Uit onze omgeving. Cinema de Haan Predikbeurten. zullen wij toch altijd als een centrumgemeente er kennen. Spr. deelde dan mede, dat het noodig zal zijn, de geschiedenis dezer mogelijke vereeniging, als de in houd en draagwijdte daarvan zelve in vollen om vang onder de oogen te zien en ongetwijfeld moet daarbij zoowel het contra-rapport van de Callants- ooger Commissie, als de houding van den Raad van genoemde gemeente nader onder de loupe worden ge nomen. Wij komen daarmede vanzelf tot het belang van de beoogde samenvoeging, ook voor de gemeente Zijpe, doch voorop staat en dat zien wij in de .voornaamste plaats datgene wat geldt voor het geheel gebied der beide gemeenten en wat verspeeld zou worden, wanneer Uw college de zoogenaamde meening van een slechts klein gedeelte van de be volking van dit geheel gebied tot richtsnoer zou nemen. Het contra-rapport. Reeds dadelijk openbaart zich hier de wil alle ver antwoordelijkheid van de vertegenwoordigers der ingezetenen af te schuiven, een houding, welke door den Raad wordt gevolgd en waarbij alle flink heid en het uit durven komen voor eigen daden en verantwoordelijkheid ver te zoeken is. Er moet een zondebok zijn en daarvoor meent men het beste den oud-Burgemeester te kunnen gebruiken, blijkbaar in de naive veronderstelling, dat deze zich zulk een positie zoo maar zou laten welgevallen. Het feit, (lat er een comitévergadering werd ge houden om de vereeniging aanhangig te maken worde verklaard door den eenvoudigen gedachten- gang, dat het geen zin zou hebben de groote trom te roeren, als de Raad er toch niets voor zou voelen en zoo dit wel het geval was, dan diende in zoo verre spoed te worden betracht, opdat de benoeming van een nieuwen Burgemeester zou kunnen worden opgeschort. Zeer uitvoerig staat spr. stil bij de aanleiding tot het verzoek om onderzoek naar wenschelijkheid tot samenvoeging; bij de banden van saamhoorigheid der beide gemeenten en dat de bevolking van beide ge meenten voornamelijk haar bestaan in landbouw en veeteelt heeft. Spr. wijst dan op het wantrouwen van den nevenraad tegen al wat in het rapport van de gemeente Zijpe is verwerkt. Met feiten is weerlegging, hetzij door onjuiste voorstellingen daarvan niet mogelijk, hetzij niet zonder veronderstellingen en insinuaties als: wie zal dit garandeeren en wie zal zeggen, dat het niet an ders uitkomt, dan wordt aangegeven. Onzerzijds kunnen wij verzekeren, dat wij ons rap port op een hechtere basis hebben opgebouwd, n.1. op den wil iets goeds te bereiken en niet op hypo thesen, aan een sfeer van owil en sabotage ontlokt Er wordt dezerzijds heelemaal niet beweerd, zegt spr, dat, zooals de Commissie op bladzijde 4, onder f, opmerkt, Callantsoog zou leven ten koste van of parasiteert op de gemeente Zijpe, zij het dan, dat, om. maar één voorbeeld te noemen, een dokter in Cal lantsoog geen bestaan zou vinden, waneer hij niet tevens gemeente-geneesheer van Zijpe met stand plaats 't. Zand zou zijn, maar het is toch wel heel ver gezocht, om tegen-argumenten, als op deze blad zijde worden bijeengeraapt, aan te voeren, hetgeen wel culmineert in de bewering, dat men niet moet vereenigen, omdat er zich in Zijpe, nu toevallig óók geen scholen voor middelbaar en ander voortgezet onderwijs bevinden. Spr. wijst op het wantrouwen'dat spreekt uit het contra-rapport, waar het handelt over de ontwikke ling van de gemeente als badplaats, en op de on juistheid om de belangstelling voor de ontwikkeling