Schager Roosjes hebben succes K a b o u t e r=Av onturen. Stan en Pol bij de kinderen Rose-Marie in Theater Royal DAMES! Corset=Specialiste Maatcorset „Kalasiris" Firma G. de Waard Vertrek van Lester uit Dantzig Stormramp in Japan Op den landweg Herfstdraden Het is altijd prettig te weten wat be voegde beoordeelaars over een film den ken, alvorens haar te gaan zien. Wel nu over de Metro Goldwyn Mayer film „Rosé Marie" staan honderden recep ties ter beschikking de een nog mooier dan de ander. Laten wij eerst „Le Journal" maar spreken. „Een grootsch opgezet schouwspel.. W.S.v. Dyke de beroemde regisseur van „Witte Schaduwen' en „Trader Horn' heeft het leeuwenaandeel van de prachtige opnamen gehad. Bewon derenswaardige productie visie. De be kende songs worden schitterend ge bracht. Het is onmogelijk een beter vervaardigde film te vragen En dan het bekend „Petit Parisien" 5, Heel dikwijls zelfs gewoonlijk, ver liest een tooneelstuk drama, comedie of operette in waarde op het witte doek: die keer echter, dank zij het groote talent van W. S. v. Dyke, is Ro sé Marie als filmversie een stralend muzikaal gedichtW. S. v. Dyke's regie is een waar meesterstukRose Marie is zelfs beter dan e enoverwin- ning.Jeanette Mac Donald zoo mooi en zoo natuurlijk en zoowel een char mante, knappe artiste als groote zan geres, heeft een partner gevonden in Nelson Eddy, wiens talent het hare evenaart". Moeten wij hieraan nog iets toevoe gen? Laat de film tot u spreken. Zij voert u door de trotsche ruwe schoonheid van Canada en schenkt u daarnaast oogenblikken van intens ge not door zang en spel van de beroem de actrice Jeanette MacDonald in de rol van Rose Marie een bekende en ge vierde operazangeres. Om haar broer die door de politie wordt gezocht te redden begeeft Rose Marie zich op weg naar het hooge Noorden, vergezeld van een halfbloed, Boniface als gids. Deze besteelt haar en zij moet in obscure kroegjes zingen om geld le verdienen. Onder de toeschouwers in de gelag kamer bevindt zich Sergeant Bruce van de Bereden Politie, die met de ge vangenneming van John Flower de; broer van Rose Marie is belast Hij herkent in Marie de beroemde zangeres en begrijpt niet. wat zij in dit woeste gedeelte van Canada zoekt. Als zij de kroeg verlaat, volgt hij haar, vertelt haar, dat hij haar heeft herkend, en zij zei zegt, dat zij een minnaar wil bezoeken, die zich aan een van de ver re meren bevindt. Bruce biedt haar aan Boniface te zoeken, en hij brengt haar naar een Indiaansch feest, waar zij den dief vindt.. Zij dwingt hem het A.s. WOENSDAG 7 OCTOBER, van half elf tot half vier is In onze zaak aanwezig. Het geeft U de onmisbare steun. Ook in CONFECTIECORSETTEN brengen we een prachtige-sorteering, zoowel voor zware als slanke figuren. Tevens gelegenheid tot aanmeten van elas tieken Kousen. SCHAGEN. gestolen geld terug te geven en haar naar haar broer te leiden wat de laffe gids aanneemt te don Beide vertrekken naar het Noorden Op zijn bureau wordt Bruce getroffen door de over eenstemming tusschen Marie's naam „De Flor" en dien van den vluchteling „Flower" Hij vermoedt, dat MaTy Flower's zuster is. en volgt haar, om de schuilplaats van den vluchteling te vinden. Weldra vindt hij haar spoor en slaat hij gade, hoe Marie en Bonifa ce te paard een bergmeer willen over zwemmen. Het jonge meisje valt in het water, en de trouwelooze gids zwemt met zijn paard naar den overkant en verdwijnt in de bosschen. Bruce redt haar, en doet, alsof hij gelooft in haar voorwendsel dat zij op weg is naar een minnaar. Hij begrüpt dat hij haar lief heeft, en dat zijn liefde wordt beant woord, maar plicht dwingt hem, en hij neemt plotseling afscheid van haar. Tn 't geheim echter volgt hij haar, ziet, hoe zij haar broer wedervindt, en ar resteert hem. Beiden, Bruce en Marie, zijn wanhopig. Bij