Plaatselijk Nieuws met Dekens Niet langer gewacht Prima wn'len Dekens Blaauboer Raad Noordscharwoude DE JONGE MIDDENSTANDERS. In het Noord-Hollandsch Koffiehuis ver gaderde Vrijdagavond de afdeeling Schagen van de A.M.J.O. De belangstelling was zeer gering. Om pl.m. half negen opende Mej. R. Vrïe- link. bij afwezigheid van den Voorzitter, den heer C. Sneets, deze vergadering. Spr. heet allen welkom, in het bijzonder den heer M. C. Tuinman, voorzitter van de Schager Handeldrijvende en Industr. Midd. Vereen. en deelde mede, dat de heer Schmalz had bericht, zich niet meer als ad viseur beschikbaar te stellen en wel door zakelijke omstandigheden. De notulen van den secretaris, C. Ma- rees, werden zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging goedgekeurd. De ihiekomen stukken en mededeehngen leverden geen stof tot besprekingen op. Wat de gehouden Landdag te Zeist be treft, deze is zeer interessant geweest; men had 'zich geamuseerd en bovendien veel ge leerd. Eén bezoek aan een volgende Land dag werd door de deelnemers aanbevolen. Bespreking Winterprogramma. Ingeko men is een lijst van sprekers van 't Jeugd- bestuur, waaruit een keus kan worden ge maakt Besloten wérd iedere maand een verga dering te houden en daarvoor een spreker uit te noodigen, voorkomende op genoemde lijst en wellicht aan te vullen met andere sprekers. Getracht was, reeds op deze vergadering een spreker een lezing te doen houden, die dan zou behandelen het onderwerp „Wat is devaluatie", een onderwerp dat juist nu in het brandpunt der belangstelling staat. Hier in was men echter niet geslaagd. Toch ligt het in het voornemen om dit onderwerp door een spreker te doen behandelen. Ook „de taak .van den jongen midden stander" en „humor in het zakenleven" werden dankbare onderwerpen geoordeeld; zoo ook een lezing betreffende de Kamers van Koophandel. De heer Tuinman beval aan, om eens een avond te luisteren naar een autoriteit op postaal gebied. Want daar weten ook 90 van de 100 niets van. Verder ligt het in de bedoeling, avonden althans 1 avond, van eigen krachten te houden. De eerste vergadering werd alvast be paald op den lsten Donderdag in Novem ber. De heer Tuinman las hierna een stukje voor uit een boekje van de Uitg. Mij. Suc ces, een onderdeel van een serie boekjes, die buitengewoon leerrijk zijn, vooral voor de jongeren. Hier betrof liet b.v. het leiden eener vergadering. Van deze serie zal iets besteld worden. Van groote beteekenis werd het geacht, om zoo'n boekje op een vergadering te be handelen. Bij de rondvraag kwamen nog eenige kwesties van internen aard aan de orde. waarna sluiting volgde onder dankzegging voor de aangename besprekingen. EEN GROOT SCHIP IN DE HAVEN. Dat onze haven ook zeer groote schepen kan bevatten bleek gistermiddag toen het 904 ton groote schip Hermina ligging in de haven nam. Het schip was met zand gela den, bestemd voor de wegverbetering aan de haven. Schipper Stoutjesdijk uit Nu- mansdorp was de kapitein van dit tot nu grootste geladen schip, dat, onze haven binnenvoer. MICA 1936. Thans ten tweede male vertoonde het Mica-vliegtuig zich boven Schagen en deel de zijn gaven uit. De gelukkige vinder was nu de heer J. Jong, Hoep alhier. SPARTA-NIEUWS. A.s. Zondag ontvangt Sparta 1 voor de competitie de nieuwe 4 e klassers Watervo gels 1 uit Den Helder. Hoewel de jongste in de afdeeling, blijken deze vogels niet ge makkelijk te vangen, tot nu toe werd ten minste door hen geen enkele wedstrijd ver loren. De gedachte dat de Watervogels met M.F.C. wel tot do zachte kostjes zouden worden gerekend is dus