Plaatselijk Nieuws. Munitiefabriek te Madrid vernield Brutale inbraak te Laag-Keppel Inschrijving dienst plicht SPORT Motorraces te Alkmaar Voetbal Loyement raadslid Bakker thans definitief Abonneert U op dit blad Marktberichten- SPANJE 10.000 MOOREN NAAR SPANJE OVERGERACHT. VORDERIN GEN DER RECHTSCHE TROE PEN. De nationalisten bereiden zich op een krachtig offensief voor. In de laatste 48 uur zijn, volgens een bericht uit Gibraltar, niet min der dan 10.000 Moorsche soldaten uit Spaansch Marokko naar Cadiz en Algeciras gebracht. Bovendien wer den ongeveer 30 vliegtuigen en een aantal batterijen zware artillerie aan land gezet. Munitiefabriek te Madrid ver nield. Radio Rabat deelt mede, dat bij den laat- Bten bomaanval van de luchtmacht der op standelingen op Madrid een bommenfabriek te Madrid is vernield. Ongeveer 100 perso nen zijn hierbij gedood. De pas van Quinto zou zich volgens Ra dio-Rabat nog steeds in handen der opstan delingen bevinden, niettegenstaande de be richten uit Madrid, dat de regeeringstroepen deze pas zouden hebben veroverd. Nieuwe vorderingen der rechtschen. Aan het front in Asturië heeft de acht ste divisie met steun van artillerie en lucht macht het bergmassief van Cuero, alsmede de. pas bij Penaflor veroverd. Uit Bilbao word tvernomen, dat nationalis tische vliegers de werf Euskalduna, waar wa pens voor de volksfronttroepen worden ver vaardigd, gebombardeerd en zwaar bescha digd hebben. Naar het radiostation van Tenariffa mede deelt, zijn in de havens van Santander eeni- ge visschersvaartuigcn op mijnen gestooten en gezonken. Executies te Toledo. De opstandelingen melden dat de regee ringstroepen vlak voor de bevrijding van 'l'o- ledo, 600 personen hebben terechtgesteld, onder wie zich een honderdtal nonnen be- yond. Havas meldt daarentegen dat negentig mi litiemanschappen, die nog stand hielden in het seminarium te Toledo. zich gisteren heb ben overgegeven, nadat de opstandelingen het seminarium in brand hadden gestoken. De militiemanschappen werden oogenblikko- 1 ijk. gefusilleerd. Een zeker aantal mannen der regeeringstroepen, die door een omsingc- lingsmanoeuvre in handen der opstandelin gen waren gevallen, is eveneens over den kling gejaagd. De verovering van Toledo door de opstandelingen heeft den regeerings troepen in totaal thans 2300 dooden gekost. Voorzorgsmaatregelen te Madrid. Te Madrid is een beperking van het wa tergebruik gelast. In den nacht mag in het geheel geen water gebruikt worden en het reinigen van de straten met water en het sproeien van het groen is vei boden. Ook schijnt het noodig te zijn, het voedselgebruik sterk te rantsoeneeren. Moeilijkheden in Bilbao. Om Bilbao wordt de ring van ijzer en staal steeds meer aangehaald. Generaal Mola zal slechts tot den aanval overgaan als hij voldoende troepen heeft verzameld. Intusschen komen herhaaldelijk berichten binnen, welke gewagen van ernstige on- cenigheid tusschen de Baskische Katholie ken en de anarchisten. Verdediger van het Alcazar tot generaal bevorderd. Kolonel Moscardo, de verdediger van het Alcazar is tot generaal bevorderd. Hij heeft het commando over de troepen in de streek van Seria op zich genomen. Kolonel Aranda, dc plaatselijke commandant van Oviedo is benoemd tot