Tante Ans bedisselt... Radioprogramma Uit onze omgeving Z 1 J P E ST. MAARTENSBRUG. De op 26 September 1.1. gehouden najaars keuring van de Rundveefolcvereeniging „St. Maartensbrug", vond plaats op het terrein van den heer A, v. d. Sluis te St,. Maartens- vlotbrug.- De uitslag was als volgt: 1. Stierkalveren van ingeschreven moe' derdieren, gehoren vóór 1 Maart 1936: le prijs Ju. Kramer met Frans IC 33; 2e prijs A. v. d. Sluis met Herman 8; 3e prijs Jn. Kramer met Frans IC 35; 4e prijs dez. met Frans K 29. 2. Stierkalveren van ingeschreven moe- derdieren, geboren op of na '1 Maart 1936: le prijs Jn. Kramer met Frans K 36; 2e prijs G. Appel met Frans A 35. 3. Kuikalveren van ingeschreven moeder- dieren, geboren vóór 1 Maart 1936: le prijs G. Appel met Gretha 34; 2e prijs Jn. Kramer anet Pietje 13; 3e prijs C. N. de Wit met Gretha; 4a nrijs G. Appel met Gretha 33; 4b prijs F. Niemvland met Maartje 20; 4c prijs dez. met Bet je 13. Dubbeltallen kuikalveren uit de rubrie ken 3 en 4: le prijs G. Appel met kuikal veren van Frans ,104; 2e prijs F. Nicuwland. met kuikalveren van Marinus B; 3e prijs Jn. Kramer met kuikalveren van Frans 200; 4a prijs B. Waibocr met kuikalveren van Juliatwi 17's Henriot; 4b prijs Jn. Kramer met kuikalveren van Frans 200 4c prijs B. Waiboer met kuikalveren van Juliana 17's Henriot. 4. Kuikalveren van ingeschreven moeder- dieren, geboren op of na 1 Maart 1936: le prijs Jn. Kramer met Betsy 10: 2e prijs F. Nieuwland met Ileniertje 14; 3e prijs B. Wai boer met Schotje 4; 4e prijs G. Rademaker met Lies 19. 5. I-Iokkelingen van ingeschreven moeder- dieren, gehoren vóór 1 Maart 1935: le prijs C. N. de Wit met Maartje 14; 2e prijs Jn. Kramor met Betsy 7; 3e prijs dez. met Griet je 12; 4a prijs G. Appel met Gretha 27; 4b prijs dez. met, Willy 15. 6. Hokkelingen van ingeschreven moedcr- dieren, geboren op of na 1 Maart 1935: le prijs C. N. de Wit, met lCoov 17; 2e prijs G. Appel met Gretha 29; 3e prijs A. Eriks met Jans 27; 4a prijs Jn. Kramer met Josephina 11; 4b prijs C. N. de Wit met Zeeman 22. Dubbeltal!én Hokkelingen uit de rubrie ken 5 en 6: le prijs G. Appel met hokkelin gen van Frans 104: 2e prijs C. N. de Wit met hokkelingen v. Hendrik; 3e pr. A. Eriks met hokkelingen van Dieuwerljc's Frans; 3e prijs G. Rademaker met hokkelingen van Arie. 7. Mclkvaarzen: la prijs A. Eriks niet Geer tje 17; 1b prijs C. N. de. Wit rnet. Marie 14 B; lc prijs Jn. Eriks Jr. met Berfha 10; ld prijs Jn. Kramer met Mathilda 9: 2e prijs dez. met Grietje 10. 3e prijs Jn. Eriks Jr. met Corrie 8. 8. Twenters: la prijs (1 medaille, aange boden door den heer P. Nottelman te Zuid- Zijpe), Jn. Kramer met Metha 6; 1b prijs C. N. de Wit met Burger 6; 2a prijs Jn. Kra mer met Juliana 19; 2b prijs dez. met Dora 17; 3a prijs Jn. Kramer met Pietje 9; 3b prijs C. N. de Wit met Burger 7. 9. Oudere koeien, ingeschreven: le prijs (een medaille, aangeboden door- de R.IC. L.T.B., afd. Zijpe), Jn. Kramer rdet Pietje 7; 2a prijs dez. met. Betsy 3; 2b dez. met Dora 14; 2c dez. met Josephina 6; 3a prijs dez. met Josephina 7; 3b pr. G. Ajipel met Wil- ïy 7- 10. 4 Melkkoeien van een eigenaar: le prijs een medaille, aangeboden door de Coop. Zuivelfabriek „l)e Eensgezindheid" te •St. Maartensbrug: Groep 6, eig. Jn. E. J. Kra mer; 2e prijs, een zilv. rned., aangeboden door Zwaardemakers Veevoederfabrieken te Zaandam: Groen S, eig. Jn. E. .1. Kramer; 3e prijs, een medaille, aangeboden door de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Zijpe; Groep 1. eig. Jn. Eriks Jr.; 4a prijs, Groep 7, eig. Jn. E. J. Kramer; 4b prijs, Groep 2, eig. C. N. de Wit; 4c prijs, Groep 4, eig. G. Appel. Rubriek 11. 