BOERENPLAATS Renteniershuis Burgerwoonhuis Herfst- eo Winterstoffen Dij BURGMAN Klaas Middelbeek. Bloembollen Rijwielen Danscursus Vrij Dansen. Vergadering Voorloopig bericht. rdagen 11 October 1936, 29 October d.a.v. SCHAGEN, Vrijdag 2 October 1936, Sint Maartensbrug 2. Een dubbel Aanbesteding Het bouwen van een Boerderij in de gemeente Barsingerhorn. Wol en Sajetten B. Brügemann, RONDE VAN SCHAGE |pF* Dames! „Het Stoffenhuis" A. PRIN S=Prins Dansschool N. van der Goes. Molenstraat C 24 - Schagen. Alleen LOET Gratis Proefles Espe ra nto Zuid -Scharwoude, 20, 21 en 22 Sept. a.s. Tonknuppelen N. KAPER De Algemeene Harddraveriivereen. „De Volharding" te 'T ZAND, Uit onze omgeving. Predikbeurten. Vrtarb C. L. VAN DEN BERGH te behagen, zal op bij inzet en j bij toeslag, telkens des middags 12 uur, in het Noord-Hollandsch Kof-1 Jiehuis te ten verzoeke van de eigenaresse Mejonkvrouwe Dr. C. M. LA MAN TRIP, in het openbaar veilen, de te Koegras, gemeente Den Helder, groot 37.35.80 H.A., thans in huur bij den heer D. Gulker. Notaris H. J. VAN VEEN tc Zijpo Zal op des namiddags om 1 uur (nieuwe tijd) in het café van den heer KOSSEN te in de Zijpe, in het openbaar verkoopen: 1. Een mooi met garage, tuiit en erf te Sint Maartensbrug, gemeente Zijpe, sec tie D, no. 2112 ged., groot pl.m. 18 Aren. Vrij van huur tc aanvaarden hij «Je betaling. met erf, schuur en Water te' Sint Maartensbrug, gemeente Zijpe, sec tie D, nos. 1365, 1366 en 2129, te zamen groot 4.48 Aren. De voorste woning is vrij van huur te aanvaarden bij de betaling, de achterste woning is verhuurd tegen f 1.50 per week en te aan- Na arden in genot bij de betaling. Nagelaten door de echtelieden A. 'Appel en G. Leeuwen, in leven al daar. Namens Mevr. de Wed. POOL— Kuilman, wonende to Hciloo, zal op Donderdag 24 Sept. 1936 'des namiddags 2 uur, ten kantore Ivan den Architect worden aanbe steed: 'Bostok en teekening zijn tegen be taling van f 3.(fr. p. p. it f3.25) bij den Architect verkrijgbaar. Chr. DEKKER Architect N.LV.A., Plantsoen, Schagen. Dames, doet uw voordeel, en koop Uw in prima kwaliteit en scherp concurreerende prijzen bij v.h. Fa. Wed. M. J. Ranke; Hoogzijde Schagen Ajour- en Plisseerinrich» ting. I IV- en T.-Vereen. „West-Friesla. organiseert de op ZONDAG 20 SEPTEMBER 1936 Internationale Wegwedstrijd voor BEGINNELINGEN, NIEUWELINGEN En AMATEURS. - Parcours 5500 M. Start Beginnelingen 10 nnr 7 ronden Start Nieuwelingen 12 uur 11 ronden Start Amateurs 2 uur 16 ronden f300.— aan prijzen. De wedstrijden worden verreden onder de reglemen ten der N.W.U. Enlréée 35 ct. Donateurs op vertoon van hun kaart 10 ct. Auto- en Fietsenstalling op het terrein. Het Bestuur: D. KLOS Pzn., Voorz., J. L. LUTJEHARMS, Secr. B. VISSER, Penningm. voor kamercultuur en tuinbeplanting, heelt Fa. KRUIT, Bloemenmagaz., Schagen in groote sorteering, beste qnaliteit en bil- lijke prijzen. Bij de behandeling zijn wij U met ons maandblaadje „Bloem en Plant" steeds van dienst. Mocht U 't als klant van ons nog niet ont vangen hebben, geeft U dan s.v.p. even op per brief kaart of Telefoon 78. hoek Laan v Schagen biedt U het allernieuwste in Bij aankoop van stof een patroon van Mevr. IDA DE LEEUW-van Rees CADEAU Aanbevelend, „Het Stoffenhuis" Aanvang voor eerstbeginnenden op Maandag 28 Sept.; Zondagmid dagclub op i October. Club- en pri- véles naar bespreking. Voor sei zoen 1936'37 de navolgende dan sen, als The Cuban Rumba, Quik Step, Tango, Slow, Foxtrot, Eng. Waltz enz. Vanaf heden dagelijks inschrijving. N. van der Goes Molenvaart 187. - A. PAULOWNA. MOOIE PULLOVERS - SLIP- OVERS - KOUSEN - DIRECTOIRS. CAMISOLES en ONDERJURKEN. NIEUWSTE WOLSOORTEN. Zeer voordeeligc prijzen. Beleefd aanbevelend, 2 Ileeren met torpedo, Union en Burgers E.N.R. f 12 en f 14.— 2 Wcgracefietsen, prima f 14 en f 16.- 2 Jongensfietsen, 6—S j. f 6 en f8.