Plaatselijk Nieuws. Huesca bedreigd Marktberichten. De Bilt seint SPANJE Mijnlift omlaag gestort LANGEND1JR Non-combattanten mogen Ma drid verlaten. Terwijl de opstandelingen hun troepen op Madrid samentrekken en daar stapje voor stapje de regeeringstroepen terugdringen, blijven de Catelanen een groote druk uit oefenen op de nationalistische stellingen bij Huesca. Thans hebben zij het vliegveld bij deze stad bezet, terwijl ook een groot ge deelte der buitenwijken in regeeringshanden zijn. Ook in de provincie Saragossa schijnen de «arbeiderstroepen met succes weerstand te bieden aan de opmarsch der „witten". Opmarsch naar Madrid. De opstandelingen zetten hun omsingeling van Madrid voort. De troepen onder com mando van Generaal Varela zijn vanuit To- ledo opgerukt naar Aranjuez en zijn in de voorsteden slaags geraakt met de regeerings troepen. Men verwacht, dat de rechtsche ■troepen binnenkort de stad zullen bezetten. Aranjuez is van veel beteekenis als knoop punt van spoorwegen. Regeeringstroepen uit Ciudad Real trach ten de voorposten van de opstandelingen aan het Toledo-front terug te drijven, doch zij werden met groote verliezen eenige ki lometers teruggeslagen. De opstandelingen maakten een aanzienlijke hoeveelheid wa pens en ander materieel buit. Bombardement der hoofdstad. Tegen middernacht is per radio medege deeld, dat de spoorlijnen, het vliegveld en de kazernes van Madrid opnieuw gebombar deerd zijn door 30 vliegtuigen der rechtsche strijdkrachten. Bij deze gelegenheid zijn tal rijke proclamaties boven de stad uitgewor pen. Voorts wordt nog medegedeeld, dat de ontruiming van Madrid is begonnen. De arbeidersorganisaties geven vrijgeleiden aan alle personen, die niet voor de verdediging der stad kunnen strijden. Ook in Spanje de dictatuur in dien de opstandelingen winnen. Omtrent de organisatie der regeering te Burgos wordt vandaar gemeld, dat de regee ring een totalitair karakter draagt met een leider, die alleen verantwoordelijk is. De re geering bestaat verder uit deskundigen. Oviedo nog niet gevallen. De linksche troepen hebben gisteren op nieuw een lieftigen aanval op Oviedo ge daan. Tegen den avond deed het garnizoen een uitval, waarbij de belegeraars verliezen leden. De rechtsche troepen in de streek van OviecK) zijn zéér sterk. De onderhandelingen China-Japan Weinig resultaat verwacht. Kazuc Kawashima, de boodschapper van den minister van buitenlandsche zaken Arita is gisterochtend per vliegtuig uit Sjanghai te Nanking aangekomen. Onmid dellijk begaf hij zich naar den Japanschen ambassadeur Kawagoe en stelde hem op de hoogte met de instructies van de Japansche regeering ten aanzien van de komende on derhandelingen met de Chineesche regee ring. De correspondent van de „Nichi Nichi Sliimbun" deelt mede, dat de onderhande lingen tusschen Maarschalk Tsjang Kai Sjek en den Japanschen ambassadeur Kawagoe 9 October zullen beginnen. De correspondent van de Asahi Sjimbun te Nanking is niet optimistisch over de on derhandelingen tusschen Tsjang Eai Sjek en Kawagoe. Japansche penetratie in Noord- China. Overleg met de Chi neesche bestuurders. Uit Peiping wordt vernomen, dat de voorzitter van de politieken raad van Ho- pei en Tsjahar, generaal Soeng Tsjc Yuan, aan de pers heeft 'verklaard, dat hij een aantal besprekingen heeft gevoerd met den commandant van het Japansche garnizoen te Tientsin, luitenant-generaal Tshiro, in zake de Japansch-Uhineesche economische samenwerking in Noord-China, hierbij in begrepen den aanleg van spoorwegen. Soeng verklaarde dat dit tot stand wordt gebracht op basis van gelijkheid en recipro citeit. Ten aanzien van de Japansch-Chineesche spanning verklaarde