Het Huwelijkscadeau Christelijke boeren- en tuindersbond Plantenziektenkundigen Dienst INGEZONDEN Uit onze Omgeving LANGEND1JK Al sedert enkele weken verspreidt het slootwater aan de Westzijde van den Lan- gendijk, hier meer, daar minder, een on- aangenamen stank. Het lijkt wel of alle modder, die tot nu toe rustig op den bo dem lag, los is gewoeld, en zich door het water heeft verspreid. Omtrent dezen tijd hebben we dit in vroegere jaren wel meer opgemerkt. Er wordt door sommigen ver band gezocht tusschen dit verschijnsel en het op volle kracht werken der zuurkool- fabrieken. We kunnen niet beoordeelen, of dit inderdaad zoo is. Is de visch in het water in zijn element, in dit water is ze blijkbaar liever niet. Ze komt in groote massa tot de oppervlakte, omdat het haar beneden zeker niet bevalt. De vischliefhebbers onder de vogels krijgen daarvan ook de lucht. In groote zwermen ziet men ze soms op het water neerstrijken ten einde van de geboden gelegenheid, zich aan de visch te vergasten, gebruik (of mis bruik) te maken. ZUIDSCHARWOUDE Indertijd berichtten we, dat 3 leerlingen van de U.L.O.-School, afkomstig van de O.L.-School alhier, niet langer op de eerste school konden worden toegelaten, omdat ze niet mee konden. De eigenaardige wijze waarop men heeft getracht dat te weten te komen, is toen voldoende belicht. Twee der kinderen werden toen weer naar de Lagere School teruggezonden omdat ze het onderwijs daar maar enkele maanden meer behoefden te volgen, daar zij dan aan de Leerplichtwet hadden voldaan. De va der van den derden leerling verkoos echter niet, zijn kind weer onderwijs te laten ge nieten op de O.L. alhier en heeft met me dewerking van Volksonderwijs getracht, het op de O.L. Ie Noordscharwoude ge plaatst te krijgen. Ofschoon in deze ge meente op de O.L.-School reeds een kind uit Zuid-Scharwoude was toegelaten, is het aan den vader van het andere kind, voor wien toelating werd verzocht, niet gelukt, plaatsing te verkrijgen. Als men niet overtuigd was van het feit, dat in ons land in verschillende vertegenwoordigende lichamen de democratische, parlementaire regeeririgsvorm grondslag van alle beslis singen was, genomen op basis: ieder bur ger gelijk voor de Wet, dan zou 'men ge neigd zijn aan een vergissing te denken. Na 3 maanden van onderwijs te zijn ver stoken geweest, heeft de jongen nu onder dak gevonden in een der O.L. Scholen in Heer Hugowaard. OUDKARSPEL Naar wij vernemen zijn een 15-tal arbei ders van de firma Hart, conservenfabriek alhier, naar België vertrokken om aldaar geruimen tijd werkzaam te zijn voor deze firma bij het conserveeren van zuurkool De hiervoor benoodigde Witte kool wordt aldaar verbouwd, wegens te hoogc invoer rechten van Hollandsche Witte kool. NOORD-SCHARWOUDE Tijdens het bezoek van den commissaris der Koningin aan deze gemeente heeft Z. Exe. een bezoek gebracht aan de nieuwe. Ned. Herv. Kerk. Door den organist, de heer M. Visser werd bij deze gelegenheid het orgel bespeeld. HET VEILEN VAN ANDIJVIE Maandagavond werd in hotel Concordia alhier een vergadering gehouden door de veilingsverecniging De Noordermarktbond met de bij deze veiling aangesloten anclij- viekweekers. Aan de oproep om op deze vergadering aanwezig te zijn hadden een veertigtal personen gevolg gegeven, het geen geen buitengewoon groote belangstel ling kon worden genoemd. De voorzitter, de heer J. Ootjers Az. leid de deze vergadering. Spr. heeft voor de aanwezigen de