Landbouw- crisismaalregclen Wat doet do golden De Mark in de branding Sensationeele vlucht De inbraken rond Oostzaan Marktberichten» Cornelis, twee-jarige Bok Biljartclub. gehuwd, die de eerste hulp verleende. Be halve een gecompliceerde beenbreuk liep de getroffene ernstige wonden aan hoofd en lichaam op. Door een misverstand kwam een uit Sneek ontboden ziekenauto eerst enkele uren later ter plaatse aan om het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sneek te vervoeren. WULKENVISSCHERIJ. De wulkenvisscherij zal met ingang van heden (Donderdag) wederom op de Wad denzee mogen worden beoefend. Wil deze vischsoort, die in ons land hoofdzakelijk op de Waddenzee gevangen wordt, een beet je prijshoudend blijven, dan is hier nog wel een weekloon mee te verdienen. Hoe of de prijzen zullen zijn moeten we nog afwachten daar dit product in hoofdzaak naar het buitonland gaat. ANNA P A U LOW N A Afscheid Mej. Ter Brugge. "Kinderen en personeel van school I kwa men Woensdag in een der lokalen bijeen, om afscheid te nemen van mej. .T. ter Brug ge, die een benoeming te Beverwijk heeft aanvaard. Het hoofd der school, de heer Mol, sprak namens de collega's en de kinderen de scheidende toe. Wij allen, zei spr., betreuren het heengaan van de juffrouw, die zoo'n groote plaats in de harten van alle kinde ren inneemt. Hoeveel de kinderen van de juffrouw houden, bleek uit het enthousi asme, waarmee ze hun steentje bijdroegen voor het te koopen cadeau. Dat had spr. getroffen en ook het pogen om toch vooral het plannetje om een cadeau te geven, niet te verraden. Eén kindje had heel erg goed kunnen zwijgen, het had aan niemand iets verteld cïan alleen aan de juffrouw!! Ook bij de ouders stond juffrouw Ter Brugge hoog in aanzien. Daarvan getuig den de bloemstukken en de brieven, waar van de lieer Mol er een voorlas. Spreker wenscht ten slotte mej. Ter Brugge liet beste toe in haar nieuwe standplaats en eerde haar werk door te verklaren, dat hij meer dan tevreden zou zijn als haar op volgster er in zou slagen haar te evenaren. „Als dankbaar ouder", voerde hierop Bur gemeester Lovink het woord, die mej. Ter Brugge uitstekend op haar plaats vond als onderwijzeres in de eerste klas, want, zei spr., zij was een tweede moeder voor de kinderen. Hoe hij ook betreurde, dat zij wegging, hij gunde haar van harte de pro motie, die zij zoo verdiend had. De heer Brugman bood vervolgens de scheidene juffrouw, na een van waardee ring getuigende toespraak, uit naam van de Oudercommissie een klokje aan en toen kwam voor de kinderen het groote moment, het aanbieden van hun cadeau, een dames fauteuil, door den heer Mol. Juffrouw Ter Brugge was door de betoonde hartelijkheid zoo ontroerd, dat zij niet in staat was haar xlank daarvoor te uiten, welke taak het hoofd der school daarom maar van haar overnam. Zij tracteerde de lieele school en gaf haai* leerlingen een foto van de klas met de juffrouw als aandenken mee. Allen namen nu nog persoonlijk afscheid van haar !en ook verscheidene ouders kwamen de juf frouw om twaalf uur nog even goeden dag zeggen. W1ERINGERMEER Hollend paard gedood. Een span paarden voor een wagen, rij dend op den Slootweg, traject Slootdorp .Haukes, bestuurd door den paardenknecht Paulines O., raakte op hol, doordat zij schichtig werden wegens het passeeren van eenige jongelui op racefietsen. In razend tempo ging het eenige oogenblikken voor waarts, totdat paarden en wagen in de berm sloot vlogen. Een der dieren werd door de vooruitstekende trekhaak zoodanig gewond, dat het moest worden afgemaakt. De koet sier, die naast den wagen liep, kwam er gelukkig zonder ongelukken af. VERKLARING VAN SCHACHT IN DEN RAAD VAN BEHEER VAN DE REICHSBANK. DUITSCH- LAND WIL NIET DEVALUEEREN, DOCH IS BEREID TOT SAMEN WERKING. In de zitting van de centrale commissie van de Beichsbank heeft de President van de bank, Dr. Schacht een verklaring afge legd, waarin o.a. wordt gezegd, dat de Fransche regeering 