TROOPER De Langendijker Groentenveilingen. SPORT. Tuinderij mrnmrni 'n Migraine op komst? AKKERTJES Osendarp naar Malmoe Feuilleton DE EXPORT VAN TUINBOUWPRODUCTEN IN AUGUSTUS. De uitvoer van tuinbouwproducten Is in de maand Augustus grooter geweest dan in dezelfde maand van verleden jaar. Werd toen 53.107 ton uitgevoerd, ter waarde van f 3.GG2.000, in Augustus 1936 bedroeg do export in totaal 60.841 ton ter waarde van 13.364.00. Een stijging van de hoeveelheid alzoo en een daling der wuarde, hetgeen niet tot verheugenis kan stemmen. Volgens de gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het gewicht van den uitvoer naar Duitschland weer aanmerkelijk verminderd, nl. van 25.914 ton tot 16.353 ton, de waarde van f 1.711.000 tot f 942.000. Een achteruitgang welke wel zeer ver ontrustend is. Naar Engeland word weer minder uitgevoerd dan vorleden jaar. De export naar dat land bedroeg in Augustus 1935 bijna 20.000 ton en was in Augustus 1936 ruim 15.000 ton, terwijl do waarde resp. f 1.582.000 en f 1.181.000 was. Daarentegen is de ex port naar België iets toegenomen, nl. met 7ó8 ton tot 3557 ton ter waarde van f 131.000. Ten aanzien van de aardappelenexport kan wor den opgemerkt, dat Argentinië de grootste -afnemer is geweest, met 19244 ton, ter waarde van f 718.000. Brazilië en Uruguay hebben resp. 714 en 2170 ton afgenomen met een totale waarde van f 108.000. Naar Engeland is heel wat minder verzonden, nl. 220 ton tegen 2791 ton in dezelfde maand van verleden jaar. De uitvoer van witte kool was tcruggeloopcn van 538 ton tot 234 ton, waaraan België een flink aan deel heeft gehad. De uitvoer van gele kool liep te rug van 25.000 kg. en 4000 kg., Roode kool werd even eens minder geëxporteerd: 455.000 kg. ter waarde van f 9000 tegen 752.000 kg. ter waarde van f 16.000 in Augustus 1935. POOTAARDAPPELEN NAAR BELGIë. Verlaging invoerrecht Duitschland. Naar door het Centr. Bureau wordt vernomen, zal de invoer van ongecontroleerde pootaardappelen in België met ingang van 29 Augustus 1936 verboden zijn. De invoer van deze gecontroleerde pootaardap pelen is slechts toegestaan in zakken, voorzien van de verzegeling van den keuringsdienst, terwijl het controle-certificaat zich hij de zending moet bevin den. De zakken moeten machinaal genaaid zijn met een binnennaad, behalve langs de sluitingszijde. Bo vendien moeten de zendingen gecontrolcörde poot- aardappelen rechtstreeks komen uit het land van voortbrenging, meldt de Tuinderij. Het invoerrecht op versche aardappelen In Duitsch land wordt voor den tijd van 14 September tot 30 November met de helft verlaagd, nl. teruggebracht van 4 op 2 Mark per 100 kg., wanneer deze aardap pelen worden ingevoerd door een bepaalde organisa tie. Evenals in de ovorgaande jaren is ook thans weer het invoerrecht op aardappelpootgoed geduren de de periode van 14 Sept. tot 30 November verlaagd van 4 op 2 mark, onder voorwaarde dat deze aard appelen worden ingevoerd door een door den rijks minister van landbouw aangewezen lichaam, in dit geval de Saalgutstelle van den Rcichsnaehrstand. NOORDSCHARWOUDE. Omzet Noordermarktbond. De omzetcijfers van de voilingsvereeniging De Noordermark!bond te Noordschanvoude geven voor de maanden Juni tot en met Augustus 1936 een ver betering aan tegenover dezelfde maanden van het afgeloopen jaar. De omzet van Juni 1936 was nl. f 39.781.20, tegen f 11.417.35 in dezelfde maand van verleden jaar. Juli gaf een omzet in 1936 van f 87.946.74, in 1935 van f 74.810,84. Augustus 1936 was het f 77.877.98 en in 1035 f 67.2S6.28. Dit geeft over deze drie