Schagen - nieuws. Succes=Helder 3=3. Berger Sporfvereeniging. SCHAGEN I—N. NIEDORP I, 0-4. N. Niedorp speelt een zeer gelukkige wed strijd. Het is Scliagen niet mogen gelukken haar tweede competitiewedstrijd in een overwinning om te zet ten. Wel werd er hard voor gevochten, maar het wil de nu eenmaal niet lukken. Alles liep tegen en bij de Niedorpers liep daarentegen alles mee. Neen, Schagen had Vrouwe Fortuna niet op haar hand; vorige week al niet en kon men toen na een overwe gende veldineerderheid nog een 10 overwinning uit het vuur sleepen; gisteren vermocht men niet eenmaal te doelpunten, terwijl N.V.V. 4 maal het Sparta-net doorboorde. We schrijven A maal, maar gelooven stellig, dat 3 maal juister is. De eerste goal van N. Niedorp was voorzoover wij van onze plaats konden waaroemen, geen goal; de bal had o.i. het doclvlak niet gepasseerd. Hoe scheidsrechter van Dam, die ongeveer midden op het veld stond, wel goal vermocht te constateeren, liet is ons een raadsel. Vermoedelijk is hij afgegaan op de vreugde-uitroe pen van de N.N.'ers. Waarna zijn asem is uitgescho ten en hij de consequentie daarvan moest aanvaar den; onverbiddelijk wees hij, tenminste zonder blik ken of bloozen, naar het midden. Ongetwijfeld was dit het beste wat hij toen nog doen kon, maar voor de Spartanen moest zulks wel zeer deprimeerend werken. Sparta was in het veld zeker niet de mindere van N.N. en deze nederlaag hoeft ge.enszins reden te zijn om te wanhopen. Peetoom heelt een oll-day. Nochtans waren er eenige zwakke plekken in de Schagen-ploeg. Zoo was Peetoom bepaald zwak gis teren. Steeds weer backte hij op één lijn met Middel heek. Middelheek, die we ook wel eens beter gezien hebben, maar toch nog alleszins het praedicaat goed verdiende en zeker 2 klassen beter speelde dan zijn partner. Onophoudelijk stelde Peetoom zich ver keerd op, vermoedelijk wilde hij te veel hooi op zijn vork nemen, wellicht omdat hij op anderen niet ver trouwde. Waar hij daarbij den bal veel te lang in zijn bezit hield, kon het niet anders, of de toch al zoo snelle linkerwing van N.N. moest telkens weer ge vaarlijk worden. Maar gelukkig welen we, dat Peetoom veel en veel beter kan. Hij moet een off-day gehad hebben gis teren, die nog sterker tot uiting kwam, doordat hij in eenige tactische fouten verviel, die we hierboven reeds opsomden. Maar de voorhoede? Kon de voorhoede dan geen doelpunten maken, zal men vragen, Neen, dat kon zij gister niet. Men had geen greintje geluk, steeds weer was er een N.N. been in den weg, terwijl in laatste instantie de paal het scoren beletten. We denken hierbij aan een snoeier, afgevuurd aoor De Moor, die geen v. Male of Akkes Windt had gehouden en het doel op zijn grondvesten deed trillen. De linkerwenk speelde een zeer behoorlijke partij, De Moor, actief als altijd en daarnaast L. Schoorl, die er steeds beter inkomt. Maar men had geen „lekkere" tegenstander aan Van Herwerden. Zijn spel toch is zoo geweldig forsch maar fair en zijn postuur zoo „slachtig", dat men er niet zoo gemak kelijk toekomt hem op zijn huid te zitten. Van Her werden is uiterst trap vast, weet van wegwerken, komt altijd als overwinnaar uit doelstrubbelingen, maar schiet, als het op voetballen aankomt, nog zoo een en ander tekort. Kwam er dan ook eens een snelle aanval over links, dan zag hij zich weldra ge passeerd. En wat geldt voor v. Herwerden, geldt