27 dezer aan de rijks- regeering de verklaring heeft toegezonden, welke tegelijk tijdig in Parijs, Londen en Washington, werd gepubliceerd over de de valuatie van den Franschen franc. In het hijzonder is de aandacht gewijd aan artikel 5 van deze verklaring, waarin de medewer king van de overige mogendheden gewenscht wordt geacht. In verband hiermede moet ook de Duitsche meening kenbaar worden gemaakt. De bedoeling van de drie mogendheden, welke in. deze verklaring kenbaar wordt gemaakt, n.1. het behoud van den vrede, het in het leven roepen van maatregelen, welke het best kunnen leiden tot herstel van orde in de internationale economische betrek kingen en het voeren van een politiek, wel ke gericht is op de ontwikkeling van den welstand der wereld en de verbetering van den levensstandaard der volkeren, is in overeenstemming met het verlangen van den Fuehrer en rijkskanselier, die dit her haaldelijk heeft gezegd in zijn verschillen de redevoeringen. Evenwel moet erop worden gewezen dat het economisch evenwicht ern stig is verstoord door de devaluatie van Engeland en Vereenigde Staten Dit zal evenwel de Duitsche regee ring niet afhouden, harerzijds alle pogingen te ondersteunen, welke, overeenkomstig de verklaring van de drie mogendheden, ten doel heb ben, meer en meer het huidige con- tingenteerings- en valuta-controle systeem te verminderen» O, die jacht naar de haasjes! Door eenige jachtopzieners werd bekeurd de heer U. J. van S., wegens het vervoeren in eeii auto van doodgereden hazen. BERGEN De Filmheld, blijspel in drie bedrij ven naar het Engelsch door Walter Ellis, door het Nederl. Indisch too- neel in de Rustende Jager. De Kunstkring „Het Schouwspel", waarin de Berger Kunstkring is opgelost, brengt in het komende tooneelseizoen vijf voorstellin gen van goede beroepgsgezelschappen voor den luttelen prijs van zes gulden, waarvan do. eerste op Vrijdag 16 October gaat. Dan zal het gezelschap van Jan Musch de rij openen. Dinsdagavond heeft „Het Schouwspel" zich aan het Berger publiek voorgesteld en het mag ongetwijfeld zonde en jammer heeten, dat een zoo gering aan tal bezoeksters en bezoekers was opgeko men om kennis te maken met dezen Kunst kring. Want, zij die de voorstelling heb ben bijgewoond van „De Filmheld" door liet. Nederl.-Indisch tooneel zullen volmondig moeten toegeven, dat deze kennismaking on getwijfeld schoone' beloften voor de toe komst inhoudt. Immers, de avond van Dinsdag is er een geworden van intens genot. Cor Ruijs en de zijnen hebben daarvoor gezorgd en dat op voortreffelijke wijze. Dit nonsensikale, spel van filmgeneugten van den Engelschman Walter Ellis, uitste kend vertaald door den regisseur Cor Ruijs, heeft een zoo uitbundige vroolijkheid ver wekt. dat de gulle lach bijna onafgebro ken door de zaal daverde. Feitelijk is het bedoeld als een aanflui ting van de film; een pogen om filmacteurs en filmactrices belachelijk te maken. Maar het gaat alles op een zoo genoegelijke wijze, dat men den eigenlijken opzet voorbij ziet en alleen maar geniet van het kostelijke spel, dat men ons te zien geeft. Cor Ruijs, als de degelijke, Godvruchtige Robert Pryer, die plotseling zonder werk raakt, laat zich door den filmregisseur Em- merich Koetzier (Jan C. de Vos) verleiden z'n carrière te gaan maken bij de film. De film die hij in den grond van z'n hart ver afschuwt. Maar hij is onwetend van het feit, dat z'n. vrouw (Gusta Chrispijn—Mul der) en z'n dochter Janett (Francis May) reeds vanaf lang pogingen doen om film sterren te worden. Dat uit een en ander de dolste situaties voortkomen is begrijpelijk en dat Cor Ruys deze situaties ten volle weet uit te buiten, zal een ieder, die onzen besten blijspelspelev kent, tenvolle begrijpen. En tochbij al de nonsens slaagt Ruys er in, aan 't slot iets menschelijks op te bouwen, iets waarin diepen ondergrond zit. Hij slaagt daarin, omdat hij de kunst verstaat z'n persoonlijk heid, trots alles aanmerkelijk te maken. Genoten