VERVOLG SPORT Het voorloopig programma voor a.s. Zondag. Wielrennen Zwemmen Marktberichten. Maandag 12 October 1936 Vierde blad spel is het Hazeloop, welke er 52 van maakt. Hoofdzakelijk noteerden we van den vleugelspeler Rob prachtige voorzetten, welke perspectieven gaven voor W.-do^ punten. Toch kwam de voorhoede van de roouoroeken aan het zesde doelpunt niet te pas. Het was .de linksback, welke in uitersten nood, in eigen doel schoot (62). Beter bracht nog geen minuut hierna Hermans het er aan den anderen kant af. Rezelman had het doel ver laten, een prachtkans voor de zwarthemden, maar de W.-speler toonde ook nog keepers talenten te bezitten en weet het gevaar te bezweren. Na ruim een half uur is het weer Haze loop die scoort (72). Kort voor het einde voert W. de score op tot 92, door twee doelpunten van haar linksbinnen, K. Schenk. Rest ons nog te vermelden, dat scheids rechter Vlaar het spel soms onnoodig onder brak. Volgende week gaan beide elftallen naar Petten. Berger Sportvereeniging Een glorieuse dag voor de Berger club. Een record aantal bezoekers was getuige van een in de eerste helft fraaien wedstrijd tus- schen het eerste elftal van Bergen en het 4de elftal van Alcm. B.S.V. slaagde er in welver diend met sprekende cijfers te winnen en zich met de doelcijfers 105 aan den kop te hand haven. Blijven de Bergenaren met hetzelfde enthousiasme en toewijding spelen, dan bestaat er ongetwijfeld een kans, dat zij zich daar zul len weten te handhaven. Na een eenigszins zenuwachtig begin ontstond tusschen de beide partijen een feilen strijd om het eerste doel punt. Alcm. zette toen alles op alles, doch het viel reeds spoedig te zien, dat haar zware, lang zame achterspelers een heelen dobber zouden hebben de beweeglijke B.S.V.-voorhoede met Koster aan het hoofd, te weerstaan. Door ge bruik te maken van de buitenspelval wisten zij het gevaar eenigen tijd te keeren, totdat Fillet gebruik wist te maken van een missen van den rechtsback en op zyn eentje de eerste goal on houdbaar inkogelde. Kees Koster had geen ge luk met eenige prachtige schoten op verren afstand, doch slaagde er toen in een fraaien yoorzet van Fillet in het doel te loopen. De aanvallen der thuisclub bleven gevaarlijk en .werden door den middenvoor goed opengehou den, zoodat het niemand verwonderde, dat Plomp ook nog gebruik kon maken van een voorzet van Koster van links. Toen de stand aldus op 30 was gebracht, was het met Alcm. gedaan. De Groot maakte voor de rust nog een doelpunt, waarna Koster er na de rust pog drie aan toevoegde. Na de rust verslapte het spelpeil belangrijk; Alcm. bood weinig tegenstand meer en de thuisclub scheen het welletjes te Vinden. Te betreuren valt het evenwel, dat eenige 'spelers van B.S.V. zich in hun enthousiasme aan ruw spel bezondigen; verreweg de meeste vrije schoppen werden tégen de Berger club toegekend. Dat is niet noodig jongens, je be zorgt er de club een slechten naam mede en profijt wordt er niet mede behaald. In de voorhoede schitterde Koster en waren bok alle overige spelers ruim voldoende. Ab v. d. Berg is technisch zeer goed, doch was ditmaal beslist te langzaam. Jaap Turjn was 'de uitblinker in de middenlinie, terwijl ook Jan Ludding keurig werk verlichtte en uit stekend plaatste. De Jong blijft een weinig elegante speler en is nog meestal te ruw in zijn spel, doch verzet bergen nuttig werk. Vooral nog