STROOPER Langendijker Groentenveiingen SPORT met 2 diAkeha stuMea Feuilleton Stemming iets beter geringe prijsverhooging steun kan niet gemist iets betere aard appelprijzen roode kool wordt alle verkocht geringe prijs verhooging gele kool draait minder door, prijzen laag witte kool minimumprijs of 1 of 2 dubbeltjes meer - aanvoer Deensche witte kool, te lagen prijs iets beter voor groene kool groote aanvoer uien iets betere prijzen te geringe prijs voor peen en bieten slaboonen, mooie, zijn duur, veel verschil in kwaliteit idem snqboonen tomaten stijgen sterk in prijs goede prijzen voor bloemkool aanvoer drui ven rammenas laag an dijvie zoo goed als onverkoop baar. De stemming op de Langendijker groen- fcenveilingen leek in de afgeloopen week wel iets gunstiger, in ieder geval niet slech ter dan het de laatste weken was. De ver beteringen zijn echter nog van geringe be- teekenis en een aanwijzing van de factoren, die daaraan meewerkten, was moeilijk te geven. De devaluatie zal het wel niet zijn geweest. De groenten zijn niet een artikel om te bewaren, zoodat de vraag niet groo- ter zal zijn geweest tengevolge van de ver wachting, dat er straks prijsstijging zal ko men. Het waren ongetwijfeld zeer toeval lige omstandigheden, die de tendens iets beter deden zijn. En het is niet onmogelijk, dat we de volgende week moeten consta- teeren, dat de zeer geringe verbetering weer te niet is gegaan. Dat zou wel jammer zijn. De' prijzen toch zijn nog altijd zoo laag, dat de tuinders onder die omstandigheden al meer verarmen Begrijpelijk is het dan ook, dat de tuindersorganisaties niet instemmen met de wenschen van hen, die er op aan dringen, dat de steunmaatregelen, nu de gulden is gedevalueerd, maar moesten wor den ingetrokken. Het probleem der vaste lasten is er toch nog altijd een, dat voor den tuinbouw groote moeilijkheden biedt. Dit wordt niet opgelost met het verlaten van den gouden standaard. De vaste lasten drukken nog veel te zwaar op tal van tuin- dersbedrijven. Van aflossing van hypo theek- en andere schulden kan geen spra ke zijn en velen zijn zelfs niet in staat de .verschuldigde rente te voldoen. Er zal nog veel, zeer veel moeten verbe teren, alvorens de tuinder wat ruimer kan ademen. Met ingewikkelde problemen, waar door de wereld de laatste jaren wordt be roerd, laat de tuinder zich niet gauw in doch thans heeft hij meer. oog voor deze vraagstukken, die over zijn wel en wee be schikken. Duidelijk staat het hem voor dogen, dat de ware verbetering eerst dan zal komen als het vrije ruilverkeer export mogelijk maakt. De aanvoer van aardappelen was aan de veiling van den Noordermarktbond nog vrij groot, te Broek kleiner. Voor gewone Schot ten werd f 1.401.60 betaald, voor bonten f 2—2.40, drielingen f 1.401.60. Blauwe eigenheimers waren iets duurder dan de laatste weken, n.1. van f 22.40, met enkele uitzonderingen. Blanke eigenheimers kwa men er maar weinig; ze deden f 1.802. Blauwe aardappels waren goedkoop f 1.30 1.90, Bevelanders f 1.501.70. Met de roode kool ging het iets beter. Al les wordt verkocht, wat al van groote be- teekenis is. Er werd tot f 2.60 besteed voor de meest gewilde sorteering; de groote bracht f 11.50 op, minder groote ging tot f 2. Kwaliteitsverschil speelde daarbij een rol. Was de laatste weken de gele kool zeer slecht te verkoopen, zoodat een groot ge deelte doordraaide, deze week werd dit be ter en kon bijna alles worden verkocht. De mooiste steeg tot f 1.201,30, bij uitzondering f 1.50. Een belangrijk deel werd echter voor f 1 verhandeld, wat een veel te lage prijs is. De aanvoer van witte kool was weer on geveer even groot als de laatste weken. Het meeste werd voor 80 en 90 cent verkocht, en kele partijtjes brachten het tot f 1. Soms draaide ze door. Afwijkende bracht 50 cent op. Ook werd er Deensche witte kool aan gevoerd. Ook daarvan is de prijs laag, n.1. f 11.20. Een deel bracht tot f 1.60 op. Groene kool kwam alleen aan de Broe- ker veiling. De prijs van deze groente was ook iets beter. Een enkel partijtje bleef er iets beneden, een ander kwam er iets bo ven. Op de uienmarkt ging 't ook beter, bij 'n stijgende aanvoer. Nep brengt redelijke prijzen op, doch van deze sortecring is er niet veel meer. Ze werd voor f 4.505.70 ver kocht, afhankelijk van kwaliteit. Voor gro ve uien werd, wat de mooiste partijen be trof, tot f 2 betaald. Het meeste ging van f 1.50—1.80, drielingen brachten een aan merkelijk beteren prijs op dan eenige we ken geleden. Veel ging voor f 1.50 tot onge veer f 2 van de hand. De gewone gele uien doen het het slechtst, ofschoon ook daarin de laatste dagen eenige verbetering kwam. Aanvankelijk werd er f 11.50 voor be taald, later f 1.10—1.80. De aanvoer van losse peen werd iets grooter. Kleine bracht 60—70 cent op, de mooiste groote f 1.101.20. Daar