in mindere mate voor zijn collega Reijne, die opvalt door de vele ballen, die van zijn voet over de out- line belanden. De tactiek van Schagen had er nu op gericht moe ten zijn, steeds maar weer overrompelende aanvallen op te zetten, maar helaas was het tempo telkens net een tikje te langzaam om deze achterhoede schaakmat te zetten. Een achterhoede overigens, die men zou verkeerde conclusies kunnen trekken voor N.V.V. Spannende wedstrijd met zeer juiste uit slag. Succes blijkt hard aangeleerd te zijn. (Van onzen Sportredacteur). SuccesHelder is de bijzondere gang van velen waard geweest. Het is zooals we voorspelden een spannende partij geworden tusschen twee nagenoeg gelijkwaardige ploegen. Weliswaar was het veld wat glad, het was nochtans zoo goed bespeelbaar, dat beide elftallen zich volledig konden ontplooien. Dit hebben zij dan ook gedaan al verhindert een felheid van spelen, zooals Succes en Helder aan den dag legden, veelal dat de puntjes op de i worden gezet. De verrassing van den wedstrijd vonden we eigen lijk het spel van Succes. Dit is anders dan dat van vorige competities. liet is beter en zooveel beter dat het indien gehandhaafd uitzicht biedt op de derde of vierde plaats van de ranglijst. Vorig jaar was het de achterhoede, die het doen moest en al wat er verder in het veld stond droeg het stempel van krampachtig pogen het bij te,houden, Rijkers en Albert Schmitt dan uitgezonderd. Thans merkten we een harmonisch geheel op. Positiespel ligt aan het geheele veldspel ten grondslag, er wordt uitge keken en geplaatst. Er zijn groote perioden geweest dat Succes' veldspel hoogcr stond dan dat van Hel der. De eerste helft. liep intusschcn niet zeer voorspoedig af voor de Wie- ringers. Hoewel ze niets minder waren, wees het scoringsbord tot enkele oogenbliltken voor rust een 2—0 voorsprong voor Helder aan, die weinig bemoe digend was, doordat de blanco score van Succes hoofdzakelijk door pech was veroorzaakt. Bij het aantreden bleek Helder op de rechtsback plaats van Schreuders een invaller te hebben, ter wijl Succes volledig was. De opstellingen waren dus: Helder: Kossen; Bodenstaff en Burger; Trap, Kies- sewetter en Van Wijk; Kiljan, B. de Boer, Godschalk Boslooper en S. Wieren. Succes: Posthuines; Schotting en Koorn; Montu- let, Rijkers en Idema; D. Kuiper, Jb. Kuiper, Schmitt, Rotgans en C. Lont. Helder won de toss en koos het lichte windvoor- deel. De eerste minuten wordt er wat terrein ver kend, er wordt lustig gevallen als de spelers nog niet door hebben, welke lichaamskronkelingen het veld wel en welke het niet toelaat. Helder lijkt een klein overwicht te zullen gaan uitoefenen. Kiesse wetter, weer genezen van zijn blessure, knalt vanaf de spilplaats naar zijn vlugge vleugelspelers Wieren en Kiljan, dat het er op gaat lijken of Helder het heft in handen zal nemen. Intusschen komen we tot andere gedachten als Succes het initiatief overneemt en uit keurig veldspel enkele malen Kossen'3 doel zeer na komt. Deze doelwachter toont reeds dan zijn goeden vorm, die hem verder niet meel* zou verlaten. Na 13 minuten breekt C. Lont door, hij schiet in, Kossen slaat den hal tegen de lat. Het gevecht dat onf«taat. om het bezit van den bal loopt in Kos- een zeer nuttige ls en in de 4e klasse wel mee kan komen. Maar die met tempo te overspelen is. De minste in de Sparta voorhoede was wel S.S., die we