letten op goed plaatsen, Dirk! In 'de achterhoede deed Beeldman prachtig werk. Het is een genot dezen trapvasten, sportieven speler te zien voetballen. Het tweede elftal kwam met een verdiende 42 zege uit Egmond terug; het is frappant, zooveel sterker als dit elftal is dan verleden jaar. Plet Fransen en Urbanus maakten ieder een mooi doelpunt, terwijl Kroon voor de overige goals zorgde. Met rust was de stand reeds 41 voor de Bergenaren. De a-adspiranten zorgden er voor dat deze Zondag over alle linies een glorieuzen dag voor B.S.V. werd. Zonder veel moeite werd van Alcm. b met 50 gewonnen. Indien Jan Eriks niet zoo egoistisch speelde, had de uit slag nog gunstiger kunnen zijn. Van de 5 goals werden er drie door hem gefabriceerd, één door Hans Busselman, die het erg kalm aanlegde, en één door Piet Wijers. De voor hoede speelde in den aanvang te kort, doch deed het later beter. De middenlinie werkte zeer bevredigend. In de achterhoede moet aan voerder Kuipers zich nog meer op plaatsen toeleggen. Al met al is van dit elftalletje nog yeel goeds te verwachten. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondagmorgen ontving J.V.C. 1 bezoek Tan Schoor] I. Om precies half elf floot scheidsrechter van Dam, die goed voldeed, de beide elftallen binnen de lijnen. J.V.C. speelde 't eerst tegen de vrij laagstaande zon. Van beide kanten werd met vuur ge speeld. Nu eens was het J.V.C.-doel, dan .weer het Schoorl-doel in gevaar. Uit een dier aanvallen wist J.V.C. te doelpunten. Na eenigen tijd had J.V.C. nogmaals succes nadat een butenspelpunt geannuleerd was. Even voor de rust speelde een der J.V.C.- backs op den keeper terug, die reeds uitgc- Joopen was, waarop de bal in het verlaten idocl rolde. Rust ging in met 21. Na de rust wist Schoorl den stand gelijk te ma ken, 22. en vreesden we het ergste voor J.V.C., maar bij een misverstand voor het Schoorl-doel tusschen back en keeper, scoorde J.V.C. het winnende punt. Eind stand 32. J.V.C. II verloor met 70 van Cochsdorp 1, terwijl J.V.C. d tegen H.R.C. a gelijk speelde, 0—0. Aanstaande Dinsdagavond heeft in de O.L. school alhier, de officieele opening plaats van den Landbouwwintercursus. PETTEN. De wedstrijden van Zondag hebben Petten feen maximum aantal winstpunten gebracht en een aantal doelpunten, dat, naar we ver moeden, vooreerst wel niet zal geëvenaard worden. In de morgenuren behaalde P. I te pen Helder tegen de Heldersche Boys een ietwat geflatteerde 40 overwinning, terwijl 's middags Petten 2 het bezoekende Nieuwe Niedorp 3 met 10—0 huis-toe zond. Over deze laatste kamp valt al heel wei- ïiig bijzonders te vertellen, 't Was een een zijdige vertooning met P. doorloopend en tover alle linies gedecideerd sterker. Gelei- K.N.V.B. BFCHRC. AlcmariaEDO. HelderPu rmersteyn. SuccesAlkm. Boys. AssendelftAlkmaar. WatervogelsTexel. DTS—MFC. Andijk—BKC. N.NiedorpStrandvogels HRC n vrij. HRC Hl—Helder H. NJH.V.B. Atlas 1—JVC 1. HRC 4—Held. Boys 1. Oudesluis 1Helder III. Petten 1W.'waard I. Schoorl IZeemacht I. Oudeschild IHelder 5. MLD ISucces H. Texel nHelder 4. BKC HWatervogels n. delijk voerden de blauw-witten de score dan ook op. Met rust was de stand 60. Hierna werd zonder al te groote inspanning nog vier keer gedoelpunt. Ondanks 't voor de Niedorpers ontmoedi gende verloop, bleven zij tot 't einde toe sportief doorwerken, zoodat 's scheidsrech ters taak al een heel gemakkelijke was. ANNA PAULOWNA. Z.A.P.