hebben we van Cor Ruijs" heer lijk stille spel; van zijn prachtige mimiek en vooral ook van de talentvolle wijze, waarop hij de dingen zegt. Dat is Kunst, met een groote K. Naast Cor Ruijs moet onmiddellijk .Tan C. de Vos genoemd worden, die op heerlijk- geraffineerde wijze de rol van regisseur speelde. Zijn gebroken Hollandsch met het Duitsche accent wist hij op een manier door te voeren, welke- inderdaad bewondering afdwong en daarbij speelde hij met een virtuositeit, welke hem tot een schitterend tegenspeler van Cor Ruijs stempelde. Jam mer, dat de bijrollen niet dat gaven, wat ten volle paste in het kader der beide solo- rollen. Mevr. Chrispijn—Mulder was ons wat al te druk en legde het er te dik op; wist bovendien nu en dan met haar figuur geen raad. Francis May zakte na een uitnemend begin in het eerste bedrijf, in II belangrijk af. Het was of er na I een zekere matheid over haar spel lag. Pierre Myin wisselde goede met slechte Aan de onzekerheid van den internationa len valutatoestand is evenwel door de Fran sche devaluatie nog geen einde gemaakt. Het goudblok, dat nog stabiliteit bood, is verdwenen en een vaste verhouding is niet. vastgesteld, noch tusschen de drie mogend heden, noch tusschen de oude leden van het goudblok. Behalve in Duitschland, en. nog drie of vier andere landen, die vasthou-" den aan een principe, bestaat geen vaste verhouding meer. Duitschland wil evenwel niet de maatregelen, welke Frankrijk ge meend heeft te moeten nemen, critiseeren of storen, integendeel is het verheugd over de verklaring dat gepoogd zal worden de inter nationale betalings-veiligheid te herstellen. Wat Duitschland hiertoe bij kan dragen, zal worden gedaan. De Duitsche regeering wil evenwel het element van onzekerheid niet vergrooten, door devaluatie maat regelen. Niet alleen het buitenland, doch ook de Duitsche arbeider en spaarder moet ervan zeker zijn, dat de nationaal-socialistische regeering zijn koopracht in volle waarde wil handhaven. Indien bij geval ook door Duitsche geïnte resseerden de wensch wordt kenbaar ge maakt de rijksmark te devalueeren, dan wil Schacht hen zeggen, dat het deviezen- systeem door geen devaluatie uit don weg kan worden geruimd De moeilijkheden, welke zijn ontstaan door het verdrag van Versailles en de moeilijkheden om grond stoffen te verkrijgen dwingen tot dit sys teem. Duitschland is zich bewust, dat de huidige internationale valuta-toe- stand zware offers eischt van het land, doch geën druk zal de rijks- regeering ertoe brengen iets te doen, wat tegen het belang is van het ei gen volk. Daarentegen is de rijksre- geering steeds bereid deel te nemen aan internationale besprekingen om te komen tot een vrij internationaal economisch- en betalingsverkeer. Ondertusschen zal Duitschland rustig de ontwikkeling gadeslaan en uit vrije wil beslissingen nemen. Dank zij de deviezen- maatregelen heeft Duitschland onder het nationaal-socialistisch bewind steeds een stabile positie gehad en deze zal worden gehandhaafd. momenten af. Was vooral in z'n stille spel te passief; ook Jan Mulder speelde lang niet overtuigend genoeg en slaagde er o.i. niet in steeds den juisten toon te treffen. Hetzelfde kon worden gezegd van Johanna Bouwmeester, die alles was, behalve de ge raffineerde filmactrice die ze had moeten zijn. Alles bijeen een avond vol intens kunst genot. weike nog geslaagder zou zijn ge weest, als de directie van de Rustende Ja ger voor een beetje warmte had gezorgd. C. t. B. VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK STOPGEZET Groote vrijsdaling vcm sommi ge vischsoorten te verwachten Bij den vischhandel te ÏJmuiden is bericht ontvangen, dat van 1 October af door het consenten-bureau voorloopig geen consenten voor den uitvoer van visch naar Frankrijk zullen worden ge geven, zulks in verband met besluiten van de Fransche regeering om den in voer van alle artikelen en producten waarvoor contingenteering is ingevoerd, stop te