SPORT VAN ZONDAG K.N.V.B. Sportberichten uit Den Helder. Van de Alkmaarsche Sportvelden KIJKEn is koopefl ui cloeck Maandag 28 September 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 10072 N.H.V.B.=uitslagen Blauw Wit herstelt zich. Feijenoord— Haarlem gelijk. Oostelijke traditie ge handhaafd. N.A.C. en Velocitas verliezen. OVERZICHT VAN 27 SEPTEMBER. Het is na de regenrijke nacht en ochtend nog best losgeloopen. Het aantal gespeelde wedstrijden ligt weinig van het maximum af. AFDEELING I. Excelsior heeft haar tweede zege behaald. Thans op Stormvogels (4—3). Blauw Wit heeft zich her steld tegen Xerxes, dat vorige week zoo productief was (21). Ajax won wederom. Met 42 dolf D.H.C. het onderspit. De nieuweling C.V.V. moest het op eigen veld tegen D.F.C. afleggen (24). A.D.0. be haalde een magere 10 overwinning op 't* zwakke R.C.H. AFDEELING II. HaarlemFeijenoord trok terecht aller aandacht, na Haarlem's uitstekend begin. De punten zijn ge deeld (3—3), zoodat beiden indien inderdaad fa voriet gelijk op blijven gaan. K.F.C.Sparta werd afgekeurd. D.W.S. klopte Z.F.C. met 21. V.U.C. ver loor met 32 van Hermes D.V.S. H.B.S. verloor met dezelfde cijfers van V.S.V. te Velsen, wat op eenigen vooruitgang wijst na de debacle tegen Haarlem. AFDEELING III. De traditie in het Oosten wordt waarschijnlijk ge handhaafd. Het tweetal Go Ahead en Enschede gaat zij aan zij aan de kop. Go Ahead wist anders slechts met 1—0 van Heracles te winnen en dat nog in hoofdzaak door Halle's uitstekende keepwerk. Enschede hield Z.A.C. er met 42 onder. AGOW werd voor het eerst geslagen, n.1. door Ensch. Boys (01) op eigen terrein. N.E.C. kon het wederom niet tot punten winst brengen. In Almelo moest zij, hoe wel met kleine cijfers, van Tubantia verliezen (12) P.E.C. strafte Wageningen resoluut af (52). AFDEELING IV. De verrassing is hier de 30 nederlaag van N.A.C. tegen B.V.V., dat tot dusverre nog niet zoo heel veel presteerde. P.S.V. haalde nu in, mede door de 51 zege in de plaatselijke strijd tegen Eindhoven behaald N.O.A.D. deed het alweer goed en won nu met 43 van Longa. De wedstrijden om de hoogste voetbal- eer van Limburg liepen beiden op een gelijk spel uit. BleijerheideJuliana werd 11 en M.V.V.Roer mond eindigde in een 22 resultaat. AFDEELING V. Terwijl Be Quick met 51 van H.S.C. won, verloor Velocitas van Hoogezand (31) en raakt dus ach terop. G.V.A.V. ging op de oude voet voort. Thans klopte ze Sneek met 31. Achilles verloor met 01 van Veendam en LeeuwardenFriesland werd door eerstgenoemde met 21 gewonnen. Be Quick en G.V.A.V. gaan aan het hoofd. Sneek en Achilles da len weer naar de gevaarlijke zone. K.N.V.B.-ERS IN NOORDHOLLAND. 2A. Indien de teekenen niet bedriegen zullen Velox en W.F.C. voorloopig de leiding nemen. Beider verrich ting zijn uitstekend. Velox klopte Hilversum met 3 2 en W.F.C. sloeg, zooals we voorspelden, W.-Frisia met 4—0 in Enkhuizen. Zeeburgia haalde op tegen O.V.V.O. (20). O.S.V. kwam geducht uit den hoek tegen Hexcules (61). Z.V.V.Vriendenschaar werd een goed resultaat van Z.V.V. dat met de gereorgani seerde ploeg een 11 gelijk spel tegen de sterke Cu- lemborgers wist te behalen. 