brigade-generaal. Inbrekers brengen messteken toe. bewoner Voor de lichting 1938 reeds in October van dit jaar. Tot nog toe had de inschrijving voor den Dienstplicht steeds plaats in de maand Januari. Daarin zal thans verandering komen De in schrijving voor de lichting 1938 zal reeds plaats hebben in de maand October van dit jaar. De bedoeling van deze vervroegde inschrijving is. om liet aantal zittings^ dagen van de Keuringsraden te kun nen uitbreiden, teneinde daardoor een met het oog op de bezuiniging ge- wenschte vermindering van het aali js 1 Tf nrrT'TX'e''""'"'! rnn«w'»V to Keppel 4 October Gisternacht om streeks drie uur is te Laag Keppel een brutale inbraak bij den sluiswachter V oskamp gepleegd. Een drietal personen verschaften zich via een WC-raampje toegang tot de woning van V. waarna de achterdeur kon worden geopend De bewoners, een bejaard echtpaar die boven sliepen, hoorden verdachte geluiden waarop de man zich naar bene den begaf. Twee van de drie inbrekers kwamen daarop uit de voorkamer. Met een hunner geraakte V. in gevecht, waarbij de inbreker hem een drietal messteken- toebracht. Een der steken trof bet slachtoffer dicht bij het hart. De daders sloegen, toen zij den man bloedend ineen zagen zinken, op de vlucht. De sluiswachter, die veel bloedverlies heeft geleden, is naar het ziekenhuis te Doetinchem vervoerd waar men ope ratief ingrijpen noodzakelijk achtte. Zijn toestand is thans redelijk. De daders hebben waarschijnlijk ge weten, dat Voskamp tamelijk veel geld in huis had, van ontvangen sluisgel- den, die maandelijks worden afgedra gen. Het politieonderzoek is in vollen gang waarbij een spoor van de daders door een politiebond aangegeven tot op eeni- ge bonderden meters kon worden ge volgd. De sluiswachter kon geen nauwkeurig signalement van de inbrekers opgeven Voor zoover men kan nagaan wordt geen geld gemist. De scheuring in de Heitnafschutz te Oostenrijk Thans een feit geworden. YVcrcnen, 4 Oct. Op een bijeenkomst van leiders van den Neder-Oostenrijkschen Heimatschutz te Wiener-Neustadt heeft prins Starhembergverklaard, dat dp gp- heele Oostenrijkscno Heimatschutz ëri' hij zelf bereid zijn, bondskanselier Schussnigg de meest trouwe medewerking ter beschik king te stellen, op voorwaarde dat de bondskanselier ter erkenning van dezen trouw den Oostenrijkschen Heimatschutz en zijn leider trouw betoont. Majoor Fey heeft als landsleider een or der gepubliceerd, waarin hij verklaart, dat hij krachtens besluit van de Weensche ITei- matschutzleden van 14 September als lands leider van Weenen is herkozen en mitsdien met ingang van heden weder de leiding van den Weenschen Heimatschutz op zich neemt. Slechts zijn hevelen mogen gehoor zaamd worden De splitsing in de Oostenrijk- sche Heimwehi'beweging is hiermede tot een feit geworden. Juniores tot 500 c.M3.: 1. Van der Kley in 2 min. 39.4 sec.; 2. Riemersma in 2 min. 41 sec.; 3. Oosterbaan in 2 min. 42.4 sec. Seniores tot 350 cM3.: 1. Houtop in 2 min. 21 sec.; 2. Iesberts in 2 min. 25 sec.; 3. Pe ters in 2 min. 32 sec. Seniores tot 500 c.M3.: 1. Van Dijk in 2 min. 21.4 sec.; 2. Jan Rijk in 2 min. 21.8 sec.; 3. Houtop in 2 min. 24 sec. SCHOORL I—HELDERSCHE BOYS L 3—3. Een forsche wedstrijd en een slappe leiding. Schoorl heeft den wind in den rug en opent al dadelijk een moofen aanval, welke op een keihard schot van Nab tegen den doelpaal eindigt. Ook H.B. onderneemt eeni- ge aanvallen, doch spoedig neemt S. het of fensief weer over, een mooien voorzet van Jo Klop, wordt netjes door J. Korver ingezet. 