regeling, welke voor het veilen van andijvie geldt, uiteengezet. Wij hebben een en ander reeds eerder gepubli- oeerd. Uit de vergadering werden verschillende stemmen vernomen, welke wenschen naar voren brachten, die men gaarne vervuld zag. Vooral werd gewezen op de misstand dat de minimumprijs 0.50 was en er slechts 0.25 per 100 krop werd uitbetaald wanneer men doordraaide. Dit werd niet goedgekeurd. Men was van oordeel, dat hierin een verandering moest komen. Op deze wijze kan het niet. De mogelijkheid, dat de minimumprijs verhoogd zal worden is echter zeer gering, of zoo goed als nihil. In Broek op Langen- dijk is ook een dergelijk verzoek gedaan, doch zonder succes. Verder werd nog besproken het veilen van pootaardappclen, o.a. zooals het nu geschiedt aan de veiling om voor de ga rantie in aanmerking te komen. De uitvoering van de Landbouwuitvoer- wet werd door den voorzitter voor de aan wezige tuinders uiteen gezet. Wij vermeld den de bijzonderheden reeds in het verslag van de bestuursvergadering van de Noor dermarktbond. OPMEER Vischsport. Zondagmorgen werd alhier de laatste wed strijd gehouden op baars, uitgeschreven door de Hengelsportvereeniging T.O.P. Dit was een wedstrijd met veel kansen, daar er door het bestuur flinke prijzen wa ren aangekocht en dit nog werd verhoogd door dat van verschillende ingezetenen een prijs werd beschikbaar gesteld. Zoo werd er door den heer P. Groot, Span broek, een medaille beschikbaar gesteld met inscriptie, aangeboden door Bakkerij de Vol harding. Door den heer Baerdemaker werd ook een medaille beschikbaar gesteld, ook met inscriptie. Deze werden gesteld voor dagprijzen, daar er tevens' om het kampioen schap van T.O.P. werd gevischt. Verder wa ren nog aangeboden een Thermoflesch door den heer J. Ton, Opmeer, deze was voor hem die het minste aantal had gevangen over de vijf wedstrijden en tevens eenige doosjes si garen, beschikbaar gesteld door den heer v. d. Ree; deze mochten voor dagprijzen ge steld worden. Er werd om 7 uur afgereden naar Span broek, alwaar de wedstrijd zou worden ver- yischt en om kwart over 7 stonden weer de echte liefhebbers naar het einde van hun stok te staren of de visch wou bijten, ja of nee. Het weer was mooi en de visch liet niet lang op zich wachten, zoodat er nog menig baarsje op het droge werd gehaald. De uit slag luidt dan ook als volgt: (Medaille). Kampioensprijs, B. Bruinsma met 499)4 c.M. baars over de vijf wedstrijden. (Medaille, aangeboden door Baerdemaker) P. Groot, grootste maat baars, 23 c.M.. (Aang. Bakkerij Volharding), P. J. Baerdemaker, 20)4 c.M., maatbaars. (Hengel, eerste club- prijs), F. Boersma, 20 c.M.maatbaars. Dan de 4e prijs door B. Bruinsma. Deze die nu volgen zijn allen dagprijzen: 5. de Gier, 6. D. Waal, 7. J. Ton, 8. J. Valk, 9. H. v. d. Ree. De Thermosflesch werd gewonnen door den heer K. Korver voor de minste c.M. ge vangen over vijf wedstrijden; dit was 1.40. De prijsuitreiking vond plaats in het club lokaal de 1111 te Spanbroek Hiermee is dit wedstrijdseizoen weer gesloten tot 1937. De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVO ROL OUDE N1EDORP 't Veld. Voetbal. Rood-Wit Jun. speelde thuis tegen A.F.C. Jun. (Alkmaar). Het was een faire, mooie en vlugge wedstrijd, waarbij Rood-Wit Jun. het doel beter wist te vinden. Eindstand 3—0 in het voordeel van Rood-Wit. Daarna speelde Rood-Wit I tegen Victoria I (Obdam). Rood-Wit was dezen keer niet zoo gelukkig. De rust