Andorra in het nauw Arrondissements rechtbank te Alkmaar ft Feuilleton Maandagzitting 5 October. Helder. DUBBELTJiiS AANHALIGHEID. De heer Koene, een proletariër met on bekend beroep, was gelogeerd in een Hel- dersch volkslogement, had daar kennis ge maakt met een mede aldaar in pension ver toevende dame Mej. Johauna Sch., reizende onder het romantische pseudoniem Lona, met een niet geheel blanco strafregister en bij de politie bekend als een „zwarte lijs ter." Dit bekoorlijke schepsel had nu in het' gezamenlijk pension stevig aangepakt met Henkie, ze speelde met hem het gezellige gezelschapsspelletje „kiele kiele kiele en wist toen meteen flapjes van 10 uit het zij zakje van zijn colbertje weg te goochelen. Henk was echter niet geneigd, die zakken- rolstershandigheid met den mantel der lief de te bedekken; hij deed aangifte en ma- damme Loïia sierde heden de canepee der zondaressen. Aan de welgevulde verdachte had de officier slechts 4 gulden ten laste gelegd; beter een half ei dan een leege dop! Het gaat niet bepaald om de hoeveel- held, want dan waren er delinquenten, die nooit meer van de buitenlucht zouden ge nieten. De straf werd bepaald op 1 maand, waarop Lona snikkend te kennen gaf dat zij er niet lekker mee was, wat de politie rechter best kon begrijpen, maar lieverkoek jes worden hier niet gebakken, juffrouw Lona! Helder. DE KARPERSTROOPERS HADDEN EEN OPLABABBER VAN DEN POLITIE RECHTER TE ACCEPTEEREN. De schilder met de verfkwast op non ac tiviteit Iicnk v. d. B. te Helder, had op Juni zijn zwager Jacob v. L. te logeeren en zij besloten hun ledigen tijd eens aangenaam te passeeren met een vischparfijtje. Zwager Hein zorgde voor het aas en het vischtuig en op de motor werd de tocht ondernomen naar de donkere duinen. Niet dat er in het duinzand karpers en baarzen rondzwom men, maar wel in een luxe vijver, eigendom van de gemeente en met de aanduiding, dat het visschen hier streng verboden was. De heeren zwagers stoorden zich echter niet aan deze waarschuwing en weldra hadden zij een paar vette karpertjes en een wit- vischje te grazen. De buit werd in een acte tasch gestopt en men zou de tocht naar huis aanvaarden. Doch eilaci! Inmiddels was de boschwachter Hagen gewaarschuwd en deze semi politieman kreeg op zijn beurt de brutale stroopers di rect te pakken. Karpers, witvisch, actetasch en vischtuig, kortom het complete spul werd in beslag genomen en het onderne mende tweetal, waarvan zwager Henk nog extra werd gesignaleerd wegens 2 ondergane veroordeelingcn, veroordeeld ieder tot f 20 boete subs. 10 dagen. Bovendien ging de mooie actetasch verloren, benevens de kar pers, maar die waren niet lekker meer, stonden in gebakken toestand op sterk wa ter en ging daar niet veel aan verloren. M e d em b 1 i k. DIE KERMISNACHT ZAL ARIE LANG HEUGEN. Een breedgeschouderd machinist in Me- demblikker gemeentedienst, A. G., had on danks het feit, dat hij zich mag verheugen in een groot gezin, in den kermisnacht van 9 op 10 Juni in zijn eentje de bloemetjes nog eens flink buiten gezet en zwierf om streeks 2 uur nog langs het kermisterrein. Toen kreeg hij ruzie met een landbouwer Nic Groot, ook nog op het oorlogspad over een eveneens, ondanks het vergevorderde uur, in de lorum verkeerende ouwe man. Er ontstond een frissche knokpartij, waarbij de wederzijdsche pusilanten