- Simplex Heeren- en Damesfiets, nieuw, aannemelijk bod. In Elcctr. Rijwiellampen alle soor ten, compleet vanaf f 2.75 Zondags tot 12 uur. Op ZATERDAG 26 SEPT., a.s., des namiddags 4 uur, zal in de Open bare Lagere School door den Franschman ROLAND DUPUIS uit Rouen een gratis proefles Esperan to worden gegeven, waarna bij vol doende deelname de lessen zullen aanvangen op Zaterdag 3 October. HET BESTUUR. Bezoekt tijdens de kermis te CAFE „FORTUIN". Daar spelen The Happy Boys. Vrij entrée. Prima Biljart. WOENSDAG 23 SEPT.: voor beginners. Aanbevelend, van de wordt gehouden op Woensdag 23 Sept. a.s. 8 uur (z.t.) in Café DE WIT. HET BESTUUR. BARSINGERHORN Woensdagavond hield de Middenstandsverecniging c n ledenvergadering in „de Fortuin", waarbij 22 le den aanwezig waren. Bij afwezigheid van den Voorzitter, den heer G. Zwaan, werd de bijeenkomst geleid door den heer K. Keuris, die in den loop der vergadering tot vice- .voorzitter werd benoemd. Spreker heette de aanwezigen welkom, waarna de nol uien van de vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd en geteekend. Aan dc orde wordt gesteld het voorstel van het Bestuur tot aanschaffing van een Roteennachine. Medegedeeld werd, dat oen voordeelige aanbieding was gedaan cn het dan de bedoeling was, dat de aangesloten leden van die machine gebruik zouden maken, indien zij strooibiljetten e.d. wilden verzen den. Verder zou dan overleg moeten worden gepleegd voor het maken van de stencils. Nadat een en ander voldoende was ovorwogen, werd tot aanschaffing besloten. Etalagewedstrijd Ook hiervoor had het Bestuur reeds verschillende maatregelen getroffen en werden thans de voorstel len ter tafel gebracht. Het ligt in de bedoeling deze wedstrijd te houden van 3 tot 10 October. De étalages zullen verdeeld worden in twee groepen, nl. étalages met uitsluitend consumptie-artikelen en étalages met alle andere artikelen. Voor beide groepen worden 3 medailles beschikbaar gesteld. De heoordeeling zal geschieden door een geheel onpartijdigo jury, terwijl liet publick in de gelegenheid wordt gesteld .arover een oordeel uit te spreken op een wijze olk© nader per strooibiljet bekend gemaakt zal vorden. Wie dan het meest de uitspraak van de jury nabij komt, komt in aanmerking voor verschillende prijzen, geldprijzen, in den vonn van bons, zoowel als andere. Alles werd uitvoerig besproken en kon de instemming van de vergadering venverven. De Mica. Verder werd besloten deel te nemen aan de Mica, welke gehouden wordt van 10 tot 24 October. Naast de groote prijzen, welke voor het geheele land zul len gelden, worden ook velschillende prijzen, plaat selijk beschikbaar gesteld, waardoor deze Mica niet alleen een algemeen, doch ook een plaatselijk ka rakter zal dragen. Een voorstel van het Bestuur om tijdens de Mica nog een optocht voor kinderen te organiseeren, werd door de vergadering verworpen, omdat geoordeeld werd, dat men reeds voldoende hooi op de vork had genomen. De heer N. Keesman, Kolhorn, zeide o.a. het is he ter twee dingen goed uit te voeren, dan drie half. De vergadering was het hiermee ten volle eens. Bij de rondvraag stelde de heer H. Leijen de vraag, of dc bakkers Mica's konden uitgeven bij den verkoop van brood. De Voorzitter antwoordde, dat hij hier naar had geinformeerd, waarbij het hem was geble ken, dat ook op andere plaatsen door bakkers mica's werden gegeven, zoodat hij meende te kunnen ad- viseeren dit ook hier te doen. De Voorzitter sloot hierop de vergadering met den wensch, dat alle besluiten genomen zouden zijn in het belang van den Middenstand en hoopte dat de Middenstanders, die zich nog steeds niet geroepen gevoelden zich te organiseeren, daartoe spoedig zou den overgaan. Onze vereeniging, aldus spreker, kan zich reeds in een behoorlijk ledental verheugen, maar wij hopen dat eenmaal allen als lid -zullen toe treden. Organisatie is er aller wegen. Ook de Mid denstand mag niet achter blijven. Eendracht maakt macht. LANG END1JK OUDKARSPEL. Herkozen. Tot lid van het bestuur van den Dieps- en Moors- meerpolder is bij enkele candidaatstelling herkozen de heer K. Stam Mz. te Koedijk. NOORDSCHARWOUDE. L.T.B.