maanden dus een aanmerkelijk verschil, waaruit kan wor den opgemaakt, dat het met do aardappelen wat be ter is gegaan dan het vorige jaar. Óver de eerste acht maanden van het jaar geeft het echter weinig verschil. Van Januari tot en met Augustus was de totale omzet in 1935 f 72G.960.09 en in ditzelfde tijd vak van 1936 f 723.445,04, zoodat hier zelfs een achter uitgang valt te constateeren. De aanvoeren van aardappelen waren vrijwel ge lijk. Thans werden pl.m. 44 wagons minder geveild. Kool werd over het algemeen meer aangevoerd in de ze drie maanden. Vooral de vroege witte kool was in dit tijdvak van 1936 sterk vertegenwoordigd. Er werd 435 ton meer geveild dan in Juni tot Augustus 1935. Verder kwam er 113 ton uien meer aan de veiling. Zilveruien ging aanmerkelijk achteruit, nl. met 168 ton. Het blijft maar sleoht voortdurende aandrang tot meer steun noodzakelijk nog vrij groote aanvoer van aardappels - te lage prijzen de verschillende kool- prijzen laag ongeveer minimumprijs sommige partijen draaien door in het bijzonder gele kool lagere prijs voor groene kool bloemkool, aan vankelijk bevredigend, later lager grootere aanvoer van uien slechte prij zen zeer weinig belangstelling voor bieten en wortelen aanvoer van ram menas tegen lagen prijs tomaten, geringe aanvoer, lage prijzen ook voor druiven liet de stemming te wenschen over. Het wil maar niet met onze tuinbouwproducten. De toestanden op intcrnationaal-economisch gebied zijn daarvan volgens deskundigen de voornaamste oorzaak. Zoo zou Duitschland onze groenten even zeer kunnen gebruiken als vroeger, doch de clearing- politick is oorzaak, dat er aan dat land niet kan worden verkocht. Op de laatste groote vergadering van het Centraal Bureau van de Veilingen is daar over een hartig woordje gesproken, doch het radi cale middel om in dien ongezonden toestand ver andering te brengen, is nog niet aangegeven. Het valt niet mee, om een ander voor te schrijven, hoe hij moet handelen, als hij zelf, van zijn standpunt hekeken, meent niet anders te kunnen. Op dat ge bied is het met Duitschland kwaad kersen eten. Met dat al blijft, de Langendijker tuinbouw in een deplorabele» toesland en hoe do tuindersorganisatics ook hun best doen, het helpt maar heel weinig. Niet alleen de Ncderlandsche Tuindersbond, ook de R.K. dringt op meer steun voor den tuinbouw bij de be voegde instanties aan. Men acht de actie, door het Centraal Bureau der Veilingen blijkbaar niet vol doende. Daar moet een schepje boven op. Voor hen, die ingewijd zijn in de toestanden, welke in het gebied van den groven tuinbouw heerschen, wekt dit allerminst bewondering. Zooals het den laatsten tijd weer gaat. moet er wel om hulp geschreeuwd worden. De Langendijkers kunnen het zoo niet vol houden. Zij voelen, dat het noodzakelijk is, dat er meer gebeurt. De nood is blijkbaar nog niet voldoen de bekend. In Den Haag schijnt men niet te besef fen, hoe ernstig het hier met den financieelen toe« stand is. Dit moet maar steeds worden herhaald; daarom moet al weer worden gedemonstreerd. Zon der actie wordt niets gedaan, en men oordeelt, dat de groote trom moet worden geroerd: voor groote kwalen, groote remedies. Over 't geheel genomen kwamen er aan beide vei lingen niet minder aardappelen dan de vorige week. De prijzen lieten weer voel te wenschen over. Voor bonken, die nog dan minst slechten prijs opbrachten, werd f 1.802.20 betaald, mi'ddelgrootc noteerden f 1.301.70 met afwijkingen daar beneden, drielingen golden f 1.502. De grootste aanvoer bestond wel uit blauwe Eigenheimers, waarvan de prijs weinig