2B. We hadden er al wel hoop op dat Alcmaria een gelijk spel zou kunnen behalen in Hilversum bij 't Gooi. Inderdaad werd de uitslag 11, die niet slecht is voor de Alkmmaarders. H.F.C. blijkt er intusschen toöh leelijk uit te zijn. Met 84 liet zij zich thans op eigen veld afmaken door B.F.C. A.F.C. heeft E.D. O. nog danig bedreigd. Tenslotte zegevierden de Haarlemmers echter toch (21). H.R.C. heeft zich goed gehouden. Ze behaalde meer dan wij durfden verwachten. Racing wist onze wensch een gelijk spel met een 4—3 overwinning na te komen. Ook de Kennemers herstelden zich door Bloemendaal 'n 32 nederlaag toe te brengen. De terreinen van Alkmaar en Alkm. Boys zijn bei de afgekeurd. De keurende consul had blijkbaar geen gedachte van de beterschap die het weer in den zin had. Op Wieringen hebben we den strijd tusschen Succes en Helder zien verloopen in een 3— 3 gelijk spel. Weliswaar was het der traditie ge trouw een forsche'partij voetbal,, het bleef tenslotte redelijk binnen de perken. De uitslag sluit als een bus op de veldverhouding. Zoo spelend komen beide ploegen best mede in de derde klasse. Zaandijk won met klein verschil van Assendelft (43), terwijl Be verwijk Purmersteijn in eigen hol de punten ont nam (41). Purmersteijn heeft nog niet veel roem geoogst. 4A. Texel heef zich inderdaad de sterkere getoond van Strandvogels. Met een 51 nederlaag konden de heeren naar Broekerhaven terugkeeren. Vorig jaar wist T. ternauwernood met 21 meester van het veld te blijven. B.K.C. heeft M.F.C., getuige de cij fers, aangekund (31). De Medemblikkers blijven door deze tweede nederlaag als zwakke broeders geboekt staan Sparta heeft met. 40 het loodje moe ten leggen tegen N. Niedorp. Een groot cijferverschil dat we niet direct hadden vermoed. D.T.S.—Andijk zoeke men elders in dit blad. Reserve-elftallen. H.R.C. 2 ging op den goeden weg voort en klopte Ajax 3 in Amsterdam met 1—0. Alcmaria 2 en H.F.C. 2 speelden gelijk (33). Dit was voor de reserve tweede klasse. In reserve 3A boekte Alcmaria 3 een 1—0 overwinning op Alkm. Bovs 2, terwijl Helder 2 —West Frisia gelijk eindigde (3—3). 27 September. 1D: Helder 3Schoorl 52; Held. Boys—D.O.S.K.O. 84; WieringerwaardH.R.C. 4 152; Zeemacht Atlas afgekeurd; J.V.C.—Petten 23. 2F: M.L.D.Helder 4 afgekeurd; B.K.C. 2Texel 2 afgekeurd; Watervogels 2Oudeschild 21; Helder 5—Succes 2, Helder 5 niet opgekomen. 3F:Atlas 2Zeemacht 2 afgekeurd; H.R.C. 6Cocks- dorp 33; J.V.C. 2Helder 6, scheidsrechter niet op gekomen; B.K.C. 3Succes 3, afgekeurd. 411: Petten 2—B.K.C. 4 afgekeurd; D.O.S.K.O. 2— Wieringerwaard 2 62; Succes 4N. Niedorp 3 83; Callantsoog 1Sparta 3 81. Junioren: Helder a—O.S.V. a afgekeurd. Adspiranten alles afgekeurd. OVERZICHT. Bij Wieringerwaard moet je, als overzichtschrijver, eerst eens op het eergevoel werken, voor de heeren loskomen. Trouwens ze wisten nog heel goed hoe je een wedstrijd door eigen schuld kunt verknoeien. In Schoorl hebben de spelers blijkbaar de noodige zelfkennis opgedaan. Thans hebben Schenk en zijn mannen H.R.C. 4 met 152 ingemaakt. Dit record zal in de eerste klasse niet licht verbeterd worden. Ongetwijfeld zal directeur Hazeloop ook wel moeten devalueeren (met andere woorden: 15 goals per keer beleven we wel niet meer) het toont dat de heeren het bekende weggetje recht toe, recht aan weer gevonden hebben. Schoorl is 't toch niet gelukt aan Helder 3 een te zware hindernis op den weg naar de overwinning te leggen. Het verschil, 52 voor Helder, werd tenslotte nog vrij vernederend voor het goed begonnen Schoorl- sche elftal. De