TROOPER Schager lil Roosjes I hebben succes Feuilleton t 1 gg Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 29 September. Uitspraken 22 Sept.: Jan B., Oudorp, zedendelict, art. 27 Strafr., 1 dag met 1 dag aftrek en ter 'beschikking gesteld. Dirk D., Koedijk als voren, art. 239 strafr., 4 maanden gev. met. 3 proefjaren. Pi et er B., timmerman, Den Helder, ged., voortgezet misdrijf van diefstal, 1 jaar gev. voorw. met 3 proefjaren. Joh. Hendr. B., bankwerker, Den Helder, medeplichtigheid aan bovengemelde dief stallen, 8 maanden gev. voorw. met 3 proef jaren, conform eisch. (Het moet gezegd wor den, deze snuiters komen er wonderwel af. Als zij het nu ook maar waardeeren.). Welke gerechten voorts nog ter groene tafel werden opgediend. PETRUS GAAT VOOR 6 MAANDEN UIT LOGEEREN. Op grond van zijn anti-reclassiaansche nei gingen en gedragingen werden Petrus C. van Heiloo de 6 maanden mikpruimen, die de Officier nog voor hem, kant en klaar en netjes ingepakt, in voorraad had, thans door den president uitgereikt en zal der halve zijn logies in een der comfortabele staatslogementen met 6 maanden worden verlengd. Be r k h o u t. PIET GAAT MISSCHIEN NAAR WESTER- LICHT. Wat men met ouwe Piet B. van Berkhout zal uitspoken, is ons door den zenuwachti- gen toestand die in het paleis heerschte, niet bekend. Trouwens, we hebben er ook niet naar gevraagd. Misschien krijgt ou- Pietje wel een levenslang abonnement op een tehuis voor ouden van dagen, dan komt hij ook niet meer in de verleiding" Voorts waren nog voor het front der troe pen gecommandeerd de - 3 kippedieven van Uitgeest, maar dit edele drietal zwaaide juist af bij onze èntrée in de audiëntiezaal Die zaak zal a.s. Dinsdag wel voorgoed uit gekiend worden. Wierïngerwaa r d. ZAT OOK WEER 'N VIES LUCHTJE AAN. Vervolgens stond te pronk zekere Jan N. uit Wieringerwaard en wat de heer Of ficier van hem voorlas, was ook geen attest van braaf zedelijk gedrag, integendeel, meer dan schandalig. Later kreeg hij nog gezelschap van twee andere „heeren", Hen drik H. en Jan Heinrich E., wat ze toen met hun drieën hadden te verhapstukken zal ook wel niet veel soeps zijn geweest, gelet op het veelzeggende feit, dat de deu ren niet voordat de behandeling van deze cause impudicite was. beëindigd, weer wer den heropend, om de bibberende balieklui vers hospitaliteit te verschaffen. U i t g e e st ERG CONCILIANT TOONDE MIJNHEER DE OFFICIER ZICH JUIST NIET. De heer H. Kloet, handelaar in bouwma terialen, maar tevens de ijverige secretaris van de R.K. reclasseeringsvereeniging te Alkmaar, kreeg nog weer eens gelegen heid de resultaten van zijn liefdewerk op de rechtstafel te kunnen etaleeren. Hij bracht rapport uit over den persoon van Willem R., 'n soort handelaar te Uitgeest, die aldaar in een bui van baloorigheid zijn villa in brand had gestoken, maar al heel gauw in de gelegenheid werd gesteld het patroon van het. behangsel in een gezellige zit-slaapkamer in het pension van mijnheer Bakker te kunnen bestudeeren. Willem werd echter als een tamelijk on gevaarlijk individu op vrije voeten gesteld en op 23 Juni, toen hij terecht stond, be sloten een reclasseeringsrapport. over hem te doen inleveren. Met. deze taak werd de heer Kloet belast en het rapport luidde ta melijk gunstig. Echter toonde de Officier, die niet veel in de pet