ging in met 10 in 't voordeel van Victoria. Na de rust speelde Rood-Wit met de zon mee, doch het wilde niet vlotten. Victoria wist er nog een paar goals bij te maken. Rood-Wit kreeg nog een penalty te nemen, doch deze werd naast ge schoten. Eindstand 4—0 voor Victoria. De volgende keer beter, jongens! Arbeidersavondschool. De cursus van de arbeidersavondschool in deze gemeente is wederom aangevangen. Hiervoor gaven zich bereids een 20-tal cur sisten op. De leiding berust, evenals het vo rig jaar, bij den heer Buddendorf. Kermis. De jaarlijksche najaarskermis te Oude Niedorp heeft onder goede weersomstandig heden plaats gehad. Het bezoek was in te genstelling met de vorige keeren, gering. De stemming liet echter niets te wenschen over en den geheelen avond werd er gezellig in café Feijs gedanst. Iepenziekte. Vanwege het ministerie werd mededeeling ontvangen, dat een 13-tal iepenboomen dit jaar in verband met de iepenziekte moeten worden vernietigd. BARS1NGERH0RN Politie. Verloren: een rijwielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. Door den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen is aan deze ge meente ontheffing verleend van de verplich ting om voor de betrekking van Hoofd der O.L. School alhier een Hoofd in functie of een Hoofd-wachtgelder te benoemen, zoodat door B. en W. kan worden overgegaan tot een vrije oproeping. HOOGWOUD AARTSWOUD Zondag speelde onze voetbalclub een thuiswedstrijd tegen M.O.C. uit Midwoud Zooals als te verwachten was een zeer spannende wedstrijd. De clubs waren tegen elkaar opgewassen en van beide kanten werd hard gewerkt. Toch wisten de Mid- wouders tenslotte te winnen. De uitslag was 12. HARENKARSPEL D1RKSHORN Herbenoemd tot lid van het Bestuur van den Voorpolder, den heer J. Brommer Jz. WAARLAND Con-Zelo nieuws Con Zelo I speelde thuis tegen Hollandia I en verloor met 32. HEER-HU GOW AARD BURGERLIJKE STAND September 1936 Geboren: 1. Jacobus Cornelis, z. v. J. G. Jongkind en M. M. Jaspers; 5. Antonius Johannes, z. v. J. Stoop en G. M. Hurk- mans; 5. Cornelis, z. v. K. Kleimeer en G. Pauw. 10. Klazina Maria Hendrika, d. v. G. Stet en H. Epskamp; 11. Cornelia Geer- truida Elisabeth, d. v. J. Blank en E. Dek ker; 13. Afra Antonia, d. v. J. Bruijns en W. C. Dongelmans; 17. Theodorus Hubertus z. v. H. Rood en C. Wester; 18. Cornelia Agatha, d. v. W. P. Bakkum en M. Blan- kendaal; 22. Nicolaas Frederik, z. v. N. F. Bleijendaal en A. C. Dekker; 23. Elisabeth Alida, d. v. E. de Jong en A. Weel; 25. Maria Joanna, d. v. J. Stoop en A. G. Kla ver; 27. Maria Martha, d. v. P. van Stralen en M. Dol; 28. Johannes, z. v. C. Kraak man en C. Nan. Ondertrouwd: 3. P. Krom, 29 jaar, Schoorl en M. Roozendaal, 23 jaar; 11. G. P. Vis ser, 23 jaar en A. M. Stet, 23 jaar. Gehuwd: 23. P. Krom en M. Roozendaal 25. G. P. Visser en A. M. Stet. Overleden: 10. Willem Appelman, 75 jaar, echtgenoot van J. Alles. (Overleden te Alk maar.) NIJMEGEN'S COMMISSARIS V. POLITIE ZAL 16 NOV. A-S. TERECHT STAAN. Valschheid in gesohrifte en ver duistering ten laste gelegd. Ara hem, 12 October. De commissaris van politie te Nijmegen, S. J. W. van der Mark, zal op 10 November a.s. voor de rechtbank te Arnhem terechtstaan, wegens valschheid in geschrifte en verduistering. Er zijn in deze zaak 13 getuigen gedag vaard Verdediger is rar. P. D. M. Lem. In de dagvaarding is als valschheid in ge schrifte ten laste gelegd het opmaken van een valsche leeningsacte tot een bedrag