-Meervogels. ZAP 1 speelde een voetbalmatch tegen Meervogels 1 uit Akersloot. De opstelling van ZAP was: doel C. Schabbink; achter C. v.d. Hoek, G. Philipsen; midden: P. Alders, Fl. Alkemade, H. Stroper; voor: A. v.d. Berg P. Alkemade, G. Hencsej, W. Alkemade en J. Meijgr. ZAP wint de toss en kiest met de zon in den rug te spelen, windvoordeel is er niet. De Meervogels brengen den bal aan het rol len, maar ZAP valt direct aan en het Meer- vogeldoel is in ernstig gevaar. De aanval levert een corner op, maar deze mislukt. Als de bal echter daarna bij A. v. d. Berg belandt, schiet deze hard in en de keeper laat den bal door z'n handen glippen 10 voor ZAP. De thuisclub blijft goed aanpak ken. P. Alkemade krijgt een prachtkans, maar schiet te zacht. Dadelijk daarop is 't ZAP doel in gevaar en als dat is afgesla gen, heeft Hencsej een kans voor open doel, maar schiet ver over. Bij een aanval van Meervogels maakte een der ZAP'ers hands en uit de bestraffing komt de gelijkmaker. ZAP forceert weer een paar corners en uit een daarvan brengt Hencsej den stand op 2—1, terwijl dezelfde speler kort daarop er zelfs 31 van maakt. Nu vindt ZAP het ze ker genoeg en van de verslapping maken de Meervogels gebruik om den achterstand tot 32 te verkleinen. Van enkele mooie kan sen, die ZAP nog voor de rust krijgt, wordt niet geprofiteerd. Na de rust verflauwt het spel bij ZAP nog meer. De Meervogels zetten echter door en na 25 minuten scoren zij den gelijkmaker, en vijf minuten later leiden zij zelfs met 34. ZAP begrijpt nu dat er aangepakt moet worden en A. v.d. Berg brengt de par tijen weer op gelijken voet 44. Er komen dan nog eenige spannende momenten, maar in dezen stand komt geen verandering, zoo dat de wedstrijd eindigt in gelijk spel. WIERINGEN. Gisteren ^ijn op de Wieringer wielerbaan, clubkampioenschappen verreden door de wielerclub Wieringen. Ondanks het zeer mooie weer en de lage toegangsprijzen was er weinig belangstelling van de zijde van het publiek. De wedstrijden werden ons inziens niet sportief verreden. Enkele leden toonden zich niet van hun besten kant. Uitslagen der wedstrijden zijn als volgt: Sprint over twee ronden. In de eerste serie werden eerste: J. Kreijger, Baardman, Jac. Visser, Bakker, Snoodijk, Hegeman. In de 2e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Jac. Visser, Bakker, Hegeman, Kors- huizen. In de 3e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Bakker, Kaptein, Snoodijk, Hege man. In de 4e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Baardman, Deijkes, Hegeman, Korshuizen. In de 5e serie werden eerste: S. Lont, J. Kreijger, Baardman, Snoodijk, Korshuizen, Hegeman, In deze serie valt Bakker uit wegens onge steldheid. Achtervolging over 15 ronden in 3 series. In de le serie starten J. Kreijger, Kaptein, Jac. Visser, S. Lont. Uitslag: 1. Kreijger, 14 m. 12,5 sec.;2. Kaptein. In de 2e serie starten Baardman, Deijkers, Snoodijk, Glim. 1 werd Baardman, 4 m. 18 sec.; 2. Deijkers. In de derde serie starten Oostdijk, Kors huizen, Hegeman; le werd Hegeman 3 m. 55 sec.; 2. Korshuizen. In deze series maakte C.Hegeman de kort ste tijd en won daarmede een premie van f 2.50. Finale achtervolging over 20 ronden. Hier in komen uit: J. Kreijer. Baardman, Hege man, en Oostdijk. Na enkele ronden gereden te hebben, moe ten Kreijger en Baardman op last van de jury