4 Melkkoeien, afstammende van één stier: le prijs, een medaille, aange boden door de Coop. Zuivelfabriek „De Da geraad" te Burgerbrug: Groep 1, van Frans 145, eig. J. E. J. Kramer; 2c prijs, Groep 2, van Blok Max 9, eig. J. E. J. Kramer; 3e prijs Groep 3, van Marinus B, eig. C. N. de Wit; 4e prijs. Groep 4, van Frans 129, eig. G. Ap pel. BARSINGERHORN Naar ons werd meegedeeld, beeft het Be stuur van de Middenstandsvereeniging al hier thans vrijwel alle voorbereidende werk zaamheden voor de op Zondag a.s. aan te vangen étalagewedstrijd gereed, alsmede voor de van 1024 October te houden Mica. Het bestuur heeft gemeend de ingezetenen op de beste wijze te kunnen voorlichten door het uitgeven van een speciaal voor dit doel gemaakte courant. Alle bijzonderheden over de deelnemers aan den etalagewedstrijd, over de beschikbaar gestelde prijzen enz., zullen daarin vermeld staan, terwijl de Edelachtb. Heer Burgemeester, dezer gemeente bereid werd gevonden, daarvoor een inleidend voor woord te schrijven. Het wil ons voorkomen dat er bij de Middenstanders veel belang stelling bestaat voor een en ander, zoodat verwacht mag worden, dat de étalages a.s. Zondag een meer dan dagelijks aspect zullen hebben verkregen. Laten wij hopen en daar aan twijfelen wij trouwens niet, dat ook de belangstelling van de ingezetenen onverdeeld zal zijn. Het kan dan Zondag, als het weer meewerkt, een voor ons dorp zoowel als Kol- horn en Haringhuizen, ongewone, doch ge zellige drukte worden. KOLHORN. Naar wij vernemen zal de zoo gewaar deerde Nutsbibliotheek vandaag weer wor den geopend. Zoodra de financiën liet toela ten, zullen weer nieuwe boeken worden aan geschaft. Hoe mger lezers, hoe eerder het be stuur dus weer tot uitbreiding kan overgaan LANGENDIJK ALGEMEENE VERGADERING L.T.B. In het St. Bavo-gebouw te Haarlem werd de jaarlijkscha algemeene vergadering ge houden van de r.lc. diocesane Land- en Tuinbouvvbond L.T.B. Voor de regeering was aanwezig de heer Wintermans. In verband met de periodieke aftreding van den alg. voorzitter, den heer ICamp- schoer,wcrd de vergadering geopend door den heer Jac. Groen Az. te Zutdscharwou- de, die in zijn openingswoord eenige aan dacht wijdde aan de muntcorrectie, waar toe de Regeering heeft besloten. De ge volgen hiervan zijn nog niet bekena, ook niet wat betreft de tuinbouw. Het zal noo- dig zijn, dat nu een loonend bedrijf voor den tuinbouw wordt geschapen. Na ecnige bespreking werden rekening en verantwoording 1936 goedgekeurd en vastgesteld. Ook de begrooting 1937 werd goedgekeurd. De beer G. W. Kampsehoer werd met al gemeene stemmen herkozen Als tegen- candidaat was de heer M. P. van der Weij- den gesteld door een aantal afdeelingen, doch de heer v. d. Weijden trok deze can- didatuur in. De vroegere secretaris van don L.T.B. de heer ir. W. J. Dekker, thans secretaris van de L.C.O. werd benoemd tot eerelid. Vervolgens was aan de orde de behan deling van de voorstellen. Er waren er ion zeer groot aantal. Wij vermelden hiervan de voornaamste en die welke deze streek betreffen. Het hondsorgaan, dat bij de tuin ders veel aanleiding geeft tot klachten, om dat er weinig