van f7500, terwijl verder een zestal feiten van verduistering, gepleegd in de jaren 1934 1936 ten laste gelegd is, in welke jaren ver dachte zich de volgende, hem toevertrouwde bedragen wederrechtelijk heeft toegeëigend f 2000, f 1000, f 255, f 1677, f 946 en f 1605. In een daarvoor uitsluitend belegde ver gadering der Hollandsch-Brabantsche afdee- ling van den Christelijken Boeren- en Tuin dersbond werd de algemeene toestand voor den land- en tuinbouw besproken, in ver band met de gewijzigde monetaire positie. Wij ontvingen daarvan het volgende ré sumé: De vergadering sprak zich eenparig uit, dat ook voor den land- en tuinbouw een zelfde aanpassing van de verhooging der prijzen gewettigd is als voor de andere groepen van onze Nederlandsche bevolking. De prijzen van de hoofdproducten van de akkerbouwers, de tarwe en aardappelen, zijn ver beneden de productiekosten, zoodat bij de inge treden prijsstijging van de artikelen voor landbouwgebruik een verhoo ging in prijs van de genoemde pro ducten alleszins gewettigd, ja zelfs noodzakelijk moet worden geacht. Voor de aardappelen hebben de verbou wers zelf een fonds bijeengebracht om de prijzen op productiekosten te brengen en tot nu toe liggen die daar ver beneden, ook ten opzichte van de vooroorlogsche prijzen. Voor de tarwe geldt dat eveneens, waarbij opgemerkt kan worden, dat de huidige re geling, zonder prijsverhooging, vast loopt, wat ten nadeele van het landbouwcrisis fonds is en tevens den uitzaai voor oogst 1937 belangrijk zal verminderen, wat niet als een landsbelang kan worden aange merkt. Voor de veehouders is het een dringende eisch, compensatie te ontvangen voor de duurdere voederproducten en aan te schaf fen landbouw-materialen, welke alle in prijs zijn gestegen. De steunnormen zijn echter verlaagd, waartegen met klem moet worden opgekomen. Wat de tuinders betreft hiervoor zal het steunbedrag verhoogd moeten worden. Voor velen van hen is de oogst afgeleverd tegen zeer lage prijzen. Nu komen er prijsstij gingen. er zijn geen middelen aanwezig om het bedrijf voort te zetten, zoodat een ver hooging dringende noodzaak is, wil men een geheele groep der bevolking niet ten onder zien gaan. In het algemeen was de vergadering van oordeel, dat ook de land- en tuinbouw in ons land eenzelfde recht heeft tot overleg en bespreking over hun levenspositie als iedere andere groep van ons volk. Besloten werd aan het hoofdbestuur de verschillende zaken breeder omschreven kenbaar te maken, waarbij aangedrongen wordt alle geoorloofde middelen tot verbe tering aan te wenden. ONTSMETTEN VAN BLOEMBOLLEN. In dezen tijd van het jaar bereiken ons steeds weer vragen omtrent de doelmatig heid van het ontsmetten van bloembollen plantgoed, speciaal (in onze streek) van tul penplantgoed. Als wij nu gaan spreken over het ontsmet ten van bloembollen, behoor en wij ons eerst de vraag te stellen, met welke bedoeling wij de bollen willen ontsmetten en dan luidt het antwoord natuurlijk: „tegen bij die bloembol len voorkomende ziekten". Op de klister.vor- ming of op de bloeibaarheid kunnen wij im mers nu geen invloed meer uitoefenen en bo vendien staan ons daarvoor andere middelen ten dienste. In normale gevallen nu hebben wij bij tulpen slechts met één belangrijke ziekte te doen en dat is het vuur, een ziekte, die in den vorm van sclerotia of zwamknolletjes op de bollen kan overblijven en dus een nieuwe infectie teweeg kan brengen. Dat die zwam