elkaar geducht van katoen gaven. Onder meer gaf de ma chinist zijn tegenpartij een stevige watje kou in zijn aangelaat, en beet hem tevens in zijn duim en z'n dijbeen, wat de politie rechter motief gaf, toen Arie voor deze ka- nibalenstreken Maandag terecht stond, te informeeren of hij op biefstuk belust was. Hoewel Arie echter zijnerzijdsch beweerde, dat Groot hem ook gemeen had mishandeld, was hij de man, die ook in de rechtzaal de klappen kreeg en werd hij veroordeeld tot f 35 boete of 20 dagen en bij wijze van ex tra opfrisscher tot 2 maanden separatie in de petoet, voorwaardelijk met 2 proefjaren. Zeer terecht sprak de heer Officier zijn er gernis uit, dat een gemeentebediendê met vrouw met meerdere kinderen zich vermat nog zoo laat op de kermis te zwerven. Die boterham kon de veroordeelde ook nog mee naar huis nemen! W i e r i n g e n. EEN ONGEZELLIG STUK MENSCH. De heer Simon O. uit Wieringen had den Politierechter niet de eer gegund op zijn middagreceptie te verschijnen. Vermoede lijk ging er echter niet veel aan zijn afwe zigheid verloren, aangezien het rapport dat brigadier Bergsma over dit heertje had uit gebracht, niet bepaald vleiend genoemd kon worden. Hij werd op 21 Juni door den bri gadier aangehouden, omdat hij geen fiets- belastingplaatje kon toonen en verzette hij zich geducht, toen de Brigadier ter voldoening van zijn plicht, het rijwiel in beslag wilde nemen. Zijn recalcitrant op treden werd Simon heel kwalijk genomen en Officier en Politierechter werden het zielsroerend eens om Siem met een maand mikmummelen te gedenken. Winkel. EEN ALKMAARDER MET STEVIGE EN LOSSE VUISTEN. De in manchester gestoken timmerman Petr. Jos. Nic. van V. uit een bekende Alk- maarsche familie gesproten, is thans te Winkel woonachtig en kreeg daar op 5 Juni een geduchte heibel met den 16-jarigen bakker Klaas Butter van Lutjewinkel, die hij per ongeluk op de teenen trapte, toen hij voor een auto op zij moest springen. Pieter liet zich daarbij ook niet onbetuigd en onthaalde de aankomende deegkneder op een geducht pak rammel. Ons bakkertje nam dit echter ook niet voor zoete koek, deed aangifte en hoewel baas Duimstok ook door krachtige argumenten trachtte aan te toonen, dat ook Klaas en zijn fami lie niet voor de poes was, werd hij tot f 15 boete of 10 dagen veroordeeld. AnnaPaulowna. DAT LIEP MET EEN HEEL ZACHT SISSERTJE AF. Een arbeider uit Anna Paulowna, Johan de J., die thans als aanwinst van de ge meente Zijpe kan geboekt worden, trok gedurende zijn burgerschap van den A.P.- Polder ook steun, maar had zich onthou den de autoriteiten in kennis te stellen, dat zijn zoon George, dienstbaar was bij den landbouwer Romar en daar met kost en 7 gulden per week werd gehonoreerd. Toen deze fraude ter kennis kwam van den Of ficier, was Zijne Edelachtbare natuurlijk woest, want deze magistraat heeft een in gekankerde hekel aan dat geknoei door steuntrekkers. Een onderzoek werd inge steld, 'n kwaadaardige dagvaarding gefa briceerd, waarin vader Johan niets minder dan oplichting was ten laste gelegd en he den exposeerde de pipa van George dan ook op het zondaarsbankje. Maar na het verhoor van de getuigen, de ambtenaar van het steunbureau en baas Romar pakte het voor den delinquent niet onvoordeelig uit. Hét bleek/dat George behalve kost en loon, ook nog inwoning genoot en dus was de