belangrijks voor den tuin bouw in voorkomt, zal worden gewijzigd. De afd. Loosduinen had een voorstel in gediend om het grootgrondbezit af te schaf fen. Dit voorstel werd echter ingetrokken. Diverse voorstellen ten aanzien van de vaste lasten en de pachten werden be handeld. Aangezien men nog-niet weet, hoe het zal loopbn nu de gulden gecorrigeerd wordt, besloot men een beslissing in deze nog wat af te wachten. De export-verbetering vormde eveneens een punt van bespreking. Aangedrongen werd de exportmogelijkheden te trachten te verbeteren en vooral werd gewezen op de noodzakelijkheid van betere betrekkingen met Duitsehland wat aangaat handel en betalingsverkeer. Het werd wensclielijk ge oordeeld, dat. meerdere tuindersvertcgcn- woordigers zitting krijgen in de onderhan delingscommissies. Export-controle is eveneens zeer gewenscht Er moet een goede controle komen om te voorkomen, dat minder goede kwaliteit door goede kwaliteit wordt gemengd, hetgeen de goede naam van het Hollandsch product benadeelt. Een voorstel van de kring Westfriesland en eenige andere afdeelingen omtrent den misoogststeun verkreeg een prae-advies, waarin werd gewezen op hetgeen door de organisaties in deze wordt gedaan. Bij elke gelegenheid welke zich voordoet dringt men op volledige uitbetaling van den misoogst- steun 1935 aan. Diverse voorstellen; bijzondere vakbelan gen betreffende werden verwezen naar de aanstaande vergaderingen van de vakgroe pen. Ten aanzien van de verziekte vroege aardappelen werd door de afd. Langendijk voorgesteld, er bij de betreffende instanties op aan te dringen, dat steun wordt ver leend op de verziekte aardappelen, zoowel van de ingekuilde als de op het land ver ziekte aardappelen. Het H.B. merkte op flat stappen zijn gedaan bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale om volledige vergoeding te verkrijgen van de hierboven bedoelde aardappelen. Men hoopt, dat een en ander in orde zal komen. Geadviseerd werd,, dat elk gewest zich apart tot de Ned. Groenten- en Fruitcentrale wendt om deze zaak aanhangig te maken. Vrije uitbreiding van de bedrijven der kleine bloembollenkweekers tot een half H.A. werd niet uitvoerbaar geacht, aange zien men hierdoor een zeer sterke uitbrei ding van de bloembollenteelt zou krijgen. De richtprijzen der tuinbouwproducten voor bet jaar 1935, waarnaar door een dei- afgevaardigden werd geinformeerd, bleken niet bekend te zijn. De hoop werd uitgesproken, dat in de vol gende vergadering deze inlichtingen wel konden worden verstrekt. langendijk. Rectificatie. De mededeeling over de afzetregeling van gele kool, in het. nummer van gisteren opge nomen, heeft betrekking op de gewone wit- t e kool. Voor den cursus 19361937 van de afd. Langendijk van de Vereen, tot bevordering van het Vakonderwijs in West friesland, heb ben zich 29 leerlingen aangemeld. De lessen beginnen a.s. October in de O. L. School te Zuidschar wonde. Naar wij vernemen hebben zich voor den cursus 1936.1937 van de teekenschool van de afdöeling Langendijk der Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland 29 leerlingen aangemeld. De cursus zal 5 October a.s. aanvangen. noordschaRwqude. Onzen plaatsgenoot de heer J. N. is in den nacht van Maandag op Dinsdag een doödeiijk ongeval overkomen, 'De lieer N. zou met de vrachtauto van den groenten- handelaar D. Br. alhier een pleizicrritje meemaken naar België. In Breda waar ben