knolletjes op de bollen voorkomen doet zich echter in het geheel niet regelmatig voor. Veeleer hebben wij rekening te houden met een eventueele aanwezigheid daarvan in den grond waarop wij gaan planten. Bovendien moeten wij ons dan de vraag nog gaan stel len, of het met een, voor de planten onscha delijk middel gelukt, die zwambolletjes te dooden. Deze laatste vraag is nog niet met voldoende zekerheid beantwoord. Nu is het een feit, dat er de laatste jaren zeer veel te hooi en te gras gebruik gemaakt is van ontsmettingsstoffen, die zulke schitte rende resultaten zouden geven, vooral bij tul pen. Het is ondergeteelcende echter nog nooit gelukt de resultaten van een goed gefundeer de en gelukte proef te zien. Nu kan men wel op het standpunt staan, dat dergelijke middelen, als ze toch niet scha delijk werken, gebruikt moeten worden onder het oude motief: „baat het niet, schaden doet het ook niet", maar het schaadt zeker als het geen resultaat oplevert, omdat de tuin bouwer zijn geld wel beter gebruiken kan dan voor het aanschaffen van ontsmettings middelen, die geen doel hebben. Bij Gladiolen wordt evenzeer als bij tulpen ontsmetten aanbevolen (door de handelaren in ontsmettingsstoffen) maar het is tot nu toe nog nooit gelukt eenig resultaat te be reiken,, met welke stof ook. Het spreekt toch wel vanzelf, dat de Plantenziektenkundigen Dienst doeltreffende middelen op alle moge lijke manieren zou propageeren! Bij Hyacinthen en Narcissen is de toestand heel anders; daar helpt het gebruik van ont smettingsmiddelen wel degelijk, maar dan moet het gepaard gaan met een warmwater behandeling. Die soorten bloembollen worden in ons district, behoudens in de buurt van Breezand, niet veel geteeld. En in de bloem bollenstreek weet men dat al wel. Resumeercnde kunnen wij dus zeggen, dat het gebruik van ontsmettingsstoffen bij tul pen en ook gladiolen tot nu toe nog niet in het groot moet worden toegepast. Wie op eigen houtje proeven wil nemen, en dan goed opgezette proeven, zal misschien ten slotte wel eens een middel vinden, dat doel treffend is. Proeven nemen is tenslotte altijd aan te bevelen. Men begint dan echter met zich geen groote voorstellingen te vormen be treffende de uitkomsten. Het spreekt verder wel vanzelf, dat onder- geteekende dergelijke proeven gaarne zal 'controleeren. De Ambtenaar bij den Plantenziektenkundigen dienst: VAN HER WIJNEN. St. Pancras. Hoe het kwam dat hij koude voeten had In de Deensche hoofdstad Kopenhagen heeft zich het volgende merkwaardige voor val voorgedaan. Zonder dat iemand er iets van merkte, hebben niet minder dan dertien slangen verscheidene nachten lang doorgebracht in het bed van een tienjarigen jongen. Wel klaagde de knaap er over, dat hij den laat- sten tijd des nachts zulke koude voeten kreeg, maar zijn moeder gaf hem een paar dekens meer en meende de moeilijkheid daarmede te hebben opgelost, Dit bleek ech ter niet het geval en de werkelijke oorzaak kwam eerst aan het licht, toen de jongen op een gegeven avond al het beddegoed los trok en luid gillende tot de ontdekking kwam, dat er een paar slangen in verbor gen lagen. Zijn moeder snelde toe en stelde De fivoormachinist die zich een auto aanschafte. „Alice", zei tante Julia, toen zij haar lorgnon onderzoekend tegen de oogen hield, „Alice had jullie werkelijk wel iets anders als huwelijksgeschenk kunnen geven! Ik vind het cadeau voor zoo'n rijke bepaald minderwaardigi En zij zette het geschenk