Officier genoodzaakt bakzijl te halen, vrijspraak te vragen, die dan ook door den Politierechter werd verleend. Met de zegepalm der over winning keerde Pipa naar zijn Heimath wieder! Anna Paulowna. HIER WAS HET: KIP. IK HEB JE! Die beeldspraak is feitelijk wat al te vlei end, want Hermanus O. uit Anna Paulowna, gelijkt meer op een oude magere haan, dan op een kip met begeerenswaardige eigen schappen. Ook Manus had zich te verant woorden, ten opzichte van knoeierij met zijn steunaangiften. Hij had namelijk verzuimd mede te deelen, dat zijn dochter 7 gulden per week verdiende in dienst bij de ver- eeniging „Huiszorg", president de spraalc- leerares mevr. Ds. Vorstman—Cramer van Raumgarten. Vader Hermanus moest zijn tekortkoming in de aangifte nederig er kennen. Hii had uit pure armoede gehan deld, zooals hij wist aan te toonen. Thans stond de oude heer er echter beter voor! Hij was werkzaam bij den aanleg van het met zoo veel smart verbeide rijwielpad langs den Heldersschen rijksweg, tegen summa summarum f 16.21 per week. De maand gevangenis, die de Officier hem wilde aan- smeeren, kwam hem dus al heel slecht ge legen, doch de Politierechter wist als ge woonlijk, ook hier weer raad, veroordeelde Manus tot 1 maand gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren en 10 gulden boete of 5 dagen. Al zoo kreeg de oneerlijke steuntrek ker zijn straf, de huisvader kon aan 't werk blijven en voor eventueele hervalling in de syniscsh opl os, zeer tot genoegen van alle aanwezigen. Groot was de vreugde, toen nog een 72-jarige getuige, C. de Jong, 't zij ne van 't geval kwam opdisschen en dit op uiterst komieke wijze deed, en dit werd nog erger, toen deze get. na afloop zijner ver klaringen, als 'n vorst bij de deurwaarder op 'n deftige stoel parmantig ging zitten. Met dit al raakte de verd. die zich echter 'met hand en tand verdedigde, op den ach tergrond. De Officier eischte tenslotte schor sing van de zaak, en gelastte verder onder zoek door den rechter-commissaris, zoodat te zijner tijd deze bloedige affaire weer op 't tapijt zal kómen, waarin wij ons nu reeds verheugen. Broek op L. EEN DIERENBEUL? De 69-jarige veehouder Matthijs B. te Br. op Langendijk, die vanwege 't raar omgaan met' beesten, in geen goede reuk staat, Hoorn. OOK EEN BEETJE DE MOTOR- EN EN RIJWIELWET BESTUDEEREN, WIM! De met prachtig melkboerehondenhaar, waar iedere vrouwelijke filmster naar zou kwijlen! bedeelde ondermachinist der Nederl. Spoorwegen, Willem Sch. te Hoorn, zegt goed op de hoogte te zijn van de soporwegwetten en reglementen, doch van de motor- en rij wiel wet heeft bij blijk baar geen kaas gegeten, althans hij werd te Wognum op 11 Juni aangehouden, om dat hij reed met. een nummerbewijs dat niet op zijn naam stond. Zijn onwetendheid kon evenwel niet als excuus dienen en de nieuwbakken automobilist werd dan ook veroordeeld tot 15 pop boete of 10 dagen. 