zetten. Als gevolg van dezen maatregel is een groote prijsdaling van sommige vischsoorten vooral van tong te ver wachten ten nadeele van het reedersbe- drijf. EEN DER GOOISGHE INBRE KERS WEET OVER DE DAKEN TE ONTSNAPPEN In verband met de inbraken in het Gooi heeft de Hilversumsche politie, zooals gemeld, in samenwerking met die van Laren een aantal personen gearres teerd. Onder de aangehoudenen bevindt zich echter slechts een medeplichtige, daar de hoofddader op het moment, dat de rechercheurs een inval deden in het perceel aan den Zeedijk, waar de man verblijf hield, is ontvlucht en na een sensationeeleü tpcht over de daken is ontsnapt. Deze een 25jarig jongmensch, die aan de politie welbekend is, hoorde de re chercheurs' gisternacht''naderen én oh- ttiiddellijk nam-hij een ren naar deh zol der. Hij wist door een raam in den dakgoot te klimmen en in de duisternis via de daken aan de politie te ontsnap pen. Wel werden nog eenige waarschu wingsschoten door de rechercheurs ge lost, doch de man verdween en is ook momenteel nog voortvluchtig. De politie wist, dat het jongmensch gevaarlijk was en daarom wensch te men hem van zijn bed te lichten. Bij een on derzoek in de kamer waar hij vertoefd had, is dan ook een revolver, met scher pe patronen geladen, gevonden. Het onderzoek naar den gevlucliten jongeman wordt voortgezet. Gedetineerde legt bekentenis af. Oostzaan, 30 Sept. Een groot aantal in braken, die den laatste'n tijd in de omgeving van Oostzaan den lip, Purmerend zijn ge pleegd is thans tot klaarheid gekomen. Een tc Alkmaar in de strafgevangenis vertoe vende poelier W. de B., die ter zake van diefstal van een groot aantal kippen te Uit geest in voorarrest zit, heeft 'n volledige be kentenis afgelegd van een gepleegden dief stal van kippen te Oostzaan, en ruim tien rijwielen te Amsterdam, welke in Gelder land zijn verkocht, van een inbraak' ge pleegd in de coöperatieve vereeniging „Ons Belang" te Den Up, van een diefstal van ganzen te den lip en van een straatroof ge pleegd op de markt tc Purmerend. MET BRANDEND PETROLEUMSTEL GEVALLEN. Dame krijgt zware brandwonden. Gistermorgen zou de 58-jarige mevr. W.— M., wonende aan den Rechterbinnensingcl te Groningen, een brandend petroleumtoestel van het ccne vertrek naar het andere bren gen. Zij kwam daarbij te vallen met het noodlottige gevolg, dat haar kleeren in brand geraakten Op het hulpgeroep kwa men buren toesnellen, die de vlammen doof den. Dr. v. d. Reis constateerde, dat de vrouw toch nog ernstige wondon had opge- loopen aan bovenlichaam en beide armen In emstigen toestand is het slachtoffer naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. PRINSES JULIANA NIET NAAR ALKMAAR. Namens prinses Juliana is aan het be stuur der S October-vereeniging te Alkmaar medegedeeld, dat H.K.H. tot haar leedwe zen niet in de gelegenheid is de gewaar deerde uitnoodiging om op 8 October ter ge legenheid van 'het 75-jarig bestaan der ver eeniging, de feesten te Alkmaar bij te wo nen, te aanvaarden. Iets loomer. Depreciatie van ongeveer 20 pet. Het internationale beeld past zich lang zaam en zeer geleidelijk bij den nieuwen toestand op monetair terrein aan. Op de Londensche wisselmarkt kwamen gisteren nog tamelijk groote schommelingen voor, zoodat nog geen duidelijk beeld kon worden verkregen over de hoogte waarop de guldenkoers zich waarschijnlijk zal voort zetten. 1 De aanvankelijke stijging, welke Dinsdag inzette, kon niet worden gehandhaafd. Het best kwam de zwakkere positie van onze valuta tot uitdrukking door den dol larkoers, welke opliep tot 1.83, hetgeen dus een depreciatie van den gulden zou betee- kenen van ongeveer 20 Ten opzichte van het pond bedroeg de te ruggang slechts ruim 17 hetgeen moet worden toegeschreven aan de niet stabiele verhouding tusschen de muntsoorten van de beide groote Angel-Saksische landen. EEN ADRES VAN DE DRIE BON DEN AAN DEN MINISTER. 