van Alice op de tafel terug en wendde zich belee- digd af. Therese kneep mij in den arm en wilde protesteeren. Maar zij kende tante Julia toen nog niet, anders had zij geweten, dat hier geen protest meer hielp, dat het oordeel over de glazen was uitge sproken. „Ze zijn toch wel mooi", ging zij tegen beter weten in, over de zaak door, toen tante Julia ons verlaten had. En zij hield mij de beide glazen voor, die met goudarabesken en kleine bonte bloemen beschilderd waren, onder den neus, alsof zij verwachtte, dat ik het met haar eens zou zijn. „Therese", zei ik „kind zet die glazen in het buffet, daar, waar, het het don kerst is"! Je weet, tante Julia is onze erftante en ik was tot nu toe haar lie velingsneef; werkelijk, ik zou om deze onnoozele glazen niet gaarne kwade vrienden met haar willen worden. Dat zie je toch ook wel in, nietwaar?" Therese zag het in, en de beide glazen verhuisden inderdaad in het buffet, in een achteraf hoekje. Na de groote schoonmaak verloofde Truus ons dienstmeisje zich. Therese vertelde het mij met een be droefd gezicht bij bet avondeten. „Ik ben natuurlijk blij voor Truus", zuchtte zij, ..ik hoop, dat zij gelukkig zal worden. Maar voor mij is het een beetje onaan genaam, -omdat ik volkomen platzak ben!. Ik zei, dat dit jammer genoeg een chronische toestand bij haar was en dat, als de arme Truus haar verloving pas zou kunnen vieren, als zij geld genoeg had. het meisje beslist ongetrouwd zou sterven. Daarna gaf ik Therese tien gulden, niet omdat ik zoo goed bij kas was, maar omdat ik bii mijn trouwen had beloofd, dat ik alles zou doen om mijn vrouw gelukkig te maken. Den volgenden dag haalde mijn vrouw mij van kantoor en daar ik haar vergeetachtigheid kende,' vroeg ik da delijk naar het cadeau voor Truus. „Het is in orde lieveling", lachte Therese stra lend. „ik heb haar een theeservies ge geven en daarbij nog de twee glazen van Alice gevoegd. Zij was er reusachtig blij mee, vooral met de glazen". Ik onderdrukte mijn twijfel, want het was Therese die den smaak van ons meisje moest kennen, niet ik. Daarmede was deze zaak afgedaan. Truus trouwde en verliet ons stra lend van geluk. Een half jaar later waren wij bij vrienden uitgenoodigd. Na het eten werd er koffie en likeur gepresenteerd. Therese stootte mij aan. „Kijk eens" zei ze zachtjes, „precies zulke glazen als wij van AliceOp dat oogenblik maakte het dienstmeisje een onvoor zichtige beweging. De glazen op het blad stootten tegen elkaar aan. De vrouw des huizes schrok zenuw achtig. ..Emma", zei ze waarschuwend „hoe dikwijls heb ik je al gezegd, dat een nader onderzoek in. Er kwamen dertien slangen te voorschijn. Men veronderstelt dat de reptielen het huis binnengedrongen zijn om beschutting te zoeken tegen de herfstkoude en dat zij een onderkomen hebben gevonden in het bed van den knaap. Des nachts kropen zij dan waarschijnlijk onder de matrassen van daan en nestelden zich aangenaam in de nabijheid van de voeten van den jongen. Zeer geachte heer Redacteur, Verzoeke mij als lezer der Schager Cou rant eenige plaatsruimte af te staan in Uw blad. Bij voorbaat dank. In de afgeloopen week werden velen in onze plaats en omliggende gemeenten on aangenaam verrast door een aanmaning tot betalen van niet op tijd aangezuiverde be lasting. Zooals thans door hen zal worden herinnerd, werd voor enkele maanden een mededeeling in de bladen geplaatst, dat de belasting voorheen tot genoegen van het betreffende