de baan verlaten, wegens onsportief rij den. Ons inziens is door deze renners de uit leg van dezen wedstrijd niet goed begrepen. De strijd gaat dan nog tusschen Hegeman en Oostdijk. Hegeman werd eerste in 5 m. 46 sec., Oostdijk twee. Hegeman werd dus kampioen in de achter volging. Na de pauze wordt de finale van de sprint verreden. In de finale zijn reeds geplaatst Hegeman, Kreijger en Lont. Eerst werd een sprint over 3 ronde ver reden tusschen Baardman, Snoodijk, Kors huizen en J. Visser; de winnaar zal mede in de finale worden geplaatst. Winnaar werd Baardman. In de finale komen dan uit: Kreijger, He geman, Lont, Baardman, welke in deze volg orde ook werd gewonnen. Tijd Kreijger 13,2 sec., welke dus sprintkampioen is. 50 Rondenrace in 5 klassementen. le Klassement: 1. Kreijger, 4 punten; 2. Lont, 3 punten; 3. Kapitein 2 punten; 4. He geman 1 punt 2e Klassement: 1. Hegeman 4 p., 2. Oostdijk 3 p., 3. Deijkers 2 pt, 4. Kaptein 1 pt. 3e Klassement: 1. Baardman 4 p., 2. He geman 3 p., 3. S. Lont 2 p., 4. Oostdijk 1 p. In dit klassement kwam een valpartij voor, waarbij Kaptein moest uitvallen en nogal wat materieele schade opliep. Een col lecte ten bate hiervan bracht f9.10 op. 4e Klassement: 1. Hegeman 4 p., 2. S. Lont 3 p., 3. Deijkers 2 p., 4. Oostdijk 1 p. 5e Klassement: 1. Oostdijk 4 p., 2. Deijkers 3 p., 3. Kreijger 2 pt., 4. S. Lont 1 p. Uit het puntental kunnen we reeds opma ken dat Hegeman het grootst aanir-1 heeft verworven, n.1. 13 pt. Hij heeft hiermede de lauwertak gewonnen, welke daarvoor be schikbaar was. Dat is de lauwertak welke onlangs door de renners v. Schijndel en v. d. Broek is geschonken aan de Wielerclub Wie- ringen om in deze wedstrijden te verrijden. Er zijn dan nog enkele ronden te rijden en nu ontbrandt een ware strijd. Kreijger passeert de eindstreep en wordt dus kam pioen. (Tijd 15 m.). Koppel wedstrijd over 50 ronden. Het is wel allerbedroevendst hoe de ren ners zich thans gedragen. De een voor den ander wenscht niet mede te rijden aan een koppelwedstrijd, hoewel het ons opvalt dat er weinig woorden over worden gesproken. Tegenover het publiek maken de weiger achtige sportslui wel een heel slechten in druk. Tenslotte starten de volgende koppels: KreijgerBaardman, HegemanOostdijk, DeijkersKorshuizen, Snoodijk reserve. Deze jongens hebben gepresteerd wat ze konden en al waren er helaas weinig ren ners in de baan, toch kwamen spannende momenten voor. De uitslag was: 1. Kreijger Baardman, 2. DeijkersKorshuize, 3. He geman—Oostdijk. De tijd 20 min. Tijd laatste ronde 13.4 sec. Het bestuur betuigt haar spijt tegenover het publiek dat enkele renners een niet sportieve houding hebben aangenomen. Dit getuigt van een slappe discipline. Het bestuur der Wielerclub hoopt een vol gende keer beter voor den dag te kunnen ko men. De renners welke aan den koppelwed strijd deel namen, werden dank gebracht. De zoo goed begonnen wedstrijd ging uit als een nachtkaars. NEDERLANDSCH RECORD VERBETERD. 