der badplaatsen af te leiden uitsluitend uit de sub- s'die aan de V.V.V.'s Alsof de activiteit van het ge meentebestuur daarmee zou ophouden! Ook wijst spr. op de onjuiste becijferingen die in het contra-rapport voorkomen. De door den Neven- raad bestreden bezuinigingen en besparingen wor den nader door spr. onder de loupe genomen. Hij wijst op de herhaalde malen door de commissie ge maakte denkfout dat niet wordt ingedacht de bezui niging bij vereeniging van beide gemeenten te ma ken. Spr. zal niet ingaan op dn steeds wederkeeren- dc bewering, dat Callantsoog zijn uitgaafposten te boog en Zijpe te laag heeft geraamd. In algemeenen zin zal straks het tegendeel worden bewezen. Wat de af te schaffen brandverzekeringsbelasting betreft, wijst spr. op de moeite die het gekost heeft om de begrooting 1935 sluitend te krijgen mèt deze belasting en dat natuurlijk" geen rekening werd ge houden met de burgemeesters-vacature, .wat een ver minderde uitgaaf bracht van f 1075 per jaar. Uitvoerig staat spr. dan stil bij het brandwezen, bij de wijkverpleging, daarbij vooral wijzende op de zegeningen dier verpleging, doch waarover in het coutra-raport met geen enkel woord wordt gerept, liet koste wat het kost, maar de zaak moest zoo ongunstig mogelijk worden voorgesteld! Een staal tje van do onbevooroordeelde beoordeeling, mijnheer (ie Voorzitter. Opgemerkt wordt dan verder, dat het B. en W. van Zijpe niet verwondert, dat het contra-rapport zoo hoog opgeeft van de doelmatige strandexploitatie te Callantsoog, als zij bedenken, dat deze gcheele ex ploitatie in handen is van toevallig twee leden dier commissie, waaronder hare voornaamste woordvoer der. Die eigen roem dan toch, zegt spr. Do heer Breebaart behandelt dan nader het Maat schappelijk Hulpbetoon, de Armenzorg, daarbij ver gelijkende de toestand te Callantsoog en die te Zijpe. Ook de werkloozenzorg wordt door spr. zeer uitvoe rig behandeld, daarbij verklarende, dat de gemeente Zijpe, de werkverschaffing in het Luttikduin te Cal lantsoog niet noodig heeft om werkloozen te plaat sen. Spr. behandelt, deze zaken zeer uitvoerig en de Voorzitter stelt dan ook tenslotte de vraag of de heer Breebaart nu pleit voor Zijpe of voor Callantsoog. Het is spr. een raadsel, hoe de Commissie zich de uitwerking van haar theorie, dat men met rekenings- cijfcrs had moeten werken, beeft ingedacht. Hoe zou men zijn gekomen nnn de rekeningscijfers van een belaas nog niet bestaande verecnigde gemeen te? Dat zou dan toch onontbeerlijk zijn geweest. Zou het financieel genie van de heeren ook deze cijfers naar voren hebben kunnen toovereh? Wij blijven ons, zegt spr., dan maar liever houden aan de basis, die naar redelijkheid, meer houvast biedt, n.1. de begrootingen. De conclusie der Commis sie, dat de ramingen voor Callantsoog verhoudings gewijze hooger zijn gesteld dan voor Zijpe en dat daarom een vergelijking der begrootingen van beide gemeenten en de daaruit afgeleide besparingen bij vereeniging een onbetrouwbaren indruk geven, mee- nen wij hiermede radicaal als volkomen fantasie te kunnen bestempelen. Spr. komt dan aan de weerlegging van de door den Nevenraad berekende mindere besparingen en be rekent dat de vereeniging van beide gemeenten, be rekend naar de bestaande economische en gemeente lijke bemoeiingen te Callantsoog, een besparing geeft van f2S.300.per jaar, een ecnigszins ander cijfer als het contra-rapport, dat deze besparing op „be wonderenswaardige" wijze weet