't Viel hem zeker mirakel mee, want Wil lem knikte gretig ja, toen hem werd ge vraagd of hij met dit vonnis genoegen nam. Schagen. DAAR WORDT OP DEN GEESTERSINGEL MET HET NOODLOTSNUMER 13, GEEN MALLIGHEID MEE GEMAAKT. De ingezetene en muntgasgebruiker van de gemeente Schagen, Anth. Hubertus P., zat vermoedelijk op of omstreeks 29 Mei heel dun in zijn slappe was, de bekende crisisepidemie, die zoowel in Schagen als Roermond en Vlissingen wordt aangetrof fen en hij had nu leentjebuur gespeeld bij den muntgasmeter, die daartoe een operatie had ondergaan. De controleur van der Ben ontdekte de verbreking en constateerde een tekort van 77j/2 cent aan gasmunten. Toon was niet present vandaag. Zeker niet trots op zijn handigheid, waar trouwens geen reden voor was, aangezien hij met 1 maand cel-solo werd opgeknapt. H e e r h ug o w a a rd. CLOWNERIE IN DE RECHTSZAAL. Mishandeling werd de verdachte Evert S., jaar, landbouwer te Heerhugowaard ten laste gelegd, en nog wel mishandeling met een mes, benevens vernieling van een rij wiel, dus spitsten wij extra onze ooren en waren spoedig verdiept in 'n stukje land bouwerstragedie. Verd. zei dat get.. Stuijt hem overal belasterde, dat hij f 1000 had gestolen. Op 22 Juni kwamen zij elkaar te gen en 't was weer mis. Stuijt was toen op hem ingevlogen en had hij, verdachte, zich verweerd met 'n schotel, d.i. 'n stuk hout met spijker, dienende voor hek afsluiting. Stuijt, die bar op afbetaling sprak, deed zeer komiek en knauwde er op zijn Abes- moest zich heden verantwoorden voor 'n geval van dierenmishandeling, gepleegd te Broek op Langendijk, den 27sten Juni. Hij zou toen een tiental schapen, op zich zelf zeer tamme, goedige, zachte dieren, 'n lang touw om den hals hebben gebonden en zoo de wagen hebben opgesleurd, zoodat de ar me beesten, bijkans stikten, terwijl dit ge paard ging met stokslagen en schoppen van geklompte voeten tegen lichaam en snuiten. Albert Wever, toevallig passeeren- de, vond dit zóó walgelijk, dat hij aangifte deed. Borst deed 't voorkomen, alsof de aanbrenger van 't geval, 'n soort wrok te gen hem had, omdat hij hem als knecht had ontslagen. Een tweede getuige, de 63- jarige Abraham Dekker, die tegenover den verbalisant had gezegd, dat hij 't walgelijk vond, dat trappen en schoppen, die nota- bene zelfs had geholpen de stok op te speuren, stond nu zoo ellendig te draaien, dat de verbalisant, brigadier v. d. Bosch, toevallig aanwezig, werd opgeroepen. Deze hield zich aan 't verbaal, zoodat de hou ding van Dekker onbegrijpelijk was en 't vermoeden stijgt, dat deze onder sterke dwang van Borst staat. De Officier, dit 't geval belangrijk genoeg vond, maar klaarheid, volledige klaarheid wenschte, eischte schorsing der zaak en gelaste verder dat er een derde getuige zou worden opgeroepen, die naar wij hopen, licht zal kunnen brengen. Helder. EEN ONVERKWIKKELIJKE BIERAFFAI RE, OF DE BEDRIEGER BEDROGEN. De naam Heinekens, doet 'n echte bierlief hebber watertanden van genot. Hier was bepaald Riekele Johannes W., banketbak ker te Den Helder ook van op de hoogte, want naast allerlei heerlijke room taartjes en koekjes, verkocht deze bakker ook fleschjes pilsener van 'n Hengelosche brouwerij. Daar de biertjes niet erg hard gingen, omdat de naam onbekend is, was de bakker zoo vrij geweest er etiketten van de Heinekens brou werij op te plakken, met 't gunstige gevolg dat er spoedig heel wat omgezet werd. Maar de dwëegkwakker, die het succes al naar z'n hoofd begon te stijgen, had niet gerekend op Pieter Luyek, hoofdagent van de Heinekens fabrieken, die natuurlijk su biet werk maakte van deze trouweloosheid in den handel, waarop 'n maximum straf van 6 maanden of f 600 boete staat. Verschillende gedupeerde winkeliers, die bij den verdachte hadden gekocht hij