Anna Paulownapolder. TROQPER Feuilleton Telegram van gelukwensch aan H. K. Hoogheid de Prinses. Prijzen die belangrijk uiteen lie pen. Toelating van benoemde en herbe noemde hoofdingelanden. Wat de poldereigendommen in den allerbesten tijd aan huur opbrach ten en nu. Bezwaren tegen cumulatie en knabbelen aan de jaarwedde. De rij-ijzers van de bruggen. De spoorputten werkobjecten? Dempen en bijv. tot park inrichten. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van den Anna Paulownapolder, op Za terdag 12 September 1936, in het Polderhuis te Anna Paulowna. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf; secretaris de heer C. Keijzer. De Voorzitter heet de leden welkom en zegt, dat deze bijeenkomst toevallig samenvalt met den na- tionalen feestdag, die naar den wensch van de re geering en zeker van u allen, vandaag wordt gehou den, naar aanleiding van de zeer belangrijke gebeur tenis die plaats vond in ons Vorstenhuis, dat, spr. is er van overtuigd, in ons hart zoo'n mooie plaats in neemt. Wij allen, zegt spreker, deelen hartelijk in het geluk dat H. K. Hoogheid is te beurt gevallen en spr. stelt voor een telegram van gelukwensch aan H. K. Hoogheid te zenden, waarin Zij en Hare ver loofde hartelijk geluk gewenscht wordt met de ver loving. Door applaus stemt de vergadering met dit voor stel mee. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Lovink voor gezondheid in het buitenland vertoeft, terwijl ook de heer Langelaar, ofschoon bedankt voor het bestuurs lidmaatschap, nog altijd lid is doch na zijn bedanken geen vergadering meer bijwoont. De notulen worden onder dankzegging goedgekeurd. Van de mededeelingen door den Voorzitter, vermel den we, dat op den nationalcn feestdag aan het vaste en het losse personeel vrijaf is gegeven. Ingaande 1 October 1936 is de heer C. Wijdenes Spaans herbenoemd tot dijkgraaf en wel uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin de benoemde 70 jaar zal worden, dat is dan tot einde September 1939. Tot heemraad werd benoemd de heer C. Geer- ligs Cz. en spr. herhaalt hier den wensch, dat weder om een aangename en nuttige samenwerking zal plaats vinden in het belang van den polder en den heer Geerligs de gezondheid daartoe niet moge ont breken. Bericht is ingekomen van het overlijden van den machinist. A. van Gijn. Een brief van rouwbeklag is aan mevr. Van Gijn gezonden, terwijl aan het graf het werk voor den polder door den waarnemenden dijkgraaf, den heer Rezelman, is herdacht. Voetbrug over de Molenvaart. Het Dag. Bestuur stelt voor hem machtiging te ver- leenen om het maken van een voetbrug van gewa pend beton over de Molenvaart, onderhands op te dra gen aan Joh. van Veldhoven voor f 1313. De Voorzitter licht toe, dat de aanbesteding gewel dig uit de hand viel; de hoogste inschrijving was f 3500.de laagste f 1525.en deze werd over de post ingezonden, wat nogal eenig verschil schijnt te géven. Met den laagsten inschrijver, den heer Van Veldhoven, die verleden jaar de bruggen in den Stoomweg heeft gemaakt, heeft de opzichter zich ver staan, met het resultaat dat de heer Van Veldhoven bereid was zijn inschrijving te verlagen tot f1313. Na deze toelichting wordt de gevraagde machtiging verleend. Tot leden van een commissie, belast met het onder zoek van de rekening van den penningmeester over 1935, worden benoemd de heeren D. Stammes, W. Komen en D. Lubbert. De geloofsbrieven van de herbenoemde hoofdinge landen de heeren V. Kaan en P. J. Zoete, zoomede van de benoemde hoofdingelanden de heeren P. Schil derman Cz. en H. Wilms, worden door een daartoe aangewezen commissie nagezien en overeenkomstig haar