te drukken tot f3150 per jaar. Waar de Callantsooger Commissie volgens eigen mcdcdeeling tot hare conclusie is gekomen louter op grond van nauwgezette studie van de zakelijke gegevens, mogen wij, zegt spr., toch aannemen, dat haar oordeel anders zal luiden, nu zij tot de ontdek king komt, dat het voor haar opgestelde „contra-rap port" in opzet foutief is en in uitwerking onwaar en misleidend, ja op sommige punten zelfs lachwekkend dwaas. Wij komen thans en hierin kunnen wij kort zijn tot het standpunt en de houding van den Raad der gemeente Callantsoog. De gang van zaken is aldus: De Raad -heeft in het begin tot twee keer toe de vereeniging met Zijpe ter sprake gebracht. Algemeen gevoelde men er voor, Dit is 'n vaststaand feit, mijn heer de Voorzitter, en ondanks alle listige trucs en onwaarheden van de zijde van hen, die door kiezers vrees zijn bevangen, sidderen van angst en al het mogelijke doen om hun verloren populariteit, zoo noodig zonder eenige scrupule ten koste van een be paald persoon, terug te winnen, blijf ik mij daarop beroepen. Dat de Raad zelf geen notulen van de be wuste vergadering van 18 April 1935 noodig oordeel de, waar het besluit is genomen in den vorm, waar in het aan uw College ter kennis is gebracht, wordt nu tegen den Secretaris uitgespeeld. Men doet het achteraf voorkomen, of men geweldige bezwaren had tegen de aangevoerde argumenten, waarover inder daad wel is gesproken, maar die toch blijkbaar niet zoo zwaar wogen, omdat men ze gemakkelijk liet va ren. Kortom men doet, althans een deel van den Raad, alsof men er altijd tegen is geweest. Maar als dit waar was, waarom stemde men dan toe in een nader onderzoek? Waarom liet men de zaak zoover komen? Waarom zond men dan twee afgevaardigden naar den Commissaris der Koningin om over de tijdelijke vervulling van de Burgemccstersvacature te spreken? Waarvoor diende dit alles als men er toch niets voor voelde? Bovendien, als alleen de oud-Burgemeester van Callantsoog do samenvoeging wenschte, waarom stem den dan de beide wethouders tevoren in met het idéé een comité-vergadering van den Raad bijeen te roepen. Zij zijn toch zeker niet overvallen, want met elk van beiden was het idee lang en breed besproken. Eerst na mij te hebben vergewist van hun beider in stemming, zijn door mij deze stappen gedaan, mijn heer de Voorzitter, en in dit licht beschouwd, is het laf om nu alles van zich af te schuiven en ik spreek van één der wethouders, n.1. die hier aanwe zig is zoozeer met de waarheid op gespannen voet te komen. Deze mijnheer Kooger durft verder in den Raad n.b. te kennen te geven, dat de in het aanvullend rap port voorkomende zinsnede, dat Burgemeester en Wet houders van beide gemeenten het rapport zullen ver dedigen, een onwaarheid zou zijn. Daargelaten, dat deze zinsnede in het aanvullend rapport heelemaal niet voorkomt, staat in het groote rapport toch wel degelijk, dat de heer Kooger het voordeel niet groot genoeg acht, maar dat hij overi gens met den inhoud kan instemmen. In de gecombi neerde vergadering der beide Colleges heeft hij deze verklaring afgelegd na voorlezing van den letterlijken tekst van het rapport. Het is ons College dan toch niet als een fout aan te rekenen en wij kunnen het toch niet helpen, dat bij dezen magistraat blijkbaar de porté van zijn da den eerst eenige weken later tot zijn bewustzijn is doorgedrongen. Doch hierover genoeg. Wij meenen tenslotte, mijnheer de Voorzitter, met de bestrijding van