Raad B Fokveedagen en ingerhorn tentoonstellingen. ELASTIEKEN KOUSEN TERLEP's Droqisterij De controle op werkloozen. Geen vermindering van biljart belasting. Wijziging van de gemeentebegrooting 1936. Voor de veiligheid van het verkeer moaten ook de ouders meewer ken. De nieuwe schoolgeld- heffing. Geen aanslagbiljetten meer, doch wekelijksche beta ling aan de hoofden der scholen. Vernieuwing van rij dekken van een 2-lal bruggen. Desi derata. Vergadering van den Raad op Dinsdag 6 October 1936, des namiddags 3 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burge meester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen, onder dankzegging aan den samensteller. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van den Minister van Sociale Zaken, wordt door den Voorzitter medegedeeld, dat een controleur op werkloozen is aangesteld op een salaris van f 300. De afd. Schagcn e.o. van den Ned. Bond van Koffiehuishouders verzoekt: le. om verlaging van biljartbelasfing te willen be vorderen; 2e zooveel mogelijk verlichting te willen aanbrengen in den druk der per- soncele belasting. B. en W. stellen voor deze verzoeken voor kennisgeving aan te nemen, aangezien op verlichting van den druk der personeele be lasting geen hoogere goedkeuring is te ver krijgen. Opgemerkt wordt dat het hoogere gemeentelijke tarief op de grondslagen paar den, motorrijtuigen en biljarten, ingaande 1 Januari 1937, vervangen wordt door het lagere tarief. Aldus wordt besloten. Voorts waren ingekomen controlerappor ten van den accountant J. J. de Vries te Schagen; schrijven van den Minister van Sociale Zaken, betreffende extra-hulp aan werkloozen 1936, en schrijven van den Mi nister van Onderwijs, betreffende vaststel ling van de L. O.-vergoeding 1935. Ged. Staten zonden diverse goedkeurings besluiten enz. De Keuringsdienst van vee en vleesch zond bericht over de vermoedelijke bijdrage voor 1937. Venvacht wordt dat de bijdrage Een tijdig overleg inzake de data gewenschf. ZOOWEL IN HET BELANG VAN HET BEZOEK ALS IN DAT VAN DE INZENDINGEN. liet jaar 1936 is wat betreft landbouweve- neinenten w.o. wij verstaan fokveedagen, plaatselijke tentoonstellingen, belangrijke harddraverijen en wat dies meer zij prac- tisch achter den rug, uitgezonderd enkele najaarskeuringen. Wanneer wij thans een en ander eens de revue laten passeeren, dan komt bij ons toch de vraag naar voren, of het niet wenschelijk is in den vervolge vroegtijdig overleg te plegen tusschen de be sturen der vcreenigingen welke tentoonstel lingen, fokveedagen, draverijen of iets an ders in den loop van het jaar zullen orga- uiseeren, omtrent de data. Zooals het niet moet heeft de week 21 tot en met 26 Sept. jl. ons bewezen. Den 21sten September is te Hoorn de centrale fokveedag gehouden, ge organiseerd door den Prov. Bond van Rund- veefokvereenigingen in Noordholland met medewerking van de kleinvee stamboeken (schapen, varkens, geiten). Denzclfdcn dag Was er te Spanbroek eene tentoonstelling georganiseerd door de Afd. Spanbroek van den jongeren Boeren- en Tuindersbond. Ten slotte was er dienzelfden dag nog een be langrijke draverij te Medemblik. Waar do Centrale fokveedag te Hoorn ietwat was uit- gedijU in de richting van een landbouwten toonstelling (L.T.M.), waar voor diverse or ganisaties de gelegenheid was geschapen, in de Parkzalen door middel