advies, wordt tot toelating besloten. De Voorzitter wenscht de heeren Kaan en Zoete geluk en twijfelt niet of zij zullen weer met liefde en toewijding in het belang van den polder werkzaam zijn. Onderhands verhuren van bouwland en grasgewas. Het Dag. Bestuur vraagt machtiging om het bouw land en het grasgewas wederom onderhands te ver huren. De Voorzitter heeft eens nagegaan hoe de opbrengst in verschillende tijden is geweest en dat dit nogal uit eenloopt, blijkt uit het volgende: in den allerbesten tijd brachten de poldereigendommen aan huur op f15000.in den normalen tijd f7000.en nu onge veer f3200.Waar het in dezen tijd niet zoo gemak kelijk is huurders te vinden, vragen Dijkgraaf en Heemraden machtiging tot onderhandsche verhuring Deze machtiging wordt verleend, waarna de Voorzit ter mededeelt, dat reeds met de vorige huurders is onderhandeld. De algemeen opzichter met de zorg voor de bemaling belast. Hierna komt aan de orde het voorstel van Dijkgraaf en Heemraden om de instructie van den Algemeen Opzichter zoodanig aan te vullen, dat hem ook wordt opgedragen de zorg voor de bemaling en in verband daarmede de aan die betrekking verbonden jaar wedde met f500.— te verhoogen. De Voorzitter deelt mede, dat tijdens de ziekte van den machinist de zorg voor de bemaling onder lei ding van en met eigen inspanning door den opzich ter is geschied en gebleken is dat 't toen goed gere geld was en de bediening tegen 'n belangrijk lager be drag kon gebeuren. Die redenen hebben tot het hier boven vermelde voorstel geleid. De voorgestelde rege ling te doen ingaan 15 Juli 1936. De organisaties zijn gehoord, zulks in overeenstemming met de bepalin gen van het Ambtenarenreglement en de organisaties hadden geen bezwaar tegen het voorgestelde. Aanvankelijk zal de hulp die de opzichter behoeft, grooter zijn, maar wanneer de groote werken klaar zullen zijn, zal dat minder worden en zal door de voorgestelde regeling de opzichter een voldoende be looning hebben en zal zijn tijd voldoende bezet zijn. De heer Van Stipriaan zegt, ten sterkste tegen dit voorstel te zijn. Spr. heeft altijd hooren zeggen, dat de electrische bemaling zoo goedkoop is en zoo wei nig hulp behoeft. Als de machines eenmaal draaien, is er geen mensch bij en daarom komt dit voorstel spr. vreemd voör. Spr. wijst op de noodzakelijkheid van bezuiniging. De Voorzitter merkt op, dat de kosten van de be diening thans f 1800.waren en nu zullen ze worden met inbegrip van hulp, ongeveer f900.Als een be zuiniging tot de helft niet voldoende is, houdt alles op. Het Dag. Bestuur dacht een goede oplossing aan de hand te doen. De heer Van Stipriaan meent, dat Van der Nieu- wengiesen het heel goed kan doen; geef hem een paar gulden meer en laat hem dan overloopen, zoo als Van Gijn deed. Spr. heeft er ook bezwaar tegen dat dit werk den opzichter wordt opgedragen. De Voorzitter wijst er op dat het nu de tijd is om in te grijpen. Als de werken in de toekomst vermin deren, zal de hulp verminderen. De heer Van Stipriaan oordeelt, dat als dan later de salarieering niet. voldoende is, de opzichter naar een andere plaats moet solliciteeren. De Voorzitter: Maar we sturen hem niet weg, als het werk op is. We hebben een eminente opzichter. De heer Van Balen Blanken vindt het een ingrij pend voorstel. Het Dag. Bestuur heeft het van alle kanten bekeken en als wij er wat van zeggen, dienen we een ander voorstel er voor in de plaats te stellen en dat is spr. niet mogelijk. Toch is spr. in prin cipe niet voor de voorgestelde regeling. Wat het werk van den opzichter betreft, spr. heeft er groote lof voor, doch aan den anderen kant zegt