Gevecht met de politie Advertentiën. Dansen leeren P. WAIBOER, TUTAN (droog) of 6ERMISAN (nol) DANSEN DANSEN Loopen zonder pijn De gift van een rijksdaalder Zweedsche regeering treedt af Spoorlijn na 40 jaar voltooid Plaatselijk Nieuws. Steunverleening en Middenstand Aardrijks=onkunde Een hunner door een schot gedood Verloofd: 1AN v. d. POLL en GER WIT. Swtr&rd> ^.«36. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van ons Dochtertje ondervonden, K. KAAIj. S. KAAIJ—Speets. Winkel, 21 September 1936. bij H. C. Veltman Privéles of clubjes voor gehuwden, Te Wieringen bij S. Halfweeg te Wieringerwaard bij P. Schenk te Oudesluis bij Joch. Kreijger te St. Maartensvlotbrug bij Homan. Kwaliteit bovenal H.H. Landbouwers! Bij aankoop uwer benoodigde Zaai- tarwe en -Rogge, vrage men vooral eens monster of bezoek bij Zaadhandel, Schagerbrug'. Telet. 11. Concurreerende pi ijzen. Voor ontsmetting gebruike men: Ook aan huis te ontbieden voor ontsmetting. Donderdags te Schagen bij IGESZ. de mooiste sport, mits geleerd bij H. C. VELTMAN. Donder dag 24 Sept. aanvang der lessen 's avonds 7 uur n.t., lesgeld 25 ct., in joch. KREIJGER's nieuwe danszaal te Oudesluis. Ook voor jongelui van 't Zand. de mooiste sport, mits geleerd bij H. C. VELTMAN. Zaterdag 26 Sept. aanvang der lessen, s'av. 8 uur n.t., lesgeld 25 cent, bij P. SCHENK, Wieringer waard. Ook voor jongelui uit Wieringermeer. Ter dekking beschikbaar: een wit te Dok, zonder horens en tevens te koop gevraagd een KINDERLEDN KANTIE, bij K. SEIDENSTIKER, Oudesluis. P. ZUT, Veecastreerder, BURGERBRUG. Goed - Billijk Te koop: jong geld Vaarsje, gevende 8 L. melk, bij D. WILLIQ, Stoomweg, Anna Paulowna Gevraagd: Een flinke Dienstmeid, of Huishoudster. Brieven onder letter K, bureau van dit blad Verloren een Bind. Tevens te koop: prima Tarwestroo en Voerbieten. K. DE GEUS, Stroet, post Dirkshorn. door het Elastische voetkussen „OMNIPED". Geen steunzool meer noodig! De nieuwe succesvolle hulp voor pijnlijke voeten. Prijs per paar fl.50. Voor Schagen, verkrijgbaar in: TERLEP's Drogisterij APOTHEKERS-ASSISTENTEN, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. Aan stenntrekkenden en werkloozen Amsterdam. Gelijk bekend, heeft de re geering onlangs in de Eerste Kamer medege deeld. dat aan de onder de rijkssteunrege ling vallende werkloozen een gift van f2.50 zal worden verstrekt. Nacter heeft zij aan de gemeenten doen weten, dat in de aan deze gift verbonden uitgaven slechts de ge wone bijdrage uit het werkloosheidssubsi- diefonds zal worden verleend, zoodat een deel dezer uitgaven ten laste van de ge meenten zal blijven. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam hebben zich thans tot den minister van sociale za ken gewend met het verzoek, de uitgaven geheel voor rekening van het rijk te willen nemen, alsmede eenzelfde gift eveneens ten laste van het rijk te mogen verstrekkken aan de niet onder de rijks steunregeling vallende werkloozen en de armlas tigen. Sociaal-democratisch kabinet ver wacht Stockholm Minister-president Pehrsson verklaarde heden, dat hü Woensdag bij den Ko ning ontslag van de boerenregeering zal indie nen Ofschoon waarschijnlijk een sociaal-democra tisch ministerie de aftredende boerenregeering zal vervangen, zoo meldt Reuter, is de toestand nog niet geheel opgehelderd De premier heeft er in een onderhoud op gewezen dat de Agrariërs hun aantal zetels behouden en dat zelfs het aantal behaalde stem men is toegenomen Anderzijds, voegde hij er bij, is het duidelijk, dat de sociaaldemocraten hun doel hebben bereikt en dat de kabinetskwes tie is gesteld. 