zine moest worden geladen ging de heel de N. even vertreden.', Toen hij dwars over den weg ging om 'naar de auto terug te keeren werd hij door een andere auto aan gereden en was op slag dood. Wel een droe vig einde van deze tocht. Den autobestuur der treft geen schuld. zuidscharwoude. Tot Hoofdingeland van den polde>* Geest nier Ambacht is benoemd de heer C. de Boer Cz. alhier. De baggerregcling is door den Minis ter van Sociale Zaken voor deze gemeente verlengd tot 28 Nov. a.s. NOORDSCHARWOUDE. Sociëteit „Ons Genoegen". Naar wij vernamen, is het 15 October 25 jaar geleden, dat de sociëteit „Ons Genoe gen" alhier werd opgericht. Dit heugelijke gebeuren zal door de leden in intiem en kring herdacht worden. HOOGWOUD Rectificatie. Mej. J. C. Bartels, stond niet te Pui-me rend, maar te Wormerveer no. 1 op de voordracht. Mej. J. C. Bartels, onderwijzeres aan de o. 1. school te Aartswoud,.is als no. 1 ge plaatst op de voordracht te Purmerend. Een dezer dagen reed een motorrijder, afkomstig uit Middenmeet', over het Korte Wuiver, toen hij te laat een voor hem uit rijdende kar opmerkte. Hij wist de kar nog net te ontwijken, maar reed daardoor in de 'angs den weg gelegen sloot, waarbij de motor gedeeltelijk op hem terecht lcwam. Met een gebroken been en een bloeduit storting in de knie werd hij opgenomen, en na verbonden te zijn, naar zijn woning ver voerd W1ERÏNGERWAARD Politie. Ter secretarie worden inlichtingen ge vraagd omtrent eqn motorhandschoen, ver loren lusschcn Middenmeer en Wieringer- waard. Nu de zomerfeesten ten einde loopen, wordt er weer iets geëngageerd voor het winterseizoen. Op nader per advertentie bekend te ma ken datum, zal liet prima gezelschap Tolen en Van Lier optreden in het Wapen van Wieringerwaard. Dit zal zeker een mooien avond worden. HAREN KARSPEL DIRKSHORN. Politie. Alhier gevonden een geldig, kosteloos be- lastingmerk en een heeren armbandhorloge (nikkelen). Uitbreiding van den arbeidsdienst in Duitsehland Berlijn. Rijkskanselier Hitier heeft een verordening uitgevaardigd met betrek king tot den diensttijd van den rijksarbeids dienst en den arbeidsdienst voor de vrou welijke jeugd. Volgens deze verordening bedraagt de diensttijd voor alle militaire dienstplichtigen een half jaar (in den ar beidsdienst). De sterkte van den arbeids dienst wordt in den tijd van October 1936 tot begin October 1937 verhoogd tot 230.000 nian, tot begin October 1938 tot 275.000 man, tot begin October 1939 tot. 300.000 man. De voorloopig nog op vrijwilligheid, berustend? arbeidsdienst voor de vrouwelijke jeugd zal systematisch verder' worden ontwikkeld ter voorbereiding, van den arbeidsdienstplicht. De sterkte van dezen dienst zal in den tijd van April 1937 tot- Maart 1938 tot 25.000 vrouwen verhoogd worden. RAZZIA OP SMOKKELAARS IN AMERIKA In honderden steden, verspreid over het geheele gebied der Vereenigde Sta ten is gisteren tegelijkertijd door ambte naren van de accijnzen etc. een razzia gehouden op dranksmokkelaars en han delaars in verdoovende middelen. Tal rijke arrestaties werden verricht. DONDERDAG 1 OCTOBER. HILVERSUM (1875 M.) 8.00-9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00 12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Grampl; 10.15 Morgendienst; 10.45 Grampl; 11.30— 12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl; 12.30 KRO-Orkest en Grampl; 2.00 Handwerkcur- 'sus 3.003.45 Grampl; 