Soeng, dat deze moet worden geregeld niet door oorlog, doch langs vieedzame diplomatieke wegen. Melaatschen protesteeren tegen isolatie Manilla (Philippijnen.) Dinsdag zijn ccnige honderden melaatschen ontsnapt uit het Leprozenhuis San Lazaro. Zij trokken door de straten naar het paleis van den president, hoewel .de politie hen trachtte tegen te houden. De secretaris van den pre sident stond hen te woord. De melaatschen protesteerden er tegen, dat zij geisoleerd werden gehouden en ver klaarden, dat tuberculose gevaarlijker is dan melaatschheid. Tuberculeuzen mogen vrij rondloopen en de melaatschen worden ge isoleerd gehouden. Hierna werden de melaatschen door de politie naar het ziekenhuis teruggevoerd. De secretaris van den president beloofde hun protest voor te leggen aan den president. AGRARISCHE REGEERING IN FINLAND. Geen meerderheid in het Par lement. Rijkspresident Kallio heeft den president der republiek, Svinhufvud zijn definitieve ministerlijst voorgelegd, waarop hoofdzake lijk leden van de agrarische partij voorko men. De regeeringsoverdracht vindt morgen plaats. De door den president der "republiek gewenschte burgerlijke coalitie regeering is dus niet tot stand gekomen. De nieuwe re geering zal slechts op 53 agrarische parle mentsleden en zeven leden van de vooruit gangspartij kunnen steunen, terwijl het parlement ?oo l^°n t»1*. Negen mijnwerkers omgekomen Mullaan (Idaho) Gisterochtend is de kabel van de liftkooi van een steenkoolmijn te Mullaan in den Ame- rikaansóhen staat, Idaho, gebroken op het oogenblik, dat negen mijnwer kers zich hiermede naar hun arbeids plaats begaven. De kooi stortte 300 me ter omlaag en alle negen arbeiders zijn om het leven gekomen. Uit onze Omgeving WIERINGERMEER Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Slootdorp is benoemd mej. M. Mak, onder wijzeres op wachtgeld te Rotterdam. Naar men ons mededeelt, heeft de heer C. P. Vergouwen, hoofd der school te Midden- meer, zijn benoeming als leeraar aan de R.K. Landbouwwinterschool te Voorhout aangenomen, zoodat hij binnen afzienbaren tijd den polder zal verlaten. De christelijke jongelingsvereeniging te Middenmeer is in ledental zoodanig toege nomen, dat het bestuur in o\erweging heeft genomen of het ook mogelijk zou zijn een zustervereeniging te Slootdorp op te richten, waaraan dan de leden van Slootdorp en Wieringerwerf zouden kunnen deelnemen. Om tot dit doel te geraken heeft een dezer dagen onder leiding van den heer Iv. Kie- wiet een oprichtingsvergadering plaats ge had. Wel is waar was de opkomst nog niet groot, doch werd voldoende geacht om tot oprichting over te gaan. De leiding berust voorloopig bij den heer Kiewiét, Men venvacht dat in het wintersei zoen het ledental nog wel zal stijgen. Nieu we leden, die den leeftijd van 16 jaar bereikt hebben, kunnen zich opgeven bij den heer Kiewiet. De vergaderingen worden gehouden eiken Dinsdagavond des avonds om half acht in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk, alwaar op genoemde tijdstippen ook gele genheid is zich als lid aan te melden. De afd. Middenmeer van de Ver. „Het Hoo- ge Land", zooals bekend werkzaam op re- classeeringsgebied, heeft een propaganda- avond uitgeschreven tegen Vrijdag 9 Octo ber a.s. in het Gymnastiekgebouw te Mid denmeer. De propagandafilm van den bond zal worden vertoond, terwijl deze film in den» namiddag reeds voor de kinderen zal worden afgedraaid. W 1 E R I N O E N Verloren en gevonden voorwerpen. Verl. een kosteloos afgegeven rijwielplaat je en een donker blauwe gaberdinejas. Ge vonden: een vulpen. Inl. bij den gem.