finaal mis en me nige tegenstander zal nog ondervinden dat Watervogels over een zeer snelle en ont zettend zwoegende ploeg beschikt. Ook Sparta 1, dat Zondag voor het eerst tegen Watervogels I speelt, zal ondervin den, dat er hard gewerkt zal moeten worden om van de jongste 4e klasser niet te ver liezen. Wij twijfelen er echter niet aan of. daar de Spartanen hij voorbaat weten dat men Watervogels kan rekenen tot de sterk ste, ook de Spartanen voor de volle 100 pet. hun krachten en techniek zullen geven om te trachten Watervogels te slaan Boven dien kan Sparta 1 de beide winstpunten zeer goed gebruiken, daar de resultaten tot nu toe, doordat vrouwe Fortuna steeds abui* 150 x 200 vanaf f 4.25 Schagen. WIJ GEVEN MICA'S was met haar onmisbare hulp, niet erg schitterend waren. Laten wij dus voor Sparta 1 hopen dat zij winnen en voor het ongetwijfeld talrijke publiek dat men getuige is geweest van een spannende en sportieven wedstrijd. THEATER ROYAL. ONE NIGHT OF LOVE. Met Grace Moore in de hoofdrol. Is het wonder, dat wij vandaag en mor gen een stampvol Theater Royal verwach ten, nu de energieke directie een stuk brengt als „One night of love", met Grace Moore in de hoofdrol. De groote charme en wondermooie stem van deze talentvolle artiste grijpt direct en houdt vast in de spannende levensroman, welke zich op het witte doek voor onze ver rukte oogen afwikkelt. In een radio-studio geeft een jong char mant meisje, Mary, voor een dankbaar pu bliek een demonstratie van haar kunnen, hopende op deze wijze den eersten prijs als „meest talentvolle zangeres" te behalen Groot is de teleurstelling voor haar en haar ouders als blijkt dat haar geringe routine het onderspit heeft moeten delven. Met het weinigje geld dat haar rest be sluit Mary naar Napels 's werelds schoon ste stad, waar sinds menschenheugenis talenten van diverse pluimage zich tot min of meer bekende art'sten hebben opgewerkt, te verstrekken. Het is daar dat haar stem de aandacht trekt van den beroemde maestro Monti- verdi, die vastbesloten is dit ontluikende talent tot volle ontplooiing te brengen. Hij zoekt haar op in haar kleedkamer en be spreekt met de overgelukkige Mary de wederzijdsche condities. Speciale nadruk legt hu op het onmogelijke van een liedes- verhouding tusschen leermjester en leer linge, aangezien de ervaring met een vorige pupil, Laly, hem geleerd heeft dat serieus onderricht geven niet kan gaan met tee- dere gevoelens over en weer en de daaruit voortvloeiende verwaarloozing van het be oogde doel. Eindelijk is de dag gekomen, dat Monte verdi het aandurft zijn pupil voor het voet licht te brengen. Het is een nieuwe erva ring voor Mary, temeer daar het succes enorm is. Haar naam prijkt in „head-lines" op de voorpagina's van de plaatselijke bla den. Ondanks alles blijken ook tusschen leer linge en leermeester diepere gevoelens te zijn ontstaan. Alles wordt echter in de war gestuurd door de vorige geliefde van den Maestro. Het bappy-end komt natuurlijk, maar niet dan nadat de zangers en de film-pro ducer ons in klank en beeld hebben doen genieten van hun hooge artistieke gaven. SLAGERS EN DE ARBEIDSWET. De arbeidsinspectie verzoekt ons een be roep te doen op de medewerking van het publiek ten einde de overeenkomst, welke is tot stand gekomen tusschen voornoemde inspectie en de Schager slagers, goed te doen functioneeren. Daartoe dient men zich van koopen te onthouden in de middaguren tusschen 12.30 en 13.30 uur en 's Zaterdagsavonds na 9 uui Wij voldoen gaarne aan dat verzoek en wekken op zich daaraan stipt te houden, opdat de slagers, door