10. voor Schoorl. Aan den anderen kant stopt Geurts op eminente wijze een gevaar lijken schuiver. Als de S. voorhoede weer eens voor het I-I. doel komt, krijgt Schoorl we gens hands een vrijen schop to nemen, wel ke keurig door W. Beeldman wordt inge schoten. De voorhoede van H. ziet geen kans door de goede verdediging van Schoorl heen te komen. JU. Beeldman is hier de man die met verre trappen steeds weer het terrein ruimt, ook Geurts redt eenige malen heel goed. De S. voorhoede zit nu herhaaldelijk met den bal voor het H. doel en als Jb. Kor ver goed voorzet, weet Piet den bal schit terend in te koppen. 3—0. Een handsbal van Henneman wordt Schoorl noodlottig, als de spil van H. hard tegen de bovenlat schiet en deze vervolgens in het net vliegt. De rust ging in met 31 voor Schoorl. Na de rust pakt H. B. dadelijk goed aan, al ging het,af en toe wel eens wat te ruw. Nog geen 5 min. na de hervatting een scher mutseling voor het S- doel, waaruit H. in grove buitenspelpositie doelpunt. De voor hoede van Schoorl heeft geen geluk meer, alle schoten gaan ver over en naast. Het spel begint er niet mooier op te worden, vooral van den kant van H. Boys wordt, wat men noemt gerauscht. De linksbuiten Snij ders sloeg «en record in het natrappen en hierin bleek duidelijk de te slappe leiding van eten scheidsrechter, die genoemde spe ler wel minstens vier maal een waarschu wing gaf, doch hem niet het veld uit durfde te sturen, hetgeen toch had moeten geschie den. H. krijgt nog een strafschop te nemen, die echter ver naast getrapt wordt. Aan bei de kanten worden nog een paar ernstige aanvallen ondernomen en waarlijk heeft H. daarbij nog succes, in de laatste minuut, die er nog te spelen is, als de hal plotseling uit een kluwenvan spelers in het S.-doel belandt. Scheidsrechter J. Augustijn's leiding was maar matig en voor een dergelijken wedstrijd lang niet streng genoeg. De Schoorl adspirantcn wonnen met 2—0 van Alcm. Victrix b-adspiranten. Houtop en van Dijk resp. kam pioen in de 350 en 500 M3. kl. Ten aanschouwe van ongeveer 3000 man publiek zijn op de Alkmaarsche grashaan de K.N.M.V. baankainpioenschappan verre den, die in zooverre een verrassing hebben opgeleverd dat in dc finale 500 M3. klasse Houtop geklopt werd door van Dijk en Jan Rijk, maar verder een zeer normaal, zij het ook dikwijls spannend verloop hadden. In de 350 cM3. klasse demonstreerde Houtop zijn kracht door na een razend snelle start terstond de leiding te nemen en daarna een veilige voorsprong van meer dan 50 meter te nemen. Waar geen der an deren hem kon benaderen, verliep de rit op zichzelf zonder spanning. Geheel anders was het in de finale der 500 cM3. klasse. Daar nam Jan Rijk de leiding met van Dijk en Houtop op de 2e en 3e plaats. Hoewel Rijk's bochtenwerk zeer fraai was, bleek zijn motor in snelheid niet te zijn opgewassen tegen do Eeysink van van Dijk en in de dorde ronde wist van Dijk dan ook de leiding te veroveren. Dc strijd bleef ook daarna