haar eerste optreden na deze tra gedie valt Marie flauw in de vierde acte van „Tosca" Zij moet naar de her gen trekken om te genezen van de me lancholie die haar sloopt: zij heeft geen belangstelling meer in het leven. Ge lukkig maar, dat haar vriendelijke im- pressario de reden van haar smart be grijpt en ten slotte Bruce in haar ar men terugvoert Consternatie onder de tegen standers van het Nazi-regi me De Dantzigsche correspondent van de „Daily Telegraph" meldt, uit Dant zig aan zijn blad, dat het vertrekken van Lester consternatie heeft veroor zaakt onder de tegenstanders van het Nazi-regime die, ofschoon zij niet in staat zijn hun opvattingen tot uiting te brengen, toch op zijn minst 50 pre. van de bevolking der vrije stad uitma ken. Wie de opvolger van Lester ook moge zijn, men heeft den indruk dat de bescherming van den Volkenbond minder doelmatig zal zijn dan lot dusr politie dit weinig heter dan een farce zou beteekenen De Nazi-regeering hier doet geen poging haar voldoening te verheelen over het terugroepen van Lester, die beschouwd werd als een heelen RGR beschouwd werd als "een hinderpaal op den weg naar het instellen van een to- talitairen staat en het annuleeren van de democratische grondwet, die door den Volkenhond gewaarborgd is. LESTER verve en dat de anti-nazis thans een zelfde lot te wachten staat als dat van de tegenstandórs van Hitier na diens aan het bewind komen. Er doen nog 'geruchten de ronde, dat een plebis ciet zal gehouden -worden in de nabije toekomst over de vraag of Dantzig de controle van den Volkenbond geheel van zich zal "afschudden. De oppositie is zich er echter wel van bewust, dat bij afwezigheid van een Volkenbonds- Taifoen aangekomen in het district Okinawa. De taifoen, waarvoor het observa torium van Tokio eenige dagen gele den reeds een dringende waarschu wing ha uitgegeven, heeft thans Naha in het district Okinawa getroffen. De stormwind joeg berghooge watergol ven op. Voor zoover tot dusverre be kend is worden 50 personen en 7 vis- schersvaartuigen vermist. Okinawa ligt ongeveer 800 mijl ten Zuiden van Tokio aan den Stillen Oceaan. WAPENS EN MUNITIE OP CUBA IN BESLAG GENOMEN. De politie heeft de hand gelegd op een groote hoeveelheid wapenen en munitie, waaronder zich machinegeweren en dyna miet bevonden, tijdens een razzia op wa pensmokkelaars en terroristen, die men verantwoordelijk acht voor de ontploffing van oen helsciie machine op 20 September j.1. voor het gebouw van het dagblad „El Pais" te Havanna. MOORDENAARS VAN DEN JAPAN- SCHEN MARINIER TER DOOD VEROORDEELD Sjanghai Twee Ohineezen, beschul digd van den moord op een Japansch marinier die eenigen tijd geleden ge pleegd werd, zijn door de Chineesche rechtbank ter dood veroordeeld Een derde beklaagde is vrijgesproken. Gemeld wordt dat de krachtige hou ding der Chineesche regeering tegen over de Japansche eischen ongerust heid in Japansche diplomatieké krin gen heeft veroorzaakt.. De;ze zijn pessi mistisch gestemd ien aanzien van d.eon derhandelingen. De" spanning in de stad neemt snel toe,. Japansche mari niers hebben baricades en prikkeldraad versperringen in Hongkew aange bracht. De bevolking vlucht uit de wijk. De sportieve Mina, kampioene polastok- springen. Een herfstdraad zweeft mijn raam voorbij, Een lange streep van witte zij, Waarop de zon komt blinken. Ze wentelt rond, ze daalt en rijst Langs wegen, die de wind haar wijst, Om eind'lijk neer le zinken! Dit is het jaarlijksch teeken weer Van zonnewende en ommekeer Naar andere getijden, Waarin een laatste afscheidsgroet Van zomergeur en overvloed Heel langzaam gaat verglijden! Soms blijven w' even peinzend staan, En zien verrast het teeken aan, Als door ons eigen leven, Vaak niet vermoed en ongedacht, Van heel dichtbij, onmerkbaar zacht, Een herfstdraad aan komt zweven! Dan