al hetgeen tegen ons rapport is ingebracht, dus door middel van den tegenaanval, tevens ons eigen rapport voldoende veilig te hebben gesteld. Het spreekt vanzelf, dat zich sinds het op maken daarvan verschillende toestanden op punten van ondergeschikten aard hebben gewijzigd, waar door eenige modulaties noodig zijn. Maar dit neemt niet weg, dat wij dit in groote lijnen ten volle hand haven. De geschetste bezuinigingen zijn inderdaad, wanneer men de daarin beschreven maatregelen zou nemen, te verkrijgen, en zelfs zouden wij tot een hoo ger bedrag kunnen komen. Maar onafhankelijk hier van dan nog zou deze vereeniging een onschatbaar sociaal en economisch voordeel brengen en niet al leen voor Callantsoog, maar ook voor onze gemeente. Wanneer in dit betoog misschien wat veel de nadruk op Callantsoog wordt gelegd, dan is dit geschied om dat de bevolkig yan Zijpe in groote lagen toch wel overtuigd is van de wenschelijkheid, dat wij deze richting uit zullen gaan. Wij van onzen kcint zijn ook niet blind voor de bijzondere voordeelen voor onze gemeente, wanneer wij zien naar de ontwikke ling van het dorp Callantsoog, de inkomsten uit hare vaste goederen en de groote mogelijkheden welke er bij vereeniging met onze gemeente nog open lig gen. Ook voor onze gemeente is er voordeel en be langrijk voordeel te behalen. En zij die in ons kamp nog tegenstemden, weten zelf waarschijnlijk niet goed waarom. In den nevenraad van Zijpe werden alle opmerkingen weerlegd. De tegenstanders ver klaarden zich telkens na elke aanmerking door de uiteenzetting van den Voorzitter bevredigd, zoodat tot de laatste minuut werd gedacht, dat men met al- gemeene stemmen vóór zou zijn. Maar de heeren W 1 E R 1 N O E N Stan Laurel en Oliver Hardy komen vanaf Vrijdag in Cinema De Haan. dat wil zeggen niet persoonlijk, maar op het witte doek in de dol komische film „Schots en scheef" Hoevele malen zijn Laurel en Hardy al op het witte doek verschenen? Talloos vele en even zoo vele malen hebben we ons uitbundig gea museerd. Ook in deze film bliift ge van het begin tot het te vroege slot in hoogspanning van amu sement en lach ge bewondert iedere nieu we vondst van de beide komieken en vooral ook het formidabele slot dat zulk een voortref- felijken olimax brengt. Want nergens wordt er een teveel opgediend de humor is zoo mees terlijk. dat men waarlijk van een der beste Lau rel and Hardy-films spreken kan. „Sequoia' Het filmwerk „Sequoia" is een van de meest zeldzaam mooie filmwerken van den laatsten tijd. Was het niet „Astor" de geestelijke mede werker van de Schager Courant die niet na kon laten over „Sequoia" te schrijven? Een film, be zield door een welhaast dichterlijke liefde voor de natuur en haar schepselen. Door deze revue van scènes uit het intieme leven der wilde dieren loopt als draad. h*»t verhaal van de vriendschap van een poema voor een hert. Een meisje, met beminnelijke eenvoud gespeeld door Jean Parker, heeft Cato en Maliboe tot speelkameraadjes gemaakt, toen ze nog slechts luttele weken oud waren. Als de poema bijna volwassen is en te veel belangstel ling voor de kippen en varkens van de buren krijgt, brengt zij beide dieren naar de bossen te rug. Het afscheid op een rotsplateau, een tegen- lichtopname met als achtergrond de avondhe mel, is een der mooiste momenten uit deze film Cato en Maliboe blijven vrienden. Het is moei- lk te gelooven maar men ziet werkelijk deberg leeuw stoieien met het groote hert Als een strooper