WINNEN of VERLIEZEN? Kruiswoordraadsel N.H.V.B. K-N-V-B* H.R.C.'s tweede overwinning in zicht? - Helder en Succes moeten beslist van hun bezoekers winnen - Texel's zware reis naar Nieuwe Niedorp Vierde klasse A. De protesten van BKC naar aanleiding van BKCTexel op 20 September hebben, geheel in tegenstelling tot de verwachtingen omtrent hun resultaat, een vroegtijdig en roemloos einde gevonden. De protestcommissie zal ze n.1. niet in behandeling kunnen nemen wegens „niet schriftelijk bevestigen". De uitslag blijft dus 31 voor Te: el. De agenda voor morgen vindt, ten aanzien van 4 A, haar hoogtepunt in Nieuwe Niedorp Texel. Ieder is het er wel over eens, dat Texel de meest serieuze kans maakt op het kampioenschap. De succesvolle start, gevoegd bij de voortdurend hooge positie op de rang lijst, heeft de Texelaars, na Succes' en Alkmaar's vertrek, sterk favoriet gemaakt. Intusschen ontkent niemand, dat op den langen weg naar het competitieeinde de noodige voetangels en klemmen liggen en dat de groenzwarten het er gerust niet geheel zonder kleerscheuren zullen afbrengen. Het is een soort traditie, dat speciaal N. Niedorp Texel een wedstrijd is, waar Texel's wapenen een zware proef te doorstaan krijgen en ze niet dan na bitteren strijd en met klein verschil vermogen te overwinnen. We hebben zoo'n idee dat het wéér een dub beltje op zijn kant wordt, omdat N. Niedorp op het oogenblik wel in staat lijkt een behoor lijke speelvorm te ontwikkelen. Niettemin zien we de beste winstkans toch nog aan .Texel-zijde. We voorspellen Watervogels Zondagmorgen geen licht karwei tegen het bezoekende DTS. Mocht het al zijn dat Harry Kuiper en zijn mannen zich tegen N. Niedorp weinig produc tief hebben getoond (00), men houde er rekening mede, dat de Langedijkers, mits enthousiast genoeg, een niet te onderschatten tegenpartij vormen. Een gelijk spel lijkt ons niet gek en vast niet oneervol voor de Vogels. Van AndijkSchagen valt niets te zeggen. Andijk komt n.1. voor het eerst uit. BKC zal te Broekerhaven wel van Strandvogels kunnen winnen, indien de schotvaardigheid in eenigs- zins behoorlijke mate aanwezig is. Midvoor de Schipper, die Maandag in militaire dienst gaat te Amersfoort, moest zijn afscheid maar eens met een toepasselijk rondje voltreffers vieren. le klasse D. SchoorlHeld. Boys is moeilijk te voor spellen, want op de thuisclub kan je o zoo weinig peil trekken. Normaal gesproken moet men een gelijk spelletje verwachten. Een ietsje lijkt de schaal ten Schoorl's gunste door te slaan. Oudesluis, of zooals de oude naam luidt, DOSKO speelt morgen tegen een oude bekende. JVC. De twee vriendschappelijke ontmoetingen dezen zomer eindigden beiden in Julianadorp's voordeel, zij het met uiterst gering verschil. Het was feitelijk alleen het schot, dat besliste. Het dreigt o.i. weer zoo af te loopen, maar wellicht weet DOSKO uit de revanche-gedachte, die haar sterk bezielt, de kracht te putten om JVC te overspelen. We komen eens kijken naar de nieuwe eerste klassers! Helder 3 heeft weliswaar geen gemakke lijke tegenstander aan Petten aan de zeewering liet zou ons verwonderen als de ploeg van Geensen het verder bracht dan een eervolle nederlaag. Bij Atlas—Wieringerwaard en HRC 4— Zeemacht moeten de bezoekers als overwin naars aangemerkt worden. Voor de lagere afdeelingen verwijzen wij naar de programma-opgave. Schoorl IHela Boys 1, 2.30. Oudesluis IJVC I, 2 uur. Petten IHelder 3, 2 uur. Atlas IWieringerwaard I, 10.30. HRC IV—Zeemacht I, 10 uur. 2e klasse F. HRC V—MLD 1, 10 uur. Oudeschild I—BKC II, 2 uur. Texel IIHelder V, 