800 KILOMETER DOOR DICHT OER WOUD EN MOERASSEN EN OVER WILD STROOMENDE RIVIEREN Singapore Na 40 jaar plannen maken en werken is thans de spoorlijn Saigon 1 Hanoi vol tooid De eerste trein zal 1 October a.s. rijden. Hiermede is een van de liefste wenschen van de Fransohe koloniale autoriteiten in vervul ling gegaan. De lijn is meer dan 1800 km. lang en loopt door dicht oerwoud en moerassen en over wild- stroomende rivieren en breede rivier mondin gen, door een gebied dat veel door tyfoons wordt geteisterd. Bovendien werd de aanleg gehinderd door de zeeroovers, welke het gebied onveilig maken. Fransche officieren werden door hen gevangen genomen en eerst tegen losgeld vrijge laten. Treinen werden door hen aangevallen zoodat het bouwen van blokhuizen noodzakelijk was, waarin een bezetting van Inlandsohe mi litairen werd gelegd. De reis van Saigon naar Hanoi zal thans over land anderhalven dag duren Ter gele genheid van de opening van de lijnorganiseeren de Fransche autoriteiten een aantal feestelijkhe den. DE NEGUS TE GENEVE AANGEKOMEN De Negus is gister te 17.35 met zijn gevolg op het vliegveld Gointrin bij Geneve aangeko men. Er was een uitgebreide ordedienst geor ganiseerd. De Negus werd verwelkomd door Dr. Martin den leider der Abessijnsche delegatie WATERSCHAPPEN. Bij K.B. is benoemd met Ingang van 1' October 1936 tot Heemraad van den polder Eijerland op Texel, J. de Graaf Jzn., te Texel. VOOR DE RADIO. Het R.K. Kerkkoor alhier zat 6 Dec. voor de radio (K.R.O.) optreden. Ongetwijfeld een onderscheiding Voor het koor. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Geertje Meeldijk, oud 7Q jaar, weduwe •Von Tennis Dekker, 's Gravenhage. Op de vragen van den heer Stumpel, betreffende het inschakelen van den mid denstand bij verstrekking in natura aan werkloozen heeft de minister van sociale zaken geantwoord, dat aangezien slechts levensmiddelen in distributie zijn gebracht, die door de werkloozen niet of slechts in geringe mate zouden worden gebruikt, indien zij niet door de distributie tegen lagen prijs te hunner beschikking worden gesteld, het nadeel, dat de mid denstand van de distributie ondervindt, ook slechts zeer gering kan zijn. De regeering is in beginsel bereid den midden stand bij de verstrekking in natura te betrekken. Den gemeentebesturen wordt dan ook verzocht den mid denstand niet uit te schakelen. Hierbij worde ter voorkoming van misverstand opgemerkt, dat de regeering niet de meening kan deelen, als zoude de distributie, zoo zij buiten den middenstand om geschiedde, van zoodanigen invloed kunnen zijn, dat middenstanders zooals in een der vragen was gesteld den strijd om het be staan zouden moeten opgeven. BLIKSEM INGESLAGEN IN EEN BOERDERIJ TE RAAN. Tijdens een hevig onweer, dat gistermiddag boven