bleek dus nog groothandelaar te zijn on derstreepten ten volle hoe zij leelijk waren bedrogen. Maar de officier die 't woord nam, liet leelijk voelen, hoe deze bedrieger zich zelf had bedrogen en vroeg de zeer hooge boete van f 200'of 60 dagen rijks brood eten. Begrijpelijker wijze sloeg de verdachte bij na achterover van de schrik. De politierechter deed wat water bij deze bieraffaire en bepaalde de uitspraak op f50 of 20 dagen. De in beslag genomen fleschjes bier, die ter tafel werden gebracht, vervie len aan vrouwe Justitia, die ze misschien bij 't diner zal verwerken. Helder. EEN HELDERSCHE NACHTAVONTURIER Nogmaals maakte Den Helder geen uit zondering op de al veel herhaalde regel. Bij de rechtzittingen neemt Helder door gaans het leeuwenaandeel en sluit altijd de rij. Ook thans was 't slot een Heldersch knal effect. In den nacht van 16 op 17 Mei, onge veer twee uren, gingen eenige jongelui in vroolijke stemming huiswaarts. De vroolijke stemming kwam natuurlijk van 't offeren aan de beruchte Bachus. Het groepje be stond uit den electricien Jan Sch., 28 jaar, die als verdachte optrad, en de getuigen Mattheus Smits, kleermaker en Dorus Dort- mundt, monteur. Toen dan na veel omzwervingen de Spoor straat was bereikt, piepte Sch. er tusschen- uit en was ineens verdwenen. Smits wan delde met zijn vriend verder en ging een portiek van den heer Gerrit van Baaren be vuilen. Doch hij had nog geen stap in de portiek gezet of met een donderende klap viel de automatische weegschaal neer, ter wijl de verdwenen Sch. hollende wegvlucht ten. Maar hij werd slachtoffer en moest zich verantwoorden wegens vernieling. Hij trachtte nog de schuld op zijn kornuit Smits te werpen, wat hem niet gelukte en hem lang niet ten goede kwam. De officier trok flink van leer en eischte f 60 boete of 30 dagen. De politierechter, die wel wist dat ver dachte wegens geregelde werkloosheid zoo veel niet kon betalen en die den man een rem wilde geven, gaf f 25 of 15 dagen, be nevens 2 maanden voorw. gev. straf met 2 proefjaren en toewijzing der vordering ad f 47. DE KLEINSTE REPUBLIEK TER WERELD TRACHT HAAR ONAF HANKELIJKHEID TE BEWA-. REN Andorra, October 1930 De kleinste republiek ter wereld, bet berglandje Andorra met zijn iets meer dan 5000 inwoners, die in dertig dorp jes in een dal van de Pyreneeën wo nen, heeft haar uiterlijk onder den in druk van den Spaanschen burgeroor log geheel veranderd Een politiemacht van dertig Fransche genarmen waakt over de politieke en staatsrechterlijke onschendbaarheid va nde republiek die haar ontfhankelijkheid in het jaar 1278 gekregen heeft en in het jaar 1806 van Napoleon een grondwet ontving. De Fransche gendarmes patrouilleeren op het oogenblik de hoofdstad van het land en de wegen af. Aan de openbare gebouwen zijn plakkaten opgehangen* waarop te lezen staat, dat alle bijeen komsten van buitenlanders verboden zijn. Dit verbod geldt bijzonderen na druk voor de vertegenwoordigers van linksch Spaansche organisaties, zooals de Consejo Nachinal de Trabajo, den Nationalen Arbeidsraad en den Bond van Iberische Anarchisten. De raad van vierentwintig, de regeering van Andorra, dat onder de souvereiniteit van Frankrijk en den Spaanschen bis schop van Urgel staat, zoekt uit vrees voor het overslaan van de revolutie uit Spanje hulp bij de Fransche regeering zoolals zij