heeft met het. dorp Uitgeest, dat feitelijk op zijn parket bekend staat als een nest v. brandstichters en dieven, om van an dere a-sociale elementen maar te zwijgen, de annalen der Alkmaarsche rechtbank wijzen dit overduidelijk uit, zich niet bij zonder toeschietelijk en royaal met de voor waardelijke straf. Gerequireerd werd alzoo 1 jaar gevangenisstraf, waarvan 6 maanden definitief en 6 maanden voorw. met 3 proef jaren. Willem had niet veel in te brengen, want je heb daar meer te verzoeken dan te commandeeren. Misschien zegt de recht bank wel; 4 in de lik en 8 in de buiten- luchtl Alkmaar. EEN. KERKBEZOEKER MET BOOZE BEDOELINGEN. De ruime tempel van de Parochie van St. Lourentius aan het Verdronkenoord te Alkmaar, die heel wat beter tot zijn recht zou komen, indien deze gracht gedempt was, kreeg op 21 Augustus bezoek van een dik blond en blozend heerschap, vergezeld van een joggie, dat zich bijzonder nieuws gierig toonde en zelfs zoo brutaal was tot in de sacristy door te dringen. Wanneer hem werd gevraagd wat hij feitelijk kwam doen, beweerde hij den deken te willen spreken, doch na zijn vertrek kwam zijn intensie beter naar voren. Het was hem niet te doen om den eerw. heer Deken Rengs te ontmoeten, maar de offerbussen in de kerk hadden zijn interesse! Heel for tuinlijk was hij echter niet, want al wat hij buit maakte, was een offerbusje uit de sa- ci'isty, dat diende om 'n offertje voor de misdienaars te deponeeren en waarin zich heit kolossale bedrag van 22^2 ct. bevond. De opgeblazen kerlcroover begaf zich in- tusschen met dit busje naar een sigaren winkel, alwaar hij een nijptang en hamer vroeg en zich met die werktuigen naar de W.C. begaf. De winkelier maakte geen be zwaren, misschien veronderstelde hij dat zijn zwaarlijvigen klant aan constipatie la boreerde, maar dit was echter niet het ge val, de dikkerd brak met de nijptang het busje open, om tot de ontstellende weten schap te komen van den meer dan mageren inhoud. Het gelukte den Alkmaarsche poli tie echter de hand te leggen op dezen „linkmichel" en het bleek dat zij een goe den vangst had gedaan. De dikke kerel was een zekere Roelof H., 'n 34-jarige liedjes venter. De president van de rechtbank noemde hem liedjeszanger, maar zóó geaf fronteerd werd de kunst toch gelukkig niet. Roelof H. is 'n boef met 'n strafblad, bijna nog dikker dan Roel zelf. Plij had toch niet minder dan 13 veroordeelingen, wegens diefstal, inbraak, verduistering, bedreiging en vernieling achter zijn breeden rug. Zoo men ziet, 'n prachtexemplaar! Voorts kwam nog aan het licht, dat hij te Helder eenige gesloten brieven had gegapt en deze had geopend in den hoop dat er wat van zijn gading in zou zitten, doch de ze hoop bleek gelukkig ijdel te zijn. Overi gens toonde Roelof, toen hij Dinsdag terecht stond, zich geen ongeschikte kerel, wat on verschillig of onaandoenlijk, maar niet on hebbelijk. Hij erkende grof, met een ge noeglijk lachje od zijn dikke blozende en absoluut niet schurkachtige tronie, alles wat hem was te laste gelegd en gaf het strafcollege niet de minste moeite. Ook toen de officier, die hem een pechvo gel noemde, tegen dezen geweldigen all round' recidivist 2 jaar gev. vorderde, ver trok hij geen spier en verklaarde niets te zeggen te hebben. Mr. Wynne, hem door het armbestuur als verdediger toegevoegd, zag