Hellendoorn en omgeving woedde, is de bliksem in geslagen in een boerderij van den heer Meyer te Raan. In een oogwenk stond het geheele gebouw in lichter laaie, zoodat van den inboedel weinig gered kon wor den. Ook kwam een vijftal varkens in de vlammen om. Toen de motorbrandspuit arriveerde, was de boer derij nagenoeg geheel uitgebrand. Bovendien kon de brandweer wegens gebrek aan water weinig uitrich ten. Slechts een iandbouwschuur kon gespaard blij ven. De schade wordt door verzekering gedekt. Een medewerker schrijft aan de N.R.Ct.. De gemiddelde Franschman met inbegrip van den gemiddelen postbeambte, was vóór den oorlog niet bijzonder op de hoogte van aard rijkskunde Ik herinner mij zeer wel, dat mij bij het te Parijs verzenden van een telegram naar Rotterdam gevraagd werd: „In Duitschland, is bet niet?" Tk dacht dat dit veranderd vras, maar zie hier, nauwkeurig en authentiek, de ondervin ding die ik enkele dagen geleden te Parijs opdeed. Dinsdag 15 September 1.1. te 12 uur 45. gaf ik aan het post- en telegraafkantoor no. 110 te Parijs, hoek Rue de Rennes en Rue* du Four, een telegram op naar Rotterdam. De postbeambte telt de woorden en zegt dan: Rotterdam, waar ligt dat? De oude herinnering komt op en ik zeg ee- nigszins spottend: Meent U soms dat het in Duitschland ligt? Ik weet er niets van, lacht hij mij toe. Ik zal u helpen zeg ik. Het is een stad van bijna zeshonderd duizend inwoners in Neder land. O, goed, zegt bij, ik zal bet eens opzoeken wat dat per woord kost. Hij haalt een boek voor den dag en begint te zoeken. Tevergeefs. Ik zie niets, Dat staat er niet in. Er is nu ook nog een andere beambte bij gekomen en de zoekende zegt hem: „Jij weet zulke dingen beter help mij eens". Ik heb intusschen de verwarring van den man bij het zoeken gemerkt. Om geen al te onbekende dingen te zeggen bad ik daareven Nederland „Hollande" genoemd en hij zoekt nu op „Hollande". Daar het mij wat lang duurt, wil ik opnieuw behulpzaam zijn en zeg.: U moet niet op „Hollande" zoeken, maar op „Pays-Bas". Waarop de man, die het beter weet, zegt: Pays-Bas? Dat is in Denemarken is het niet? Tekstueel De zaak is tenslotte zij het met moeite in orde gekomen. Ik heb niet kunnen nalaten den heeren te zeggen, dat ik vond dat de ambtenaren op een telegraafkantoor te Parijs toch wel iets beter op de hoogte mochten zijn en ik heb hun aanbevolen mijn telegram niet naar een verkeerde windrichting te sturen. Het moet den noordelijken kant uit, heb ik hun gezegd, waarop we lachend uiteengegaan zijn. Het telegram is goed aangekomen. NOORDSCHARWOUD7, 22 September. Schotsche muizen f 1—1.50, grooten f 1.80—2.50, R. duken f 2, eigenheimers f 1.80, bl. dito f 1.60—1.90, bl. drielingen f 1.60—1.80. uien f 0.601.30, drielingen f 0.601, grove f 1.401.80, gele nep f 3.20—4, zilver- nep f 2.40, peen 60—90 ct., sporcieboonen f 39.90, kroten 50 ct., roode kool f 1.10—1.60, witte kool 80 ct., gele kool f 11.30. Aanvoer: 27800 Kg. aard appelen, 30200 Kg. uien, 125 Kg. zilveruien, 4000 Kg. peen, 500 Kg. rammenas, 100 Kg. kroten, 9100 Kg. roode kool, 45000 Kg. witte kool, 6S00 Kg. gele kool. BROEK OP LANGENDIJK. 