dit reeds in hét jaar 1933 gedaan heeft, toen een schaar van 60 jonge boeren het parlementsgebouw van Andorra bezette enden Raad tot invoering van het algemeene kiesrecht voor mannen dwong, wat tenslotte na „langdurige onlusten" ook gelukte In dertijd herstelden Fransche gendarmen weer orde en rust. Ook thans hebben de regeeringsautoriteiten van de republiek Andorra aan den bevelhebber van de gendarmerie die eenigen tijd geleden „Andorra la Vieille" binnenrukte, vol ledige vri.jheid tot handelen gegeven in alle aangelegenheden, die betrekking hebben op de orde en rust van het land Er werd echter uitdrukkelijk op gewe zen, dat de gendarmerie uitsluitend als politie- en niet als militaire macht te beschouwen is; buitenlandsche troepen kunnen het land niet betreden zonder de territoriale integriteit van de repu bliek te schenden. Naar alle waarschijnlijkheid zal bin nen korten tijd ook nog een Fransch ski-regiment naar Andorra verlegd worden -maar ook slechts met het doel om de post uit Andorra over de sneeuwbedekte Pyreneeën naar Fran- kri.lr te brengen. Vroeger werd alle post uit Andorra over Puigeerda in Spanje naar het Fransche plaatsje Bourg Madame gebracht. Dit is op het oogenblik tengevolge van den burger oorlog in Spanje onmogelijk. (v.p.b.) 24. „Hij zal niet ver komen" verzekerde hij en keek juist bijtijds op om zijn omvangrijke ge stalte tuschen een bezwijmend meisje en den harden weg te kunnen plaatsen. Meteen stond hij op, nam de bewustelooze Barbara in zijn armen en keek de straat af. Dennis was niet meer te zien maar achter de ramen begonnen hier en daar al nieuwsgierige gezichten te ver schijnen. Daar was Keating niet erg op gesteld en hij hinkte met zijn laat naar de open deur. Door zijn scheen er tegen te stooten vond hii in de hal een stoel, legde Barbara daarin en be gon daarna den muur te betasten om den scha kelaar te vinden. Toen het licht aan was, keek hii eens rond en luisterde Er was in het huis niets te hooren, en een oogenblik wist hii niet, waar hij aan toe was Hij zag het naambord. De bewoner van flat 1, Smythe, was volgens het kaartje niet thuis. Evenmin mevrouw Hillborough van flat 2, maar de heer Ralph Teyst was thuis. Niet thuis zou meer overeenkomstig de waarheid, geweest zijn, overpeinsde Keating, terwijl hij bedenke lijk naar Barbara keek. Hij vond het kil in huis Daarom trok hii zijn jas maar uit en sloeg die om haar heen. Juist was hij aan 't overleggen of het raadzaam zon zijn. haar naar boven te brengen, toen hii den vreedzamen blik van detevtive-sergeant Brown ontmoette, die in de deuropening stond. „Kerrow zit achter hem aan, mijnheer" meld de hij. Keating knikte. „Ik dacht wel, wat we niet lang zouden hoe ven te wachten, eer onze Dennis het een of an der ging ondernemen' zei hij langzaam. „Kom mee naar boven". „En de dame hier, mijnheer? Zal ik haar mee nemen?". „Iemand zal dat in elk geval moeten doen, dus vooruit maar!" Hii ging opzij en liet Brown met Barbara in de armen voorgaan. De drie trappen van dit huis waren de langste en moeilijkste die Keating ooit beklommen had. Hij bedacht er nieuwe en hoogst oorspronkelijke benamingen voor. eiken keer dat de gekwetste teenen van zijn linkervoet met een trede in aanraking kwamen. Boven op den overloop vond hij 'n schakelaar en maakte licht. Haast het eerste, wat hij zag was een