veranderde: doorgaans f 1.80—2, met iets beneden dien laagstcn of iets boven dien hoogsten prijs. Blan kc Eigenheimers golden f 1.702. Ronde Du Icon werden voor f 1.70 tot ruim f2 verkocht, School meesters en Bevelanders voor f 1.50. Met de verschillende koolsoorten ging het weer heel slecht. Aon de veiling te Broek kwam de groot ste aanvoer. Er draaiden nog enkele partijen door. Het meeste werd verkocht voor fl. den minimum prijs, tot f 1.30. Sommige zeer mooie partijtjes van de meest gewenschto sorteering brachten het nog wel eens lot f 1.80 of iets boven de f2, doch dit is geen basis voor den prijs. Nog bedroevonder was het verloop met de gele kool. Daarvan draaide eiken dag een deel door. Wat verkocht werd, bracht zoo goed als geregeld fl op; maar weinig werd voor 30 a 50 cent meer verkocht. Het kwam nu voor, dat ook kleine kool onverkoopbaar was. Voor de witte kool is een regeling getroffen, waar bij de minimumprijs op S0 cent is gesteld. De heele week door is ook niet meer dan 80 cent betaald, En kele partijen, kleiner soort, en afwijkende kwaliteit gingen voor 50 cent. Met de groene kool wou het ook niet. De hoogste prijs, welke besteed werd, was Nederiandxh £1« 's morgens dat on- Product behaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankon digt, voorkom die door Volgens recept van Apotheker Dumont f2.20. Veel werd echter voor fl—2 verkocht. Met de bloemkool liep het aanvankelijk heel aar dig: eerste soort bracht f6—8 op, later liep ze zelfs tot f9 en f 10 op. In de tweede helft der week kon echter hoogstens voor de allermooiste f 6 gemaakt worden en Zaterdag zakte de prijs tot f 2.90 a f 4.90. Tweede soort, welke aanvankelijk f 2.80 tot f 3.90 deed, werd later voor f 1.50f 190 verkocht. Spercieboonen kwamen er nog heel wat. Dit pro duct is dit jaar buitengewoon gelukt. Doch den laat sten regen met storm heeft de kwaliteit ten zeerste geschaad. Enkele partijtjes bleken onverkoopbaar Gemiddeld werd voor de verkochte f 4.50 tot f 5.50 betaald. Enkele mooie partijtjes liepen tot f 7. Af wijkende kwaliteit bracht doorgaans f 3 of iets meer op. Snijboonen kwamen er maar weinig, gelukkig maar, want ze waren deels onverkoopbaar. Mooie partijtjes brachten f 44.80 op. Uien werden er aanmerkelijk meer aangevoerd dan de vorige week, wat echter niet moet worden toege schreven aan betere prijzen. Voor gewone (middel- groote) uien werd f 1—1.50 betaald, voor grove fl.GO —f2. Drielingen brachten f 1.101.20 op. Nep steeg een weinig en werd verkocht voor f 4—4.50. Enkele partijtjes zilvernep brachten f 45.30 op. Voor bieten was maar matige belangstelling. Groo te werden voor 50 cent verkocht, kleine ongeveer f 1 en de meest gezochte f 11.50. Hetzelfde geldt voor peen. Ze werd verkocht voor 50 cent tot f 2. Soms draaide ze door. Met de tomaten, ofschoon in gerin ge hoeveelheid aangevoerd, ging het ook al slecht: f3.50— f4 voor A, f3—f3.90 voor B, f3 voor C en f2.10 voor CC. Druiven hadden ook geen beste week. Frankon- thaler ingezet met f 17.30—f 25.30, werd later voor f 19 a f20 verkocht. Alicante gold f 19 a f20. Voor rammenas werd f 1.50—f3.50 betaald. PROGRAMMA K.N.V.B. 27 September. Eerste klasse afd. I: Excelsior—Stormvogels; Xer- xcs-Blauw Wit; A.D.O.—R.C.H.; Ajax—D.H.C.; C.V.V.—Ü.F.C. Afd. II: Hermes D.V.S.-V.U.C.; DAV.S.-Z.F.C.; Haarlem—Feijenoord; V.S.V.—H.B.S.; K.F.C.—Sparta. Afd. I: 2A: ZeeburgiaO.V.V.U.; West-Frisia W.F.C.; O.S.V.Hercules; VeloxHilversum; Z.V.V. Vriendenschaar. 2B: H.F.C.B.F.C.; 't GooiAlcmaria; Kennemers Bloemendaal; H.R.C.Spartaan; I-I.F.C.