22 September. Schotsche muizen f 1.40, grooten f 1.50, eigenhei mers f 1,70—2, bl. dito f 1.60—2.10, bl. aardappelen 1.80, drielingen 1—1.40, uien 1—1.50, drielingen 0.60 1, grove 1.601.70, gele nep 3.40—4.10, spercieboo- nen 3—9.20, kroten 0.50—1.70. roode kool 1—1.90, wit te kool 80 ct., gele kool 1—1.30. bloemkool f 2.20— 5.80, 2e soort f 1.50, Tomaten: A 3.40, B 3.90, C 3. CC 2.10, druiven: Fr. 19.30—25, Alic. 10.10-22.90, groene kool 1.10—1.50, Brisbane 60—90 ct. WINKEL, 21 September 1936. Appelen f28, peren f2—11, pruimen f36, drui ven f1011, tomaten f34, slaboonen f24, snij- boonen f 4—6. kool f 1—1.70, aardappelen f 1—1.20, uien f 0.90—1.10 per 100 pond; bloemkool f 58, an dijvie 50—90 ct., meloenen f 2—7, kropsla f 0.80—1, per 100 stuks. W'ARMENHUIZEN Gymnastiek en atletiekwedstrijden „V.I.O.S." Onder groote belangstelling van sportliefhebbers hebben j.1. Zondag op het V.I.O.S.-terrcin verschil lende gymnastiek- en atletiekwedstrijden plaats ge had. De uitslagen hiervan luiden als volgt: 100 M. hardloopen heeren1, A, Groot Pz, 11.8 sec.. 2. K. Pronk Pz. 11.8 sec., 3. C. Smit 12. sec.; 4. Th. Meijer 13 sec. 80 M. hardloopen junioren: 1. J. Ooijevaar 10.S; 2. G. Groot 11.1; 3. J. Groot Jz. 11.2; 4. P. Nannes 11.4 sec. Verspringen heeren: 1. C. Smit 5.15 M.; 2. K. Pronk 4.85 M.; 3. A. Groot Pz. 4.80 M.; 4. Th. Jonker 4.75 M. Kogelstooten Junioren: 1. P. Nannes 8.80 M.; 2. C. Nannes 8.65 M.; 3. J. Ooijevaar 8.15 M.; 4. G. Tesse- laar 8.15 M. Hoogspringen heeren: 1. K. Pronk 1.55 M.; 2. A. Groot Pz. 1.45 M.; 3. Th. Jonker, K. Komen, C. Smit, allen 1.40 M.; Hoogspringen junioren: 1. J. Ooijevaar 1.55 M.; 2. P. Nannes 1.45 M.; 3. C. Nannes 1.40 M.; 4. G. Tesse- laar 1.35 M.; Kogelstooten heeren: 1. K. Pronk 8.50 M., 2. A. Groot Pz. 7.95 M., 3. C Smit 7.77 M„ 4. Th. Jonker 7.61 M. De adspiranten hebben twee wedstrijden gehouden nl. trempl. hoogspringen en een vlagwedstrijd. De uitslag van het trempl. hoogspringen is: 1. A. Over- pelt 2 M.; 2. Jac. Koot 1.70 M., 3. W. Ligthart Sz. 1.65 M., 3. T. de Groot Az. 1.65 M. De vlagwedstrijd adspiranten geeft de volgenden uitslag: 1. A. Overpelt, 2. Jac. Koot, 3. J. Kraakman, 4. T. de Groot Az. De punten van deze twee laatste wedstrijden bij elkaar geteld, geeft de navolgende uitslag: 1. A. Over pelt met 20 punten; 2. Jac. Koot 18 p.; 3. T. de Groot Az. 15 p.; 4. Jac. Kraakman 12.5 p.; De uitslag van de Vierkamp Heeren (100 M. hard loopen. Verspringen, kogelstooten, en hoogspringen) is als volgt: 1. K. Pronk Pz. 113 punten; 2. A. Groot Pz. 107.5 p.; 3. C. Smit 105.5 p.; 4. T Jonker 90 p; 5. Th. Meijer 83.5 p.; 6. A Ligthart 76.5 p.; 7 G. Mole naar 73.5 p.; 8. K. Komen 68.5 p; 9. P. van Wonde ren 67.5 p: 10. C. Schipper 53 p; 11. J. Stet 52 p.; 12. J. Dekker 51 p.; 13. M. Dekker 25 punten. De uitslag van het driekamp Junioren (80 M. hard loopen, Kogelstooten, Hoogspringen) luidt als volgt: 1. J. Ooijevaar met 143 Ai punt; 2. P. Nannes met 136 p.; 3. C. Nannes met 126Vi p.; 4. J. Groot Jz. met 124 p.; 5. G. Tesselaar met WVA p.; 6. G. Groot met 113*A p.: 7. C. Jongejan met 99 p.; 8. A. Groot mot 1VA p.; 9. K. Molenaar met 72 p.; 10. C. v. d. Burg mot 10A p.; 11. N. Wester met 68^5 p. De uitslag van de georganiseerde grasbaan