voet die uit de deuropening stak en waarvaan een roode pantoffel afgegleden was. Hij knikte in de richting van het lijk en zag in een oogopslag alles, wat hij wilde weten. „Je zoudt dat kind beter naar haar slaap kamer kunnen brengen" zei hij over zijn schou der heen. „Als ze bijkomt en Ralph ziet...." „Is hij dood?" „Dat hoop ik voor hem". Keating liet zich op zijn knieën vallen en stelde een haastig onderzoek in. Hii was daar nog mee bezig, toen hij achter zich een zwak geluid hoorde. Hii wendde zich om en begreep dat Barbara aan Brown's armen ontsnapt was Gefascineerd stond zii naar haar vaders stoffe lijk overschot te kijken. „Je koD beter naar je kamer gaan, jonge da me". bromde Keating en maakte een beweging om zich tusschen haar en Ralph's gezicht te plaatsen. Zij wankelde een beetje en ging zon der wat te zeggen de zitkamer in. Keating haalde de schouders op en volgde haar. Op een tafel bij.het raam stond een telefoon; hij nam den hoorn op en vroeg een nummer aan. Zoo dra hij verbonden was met den politie-dokter der divisie, lichtte hij dezen vlug en zakelijk in en hield een tweede gesprek met de Mortuary. Daarna wendde hij zich weer tot Barbara, die in een leunstoel zat en recht voor zich uit staar de. „Je hoorde eigenlijk in bed te liggen" zei hij ruw. „Maar als je je goed genoeg voelt om mij te vertellen, wat er gebeurd is...." „Ik voel me heel goed maar er is niet veel te vertellen. Ongeveer twintig minuten geleden werd ik wakker door een geluid, alsof er iets viel. Ik ging naar de deur, opende ze en zag. Zij hield op en Keating maakte den zin voor haar af. „Oom Dennis. Heb je het schot iiiet gehoord?" „Neen". Zij sprak rustig, maar wel merkte hij op, dat ze bleek was geworden. Een oogen blik was hii bang. dat zij flauw zou vallen. Haar eigenaardige kalmte.- was niet natuurlijk en hij wist bij ondervinding, dat het een gevaarlijk verschijnsel was. De reactie zou des te hevi-r ger zijn. „Ik geloof, dat je liever niet meer moest pra ten", begon hij. Maar zij keek op en antwoord de: „U verwacht een zenuwcrisis niet? Wees maar 'niet bang. De manier, waarop hij gestor ven is heeft mij erg getroffen maar wat hij dood is Ralph en ik waren geen vrien den". Zij keek langs hem heen en rilde. Keating spitste zijn lippen bij het gemeenzame gebruik van haar vaders voornaam. Zij zag het: „Ralph en ik hebben ons nooit vader en doch ter gevoeld" zei ze. „Ralph was niet van dat soort. Hij haatte mij, en ik geloof, dat ik hem ook haatte. Miin heele leven heeft hii al het mo gelijke gedaan om mii verdriet te doen. Toch is het moeilijk, hem te haten nu" Keating bleef zwijgen. Hij dacht aan een ar me vrouw, wier leven Ralph ook had bedor ven. „Hii was een lastig heer" zei hii weifelend. Barbara antwoordde niet. Uit de gang kloriK het geluid van voetstappen. „Daar zullen de lni van Mortuary zijn" meen de de inspecteur en stond op. Hij was er bij, toen de grijze politiedokter den doode vlug onderzocht en toen de meegekomen beambten het lijk naar beneden brachten waar de ambulance wachtte Keating en de politie dokter drukten elkaar de hand en Keating keerde naar Barbara terug Hij vond haar nog,- zooals hij haar had verlaten, maar nauwelijks hd zij hem terug zien komen, of zij barstte uit in hartstochtelijke ontboezemingen: (Wordt vervolgd.,

Schager Courant | 1936 | | pagina 8