2 uur. De Cocksdorp IBKC III, 2 uur. 3e klasse F. Zeemacht IIHRC VI, 2 uur. De Cocksdorp IBKC HL Succes III—JVC II, 12 uur. Helder VIAtlas II, 10 uur. 4e klasse G. Held. Boys II—Texel III, 12.30 uur. Tex. Boys ITex. Boys II, 2 uur. Watervogels IIIOosterend 1, 12.30 uur. 4e klasse H. BKC TV—Succes IV, 10 uur. Schagen IIIDirlcshorn II, 12 uur. Callantsoog IPetten II, 2 uur. N. Niedorp IIIOudesluis H, 11 uur. Jun. A. ZFC a—KFC a, 12 uur. ZVV aZaandijk a, 12 uur. Adsp. R. Schagen aSucces a, 10.30 uur. Helder b—HRC b, 12 uur. HRC aHelder a, 12,30 uur. Adsp. S. Helder cHRC c, 10 uur. HRC d—Helder d, 12 uur. Succes bJVC a, 10.30 uur. Adsp. T. HRC eCallantsoog a, 1.15 uur. Adsp. U. Texel bTexel a, 12 uur. Zwemmen Korfbal De Nationale Wedstrijden te Alkmaar 2e klasse B. Na de keurige verrichting van j.1. Zondag is heel voetballend Noord-Holland benieuwd naar de verdere prestaties van onze Racers. Morgen gaan zij naar Bloemendaal, dat nog geen enkel punt heeft kunnen bemachtigen. Ook het spel van de witten is niet dat van vorige seizoenen en algemeen is men van oor deel, dat zij een heelen dobber zullen hebben om dit jaar van de onderste plaats af te blij ven. Dit wil nu echter niet zeggen, dat onze plaatsgenooten een walk-over zullen hebben, denk maar aan het bekende gezegde, dat kat jes in het nauw malle sprongen kunnen ma ken. Zoodat we de roodhemden adviseeren om de zaak van den aanvang af zoo serieus mogelyk aan te pakken. In dat geval en, verdere abnormaliteiten voorbehouden, is de verwachting gerechtvaardigd, dat de nieuwe tweede klassers met een kleine overwinning huistoe zullen keeren In ieder geval rekenen we op de helft van den buit! Alcmaria VictrixKennemers is uitgesteld. HFC speelt weer thuis, nu tegen AFC. We verwachten, dat de volgelingen van van der Meulen het zeker niet verder dan een gelijk spel zullen brengen. De Goolers maken de lastige trip naar Bussum, waar BFC zich wel hardnekkig te weer zal stellen, doch waar schijnlijk het loodje zal moeten leggen. Tenslotte zien we in SpartaanEDO een mooie gelegenheid om een gelijk spel te voorspellen. Derde klasse A. Hier vragen Helder en Succes beide even groote aandacht, daar afgaande op de tot nu toe verkregen resultaten van hen nog goede verwachtingen gekoesterd mogen worden. De withemden doen het morgen in een thuiswed strijd tegen Assendelft, een oude tegenstander dus. Het is duidelijk, dat onze stadgenooten uit deze opgave de volle winst moeten zien te peuren, want willen zy dit jaar hun kans werkelijk wagen, dan mag zeker in de thuis wedstrijden geen punt verspeeld worden. Naar wij vernemen is de ploeg wederom gewijzigd, waaruit dus blijkt, dat men de rechte opstelling nog niet gevonden heeft. Nu is Boslooper vervangen, op wiens plaats B. de Boer zal spelen, terwijl Bijl. op de rechtsbin nen plaats weer eens een rentree zal vieren. Ook deze opstelling zal wel niet heelemaal voldoen, doch hopen we voor de expirimenta- tors, dat zij geen verliespunt ople/ert. We wijzen, ae spelers nogmaals op de kans van hun leven. Zonder meer verwachten we morgen een overwinning. Succes ontvangt Alkmaar, dat na haar 6-0 nederlaag tegen Heider niet meer in het veld geweest is. Ook Succes is gerechtigd groote plannen te koesteren, tenminste als zij het spelpeil van de laatste Zondagen kan hand haven. Voorloopig twyfelen we daar niet aan en dus staat het voor ons vast, dat Alkmaar morgen geslagen huiswaarts zal keeren. Denk er om, Succes, in dezen wedstrijd mag geen veer gelaten worden! Een aardig partytje belooft BeverwijkHollandia te worden: de uitslag zal