vol spaning, aange zien Rijk en Houtop slechts enkele meters achter den leider bleven en tal van aanval len waagden op van Dijk. Deze sloeg die aanvallen resoluut af en veroverde ver diend den kampioenstitel. Tijdens de pauze werden de Nederlandsche zesdagen-reners, die in den internationalen zcsdaagsche de Nederlandsche kleuren, schitterend verde digden en pas op het nippertje den zilveren vaas door het Engelsche team zagen ver overd, gehuldigd door den K.N.M.V., voor zitter, Mr. van Geldorp Meddens. terwijl aan het slot der races de twee kampioenen den kampioensarmband uit handen van den sportvoorz. der K.N.M.V. den heer Nortier- kregen. Do uitslagen luiden (5 haanronden): Nieuwelingen tot 250 c.M3.: 1. Van Loeve- stijn in 2 min. 42.4 sec.; 2. Som de Cerff in 2 min. 46 2 sec.; 3. Thuvs in 3 min..l sec. Nieuwelingen tot 350 c.M3.: 1. Timm in 2 min. 39. 4 sec.; 2. Hoogerhuis in 2 min. 45.4 sec.; 3 Van den Berg in 2 min. 50.2 sec. Juniores tot 350 c.M3.: 1. Van der Linden in 2 min. 35.4 sec.; 2. Passier in 2 min. 364 - O- Tt*~rr in 9 t«tvtt. W7 "sec: W ARMENHUIZEN. V.I.O.S.-Nieuws. ALKMAAR i Partijbestuur verwerpt zijn be roep. In de Zaterdag 3 October gehouden vergadering van het partijbestuur der S.D.A.P. is het beroep van het raads lid A. Bakker, tegen zijn royement als lid van de afdeeling Alkmaar der S.D.A.P., ongegrond verklaard, zoodat de heer Bakker thans defini- t ief uit de partij is gestooten. Of de heer Bakker thans zijn raads- zetel ter beschikking zal stellen, moet worden afgewacht. Mag men zijn uitlatingen in de laatste raads vergadering gelooven, dan zal hij dat zeker doen. Opvolger op de groslijst is de heer tief nit de partij is gestooten. als raadslid had. Jl. Zondag heeft het tweede elftal van Vios zijn eerste thuiswedstrijd gespeeld en wel tegen Oranje Wit uit Limmen. De ver wachting. dat Vios deze wedstrijd met lans zou winnen, isj niet uitgekomen. Wel heeft Vios deze wedstrijd met 5—3 gewon nen, doch het spel van V. was soms van dieti aard, dat deze wedstrijd ook minstens op een gelijk spel had kunnen uitloopen. Dank zij het blijven doorzetten van V. is de uitslag gevallen ten gunste van V. Kort na den uittrap-ontwikkelt zich een actief spel, en het geeft den indruk, dat Oranje Wit „ingemaakt" zal worden. Na een keurige doorbraak komt de midvoor Zonne veld vrij voor het doel en mist jammerlijk. De aanvallen op Oranje-Wit herhalen zich. Na een duel met een paar achterspelers weet Jo Reinders een schot op het doel te lossen en... goal. Stand 10. Het blijkt dat het spel meestal op het Oranje-Wit doel gemunt is, doch de spelers van Vios weten het doel maar niet te vinden. Achtereenvolgens missen Hoogeboom en Jo. Reinders een paar prachtkansen. Boven dien blijven de voorhoedespelers van Vios te lang achter en zijn niet actief genoeg. De eerste corner op het doel van Oranje- Wit geeft geen resultaat. Het spel gaat op en neer en de keeper van Vios houdt op schitterende wijze een paar harde ballen. Voor de rust weet M. Hoogeboom nog een maal een doelpunt voor Vios te halen, ter wijl Oranje-Wit kort achtereen twee keer het VlOS-doel doorboort. De rust gaat in met gelijken stand 22. Na cle rust geeft keeper Zoon van Vios we derom blijk zijn vak goed te verstaan en