jacht- race is als volgt: 1. G. Beukers; 2. A. Groot Pz.; 3. J. Zoon. En van de sprint op de grasbaan: 1. J. Zoon; 2. A. Groot Pz.; 3. D. Meijer. Tusschen deze wedstrijden door werden nog de monstraties gegeven met: Tremplin Paard, vrije oefeningen door Junioren, 1000 M. hardloopen en 4 maal 100 M. estafette. Tevens werden nog enkele groepen van Ileeren en Junioren te zien gegeven, welke ondanks den wind zeer goed slaagden. Na afloop van deze wedstrijden trok men in grooten getale naar het lokaal van den heer Wester. Met een toepasselijk woord werden de prijzen aan de win naars uitgereikt. De voorzitter bedankte de bestuurs leden voor hun medewerking tot het slagen van de zen sportdag. Een bijzonder woord van dank werd gericht aan het adres van den heer S. Pronk, den leider van de gymnastiek- en athletiekafdeeling, voor de keurige wijze waarop hij een en ander heeft ge organiseerd. Een driewerf hoera voor den heer C. Pronk kwam dan ook spontaan uit aller monden. De sportvereeniging „V.I.O.S." kan met groot genoe gen terug zien op dezen eerste sportdag, want hij is in alte opzichten schitterend geslaagd. Het is te hopen dat spoedig nog vele leden, zoowel heeren, juniores als adspiranten, zich voor deze bij uitstek mooie vereeniging zullen opgeven, opdat men het volgend jaar met een nog grooter aantal leden een grootsche sportdag op touw kan zetten. Nog deze week bestaat er gelegenheid zich als lid op te geven. WIERINGERMEER Naaikrans Damesvereen. Ned. Herv. Gem. „De Wieringermeer" organiseert een Ba- zar. De Damesvereeniging der Ned. Herv. Gem. „De Wieringermeer" en het daaruit gevormde comité, ho pen a.s. Vrijdag en Zaterdag in het Gymnastiekge- bouw te Middenmeer een Bazar te houden. Het comité stelt zich voor tegen lage prijsjes, de door de leden vervaardigde goederen, ten verkoop aan te bieden. Voor het publiek staat tevens de gelegenheid open om mede te dingen aan diverse behendigheid- spelen om aardige prijzen. De Wieringermeerfanfare zal voor de muzikale opluistering zorg dragen. ANNA PAULOWNA Visschen. De vischwedstrijd van de plaatselijke vereeniging, die Zondag in de Middenvliet werd gehouden, had tot resultaat, dat in totaal 24 baarzen werden gevan gen. P. Borst Pz., wist den grootsten baars te verschal ken en won daarmee den eersten prijs. De 2e, 3e en 4e prijs werden na loting toegekend aan de heeren H. Naastepad, P. Kossen en J. Wiegman, die ieder 5 stuks vingen en de heeren A. Sikking, R. Oltmans en H. Siebenga, die 2 stuks vingen, werden bij loting aan gewezen als winnaars van den 5den, 6den en 7en prijs, Z I J P E OUDESLUIS. Zondag jl. is de door den heer Buisman uitgeschre ven ringrijderij voor Tandems en Paard en Kar ge houden. Dat voor de tandemsport veel animo be staat, bleek wel uit het groote aantal deelnemers. Hiervoor hadden niet minder dan 24 paren inge schreven en voor paard en kar 12 paren. De prijzen, welke uit contanten bestonden, werden als volgt gewonnen, met Tandem: le prijs P. Kuiper BROEK OP LANGENDÏJK* Jongelui, van een kermis huiswaarts koe* rende, vallen een brigadier van de rijks* politie lastig. j In den afgeloopen nacht keerden eenige jon gelui, die de kermis te Zuidscharwoude