geen enkel licht puntje aan de donkere horizon van dit met misdaad doorpekeld leven en refereerde zich aan het oordeel der Rechtbank. Alkmaar. EEN HAVIK DIE DOOR BLINKENDE VERLOVINGSRINGEN WERD AAN GETROKKEN. Als een overblijfsel van den goeden ouden tijd, toen de dikke boerinnen, getooid met kap en kruisketting van IS karaats goud en wier dikke vingers met zware gouden rin gen met diamanten bezet, waren getooid, een van die dames werd zelfs het „gouden kalf" genoemd, op markt- en feestdagen de straten van de villa de quarante plus doorkruisten, treffen we in Alkmaar nog tal van goudwinkels in het stadscentrum aan. De Oudesse, de Plasjes en nog meer juweliers zijn goed voorzien van kruit en lood, hoewel de omzet natuurlijk niet hij den tijd van gouden kalveren meer kan ha len. Niettemin vond de zwaar gesjochten slager Dirk H. uit Leeuwarden, wiens vrouw aan de rippeteer was en wiens ouders te Westzaan ook liever zijn hielen zagen dan zijn teenen, nog 'n overdaad van jovele gelegenheden om een mooien slag te slaan. Hij koos daartoe uit de zaak van den heer Corn. Oudes in de Houtt.il, alwaar hij verlovingsringen wilde bezichtigen en er eenige exemplaren uitzocht, die dan op zicht aan een verdacht adres moesten wor den bezorgd. In dien tijd wist hij een tweetal ringen weg te moffelen en ging toen verder op stap en gaf toen de eer aan den heer Boer winkel, firma Plas, Nieuwenhuis in het Payglop, 'n tiptop juwelierszaak, alwaar hij dezelfde streek speelde. Maar de Alkm. po-, litie als steeds een wonder van activiteit, had dezen ringengappenden havik al spoe dig bij de kladden, maar helaas niet, voor dat de schelm in de gelegenheid was ge weest, de gejatte ringen voor 20 pop van de hand te doen. Natuurlijk werd deze brutale goudwinkel dief direct onschadelijk gemaakt en stond Dinsdag voor de vierschaar der gerechtig heid. Een flinke jonge vent, geen boeven tronie. Hij erkende zijn langevingerringensport en beweerde dat zijn ellendigen toestand hem tot die oneerlijke daden had verleid. Echter was zijn strafrechterlijk verleden geen onbeschreven blad. In tegendeel! Als militair was hij gestraft en ook de rechtban ken te Leeuwarden hadden hem eenige ma len ter zake vermogensdelicten veroordeeld. Bovendien scheen hij ook in Zaandam zijn verlovingsringentruc te hebben gespeeld. Verdachte bleek echter nogal onder den in druk van de situatie en wist op gepaste mo menten eenige tranen, we hopen geen kro kodillentranen, te voorschijn te persen. Gevorderd werd 1 jaar gevangenisstraf. Mr. v. d. Loos die weer een besten mor gen noteerde, wees er op dat de vrouw van zijn prodeaan weer genegen was tot verzoe ning. Er bestond althans schriftelijk con tact tusschen het echtpaar. Voorts sprak verdediger eenige tot clementie animeeren- de woorden en refereerde zich tenslotte aan het oordeel der' rechtbank. Maar voor minder dan één jaar, met af trek zal de rechtbank het toch wel niet doen. Het is toch zeker wel noodig, dat, de toch al niet vetgemeste middenstand tegen deze straatroovers wordt beschermd. S c h a g e n. EEN SAAIE EENACTER UIT SCHAGEN. Onlangs had te Schagen, het was 28 Fe bruari, dus ouwe koek, op het stationsplein een aanrijding plaats tusschen een auto bus, bestuurd door Martinus G. uit Wierin- gen en een vrachtauto, chauffeur de expe diteur A. G. Deze