houdt op keurige wijze een zeker doelpunt. Doordat de voorhoede van Vios niet vol doende aanpakt, blijven de doelpunten in het voordeel .van Vios uit, terwijl toch het meest gestreden wordt op Oranje Wil's helft. Een plotselinge doorbraak van Oranje Wit wor-ii- de Vïos-acliterhocdc te machtig en ook de kerrzr kan het dezen keer niet hou den. $'ïy*««<ï'23. Nu fce^at wericclijk te spannen. De voorhoede van Vios wordt wakkerder en komt toch eindelijk meer opzetten. Onze linksbuitenspeler brengt thans spoedig den stand op 33. Jo Reinders herhaalt dit spel letje en de stand wordt 4—3. Een tiental mi nuten voor het einde wordt de voorsprong van Vios nog een keer vergroot door de linksbuiten Komen. De strijd is beslecht en kort daarna fluit de scheidsrechter voor het einde. Vios-spelers, deze wedstrijd heeft ons ge leerd, dat jullie het toch te licht opvatten Dat de voorhoede van het tweede elftal het niet zoo zou kunnen als 't eerst, ligt voor de hand, doch wat zij wel kunnen, evenals het eerste elftal iseven actief te zijn Dit elftal is werkelijk in staat betere wed strijden te spelen en daarom zijn wij er ook van overtuigd, dat, wanneer alle spelers voor 100 pet. hun krachten geven, zij een eervolle plaats in deze competitie zullen krijgen. Dc junioren b heeft j.1. Zondag den wed strijd gewonnen van Berdos b met 60. Junioren a zijn op bezoek geweest bij SOS a te He erhugo waard en hebben .verlo ren -met -2—ft, NIEUWE NIEDORP. Nieuwe NiedorpTexel 02. West Frisia IIINieuwe Niedorp II, 20. Nieuwe Niedorp Hl—DOSKO II, 33. Texel wint na zwaren strijd. N. Niedorp wint de toss, Faus kopt een bal fraai voor doel, Peereboom heeft een kans, hij geeft een heel hard schot, dat echter juist overgaat. N.N. is wat meer aan vallend dan haar tegenpartij. Van beide zijden wordt een snel spel gespeeld, als dat zoo den geheelen wedstrijd door blijft gaan, zijn we nog wat te goed. De Texel- linksbuiten krijgt een fraaie kans, hij faalt echter met zijn schot. De Weerd is er als spil weer goed in, hij verzet veel werk. Een kogel van Sepers. onverwacht afge vuurd. kan Dukers ternauwernood tot cor ner verwerken. De corner levert niets op, belandt achter doel. Na 25 min. spelens krijgt Ran de bal op de vleugel vrij. geeft een afgemeten voorzet naar binnen, het ge- heele binnenrtio is mede opgeloopen, de Nie- dorper achterhoede is keurig gepasseerd, het is de Graaf die met een vliegend schot Texel de leiding geeft. 1—0. N.N. doet nu heftige pogingen den stand zoo spoedig mo gelijk gelijk te maken. Bijna had Peere boom succes, doch Dukers heeft er evenals steeds tegen N. Niedorp weer goeden kijk op en laat zich niet passeeren. De Niedor- per halflinie is minder sterk dan die der groen-zwarten, we zien hierdoor een veel- vuldiger en gevaarlijker terugkomen der Texel-voorhoede waar het voornamelijk van rechts moet komen. Bij N.N. is dit juist an dersom. daar vormen Faus en Kistemaker heel wat beter geheel dan het rechterdeel Sepers wisselt goede met zwakke momen ten af. Opvallend is het slechte gebruik maken van corners, zoowel Texel als N.N. nemen deze corner slecht. Een vrije trap op den rand van het strafschopgebied wordt door Ran keihard tegen de lat gerammeid. De Niedorper vleugelspelers worden wel wat te veel