-vergadering. De afdeeling van de L.T.B. heeft dezer dagen ver gaderd ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene jaarvergadering. Deze beschrij vingsbrief was zeer uitgebreid. Een kleine 140 voor stellen waren gedaan, deelt men ons mede. Deze zullen echter niet allemaal worden behandeld. Over het orgaan is men maar weinig te spreken. Na breedvoerige discussie werd door den heer Jac. Groen medegedeeld, dat als er geen verbetering in liet orgaan werd verkregen, de L.T.B. plannen had zelf een orgaan uit te geven. Over de vestiging van Katholieken in de Wieringer- meer werd eveneens gesproken. Er kwamen zoo wei nig katholieken in dezen polder, werd opgemerkt. Dit lag in hoofdzaak aan het feit, dat de akkerbouw in streken wordt beoefend waar meer menschen van andere geloofsovertuiging wonen. Toch komt er eenige verbetering in dezen toestand, werd medegedeeld. Kleine bedrijven van 2V2 bunder, zooals ze aan den Langendijk zijn, geven geen bestaansmogelijkheid meer, zeide de heer Groen. Deze moeten minstens 5 H.A. of grooter zijn. Een belangrijk onderwerp werd nog ter sprake ge bracht bij de rondvraag. De heer Weel wilde n.1. een verkoop-combinatie vormen voor den verkoop van pootaardappelen. De secretaris gevoelde hier veel voor. ook wel voor andere producten. Door het veilen werd niet voldoende gemaakt. Na diverse besprekingen, over aardappelsproeien en de richtprijzen enz., volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Bollenveiling. In het veilingsgebouw van de Langendijker Groen ten-Centrale werd een bloembollen veiling gehouden op de bekende voorwaarden. Voor deze zevende vei ling was zeer weinig belangstelling. De aanvoer was vrij groot, n.1. ruim 241000 stuks bloembollen "en 475 KG. plantgoed. De leverbare bollen bleven allemaal onverkocht. Niet één partij werd afgenomen. Het plantgoed werd verkocht: Inglesc. Yellow z 9 f0.09, z. 7*/2 f 0.07, z 6 f 0.03 per KG. De bollenkwcekers zijn thans heel benieuwd naar de besprekingen, welke dezer dagen zijn gehouden door de Ned. Sierteelt-Centrale met de verschillende organisaties op het gebied van bloembollencultuur en de standsorganisaties voor den tuinbouw plus de Bond van Exporteurs. Op die vergadering zijn besprekin gen gevoerd, waarover niets mag worden gepubli ceerd voordat definitieve besluiten zijn genomen. Be sproken zijn de te nemen saneeringsmaalregelen voor het a.s. seizoen, de vaststelling van de in te le veren hoeveelheid plantgoed, terwijl tevens mededee- lingen zijn gedaan omtrent inlevering van leverbaar. Dat spoedig deze besluiten worden genomen. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat. de groote manufacturenzaak van den heer Meijer te Noordschanvoude zal worden ingericht als kruidenierswinkel. Deze zal daarin ge vestigd worden door den heer G. Kraakman, die thans een dergelijken winkel drijft te Zuidschar- woude. Men deelt ons mee, dat door bevoegde instanties den laatsten tijd een nauwgezet onderzoek is. inge steld naar de mogelijkheid, of door betrokken tuin ders, die indertijd rcntelooze en andere voorschot ten ontvingen, geheele of gedeeltelijke aflossing heeft kunnen geschieden. IV IER1NGEN Voortzetting feestelijkheden. Begunstigd door mooi weer zijn j.1. Vrijdag de feestelijkheden van Landbouw en Middenstand voortgezet. Alle kinderen, hadden vrij van school, zoodat er buitengewoon veel belangstelling was. Zeker waren 500 kinderen op het mooi gelegen terrein van den heer Bosker aanwezig, toen de kin derspelen begonnen. Alles verliep keurig en vlot en na afloop gingen alle kinderen in optocht door Hip- polvtushoef. Het was