—E.D.O. 3A: Succes—Helder; Assendelft—Zaandijk; Alkm. Boys—Kinhcim; Purinerstoijn—Beverwijk; Alkmaar Hollandia. 4A: D.T.S.—Andijk; Sparta—Nieuwe Niedorp; TexelStrandvogels; M.F.C.B.K.C. (Sportkroniek.) DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: G. Abbink van H.R.C. naar Hengelo; A. Bijlsma van Alcmaria naar J.H.K., Amsterdam; J. Reinders van H.R.C. naar Vlissingen; A. J. Plante van Alcmaria naar Qüick, Den Haag; P. Wiljou van Helder naar Watervogels. Verleend: H. Feikes van Flevo naar Succes. (Sportkroniek.) Besluiten N.H.V.B. In de laatste bestuursvergadering van den N.I1. V.B. zijn, naar het Groentje meedeelt, enkele beslui ten genomen, waarvan de kennis in breeden kring verkieslijk is. De N.H.V.B. heeft nl. bepaald dat ingeval van niet- opkomen bij door don bond goedgekeurde seriewod- strijden eenzelfde boete verschuldigd is als bij weg blijven in de competitie. Verder heeft de N.H.V.B. ingevoerd een bondson- derscheidingsteeken dat zal worden uitgereikt aan hen die zich bijzonder verdienstelijk jegens de voet balwereld hebben gedragen. Scheidsrechterwezen. De leden van de schcidsrechterscommissie voor West-Friesland hebben bericht gekregen, dat deze commissie is opgeheven en dat de werkzaamheden zullen worden toegevoegd aan die van de commissie Alkmaar en Omstreken. K.N.V.B.-Bestuur. In de vacature A. de Haan is bij enkele candidaat- stelling verkozen tot bestuurslid van den K.N.V.B. de heer J. F. Lameij, sedert jaren voorzitter van de Haagsche club H.B.S. en sec.-penn. van de ver. van Westelijke Eerste Klassers. Engeland. Naar de Sp.Kr. meedeelt, speelt Engeland volgend jaar in Mei uitwedstrijden tegen Noorwegen on Hel- singfors. Of Hongarije dan wel Holland in Decem ber te Londen wordt geinviteerd staat nog lang niet vast. 'i-Gravenhftge. Tlnus Osendarp zal Vrijdag a.s. met het K.LvM.-vllegtulg van de Scaudinavian Air Express van Amsterdam naar Malmö vertrekken, om dan uit te komen in de internationale athletiek.- wedstrijden, welke uitgeschreven zijn door de M-A.I., de grootste sportvereeniging in Zweden. Osendarp zal den strijd op de 100 meter en de 200 meter aanbinden met de sterke sprinters Strandbeïg en Lindgren, beiden lid van de M.A.I. De athletiekfeesten te Malmö duren 2 dagen, Za terdag en Zondag. Maandagochtend vliegt Ortze landgenoot weer terug. DIRKSHORN. De eerste voetbalcompetitiedag is een goede geweest voor ons D.T.C., want zoowel het eerste al het tweede elftal behaalden overwinningen en dat waren geen. kleine ook. Het tweede elftal opende met een flinke 92 overwinning op B.K.C. IV, behaald in de morgen uren en daarna liet het eerste 's middags eens zien,, dat ze ook wisten wat doelpunten maken was, want met niet minder dan 12—1 werden de bezoekers Vronc II -- onder den voet geloopen. Summa summa rum, niet minder dan 21 doelpunten vóór en slechts 3 tegen! Bravo D.F.C.1 ers, de inzet was daverend, laat het zoo blijven is onze wensch, maar dc realiteit zal wel zijn, dat het lang niet altijd zoo gemakkelijk gaat als het nu is. Maar één ding kan wel voortduren, en. we hopen dat dit het geval zal zijn: dat uitstekende samenspel en dat vurige spel van ieder afzonderlijk, waren prettig om te zien. Vooral na het betrekkelijk tamme zomervoetbal was dit spel ecnige graden enthousiasten. De voorhoede trok onvermoeibaar op do Vrone veste af en de „beschieting" was voor de Vrone verdedigers tallooze malen te zwaar. De bal was moeilijk voor hun doel weg te krijgen leek hek Alles gelukte bij D.F.C., alles sloot als een bus dit keer en dc fouten waren weinige. Vooral rechtsbin nen Schuit had het op z'n