collisie geschiedde bij het oversteken van het plein, waarbij de auto bus te veel links kwam te rijden met het hierboven gemeld gevolg, waarbij de auto van G. tamelijk werd beschadigd. De auto busondernemer werd door den kantonrech ter te Alkmaar schuldig bevonden en ver oordeeld tot f 10 boete of 10 dagen, maar G. nam dit vonnis blijkbaar niet en mop perde al direct, dat hij in appèl zou gaan. Hij bracht dit voornemen ten uitvoer en verscheen, voorzien van den autobusbonds- advocaat, Mr. Meijer uit Haarlem als ver- dedigex-. De tragedie was echter naar onze meening niet interessant genoeg voor een volledige repx'ise en dus zullen we kox*t zijn. Het schijnt dat de situatie daar aanlei ding geeft tot verkeex'sverwarring. 'Majoor Holema, de brigadecommandant vermeent dat een verkeersteeken ter plaatse geen ovcx'bodige weelde zou zijn en de officier decx'eteerde dat het daar een wai'boel was. De bestrating was misleidexid. De fout schuilt bij de gemeente, die beter voorzorgen diende te nemen. Eisch tenslotte vrijspraak. Men begrijpt dat Mi'. Meijer niet veel had te meyex'exi exi zich kon refereeren aan dit requisitoir. Akersloot. EINDELIJK EENS EEN TEVREDEN BLOEMBOLLENKWEEKER. De tuinder GerarcI Meyne uit de kampong der waterx'otten, zooals de Akersloters in den tijd van Florus V werden genoemd, heeft ook nog het ongeluk bollenteler te zijn en had uit dien hoofde een geldboete van 75 pop subs. 15 dagexi roggeteunis kou wen aan zijn pantalon gekregen', omdat hij bollen had geteeld zonder vergunning. Geri'it kex-mde destijds, voor den kanton rechter dat hij wel lid was, maar er was geen moederlief voor. Gerrit was en bleef de pisang en moest aftikken of brommen. Enfin, hij zou het nu maar eens in hooger bei-oep px-obeerexi. Misschien waren er nog x'echters in Bei'lijn, zooals die alte Frits een maal smoesde en lieden werd dan zijn on- pelukszaak opxiieuw door het meei'voudig college onderhanden genomen en dezelfde comedie nog eens opgevoei'd. Echter voor Gerrit met veel meer suc ces dan in eerste instantie. De heer Officier toch hekelde tamelijk scherp het vergunningsysteem der Sierteelt Centi'ale, was overtuigd, dat de appellant volkomen ter goeder trouw was. Wettelijk mocht verdachte schuldig zijn, maar de Of ficier vóelde er niets vooi', hem straf op te leggen, derhalve luidde het requisitoir: wel schuldig verklaring, maar zonder opleggen van straf. Of Gerrit in z'n sas was! Hij zal wel said hewwe: Die officier, da's main mannetje, die zet de puntjes op de i. Den Helder. EEN VERKEERSAKKEVIETJE IN JUTTERLAND. Op het kruispunt Califox-nië- exi Wezel- stx-aat had op 25 October 1935 (we viex-en eerstdaags het jaai'feest) zekeren heer A. Wieringen aan den garagehouder B. J. Planje geen vooi'rang verleend en natuui'- lijk waren toen de rapen gaar, 'n aanrijding waai-bij de wagen van mijnheer Planje voor een bedrag van 40 piek werd beschadigd. De Heldersche kantoxii'echter, niet malsch, wees voxinis, legde f 30 boete op, gelastte ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden en toewijzing der civiele vordering ad 48 gulden. Heden werd dit zaakje nog eens door het meerv. college uitgekiend en vroeg de Offi cier bevestiging van het vonnis tegen den heer W. die van geen belangstelling had blijk gegeven. Sti'aks komt hij nog in ver zet, want je hebt