kantoor door velen in twee ge lijke gedeelten betaald in meerdere ter mijnen moest worden afgedragen. Inplaats van nu zeg onder „nieuws tijdingen" den volke hieraan nog eens te herinneren werd aan talloozen één of meer 25 ct. boetekaart toegezonden. En waar tegenwoordig zulk een massa menschen, en vooral in deze tuinbouw streek, bijna niet weet van den een in den anderen dag te komen en velen toch reeds hun halve verplichtingen zijn nagekomen heeft de bedoelde kennisgeving groote ont stemming gewekt. Een meer menschelijke, tegemoetkomende, houding ware zeker beter op haar plaats geweest. Hoogachtend, Een lezer uit Noordscharwoude. je moet opletten, als wij deze glazen gebruiken, ze zijn niet meer bij te krijgen". „Ach" wendde Therese zich verwon derd tot haar vriendin, „zijii de glazen dan zoo kostbaar?" „Ja, oude Fransche glazen, handbe schilderd. Zie je die zeven kleine lucht belletjes die ieder glas op den bodem heeft? Die alleen maar te blazen is al een kunst!" Wij verbleekten. „En ik, stommerd heb ze aan Truus cadeau gedaan?" mompelde Therese,' toen wij weer op straat stonden. „Dat zeg ik je echter, als tante Julia jou niet haar geheele vermogen ver maakt, nadat onze arme kinderen door haar schuld beroofd zijn van de waarde volle voorwerpen, die wij bezaten, dan Hier bleef Therese van boosheid steken en dat wil wat zeggen. „Maar lieveling" zei ik voorzichtig tegen haar, „we hebben toch nog heel- maal geen kinderen!" „Hebben geen kinderen!" jammerde Therese tot het uiterste opgewonden, „hoe kan ik kinderen hebben, als jij het goedvindt, dat hun erfenis op zoo'n lichtzinnige wijze wordt weggeven! Ooh!" En het medelijden met zichzelf en haar kinderen overweldigde Therese der mate, dat ik er aan begon te twijfelen,; of zij ooit in haar leven nog zou kun nen lachen. Maar de tijd heelt alle wonden, dus heelde hij deze ook. die het verlies der glazen in het hart van Thörese had den geslagen. De zaak raakte in vergetelheid, tot wij op een mooien zomeravond op de glorierijke gedachte kwamen een bowl te drinken. Wij maakten de bowl met ons beidjes in de keuken klaar en gingen toen naar de kamer om een paar glazen te halen. Therese knielde voor het buffetkast je neer. „Jackie" stamelde zij plotseling, „ik heb hallucinaties!' „Waarom mijn lieveling?" vroeg ik deelnemend. Zij greep zwijgend mijn hand en trok mij naast zich op den grond, terwijl zij met haar wijsvinger naar den donker sten hoek van het kastje wees. Een oogenblik keken wij elkaar wezenloos aan, toen braken wij in een luid ge lach uit, want daar, in het donker ston den heelemaal verborgen Alice's twee glazen. Truus had ze niet willen heb ben! Ik haalde ze te voorschijn en hield ze onderzoekend tegen het licht. „Je kan zeggen wat je wilt" zei ik, „ze zijn en blijven afschuwelijk leelijk!" Maar Therese was het er heelemaal niet mee eens. Zij vond. dat ik heelemaal niets voor Kunst voelde. Dat was mijn schuld niet, voegde zij er verontschuldigend aan toe, dat lag waarschijnlijk in de familie, omdat ook tante Julia.... Zij vond het heel jammer, dat ik er niets voor voelde, want alleen die zeven luchtbelletjes op den bodem van de beide glazen moest mii al overtuigen Ik liet Therese praten en vulde de striidobjecten met onze heerlijke bowl. „Prosit!" zei ik, „het is te hopen, dat onze kinderen jouw kunstgevoel zullen erven, lieveling!" „Dat hoop ik ook. Jackie!" ,r „- (Nadruk verbodenJ

Schager Courant | 1936 | | pagina 6