hun wensch om de klanten te gerieven, niet in conflict komen met de voorschriften der arbeidswet. N.V. Bouwkas „Rohyp". Uit de gegevens van bovengenoemde Bouwkas blijkt, dat bij de laatste toeken ningen van Rentelooze Onopzegbare Hypo theken, wederom aan diverse deelnemers een bedrag van gezamenlijk f42 000 is ver strekt, voor het bouwen of koopen van een .huis, of wel voor aflossing van bestaande hypotheken. Inderdaad een mooi resultaat, waarover de deelnemers ten volle tevreden kunnen zijn en een mooie gelegenheid opent, voor het verkrijgen van een eigen, onbelast bezit. Voor verdere inlichtingen verwijzen we naar de in dit nummer voorkomende ad vertentie. Uit onze Omgeving BERGEN Enkel gebroken. Gistermiddag om kwart voor vijf had op het fietspad tusschen Alkmaar en Bergen, hoogte van den Groeneweg een aanrijding plaats tusschen twee fietsers. Een dame een zekere mevr. Roos uit Bergen aan Zee, begon plotseling te slingeren, waardoor een achter haar rijdende fietser op haar inreed. Beide kwamen te vallen. De dame kwam zoo ongelukkig terecht, dat zij een enkel brak. Dr. Poot verleende haar de eerste hulp. De gemeentebegrootlng 1938. Ingrijpende bezuiniging geboden. Naar wij vernemen is de gemeentebegroo ting 1936 door het gemeentebestuur van Ge deputeerde Staten terug ontvangen. Gedeputeerde Staten geven te kennen, dat alle ontvangsten zoo hoog mogelijk moeten worden opgevoerd en de uitgaven zoo krap mogelijk moeten worden geraamd. Naar de meening van Gedeputeerde Sta len zal de gemeente moeten kunnen volstaan met een ex tra-bij dra ge uit het Werkloosheids subsidiefonds van ongeveer f9600.—; door Hurgemeester en Wethouders was aange vraagd een extra-bifflrage en een belasting 'ujdrage tot een totaal bedrag van ongeveer f39000.—, zoodat op vele posten ingrijpend "al moeten worden bezuinigd. De Raad zal binnenkort bijeengeroepen worden ter behandeling dezer aangelegen heid. Een goede vangst Door de politie alhier, is in den vroegen ochtend proces-verhaal opgemaakt tegen C C. en R. W., twee bekende stroopers uit Eg- mond aan Zee, welke op hun strooptocht bij de Franschman op heeterdaad werden be trapt. Een aantal strikken werden in beslag genomen. De politie had blijkbaar een fijne neus daar zij denzelfden ochtend omstreeks half twaalf de hand wist te leggen op den be- ruchten Egmondschen strooper J. Z. Bij hem werden eveneens talrijke strikken ge vonden. Predikbeurten. Ned. Herv. Gemeente: 10 uur v.m.: Ds. F. W. J. v. d. Kieboom. E.V. Maranatha (Dr. v. Peltlaan 1): 10.30 uur v.m.: Ds. H. Bakker van Am sterdam. BERGER SPORTVEREENIGING. Het eerste elftal voor een moei lijke taak. De reserves en de A-adspiranten kunnen winnen. Het eerste elftal ontvangt morgen aan den Kerkedijk, Alcmaria Victrix 4 en staat onge twijfeld voor een moeilijke taak. Gezien ech ter het goede spel der Bergenaren in de twee laatste wedstrijden, hebben we genoeg ver trouwen in de ploeg om te voorspellen, dat de beide doelpunten te Bergen blijven. Maar. dat er van het begin tot het einde hard voor de overwinning moet worden gevochten, staat wel vast. B.S.V. komt met dezelfde op stelling in het veld, als j.1. Zondag tegen Vrone. Er bestaat een kleine kans, dat Cor Coevert, die z'n dienstplicht in het garni zoen Amersfoort vervult, niet van de partij kan zijn. In zijn plaats zal dan Han Petri links back spelen. B.S.V. staat aan den kop van de rang lijst en de jongens begrijpen ten volle, wat dit beteekent. Ze willen probeeren er te blij ven en zullen daarom zeker hun uiterste best doen. „Good luck boys". We zullen- helaas den