uitslag van J.V.C.Petten getuigt er van dat er inderdaad een spannende strijd op „het dorp" is gestreden, waar de overwinning niet bij voorbaat vaststond. Uiteindelijk bleef Petten overwinnaar, al zal J.V.C. t.z.t. op Petten trachten revanche te ne men. Dat D.O.S.K.O. het niet halen zou tegen Held. Boys hadden we al gevreesd. Het bevreemd ons echter dat de achterhoede en keeper Stins in de promotie- competitie zoo uitstekend 8 keer gepasseerd wer den. Mogen we onze Ilcldersche berichtgever geloo- ven, dan behoeven de zwartjes niet te wanhopen. Al zal het een zeer zwaar jaar worden. Stammes' ploeg wete echter vol te houden. Elke pas gepromo veerde club ging het niet dadelijk naar den vleeze. Volharding is geboden. Met onversaagden moed el- ken wedstrijd aantreden en uitkijken wat je van de anderen kunt leeren. Dan zal het spoedig meevallen en er zal ook voor jullie wel eens een graantje te pikken zijn. Afgesproken dus! In de lagere afdeelingen, waar zoo goed als alle wedstrijden in den regenachtigen ochtend moesten worden verspeeld, is er van het programma niet veel terecht gekomen. In 4H geven de gespeelde wed strijden weer aanleiding tot verbazing over het aan tal gemaakte doelpunten. H.R.C. I—DE SPARTAAN I. Racing wint met 43. Spannende wed strijd. Gelijk spel de verhouding. Zooals boven gezegd, heeft H.R.C. zich goed her steld van de 31 nederlaag tegen E.D.O. Het is een buitengewoon snelle en spannende wedstrijd gewor den, temeer waar H.R.C. na 35 minuten spelen een 30 voorsprong had en de Spartaan die nog voor rust tot 32 verminderde. Beide elftallen gaven goed voetbal te zien, hoewel H.R.C., speciaal Sanders, het wel eens te mooi wilde doen. Het hecle elftal heeft hard voor de overwinning gevochten, evenals Spartaan. Bij de Amsterdammers viel de rechtshalf op. Dit is een zeer mooie speler niet alleen, maar tevens een hard werker. Ook de Amsterdamsche doelman was zeer goed op dreef. Het zwakste deel van het elftal, was de voorhoede, die slecht schoot. De wedstrijd. Scholte wint de toss en kiest de zon in den rug, terwijl de wind van weinig belang is. Om half drie fluit de scheidsrechter voor de eerste maal en stelt H.R.C. zich als volgt op: doel: Dijkshoorn (hierbij dient opgemerkt, dat dit Van Es is, die een andere naam heeft aangenomen); achter: Siersma, Scholte; midden: Kuiper, Stolk, Striet; voor: Sanders, de Jong Zyrnni, Gast, Dissel. De Spartaan trapt of. Aan beide kanten eerst ter rein verkennen. Van beide zijden eenige aanvallen, die op niets uitloopen. Er is nog niet veel teekening in den strijd. Dan kunnen we de eerste mooie H.R.C.- aanval noteeren: een pass van Gast naar Dissel, die meteen naar binnen plaatst, maar het schot van De Jong is te zacht. H.R.C.neemt de leiding. Na ongeveer zeven minuten spelen scoort H.R.C. het eerste doelpunt. De Jong geeft een pass aan San ders, die een voorzet geeft naar Zymni, een schot in den rech+er benedenhoek en 't is 10. H.R.C. houdt het spel goed open. Gast neemt een vrije schop op den rand van het strafschop gebied, maar hij doet het slecht. Dan volgt weer een S.-aanval, waarbij Dijks hoorn handelend moet optreden. Het schieten van de Spartaan voorhoede is nog niet best. Nogmaals een mooie H.R.C.