heel weinig goeds hebben zien verrichten. Ver moedelijk zal De Vries er op deze plaats meer van terecht brengen. Door S.S.' weinig beheerscht wer ken, kon het spel van D. Schoorl ook niet in die mate tot zijn recht komen. De Haas werkte als een paard, probeerde van alles, maar ook hij was zeer ongeluk- kig. Toen de Sparta-ploeg in de gaten kroeg, dat de partij verloren was, ging men dra eenige wijzigingen toepassen, waarvoor weten we niet. Het resultaat was echter gauw merkbaar, want N. N. nam nu ge heel het spel in handen en in de laatste minuten is Schagen niet meer gevaarlijk geweest De halllinie. heeft bergen werk verzet en aan haar is de neder laag niet te wijten. Steeds weer. stuwden zij de voor hoede op en werd de achterhoede gesteund, neen, een sterkere halflinie zal zich niet zoo makkelijk laten formeeren. Dirk Arnoldus in de goal was goed op dreef; zijn schuld is het zeker niet, dat de nederlaag zoo groot geworden is. Over den wedstrijd kunnen we kort zijn. Het was er één zonder veel emoties, wel waren af en toe de gemoederen sterk verhit, maar dat zijn we gewend bij Sparta. N.V.V. Na ongeveer een kwartiertje nam N.N.V. de leiding met een goal van zeer twijfelachtig gehalte. Het spel golfde op en neer, waarbij het goede werk van Faus opvalt. Telkens weer is hij zijn bewakers ontsnapt en weet hij gevaarlijke situaties voor het Schagen doel te scheppen. Aan den anderen kant zijn het De Moor en L. Schoorl, die een gave partij vertolken. De rust zou evenwel niet met dezen 1—0 stand ingaan, want als op een gegeven oogenblik Sepers den bal vrij krijgt, geeft hij met een ontzettende kogel Arnoldus geen schijn van kans. Direct na rust zet Schagen er weer een sterk offensief in en belegeren zij steeds weer de goal van N.V.V. Het succes kwam echter aan den anderen kant, waar Peereboom nog twee voltref fers wist te plaatsen, al kan de laatste wel op reke ning van de S.-defensie geschoven woi'den. Snarta gaat wijzigen, de spanning raakt er uit en ieder is tenslotte blij als scheidsrechter van Dam, die zeker ook niet in vorm was gisteren, het einde aankondigt. Nabeschouwing. Een 40 uitslag voor N.V.V. is zeer gelatteerd. Een stand 2—1 voor N.V.V. had de verhouding juister weergegeven. Zooals gezegd, wogen de partijen tegen elkaar op, doch door haar grootere schotvaardigheid, moet de N.N. overwinning toch verdiend genoemd worden. N.V.V. is ons meegevallen. Achter een vlugge voorhoede, waarin schutters aanwezig zijn, en waar in vooral de linker wenk goede dingen deed, staat een stoere halflinie en nog stoerdere backs. Ook de keeper beging geen fout. Zonder twijfel zal N.V.V. met deze ploeg een lastige tegenstander zijn voor wel ke ploeg dan ook. Schagen had een ongelukkige dag, alles liep tegen. Maar altijd kan het nu eenmaal ook niet tegenloo- pen en omdat Schagen een vlot elftal heeft, waarin onderling een goede geest heerscht, zullen de goe de resultaten niet lang op zich laten wachten. Vol houden jongens, er is nog niets verloren. Vermoedelijk door het regenachtige weer was de puhlieke belangstelling niet zooals verwacht werd. Het terrein intusschen had weliswaar iets geleden, maar was toch uitstekend bespeelbaar en we willen de voetbal-liefhebbers erop opmerkzaam maken, dat het Spartaterrein veel water kan verdragen en eeni ge buitjes op Zondagmorgen voor hen geen reden behoeven te zijn thuis te blijven. Maar