wedstrijd niet zien, doch hopen Zondagavond hij onzen terugkeer van een overwinning te mogen hooren! De reserves gaan naar Egm. Boys 2 en hebben ongetwijfeld een goede kans om te winnen. Het tweede elftal zit goed in elkaar dat hebben we j.1. Zondag kunnen zien en als de voorhoede leert schieten, dan zal B.S.V. 2 ongetwijfeld aan het einde van het seizoen een eervolle plaats op de ranglijst innemen. Heel wat anders dan het vorige aar, toen het een haarUe had gescheeld, of ze had degradatie-wedstrijden moeten spelen De A-adspiranten krijgen Alkm. Boys B op bezoek en als de jongens inderdaad spe len voor wat ze waard zijn, dan moeten zij heide punten in Bergen kunnen houden. De nloeg speelt weer in haar oude onstelling daar .Tan v. d. Plas in de voorhoede een mis lukking is gebleken en Plet Wijers niet zeer betrouwbaar was op de backplaats. Zelfs niet tegen een zwakke ploeg als D.T.S. a. Daarbij komt, dat aanvoerder Kuipers alle eigenschanpen mist, die een spil moet heb ben en in de achterhoede o.i. heel wat be ter op z'n plaats is. Laat de middenlinie er nu vooral aan denken, de voorhoede niet al te veel op te stuwen. Dat is een methode welke zich moet wreken. ZJJPE Ten vervolge op het in het nummer van Vrijdag voorkomende bericht omtrent sa menstelling van de plaatselijke commissie van advies v. h. MiddenstandsborgstelHngs fonds voor deze gemeente; kunnen we nog mededeelen, dat het lid P. S. de Nijs te Burgervlotbrug het secretariaat dezer com missie zal waarnemen. ST.M A ARTENS VLOTBRU G. De bakkersknecht van den heer Mole naar alhier kwam gistermiddag in botsing met een motorrijwiel. Doordat hij naar het sloopen van de betonplaat in den Rijksweg keek, vergat hij een ©ogenblik het tegen komende verkeer, met het noodlottig gevolg, dat een motorrijtuig tegen hem opbotste. De gevolgen waren gelukkig niet ernstig, daar de motorrijder zeer kalm reed. Motorrijder en duopassagier zoowel als de bakker vie len op den grond. Voor de verstrooide deeg- kneder werd de dokter nog opgebeld, die zeer spoedig ter plaatse was. Hulp be hoefde hij gelukkig niet te bieden Het on geval liep af met een vernielde fiets en een flinke schrik. PETTEN. Centraal Bioscoop. Blijkens advertentie in dit nummer komt de bekende Centraal Bioscoop weer tijdens de Pettener kermis. Deze bioscoop, welke hier in Petten reeds zoo'n goede naam veroverd heeft, zal het er zeker op aanleggen om dezen naam hoog *e houden en zoo mogelijk nog steviger te vestigen. De in dit nummer aangekondigde film „Mazurka", zal hiertoe ongetwijfeld bijdra gen. Op meerdere plaatsen beeft men bier mede reusachtig succes gehad. Te Oud karspel moest op veelvuldig verzoek een tweede avond worden gegeven. Dit zegt ge noeg! HEER-HUGOW AARD Aan den heer W. Langedijk, schilder te Oude Niedorp, werd vergunning verleend tot bouw van een woonhuis, aan het Ver laat op een perceel land, door hem aange kocht van K. Dekker. De tuinbouw-cursus, dezen winter in de H. Familieschool aan het Kruis, te houden door de plaatselijke afdeelingen van den L.T.B., werd Donderdagavond geopend met een zestiental leerlingen. Mede aanwezig waren diverse bestuursle den. Door den heer Quant werden de leer lingen toegesproken en hen er op gewezen, dat ofschoon de tijden slecht zijn de tuin bouwer niet moet versagen, doch zich steeds meer moet trachten te ontwikkelen in een richting, die hem de grootste productie van den bodem waarborgt. OUDE NÏEDORI Harddraverij De uitslag van de verloting ter gelegen heid van de gehouden harddraverij luidf als volgt: Ie prijs (fiets! B. Zutt, Waarland 2e prijs (theemeubel! C. Bakker. Slootgaard 3e prijs (nest pannen! C. Tesselaar. Zijde wind; 4e prijs (pollepelrek) C. Dekker. Nieuwe Niedorp; 5e prijs (kolenkit) Abr. Ligthart. R. K. Bond van Groote Gezinnen De ouderavonden, welke vanwege dezen bond worden gehouden, zijn thans vastge steld en zullen worden eehondon on Wous dagavond 21 en 23 Oct.. 4. 