een bijzonder aardig schouw spel, al die kinderen achterelkaar te zien marchee- ren. Begrijpelijk was er veel bekijks voor dit ge beuren. Na de rondgang verzamelden zich allen in gc tent op het terrein, waar de voorzitter van de Midrlenstandsvereeniging de kinderen toesprak. Spr. deelde mede dat dit feest eigenlijk een voortzetting was van de feesten op j.1. Zaterdag ter eere van de vorstelijke verloving. Spr. verzocht dan ook allen het Wilhelmus te zingen. Nu, dat ging uit volle horst. Alle helpers voor dezen middag werd dank gebracht. Een woord van dank is hier zeker niet misplaatst voor de C. Z. Lutjewinkel, welke alle kinderen tracteerde op Choco-melk. Niet minder dan 250 flesschen weuïen uitgeschonken en het heerlijke vocht liet zich gbed smaken. De zweefmolen welke op het terrein aanwezig is, had voor de kinderen eveneens een attractie. Alle kinderen mochten een keer gratis zweven. De com missie is voor dit alles zeer dankbaar. De uitslag der wedstrijden is als volgt: Hardlooppn met hindernissen jongens van 1213 jaar: 1. J. Halfweeg; 2. P. Bleeker; 3. H. Raadjes; Meisjes 12—13 jaar: 1. Aaltje Pais; 2. Marie Omis; 3. C. v. d. Welle. Hardloopen jongens 16—11 jaar: 1. J. Jansen; 2. L. Lubbcns; 3. II. Bos. ZONDAG 20 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10.30 uur, Ds. Van den Kieboom. Slootdorp, nam. 3 uur, Ds. B. Nijholt. (In tegenstelling met het gepubliceerde bericht in het Gemeenteblad, zal de Godsdienstoefening in de Ned. Herv. Kerk niet plaats vinden Zondagavond in Middenmeer, doch des nam. 3 uur te Slootdorp. Deze verandering vindt zijn oorzaak in de buiten gewone omstandigheid, dat de Ned. Herv. Gem. Wer- vershoof met kerkeraad een bezoek brengt, aan de gemeente in de Wieringermcer In deze middagdicnst hoopt ds. B. Nijholt voor te gaan. Ds. Nijholt meldt vérder, dat de Zondagsscholen in Slootdorp, Midden- meer cn Wieringerwerf aanvangen om half twaalf. De leeftijd der kinderen is gesteld tusschen 5 en 11 jaar. Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Sept. organiseert de Vrouwenvereeniging der Ned. Herv. Kerk in de Wieringermeer een bazar met vele attracties en muzikale medewerking. Nadere aankondigingen ko men nog volgende week in dit blad.) NED. HERV. EVANG. Middenmeer, voorm. 10 uur, de heer J. Bijlsma, Cand. t. d. H. D. Wieringerwerf, nam. 2-30 uur, de heer K. Kicwiet. Slootdorp, nam. 7.30 uur, de heer J. Bijlsma. GEREF. KERK. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Ds. C v. d. Vliet. Slootdorp, nam. 3 uur, Leesdienst. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Middenmeer, nam. 3 uur, Ds. v. d. Vliet. Wieringerwerf, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 5 uur, Leesdienst. E. V. MARANATHA. Bergen (Dr. v. Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Groeneweg, van Hilversum. Meisjes 10—11 jaar: 1. R. v. d. Velde; 2. C. Kaan Nd.; 3. T. Post. Bal op een bordje, jongens 89 jaar: 1. P. Wig bout; 2. A. Moes; 3. S. Wilms. Meisjes 8—9 jaar; 1. Ali v. d. Velde; 2. M. Zwart, 3. L. de Vries. w TT Zakloopen, jongens 67 jaar: 1. J. de Weert; IL Wagenaar; 3. C, de Jong. Meisjes 6—7 jaar: 1. Corrie Metselaar, 2. J. v. Rin gen; 3. T. Bosker. Met dit al kan de commissie zeer zeker op een goed geslaagd kinderfeest terugzien. Zaterdag en Zondag wordert de feesten voortgezet voor de grooten en daarvoor verwijzen we naar dc advertenties in dit blad en dat van j.1. Donderdag. W ARMENHUIZEN Jaarvergadering Middenstandsver. Donderdagavond hield de Middenstandsver. afd. van den K.N.M.B., haar jaarvergadering in dc zaal van den heer Slikker. Op deze belangrijke vergade ring waren ook de dames van de leden uitgenoodigd, die bijna allen hieraan gehoor hadden gegeven. De voorzitter, de heer P. Dissel, opende deze ver gadering, allen hartelijk welkom heetende en in 't bijzonder de dames, waarover, wat betrof de op komst, het