eenige andere artikelen. Afgekeurd werden 2 partijen cacao en 12 partijen meel- en grutterswaren. K O E G RA 8 JULIANADORP. Harmonie „Kunstzin" op concours, Zondag jl. was de dag aangebroken, dat dé Har monie „Kunstzin" weer in het strijdperk zou treden: en als het mogelijk was met een zoo hoog rno- gelijken prijs huiswaarts keeren. Dit keer moest ge kampt worden op het concours dat, gehouden werd in' het Vondelpark te Amsterdam. Voor de afreis was nog even gerepeteerd en toen vertrok om halftien liet gezelschap, waaronder een 35 supporters, geze ten in drie autobussen, naar „het groote durp", waar, men om kwart voor twaalf arriveerde. Nog slechts kort was men aangekomen, of er moest aangetreden worden voor den Marsch wedstrijd. Wij zullen hier over niet in finesses afdalen, maar op kranige wijze! werd gemarcheerd en kon men deze prestatie be loond zien door met 55punt beslag te leggen op een eersten prijs. Het begin was goed, maar nog meer moest gebeuren, nl. het verplichte concoursnummer. Maar ook dat ging als van een leien dakje, want ook daarvoor kreeg men met 352 punten een eerste prijs. Wat wil men op zulk een dag nog meer wen- schen. Het weer dat werkte niet erg mee, maar dat deerde immers niemand meer. Deze zege was weer bevochten. Om half negen werd de Hoofdstad weer verlaten en om half elf arriveerde men in de beste stemming alhier. Maar hier wist men reeds van een en ander af, en werd het gezelschap een feestelijke ontvangst' bereid in het café „Prins Hendrik", waarin thans Bram Doorn gérant is. De tafels waren wit gedekt, met bloemen versierd en zelfs de eerewijn ontbrak niet. Bij dozen aanblik was het voor de muzikanten niet langer mogelijk om zwijgend toe te zien. Dus had ieder zijn instrument weer te pakken en klonk een; mooi nummer muziek, hetwelk alweer de stemming verhoogde. De eere-voorzitter, de heer I. J. Schroe- vers nam hierop het woord en complimenteerde in een geestige toespraak Directeur en leden van Kunst zin" met het behaalde succes en sprak de wensch' uit dat nog menige overwinning hieraan toegevoegd zou mogen worden. Hierna bleef men nog cenigen tijd gezellig bijeen, eer men huiswaarts keerde. Medegedeeld werd vervolgens nog, dat ter eere van de verloving van I-I.K.H. Prinses .Juliana aanstaan de Donderdagavond een concert zou gegeven worden op de muziektent. Daar gaat ieder als vanzelfspre kend heen en misschien is er dan een goede geest die zich eens ontfermt over het uiterlijk van de mu-< ziektent en wellicht is er nog zoo'n goede gedaante, die evenals dat in een onzer buurgemeenten zal ge beuren, die ter eer van het behaalde succes „Kunst zin" een nieuwe banier wil offreeren. Zulks is niet onmogelijk en daarom wil ik hier maar terloops even op wijzen. Tot ziens dus bij het concert. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Ook alhier is Zaterdag de verloving van Prinses Juliana feestelijk gevierd. Van bijna alle huizen wap perde de vaderlandsche driekleur, terwijl legen den avond het Fanfarecorps „Onder Ons", gezeten op een groote auto en gevolg door een paar andere wagens met belangstellenden, allen rijkelijk met, Oranje ge tooid, onder de opwekkende klanken der muziek door een gedeelte der gemeente trok. Hierna werd in den Muziektuin geconcerteerd. Ofschoon wel wat vroeg werd aangevangen, 7 uur, n. t., was toch reeds vrij wat publiek verschenen om te luisteren naar het corps, dat er onder leiding van den heer S. van der Oord lustig op los speelde, We arriveerden juist in den tuin, toen het Wilhelmus weerklonk. Nadat nog enkele nummers waren ge speeld, betrad de Burgemeester van Harenkarspel het podium, om de burgerij toe te spreken. Zijn korte, maar keurige toespraak werd met een „Leve!" voor de verschilende leden van het vorstelijk Huis en Nederland, besloten, telkens met luide „hoera's" van het publiek bekrachtigd. SCHAGERWAARD. Herbenoemd bij enkele candidaatstelling tot voor zitter van den polder Schagerwaard de heer J. Groot aldaar. W'ARMENHUIZEN DIENSTPLICHT LICHTING 1937 Van de lichting 1937 zijn tot gewoon dienst plichtigen aangewezen: H. J. Dekker, Reg. Kust art. le school coinp. W. Prins, 21 Reg. Infant. 2e ploeg Amersfoort. N. Pronk, 21 Reg. Infant, le ploeg. Amersfoort C. Schrijver, Comp. Motordienst, Haarlem, G. Slikker, Reg. Motorart, Naarden J. Zoon 3e Reg. Huzaren. Den Haag.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7