heupen, hij scoorde 6 goals, alle van goede kwaliteit cn ook v. Teulingen weerde zich als vanouds: houding en snel loopen, koppen en tot besluit een hard schot, zijn zijn ware voetbalen pariteiten. Het zou ons te veel ruimte doen opeischcn om all© goeds van dezen middag te vertellen, maar we vol staan nog met tc wijzen op het prima backwerk van de D.F.C. achterhoede, die „terriërs", achter begrijpen elkaar goed en al zijn ze klein van stuk, het werk dat gedaan werd was van formaat. Slik had weinig ta doen in z'n doel. maar wat hij deed was goed. Wel heel armzalig stak de „Vrone achterhoede hierbij af. Veel misverstanden, veel gemodder en ten slotte ook een onzekere keeper, deden er het hunne toe dat de score zoo hoog werd in hun nadeel. Dc eerste vertegenwoordiger van de nieuwe afdee- ling waarin D.F.C. speelt, kon het haar nog niet al te moeilijk maken. We zijn benieuwd naar wat komt. Het begin was in ieder geval bemoedigend en hoopgevend1 ZWEMMEN. OLYMP. PLOEG TE ALKMAAR. Zooals we reeds in het kort hebben aangekondigd komt de Olympische Zwemploeg op Zondagmiddag 4 October in de Alkmaarsche Overdekte. Do directie van de Overdekte kreeg eenigen tijd tei*ug bericht van de badinrichting te Leeuwarden dat men in onderhandeling was met de Olympische zwemmers en zwemsters, maar dat Leeuwarden eenigszins tegen de kosten opzag. Alkmaar opperde toen de mogelijkheid de zaak samen aan te vatten. Zoo zal het dan ook geschieden. Zaterdagavond zal het plus minus 40 personen groote gezelschap in Leeuwarden zwemmen, waarna men Zondagmorgen op Alkmaar afgaat om daar des middags te demon- streeren. Behalve de Olympische zwemmers cn zwemsters, die zoo goed als volledig zullen verschijnen, zal de Alkmaarsche Overdekte wedstrijden houden voor onze provinciale menschen. Op dit oogenblik heeft de lieer. Jonker te Anna Paulowna, bestuurslid van den kring Noordelijk Noord-Holland zich, in opdracht van de Overdekte, reeds gekweten van dc taak do daarvoor in aanmerking komende deelnemers van den Noordelijken kring op te geven. Verder zullen ook leden van D.A.W., Alkmaar en Nereus, Zaandijk van do partij zijn. Een kleine teleurstelling hierbij is, dat het uitko men van Willy den Ouden zeer twijfelachtig is. Do rivaliteit tusschen de trainsters Mevr. Braun (Rio Mastenbroek) en Mevr. van Wuykhuizen (Willy den Ouden) schijnt daarvan de oorzaak te zijn. Intus- schen hopen we dat de dames aan het verstand wordt gebracht dat de meisjes niet het slachtoffer mogen zijn van hun eerzucht, hoe sti muieeren cl die eerzucht ook moge geweest zijn om hun leerlingen' tot zulke uitzonderlijke prestaties te brengen. 12. Hij strekte de gewoonte alle h's weg te laten zelfs tot zijn naam. Tijdens perioden van uit zonderlijke bedrijvigheid der politie veranderde deze nogal eens. maar in de folio's op het Cri- minal Records Kantoor stond hij opgeteekend als Wal ter Tompson. Ghorley deed echter, aks- of e rgeen mijnheer Wal Tompson was. Hij spreidde zijn krant uit onder den neus van den knappen jongen man die tegenover Wal zat en onderbrak alzoo het tijdverdrijf van dien mijnheer, zioh omzichtig de beste kaarten uit het hoopje op de tafel toe te eigenen. „Zie je dat?" vroeg Ghorley, en liet zich in een stoel vallen. Larry Wade duwde zijn eigen stoel terug en nam de krant. Hij was een slanke jongen met donker golvend haar en gekleed in een bruin pak. dat elders niet de aandacht getrokken zou hebben, maar dat gunstig tegen de kleeron van zijn vrienden afstak. Larry's das paste bij zijn zakdoekje, terwijl! Ghorley zoo weinig kieskeu rig was, dat hij geen