we weten, dat. voor den waren liefhebber deze mededeeling overbodig is! Schagen 3 kon het met 10 man tegen Callantsoog I lang niet bolwerken en verloor met 81. Willemse redde de eer, Schagen 3 zag met dat al in totaal reeds 20 doelpunten tegen zich gescoord. Waar moet dat naar toe? Sporters ISchagen 2 afgekeurd. sen's nadeel uit; de bal wordt over de lijn gedrukt, maar de scheidsrechter constateert terecht dat het iets te grof ging. Het lijkt uitstel van executie. Weer kom Succes terug. Hierbij haakt Van Wijk Albert en Succes krijgt een penalty. Deze neemt Koorn ech ter ongewoon slecht en als ook deze kans weg is put Helder zooveel moed uit het fortuinlijke door stane gevaar, dat de wedstrijd weer gelijk op gaat. En zelfs weet zij het eerste goal te scoren, daarme de haar zelfvertrouwen een nieuwe versterking toe dienend. Een werkelijk zeer vlugge aanval over links had Boslooper met een goede voorzet besloten, God schalk liet het leder taktisch doorgaan voor Kiljan die, naar binnen gezwenkt, onhoudbaar langs de paal inschoot (01). Succes verloor de moed echter niet, haar spel werd niet veel minder; ook haar kansen deden voor die v. Helder niet onder, Zoo stelde C. Lont Jb. Kuiper in staat er door te breken en een hard schot op den doelhoek te lossen, maar Kossen stopte schitterend. Helder had na 33 min. opnieuw succes. Een schitte rende voorzet van Wieren kopte Barend de Boer keu rig in (02). Deze stand was geflatteerd met be trekking toth et veldspel en de kansverhouding. Voor rust zouden de cijfers dan ook nog aangepast worden. Enkele felle scrimages volgen elkaar op voor het Helderdoel. Tenslotte is Kossen uit zijn doel ge- loopcn, C. Lont en Burger springen tegelijk naar een neerkomende bal en al vallend, al koppend belandt de hal in de goal. I.ont's hoofd bleek de daad vol trokken te hebben (1—2. Onmiddellijk hierna is voor rust afgefloten. Na halftime heeft Succes (nu voor den wind spe lend, die echter van weinig invloed was) van stond af aan hetzelfde vasthoudende spel ingezet als waar mee ze zich in de eerste helft zoo volkomen gelijk waardig had getoond aan Helder. Ja, het kwam ons zelfs voor, dat Succes minutenlang haar tegenstan der overtrof door de taaiheid waarmede de Wierin- gers 11a afgeslagen aanvallen de kwijtgeraakte bal len trachtten te heroveren. Deze periode van ruim 20 minuten is het geweest die Succes in staat heeft gesteld de balans in haar voordeel te doen omslaan. Zonder nader stil te staan bij enkele wederzijdsche maar meest voor Helder's doel plaatsvindende gevaarlijke momen ten, memoreeren we twee Succes-goals resp. na 14 en 20 minuten. De eerste ervan die de partijen op ge lijken voet, bracht, scoorde Dirk Kuiper, die de bal bij een vluggen aanval keurig van zijn broer had gekregen, met een onvervaard hard en hoog schot (22). Met dubbele kracht heeft Succes naar meer goals gestreefd. Helder heeft hiertegen niet de juiste middelen toegepast en niet genoeg hechtheid gede monstreerd. De achterhoede begon even te schutte- teren. Succes brak en bloc door, een gewemel van spelers verdrong zich voor het bezit van den bal. Al bert Schmitt rammeide hem er in (23). Protesten van buitenspel baatten niet. Het spel dat al voortdurend forsch is, wordt zoo nu en dan even te bonkig en scheidrechter Kok laat de aanvoerders hun spelers kalmeeren Helder's elf tal wordt ietwat omgezet. Barend