-aanval: Sanders krijgt den bal, zwenkt naar binnen en legt den bal a. h. w. voor de voeten van De Jong, maar deze mist jammer lijk. Herhaaldelijk krijgt de Spartaan gelegenheid om te scoren, maar de schoten gaan steeds over of naast. Na een kwartier spelen volgt de eerste corner op het H.R.C.-doel, evenwel zonder resultaat. De Spartaan komt er nu beter in en laat keurig spel zien, maar voor doel is 't nog niet heelemaal in orde of wel Dijks hoorn redt. Voorsprong vergroot. Als de Amsterdammers in den aanval zijn, volgt plotseling een doorbraak van H.R.C. Dissel geeft een pass aan Zyrnni en via den binnenkant van den paal schiet deze de bal in doel en na een kleine twintig minuten is de stand 2—0 voor H.R.C. De Spartaan is in 't geheel niet uit het veld gesla gen, maar gooit er nog een schepje op. Herhaaldelijk wordt de bal over of naast 't doel geschoten. Een mooie kopbal van den linksbuiten had beter lot ver diend. Aan den anderen kant komt Sanders alleen voor doel, maar hij schiet over. Ook de roodbroelcen missen een opgelegde kans. Na ongeveer 35 minuten volgt een snelle H.R.C.- aanval. Sanders schiet, maar de keeper redt op cor ner. Deze wordt goed door Sanders genomen, een misverstand in de wit-roode defensie en Dissel brengt den stand op 3—0. Zonder iets te kort te willen doen aan het spel van H.R.C., moet hier toch gezegd wor den, dat de Spartaan minstens één tegenpunt ver diend heeft en 3 minuten later komt dit al van den voet van den links binnen. 3—1. Als er veertig minuten gespeeld zijn, veroorzaakt Scholte een corner, maar deze gaat achter. Bij een H.R.C. aanval brengt Dissel den bal tot op een meter voor doel, geeft den bal dan nog af, maar zoo zacht, dat alleen de Amsterdamsche verdediging er bij kan. Even een oponthoud voor Scholte, die 't veld verlaat en H.R.C. speelt met tien man verder. De Spartaan verkleint den achterstand. Als er nog een minuut gespeeld moet worden, krijgt De Spartaan een vrije schop te nemen op den rand van het strafschopgebied. De middenvoor neemt hem en inplaats van onwijs, hard op doel te schieten, plaatst hij den bal keurig voor doel en met een fraai- en kopbal brengt de links binnen den stand op 32. Als er afgetrapt is, fluit de scheidsrechter voor rust. De tweede helft. In de pauze begint het weer te regenen. Dit duurt ongeveer een kwartier en het veld wordt al glad, maar dan is het gelukkig afgeloopen. H.R.C. heeft de opstelling veranderd, want Scholte doet niet meer mee. Striet speelt nu links back, terwijl Van Dok op de rechts halfplaats ingevallen is. Bij ëen corner op het Spartaan doel, schiet De Jong rakelings over. Dan komt De Spartaan in den aanval, maar doelpunten blijven uit. De strijd gaat nu snel op en neer. Uit een voorzet van Dissel kopt Sanders op den paal, hij wilde n.1. zuiver in het hoekje plaatsen. Nog eenige Racing-aanvallen vol gen, maar de S. keeper is op z'n post. Een corner op het Heldersche doel brengt geen verandering in den stand. Bij een vrijen schóp op het S. doel mist De Jong, die vandaag niet zoo best is, weer een pracht kans. H.R.C. zet nu de buitenspelval op, waarin de Spartaan-middenvoor steeds gevangen wordt. De roodbroeken komen nu geweldig opzetten, maar ook H.R.C. weet zich weer los te werken en van weerskanten volgen nu gevaarlijke aanvallen, ter wijl bij het wegwerken het geluk een hartig woordje meespreekt. Er heerscht een geweldige spanning, want het is duidelijk, dat een doelpunt niet kan uit blijven. Dat doet het ook niet. Alleen is het jammer, dat dit een buitenspel-doelpunt was. Nadat er name lijk ongeveer drie en dertig minuten gespeeld zijn, 6coort Sanders in buitenspelpositie het vierde doel punt. De Spartaan spelers en grensrechter appellee- ren, maar zonder resultaat, we vermoeden wel, dat Sp. tegen dit doelpunt zal protesteeren. 