ons bovendien veel leeren. Beide zijn uitstekend begonnen en van de Bever wij kers hebben wij al gehoord, dat zij over een heel aardige ploeg beschikken. Zou het een gelijk spel worden? Ook ZaandjjkAlkm. Boys kan ons veel wijzer maken over de plan nen van de betrokkenen. Wy hellen over naar de meening, dat de thuisclub een kleine over winning zal behalen. Kinheim tenslotte zal het op een tweede overwinning aansturen in haar thuiswedstrijd tegen Purmersteyn. De ex-tweede klassers zullen daar wel in slagen. Reserve 2e klasse A. Het leidende HRC II ontvangt morgen Blauw Wit III. We verwachten, dat de thuis club na een vlotten wedsLiJd de overwinning zal behalen. De andere wedstrijden zijn: Ajax IIIAlcmaria II. KFC II—WFC II. AFC II—HFC II. Reserve derde klasse A. Helder n maakt het snoepreisje naar Alkmaar, waar zij tegen het tweede elftal van de Alkmaarsche Boys zal uitkomen. Ongetwijfeld staan de Heldersche papieren hier het beste, zoodat we wel een kleine overwinning voor onze plaatsgenooten durven te voorspellen. HRC III geniet van een dag verlof, terwijl de andere wedstrijden zijn: Hollandia II—WFC ni. KFC IIIAlcmaria III. Alkmaar weet er wat mee! Zondagmiddag Motorraces, waar o.a. de heele Zesdaagsche Motorploeg bij zyn terugkomst in het vader land gehuldigd zal worden, des avonds een palet van zwem beroemdheden in de „Over dekte" en... 8 October staat ook al weer zoo voor de deur. Wat die zwemwedstrijden betreft, hebben we hier nog wat bijzonderheden. Met voorbij gaan van een nieuwe beschouwing over onze Olympische vertegenwoordigers, deelen we mede, dat het programma 11 nummers heeft, waarvan het laatste een polowedstrijd is tusschen DAW, Alkmaar en de Heldersche Bruinvisschen. In totaal 120 deelnemers van 17 vereenigin- gen zullen starten. Het eerste programma- nummer, de 100 meter vrije slag telt 25 ingeschrevenen! Uit onze omgeving zullen van de party zijn: De Bruinvisschen, 't Oude Veer ,Anna Pau- lowna), De Wiel (Schagen) en HZV (Heer Hugowaard). Voorts: Nereus (Zaandijk), DAW (Alkmaar) en De Ham (Krommenie- dykj. De aanvang is gesteld op 8 uur des avonds. Van de zijde van de „Overdekte" sprak men als zijn vermoeden uit, dat de wedstrijden ongeveer om half twaalf afgeloopen zullen zijn. Postduivensport ELTO-NIEUWS. Een belangrijke Zondag voor Elto Zondag zullen in het Elto-stadion weer eenige belangrijke competitiewedstrijden ge speeld worden. Om 10 uur speelt Elto 2 haar eersten com petitiewedstrijd van dit seizoen en wel tegei. haar oudere rivale H.K.C. Beide teams heb ben al dikwijls tegen elkaar gespeeld, zonder dat van een bepaald krachtsverschil kon wor den gesproken. Wij zullen het maar op een punten verdeeling houden. Elto 1 krijgt het 's middags zwaarder te verantwoorden. Zij krijgt n.1. Groen-Geel op bezoek, welke club reeds bij voorbaat als'kam pioen van deze afdeeling gedoodverfd werd. Vooral de eerste aanval der Wormerveerders moet razend snel en uiterst schotvaardig zijn, zoodat de Elto-verdediging van begin af aan hard zal moeten aanpakken. Laten we hopen, dat de wedstrijd in Zaandam een off-day ia geweest en dat Elto haar fraai reco-d van op eigen terrein nog nooit verslagen te zijn, niet behoeft prijs te geven. De wedstrijd vangt aan om 2 uur op het terrein in de Javastraat, P. V. HOLLANDS NOORDPUNT. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 27 September haar laatste concoursvlucht voor het kampioenschap. Deze vlucht is er een geworden van het slechtste soort wat het weer betreft. De vogels werden te Quievrain (België), 293 KM., om 8.15 uur met N.W. wind in vrij heid gesteld. In concours waren 82 vogels. De prijzen werden verdiend als volgt: F. Scholten le, 4e, 7e, 10e, 13e, 15e prijs, 59.31 p.; A. Felkens 2e, 9e prijs, 48.03; J. Riemers 3e, 5e, 6e, 8e, 11e, 12e, 16e, 17e px\, 56.49 p.; R. F. Mulder 14e pr., 12.72 p. De eerste vogel werd getoond om 3 u. 2 m. De zeventiende vogel om 3 u. 55 m. Hiermede is het kampioenschap beslecht en werd de heer J. Riemers kampioen-generaal met 1131.92 p.; de heer F. Schol ten zeer goede tweede met 1128.68 p. Het eindklassement is als volgt: Vitesse kampioenschap oude duiven: 1. R. F. Mulder met 411.44 p.; 2. J. Riemers met 357.36 p.; 3. F. Seholten met 345.20 p.; 4. A. Felkers met 303.04 p.; 5. J. Nebbeling met 242.02 p.; 6. P. van 't. Hert met 164.30 p.; 7. H. Prins met 158.14 p:; 8! H. J. Bok met 128.10 p.; 9. W. Messink met i.00 p. Fond kampioenschap oude duiven: 1. J. Riemers met 168.40 p.; 2. F. Scholten met 129.94 p.; R. F. Mulder met 110.46 p.; 4. J. Nebbeling met 64.60 p.; P. v. 't Hert met 62.10 p.; A. Felkers met 47.04 p.; 7. H. Prins met 30.60 p.; 8. H. J. Bok met 22.30 p, Kampioenschap oude duiven generaal: 1. J. Riemers met 525.76 p.; 2. R. F. Mulder met 521.90 p.; 3. F. Scholten met 475.14 p. 4. A. Felkers met 350.08 p.; 5. J. Nebbeling met 306.62 p.; 6. P. van 't Hert met 226.40 p.; 7. H. Prins met 188.74 p.; 8. H. J. Bok met 150.40 p.; 9. W. Messink met 1.00 p. Kampioenschap jonge duiven: 1. A. Felkers met 333.83 p.; 2. F. Schol ten met 293.05 p.; 3. J. Riemers met 278.77 p.; 4. R. F. Mulder met 242.05 p.; 5. P. van 't Hert met 191.40 p.; 6. J. van Steijn met 105.53 p.; 7. H. Prins met 85.56 p.; 8. J. Nebbeling met 62.p.; 9. H. J. Bok met 61.p.; 10. J. A. F. Brand met 34.93 p.; 11. W. Messink met 16.p. Kampioenschap navlucht: 1. F. Scholten met 360.49 p.; 2. J. Riemers met 327.39 p.; 3. R. F. Mulder met 240.36 p.; 4. A. Felkers met 211.59 p.; 5. J. A. F. Brand met 70.74 p.; 6. J. v. Steijn met 69.56 p.; H. Prins met 66.42 p.; 8. P. van 't Hert met 35.p.; 9. J. M. Petrus met 32.— p. Kampioenschap generaal 1936. 1. J. Riemers met 1131.92 p.; 2. F. Schol ten met 1128.68 p.3. R. F. Mulder met 1004.31 p.; 4. A. Felkers met 895.50 p.; 5. P. van 't Hert met 452.80 p.; 6. J. Nebbeling met 368.62 p.; 7. H. Prins met 340.72 p.; 8. H. J. Bok met 211.40 p.; 9. J. van Steijn met 175.09 p.; 10. J. A. F. Brand met 105.67 p.; 11. J. M. Peters met 32.p.; 12. W. Messink met 17.— p. De volgende kampioenvogels werden be haald. Oude duiven: De heer J. Riemers met Ster 3. 32A. 333 met 118 p. Jonge duiven: 'de heer A. Felkers met Ster 3. 36A. 5892 met 82 p. Navlucht: de heer F. Scholten met Ster 3. 36A. 5861 met 88 p. De kampioenen onze welgemeende felicita tie. Nu nog Noyon en dan de tentoonstel ling. Dan kan het publiek de prachtdieren bewonderen die zulke verre reizen maken. Nu de lange avonden, die zooveel huiselijk heid en gezelligheid brengen, weer begonnen zijn, lijkt het ons goed, om de aandacht op onze puzzle-rubriek te vestigen. Het ligt in de bedoeling, dat we raadsels zullen opgeven, die ook voor hen, die geen woordenboeken en encyclopedieën bezitten, op te lossen zullen zijn. Natuurlijk mogen we wel verwachten, dat u over een zekere mate van geduld en scherp zinnigheid beschikt, twee factoren, die nu een maal onontbeerlijk voor deze herensport zijn. Sedert menschenheugenls heeft het raadsel- opgeven den menschen in het bloed gezeten. Stelde de koningin van Scheba reeds niet de wijsheid van Salomo door raadsels op de proef? En al zullen ónze raadsels misschien niet zoo scherpzinnig zijn, als die, welke de wijste