van een stand propaganda te maken voor hun doel en stre ven, waar dit te Spanbroek eveneens het geval was, spreekt het toch vanzelf, dat ge brek aan onderling overleg in deze schade heeft berokkend aan beide. Wat voor de in zendingen geldt, geldt tevens voor het be zoek. Twee dagen later, den 23sten Septem ber, heeft de Afd. Alkmaar der Holl. Mij. v. Landbouw hare jaarlijksehe tentoonstelling gehouden, 'n tentoonstelling welke ondanks dat zij twee dagen later dan Hoorn werd ge houden, zeer goed is geslaagd. De oorzaak hiervan is dat Alkmaar de traditionecle prov. schapen- en varkensfokdag is gewor den, terwijl dc Afd. Alkmaar zeer verstandig de afd. fokvee van de lichte gronden had la ten vervallen, en enkel de ald. vet vee had behouden. Al is de tentoonstelling der afd. Alkmaar zeer goed geslaagd, toch zijn wij van meening dat het verschil van twee da gen tusschen Hoorn en Alkmaar te gering was. Het meest gehandicapt was de jaarlijk- sche tentoonstelling te Punnerend, welke 24 September is gehouden. De expositiemoeheid kwain hier eerst recht tot uiting en toch ach ten wij een goed georganiseerde jaarlijksche tentoonstelling te Purmerend voor de omge ving van belang. Dionzelfden dag was er te vens een belangrijke draverij te Enkhuizen. Over het al of niet wenschelijke van een dra verij op denzelfden dag als een fokveeten- toonstelling zullen de meeningen misschien uiteen loopen en er zullen velen zijn die hier in geen bezwaar zien. Toch zijn wij van mee ning, dat het beter is zoo mogelijk een en ander voortaan niet op dezelfde dag te hou den. Wij meenen thans voldoende te heb ben aangetoond, dat de. vraag of vroegtijdig overleg der betrokken organisaties inzake de data zeer gerechtvaardigd is. De Rijksveeteeltconsulent, In Li DE VRIES-. het bedrag van 20 cent per inwoner niet zal overschrijden. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Nog was ingekomen het besluit van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland, tot vaststelling van de gemeenterekening 1934. In verband hiermede wordt besloten: a. De voormalige gemeenteontvanger Log gers te ontlasten van zijn beheer over 1934. b. toestemming te geven tot opheffing van de door den heer Loggers ten behoeve van de gemeente gegeven zekerheid; c. hiervan mededeeling te doen aan Ged. Staten en den Minister van Binnenl. Zaken. Ged. Staten zonden terug de begrootings- wijziging-1935 met opmerkingen van onder geschikt belang. Voorgesteld wordt daaraan te voldoen. Wordt goedgevonden. Wijziging Gemeentebegrooting 1936. In verband met het feit dat op die be grooting werd geraamd een extra-bijdrage uit het werkloosheióssubsidiefonds en eene belastingbijdrage uit dat fonds inerken Ged. Staten op, dat alsnog al het mogelijke moet worden gedaan om de inkomsten op te voe ren en de uitgaven te beperken. Zij geven daartoe verschillende wijzigin gen in de begrooting in overweging. Het belangrijkste is wel dat zij voorstellen het nadeelig slot van den dienst 1934, groot f 8963.55, hetwelk ten laste van den dienst 1936 werd gebracht, slechts voor een gedeel te groot f 3430 ten laste van dien dienst te brengen en het restant groot f 5533.55 in de eerstvolgende drie jaren, te beginnen in 1937, weg te werken. Voorts wordt in overweging gegeven de commissie van toezicht lager onderwijs op te heffen. Met uitzondering van de