4.00 Bijbellezing; 5.00 Handenarbeid v. d, jeugd; 5.3Ö Het Stichtsch. Salonrkest; 6.45 C.N.V.kwartiertje; 7.00 Be richten; 7.15 Voor postzegelverzamelaars; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P.; 8.15 Radio-avond van de drie Geref. Jeugd bonden; 9.45 Berichten A.N.P.; 9.50 Chr. MuZiekvereen. „David"; 10.3012.00 Gram. pl; Schriftlezing. HILVERSUM (301 M.) AVRO-uitzending; 8.00 Grampl; 9.00 Ensem ble Johnny Kroon; 11.00 Omroeporkest en solist; 12.30 Grampl; 1.30 Orgelspel; 2.00 De Octophonikers en Voordracht; 4.05 Voor zieken en ouden-van-dagen; 4.35 Grampl; 4.45 Voor de kinderen; 5.30 Het Aeolian- Orkest; 6.39 Sportpraatje; 7.00 Voor de kin deren; 7.05 Orgelconcert; 7.25 Dansmuziek; 8.00 Berichten A.N.P.; 8.10 Omroeporkest en soliste; '8.4-5 Causerie over de a.s. kniples; S.50 Radiotooneel met muziek mmv. het Omroeporkest, en soliste; 11.00 Berichten A. N.P.; 11.10 Dansmuziek; 11.3012.00 Gram. platen. DROITWICH (1500 M.) 11.05 „At home to-day". causerie; 11.2511.50 Grampl; 12.10 Het BBC-Welsch-orkest mmv. solist; 1.05 Sopraan en bariton; 1.352.20 Dansmuziek (gr.pl.); 3.35 Steel. Orkest Bon mem ou tb mmv. soliste; 5.05 Grampl; 5.35 Dansmuziek; 6.20 Berichten; 6.40 Boek bespreking; 7.00 Voordrachten; 7.20 Het BBC-orkest; 8.05 De BBC-Zangers; 8.40 Re vueprogramma; 9.40 Programma-bespre king; io.00 Berichten; 10.30 Korie Kerk dienst; 10.50 Cello en piano; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 9.50 Orgelconcert; 11,20 Omroeporkest; 2.50 en 4.20 Grampl; 5.20 Radiotooneel; 7.20 Grampl; 8.20 Zang en viool; 9.05 Nat. orkest; 11.0512.35 Dans-> muziek en populair concert. KEULEN (456 M.)' 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 1.35 Omroep- Amusementsorkest en zang; 2.35 Gevax\ concert; 420 Omroeporkest; 5.25 Kwartet, fluit, piano en sopraan; 6.20 Grampl; 8.30 Omroeporkest; 9.20 Gcvar. programma; 11.00 12.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Salonorkest; I.30 Omroeporkest; 1.50 Cabaret; 2.002.20 Grampl; 5.20 Klein-orkest; 6.50, 7.20 en 7.35 Grampl; S20 Omroeporkest; 10.3011.20 Grampl; 4-84 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Omroep orkest; 1.30—2.20. 5.20. 5.35 Grampl; 6.35 Klein-orkest, 7.35 Grampl; S.20 Bonte Avond; 10.30—11.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Hoorspel met muziek; 9.30 Populair programma uit Munclien;, 10.20 Berichten 10.50 Piatiodueften'; 11.05 Weerbericht; II.2012.20 Dansmuziek. DE LUCHTRACE NAAR JOHANNES- BITRG Van de deelnemers aan de luchtrace Portsraouth-Johannesburg is kapitein Halse in Belgrado het eerst aangeko men Hij had een afstand van 1150 mijl afgelegd in 5 uur en 38 minuten, zoo- dat zijn gemiddelde snelheid bijna 210 mijl per uur heeft bedragen.. TANTE Ans was romantisch en zij schaamde er zich niet voor, integendeel zij was er trotsch op in ieder geval kon men deze trots in haar stem hooren, als zij haar vriendinnen bij een kopje koffie her haaldelijk verkondigde: „Bij de meeste huwelij ken in ons dorp heb ik een handje geholpen en had ik geen gelijk?" Haar buurvrouwen en vriendinnen verwon derden zich er over, hoe het tante Ans toch ge lukte, van het kleine pensioen dat zij uitbetaald kreeg, liaar huis en haar nicht Lies een wees zoo goed te kunnen verzorgen, want keurig was het huisje en een betere kop koffie kon men moeilijk ergens anders krijgen! Maar Lies bleef niet voor altijd in huis, in ieder geval niet