4 X 200 M. vrye slag. Zaterdagavond heeft de estafetteploeg van DJK te Amsterdam, bestaande uit Van Schouwen, Winckel, Kreffer en Scheffer het Ned. record over 4 X 200 M. estafette vrije slag gebracht op 9 min. 52.4 sec. Het stond sinds April 1936 op naam van de Heem- steedsche Poloclub met 9 min. 54.6 sec. Het Europeesch record is 9 min. 7.2 sec. ten name van Hongarije, terwijl Japan het wereld record houdt met 8 min. 52.2 sec., hetgeen dus ruim een minuut sneller is dan dat van ons land. PAARDENSPORT. Courses te Alkmaar ALLEGHERRY WINT DEN SLUITINGS- PRIJS IN DE le KLASSE HEAT. Zeer goed geslaagde courses te Alkmaar. Groote belangstelling bij fraai herfstweer. Alkmaar, 11 Oct. Voor de sluitings meeting in de maand October kon men zich moeilijk mooier herfstweer denken. Wij zijn dan ook op de fraaie baan van het Gem. Sportpark getuige geweest van meerendeels uitstekend bezette velden en het aanwezige publiek heeft deze middag genoten van uit stekende sport. Vooral de le klasse Heat, trok aller belangstelling en al werd de le heat op zeer fraaie wijze gewonnen door Princess, in de 2e heat trad de sterke hengst Allegherry sterk op den voorgrond. Ook thans liep deze op bloote voeten, d.w.z. zon der beslag. Hij tilde daardoor niet zoo hoog en bleef vrij van het zoogenaamde knieklop- pen. Zooals reeds gezegd, deze hengst was dus in buitengewone conditie en al was de start na twee valsche starts van Allegherry niet best, toch wist hij in het laatste rech te eind Princess, welke steeds aan den kop lag, te passeeren en als eerste de finish te bereiken. Ook de 3e en laatste heat was be slissend voor Allegherry. Het eerste nummer, een handicapdraverij 4e klasse, bracht 9 paarden aan den start, waarbij Ylanda spoedig de leiding moest af staan aan Abdullah Scott, die zich verre de meerdere toonde en in goeden stijl won. Astra Scott bevocht de 2e en Zeeroover de 3e plaats, beide paarden werden echter gedis kwalificeerd wegens te vlot draven en te veel galoppeeren, waardoor Xenon de 2e plaats bezette. De 2e en 3e klasse Heat vorderde vier ritten. In de eerste heat was Xerxes verre de meer dere terwijl Welkom van Aduard met de 2e plaats tevreden moest zijn. In de 2e heat wa ren het T. Akista en Atlctha welke om de lei ding vochten. Eerstgenoemd paard bleek ech ter een langere neus te hebben en won deze 2e heat tenvijl Xenia G beslag legde op de 3e heat. De beslissende heat zou thans dus gaan tusschen de 3 winnaars der 3 heats, doch doordat Xerxes in de 2e heat werd ge- distanceerd, zag deze hengst, hoewel zonder eenig bedenkelijk succes, zijn kans ontnomen. De eindstrijd ging dus tusschen T. Akista en Xenia G. T. Akista hield zich uitstekend en wenschte zich niet gewonnen te geven, maar teon T. Akista wegspatte, was het pleit ge heel ten gunste van Xenia G. beslist. De kortebaandraverij bracht 4 series van 6 paarden aan den start. De le serie gaf een zeer slechte start te zien en het was Fatima, die zich uit de achterste plaats naar voren werkte en deze serie won, terwijl I jlbode in de 2e serie van meet af aan de leiding be hield. De 3e serie gaf niet veel moois te zien. Xiphias, welke oorspronkelijk winnaar was in deze serie, werd gediskwalifiseerd wegens springen door 't stek, waardoor Roulette als winnaar werd gepromoveerd. Na zeer mooien strijd wist Weidlooper de 4e serie te winnen, welke ook in de beslissende serie zijn goede vorm behield en dus beslag legde op de f 200. De uitslagen luiden: Octoberprijs, handicap-draverij 4e klasse. Prijzen f 200 en f 25. Ingeschreven en uit gekomen 9. 1. Abdullah Scott v. Stal Gruno (B. Bolwijn) 2020 M. in 3 min. 18.2 sec.; (K. M.