spr., geef het werk aan een anderen man, het is een werkkrin- getje voor dit bedrag. Waar het de bedoeling van het Dag. Bestuur is, dat de opzichter de woning van den machinist zal betrekken, wijst. spr. er op, dat de woning te Van Ewijcksluis niet direct flink rendabel gemaakt zal kunnen worden. Wanneer het salaris van den opzichter onvoldoen de is en hij kan meer werk verzetten, laat het Dag. Bestuur dan minder hulp voor den weg nemen. Spr. herinnert er aan dat vroeger de opzichter van den polder tevens opzichter van de gemeente was, mis schien is, wanneer de werkzaamheden verminderen, in die richting weer wat te doen. De Voorzitter zegt, dat, aan die regeling èn voor de gemeente èn voor den polder dikwijls veel bezwaren kleefden en het werd dan ook indertijd toegejuicht, dat de splitsing werd gemaakt. Wij moeten ook reke ning houden met de toekomst en door de voorgestel de wijze komt de jaarwedde op een behoorlijk peil en wordt de gratificatie aan den opzichter uitgewon nen. Spr. acht, door deze cumulatie, de belangen van den polder belangrijk gediend en zou het betreuren als de vergadering het voorstel niet zou aanvaarden. De heer V. Kaan vindt het voorstel wel sympathiek en acht de verplaatsing van den opzichter meer naar het midden van den polder van groot belang. Even wel een jaarwedde van f 500 vindt spr. wel wat hoog. De heer Smit merkt op, dat de opzichter, als al gemeen opzichter toch al het toezicht op de machines heeft en spr. kan zich niet voorstellen, dat voor het werk dat er nog bij komt, een wedde van f 500 noo- dig is. Vele zeggen dat het salaris nu reeds meer dan voldoende is. De Voorzitter: De technische ambtenaren bij andere waterschappen hebben heel wat meer dan hij heeft. De heer Komen vraagt of de verplaatsing van den opzichter dan zal geschieden. De Voorzitter antwoordt dat straks een voorstel aan de orde zal worden gesteld, om aan Mevr. van Gijn toe te staan, na de 3 maanden na het overlijden van haar echtgenoot, zoolang in de woning te blijven tot haar huis in ,,'t Boschje" klaar is. Met 11 tegen 3 stemmen vereenigt de vergadering zich met het voorstel van het Bestuur om de func tie aan de opzichter op te dragen; tegen stemden de heeren Van Stipriaan, van Balen Blanken en Smit. De jaarwedde. Thans komt aan de orde de vaststelling van de jaarwedde. De heer Lubbert stelt voor, de jaarwedde op f 300 te bepalen. De Voorzitter: Vindt U niet, dat U nu aan de zaak te sterk knabbelt. De heer Lubbert: Toch niet! Het voorstel van het Bestuur om de jaarwedde te bepalen op f 500 wordt verworpen met 8 tegen 6 stem men; voor stemden de heeren Zoete, van Balen Blanken, Rezelman, Lindenbergh, Geerligs en de Dijk graaf. De Voorzitter stelt nu voor, de jaarwedde op f 400 te bepalen. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 5 stemmen; tegen stemden de heeren Van den Berg, van Stipriaan, Lubbert, Komen en Smit De heer Van Balen Blanken verklaart nog, dat hij tegen de samenvoeging der betrekkingen was, niet tegen de voorgestelde belooning. De Voorzitter zegt, dat waar de jaarwedde bedroeg van f 2200 tot f2600, zij thans wordt f 2600 tot f 3000. In verband met vrije woning en gebruik tuin wordt de pensioengrondslag bepaald f 3245. Naar aanleiding van een daartoe strekkend verzoek wordt aan Mevr. van Gijn toegestaan, na verloop van de 3 maanden na het overlijden van haar echt genoot, in de woning te blijven wonen uiterlijk tot 1 Maart 1937, tegen een huur van f 3 per week. De rij-ijzers op de bruggen. In verband met den uitslag van de proef met de brug bij „Veerburg" wordt op voorstel van het Dag. Bestuur besloten, ook de rij-ijzers van de andere brug gen te verwijderen en deze van een teerslijtlaag te voorzien. Het Boschje. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat van het gemeentebestuur een verzoek is ingekomen om ten opzichte van het Boschje bijzondere maatregelen te treffen, in verband met de plannen voor werkver schaffing voor jongeren. De heer Lovink had den wensch te kennen gegeven, deze zaak zelf te mogen bepleiten, doch hij is toevallig in de beide laatste vergaderingen niet aanwezig geweest. Inmiddels is van den architect Dekker te Schagen, namens Mevrouw Van der I-Iorst, een verzoek inge komen, om een perceel grond in 't Boschje in erf pacht te mogen ontvangen. Beide verzoeken zullen nu naderhand aan de orde worden gesteld. De rondvraag. De heer Van den Berg vraagt, of de spoorputten geen werkobjecten voor den polder zijn, door ze te dempen. De Voorzitter wijst er op, dat allereerst de andere objecten klaar gemaakt dienen te worden, daarmede zijn grootcre belangen gediend. Spr. informeert naar de motieven van den heer Van den Berg. Deze antwoordt, dat ze geen sieraad in de gemeente zijn, ze vormen een akelig entrée en voor de ge zondheid zijn ze niet best. De Voorzitter: Als U denkt dat het een vijver is, is het heel mooi. Maar het Dag. Bestuur zal er zijn aandacht aan schenken. De heer Van Stipriaan vraagt, of, waar aanstonds de bcgrooting zal worden behandeld, de landgebrui- kers een afschrift er van kunnen bekomen. De Voorzitter deelt mede, dat rekening, zoowel als begrooting voor de ingelanden ter visie worden ge legd, maai- nooit is er iemand geweest om ze in te kijken. De heer Komen vraagt, of de spoorputten niet onder de keur vallen. Opknappen van de putten acht spr. gewenscht, de rietberm wordt steeds breeder. Er ligt ook een duiker. De Voorzitter zegt, dat de spoorwegen de putten al eens hebben opgeruimd. De duiker is door de ge- WOENSDAG 16 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) VAR A-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Onze Keuken!' 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 VAR A-Orkest en causerie; 11.00 R.V.U.: „Bloemen en planten in huis en tuin"; 11.30 VARA-Orkest; 12.00 Grampl; 12.30 „Melody Circle"; 1.00 Grampl; 1.15 De Flierefluiters en zang; (tot 1.45); 2.00 Kniples; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Overdracht van het be stuur in Ned. Oost-Indië; 6.30 R.V.U.: „De Gebeds* genezers"; 7.00 Sportuitzending; 7.15 De Roodborst* jes"; 7.40 „Student en socialisme"; 8.00 Hcrh. S.O.S.- berichtcn; S.03 Berichten A.N.P. en Berichten; 8.15 Het V AR A-G root-orkest; 9.00 Radiotooneel", 9.40 Gram pl; 10.00 Berichten A.N.P.10.05 Grampl; 10.15 Vei^ volg concert; 11.00 „Bij het 5-jarig bestaan van het Dr. Aletta Jacobs-huis te Amsterdam"; 11.15 Orgel spel; 11.4512.00 Grampl. HILVERSUM (301 M.)i NCRV-uitzcnding. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Grv pl; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 en 12.15 Ensem ble van der Horst; 1.15 Grampl; 1.45 Orgelspel; 2.45 Grampl; 3.00 Chr. lectuur; 3.30—4.30 Zang en piano!' 4.30 Kinderuurtje; 5.30 Overdracht van het Bestuur in Ned.-Indië; 6.00 Landbouwhalfuur; 6.30 Afgestaan;1 7.00 Berichten; 7.15 Causerie over de zending; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P.; 8.15 NCRV-orkestf 9.00 „De Nederl. Christen-Studentenvereeniging 1896 1936"; 9.25 Vervolg concert. (Om 10.00 Berichten A.N.P.)10.30—11.30 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.05 Causerie; 11.20 Lionel Johns en zijn orkest; 12.20 Orgelspel; 12.50 Grampl; 1.20 Het BBC-Empire- orkest; 2.20 Geiger en zijn orkest; 3.05 Pianorecital? 