-bode. Vakschool. Met ingang van 5 October zijn de lessen voor de Vakschool te Den Oever aangevan gen, terwijl die voor Hippolytushoef heden beginnen. Er blijkt voor deze lessen niet zooveel be langstelling te bestaan als voorgaande ja ren. Uitslag competitie-wedstrijd Schaakclub. Groep A: BoontjesBrandsema 01, Dok ter—Hommes 0—1, Navis—Smit 1—0, Tra ger—Zanstra 0—1. Groep B: Blaas—Eykelboom 1—0, S. Dek ker—Crommetuin V2—V2, P- de Vries—S. Smit 10, TakesD. Smit 10. ANNA P AU 10 W N A BREEZAND. Vooruit een dam op rijden gaat in den regel gemakkelijker dan achteruit er af. Dat ondervond Dinsdagmiddag ook weer de heer J. v. D. van Oudesluis, want toen hij deze manoeuvre bij het erf van den heer K. aan den Middenvliet wilde uitvoeren, gleed z'n bestelauto bij den kant van de wegsloot neer en kwam daar op z'n kant gedeeltelijk in te liggen. De beide inzittenden bezeerden zich niet bij het ongeval en ook de auto, die door de hulp van den heer Vlaming weer spoedig op den weg stond, bleek niet noemenswaard beschadigd te zijn. Wel ech ter werd eenige schade geleden aan den in houd van de auto, die uit kruidenierswa ren bestond. Z 1 J P E ST. MAARTENSBRUG. Kermismaandag werd voor het café Kossen een ringstekerij op tandems gehouden, waar aan door vele dames en heeren werd deel genomen. Er was heel wat publiek, dat met belangstelling dit nummer volksvermaak volgde. De uitslag was als volgt: Mej. S. Veuger en de heer L. Bijvoet le prijs f 4. de heer G. Schuijt Kz. en echtgenoote 2e prijs 13-mej. Cl. Appel en de heer A. Veuger 3e prijs f 2.de heer M. Dekker en echtge noote le prijs f 1. Dinsdagmiddag werd vanwege de Hard- draverijvereeniging „Klein Begin" een prij- zendraverij gehouden. Van de 27 paarden die waren ingeschreven, namen 19 aan den wed strijd deel. Hoewel koud, hield het weer zich toch goed en dit was dan zeker wel oorzaak, dat het publiek in grooten getale was opge komen. De mooie, rechte baan was door het bestuur uitstekend in orde gemaakt. Evenals te Schagerbrug, werd ook hier achter de lin ten gestart. Mooie en spannende ritten had den plaats. De uitslag was als volgt: le prijs f200.Roze Morgan, eigenaar de heer K. Wijk te Haren (Gr.), berijder de heer B. Bolwijn; 2e prijs f 75.—, X. Smiling, eige naar de heer J. Haan te Wijde Wormer, be rijder de heer J. Vergaai: 3e prijs Our Dream, eigenaar de heer K. Wijk te Haren (G.), be rijder de heer H. Mensinga. De 4e prijs 10 gld., werd verdeeld onder Vitesse S.W., eige naar stal Bakkum, berijder de heer J. v. Leeuwen en Clara Bascom, eigenaar de heer K. Nottelman, berijder de heer B. Nottelman. Na afloop ging het in opgewekte stem ming naar 't café Kossen, waar de prijzen met een toepasselijk woord door den voor zitter, den heer G. Visser werden uitgereikt. Menige speech werd afgestoken en meerma len werd een dronk gewijd in het welzijn van „Klein Begin". En toen ook dit gedeelte achter den rug was, werd er op prettige wij- kermis gevierd. Van betrouwbare zijde wordt ons meege deeld, dat op de laatste kermis te Zuid- scharwoude tegen den 28-jarigen schipper Kr., die behoort tot de 3 in arrest gestelden, ter zake van de schietpartij te Broek op Langendijk, proces-verbaal is opgemaakt wegens beleediging van muzikanten. We vernemen, dat inzake het voorstel van het bestuur der Lichtbedrijven, om een ambtenaar dezer bedrijven, lid van den raad wordt, van een der Langendijker ge meenten of St. Pancras, op non-actief te stellen, in het Georganiseerd Overleg geen eenstemmigheid is verkregen. We vernemen ook nog, dat van werkgeverszijde men niet eenstemmig met het voorstel zooals het door het bestuur is ingediend, accoord gaat. Niet veel belangstelling. Men deelt ons mee, dat in de laatst ge houden vergadering van de afd. Langendijk van de Vereen. E.H.B.Or, waartoe de colleges van B. en W. der 4 Langendijker gemeenten waren uitgenoodigd, in verband met de le zing van Dr. Wilmink over Luchtbescher ming en Eerste Hulp, geen. enkel lid dier colleges was verschenen. Ongetwijfeld was dit aan een samenloop van verschillende omstandigheden te wijten. Ontstemming in tninboawkringen. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire aan de burgemeesters gezonden, waarbij vei-schil lende artikelen worden genoemd; waarvan de prijs niet mag worden verhoogd. Het spreekt vanzelf, dat de tuinbouwers, die in zeer ernstige mate door de crisis worden getroffen, gevoelig zijn voor ieder voor- of nadeel, dat zij van bepaalde maatregelen hebben. We spraken nu n.a.v. deze circulaire eenige vooraan staande tuinders, die zeer slecht over den inhoud waren te spreken, wat zeer begrij pelijk is. Immers aardappelen en groenten mogen niet in prijs worden verhoogd. Uit dep aard der devaluatie zal het le vensonderhoud duurder worden, waaraan ook de tuinders niet zullen kunnen ontko men. Voor de aardappelen en groenten, die zij voor het binnenland afzetten (van uit voer is zoo goed als geen sprake) mogen zij echter geen cent meer ontvangen, wat toch het resultaat van dezen maatregel moet zijn Op 't oogenblik brengen de aardappelen en groenten nauwelijks of zelfs in 't geheel niet den productieprijs op. Hoe moeten de tuin ders zich nu aan den nieuwen toestand aanpassen, als hun inkomsten, die al veel te laag zijn, niet mogen worden vermeer derd?! ZUIDSCHARWOUDE. De raadsleden Bakker en De Geus hebben een schrijven tot den gemeenteraad gericht, waarin zij dezen verzoeken, B. en W. te willen opdragen, in de volgende vergade ring met uitgewerkte voorstellen'te komen ten aanzien van het reglement van Maat schappelijk Hulpbetoon, tot welker op richting in een vorige vergadering is be sloten. Ter toelichting van dit ongewone verzoek zij meegedeelde dat in de laatste vergadering door den heer Bakker aan den voorzitter is gevraagd, wanneer B. en W. met eön voorstel tot behandeling van; het reglement zouden komen, daar dit door den raad was besloten, op welke vraag de voorzitter een antwoord heeft gegeven, waaruit genoemde raadsleden afleidden, dat B. en W. dit niet zouden doen. Het plaatselijk Crisiscomité zal in de eerste helft van November ëen bazar hou den. De netto-opbrengst ervan zal worden bestemd voor arme gezinnen. Alle ingeze tenen zijn uitgenoodigd iets voor dit doel af te zonderen. Voor de plaatselijke commissie van het Middenstandsborgslellingsfonds zal als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur optreden de heer G. G. Post, gemeente-se-, cretaris. Burg. stand over de maand Sep tember 1936. Geboren: Hcndrikus, zoon van Jan Rut- sen en Alida Borst. Ondertrouwd: Cornelis Schoenmaker en Dirkje Elzinga. Getrouwd: Pieter Bloemendaal en Maar- tje Dekker; Cornelis Schoenmaker en Dirkje Elzinga. Overleden: Martha Elisabeth Kramer, oud 1 maand, dochter van Nicolaas Kramer en Trijntje Duijves. Van de zijde der tuinders wordt ons mee gedeeld, dat het gemeentebestuur aan den wcnsch der standsorganisaties, om den Mi nister te verzoeken, de daarvoor in aanmer king komende tuinders op eigen bedrijf te werk te stellen, zal voldoen. S C B O O R L Ongeluk. Een viertal jongens uit Alkmaar, reden op hun racefiets door Schoorl en op onverklaar bare wijze geraakte de rem tusschen het wiel van den jongen Jan Holbeek, waardoor deze een salto maakte en op de straat terecht kwam, met als gevolg een opengescheurde kin en enkele tanden uit den mond, bene vens een flinke verwonding aan een der ar: men. Daar Dr. Heringa niet thuis was, heeft Zuster de