verlagingen op onderhoudsposten en dergelijke stellen B. en W. voor de begrooting te wijzigen overeen komstig de wenschen van Ged. Staten. Zonder discussie wordt conform het voor stel van B. en W. besloten. De veiligheid voor het verkeer. In het belang van de veiligheid van het verkeer stellen B. en W voor: a. de Nieuwe Streek, Oude Streek, Onderhuurt en het Kcern geheel gesloten te verklaren voor het berijden in beide richtingen met alle motor rijtuigen en met rijwielen. b. Teneinde de hieruit voortvloeiende uit gaven voor aanschaffing van de verkeers borden te kürinen doen, de betreffende be- grootingspost voor 1938 aan te vullen uit on voorzien. De heer Vries dringt er op aan, dat dan ook streng de hand gehouden wordt aan de bepaling. De heer Kater erkent, dat de politie er op moet letten, maar ook de ouders kunnen er veel aan doen. De Voorzitter zegt, dat wanneer de bepa ling eenmaal is vastgesteld, verwacht mag worden, dat er op handhaving der bepaling gelet wordt De heer D. Burger vraagt hoe de borden geplaatst zullen worden, waarop de Voorzit ter antwoordt dat er t.a.v. de plaatsing wet telijke voorschriften zijn op te volgen. Een nieuwe verordening. B. en W. bieden ter vaststelling aan een nieuwe verordening op de heffing en invor dering van schoolgeld. De Voorzitter herinnert eraan dat de hef fing voortaan geschiedt naar de gemengde hoofdsom van den aanslag in de gemeente fonds- en vermogensbelasting. Al zijn B. en W. niet geheel geslaagd in hun pogingen om voor de menschen met lage inkomens verlichting te kriigen, eenige verlichting is toch verkregen. Voortaan zullen nu geen aanslagbiljetten meer worden uitgereikt, doch maandelijks wordt aan de hoofdm der scholen een ongaaf verstrekt van het te betalen schoolgeld en de ouders kunnen dan wekelijks hef schoolgeld betalen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Vernienwing van Blauwe- en Oosterbrug. B. en VV. stellen voor over te gaan tot het doen vernieuwen van Blauwebrug en de Oosterbrug. Voor de bestrijding van de daaraan ver bonden uitgaven zouden B. en W. een lee ning willen aangaan groot hoogstens f2209, rentende hoogstens 4V?. pet., af te lossen in hoogstens 15 jaren. Dienovereenkomstig zal de begrooting van 1936 moeten worden gewijzigd. De Voorzitter licht nog toe, dat de Blau we brug zoodanig verlaagd zal worden als met de wenschen van het Bestuur der Schager Kogge in overeenstemming zal zijn. De Oosterbrug zal zooveel mogelijk ver breed worden, teneinde de knik weg ie krijgen. De heer Vries vraagt of ook de Oosterbrug iets zal worden verlaagd. Medegedeeld wordt dat die doorvaart- hoogte wel wat vermeerderd zal worden, omdat er in de plaats van dikke houten balken, ijzeren leggers komen. De heer Vries merkt verder op. dat hpt rijdek dus niet zal zijn van hout doch van asphalt-beton. De Voorzitter beaamt dit. B. en W. hebben getracht een zoo duurzaam mogelijke ver nieuwing te verkrijgen en toch zeer bruik baar. De heer Smit, hoewol erkennende dat hij geen deskundige is. dacht, niet -dat de ver nieuwing van de Blauwe brug reeds zoo noodzakelijk is. De Voorzitter doelt mede, dat ook B. en W. geen deskundigen zijn, maar volgens des kundigen is de verbetering urgent. Er heeft KNIEKAPPEN - ENKELSTUKKEN, enz. BUIKBANDEN en HEERENGORDELS vanaf f 7.50. - BREUKBANDEN met en zonder veer. Verder alle andere VER- PLEGINGS