snurkers, die absoluut, geen medelijden hebben met een ai'men verslaggever. Den Helder. UITVERKOOOPINGSMALLIGHEID. Die last beb ik me zelf aangedaan, zeide de os, toen hij zijn eigen mest naar het land moest rijden en zoo verging 'het den win- keiier Hein v. d. P. te Den Helder ook. Hij had een vex'bouwingsuitvex'koop met onge looflijk lage px'ijzen geannonceerd en tip pelde er direct in voor 75 pop boete. Henk wilde hangen aan de laatste galg, ging in hooger bei'oep, maar vond niet de minste steun bij den Officier, die de straf, gelet op de maximum-boete, niet te hoog vond exi bevestiging van het vonnis requii'eerde. De appèllant zette zijn beste beentje vooi', praatte een advocaat in de sokken exi vi'oeg clementie, 't Zal wel boter aan de galg gesmeerd zijn, vader! Hoogwoud. SENSATIONEELE BOEREBAL- AMUSEMENTEN. Het kan er op zoo'n boerehobbelpartij 111 de Rimboo soms ongezouten naar toe gaan. Zooals kan wox'den gedistilleerd uit de verschijning van een drietal dansers 0111 de krijgspaal in de estaminé van Visser te Langereis in den nacht van 5 op 6 April A. D. 1936 Het waren dan de heeren Andries en Cox-nelis Gi'oen en Petrus Ux'sem, 3 tuin- koolknijnen uit de Blauwe Reigerspoldex*, die daar de kachel eens hadden aangemaakt en nu terecht stonden voor afknokking van Piet Kossen, 'n chauffeur uit Winkel en Jan Bakker, een stekelepikker uit N. Niedoi'p, terwijl buiten de smidsknecht Jaap Vos van zijn fiets werd afgescheurd en zijn karretje in 'n kikkersloot werd gedepo neerd. De iieibel was ontbrand over de ineis jes, het was weer de natuurdrift van den ocrmensch, waarbij alle begrip van be schaving, voor zoover aanwezig, werd uitge schakeld. Cor Groen had Piet Kossen achter de kachel afgedekt exi tegen z'n trei ter getrapt en voorts had Piet van het ge- heele trio van dik hout zaagt mexi planken gekregen. Jan Bakker had een flinke portie ribbesmeer genoten van de heeren Gebr. Groen. Het stelletje, de twee Groenen en Piet Ursem maakten 's middags hun opwachting en werd gevorderd tegen Dries Gi'oen vrij spraak, tegen Kees Groen, wiens reputatie al voldoende bij de rechtbank bekend is, 3 maanden en tegen P. Ursem, 1 maand brommen. „Niet hoos zijn, mammie, ik heb het Weer gelijmd."- 19. VIII Precies vijf minuten over elf stond een kleine smoezelige deugniet in wezen'looze verbouwe- reederheid voor de in rust verzonken gestalten •ft&n. iramocïtour Keaxfams en svmerintendant Kaya en krabde teneinde raad zijn hoofd. Inspecteur Keating snurkte met den mond wijd open zan- gorig in A majeur en trachtte de prestaties van zijn vriend in G mineur te overtreffen. Een oogenblik was de jongen uit het veld ge slagen. Hii peinsde over de veiligste manier om de slapers te wekken. Toen bukte hij zich en schudde Kaye met behoedzaamheid. De superintendant ging overeind zitten en geeuwde, zich bewust, dat een stuk papier voor zijn neus heen en weer gezwaaid werd en dat een kleine jongen hem een en ander vertelde op de onlogische manier die voor kleine jongens kenmerkend is. „Hij zee, asdat de dikke mij twee shilling zou geven, zee-die "lichtte de jongen hem in. Dat was een uitvindsel,waarvan hij de beste verwachtingen had. Toen de detective-sergeant Brown van de Scruad de boodschap had gesckre ven, had hij er hij gezegd dat de man, voor wien ze bestemd was, den brenger waarschijn