-tijd 1.38.2); 2. Xenon U., J. de Vlieger (Eig.) 20S0 M. in 3 min. 19 sec. Niet ge plaatst: Ylanda 2000 M., Astra Scott 2020, (gedisq.), Welmoed 2040. Zeerover 2060 (ge- disq.) Yack en Yledizoon 2060. Aura V 2120 M. Tot-wederziensprijs, heatprijzen draverij 2e en 3e klasse: Prijzen f 300 en f 50. Ingeschre ven 10. uitgekomen 8. Eerste heat: 1. Xerxes 1700 M. in 2 min. 29.8 sec. (1.28.2); vervol gens: Welkom van Aduard 1700, Atletha A 1640, IJlbode 1660, T. Akista 1640, Yankee Scott 1680, Xenia G 1680, IJ. Kernei 1660 (ingeh.). Tweede Heat: 1. T. Akista in 2 min. 30.6 sec. (1.31.8). Verder: Atletha A, Xerxes, Xenia G, Welkom v. Aduard, Yankee Scott. Gedistaneerd^ IJlbode 1660 M. Derde heat: 1. Xena G in 2 min. 34.6 sec. Verder: Atletha A, Yankee Scott, T. Akista, Welkom v. Aduard. Gedist. Xerxes 1700 M. Vierde heat: (beslissing): E. Xenia, G. v. Stal Birkhoven (G. Ensing) in 2 min. 35.4 sec.; 2. T. Akista v. J. Vrijlandt (L. Ensing) in 2 min. 36.8 sec. Sluitingsprijs, heatdraverij le klasse. Prij zen f 400 en f 50. Ingeschreven 15, uitgeko men 11. Eerste heat: 1. Princes, 1610 M., in 2 min. 20.2 sec. (1.271/10), vervolgens: Mc. Gregor en Fatitna elk 1630 M., Allegherry, Determi- nation, Libertus, Calmut Donald, Peter In- goman elk 1650 M., gedistanceerd Ulpia H 1650 M. en Benker 1610 M. Tweede heat: 1. Alleheggv 1650 M. in 2 min. 19.2 sec. (1.24 2/5) vervolgens: Mc. Gre gor, Determination, Princess, Calumet Do nald, Peter Ingomar, Libertus, Gedistan ceerd: Fatima 1630 M. Derde heat (beslissing). 1. ALleherry, van M. France (J. v. d. Berg) in 2 min. 24.2 sec. (1.272/5 K.M. tijd); 2. Mc. Gregor, 1630 M., van Stal Valkeveen (R. v. Wieringen) in 2 min. 25 sec. Niet geplaatst Determination, Peter Ingamar en Princess. Ingehouden: Li bertus en Calumet Donald. Kortebaanprijs: Kortebaandraverij handi cap voor alle in Nederland gereg. paarden. Prijzen f 200, f 40, f 20 en f 10. Ingeschreven 31, uitgekomen 24 paarden en verreden in 4 series. le serie: 1. Fatima 780 M. in 1 min. 6.6 sec. niet geplaatst: Welmoed 710 M. Flora Mc. Elwin 760 M., Benker 760 M.; T. Akista 730 en Xantippe 740 M. 2e serie: 1 Ylbode 730 M., in 1 min. 4.4 sec. niet geplaatst: Welkom 730, Zoo Doorlooper 730, Edna M 760, Uilenspiegel 730 en X Smi- ling 750 M. 3e serie: 1. Roulette 720 M. in 1 min. 4.4 s. gedisqualificeerd: Xiphias 730 (1 min. 4.4 sec.), niet plaatst. Loblied 760, Glossy Silk 760, M., Miss Everharda 730 en Y Kernei 720 Meter. 4e serie: 1. Weidlooper 750 M. in 1 min. 4S sec.; niet geplaatst: Otelha 730, Adbullah Scot 700. Yledizoon 720, Clara Bascom 770 en Trotteur 750 M. Beslissing: 1. Weidlooper 750 M., J. de Vlieger (Eig.) in 1 min. 3.4 sec.; 2. Roulet te 720 M. v G. Vos (J. Vos), 3. Fatima 780 M. v. J. Haan (J Vergaaij); 4. IJlbode 730 M. v. H. v. d. Pol (W. Geersen). Uit onze Omgeving WIER1NGERMEER De boerderijenbouw en het land schap. Dank zij de gunstige weeromstandigheden der laatste weken, schiet het met den nieuw bouw der nieuwe boerderijen prachtig op. Krijgen we niet een vroege koude, dan mag worden aangenomen, dat voor den winter verreweg de meesten bekapt zijn, zoodat ook dan met timmerwerken rustig kan wor den doorgewerkt. Drnkke scheepvaart. Momenteel is hier een druk verkeer te wa ter merkbaar. Scheepsladingen hout, steen, stroo, draineerbuizen, brengen een drukte van belang. Daar komen nog bij de bieten schepen, die het zoete product van de Wie- ringermeer vervoeren naar de suikerfabrie ken. Een vondst in verband met ge- pleegden diefstal? Door eenige arbeiders werkzaam bij de Cult. Mij. werden