11, 13 en 25 Nov as.. n.I. 2 avonden bij den heer Ligthart. 2 avonden hij den heer Brouwer en avonden bij den beer Pepping. De avonden staan onder leiding van den zeerèerw. Pater Nathanael Gemki O.F.M. Eiken ochtend verstijfde vingers Hulpbehoevend door rheamatische pijn. De heer R. G. S. schrijft ons: „Ik had rheu- matische pijn in handen, knieën en voeten Het was zoo erg, dat ik een stok moest ge bruiken om te kunnen loopen, en 's ochtends bij het opstaan waren mijn vingers steeds verstijfd. Ik gebruikte tallooze pijnstillende middelen, maar het. hielp niets. Totdat ik eens den raad opvolgde om Kruschen Salts te probeeren. Nadat één flacon gebruikt was. toonde zich reeds aanmerkelijke verbetering: voordat ik de tweede flacon ophad, was mijn rheumatische pijn volkomen verdwenen, en zij is gelukkig nooit meer teruggekomen. Dit kan ik U wel zeggen, zoowel mijn vrouw als ik raden Kruschen Salts direct aan, zoodra wij van iemand weten dat hij aan rheuma- tiek lijdt." Rheumatische pijnen en kwalen als spit, ischias, jicht, ontstaan maar al te dikwijls door een te groote hoeveelheid urinezuur in het lichaam. Urinezuur, een der afvalstoffen van het organisme moet uit het lichaam ver wijderd worden door de afvoerorganen. De zes minerale zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, bevorderen sterk en op ge heel natuurlijke wijze de werking van deze organen, waardoor de gevaarlijke afvalstof fen, als urinezuur e.d., zacht en volkomen uit het lichaam worden verwijderd, zoodat de oorzaak van de rheumatische pijnen wordt opgeheven. Het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen afnemen om tenslotte geheel te verdwijnen.Hierdoor zal ook Uw geheelo gezondheidstoestand verbeteren. Uw levens lust, weerstand en energie keeren terug, zoo- als in TTw beste laren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar hij alle apothekers en erkende drogisten k f0.40. f0.70 en 1.60 per flacon, omzetbe lasting inbegrepen. Let op, dat op het eiket op de flesch, zoowel als on de buitenverpak king, de naam Rowntree Handels Maatschap- nij. Amsterdam voorkomt. LANGENDJJK OUDKARSPEL EEN JUBILEUM Zooals misschien nog niet algemeen bekend mag heeten herdenkt de heer P. Heertjes te Oudkarspel Zondag 1 No vember 1936 den dag. waarop hij voor 25 jaar tot kantoorhouder der posterijen in deze gemeente werd benoemd. Ten einde deze dag niet onopgemerkt telaten voorbijgaan heeft zich een comité ge vormd. dat zich ten doel heeft gesteld den jubilaris op dien dag te huldigen. Het bestuur van dit comité bestaat uit de heeren A. J. Wijnveldt burgemeester eere-voorzitter. Ds. Van Dijk. T.M.K. van Loo secretaris. F. Moeyes. penningmees ter. Het bestuur wordt bijgestaan door personen van alle gezindten en richtin gen uit de gemeente. In een daartoe ge-, houden büeenkomsf werd besloten dat een aantal gehuwde dames zich bij de burgerij zal vervoegen met lijsten, ten einde hieron te willen inteekenen om den heer Heertjes een blijvend aanden ken te kunnen aanbieden, uit erkente lijkheid voor de welwillendheid waarme de hii de burgerij in ziin ambt steeds ten dienste is geweest en is tegemoet getre den. Verwacht mag worden dat de belang stelling voor dit feit evenredig zal zijn aan de verdiensten van den heer Heer tjes. Maandag a.s. voorm. 