'T GOOI—ALCMARIA 1—1. In Alkmaar werd zoowel het terrein van de Alk maarsche Boys als dat van Alkmaar afgekeurd, zoo dat we slechts het verslag kunnen geven van de in Hilversum gespeelden wedstrijd van Alcmaria te gen 't Gooi. Het was een ontmoeting, die vooral voor de rust zich kenmerkte door het uitstekende technische spel van 't Gooi, waartegenover Alcmaria zette een en thousiast zwoegen. Er werd aanvankelijk gespeeld naar het systeem dat we de laatste weken geregeld in practijk hebben zien brengen, n.1. dat, waarbij de halfbacks in teruggetrokken positie staan en de spil hoofdzakelijk tot taak heeft den mid-voor van de tegenpartij te bewaken. Hoe het ook zij, voor de rust zagen we een aanvallend Gooi en een Alcmaria, dat hoofdzakelijk in de verdediging was, waarbij af en toe uitvallen plaats hadden, die soms gevaarlijk ge noeg waren. Na half-time, dat met een stand van 10 voor 't Gooi inging, hadden de withemden hun tactiek ge wijzigd. Ze hadden een achterstand en zetten er al les op om althans den gelijkmaker te forceeren. Het was een uiterst zwaren wedstrijd,waarin tot de laat ste oogenblikken nog onzeker bleef, wie als over winnaar uit het perk zou treden. Over het algemeen was het spel van 't Gooi tech nisch het beste. De Alcmarianen, die zeker ook zeer goede capaciteiten bezitten, hebben het vooral aan hun elan en hun uithoudingsvermogen te danken, dat de wedstrijd tenslotte onbeslist bleef. Intusschen doet het ons genoegen te kunnen vermelden, dat b.v. een kwartier voor het einde de rollen volkomen om gekeerd waren. De Alkmaarders waren toen geheel in de meerderheid en 't Gooi deed weinig meer dan met man en macht verdedigen om de 1—0 voor sprong, die nog steeds niet was vergroot, te behou den. Toen de scheidsrechter het signaal voor het begin had gegeven, stelde Alcmaria zich onmiddellijk op, doch 't Gooi liet eenigen tijd op zich wachten. We krijgen dan nerveus spel van beide zijden, waarbij af en toe de bal half of soms heel niet wordt geraakt. Bij een aanval van 't Gooi van links, miste Koning volkomen. Het daarop volgende schot wordt echter door Brouwer keurig verwerkt. Spoedig ech ter komt 't Gooi terug en daarbij valt op het goede spel van den rechtsbuiten, die regelmatig de Grand de baas is. Onze backs echter weten onder aanvoe ring van Brouwer gevaar te voorkomen. Toch kun nen ze niet verhinderen, dat in de eerste minuten reeds enkele corners tegen Alcmaria worden geno men, zoowel van links als van rechts. In deze pe riode valt het open spel van 't Gooi bijzonder op, waarbij de mid-half Cohen fraai werk verricht en zijn voorhoede voortdurend aan het werk weet te zetten. Het tegenspel van Alcmaria was er op ingesteld den gevaarlijken midvoor Winthorst geen vrij spel te laten, welke taak blijkbaar aan aanvoerder Ger- ritse was opgedragen en waarvan hij zich perfect kweet. Van Wieringen heeft oogenschijnlijk veel last van het gladde veld, terwijl de beide teruggetrokken bin- nenspelers niet bij machte waren het groote terrein, gelegen tusschen de verdedigende