ARTIKELEN. APOTHEKERS-ASSISTENTEN, HOOGZIJDE 103. - SCHAGEN. een zeer nauwkeurig onderzoek plaats ge had en wanneer niet tot verbetering wordt overgegaan, achten B. en W. zich niet lan ger verantwoord. Op de vraag van den heer Kooijman of het werk door plaatsgenooten zal worden uitge voerd, deelt de Voorzitter mede, dat ingevolge aanschrijving van den Minister openbare aanbesteding moet plaats vinden, maar B. en W. behouden zich het recht voor de gun ning aan te houden. Met algemeene stemmen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Leden Wegencommissie. B. en W. stellen voor alsnog ingaande 1 Juli her te benoemen als leden van de we- gencommissiè de. heeren P. Kater en Jb. Kistemaker en in de plaats van den heer C. Smit Gzn., die niet meer in aanmerking wenscht te komen, den heer G. G. Loggers. Benoemd worden de heeren Kater, Kiste maker en Loggers, die de benoeming aan nemen. Vastgesteld wordt dat het kohier van de brandassurantiebelasting in totaal tot een be drag van f610.en berekend naar een aan slag van 25 cent per f 1000.—, alzoo een ver laging van 10 cent per f 1000. De rondvraag. De heer Kater bepleit de wenschelijkheid om het lichtpunt op den hoek naar de Leek te verplaatsen naar den bok aan den kant van de sloot. De Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Kater merkt voorts op, dat in de rietschoot van dé dorpssloot van alles wordt gedeponeerd, ijzeren hekken, klimop, enzen spr. acht het gewenscht dat dit wordt te gengegaan. De Voorzitter zal er de politie op attent maken. De heer D. Burger zegt, dat hoogstwaar schijnlijk de werkverschaffing in de Wierin- germeer opgeheven zal worden en in ver band daarmee vraagt spr. of er in de ge meente nog objecten zijn. De Voorzitter deelt mede dat er 2 objecten zijn, waar plaatsing van werkloozen moge lijk is, maar waar deze zaak nog in voor bereiding is, acht spr. het beter er straks in besloten zitting over te praten. B. en W. hebben de illusie dat straks een groot ge deelte van de werkloozen geplaatst zullen kunnen worden. Nadat de raad in comité Is geweest en de openbare vergadering is heropend, wordt nog besloten de gemeentelanderijen voor den tijd van 2 jaar publiek te verhuren. Hierna sluiting. Uit onze Omgeving HOOGWOVÜ LANGEREIS. Kermis. In een vlot tempo werden Maandag de verschillende kinderspelen onder groote he la nestelling afgewerkt. Begonnen werd met voor jongens en meisjes van 67 jaar vlageetjessteken: le prijs Béts Bierman, '2e prijs Brechtje dc Vries, 3e prijs Triën Zwagerman. Daarna de jongens en melsies van 89 jaar aardappèlrapen: 1e prijs Henk de Ja ger, 2e prijs Jannie Kooij, 3e prijs Klaas Bossen, 4e prijs Cor Bruin. Voor jongens van 1011 jaar. bal op een flesch: ie prijs Kers Boomsma, 2e prijs Tan Druif, 3e nrijs Trien van Dijk, 4e prijs Lam mert de Jager. Voor me;sies 1011 jaar, bal op een flesch: le prijs S'etsche Schaafsma. 2e prijs Rita Rozelaar. 