in een der tochten een 5- tal bolrond gevulde zakken drijvende gevon den. Na de drenkelingen op het droge te heb ben gewerkt, werd de inhoud geinspecteerd, welke bleek te bestaan uit koolzaad ver mengd met graszaad. Om het zinken der zak ken schijnbaar te bevorderen, waren er stee- ncn bijgevuld. Men denkt aan den gcplecgden diefstal. De macht van het kleine. De in de W. Meer georganiseerde bloemp jesdag ten bate van lijders aan vallende ziek ten, heeft opgebracht het totale bedrag van f 23.70. Gespecificeerd voor de drie dorpen was de opbrengst: M. Meer f 9.45, Slootdorp f 8.65, en W. Werf f 5.60. Dank aan de jonge dames collectanten. Filmavond van „Het Hooge Land". De van de Ver. „Het Hooge Land" uit gaande filmavond, gehouden Vrijdagavond in het Gymn. gebouw te M. Meer, mag zeer goed geslaagd heeten. Dc opkomst was groot, zoowel in de middag-kindervoorstelling, als 's avonds voor de grooteren. Met groote aan dacht werd het filmwerk „Door de Branding" door de aanwezigen gevolgd, terwijl als ex tra attractie nog eenige actueele Oranjefilms werden vertoond. Tot bestrijding van de. kos ten werden lepeltjes ten verkooo aangebo den met de beeltenis van H.K.H. Prinses Ju- liana en Prins Bernhard, waarvoor goede vraag bestond. De avond stond onder lei ding van den heer Kiewiet. MIÜDENMEER. Politie. Gevonden: grijs werkmansjasje. Inl. te bekomen bij politie Kramer, Midden- meer. WIERINGEN Comité van actie. Zooals de lezers bekend zal zijn is tijdens de staking in dc werkverschaffing een co mité van actie opgericht. iDt comité verga derde j.1. Zaterdag in café Scheltus om te bespreken wat met de ovei'gebleven gelden van de steunlijsten gedaan moest worden. De meeningen loopen hierover nogal uit een. Sommigen willen het in kas houden, anderen onderling verdeelen of naar Spanje sturen. Na stemming wordt besloten om het ge lijkelijk onder de 183 stakers te verdeelen. Daar de strijd voorbij is, bestaat er geen animo om een nieuw bestuur te kiezen, zoo dat het comité is ontbonden. De Moderne Landarbeidersbond afd. Wie ringen belegde Zaterdagavond een verga dering in het Eigen Gebouw. De voorzitter de heer H. Stuhbe heette de 25 aanwezigen welkom. Spr. betreurt de slechte opkomst en geeft het woord aan de spr. van dezen avond, den heer v. d. Wielen. Deze zette in een duidelijke en vlotte rede doel en streven van den bond uiteen, hij verhaalde wat er alzoo als organisatie be reikt kan worden. In de crisis van 1SS0 wa ren de loonen bij den boer b.v. in den win ter f 2.60, in den zomer f 4.50, en in den hooitijd f 6. Hoe is dat nu al niet veranderd. Spr. wekt de aanwezigen niet-leden op om tot de organisatie toe te treden. Na de rede dankt de voorz. den spr. voor zijn mooie rede en sluit de vergadering. Een der aanwezigen gaf zich als nieuw lid op. ANNA PAULOWNA Aanrijding. Zaterdagavond reed de Jongeheer B. van Kessel per fiets langs de Molenvaart, Voor hem uit ging de kruidenierswagen van „De Tijdgeest", bestuurd door den heer S. de Waal. Doordat de wagen geen achterlicht had, merkte de jongen hem te laat op en reed er tegen aan. De schok was nog al he vig. De fietser viel en bleef bewusteloos lig gen, met een diepe snede over 't voor hoofd. Dr. Olree, direct gewaarschuwd, ver leende de eerste hulp. De fiets was vernield. Van een en ander werd proces-verbaal op gemaakt. Zondag maakte de patiënt het redelijk wel; hij