de Boer gaat spil en Kiessewetter rechtsbinnen. Meti ien verstande dot Kiessewetter z.g. vierde half blijft. Er is nu blijk baar een echte wil tot herstel bij de withemden aan wezig. Krachtig weert de Hel der-ploeg zich. De Boer speelt een heel goede snilpartij en in samenwerking met Kiessewetter zet hij den aanval uitstekend aan het werk. Nu dreigt de gelijkmaker. En Succes kan zich daartegen niet. verweren. Bij een corner op het Succes-doel kanjert Boslooper met een bewustheid en een kracht als was het „namens de geheele pleg" de gelijkmaker in de touwen Eigenlijk heeft de laatste periode van 20 minuten niet zoo heel veel meer om het lijf gehad. Men was in den grond tevreden met het gelijke spel. De po gingen om er toch nog verandering in ie brengen, droegen verder een te zachtaardig karakter om suc ces te hebben. I-Iet spel van beiden was van behoorlijke derde klas se-kwaliteit. Alleen in het laaiste kwartier toen de uitslag vast stond, werd het minder, ietwat rommelig en gekenmerkt door vele uitballen. Opvallend werk leverde Rijkers bij Succes (en ook natuurlijk het ver rassende goede spel van de Wieringer ploeg als bo ven beschreven) terwijl aan Helderzijde, Burger zijn groote vorm van vorigevv eek niet benaderde en Ba rend de Boer en Kossen uitstekend waren. Scheids rechter Kok was voldoende zonder meer. Hij nam enkele aanvechtbare beslissingen. BERGEN I—Z.F.C. I. 3—1. SCHOORL 2—BERGEN 2. 1—1. Een talrijk publiek heeft gistermiddag op het B.S.V. terrein aan den Kerkedijk genoten van een goeden wedstrijd tusschen het eerste elftal der Berger club en het vierde elftal van Z.F.C. De thuisclub had al binnen het half uur een voor sprong van 2 punten, wat zeker het gevolg was van het uitstekende spel der voorhoede en van de middenlinie. De aanval speelde een zoo vlug en han dig spel, dat de rood-wit geblokte achterhoede al da delijk handen vol werk kreeg. Kees Koster verdeelde het spel óf met mooie verre trappen op de vleugels, óf met goed doordacht sa menspel naar de binnenspelers. Ook Jac de Groot als rechts binnen wist zich uitstekend te verstaan met z'n buitenman Henk Plomp en van die zijde kwam dan ook het eerste doelpunt. Hoe Z.F.C. ook zwoegde, met den uitstekenden spil aan het hoofd, ze kreeg geen gelegenheid in haar spel te komen. Integendeel, B.S.V. viel steeds maar aan en het duurde dan ook niet lang of Huug Fillet zwenkte op een vrijen bal naar binnen en kanjerde het leer onhoudbaar voor de tweede maal in het doel (2-0). We noteerden kort daarop een angstig moment voor het B.S.V. doel, doch Ludding wendde het gevaar af, door den bal net op tijd over de zijlijn te zenden. Toch zou Z.F.C. voor de rust nog een tegenpunt scoren. Nadat een hoekschop op onberispelijke ma nier hoog voor het doel was geplaatst, werd de bal onhoudbaar voor keeper de Moor in den bovenhoek gekopt. (21.) In de tweede helft is het spel van B.S.V. spe ciaal van de voorhoede heel wat minder geweest en heeft de achterhoede alles in het werk moeten stellen om den voorsprong te behouden. In deze twee de helft heeft vooral Piet Beeldman getoond, welk een uitmuntend achterspeler hij is en deed ook Cor Coevert bij herhaling keurig werk. Jaap Tuijn als linkshalf speelde een beste partij en ook de spil, Dirk de Jong, zat er herhaaldelijk tus schen. Jan Luddine was in de eerste helft te hard van stapel geloopen en kon na de pauze