verwaarloosd. Texel is juist door haar vleugelspel zoo gevaarlijk. Met een 1o voorsprong voor Texel gaat de tweede speelhelft in. Er is nog maar kort in die tweede helft gespeeld, of Peereboom geeft Dukers het na kijken. Peereboom blijkt echter buitenspel te hebben gestaan, althans de scheidsrech ter annuleert dit punt. Vlak hierop geeft Sepers een enorm hard schot laag in de hoek, er moest echter geen Dukers in het Texeldoel staan, die met een machtigen sprong het lastige schot onschadelijk maak te. Er wordt nu opeens met veel meer vuur gespeeld als het laatste kwartier voor de rust. Peereboom krijgt een pracht kans als hij is doorgebroken; hij geeft wel een hard schot, doch het mist verer zijn doel. Een mooie kans verkeken! De groote man bij Texel is de spil Witvliet. Met iedere bal die hij heeft, doet hij wat goeds, zijn plaat sen is uiterst gevaarlijk en vol afwisseling. De Niedorper aanvallen zijn nu veel talrij ker en gevaarlijker dan die van Texel, doel man Bakkum krijgt weinig of niets te doen. Het Texelspel is wat kalmer geworden, wat meer afwachtend, hetgeen wel wat te hegrij pen is, in een dergelijke zware strijd met een 1—0 voorsprong en nog een klein kwar tier te spelen gaat men géén gewaagde din gen meer doen. De binnenspelers Boon en Vlaming hebben de halflinie versterkt. Het wordt voor N. Niedorp een zware taak om hier doorheen te komen. Het begint er hoe langer hoe meer op te lijken dat Texel een uiterst kleine zege gaat behalen. Van eenig spel is in het laatste kwartier weinig meer te bespeuren, vooral de Texelmachine be gint hier en daar te kloppen, heeft de ploeg te veel van haar kracht gevergd? N. Nie dorp is blijkbaar ook te vermoeid om hier van te profiteeren. Een penalty, welke vol gens velen N. Niedorp toekwam, ziet scheidsrechter niet en laat dan ook gewoon doorspelen. Nog niet bekomen van deze schrik, wordt het zelfs 20 als nog maar enkele minuten zijn te spelen, krijgt Van Herwerden een bal zoo ongelukkig voor zijn voet, dat hij met een voor Bakkum onhoud baar schot Texels voorsprong vergroot 20. Wel doet "N. Niedorp nog verwoede tegen aanvallen, doch succes blijft uit. Als de goedleidende scheidsrechter einde aankon digt, heeft Texel een verdiende, doch een wel wat rijkelijk beloonde overwinning be haald, 2—1 of 3—2 had een betere verhou ding geweest. ESPERANTO. Zondag jl. hield de Schager Esperantoclub haar jaarvergadering in de voorzaal van het N.H. Koffiehuis te Schagen. De voorzitter dei; vereeniging, de heer Chr. J. Nonnekes, Kol- horn, heette de aanwezigen hartelijk welkom en opende met een korte redevoering deze bijeenkomst. Daarna werden gezamenlijk een drietal liederen gezongen met pianobegelei ding van den Franschen Esperantist, den. heer Roland Dupuis. Volgde notulen en jaarverslag van den secretaris, den heer J. Winkel te Schagen. Beiden werd onder applaus met dankzegging goedgekeurd, zoo ook het financieel verslag en beleid van de penningmeesteresse, mej. A. Reuvers. Dirkshorn. De bestuursverkiezing, welke hierna volg de, had tot resultaat dat gekozen werden tot voorzitster mej. Tr Bregman, Schagen, secre taris de heer J. Winkel te Schagen en pen- pingmesteresse mej. A. Reuvers te Dirkshorn en comm. mevrouw L. M. Groenhart-van Thiel te Dirkshorn