weten we! Het lentefeest Is éénmaal slechts ons deel geweest Vol jeugd en toekomstdroomen! En ook de zomer is voorbij, Thans is de herfst, met allerlei, In ons bestaan gekomen! Maar ook de herfst kan prachtig zijn, Vol kleur en licht en zonneschijn, Die 't schoone weet te binden! Steeds biedt het leven, wijs en goed, Ons alles uit zijn overvloed VOOR WIE HET WEET TE VINDEN!! September 1936. KROES. (Nadruk verboden.) HARENKARSPEL COLLECTE BLINDEN Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden te werk gesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo wéinig mogelijk gevoe len. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een be scheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt te vens over een Internaat voor alleen- Hij leek op zijn eigen schim. Eiken nacht slapeloos door indigestie. „Jarenlang heb ik geleden aan indigestie. Eiken nacht weer kon ik er niet door sla pen en ik leek wel op mijn eigen'schiin; Ik raakte zoo uitgeput, dat men mij aanried om 's avonds maar niet meer te dineeren, van alles werd mij aanbevolen, maar geen enkel middel hielp. Tegen Kerstmis, nu 3 of vier jaar geleden, zag ik een Uwer annon ces met „Neem Kruschen Salts en geniet dan van Uw Kerstdiner", of iets van dien aard. Ik begon het te hemen, zij het,- met wantrouwen, maar reeds na een paar dagen werden mijn aanvallen minder. Sindsdien bleef ik een trouwe Kruschen gebruiker. Ik ben nu 50 jaar oud, en ik kan altijd alles eten zonder eenig onaangenaam gevolg en ik slaap uitstekend, dank zij Kruschen Salts". J. II. C. te R. Als Uw voedsel niet regelmatig en volko men verteert, blijven allerlei klachten niet achterwege. Zoodra Uw inwendige organen nïaar even haperen, wreekt zich dat door onpasselijkheid, hardlijvigheid, hoofdpijn, en slechte nachtrust. Kruschen Salts bevat zes minerale zouten, die Uw afvoerörganen aansporen tot meer geregelde werking, waardoor de verwijdering van afvalstoffen sneller en afdoender zal geschieden. Do gis ting van het tot nu toe onvoldoend verteer de voedsel blijft achterwege, en schadelijke afvalstoffen krijgen door snelle afvoer geen kans hun invloed op Uw gezondheidstoe stand uit te oeïenèn. BïnnèW z'eer korten tijd zult u reeds, verbétering in Uw toestand be merken. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f0.40, f0.70 en f 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen Let op. dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpak- lcing de naam Rowntree Handels Maatschap pij, Amsterdam, voorkomt. staande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig. waartoe ook een be roep op U wordt gedaan. De Vereeni ging hoopt dat de inwoners van HA RENKARSPEL niet milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. Dezer dagen wordt de collecte gehouden. 196. Pol wilde den jongen niet alleen laten en zoo ging hij mee naar het ziekenhuis, waar ze den jongen, die Nico heette naar toe brachten, en in een bedje legden in een groote zaal waar nog veel meer bedden stonden, waar ook jongens inlagen. 197. De moeder van Nico, die door voorbij gangers was gewaarschuwd, was spoedig naar het ziekenhuis gekomen. Ze was erg geschrokken, maar ze vond toch dat Nico hier in het ziekenhuis beter verpleegd kon worden dan bij haar thuis. Nico wilde na-, tuurlijk liever met zijn moeder mee, maar deze zei, dat hij maar erg lief moest zijn, en niet huilen, dan zou hij wel heel gauw weer beter worden. 198. Toen de dokters kwamen om het been tje van Nico te zien, had Pol aldoor de hand van het ventje vast gehouden. Hij was erg bang dat de dokters hem zouden opmer ken. Bijna had de doktor hom een klap met een hamertje gegeven, en Pol had een schreeuw van angst gegeven. Niemand had het echter gemerkt, daar zc dachten dat Ni co zoo schreeuwde.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11