niet goed meer meekomen. Z.F.C. forceerde het spel en we verwachtten elk oogenblik den gelijkmaker. Maar, zooals men zoo vaak ziet, het succes kwam juist van den anderen kant, B.S.V., Henk Plomp wist te profiteeren van een fout van den Zaanschen doelverdediger en den bal in het net te werken (31). Zoo wonnen de Bergenaren welverdiend met 31. Huug Fillet moet als linksbuiten meer voorzetten en dan niet zoo onmogelijk hard. Doelpunten mag een buitenspeler alleen dan maken, wanneer hij in derdaad daartoe de opgelegde kans heeft. De B.S.V. reserves deden goed werk door Schoorl 2 op eigen terrein een punt afhandig te maken. Voor de tweede keer speelde B.S.V. 2 gelijk (33). Wanneer straks Nieuwland en Petrie het tweede komen ver sterken, is B.S.V. 2 een elftal waarmede terdege re kening moet worden gehouden. De doelpunten werden gemaakt door H. v. d. Bergh, J. Halff en C. Bakker. Cor Kroon en Jan Halff vormden na de rust een goeden vleugel; v. d. Bergh speelde een weldoor dachte partij, terwijl in de middenlinie Klinkhamer ditmaal wel de beste was. Ook de achterhoede R. Koning en F. Urbanus waren behoorlijk op dreef. Het pleit zeker voor het moreel van de ploeg, dat niet werd opgegeven, toen Schoorl een .31 voor sprong had. Bij de ontvangende vereeniging was het Jan Sel- horst die door z'n gevaarlijke schoten wel het meest opviel. De a-adspiranten konden thuis blijven, daar het terrein der Alkm. Boys werd afgekeurd. NIEUWE NIEDORP. SchagenN. Niedorp 0—4. N. Niedorp 2Twisk I 40. Succes 4N. Niedorp 3 83. N. Niedorp 2Twisk 1. Uiterst benieuwd waren we'naar het eerste optre den onzer reserves in de eerste klasse N.H.V.B. te gen het elftal uit Twisk, dat de vorige week met niet minder clan 8—0 over de reserves van Andijk had gezegevierd. N.V.V. 2 stond dus bij voorbaat voor een zware opgaaf. Het klein aantal toeschouwers dat ge tuige geweest is van den strijd zal echter kunnen beamen, dat zij zich prachtig hebben gehouden en in een spannenden wedstrijd waarin voor het pu bliek veel te genieten was, Twisk verdiend hebben geklopt. N. Niedorp kwam als volgt uit: Floor Kuiper Booij Leegwater Sterk Chaitillon de Bakker Van Ham Jes Speets Ruig Een zestal spelers speelden hier van het vorige seizoen nog in N. 3 of in N. adsp. Twisk was compleet In den loop der strijd is de opstelling gewijzigd en ging Sterk back spelen, Kuiper rechtshalf, Chattillon spil en Leegwater linkshalf. Deze verandering bleek een succes te zijn; opeens ging het stukken beter, vooral de omzetting Kuiper, Sterk was een groote verbetering. N.N. had bij rust een 1—0 voorsprong weten te verkrijgen, dank zij een door Speets ge maakt doelpunt. Ook Twisk had toen zeer goede scoringskansen gehad, doch vonden in Floor een doelman van klasse, welke er bijzonder goed kijk op had. Trouwens de Twiskers schoten ook niet best. Na de rust werd het N.N. team wederom gewijzigd, het was Van Ham, welke moest uitvallen; zijn plaats wordt ingenomen door Ab Bakker. N.N. is na de rust flink in den aanval, de Twisker verdediging moet alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen, doelman Kooij is echter ook lang niet mis. Juist in een periode als Twisk aanvallend is, weet de Bakker zijn tegenstanders te ontloopen en maakt er 20 van. Een prachtig ver schot van Chattillon wordt door de Twisk-keeper al springend gestopt. Ab Bakker loopt snel toe, een mooie kans, doch