3e prijs Anna de Beurs, 4e prijs Adriaantje Groen. Jonger? en meisjes 1214 jaar, ringste ken op fietsen: le nrijs Rie Druif, 2e prijs Riet Wiggers, 3e prijs Nelie Silver, 4e prijs Nan Lont. Het ringsteken op fietsen voor ouderen bracht 34 deelnemers aan de start. De prijs- wirnaTs waren: le nrijs P. Kool. 2e prijs K. Dekker, 3e prijs Marv Wiggers, 4e nrijs K Silver De avond werd besteed aan prijsdansen voor paren met als winnaars: ie prijs Co Valk met mei. de Graaf: 2e prijs Rens Rempt met mej. Corrje Koning: 3e prijs Daan de Jong met mei. Mantel; 4e nrijs Toon de Wit met mei. Maartje Koorn; oe oriis K. Zeeman en echtgenoote; 6e prijs P. Dekker en mei. Greta Bart. Hierna werd enr\ vuurwerk afgestoken wat weer groote belangstelling trok. Een en ander bracht voldoende menschen op de been, zoodat er weer gezellig en zon der eenige wanklank kermis is gevierd. Ernstig ongeval. Als slachtoffer van zijn beroep was onze plaatsgenoot, de heer R. Keizer, werkzaam in de Wieringermeer, zoo ongelukkig van een in aanbouw zijnde boerderij naar om laag te storten. Ernstig gewond werd dc heer K. opgeno- fen, en nadat eerste hulp was verleend, per ziekenauto naar huis vervoerd. Als bijzonderheid kunnen we melden dat de heer Keizer, die als timmerman reeds geruimen tijd werkloos was, Maandagmor gen voor het eerst weer in dienst was. AARTSWOUD. Onder begunstiging van goed weer, is hier de najaarskermis wederom gevierd en het lijkt nog steeds een aanlokkelijk dorpsfeest te zijn. De Zondag weer het oude gedoe, 'n spelletje hiliartcn en dansen, dansen maar. Overal uit den omtrek waren de jongelui gekomen om de om zijn gezelligheid bekend geworden Aartswouder kermis te vieren. Was het 's middags al vol in de zaal van Visser, 's avonds was het stampvol. Maandagsmiddags de traditioneele kin derspelen. Kinderen, ouders en kinder vrienden waren ondanks de frissche tem peratuur present om mee te genieten van de diverse wedstrijden der jeugd. Het schoolplein, goed afgebakend, leent er .zich uil stekend toe. De uitslagen waren: Aardappelrapen voor jongens beneden 10 jaar: 1. Jb Grootes, 2. J. Hamming, 3. J. Koomen, 4. A. Visser. Hardloopen met hindernissen voor jongens boven 10 jaar: 1. B. Heijink, 2. P. Schekker- man, 3. A. van der Velden. Pop-aankleeden voor meisjes beneden 10 jaar: 1. M. Schagen, 2. J- van der Linden, 3. T. Vos, 4. A. Schoonewil. Plankloopen met bal voor meisjes boven 10 jaar: 1. L. Buisman, 2. D. Zweep, 3. T. Boldendal, 4. A. Schoonewil. te geheel namen 65 kinderen aan de spelletjes deel. De niet-prijswinners kregen allen een troostprijs, zoodat een elk blijde naar huis ging, of nog even de kramen of de zweefmolen bezochten. 's Avonds op het verlichte schoolplein ge maskerd bal. Dit is altijd iets wat in een geheimzinnig waas is gehuld en waarvan men te voren zoo goed als niets hoort. Het bezoek was zeer groot en toen we er kwa men speelden de accordeonspelers Silver en Co. er lustig op los. Het was er een echt gezellige beweging. De deelname was niet zoo groot als we gewend zijn, doch de kwaliteit zooveel te beter. De jury die bestond uit Mej. M. de Boer en de heeren T. Oepkes en G. Jonker, allen uit Hoogwoud, zullen wel geen gemak kelijke taak hebben gehad om de beste, mooiste en origineelsten er uit te pikken. Achtereenvolgens passeerden de revue: En kelingen: a. de Wereldreiziger, b. Radion, het zelfwerkend waschmiddel, c. Volken bond, d. Heks, e. Koekvrouw. Groepen: 1. Straatmuzikanten, 2. Blinde muzikant en zijn geleidster, 3. De trekkers, 4. Uit het woonwagenkamp, 5. Pierot en Pierette, 6 Ford V 8; 7. Spaansch paar; 8. Stalenbock en Modeblad; 9. Het verloofde.paar; 10. Met opoe op de tandem. Vele malen trokken ze voor ons oog voor bij en een ieder beijverde zich om zooveel mogelijk in zijn rol te