wist zich echter van het geheele ongeval niets te herinneren. De zusters zijn gearriveerd. De zusters, waarvan we onlangs de waar schijnlijke komst meldden, arriveerden Zon dagmiddag. Eén zuster was reeds als wijk verpleegster werkzaam en met de vier hier en in Breezand hun liefdewerk aangevan gen, kwamen er nog drie uit belangstelling mee. Zij werden door het kerkbestuur afge- gehaald uit Beverwijk en ter verwelkoming waren aanwezig pastoor Van der Eem en pastoor Verhoeff. Eerst bezochten de zusters pastorie en kerk en bezichtingden daarna het moederhuis Ook de kerk en pastorie in Breezand werden bezocht. De kleuterschool wordt voorloopig geves tigd in het zaaltje naast de r.k. school en de naaischool in de wachtkamer 3e klas van het station. Vischclub. In een vergadering. Zaterdag ten huize van den heer Oltmans gehouden, werd een con cept-reglement opgesteld voor de nieuwe vischclub ,,Door vriendschap saamgcbracht" In de eerstkomende ledenvergadering zal het artikelsgewijze behandeld worden. Zondag a.s. zal in den Middenvliet, in het deel tusschen de woning van den heer Bergman en den Boermansweg een wed strijd worden gehouden, waarbij vier maal een half uur gevischt wordt en de onder linge afstand 10 M. zal zijn. Alkmaar 10 October 1936 Op de heden gehouden botermarkt werd be taald voor: groothandel 77^72^ cent, kleinhandel 7580 cent en vaten 67^ cent. Handel goed. Kipeieren (groothan del) 3.505.- en Eendeieren 2.70. Handel goed. Alkmaar 10 October 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt: 5 Paarden 250350; 13 Melkkoeien 150— 225; 2 Nuchtere kalveren, prijs niet genoteerd; 27 Schapen; vette 18 24.50 en Overhouders 11151 2 Bokken en geiten 37. N. V. Eieren veiling. Handelskade 52, Alkmaar. Veilingsbericht van 10 Oct. 1936. Aanvoer 125000 kipeieren. 5860 kg. f 4.55-5.-; 60—62 kg. f 4.75—5.10; 62—64 kg. f 4.90—5.25; 64—66 kg. f 5.105.35; Kleine eieren 4454 kg. f 3.4.65. Alles per 100 stuks. Warmenhuizen 10 October 1936 Roode kool le kwal. f 1.601.90; Witte kool f 0.80—0.90; Nep f 5.—5.20; Drie lingen f 2.—2.10; Uien f 1.40—1.80; Grove Uien f 1.501.70; Robijn f 2.10; Alberta f 1.40; Blauwe aardappelen f 1.00; Eigenheimers f 1.802.50; Sla- boonen f 5.6017.80; Bieten f 0.40 1.40; Schotsche muizen f 4.50. Aanvoer 1900 kg roode kool 50900 kg. witte kool. 550 kg. nep. 3950 kg. Uien. 18000 kg. aardappelen. 690 kg. Slaboonen. 3050 kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 12 Oct. 4400 Kg. aardappelen groote Sch. muizen f 2, eigenh. f 1.60, bl. dito f 1.80—2, 4000 Kg. uien f 1.70—1.90, driel. f 1.90—2.10, grove f 2, gele nep f 5.50—5.60. 650 Ke. sperciebonnen f 3.89—14.70, 95800 Kg. witte kool 80—90 ct. BROEK OP LANGF.NDTJK, 12 Oct. 6600 Kg. aardappelen bl. eigonh. f 2,202.30 bl. aardappelen f 2. 14000 Kg. uien f 1.70— 1.90, driel. f 1.402.40, gele nep f 5.506, 19000 Kg. poen f 0.70—0.90, 100 Kg. spercie- bonnpn f 3.703.90. Kroten f 0.70—1.G0; roode kool f 1.30—2.40, wite kool 50—90 ct.. gele kool f 1,10—1.40, bloemkool f 1.80—16.90, ?e soert f 5.59—6.90, groene kool f 2.50—2.90. andijvie 50—60 ct. ALKMAAR, 12 October. Ter veemarkt war#n beden aangeboord: 93 Vette koeien f 130-245, 23 ka'veren; graskalveren, f 20—35, ve*t« kalveren f 45— 110, per K?. «5—ct. 64 nuchter* kalveren slacht f 8—18. 335 vette varkans p K*. f 0.4A—0.45. Handel mar tig.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11