de back redt daar de situatie zij het ten koste ecner corner. Doch evenals de voorgaande levert ook deze niets op. Twisk heeft nu een schoone kans, de mid- voor Scheer raakt de bal maar half en weg is die kans. Twisk komt nu geweldig opzetten en weet zich mooie kansen te scheppen, doch tot doelpunten we ten zij het niet te brengen. Uitbal! Chattillon gooit in, hij doet dat heel ver naar Jes, deze haalt de bal achterover voor den voeten van Ruig, deze bedenkt zich geen moment en knalt vlak langs den grond de bal onhoudbaar voor de derde maal in het Twisker doel. Een heel mooi doelpunt! 3—0. Kort hierop wordt het zelfs A0, als de Bakker hard op doel schiet, de keeper stopt de bal wel, doch onvoldoende, Speets loopt goed door en met succes, hij brengt de stand op A0. Wat Twisk ook verder probeert, Flóor is niet te passeeren, een mooi hoog schot wat een ieder al telde wordt keurig door hem over de lat gewerkt. Met Twisk in den aanval, komt het einde van deze door de Niedorper reserves zoo enthousiast gespeelde wedstrijd. N. Niedorp ver diende de zege zeer zeker, toch had Twisk, gezien hun goede veldspel, zeker één of twee doelpunten verdiend. Laat het Niedorper publiek ook eens de wedstrij den der lagere elftalen aanschouwen, er valt soms zulks moois te zien! Het derde elftal moest in Succes IV, met de zelfde cijfers als vorige week werd verloren, haar meerdere erkennen. Opvallend echter was dat ook ditmaal bij rust de stand gelijk was. Na de rust was het evenals vorige week met N.N. finaal mis en had Succes het niet moeilijk den stand op 83 te brengen. Met N.N. III klopt het nog niet geheel,d aarin moet en kan verbetering komen. Mannen van het derde, doet jullie best! WIERINGERWAARD I—H.R.C. 4, 15—2. Herstel van de roodbroeken; Hazeloop scoort 10 doelpunten. We vermoeden dat we ver, zeer ver terug moeten zoeken in de annalen van de voetbalvereniging Wieringerwaard om een uitslag te vinden als dezo record-zege op H.R.C. 4. Het contrast is dan ook wel zeer groot met het mislukte debuut van de vorige week, nl. de nederlaag aan den voet van de duinen. Was het toen een lustelooze W.W.-ploeg, die we daar aan het werk zagen, nu was het elftal dat, on danks en reeds spoedig verkregen 20 achterstand, enthousiast verder speelde. W.W. had het systeem, wat Schenk en Hazeloop in de wedstrijden voor het bondselftal zoo succesvol gespeeld hadden, weer ingevoerd, nl. listige boogbal- lcn over de backs heen en dan pijlsnel toeloopen van bovengenoemde spelers. Wat het H.R.C.-elftal betreft, deze speelde te kort voor doel om succes te hebben. De enkele aanvallen welke dan nog in de breedte, opgezet werden, waren vanmiddag te tellen en toch kan dan slechts een ver dediging uit elkander gerukt worden. De wedstrijd. Het is reeds ver over twee, als scheidsrechter Met selaar de aanvoerders tot zich fluit. Schenk blijkt de toss-winnaar te zijn en bij gebrek aan windvoordeel verkiest hij voor zon te spelen. Na eenig heen en weer getrap is het W.W. welke de eerste aanvallen opzet, maar de schoten van Schenk en Rob gaan over en naast. Na S minuten no teerden we dan de eerste H. aanval, welke besloten werd met een hard 'schot, dat, onvoldoende wegge werkt, succes bleek te hebben (01). Enkele minuten hierna een corner op het W. doel en via de paal ver krijgt H. een 20 voorsprong. We vreesden een herhaling van Schoorl. Maar de roodbroeken