's-Gravenhage, 30 September. De katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuin- dersbond, het Koninklijk Nederlandsch Landbouw-comité en de Christelijke Boeren- cn Tuindersbond in Nederland, hebben een adres gezonden aan den Raad van Minis ters. In dit adres wordt gezegd, dat deze orga nisaties Dinsdag 29 September j.1. in spoed- eischende vergadering zijn samengekomen, teneinde zich te beraden over den toestand, welke is ontstaan door het besluit der re geering om den gulden los te maken van het goud. Zij stellen voorop, dat zoo wordt in het adres gezegd de georganiseerde landbouw er ten volle van overtuigd is, dat ons volk door het losmaken van den gulden van het goud, voor nieuwe vraagstukken is geplaatst. Zooals vanzelf spreekt, is de landbouw ten volle bereid om, voor zooveel dit in zijn ver mogen ligt, mede te werken aan een zoo goed mogelijke oplossing dezer moeilijkheden. Intusschen dient niet uit het oog te wor den verlóren, dat er voor den boerenstand een bestaansmogelijkheid behoort te blijven. De drie centrale landbouworganisa ties verzoeken den Raad van Mi nisters dan ook dringend, niet het oor te leenen aan degenen, die meenen, dat thans de moeilijkheden voor den boerenstand van de baan zijn en dat mitsdien de landbouwcrisismaatre gelen reeds onmiddellijk en geheel zullen kunnen worden gemist. Hoewel nog in geenen deele overzien kan worden hoe de toestand zich zal ontwikke len, meenen de centrale landbouworganisa ties toch in dit verband reeds de aandacht te moeten vestigen op de volgende omstan digheden. De moeilijkheden waarmede land- en tuin- >uw sinds tal van jaren hebben te kampen, orden voor een groot gedeelte veroorzaakt door. de steeds toenemende belemmeringen, welke bij den afzet hunner producten op do belangrijkste buitenlandsche markten wor den ondervonden, waardoor van een vrije prijsvorming op de wereldmarkt voor vele producten nauwelijks meer sprake is. Door het losmaken van den gulden van het goud worden deze moeilijkheden niet verminderd. Voorzoover nog een vrije wereldmarkt voor sommige producten van onzen land- en tuinbouw was overgebleven, waren de prij zen, welke daar konden worden bedongen, voor dat de gulden van het goud was los gemaakt, veelal zoodanig, dat het verschil, dat moest worden overbrugd, om de voort brenging hier te lande in stand te houden, soms meer dan 100 van den prijs op de wereldmarkt bedroeg. En zulks niettegen staande het prijspeil onzer landbouwpro ducten in vergelijking met de laatste jaren voor den oorlog allengs tot 70 a 75 was gedaald, zoodat de aanpassing van de prij zen in den landbouw veel verder was voort geschreden dan in vrijwel iedere andere be drijfstak Hoewel de kans bestaat, dat door het losmaken van den gulden van het goud de prijzen onzer producten op de wereld markt, in guldens uitgedrukt, een stijging zullen vertoonen, valt toch voorshands niet aam te nemen, dat hierdoor een verschil van 100 en meer van den wereldmarktprijs kan worden overbrugd. Een derde omstandigheid waarmede moet worden rekening gehouden is, dat als ge volg van het genomen besluit tot het losma ken van den gulden van het goud, een stij ging van de bedrijfsonkosten van den land en tuinbouw moet worden verwacht, waar bij nog komt, dat in de veehouderij de prij zen der belangrijkste bedrijfsbenoodigdhe- den, de voederstoffen, ook in de laatste voor afgaande maanden reeds circa 20 zijn ge stegen. Zal eenerzijds de veehouderij in staat wor den gesteld zonder verhooging van de prij zen harer producten het bedrijf voort te zetten, dan zal de prijsstijging van de voe derartikelen moeten worden tegengegaan. Andcrszijds doet zich dan de vraag voor, in hoeverre dat mogelijk is zonder het voort bestaan van den akkerbouw in gevaar te brengen. Nu de regeering heeft bekend gemaakt, dat een groot gedeelte van de landbouw- crisismaafregelen voorloopig wordt opge schort, zal wellicht in sommige kringen worden verondersteld, dat deze maatreg* len thans op korten termijn kunnen worden