3.35 Orkest der Dunlop-Fabrieken; 4.20 Vesper; 5.10 Grampl; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.40 Cau serie; 7.00 BBC-Variété-orkcst, koor en solisten; 7.50 Grampl; 8.20 BBC-Svmphonie-orkest en solisten; 9.25 Het Arthur Dulay-kwintet; 10.00 Berichten; 10.30 BP.C-Theaterorkest en bariton; 11.3512.20 Dans muziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 2.50 Syrrn phonieconcert; 4.20 Grampl; 4.50 Pianorecital; 5.50 Orkestconcert; 8.20 Zang en cello; 9.05 Radiotooneel; 11.05—12.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 1.35 Landes-symphonie- orkest; 2.35 Grampl; 4.50 Orkestconcert; 6.50 Grampl; 9.05 Gevar. programma; 10.5012.20 Omroepkleinor- kest en vocaal sextet. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Klein-orkest; 1.30 Salon orkest; 1.50—2.20 Grampl; 6.20 Dansmuziek; 7.20 Pi anorecital; 8.20 Symphonieconcert; 10.30—11.20 Gr. pl; 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest en zang I.30 Klein-orkest; 1.50—2.20 Grampl; 5.25 Dansmuziek 6.35 Kamermuziek; 8.20 Kleinorkest en zang; 10.39— II.20 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Solistenconcert; 9.05 Voor jongeren; 9.35 Omroep orkest en soliste; 10.20 Berichten; 10.50 Hobo en, cembalo; 11.05 Weerbericht; 11.20—12.20 Dansmuziek. meente gelegd. Dit is dus een prachtig onderwerp om in den gemeenteraad te bespreken. De heer Stammes: Daar heeft de heer Komen niets meer te zeggen. De heer Van den Berg prefereert een mooi park. De Voorzitter zegt den heer Komen toe, te zullen nagaan of deze spoorputten gerekend kunnen wor den tot spoorwcgslooten. De heer Smit acht het opruimen van kroos in de mooie diepe polderslooten niet meer zoo noodig. Het is onnoodig, oordeelt spr., dat een man een paar da gen naar kroos staat te diepen. De Voorzitter zegt, dat tot uitdiepen der slooten is overgegaan ten behoeve van een goeden toevoer en afvoer van water. Wij laten dus kroozen in het be lang van de ingelanden, maar spr. zal de opzichter eens naar den heer Smit sturen, opdat de heer Smit kan mededeelen hoe het dan wél moet. De heer Rezelman feliciteert den dijkgraaf van harte men zijn herbenoeming en hoopt dat deze, in de jaren die hem daartoe nog resten, in goede ge zondheid de functie zal kunnen vervullen. De Voorzitter dankt den heer Rezelman voor deze vriendelijke woorden. Hierna sluiting. 7. Twee en een halve minuut later was inspec teur Keating op weg naar het Plaza Hotel, daar toe gedreven door de overweging dat de kolo nel voornemens was, het groote wa/ter over te steken met merkwaardige steenen die dus nooit de gelegenheid zouden krijgen om mevrouw J. Benton Hesse te sieren! Hij arriveerde juist op het oogenblik, dat de dame in kwestie een stroom van onbehoorlijke taal over den ongelukkigen heer Sachs deed uitvloeien. In Philadelphia had mevrouw Hesse menig woord geleerd, dat anders gewoonlijk niet in tegenwoordigheid van jonge dames gebruikt wordt, en zij had er geen bezwaar tegen, dien rijkdom ten toon te spreiden. Zij deed het dan ook in lengte en breedte en ging daarna zitten om een sigaret op te steken. Bemerkende, dat de heer Sachs tersluiks naar de open deur schui felde. werd zij plotseling boos op hem. „En waarom heb je verdorie toegelaten, dat die bedrieger uit Moroovië met die rotzooi hier gekomen is?" „Maar mevrouw „Ja zeg nu maar, dat je daar niets aan doen kon. Jij zag toch den koop sluiten. Waarom kon je dan die bedriegerij niet voorkomen? Je bent al net zoo'n smoesjesmaker als J. B. H. Maar waar is J.B.H.?" „Ik heb u al gezegd, mevrouw, dat hij uitge gaan is „Ja, dat heb je gezegd, maar ik wil weten, waar hij is stommeling!" „Ik kan alleen