het gewonde hert nazet, volgt de sluipende poema den man als een schaduw over de rotsen van een ongemeene spaning is deze dubbele achtervolging Als de strooper wil hadden 't nu eenmaal afgesproken en stemden daar om toch tegen. En de Raad al evenzoo plus nog een stem van een lid, dat altijd wat anders wil en wiens motieven tot zijn optreden ook in andere opzichten voor een weldenkend mensch vaak onnaspeurlijk zijn. Wanneer wij het geheele gebied der beide ge meenten bezien, dan komen wij tot het inzicht, dat de groote meerderheid der bevolking van dit ge bied hetzij warm voorstander is, hetzij zich zeker in geen enkel opzicht, tegen de vereeniging zou ver klaren. Concludeerende zijn wij van oordeel, dat hoewel ons werk dan volgens de Callantsooger Heeren met een vernisje moge zijn bekleed, daaronder schuilt een hecht en stevig gefundeerd bouwwerk van zware steen en massief eikenhout, teiwijl het product van eerstgenoemde slechts wat revolutiebouw mag wor den genoemd op een moerassigen bodem, waar niet eens geheid is. Dat de meerderheid der bevolking in het geheele gebied vóór de vereeniging is, en dat, ons referee- rende aan het slot van ons rapport, de beoogde ver eeniging in het sociaal, economisch en financieel be lang zal zijn van de geheele streek en daarmede, in hoe bescheiden mate dan ook, van ons goede va derland. Wij spreken dan ook de hoop uit, dat Uw College ongealarmeerd en in rustige sfeer, ver boven en bui ten het gewoel der partijen, tot het besluit zal kun- non komen een wetsontwerp tot vereeniging der ge meenten Zijpe en Callantsoog hij de Regeering aan hangig te maken. Wij zijn er van overtuigd, dat mocht dit niet zoo zijn, de geschiedenis ons in het gelijk zal stellen. Eens zal de vereeniging van Zijpe en Callantsoog toch komen. Wij willen daarom eindigen met een goed Hollandscli woord: Stel niet uit tot morgen, hetgeen gij heden doen kunt! De eisch: de wachtgelden voor het Rijk. De Voorzitter merkt op, dat de heer Breebaart niet heeft aangeroerd, 't belangrijke punt, dat Zijpe als eisch heeft gesteld dat het Rijk de wachtgelden voor zijn rekening neemt en indien dit niet gebeurt, dat Zijpe dan haar houding opnieuw zal bepalen. De heer Mr. Breebaart zegt dat dit vastgelegd is in het rapport en dat dit zoo moet worden opgevat, dat de raad van Zijpe billijk vindt, dat bet Rijk de wachtgelden voor zijn rekening neemt. De Voorzitter: Maar als het niet gebeurt, zou de raad van Zijpe dan niet voor samenvoeging zijn. Zou dan de zeer zwakke meerderheid 64, niet veran deren in een minderheid? De heer Mr. Breebaart erkent, dat die mogelijkheid niet is uitgesloten. De Voorzitter: Dan zou men dus krijgen: De raad van Callantsoog is tegen samenvoeging, de Commis sie van ingezetenen te Callantsoog is er tegen en de Raad van Zijpe is er tegen. De heer Mr. Breebaart: Het is niet zeker dat de raad van Zijpe dan tegen samenvoeging zou zijn. De gestelde eisch is bedoeld als sterke aandrang, omdat, het billijk werd geoordeeld. De Voorzitter vraagt voorts, of, als Callantsoog niet om het onderzoek naar de wenschelijkheid van samenvoeging had gevraagd, aandrang daartoe dan van Zijpe zou zijn gekomen. De heer Mr. Breebaart zegt, die vraag moeilijk te kunnen beantwoorden; het lijkt spr. beter dat de wethouders van Zijpe die vraag beantwoorden. De heer Van der Slnijs antwoordt: Dat geloof ik niet. De heer Mr. Bomans, lid van Ged. Staten vraagt, of, waar de heer Breebaart jarenlang burgemeester