van de twee bezat. Gedurende een poosje stilte las Larry het ar tikel in de Standard en Ghorley vermaakte zich intusschen met pogingen om kringetjes te bla zen. Eindelijk wierp Larry de krant neer en zijn oogen glinsterden onvriendelijk. „Zoodat de kolonel het er goed afgebracht heeft!?" vroeg hij en hielp zich aan e ensigaret uit het doosje, dat op tafel stond. Mijnheer Tompson zag het met bezorgdheid aan, want het was zijn doosje. „Reuze-truc!" meende Ghorley. „Hoe komen wij aan ons part?" Larry haalde de schouders op en mijnheer Tompson nam de .gelegenheid waar om zijn op vatting in 't midden te brengen. „De gooser die we 'ebben moeten, is Bennis Teyst. Die weet natuurlijk beter dan een ander waar de kolonel zijn karkas parkeert en zullie 'ebben al een 'eele poos mot, en Dennis zou niks lieve rdoen dan zijn broer onder z'n duiven schieten. „Dat heb je netjes uitgedrukt. Wal", lachte Larry „maar ik twijfel er aan, of Dennis weet, waar zijn broer ergens uithangt. „Dat hoeft hij niet", zei Ghorley. „De kolonel is drie jaren weg geweest en hij weet niet, dat jij Lou kent'. Larry streek met zijn slanke hand door zijn haren. „Jij denkt, dat hij de bracelet door bemidde ling van Lou van de hand wil doen.?" „Waarom niet?" Lou is de eenige in Lon den. die veilig is" antwoordde de ander. „Hij heeft de prinserij al twintig jaren lang bedon derd met zijn winkeltje- en zo hebben hem nog nooit gesnapt. Bovendien heeft de kolonel vroe ger ook altijd zaken met hem gedaan". Larry dacht er over na. „Er is iets van waar, maar mijn ondervinding is dat den kolonel dwars zitten een zekere paspoort naar de hel is Ghorley's lodderige oogen flikkerden. „Ik zou er nog wat voor willen geven, als ik dat vuile zwijn een hak kon zetten" zei hij boosaardig „Ik geloof, dat hij er meer van weet, dat ze mij toen in den bak gestopt hebben. Als ik daar zeker van was Hij voltooide den zin niet en ging door, met buitengewone handigheid de azen uit het spel kaarten te halen. Mijnheer Tompson meende, ook weer wat tö moeten zeggen: „De kolonel is een gooiser, die je niet makke lijk erkent, al zde je 'em ook. Wat 'ij niet weet om zijn porum te veranderen 'ebben ze nog niet uitgevonden". De ander knikte instemmend. Chorley had het ondervonden, tot zijn nadeel. Zeker waren er maar weinigen, die den kolonel' iets over de kunst van vermommen konden leeren. Hij was op dat gebied een meester. En zeker waren er ook maar weinigen, die den kolonel herkend zouden hebben in den haveloozen leeglooper, die op dat oogenblik Lou Staam's winkeltje binnen, slungelde. Zelfs oude Lou, toen hij uit zijn ach terkamertje kwam schuifelen, had geen idee van de identiteit van zijn bezoeker, en Lou's oogen waren onnatuurlijk scherp. Daarenbo ven had hij eertijds dikwijls zaken met den ko lonel gedaan Vanuit het halfdonker van zijn. winkeltje loerde hij weifelend naar den nieu wen klant en de kolonel gaf hem dien blik met interest terug. Zoolang als hij zich kon herinne ren, had het kleine Duitsche Joodje hetzelfde vaalgroene pak gedragen met glimmende meta len knoopen, en het leek aannemelijk dat de vui le zwarte das om Lou's hals sinds den laatsten. keer, dat de kolonel hem had gezien, niet van de plaats was geweest. Evenmin het zwarte ka lotje met kwastje. Niemand had Lou ooit zon der dat kalotje gezien; hij had het zelfs op aLs hij sliep. „Wat is er van je verlangen, hé?" „Dat zul je wel hooren, Lou," antwoordde de kolonel. „Kom mee in de achterkamer" Lou knikte wijs. „Ah zoo, meen je dat? Wal heb je?" (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 2