herhalen. „Dat behoeft niet. Het is walgelijk". Mevrouw Hesse greep den telefoonhoorn. „Hallo, verbind me met den directeur. Wat? Ja, ik blijf hier. Maak maar wat voort!" Eenige oogenblikken stilte. Toen: „Hallo, de directeur? Hier mevrouw Hesse, en n haast, kom dadelijk hier. Geen tijd? Ver tel dat aan een verkeerspaaltje. U komt onmid dellijk hoor". Zij legde den hoorn neer met een zuur gezicht Haar humeur werd door de traagheid van den directeur geenszins verzacht. En toen hij einde lijk binnenkwam, stond zij op het punt, opnieuw uit te barsten. „U wenscht mij te spreken, mevrouw Hesse?" „Neen. Waarom zou ik mij anders de moeite gegeven hebben, u met die ouderwetsche huis telefoon te roepen?..Zeg eens, wat is er met die bracelet gebeurd, nadat mijn man u die gegeven heeft?" „Hoezoo, gebeurd, mevrouw? Ik begrijp u niet". „Neen. jullie begrijpen niets, hier in Enge land. Is het ding dadelijk in de safe gelegd?" „Welzeker, mevrouw Hesse. Mijn secretaris en de chef-boekhouder waren, er bij". „Zoo. En heeft niemand anders een sleutel van de safe?" „Niemand anders dan ik zelf", antwoordde de in de war gebrachte directeur. „Goed. Dat schakelt dus de mogelijkheid tot verwisseling nadat ze weggelegd was uit. Als u alleen den sleutel hebt, zult u niet zoo dwaas zijn, een stommiteit uit te halen, die u in den bak zou brengen. Dus blijft er niets anders over dan dat die Morcovische fielt ons een vod in de handen heeft gestopt. Wat weet je daarvan Sachs?" „Mevrow, ik verzeker u, dat de bracelet, die Zijne Excellentie vanmiddag aan mijnheer Hes se heeft overhandigd, echt was". „Hé? Nou. ik verwed er ons landgoed in de Adirondacks onder, dat het niet zoo is." „Maar. mevrouw Hesse, wat is er dan toch gebeurd?" kwam de directeur bezorgd tusschen- beide. „Ze hebben me verneukt" zei ze laconiek. „Hallo, de Centrale'. Dedirecteur stond perplex. „Goede hemel! Diefstal? In ons hotel? Ver schrikkelijk! Mevrouw Hesse. mag ik hopen, dat u toch niet van plan is, de politie op te bel len!" „Dat mag u gerust, maar als u er op wedt is u inzet kwijt. Hallo, juffrouw, geef me Scotland Yard. Wat? Ik weet het nummer niet .Wel. dat moet jij weten, daar word je voor betaald.... Wat zeg je?.. Zoo nou, dan ben je een uilskuiken!" Mevrouw Hesse kwakte den hoorn neer en greep het telefoonboek, ondanks de vertwijfe ling van den hotel-directeur, die zich de haren uitgetrokken zou hebben, als er op zijn schedel nog maar wat uit te trekken was geweest. „Maar, mevrouw Hesse. er moet ergens een misverstand zijnDenk toch aan het schan daal Het zou onzen goeden naam erg scha den, en ik moet u smeeken. onzen toestand in aanmerking te willen nemen of tenminste miin principalen te raadplegen, alvorens tot iets de finitiefs over te gaan". „Och. loop naar de maan! Heeft mijnheer Hesse gezegd, waar hij heenging, als hü op de bank klaar was?" „Neen' De directeur antwoordde nu kortaf. „Neen, dat kan ik me voorstellen. Anders was hij ook al lang weer hier. Gos, als dat heer terugkomt!Zeg. hoe noemen ze het hoofd bureau in dit boek?" „Probeer het eens met Metropolitan Police" raadde mijnheer Sachs behulpzaam aan. „Probeeren? Lynchen zou ik ze, als ik mijn zin had!" Mevrouw Hesse sloeg boos de bladzijden om. „Suffers, jullie allemaal; waar is die politie toch?" „Hier' zei een droefgeestige stem Allen wend den zich verbaasd om. Inspecteur Keating stond in de deuropening. „Bent u van het hoofdbureau?" blafte me vrouw Hesse hem aan. „Ik ben van de Yard. en u behoeft me niet te vertellen wat hier gebeurd is antwoorde Kea ting knorrig. „Ik weet het al lang." (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 8