van Callantsoog is geweest, in die periode nooit de samenvoeging ter sprake is gekomen. De heer Mr. Breebaart antwoordt ontkennend, wel, naar hij heeft gehoord, vóór dien tijd. Waar het gesprokene geen aanleiding tot re- of dupliek geeft, sluit de Voorzitter de bijeenkomst. PICTURE, Een opname uit de film Sequoia schieten bespringt de poema hem. Op de rand van de afgrond vechten zij op leven en dood roet als toeschouwer het hert. met opgeheven gewei en trillende van vrees. De poema rolt de rots af. maar dan valt het hert aan en met zijn ge wei stoot het den man inde afgrond. Ook als pledooi voor het natuurmonument en het dier en betoog tegen het egoisme van den jager is „Sequoia" prachtig geslaagd. WINKEL DE A.S. FLORALIA FEESTEN Het is weer met groote voortvarendheid dat de oommissie voor de Floralia tentoonstelling haar plannen uitwerkt en voorbereidt en het kan bijna niet anders of deze feesten moeten schitterend slagen. A.s. Zaterdag en Zondag zal dit voor Winkel en omgeving belangrijk gebeuren plaats vinden. In het marktgebouw wordt de gewone bloemen en plantenexpositie gehouden en als bijzondere attractie krijgen we dit jaar daarnaast een spe ciale dahlia tentoonstelling, verdeeld in 2 ru brieken n.1. inzendingen van beroepskweekers en van amateurs. De Zondag wordt een knal dagl 'sMiddags om 1 uur ballonoptocht voor kin deren, opgeluisterd door Winkel's Harmonie. Voorts vinden in samenwerking met de gymna- BOERDERIJ TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELIC 's-Gravenhaae Nederlandsche zuivel- centrale 20 tot en met 26 September 1936 consumptiemelk reqeerinqscontract, iaxe- aedeelte 6,25 cent eventueel verhooqd met premie of verminderd met afdracht voor de kwaliteit, overmelk regeerinqsminimnm- prijs 4.40 cent. Afdracht bij leverina in consumptie van andere dan taxemelk 2,50 cent ZONDAG 20 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schaden, voorm. 10 uur, Ds. Eikcma. Extra cojl. Barsingerhorn, geen dienst. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Baaien. Zuidscharwoude, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, Ds. M. yan Wichen. Callantsoog, 's av. 8 uur, Ds. M. van Wichen. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, 's av. 7 uur. Ds. Witkop. Wicringerwaard, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds. Rijkx. Aartswoud, 's av. 8 uur, Ds. Baudet. Heerhugowaard, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kam. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. v. d. Kam. Onder werp: „Er is geen God". Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Burgervlotbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 'uur, Ds. A. de Jong, van Broek op Langendijk. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur. Ds. Meihuizen. GEREF. KERK. Schagen (voormalig gebouw van het Kantongerecht) nam.. 5.45 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer Heeresma, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongemannenvereen. Woensdagavond 8.15 uur in Evangelisatiegebouw. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 en 's av. 7.30 uur, de heer H. Meijering van Rotterdam (voor heen te Schagen1) THE SAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10.30 uur en nam. 7.30 uur, do heer Meijer, van Heiloo. Callantsoog, voom. 10.30 uur, de heer P. Bok, van Den Helder. stiek-vereeniging „Sparta" athletiek wedstrijden om medailles plaats. Diverse vereenigingen uit den omtrek zegden reeds toe aan de wedstrijden te zullen delnemen en ongetwijfeld zullen er dan ook belangrijke sportprestaties te bewonderen vallen. Ook de middenstand zet deze dagen zijn beste beentje voor; men moet maar eens die keu rig verzorgde etalages met de daarin opgeno men verrassingen gaan zien!! We meenen niet te veel neer te schrijven dat Winkel weer een paar mooie gezellige dagen tegemoet gaat. Voor nader bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit nummer. S C H O O R L Burgerlijke Stand van 1 Augustus tot 15 September 1936. Geboren: Beatrix Wilhelmina, dochter van Willem Aartsen en Catharina Duinmeijer; Cornelia, dochter van Simon Damiaans en Catharina Johanna Petro- nella Beukers; Johannes Franciscus, zoon van Jo- hannes Kaandorp en Margaretha Cornelia Lieven- dag; Petrus Johannes, zoon van Petrus Delis en Martha Antonia Roozcndaal; Maria Cornelia, doch ter van Martinus Zut en Jacoba Maria Zwagerman; Ecluardus Cornelis, zoon van Andreas Petrus van Overmeeren en Petronella Catharina Stam; Cathari na Johanna, dochter van Johannes van Wonderen en Johanna Cornelia Nolten; Mark Maximilian Wil helm, zoon van Hans Marcus en Rotrud Ingeburg Fredegund Reinfrida Beek; Jacoba Johanna Maria, dochter van Johannes Cornelis Hopman en Catha rina Dirkson. Huwelijksaangiften: Gerrit Tol, 25 jaren, bloemist, wonende te Sint Pancras en Maartjc Margaretha Petronella Schoone, 21 jaren, zonder beroep, wonen de te Schoorl; Nan Jacob Raven, 25 jaren, pluim veehouder. wonende te Bergen, onlangs te Zijpe, en Neeltje Francis, 19 jaren, zonder beroep, alhier. Huwelijken: Gerrit Tol, 25 jaren, bloemist, enz. en Maartje Marg. Petr. Schoone, 21 jaren, enz. Overleden: Johanna Huöi, 71 jaren, zonder beroep, wonende te Amsterdam, echtgenoote van Willem Hendrik Wijnsouw; Marinus Johannes de Koek, 28 jaren, drukker, wonende te Amsterdam, zoon van Jan de Koek en Maria Catharina Rommels, wonen de te Halsteren; Simon Koeten, oud 17 jaren, zonder beroep, wonende te Schoorl, zoon van Jacob Koeten en Aagje de Vet. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Zondag j.1. hield de Hengelsportclub „De Dobber" wederom een vrije wedstrijd om den Voorpolder. De deelname was open ook voor niet-leden en waren daardoor ook aanwezig een negental leden van de Stroet. De uitslag was als volgt: 1ste prijs P. de Vries, 2e prijs C. Stroet, 3e prijs P. Stroet, 4c prijs L. Meinema, 5e prijs W. Govers, 6e prijs A. Sijbrandts. SINT MAARTEN VALKKOOG. Zondag j.1. hield de Vischclub „Sla 'm aan de haak" haar 4en wedstrijd. De vangst was niet groot, met 28 hengelaars waren slechts 89 baarzen gevangen. De prijzen vielen ten deel als volgt: 1. P. Kistema- ker, 2. R. Blok, 3. P. Baars, 4. P. Slot, 5. A. Kossen, 6. R. Bijpost Jzn., 7. J. v. Schoorl, S. R. BijDost Mz., 9. B. C. Schut. 10. C Boontjes Jnz.. 11. L. Groot, 12. A. Brommer, 13. S. Kuiper, 14. G. Bijpost Rz., 15. C. Wit, 16. J. Bijpost. OPMEER SPANBROEK. Ter gelegenheid van de kermis werd alhier een harddraverij gehouden voor paarden. Hiervoor wa ren 10 paarden ingeschreven, welke ook allen aan den start verschenen. Precies om twee werd begon nen en spoedig waren felle kampen te zien. Vooral in de prijzendraverij ging het hard tegen hard. De uitslag was ten slotte: le prijs f50, Officier, eigenaar J. Stapel, berijder G. Ros; 2e prijs f20., Drummer, eigenaar-berijder W. Zwagerman; 3e prijs 110, Willy S, eigenaar C. Zwaan, ber. C. Zwaan Jr.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6