van alle konningen vermocht op te lossen, we hopen toch, dat deze rubriek u veel uren van goede en leerzame afleiding zal geven. Want vooral het kriuswoordraadsel, de populairste van alle puzzle-soorten, leent zich buitengewoon tot het opfrisschen van allerlei half vergeten schoolkennis, die zoodoende op de meest prettige wijze weer in uw herinne ring wordt gebracht. Bovendien stelt de redactie van ons blad iedere week een prijs van 2.50 ter beschikking om onder de goede oplossers te worden verloot. De inzendingen moeten gezonden worden aan het bureau van dit blad, in gesloten envelop, waarop in den linkerbovenhoek ver meld is „Kruiswoordraadsel". P. D. V. VICTORIA. Bovengenoemde vereeniging had 1.1. Zon dag haar laatste wedvlucht vanaf Quietrain. 293 K.M. In concours 89 duiven, welke om 8.40 uur met N.W. wind en bewolkte lucht in vrijheid werden gesteld. Gezien het slechte weder hier, voorspelde het niet veel goeds. Maar het is nog betrekkelijk goed af geloopen. De eerste vogel werd om 3.10.26 en de 25e om 5.8.41 geconstateerd. De prijzen zijn verdiend als volgt: D. Blokker le. W. van Leeuwen 2e, 7e, 16e, 20e, 25e; L. Bak 3e, 6e, 19e, 24e; Duinker 4e, 5e, 12e, 21e; Th. F. J. Goosen 8e, 10e; C. Bruin He, 22e; A. Nijpels 13e; G. Leen 9e, 14e; A. Brian 15e, 18e; J. Koster 17e, 23e. Het kampioenschap navlucht en kampioen schap-generaal werd behaald door Duinker. Horizontaal: 1. varken. 5. Fransch minister president. 9. boom. 13. vogel. 15. zoutachtig. 17. gelatine. 18. beentje in de vingers. 20. fotografie. 22. zangnoot. 23. inhoudsmaat. 25. nobel. 27. snavel. 29. strandmeer. 31. Afrikaansche havenstad. 33. boomstam. 34. staat in de U.S.A. 36. rivier in Duitschland. 38. gezellige partij. 39. voormalige Duitsche kolonie in Australië. 41. gewicht. 43. boom. 44. gestremde melk. 46. godin van de huiselijke haard (Germaan- sche mythologie). 47. zijrivier van de Donau. 48. boom. 49. zijrivier van de Tiber (oude naam). 50. meisjesnaam. 51. gewicht (afk.). 52. voornaam van onze Olympische zwem kampioene. 53. Spaansche rebellenleider. 54. Fransch schilder (4e letter is e). 55. lidwoord. 56. Fransch componist. 57. schaakkampioen. 58. klein scheepje. 59. ergens de van geven. 61. drinkgelag. 63. K.L.M.-piloot (bekend van de „Pelikaan vlucht"). 64. bezie. 65. postrijder. 66. lichtkring om de maan. 67. voormalige opperbevelhebber van de Rijksweer. 68. plaats in Noord Holland. 69. zeden en gebruiken. 70. reeks. 71. krap. 72. groot vogelnest. Verticaal: 1. god van den wijn. 2. voertuig. 3. elasticiteit. 4. soort antilope. 6. welwillende lezer (afk., letters verwis selen). 7. eiland. 8. Turksch koren. 10. lengtemaat. 11. geraamte. ruimte, waarin sprekende films opge nomen worden (meervoud), uitgestorven walgvogel. Engelsch graafschap, uitdrukking, keep. noord-oostelijk deel van Spanje, valstrik. wijnsoort, naar een Fransche landstreek genoemd. gezin. toestand van hoogste gelukzaligheid (in de Boeddhistische wijsbegeerte), grootste eiland van den Japanschen Ar chipel. havenstad in Estland, gravin van Holland, vermoeid. zie 10 horizontaal. iemand die blyken geeft van zyn vlug heid in het loopen (nieuwe spelling), graanpakhuis. wapen. oud-Javaansch (tweede letter is a). bewoner van Indonesië. steenen afscheiding. muziekinstrument. eerbewijzen (nieuwe spelling). politieke partij. vaarstok. verhindering. Britsch-Indische munt. verloopen type. ruw, onvriendelijk (nieuwe spelling), raambekleeding van gaas. vorm van onderwijs (afk.). Verstoppertje spelen. ,Oeho$ zoek me dan, Fritsiei"

Schager Courant | 1936 | | pagina 14