bestuur zijn tevredenheid uitsprak. Spre ker memoreerde de rede door hem uitgesproken van verleden jaar, waarin hij liet uitkomen, de zeer slechte tijdsomstandigheden. Deze zijn bij verleden jaar nog weer verslechterd, gaan maar na da mil- lioenennota, die wij allen wel hebben gehoord. Ver der bracht spreker woorden van dank aan de leden, van de commissie van bijstand voor het vele werk door hen verricht. Ook de propagandacommissie kreeg een „pluim". Notulen. Hierna las de secretaris, de heer W. Diepsmeer, de notulen van de laatst gehouden vergadering, welke zonder aanmerking onder dankzegging werden goed gekeurd. Ingekomen stukken. Een ingekomen schrijven van het Gemeentebe stuur van Warmenhuizen, waarin verzocht wordt een. lid van de middenstandsver. te benoemen om zit ting te nemen in de commissie van het borgstcl- lingsfonds. Door de vergadering is hiervoor geko zen de heer P. Dissel .en als plaatsvervanger de heer W. Diepsmeer. Jaarverslag». De secretaris gaf een overzicht over het afgcloopen jaar. Hieruit kunnen we modedeelen, dat 3 leden hebben bedankt als lid. Het klinkt misschien vreemd maar de vereeniging is hierdoor niet zwakker ge worden, want we hebben leden noodig en wel die, die in ernst middenstander zijn. Over het afgcloo pen jaar waren in totaal 14 bestuurs- en ledenver gaderingen gehouden. Spreker eindigde met den wensch, dat het komende jaar voor de vereeniging gunstig moge zijn en dat de vereeniging moge groeien en bloeien. Financiën. Verslag van den penningmeester, den heer Jn. te "Buck. Van hem vernamen we dat het batig saldo bedroeg f 24.67. De kasnazieners, de heeren Jac. Speets en D. Pastoor hadden boeken en bescheiden gecontroleerd en werd bij monde van eerstgenoemde verklaard, alles in orde te hebben bevonden. Voorzitter bracht den penningmeester dank voor zijn accuraat beheer. Bestuursverkiezing. Hierna volgde verkiezing van twee bestuursleden, wegensneriodiek aftreden van de heeren Jn. tc Buck en A. Nieuwland. Met .bijna algemeene stemmen werden beide heeren herkozen en namen deze her benoeming aan. De taak van den Middenstander. Vervolgens een korte causerie van den Voorzitter over de taak van den Middenstander. Duidelijk liet spreker hierin uitkomen, wat. in die vier jaar dat de vereeniging bestaat, is bereikt. Hoe allen onder ling elkander noodig hebben en hoe de vrouwen ook een belangrijke rol spelen in het zakenleven en ons tot steun kunnen zijn. Spr. hoopte dat de leden bij eventueele moeilijkheden openhartig bij het bestuur hiermede naar voren komen, want meestal is er dan iets te bereiken. De vrouw in den Middenstand. Een korte causerie van den secretaris over: „De vrouw in den Middenstand". De vraag is. wat en wie is de vrouw in den Middenstand en dat is van groot belang. Zij hebben eveneens een zware taak tc ver richten en een werkzaam aandeel, wat niet is" te on- derschaten. Buiten de huishouding hebben zij de klanten te bedienen en een administratie te voeren. Zij heeft dan ook een belangrijke taak in het maat schappelijk leven en vandaar dan ook: voor ons is de vrouw in den Middenstand de spil waar veel om draait. Ter afwisseling werden een drietal voordrachten gegeven waar hartelijk om is gelachen. Tenslotte de rondvraag, waaraan ook de dames deelnamen. Natuurlijk volgden hierop leuke op- merkingen.Ook hoe het toch kon ,dat de mannen altijd zoo laat van de vergadering kwamen. Hierover een uiteenzetting van den voorzitter en alle dames waren bevredigd. Voorzitter sloot hierna de vergadering en bracht een extra woord van dank tot den heer A. dc Geus die zijn auto's helaneeloos beschikbaar had gesteld om de leden uit Krabbendam en Eenieenburg op te halen en voor de muziek. Tevens aan den heer en mevr. Slikker voor de medewerking en verder aan allen die tot het welslagen van dezen avond hebben medegewerkt.

Schager Courant | 1936 | | pagina 14