meer den geheelen dag. „Het wordt tijd, dat ik zelf ook maar eens wat uitvoer, tante!'"' zei ze eenvoudig en ging naar een kantoor in de nabije stad. Zij stond er op, de helft van haar salaris aan tante Ans te geven, die er ook niets op tegen had het geld aan te nemen alleen vertelde zij haar nichtje niet, dat dit geld maandelijks dadelijk op het spaarbankboekje werd gezet. De tijden kunnen wel veranderd zijn, dacht tante, maar het lijkt me toch wel verstandig, als een meisje wat geld tot haar beschikking heeft, als zij trouwt.... en Lies zon zeker trouwen Zij wist echter even goed als haar vriendin nen, dat de gelukkige niet hier uit het kleine dorp zou komen. Daar had je Knrel Diederich, een keurige jongeman, maar toch niet keurig genoeg voor haar Lies. I-Iet verwachte gebeurde op zekeren dag, twee jaar nadat Lies haar betrekking in de stad had aanvaard. Op zekeren avond kwam Lies thuis groette haar tante, kreeg een reede kleur terwijl zij een beetje stotterend vroeg: „Tantetje, vindt Tl het goed. dat ik Zondag ie mand voor een kopje koffie uitnoodig? Hij werkt bij mij op kantoor Tantetje werd heel nieuwsgierig en wilde alles weten, voordat zij baar toestemming gaf. Was bij netjes? Misschien getrouwd? Verdiende hij goed? Was hij vlijtig? „Getrouwd is hij niet" zei Lies vroolijk en voegde ér aan toe: „De rest moet U maar van hem zelf te weten zien te komen!" Den volgenden Zondag verscheen, precies om vier uur 's middags, het aanogekondigde bezoek George Heinen. 1.75 M. lang, broed geschouderd donkerblond haar. En met één oogopslag be merkte tante Ans., dat deze jongeman goed ge noeg voor haar nichtje was. Lies kende haar tante genoeg om ook onmid dellijk te zien, dat de jongeman genade in haar oogen had gevonden, en kleurde van vreugde. „Gaan jullie nog maar een eindje wandelen en komen jullie dan weer terug. U blijft toch zeker hier eten, mijnheer Heinen?" Dat was de grootste toenadering, die tantetje haar vriend kon toonen. Lies en Ceorg hadden in de laatste weken wol „jij" tegen elkaar gezegd," maar van liefde was toch nog geen sprake geweest. Maar. ach hoe gaat het.... toen Georg en Lies weer bij tante terugkwamen, waren zij het samen eens geworden, en terwijl Lies naar de keuken ging om met het eten te helpen, begon Georg een sta melende redevoering tegen tante Ans af te ste ken. Hij verdiende al een aardig salaris en hij wist zeker, dat als ziin chef zou hooren, dat hij trouwplannen had. dat hij dan salarisverhoo- glng zou krijgen. Ach, er was bij het huwelijk natuurlijk geen haast, want. men moest kalm de meubelen en alle dingen aanschaffen, maar er was toch geen enkele reden om lang te wachten. Maar Tante Ans had heel andere plannen, waarvoor had zij anders twee jaar zoo voor haar nichtje gespaard? „Jongmensch", zei ze ernstig, maar met een schalksch lachje in haar oogen, „jonge man. maak je geen zorgen voor de meubelen. Dat is mijn zaak. En wachten? Waarom zou je wach ten. als je toch aan trouwen denkt?" Alles was zoo heerlijk. Een week later hadden de verloofden een mooie woning in de stad ge huurd eri den Zondag daarop zou Tantetje mee gaan om bet huis te zien. Ja, ja, het was alles te mooi geweest; 's Zaterdagsavonds voor den afgesproken Zondag wist Lies, dat het niet heclemaal zoo was, als het wezen moest. Georg trok een boos gezicht en zei eindelijk op bijtenden toon: „Ik kan je niet zeggen, boe het mij