en de heer C. Lenghaus te 't Zand. De heer Nonnekes had wegens studierede nen bedankt als voorzitter. Besprekingen van propagandistischen en financieelen aard werden gehouden. Op de volgende bijeenkomst zal door den heer Roland Dupuis een redevoering worden gehouden over zijn ondervindingen van en met Esperanto. Pogingen zullen worden in het werk ge steld om voor de leden een soort wedstrijd te doen houden ter bevordering van de ken nis van de wereldtaal. Bij (1e rondvraag bracht de heer K. Rogge veen, Schagen. de wenschelijkheid naar vo ren, om zoo veel mogelijk met alle Esperan tisten uit Schagen. en omgeving samen te werken. Zal door het bestuur worden be tracht. - - Te ruim twaalf uur volgde onder dankzeg ging sluiting. Warmenhuizen 3 October 1936 Schot- sche Muizen ƒ1.60ƒ1.70; idem grove ƒ1.902.10; idem drielingen ƒ1.70 /l.80;Eigenheimers ƒ1.902.50; Blau weAardappelen ƒ1.50; Bevelanders/190 Gele nep ƒ5.205.70 Uien ƒ1. ƒ1.50 idem drielingen ƒ1.30ƒ1.60; idem grove ƒ1.30ƒ1.60; Roode kool ƒ2.—; Witte kool 0.80; Slaboonen ƒ4.60—ƒ14 70. Aanvoer 25000 kg. aard appelen. 6850 kg. Gele nep, 14800 kg. Uien.6700 kg. Roode kool, 39800 kg. Witte Kool, 790 kg. Slaboonen Alkmaar 3 Oct 1936 Op de beden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 2 paarden 1.75; 5 Melkkoeien ƒ180ƒ215: 7 nuchtere kal veren slacht) ƒ8—ƒ14; 37 schapen; ma gere 15ƒ20 en overhouders 14 ƒ20; 2 bokken en/of Geiten, waarvan de prijs niet genoteerd. Alkmaar, 3 October 1936. Op de beden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 72^77^ cent en klein handel 7580 cent. Handel goed. Kip eieren (groothandel) 3.505 en Eendeieren ƒ2.60. Handel goed. Medemblik 3 Oct. 1936 Scbotsche muizen grove 1.101.30; Kleine mui zen Gold 0.75; per 50 kg. Witte kool 0.80; Roode kool 1.1.20; Gele kool 1.—- per 100 kg. Bloemkool 6.90 7.20 per 100 kg. Uien 0.700.75 Gele nep 2.85—3.00 per 50 kg.; drie lingen 0.400.55 per 50 kg. Kroten 1.20—1.30 per 100 k. Slaboo nen 0.551.00 15 k.; Wortelen 0.66 per 100 kg. N.V. Eierveiling, Handelskade 52, Alk maar. Aanvoer 120.000 kipeieren prij zen ƒ4.50—ƒ4.75; 60-62 kg. ƒ4.60— ƒ4.80; 62-64 kg. ƒ4.65—ƒ5; 64-66 kg. ƒ4.80ƒ5.10; kleine eieren 42-54 kg. ƒ2.45ƒ4.35 alles per 100 stuks NOORDSCHARWOUDE, 5 Oct. 2800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 1.80, bl. eigenheimers f 2.20. hl. aardappe len f 9500 Kg. uien f 1—1.30, dleirnigen f 1.401.50, grove f 1—1.50. gele nep f 5.20 —5.70, 2100 Kg. peen f 0.80—0.90, 850 Kg. sperciehoonen f 4.1014.70, S4600 Kg. witte kool f 0.80—0.90. BROEK OP. LANGENDIJK, 5 October. Bevelanders f 1.40—1.50, eigenheimers 1.80 —2, bl. dito 2.10—2.30, bl .aardappelen 1.40, uien f 0.90—1.60, drielingen f 1.50—1.60, gro ve f. 1.501-70. gele nep f 5.105.90, peen f 0.502.70, sperciehoonen f 5.90—12, kroten f 1—1.80, roode kool f 1—2.10, witte kool S0 —90 ct.. gele kool f 1—1.20, groene kool 1.50 —1.90, bloemkool f 5.80—11.20, 2e soort 2.9G —3.50. ALKMAAR. 5 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 109 vette koeien f 140240, handel rede lijk; 14 graskalveren f 2555, vette kalve ren f 40—50, per Kg. 50—65 ct.. 46 nuchtere kalveren slacht f 1020, 284 vette varkens 4143 ct. p. Kg. handel matig.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2