blijven. Eindelijk kwam het oogenblik, dat bij monde van den heer Oepkes de uitslag werd bekend ge maakt. Het was spr. opgevallen dat de ge devalueerde gulden niet was vertegenwoor digd. Engelingen: le prijs, de Heks, de heer R. Bil te Barsingerhorn; 2e prijs de Wereldrei ziger, Mej. M. Pijper. Eerv. verm. Volken bond, Mej. GlasAppel te de Gouw, Hoog woud. Groepen: le prijs: Het verloofde paar, de dames I. Bakker en J. Koorn; 2e prijs De trekkers, de dames I. en G. Brugman en N. Wilke te Groetpolder-Winkel; 3e prijs De blinde man en zijn geleidster, de heeren A. Baron van hier en L. Burger te N. Niedorp. Eerv. verm.: Uit het woonwagenkamp, Mej. Pijper-Kuiper en de heer P. Dirkmaat; en het Spaansche paar, de dames T. Raa-Ham en M. Bossen, terwijl de 4e prijs werd be haald door Stal^nboek en Modeblad, voor gesteld door de dames N. Donker en N. Zwaan uit Benningbroek. Ter eere van het verloofde paar speelde de accordeonisten hret Wilhelmus. En toen naar de danszaal en het café. die in een oogenblik tjokvol waren. Wat ging 't er ge zellig toe en wat had oud en jong epn ple zier en wat was de muziek van de heeren Meurs en Silver weer prima op dreef. De kastelein kan tevreden zijn over zoo'n ouder wetsche kermis, die zoo ver we vernemen, door geen wanklank werd gestoord. HEER RU GO WAARD Uit het leven van een Jubileeren den Kerkmeester. Een kleine tip dat aan den heer D. Oud- huisAz., Kerkmeester der Parochie van den H. Dionysius alhier door Z.H. den Paus, gis teren middels den Deken van Alkmaar de gouden medaille, „pro ecclesia et pon'ifice" was uitgereikt wegens zijn 40-:arig kerk meesterschap, deed ons besluiten ons even naar diens welbekende woning te begeven om iets naders te vernemen. Een bezoek bjj den heer Oudhuis, thans 77 jaar, maar nog flink en kwiek en van een helderheid van geest, die benijdenswaard is, is tevens een wandeling door de oude Hugo- waard maken en deze langzaam zien groeien tot wat zij thans geworden is. Ja, het was toen anders dan nu. Of het beter is, wie zal het zeggen. Met m'n vierde jaar ben ik met de oude lui van Oudkarspel gekomen We woonden toen in het stolp:e, thans bewoond door de wed. Leegwater in de Kil. Naast ons woonde de oude Schagen. Die was postbode en „deed" alleen de heele Waard. En omdat, hij nog een tuint'e had, waarin hij wel eens wilde werken, gebeurde net wel eens dat hij naai moeder kwam, om te vragen of een van de binken „Zuid" nie' over kon nemen. Hij zelf nam dan „Noord" We verdienden daarmede dan 20 cent op een morgen en een „stik". Die twintig cent was welkom, want we waren thuis met elf broers Zusters waren er niet. Je ging dan mee naar het station Hugowaard: Daar werd de zaak verdeeld en je hegon te tinpeïen. Boterweg, But terhui zen, dwars door het land naar het eind van den Middenweg, dan naar Dijk graaf Appelman aan de Rustenburgerweg dan naar de Draai, Honden weg terug. Als :e niet al te zachies kuierde, was je om twaalf uur thuis. Er waren toen al enkelen, die het Nieuws van den Dag lazen, en diezelfde wandeling was vast pandoer. Soms had ie natte beenen, maar dan kreeg je on een of andere boerderij wel droge kousen. Die nam je dan den volgenden morgen met een be dankie er bij weer mee terug. Maar wat kon het soms heerlijk zijn met al die bosschen in het vroege voorjaar, als je de heerlijke hout lucht opsnoof. Voorjaars brachten ze met „wentel en ait" (egge) ook de Middenweg, dat toen een modderweg was, weer in orde voor den zomer. De schoonzoon van oude Bram Boekestein, zaliger gedachtenis, heeft dien later aangenomen te straten. 