geliquideerd. In de kringen onzer organi saties leeft ook het verlangen, de regeenngs bemoeiingen met onze bedrijven te doen op houden, doch alleen, indien de omstandig heden dit mogelijk maken. Onze organisa ties meenen echter onder verwijzing naar het voorgaande, in dit verhand op de grootst mogelijke voorzichtigheid te moeten aandringen. In deze zeer onzekere omstandigheden dient niet te worden overgegaan tot ophef fing van maatregelen, alvorens de gevolgen hiervan kunnen worden overzien en be oordeeld kan worden, in hoeverre dit mo gelijk is, zonder dat de vitale belangen van land- en tuinbouw ernstig in gevaar worden gebracht. De drie centrale landbouworganisaties voornoemd nemen de vrijheid het voorgaan de dringend onder de aandacht van den raad van minsters te brengen. Zij vertrou wen, dat de regeering in dezen geen maat regelen zal nemen, zonder den geoi'gani- seerden landbouw te raadplegen, teneinde in gemeenschappelijk overleg te trachten, de moeilijkheden waarvoor het bedrijfsleven in Nederland thans wordt gesteld, te over winnen op een wijze, welke het beste strookt met het algemeen landsbelang. NEDERLANDER IN BELGI« TER DOOD VEROORDEELD. Wegens moord op oude vrouw ie Hancourt. De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: De Nederlander Ch. K. uit Wolder bij Maastricht, die te Hancourt een 82-jarige weduwe had vermoord, om haar te bestelen, is door het assisenhof te Luik tot de dood straf veroordeeld. SCHAGEN, 1 October. 11 st. paarden f 130—450, 3 veulens f 100150, 39 gelde koeien (mag.) f 110—140, 70 id. (vette) f 160-3-0, 12 kalfkoeien f 175220, 19 gras kalveren f 3050, 24 nuoht. kalv. f 10—18, 200 rammen f 20—30, 130 vette schapen f 20—27.50. 433 overhouders f 1322. 80 ma gere schapen f 1622, 10 magere varkens f 16—19, 26 idem vette per Kg. 40—42 ct., 93 biggen f 813, 52 kippen f 0.20—1.40. ALKMAAR. 30 September. Andijvie f 0.501.40, appelen f 3.50—8, au gurken f 3.50, Bloemendaler kool f 2, bloem kool I f 5—9, II f 1.50—3, boerenkool f2.60, bieten f 0-6O—1.60, druiven f 8—14, gele kool f 1.60—2.40, groene kool f 1.50—3, kropsla f 0.50—1.50, knolselderie f 2—3.80. komkom mers f 1.50—5, meloenen f 616, peren f 4-— 8, prei f 1.503.40, postelein 1023 ct., ra barber f 1.50, radijs f 0.501.60, roode kool f 1—2.60, selderie f 0.50—1.20, spinazie 16— 42 ct., spruiten f 2.50—5.50, snijboonen f 7— 11. dubbele spercieboonen f 0.50—1.50, to maten f 1.50—3, uien f 11.80, wortelen f 2—3, witlof I f 7.50, II f 4.50. WARMENHU1ZEN, 30 Sept. Aangevoerd: 250 Kg. gele nep f 5.70, 275 Kg. uien f 1, 15200 Kg. witte kool f 0.80, 90 Kg. slaboonen f 8.30. GRAANBEURS, WIERINGERMEER. Woensdag 30 Sept. geen noteering Graan- beurs Mjddenmeer als gevolg der monetaire te nemen regeeringsmaatrcgelen. Desniette genstaande echter was er goede belangstel ling. Amsterdam, 30 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 254 Vette Kalveren: le kwaliteit 4856 2e kwaliteit 4247; 3e kwaliteit 3641 Per kg. levendgewicht. 36 Nuchtere Kalveren Per stuk 7241 Varkens: Vleesch varkens wegende van 90110 kg.. 4950 enkele 1 a 2 ct. hooger Zware varkens 4849; Vette varkens 4748 Per kg. Slachtgewicht. Overzicht. Vette kalveren aanvoer redelijk, han del zeer stug, prijzen nagenoeg als vori ge week. Nuchtere kalveren korten aanvoer,- constante prijzen. Varkens korten aan voer. handel zeer stil, prijzen als Maan dag en eenige beste vleeschvarkens een a twee cent per kg. hooger. IN PLAATS VAN KAARTEN Geboren: Zoon van A. JONKER en L. T. JONKERWeststrate. Nieuwe Nicdorp, 30 Sept. 1936. Beschikbaar: Een a 50 ct. dekgeld, bij A. KIE- ZEI.ING, Noord, Schagen. WIERINGERWAARD. Zaterdag 3 October, 8 uur o.t. vergadering bij SCHENK om tc komen tot oprichting eener Vevraagd voor direct: EEN DIENSTMEISJE, voor d. en n., leeftijd 15 16 jaar, bij A. ELLEN, Ou- desluis. Te koop: Beste FOKRAMMEN, van Texelsch ras bij H. SCHER MER, Grootesloot, Oudesluis.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3