lijk met een sixpence zou beloonen, maar de jongen had zijn opvattingen over kapitaal en arbeid. Kaye nam het briefje aan en vouwde het open. Er stond met potlood iets bijna onlees baars op gekrabbeld. „Kunt u dadelijk komen?" las hij. ,Heb de Chrysler van Dennis Teysf opgespoord voor een huis en kan de Sguad niet bereiken. Durf de plaats niet verlaten voor het geval, dat de Teyst's er tusschenuit gaan. Het is aan den Londensohen weg. Deze jongen zal u hier bren gen" Kaye deed een paar vragen en de jongen gaf met een belooning in het vooruitzicht, inlichtin gen, die niet al te duidelijk waren. „Ga maar mee" drong hij aan. „Zal ik dien ouden slaapkop een duw geven en hem wakker maken?' „Dat zou je niet meevallen' zei Kaye vader lijk. „Hii slaapt net, zooals een Waterman-vul pen schrijft, in alle houdingen". Hij wekte zijn vriend door hem eenvoudig in den neus te knijpen. „Ze zijn Dennis op het spoor" zei hij, terwijl hij opstond en Keating bromde: „Zoo? Ik dacht anders, dat ze met vacantie waren. Waar hangt hij uit?" Zijn wagen staat voor een huis op den Lon- denschen weg". „Hoelang"? wHet huis staat er waarschijnlijk al twintig jaren" antwoordde Kaye geduldig. „Maar ik weet niet, of de auto daar al twintig minuten of twintig seconden heeft gestaan. We zullen gaan kijken, als jij je diepe sluimering nu wilt afschudden". Keating was onderhand ook opgestaan en volgde zijn meerdere over het plein, terwijl hij nog zijn oogen uitwreef. „Wie heeft hem gevonden?" i,Brown" zei Kaye over ziin schouder. „Maar hoor je bij mij, of ben je mii bijgeval aan bet schaduwen?" „Brown" zei Keating dof, „Brown heeft geen inzicht. Waarschijnlijk zal hij dat huis binnen- loopen met 'Yard' in groote letters op zijn ge- Eicut en de lui probeer en tegen te houden door hun te vragen, of zij sigarettenbonnetjes ver zamelen". Welke bewering niet heelemaal zoo uit de lucht gegrepen was als ze klonk. Detective-ser geant Brown behandelde inderdaad de zaak nii-t op de meest tactvolle wijze, hoewel hij belangrijk in het voordeel was. Het vertrekken van Ralph en Jan was hem ontgaan, maar Dennis zag hij des te beter en het was voor dien jongen man een onpleizirige verrassing toen hij den weg naar zijn auto versperd vond door iemand die de onmiskenbare teekenen van zijn beroep ver toonde. „Ik dacht, dat ik jullie in Croydon kwijtge raakt was" zei hij vriendelijk. Brown bewaarde een voorzichtig stilzwijgen. Hii had geen bepaalde orders om Dennis vast te houden, maar besefte dat Kaye dat toch van hem verwachtte. Dennis besefte dat eveneens. En een voorge voel zei hem, dat het maar een kwestie van een paar minuten was, voor de heele Scruad zou komen opdagen, waardoor zijn ontsnapping on mogelijk zou worden. Daarom stapte hij met een eigenaardige glimlach recht op den Yardman af. nJe das bevalt me niet. en je gezicht niet, en eigenlijk je heele voorkomen niet, goeie ziel" zei hij minzaam. „Ga je uit den weg of moet ik je weg slaan?" De Yardman groep de gelegenheid verheugd aan. Ze verschafte hem de kans Dennis op te houden. Over den uitslag koesterde hij geen twijfel. „Ik verwacht van jou geen smoesjes" zei hij strijdlustig en dat was meteen ook ziin laatste werkelijke opmerking vóórdat inspecteur Kea ting hem vijf minuten later opraapte. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6