10.000 M. lang, ruim drie Meter breed het wegdek. Ja, nu is de Middenweg 5 M. Overal slooten langs den weg. Hier ook op de buurt. Waar nu de slagerij van Jong staat, was toen een hulpkerkje. De hulppa storie stond al, waar nu de tegenwoordige nog staat. Later, omstreeks 70 is de kerk gebouwd, onder pastoor Deijl. Ik weet nog heel goed dat op de plaats van Bot, Maakal de oude gemeente-bode en veldwachter woonde. Die was op het laatst bijna blind, maar gezond als een vischje. „Vrouw zei hij: De aardappelen zien van daag weer heerlijk blank". Welnei Teun, zei ze: „We eten vandaag melksche roist". Later is daar een Dekker opkomen en die heeft die beelden medegenomen uit Scher- merhorn, waar ze, naar ik meen voor of in een café hebben gestaan. Toen ik zestien jaar was, ging ik alleen al op reis, om koeien te koopen. De handels geest er bij ons in. Zoo was het met mijn broers Kees en Willem ook. En we hadden tijden, dat we er wel bij voeren. Onder pastoor Stoopman, die na pastoor Van Rijn kwam, hen ik kerkmeester ge worden. Later hadden we nog pastoor Van Swieten. Nu pastoor de Meulder. Groote ge beurtenissen hebben zich ir. het bestaan van de parochie niet zoozeer afgespeeld. Wel moeilijke tijden. Voornamelijk tusschen 13 en 22, toen we- de school gesticht hadden en het dikwijls loopen en zoeken was om de salarissen bij elkaar te krijgen. TJn rm van het vooriaar hebben ze me op een of andere manier uit een vergadering weg weten te krijgen, en hebben ze onder leiding van pastoor de Meulder er werk van gemaakt. Na nog een poosje praten, laat de huis houdster, die mede geniet van de eer haar patroon bewezen, ons uit en staan we weer op den Middenweg van thans. Chr. Oranjevereeniging. Vergadering tot oprichting eener Chr. Oranje-vereeniging op Maandag 5 October in de consistoriekamer der Ger. Kerk alhier Te ongeveer half 8 opende de voorloopige voorzitter, de heer D. Gootjes Cz. de bij eenkomst met het lezen van psalm 78 vers 4 tot het einde, waarna gebed volgde. Aan wezig waren 18 personen. Na een woord van welkom deelde voorz. mede, dat op 23 September een voorloopig bestuur was opgericht, zoodat het nu nood zakelijk was de reglementen vast te stel len en een bestuur te vormen. Na een korte beschouwing over de ge schiedenis der Oranje's, werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen. Vervolgens kwam aan de orde de samen stelling van het huish. reglement aan de hand van een ontvangen statutenlijst van den zusterkring Alkmaar. Besloten werd de contributie der leden te bepalen tot een minimum van 50 ets. per jaar, die der eereleden en begunstigers vanaf f 1 jaar- lijksch. Het vereenigingsjaar loopt van 1 Oct. lot 30 Sept. Aan het einde daarvan zal zoo mogelijk een openbare vergadering gehouden worden. Een betoog om jaarlijks twee leden van het bestuur verplicht le la ten aftreden, welke niet direct herkiesbaar zullen zijn, werd goedgekeurd, terwijl te vens de voorz. elke drie jaar zal aftreden met gelijkluidende bepaling. Het bestuur zal bestaan uit minstens 7 leden, welke moeten instemmen met de leuze van het drievoudig snoer: God, Vader land en Oranje. Een vergadering