be zocht hadden, vandaar naar hnn woonplaats Broek op Langendijk terug. Voor de woning van den brigadier der rijkspoL v, d. Bos te Br. op Langendijk gekomen, hebben de jongelui dezen uit zijn woning gelokt, teneinde hem een afstraffing te geven naar aanleiding van een vermeende of bestaande veete. Toen de brigadier eenmaal buiten was, is hij door de jongelieden aangevallen. De brigadier, die zich krachtig verweerde, loste daarbij tweemaal een schot in de lucht waarna hij, toen dit niet bleek te helpen, het wapen in de richting van zijn aanvallers af vuurde. De 25-jarige N. Kool is daarbij doo' delijk getroffen. Een uitgebreid onderzoek wordt ingesteld. Het lijk is per ziekenauto naar Alkmaar ver voerd. en Dina Paarlberg; 2e prijs A. Slikker en Ma Kor* ver; 3e prijs P. Slikker en C. Groot—Slikker; 4e prijs P. Watertor en Co Groot en met Paard en Kar: ia prijs J. Buisman en Ka Korver; 2e prijs R. Slikker, en E. Kossen—Hoep; 3e prijs A. Slikker en Ma Kor ver; 4e prijs Abr. Kossen en dochter. De prijzen werden in café Buisman uitbetaald, waar tegelijkertijd bal werd gehouden, hetwelk; vooral des middags zeer goed bezocht was. NIEUWE N l E D O R T\ LANGEREIS. V.C.L. 1—TWISK 2. 4—0. Met een goeden inzet begon V.C.L. V.C.L. was waai* lijk uitstekend in vorm. De voorhoede was heel best; te noemen en als straks de midvoor, die nu sinds Februari geen bal heeft aangeraakt, weer is inge* speeld, dan zal de voorhoede zeer zeker aan producti* viteit winnen. De ster van het veld was zeker dei spil D. de Jong; hij houdt den bal gelukkig niet meer zoo lang hij zich. De backs waren eveneens uitstekend, er was geen doorkomen aan voor Twisk. Grootewal was soms nog iets los, maar hij wist zicli nog al handig te herstellen. V.C.L. wist over het geheel den bal steeds voor het Twisker doel te brengen. Na een periode van vinnigen strijd wist Glas het eerste doelpunt te maken. Het tweede werd gescoord door W. de Boer. Als Wim Lak een corner krijgt te nemen, plaatst hij deze heel mooi, met als resultaat, dat een der back's van Twisk den bal in het eigen; doel trapt. Met 30 voor V.C.L. ging alzoo do rust in. Na de thee was V.C.L. wederom aanhoudend in den aanval. Tot het maken van doelpunten kwam het echter nog maar niet. Slechts eenmaal uit een weder* om fraai genomen corner, kopte Cces Benit onhoud* baar in. Twisk had niet veel in te brengen, maar heeft zicli ook vast niet op haar allervoordeeligst laten zien. V.C.L. ADSP.—TWISK ADS B. 2—0. Dit was een goede, wedstrijd, waarin de V.C.L.'erS ook steeds uitstekend in den aanval waren. Toch! was het samenspel niet zoo hot zijn niocst. Piet Lak zwoegde als van ouds en was zeker» de beste van de adspiranten. De linkervleugel was nogal onsamenhangend. Nico Arst kon ons wel beko* ren, hij is goed vooruitgegaan De x-u«t ging in met' 0—0. Na de rust valt V.C.L. sJeod# weer aan en weet Nico Arst zoo waarlijk te doelpunten. Plet Warnaar nam de tweede voor zijn rekening en hierbij bleef het. WIERINGEN Zooals reeds in ons blad van j.1. Zaterdag per ad* vertentie bekend gemaakt, zal de Wieringer Land* bouwverloting op heden Dinsdag plaats vinden in] plaats van Maandag j.L

Schager Courant | 1936 | | pagina 3