spijt, Lies maar ik kan morgen niet mee nar het huis kijken. Ik -moet met den chef de stad uit, omdat zijn secretaris plotseling ziek geworden is. Ik heb hem beloofd mee te gaan je weet zelf, dat het niet slecht is dat hij ook buiten kantoortijd op mij kan rekenen, als het noodig is. Maar Lies begreep het niet, of liever wilde het niet begrijpen. Misschien had tante haar een beetje verwend en wist zij nog niet dat zij der- gelrke kleine teleurstellingen met een opgewekt gezicht moest aanvaarden. „Nu ja" zei ze hardop en met een door tra nen verstikte stem, „als je denkt, dat dat ge wichtiger is toen draaide zij zich om en liet zich di endag 'niet meer zien. Tante Ans zei alleen maar: „Hm..hm., zoo zoo.." toen Lies haar het voorval vertelde. Zij dacht aan Georg noch aan Lies op dat oogen- blik. Zij dacht alleen aan een dag. heel lang geleden, aan den jongen man, die haar toen iets dergelijks had gezegd, en aan w'en zij den vol genden dag een brief had geschreven en de ring had teruggezonden., uit gekwetste eigen liefde. Den volgenden morgen Zondag terwijl Lies met het ontbijt bezig was riep tantetje plotseling van uit den tuin naar de. keuken: ..Er is een pakje voor ie gekomen. Lies!" Lies opende het pakje en „Ah. wat mooi wat verrukkelijk!" klonk het uit de keuken. Tante kwam vlug aangeloopen sloeg de handen van bewondering in elkaar. Op den tafel lag het ge opende pakket., dat een doos bevatte vol prach tige viooltjes die nog niet in de open lucht ge groeid konden zijn. Lies las de kaart die er bij was: ..Met al mijn liefde Georg!" Tante nam de gelegenheid waar en zei met een glimlachje: „Bloemen zijn de beste getuigen van een groote liefde niet waar. Lies?' Haar nichtje antwoordde niet, doch hegroef haar blozend gezicht in de geurige bloemen. „Het was laat, bijna elf uur toen iemand nog aanbelde, dien Zondagavond Lies deed open en daar stond Georg. Hij was na dat het werk afgeloopen was, gauw met den trein nog naar haar toegekomen. „Tk ben blij. dat jullie nog niet naar bed bent O, Lies. ik heb zoó'n ellendigen dag gehad, je was gisteren zoo uit je humeur...." „Tk was heelemaal niet uit mijn humeur, Ge org! En wel bedankt voor die prachtige viooltjes George keek haar verschrikt aan. „Viooltjes? .dacht hij. Maar toen hij even naar tante Ans keek. zag hij, dat zij. „ja" knikte. „Zoo was je blij met mijn viooltjes?" vroeg bij zacht. Tante vertelde hem het mysterieuze geval pas,- toen Lies even naar de keuken was gegaan, om nog gauw voor een kop thee te zorgen. Zij hield haar hand onder zijn neus en zei: 'Drie gulden vijftig, aljeblieft, Georg. Voor de viooltjes! Jouw viooltjes!" „Tantetje hebt tl Lies die bloemen uit mijn naam gegeven...."? vroeg Georg met blijde stem. „Lieve tantetje! Maar boe hebt U mijn handschrift zoo goed na kunnen maken, daar ligt toch een kaart bij?" „De kaart?" Ach domoor, die heb jij drie we- ken geleden toch zelf geschreven, toen jij Lies haar verlovingsboucruet stuurde en zij je ver telde. dat viooltjes haar lievelingsbloemen* wa ren". „Wat een slim tantetje, bent u toch „Ja. en jullie mannen denken altijd zoo goed aan al die dingen. En die worden zoowaar de kroon der schepping genoemd, hoe is het moge lijk Maar haar oogen lachten vroolijk en de hoido menschen voelden zich als een naar misdadigers toen Lies. met een blad in de hand de kamer binnenkwam (Nadruk verboden!

Schager Courant | 1936 | | pagina 6