10 3^4 uur hoopt de Commissaris der Koningin in deze nrovincie zijn vieriaarlifksch bezoek aan deze gemeente te brengen. De commissaris wordt vergezeld door <*ep hoofdambtenaar van de Provinciale griffie die bij die gelegenheid de gemeen te-secretarie en hare administratie in specteert. NOORDSCHARWQUDE. Winkelpui aangereden. Bij het laten passeeren van de autobus uit Alkmaar, kwam de vrachtwagen van den heer P. B. uit Amsterdam in aanraking met een der winkelpuien van het Langen- dijker Warenhuis, met gevolg dat een groot spiegelruit brak. Het is op deze plaats een nauwe passage ".oodat vaak krap uitgehaald moet worden. Daar de vrachtwagen zwaar geladen was. helde deze eenigszins over en werd hierdoor de pui aangereden. Een en ander zal zeer waarschijnlijk wel door verzekering geregeld worden, werd ons medegedeeld. De raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagavond 3 uur in het gemeentehuis. Allen waren aanwezig. Voorzitter de heer .Thr. A. L. v. Spengler. Secretaris de heer Reinders. Ten aanzien van de bijdrage aan het Mid- denstandshorp-sjpllingsfonds geven Ged. Sta ten in overweging om deze bijdrag over 5 'arf»n te verdeel en. Na ponigp toelichting werd aldus besloten De Instructie van den gemeente-ontvan ger wordt eenigszins gewijzigd. Subsidie Burg. Armbestuur. Het Burgerlijk Armbestuur verzocht een extra subsidie te mogen ontvangen van f250.—. B. en W. stelden voor. dit verzoek In te willigen, mede in vreband met de reeds verleonde subsidies. Aldus besloten. Bh dra oen voor schoolbezoek bui ten de gemeente. De heer De Kraker vroeg een bijdrage in de kosten van het vervoer van zijn zoontje naar de school voor buitengewoon lager on derwijs. Wordt toegestaan. Door de vereen. „Nazorg" te Alkmaar werd verzocht ten behoeve van de aldaar geplaat ste P. Koopman een jaarlijksche bijdrage ie willen verleenen van fl2o.— B. en W. merkten op, dat voor meerdere kinderen reeds een vergoeding werd gege ven voor vervoer. Noordscharwoude heeft zich niet onbetuigd gelaten. B. en W. meenden echter in verhand met den finan- cieelen toestand der gemeente het verzoek te moeten afwijzen. De heer Van den Abeele vond het een belangrijk bedrag. Spr. merkte op, dat wanneer het kind nu in de gemeente terug kwam het niet gemakkelijk zou zijn iets voor hem te vinden. Als de mogelijkheid nog bestaat om een bruikbaar lid van de maatschappij te maken door het werk van „Nazorg" kan spr. zich er mee vereenigen. De heer Kwadijk is het met den heer Van den Aheele eens. De Voorzitter deelde mede. dat Indertijd de bedoeling voorzat de kinderen die het ge woon L.O. niet konden volgen, iets te laten leeren door het bezoek aan de school voor buitengewoon L. O. Dit gaat echter te ver. Het is niet vast dat als geen subsidie wordt verleend, het kind weg moet van de school. Na nog eenige besprekingen werd met de stemmen van de heeren Van der Abeele en Kwadijk tegen het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer W. Kuin verzocht voor zijn in den leerplichtigen leeftijd vallenden zoon Adrianus. die sinds 1 September de bijz. school voor U.L.O. te Alkmaar bezoekt, een vergoeding te mogen ontvangen voor de kosten verbonden aan het bezoeken van die school, bedragende f 1.25 per week. De meerderheid van B. en W. stelt voor op dit verzoek gunstig te beschikken en de helf voor rekening der gemeente te nemen De minderheid wil bijdragen. Na een poosje in comité te hebben verga derd, gaf de heer Ootjers. de minderheid, zijn meening ten beste. Spr. zou in dit ge val liever niets geven, maar