Looper de eerste hulp verleend, waarna hij per auto naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar werd vervoerd. Dc ongelukkige wist er zelf niets van, zoo dat tevens nog voor een hersenschudding wordt gevreesd. H E E R-HÜ0 0 WAARD Dinsdagmiddag ongeveer één uur stond de negenjarige Jb. Bes nabij dc school van den H. Dionysius aan den kant van den weg, toen terzelfder plaats de vrachtauto's van de firma Komen aan de Draai en die van den expediteur P. Oudeman van het Noordcind elkander passeerden. Van laatstgenoemde auto kreeg het jonge tje van de haak, die dient om het achter- schut op te houden, een klap tegen het hoofd. Het kind sloeg tegen den grond en word in ernstigen toestand opgenomen en naar de woning van den gemeentegenees heer vervoerd. Nadat een verband was aangelegd, kon vervoer naar de ouderlijke woning plaats vinden. Tegen den avond werd ons nog medege deeld, dat het patiëntje het goed maakte. In de zaak tusschen den Provincialen Wa terstaat en den heer A. Goudsbloem, die maandenlang hangende is geweest, is thans een beslissing gevallen. Ten dienste der ka nalisatie is dc woning, eertijds bij alle be woners der Hugowaard welbekend als het cafétje aan de Broekerlioek, overgegaan. Door den heer Goudsbloem zal zijn uit gebreid pluimveebedrijf geheel naar Ileer- hugowaard worden overgebracht. Het plan bestaat op het land van de wed. Schilder aan het Zuideind van den Middenweg te dien einde dc noodige gebouwen te doen verrijzen. Tevens zullen naar we vernamen dooi den heer Goudsbloem stappen worden ge daan bij het P.W.N. om de waterleiding, die ongeveer 500 M. voor deze plaats eindigt, tot zijn nieuw bedrijf doorgetrokken te krij gen. Onbewaakte overweg. Maandagmiddag ongeveer vijf uur werd door den trein uit richting Alkmaar naar Hoorn op den onbewaakten overweg nabij de Doterhuizen de vrachtauto van en be stuurd door den heer P. Breed uit Schoorl, die zand vervoerde voor den nieuwen in aanleg zijnden provincialen weg Boterhui- zenBroekerlioek, aangereden. De auto bij de carburateur gegrepen, werd een stuk meegesleurd en tenslotte aan den kant van den weg neergeworpen De bestuurder kwam er met enkele ontvellingen af. Het trein verkeer ondervond een stagnatie van onge veer tien minuten. Past op de rijwielplaatjes. Maandagavond kwam Mej. M. B. tot de ontdekking, dat van haar rijwiel dat zij tijdens de tooneelrcpetitie in de stal van café „dè Swan" had neergezet, het rijwiel plaatje ontvreemd was. NIEUWE NIE D O R P Burg. stand over de maand Sep tember 1936. Ge' 11: Petrus Hendrik, zoon. van Cor nelis Wilhelmus Stadegaard en Elizabeth Margaretha Keesom. Marian, dochter van Pieter Kossen en Maria Zander. .Jan, zoon van Tames Jacobus Kuijper en Grietje Pé- tronella YV'eij. Cornelis, zoon van Arie Jon ker en Leijntje Tannetje Weststrate. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Theodorus Tromp, oud 30 ja ren, wonende te Berkhout en Maria Agatha Stoop, oud 25 jaren, wonende te Nieuwe Nie- dorp. Overleden: Simon Wit, oud 7S jaar, wedn. van Geertje Schardam. PURMEREND, 6 October. De belanghebbende lezers zullen ge merkt hebben, dat we in ons num mer van Dinsdag reeds de Purmer- ender Markt, voor zoover betreft de p r ij z e n, kunnen opnemen. Hieronder laten we thans het volledige marktbericht volgen: Gemeentel; Kaasbeurs. Verhandeld 17 nartijen, wegende' 52 000 Kg., hartdël góéd, hoogste prijs f 21; 12 stapels kleine Boeren kaas f20—50. handel stug; 3 stapels Goud- sche kaas f21, 3 stapels volvette f 24. 840 Kg. boter f 1.451.51, weiboter f 1.401.42 per kilo. Runderen, totaal 76S stuks. 