zal slechts dan kunnen doorgaan, indien met het bestuur minstens 5 leden zullen aanwezig zijn. Na nog eenige besprekingen hieromtrent kwam aan de orde het al of niet toetreden tot den Bond van Chr. Oranjevereenigingen, gevestigd te Amsterdam. Het lidmaatschap bedraagt f 2.50 per jaar tot een maximum van 100 leden; wordt dit getal overschreden vgolgt een geleidelijke verhooging der on kosten. Een der voordeelen, die er o.a. aan verbonden zijn, is wel hoofdzakelijk dit, dat men gratis een spreker kan uitnoodigen om tot betere formuleering eener vereeniging te komen. De heer de Jong uit den Helder stelt zich daarvoor beschikbaar. Ook wordt door don Bond een zangbundel uitgegeven,, waarin alle nationale liederen zijn samen gevat. Besloten werd derhalve zich bij dezen bond aan te sluiten. De bestuursverkiezing bracht het volgen de resultaat Voorzitter: D. Gootjes Cz.; Secretaris: H. Visser; Penningmeester: P. P. den Hartigh; Vice-voorzitter: J. Pluister; 2e Secretaris: J. Pols: Gewone leden van het bestuur: W. F. Kui- 'ers en M. de Krijger. De vereeniging telt thans 22 leden. Hierna sluiting met gebed. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Alhier gevonden een heeren fantasiepan talon. De politie. Burg. stand over de maand Sep- tembar 1936. Geboren: Maria Af ra, dochter van Wilhel mus Adrianus Ligthart en Catharina Boe- hel: Martinus Petrus, zoon van Dirk Dek ker en Geertruida Klaver; Gre, dochter van ..eiiunk .\icolaas Borst een Maartje Wijde- nes; Dievera, dochter van Petrus Kok en Marijtje Laan; Knelia Catharina, dochter van Johannes Theodorus Laan en Helena Pankras; Henricus Petrus, zoon van Willem Dekker en Cornelia Catharina Bekker; Cor- nelia Maria, dochter van Adrianus Tijm en Cornelia Maria Kramer; Johannes Adrianus, zoon van Johannes Tijm en Geertruida Ma ria Bomnier. Ondertrouwd: Theodorus Busker en Maria Helena Roozendaal. Gehuwd; Simon Wormsbecher en Dieu- wertje Kant; Theodorus Busker en Maria Helena Roozendaal. Overleden: Geene. RARSINGERHORN Nieuwe directeur van het werk dorp te Nieuwesluis. Wegens vertrek van den heer Dr. H. Lu- binski naar Palestina is tot Directeur van het werkdorp der stichting Joodsche Arbeid te Nieuwesluis benoemd de heer M. Katznelson. OUDE NIEDORP VoetbaL Rood-Wit speelde haar eerste competitie wedstrijd uit tegen St. Bavo I (Ursem). Uit slag 3—1 in het voordeel van Rood-Wit. Rood-Wit Junioren speelde uit tegen S.V.W. Jun. Uitslag 30 in het voordeel van S.V.W. W erkversch af f ing. Zaterdag jl. waren uit deze gemeente bij de centrale werkverschaffing in den Wie- ringermeerpoider geplaatst 11 arbeiders. Dienstplicht. De inschrijving voor den dienstplicht lich ting 1938 zal plaats hebben op 14 October a.s. GASBOEI WEGGEDREVEN Sleep omhoog gevaren en weer vlot getrokken. Hansweert 6 October Tengevolge van het wegdrijven van gasboei rood 2 uit het schaar van waarde, is gister morgen de Nederlandsche sleepboot ..Lauwerzee" van L. Smit en Co's in ternationalen sleepdienst met den tank lichter „Neerlandia" in het schaar van Valkenisse omhoog gevaren. De sleep- hooten ..Rotterdam" en „Zeehond" heb ben de sleep met hoogwater vlot ge sleept. waarna zij de reis naar Ant werpen heeft voortgezet. De vaartui gen zijn niet beschadigd. De gasboei is gisteravond weer op haar plaats .gebracht.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6