met V* gaat men ver genoeg. De heer Van den Abeele had vreemd opge keken, toen hii dit adres las in een gemeen te waar een U.L.O. school is gevestigd. Spr. meende, dat men niet verplicht was een bij drage te verleenen, omdat het hier geen La ger Onderwijs betrof. Het lager onderwijs (vakken a tot k) kan op de R.K. School al hier worden genoten. Spr. sluit zich aan bij den heer Ootiers, al is spr. van overtuiging, dat de heerK. wanneer hij in beroep ging van een afwijzende beslissing, geen gelijk zou krijgen. Spr. stelde voor, geen subsidie te geven. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat men wel verplicht was een bijdrage te geven. U.L.O. is wel lager onderwijs. De heer Schrijver meende dat 50 pet. In verband met de gezinssamenstelling wel noodig was. Spr. vond dat er zoo'n ver schil bestond in de geestesrichting als het betrof zaken voor het openbaar en het bij zonder onderwijs. De kweekeling met acte voor de ULO is er zonder slag of stoot door gekomen. Voorzitter merkte op, dat daarin een groot verschil bestond. Het gaat niet over open baar of hijz. onderwijs, maar om de toestand van het gezin. De heer Ootjers verklaarde dat bij hem niet heeft voorgezeten het bijz. onderwijs te treffen. Daar gaat het niet om. De heer Kooij wilde de vergoeding, zoo laag mogelijk stellen om de eigen ULO- school, welke door alle gezindten wordt be zocht, te steunen. Na nog eenige besprekingen in tweede in stantie werd het voorstel der meerderheid verworpen met de heeren Duyves en Schrij ver voor. waarna het voorstel der minder heid werd aangenomen. Burg. en Armbestuur 1935. De rekening van het Burg. Armbestuur werd behandeld en sloot met een nadeelig saldo van f 1692.31 en werd vastgesteld. De rekeningen der lichtbedrijven werden eveneens vastgesteld. Gemeentêrekêning 1935. De gemeenterekening 1935 gaf aan voor den gewonen dienst een voordeelig saldo van f 2510.45. De kapitaaldienst sloot met een voordeelig saldo f 580. De commissie had alleen de opmerking gemaakt dat zoo veel mogelijk bij het op dragen van werken op de beurt werd afge gaan. Voorzitter meende, dat allen dit zouden onderschrijven. De heer Kwadijk vroeg naar de werk zaamheden der commissie voor de werkob- iecten voor werkverschaffing. Hoe ver zijn ze gevorderd? Spr. heeft gelezen dat werk- ohjecten zijn ingezonden. Hem is hiervan niets hekend. Voorzitter deelde mede, dat nog geen voorstellen zijn ingekomen van de commis sie. Hierna sluiting. LANDENDIJK. Betrekkelijk kort na den uitplant van de verschillende soorten bewaarkool trad de gevreesde koolziekte, de draaihartigheid, hier in vrij ernstige mate op. Wat vroeger wel meer in geringe mate kon worden ge constateerd, viel dit jaar op bijna alle ak kers waar te nemen, nl. dat de planten de nadeelen, aanvankelijk door de draaihartig heid veroorzaakt, wisten te boven te komen en de koolvorming uiteindelijk niets te wen- schen overliet. Het weer heeft daaraan ten zeerste meegewerkt. Was alzo© in den aan vang de verwachting, dat de kooloogst slecht zou zijn, nu de oogst voor de deur staat, blijkt, dat de opbrengst goed tot zeer goed zal wezen. Door het Bestuur van de Stichting Bloem- bollensurnlnsfnnds is besloten, dat de expor teurs vemlicht ziin met de Stichting een overeenkomst te sluiten, waarbij zij zich ver hinden, aan deze te zuilen betalen het ver schil tusschen den huitenlandschen mini mumprijs op den dag van hoeking van de orderen dien op 23 September 1.1. en voor deze betaling zekerheid te stellen ten ge- noege der Stichting.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11