dachten er anders over. De midden-linie welke vanmiddag een pracht-wedstrijd speelde, weet het spel te verplaatsen en stelde de voorhoede in staat om een heftig offensief in te zotten. Plotseling geeft Rob een keihard schot op doel, de H. keeper volko men verrast, werkt onvoldoende weg en Hazeloop plaatst kalm in. 21. Om niet in herhaling te treden, dezelfde speler zag kans, om hetzij direct en indirect te maken, dat W.W. na 23 min. met 42 voorstond. Aan den ande ren kant geeft H. keeper Rezelman enkele malen ge vaarlijke opgaven, maar hij weet weg te werken. Hoewel W.W. overwegend sterker was, werd toch niet eerder dan een minuut voor rust den stand op 52 gebracht. Na de rust. Reeds direct valt W.W. weer fanatiek aan. H.R.C. wordt teruggedrongen en de gevaarlijkste situaties ontstaan voor haar doel. Na 7 min. breekt Hazeloop weer door en het is 6-2. Het zevende doelpunt ont stond na een voorzet van Jansen, maar door een fout van den keeper doelpunt de W. midvoor (72). Het wordt een eenzijdigen wedstrijd van een terug gedrongen H. elftal met sporadische uitvallen en een enthousiast verder spelend W.W. De uitvallen welke H. nog ondernam gingen door to lang treuzelen voor doel, verloren. Rob maakte met een keihard schot 82. Binnen 3 minuten had Hazeloop er 11—2 van ge maakt. Voordat Mteselaar het einde floot, was het 152 en was de wedstrijd in een volkomen H.R.C.-débaclo geëindigd. Het tweede elftal werd met 62 geslagen door DOSKO 2. ANNA PAULOWNA. B.K.C. won Zondag met 31 van M.F.C. De Schip per maakte 2 goals, Post één. B.K.C. had nog wel met grooter verschil kunnen winnen. De ruststand was 10. Daarna voerde B.K.C. den stand tot 30 op, waarop M.F.C. tegenscoorde. Het veldw as goed, waarop gespeeld werd. B.K.C. 2, 3 en 4 hebben door de regen niet gespeeld. JULIANADORP. Zondag zouden op het J.V.C.-terrcin drie wedstrij den plaats gehad hebben, maar alleen de wedstrijd van J.V.C. 1Petten 1 kon doorgaan. Het terrein was drassig, maar nietemin keurde de scheidsrechter het terrein goed. Om ruim 2 uur floot scheidsrechter ter Stam de beide elftallen in het veld. Petten pakt© flink aan, was dan ook de eerste helft meestal in de meerderheid, welke ze echter maar in één doelpunt wist uit te drukken. Na de rust was J.V.C. aan bod en wist met twee prachtpunten de stand op 21 te brengen. Petten liet het er echter niet bij zitten. Ze bracht den stand op 22 en even voor het einde maakte Petten het winnende punt. Stand 3—2. De wedstrijden J.V.C. I—Helder VI en J.V.C. aHel der c gingen riiet door, omdat de scheidsrechter niet aanwezig was. PETTEN. De wedstrijd Petten 2B.K.C. 4 vond wegens ter reinafkeuring geen doorgang. Het eerste elftal was op bezoek bij J.V.C. en keerde vandaar met de twee kostbare puntjes, dank zij een overigens benauwde 32 overwinning. SCHOORL. Schoorl 2—Bergen 2, 3—3. Een slappe ver tooning. Al spoedig is te zien dat beide ploegen er niet veel van terecht zullen brengen. Schoorl speelt met 2 invallers en ondanks dat zijn ze toch nog de meer dere van Bergen in het veld. Voor de rust weet Schoorl slechts eenmaal van de vele geboden kan sen te profiteeren, als Seihorst schitterend voorzet en Beeldman even mooi inkopt. Na de rust zien we vrijwel hetzelfde slappe spel. Bij beide ploegen zit er niets geen fut in. Schoorl weet door mooie schoten van Seihorst een voor-

Schager Courant | 1936 | | pagina 6