Alkmaarsche half- linie en de voorwaartsen te bestrijken. We beschou wen dit meer als een oneffenheid, welke het systeem aankleeft, dan wel, dat we dit op rekening willen schrijven van hun minder goeden vorm. De Amsterdammers zetten nu alles op alles en het vuur waarmee alle spelers zich in den strijd werpen is bewonderenswaardig. Dit werken wordt ook met een doelpunt bekroond, want als er 37 minuten ge speeld zijn, brengt de middenvoor van De Spartaan uit een voorzet van den linksbuiten de stand op 4 3. Met den moed der wanhoop zetten de roodbroeken den strijd voort. 1 Ongeveer vijf minuten voor het einde krijgt De Spartaan een corner te nemen, maar nog voor dit gebeurd, fluit scheidsrechter drie maal, het teeken, dat de wedstrijd geëindigd is. De spelers brengen hem al gauw aan 't verstand, dat hij vijf minuten abuis is en de strijd wordt weer voortgezet, zonder dat er nog doelpunten vallen, zoodat het einde komt met een 43 overwinning voor H.R.C., de eerste in de tweede klas. Dat zij door meerdere gevolgd moge worden. WAT DE N.H.V.B. ONS BRACHT. In een gestadig neervallenden regen hebben we ons naar de voetbalvelden begeven. Allereerst naar het Helder-terrein, alwaar na eenig gedelibereer besloten werd de wedstrijden door te laten gaan. De meeste spelers van Helder, dat tegen Succes 2 moest spelen, waren blijkbaar in de veronderstelling, dat het ter rein afgekeurd zou worden en kwamen maar niet opdagen, 't Gevolg was, dat Helder twee verliespun- ten kreeg met f 10 boete, terwijl Succes onverrichter zake huiswaarts kon keeren., Het beste is maar, dat de niet opgekomen spelers geschorst worden. Helder 3. heeft tegen Schoorl haar tweede overwinning be haald. Reeds na vijf minuten spelen neemt Helder vdat niet lang „helder" bleef, tengevolge van den re gen) de leiding, 1—0. Lang profteeren de withemden hier niet van, want eenige minuten later maakt de S. midvoor al weer de gelijkmaker, 11. De strijd gaat nu gelijk op. Als er een half uur gespeeld is, neemt Helder middels haar linksbuiten de leiding, maar tien minuten later is 't alweer 22. Toch her overt Helder nog voor de rust de leiding. Na de rust scoort de H. linksbuiten nog tweemaal en komt het einde aan dit waterballet met een 5—3 overwinning voor de withemden. Heldersche Boys heeft klaarblijkelijk kampioens aspiraties, want met korfbalcijfers werd haar tegenstandster, Dosko, ver slagen. Hadden de gasten evenwel eenige schutters in de voorhoede gehad, dan zou het doelpuntenver- schil kleiner zijn geweest. Dat Oudesluis op de on derste plaats zal eindigen, wil er bij ons niet .in. Heldersche Boys liet mooi, open spel zien en in de eerste helft kwam Dosko al met 41 achter te staan, Na rust verliep de score als volgt: 51, 52. 62, 63, 73, 74, 84, met welken stand het einde kwam en we doornat huiswaarts konden keeren. Wanneer er een kwartier is gespeeld, krijgt de Gooische goal-getter Winthorst het leer in vrijstaan de positie en met een schitterend schot, dat voor Brouwer onhoudbaar was, geeft hij zijn club de lei ding. Na oen aftrap komt Alcmaria onmiddellijk in den aanval. Homan geeft goed door naar v. Wieringen, deze schiet in, maar het sohot is onzuiver. Direct daarna een corner voor Alcmaria die niets oplevert. De withemden zijn thans sterk aanvallend en zij komen er beter in. Het is dan ook jammer, dat bij mooi opbrengen voor