350 vette koeien 3462 ct. per kilo, handel ma tig; 195 geldekoeien f 80—150 per stuk, han del matig; 161 melkkoeien f 110220 per stuk, handel matig; 62 stieren 44—50 ct. per kilo, handel matig; 13 paarden f 60130 p. stuk, handel stug; 125 vette kalveren 2550 ct. per kilo, handel stug; 395 nuchtere kal veren: voor de slacht f 512, voor de fok f 1(4—15 per stuk, handel vlug; 235 vette var kens voor de slacht 4043 ct. per kilo, han del vlug; 48' magere varkens 1427 per stuk, handel stug; 419 biggen f 6—12 per stuk, handel stug; 2127 schapen f f4—24 per stuk, handel stug; 94 bokken f 313 per sluk, handel stug; kipeieren f 4.505, eend eieren f 2.50 per .100 st.; piepkuikens 571/?, 65 ct. p.er kilo; oude kippen en banen ZV-fa 40 ct. per kilo, konijnen f 0.301.60 per stuk; eenden 2040 ct. per stuk; duiven 40 ct per paar; ganzen f 1.303 per stuk; 75 eendeieren A f 2.50, 1874 kipeieren A f4.S0 —5.30, 750 idem B f 3—3.30. Coop. Centrale Eiervciling Purmerend G.A. Aanvoer: 125.000 eendeieren, f 2.30—2.90, 70.000 kipeieren: 7080 Kg. f 4.80-^-5, 65 66 Kg. f 4.75-4.80, 63—64 Kg. f 4.60—4.70, 60—62 Kg. f 4.50—4.65, 58—59 Kg. f 4.45— 460, 56—57 Kg f 4.40—4.50, 5.3—55 Kg. f 4— 4.30. 50—52 Kg. f 3.60—3.85, 45—49 Kg. f 2.65 3.50. ROTTERDAM, -6 October. Veemarkt. Totaal-aanvoer 4725 stuks. 204 paarden, 11 veulens, 1717 magere runde ren, 79S vette runderen, 143 vette kalveren. 512 graskalveren, 817 nuchtere 'kalveren, 459 schapen en lammeren, 5 varkens, 1 big, 56 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 60 ct., 2e kvv. 55 ct., 3e kw. 4048 ct.; vette ossen, le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., 3e kw. 42—46 ct.; stieren, le kw. 58 ct., 2e kw. 50 ct., 3e kw. 44 ct.; vette kalve ren, le kw. 85 ct., 2e kw. 75 ct., 3e kw. 55 60 ct.; schapen, le kw. 43 ct., 2e kw. 39 ct, 3e kw. 29 ct., lammeren, le kw. 40 ct., 2e kw. 34 ct"., 3e kw. 27 ct.; graskalveren, le kw. 2e kw. 50 ct., 3c kw. 40 ct.; nuchtere kalveren, le kw. 45 ct., 2e kw. 40 ct., 3e kw. 36 ct; slaehtpaarden. le kvv. 44 ct., 2e kvv. 41 ct., 3e kw. 38 ct. Prijzen per stuk: scha pen, le kvv. f23, 2e kw. flS, 3e kw. f12; lam meren, le kw. f 14.50, 2e kw. f 11, 3e kw. f8; nuchtere slachtkalveren, le kw. f12, 2e kw. f9, 3e kw. f6; nuchtere fokkalveren, le kw. f 15, 2e kw. f 13, 3de kvv. f 12, slaeht paarden, le kw. flSO, 2"e kvv. f145, 3e kw. f 95; werkpaarden, le kw. f 250, 2e kw. f 150, 3o kvv. f 110; hitten, le kw. f145, 2e kw. f 110, 3e kvv. f 70; stieren, le kw. f 280, 2e kvv. f220. 3e kvv. f 115; kalfkoeien le kvv. f225, 2e kvv. f185, 3e kvv. f125; melkkoeien le kw. f 145, 2e lcw. f 135, 3e kw. f 95; vaar zen, le kw. f 110, 2e kw. 85, 3e kw. f 70, graskalveren, le kvv. f 48, 2e kvv. f 38. 3e kvv. f 20, hokken en geiten, le kvv. f 8, 2e kw. f5, 3e kw. f2. Omschrijving: Vette koeien en ossen: aanvoer grooter, handel stug, prij zen als -vorige week, prima koe 64 ct., os 60 ct. Stieren, aanvoer gelijk, handel rede lijk, prijzen 2e en 3e kw. iets hoogcr, prima onveranderd. Vette kalveren, aanvoer iets ruimer, handel tamelijk, prijzen iets lager dan gisteren, pr. kalf a 95; Schapen en lammeren, aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen van gisteren moeilijk te hand haven. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer als vorige week, handel kalm, ruim prijshoudend. Paarden, aanvoer onveran- Getrouwd: J. G. WATERTOR en GERRIE COUVERT, die, namens wederzijdsche Fa milie hartelijk dank betuigen voor de vele blijken van bc langstelling bij hun Huwelijk ondervonden. Schagen, October 1936. Hoep B 180. Verwachting: zwakke tot matige noord oostelijke tot noordelijke wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen neerslag zelfde temperatuur. Verdere verwachting: weinig verandering. BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 771. Het dunne pijltje geeft den vorigen. stand aan TEMPERATUUR: 8 gr. C. is 46 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddel lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN" ONTHARINGSCRÊME. Prijs groote tube 75 ct. TERLEP's DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - .SCHAGEN. VOOR WIE DIE BLOEMENHULDE? Vanmorgen in het vroege ochtenduur za gen voorbijgangers aan den voet van den lantaarnpaal op het Stationsplein alhier, een bos bloemen liggen en we hoorden de vraag stellen: „Bestemd voor den onbekenden sol daat?" Dat nu was niet het geval, want uit liet opschrift van het aangehechte kaartje bleek wel dat met de bloemen een hartelijkf felicitatie werd uitgesproken. VERKOOPING. Ten overstaan van Notaris H. de Boer te Hoogwoud had gisterenavond ten lokale van den heer J. K. Boontjes aan de Markt al hier, de openbare verkooping plaats van een huis en erf, staande en gelegen aan de Nicuwstraat en eigendom van den heer A. van Scheijen. Bij opbod kwam het perceel op f 1600. en bij afslag werd het gemijnd door den hoogst en bieder, n.1. de heer L. van Stipri- aan te Winkel op f30.—. Deze kocht dus het perceel voor f 1630. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Piet, zoon van Jelke de Graaf en Maria Brantenaar. POLITIE. Gevonden: rijwielplaatje, geel kindersokje. Verloren: broche, van gouden tientje ge vormd bruine damesschoen; liêht blauwe ceintuur; 2 rijwielplaatjes* derd, bande! slepend, prijzen geen verande ring, behalve slaehtpaarden duurder. Kalf- eh melkkoeien, aanvoer ruimer, handel re-, delijk, prijzen hooger. Varekoeien, aanvoer iets grooter, handel goed, prijshoudend. Vaarzen en pinken, aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel zeer stil, prijzen onveran derd. Graskalveren, aanvoer grooter, hande' matig, prijzen iets hooger. Bokken en geiter aanvoer grooter, handel vlug, prijshoudend GRONINGEN, 6 October, Graanbeurs. Inlandsche rogge f 8—8.40, wintergerst f7—7.45, zwanenhoutgerst (7— 7.50, zwarte haver f7—7.45, groene erwten, nieuwe f79.75, koolzaad., nieuw f813- kanariezaad f 10—15, buitenlandsche gers f88.20, ronde mais f7.257.45. Aanvoer matig, prijzen hooger, behalve voor rogge WARMENHUIZEN, 6 October. Eigenheimers f 2.10—2.60, gele nep f 4.50— 5.30, uien fl1.4Ó, id. drielingen f 1.30—1.70. id. grove fl.30. roode kool f 1.202.50, witte kool f 0.80. slaboonen f 8.40—15.90. Aanvoer: 16200 Kg. aardappelen, 3075 Kg. gele nep 6675 Kg. uien, 2100 Kg. roode kool, 36800 Kg witte kool, 625 Kg. slaboonen. MEDEMBLIK, 6 October. Aardappelen: Borgers f 1—1.05 per 50 Kg, witte kool f0.80, gele kool f 1—1.10, per 10< Kg., uien 76—80 ct., gele nep f 2.65—2.85 pe 50 Kg., kroten f 1.101.20 per 100 Kg., sla boonen f 0.60—1.15 per 15 Kg. wortelen 36- 90 ct. per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 7 October. 9000 Kg. aardappelen: Bevel, f 1.60, groe ten f 2.20, eigenh. f 2, bl. eigenh. f 1.90—2.4T driel. f 1.40, 20000 Kg. uien f 1.40—1.60, drie! f 1.602.10, grove f 1.501.70, gele nep f 5.4C —5.60. Spercieboonen f 5.20—16.20, roode kool l.H —2.50, witte okol f 0.80—1, gele kool f 1- 1.40, D. witte kool f 1.10—1.20. Kroten 0.601.70, peen 0.901.10, bloem kool, le srt 10.20—11.80, 2es rt. 2.56—3.50. NOORDSCHARWOUDE, 7 October. 13800 Kg. aardappelen: Bevel, f 1.50, Scfc muizen f 1.40, grooten f 2.20—2.30, bl. eigenb f 1.70—2.10, driel. f 1.70, 17000 Kg. uien f l" —1.50, driel. f 1-30—1,80, grove f 1.50—1.» gele nep f 1.80—2.20. Peen 80—90 ct., spercieboonen f 4.30—1( kroten f 0.80—1.20, roode kool f 1.60—2, witte kool O.SO-rrl.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3