buitenspel wordt gefloten. Langzamerhand begint te blijken, dat de scheids rechter voor zijn taak minder goed berekend is. We zien hem fluiten op appelleeren. Een opmerking aan het adres van de Alkmaarsche achterhoede. Brouwer is een goede doelman, die bo vendien de goede eigenschap bezit om zijn backs tij dig en duidelijk instructies te geven omtrent hetgeen hij van hen verwacht. We meenden te kunnen con- stateeren dat deze instructies niet altijd correct en voor alles niet onmiddellijk werden opgevolgd. Dit is fout van de backs. We hopen in het belang van Alcmaria, dat dit een volgend maal anders zal zijn. Intusschen. al was Alcmaria een punt achter, er was geen sprake van dat men bij de pakken ging neerzitten. Er werd gewerkt en aangepakt, dat het een lust was en omtrent den einduitslag, dat begre pen we, viel nog niets te zeggen. We zagen goede schoten van Gerritse en Rootring. Ook van Wierin gen kopt een keer schitterend in, maar de keeper van 't Gooi weet de bal er uit te grabbelen. Homan speelt een uitstekende partij en de achterhoede van 't Gooi moet alle zeilen bijzetten om onheil te voor komen. Zoo komt de rust met een 10 achterstand voor Alcmaria. Onmiddellijk na den aftrap noteerden we een ha chelijk moment voor Alcmaria. Het keiharde schot, dat den aanval van 't Gooi besloot ging rakelings over. Dan echter is het een geregeld op en neergaan waarbij 't Gooi iets sterker is. Doelman Brouwer redt keurig door tweemaal achtereen resoluut uit te loopen. Het spel der Hilversummers schijnt ons iets soepeler dan dat der Alkmaarders. Die weten ech ter van geen wijken. Hun aanvallen zijn iets talrijker dan voor de rust. We noteeren enkele schitterende schoten van van Wieringen en 't Gooi mag van ge luk spreken, want op 'n gegeven oogenblik zien we binnen de beruchte lijnen duidelijk hands maken, hetgeen den scheidsrechter echter ontgaat. Er is inmiddels een half uur na de rust gespeeld en Alcmaria verandert zijn opstelling. Gerritse gaat links binnen spelen. Homan linkshalf en de Grand verhuist naar de spilplaats, waar hij een meer voor uitgeschoven positie gaat innemen en waar hij uit stekend werk liet zien. Het spel wordt harder en de scheidsrechter be- hcersoht het onvoldoende. Hii geeft enkele verkeer de beslissingen aan weerszijden. Alcmaria is nu gedecideerd sterker. Er wordt ont zettend hard gewerkt voor den gelijkmaker en er worden verschillende corners geforceerd. Af en toe breekt 't Gooi nog door, maar het heeft geen succes. 't Gooi wil zijn voorsprong consolideeren, het staat met man en macht te verdedigen en schijnt daarin te zullen slagen. De tijd verstrijkt en er is niet meer dan 5 minuten te spelen, wanneer Alc maria haar zooveelste vrije schop krijgt te nemen, even buiten het strafschopgebied. Heel 't Gooi stelt zich op voor het doel, de scheidsrechter fluit, het schijnt dat Gerritse de strafschop zal nemen. Hij plaatst zicha chter de 'bal, flitst er aan voorbij en op hetzelfde moment knalt Homan hetl eer in het net. De stand is 11! De enkele minuten, die nog resteeren brengen geen verandering meer. Met een gelijk spel keerden de Alkmaarders naar huis terug. Ze konden tevreden zijn. Er waren, daar aan bestaat niet de minste twijfel, twee ploegen aan het werk geweest, die een strijd hadden gestreden van prima tweede-klasse gehalte.

Schager Courant | 1936 | | pagina 5