tusschen door loopen partijen, die 80—90 cent op brengen Kroten worden nog niet in groote hoeveelheden, geveild; de prijs lokt ook niet uit: groote 3050 cent, middel- groote f 0.801.20, kleine f 1.701.80. Spercieboonen werden er minder aange voerd. Voor mooie worden beste prijzen be steed. De kwaliteit van de verschillende aan voeren loopt echter sterk uiteen. De kwali teit is soms van dien aard, dat ze door draaien. Voor de mooiste werd f 1417 be taald; iets afwijkende f 8—9, terwijl de meest afwijkende f 34 opbrengen. Daar tusschendoor waren partijen, die van deze prijzen afweken. Snijboonen uit de kas waren duur: ze brachten f 20 tot ruim f 23 op. Gewone ruim f 3. Op twee marktdagen werden tomaten geveild. Werd A aanvankelijk voor f 4;S0 verkocht, later bracht die sorteering f 9 op. B steeg van f 5.50 tot f 10.10, C van f 3.50 —9.80, en CC van f 2.104.20, zoodat de prijs over de geheele linie ongeveer ver dubbelde. Bloemkool deed het ook goed. Met een langzame stijging werd Lecerf op het laatst der" week voor f 12-6015 verkocht, en Reu zen voor f 10.40—11.20. Tweede soort bracht f 45.90 op. In de eerste helft der week f 2.90—3.70. Minder goed ging het met de andijvie. Bijna alles draaitdoor. Enkele partijen door de fabrieken Voor den inmaak gekocht Ze brengt 50 a 70 cent per 100 stuks op. Rammenas is laag in prijs: 80 cent tot f 2. De druivensoort Alicante gold f 1820, Frankenthalers f 20—24, enkele partijtjes iets lager. NIEUWE NIEDORP. B.K.C.Nieuwe Niedorp 01 Nieuwe Niedorp II—M.F.C. II 5—2 Petten IINieuwe Niedorp III 100 N. Niedorp I behaalde haar tweede over winning en evenals de eerste was het een uitwedstrijd die werd gewonnen. Zoowel de uitslag tegen Schagen als die van B.K.C. zijn daarom opmerkelijk omdat in vorige seizoenen deze matches meestal door N. Niedorp werden verloren. De overwinning op B.K.C. behaald, was wel een gelukkige zege. Door deze kleine 10 overwinning komt N. Niedorp bij de leiders, hopelijk weten zij deze fraaie positie langen tijd te behouden en zoo mogelijk te verbeteren. A.s. Zondag komt het altijd lastig te over winnen Strandvogels op bezoek. Nog maar weinig malen is N. Niedorp er tegen Strand vogels in geslaagd een gepast tegenspel te vinden, het Strandvogels-spel ligt N. Nie dorp heel moeilijk. N. Niedorp II bewees ook nu weer vol komen in de eerste klasse te behooren, door het reserve-team van het Medemblikker M.F.C. met een fiksche 52 nederlaag naar de stad van Radboud te zenden, 't geheele elftal heeft een goede wedstrijd achter den rug en was overwegend sterker dan haar geel zwart gestreepte tegenstander. Eerst bij de 3—2 stand was er nog eenigszins van spanning sprake, doch toen Toepoel c.s. eenmaal de voorsprong hadden vergroot, was alle spanning verdwenen. N. Niedorp III kon ook haar vierde wed strijd niet tot een zege maken en kreeg te gen Petten II een gevoelige nederlaag. Met niet minder dan 10—0 (zegge tien nul) ble ven de kustbewoners in de meerderheid. Komaan mannen van Niedorp's derde elftal dat kan zoo niet, dan moet en kan anders! W ARMENHUIZEN. V.I.O.S.BERDOS, 7—1. Ook de tweede competitiewedstrijd heeft V.I.O.S. gewonnen. Onze „roode duivels" hebben de mannen van Berdos met een ver pletterende nederlaag van 71 naar huis gezonden. De overwinning was volkomen verdiend. Over den wedstrijd het volgende: Onmiddel lijk na den aftrap blijkt, dat beide elftallen het ernstig meenen. Onze keeper blijkt zijn vak uitstekend te verstaan, door een pracht schot van de voorhoede van Berdos resoluut te stoppen. Een doorbraak van onze binnen- speler W. Zoon levert niets op. Thans komt een tamelijke druk op het Berdos-doel en alles wijst er op, dat V.I.O.S. positief resul taat wil zien. De Berdos-keeper blijkt echter uit het goede hout te zijn gesneden. Eenige minuten voor de rust weet H. de Groot ?e scoren. Na de rust wordt de strijd fel aan gepakt en het is W. Zoon die den stand op 2—0 brengt. Hets pel van V. stijgt ziender- oogen, terwijl Berdos teekenen van ver moeidheid geeft. Doch de aanvallen van Ber dos blijven niet achterwege. Een corner te gen V.I.O.S. brengt een gevaarlijk oogenblik voor ons. Onze midvoor P. Jonker weet zich schitterend vrij te werken en komt alleen voor den keeper te staan. Een doelpunt voor ons is dan ook het resultaat, 30. Blijkbaar ziet Berdos het in, dat een overwinning voor hen uitgesloten is, want een speler van B. die voor de rust een ongevalletje kreeg, gaat het veld uit. Dus speelt Berdos thans met 10 spelers. Kort achter elkaar weet V.I. O.S. van deze verzwakking gebruik te ma ken en doorboort driemaal het B.-doel. Een aanval van B. op ons doel was oogen- schijnlijk niet gevaarlijk, doch op ongeluk kige wijze kwam de bal achter het lichaam van onze keeper en volgens den scheids rechter doelpunt. Stand 61. Nog eenige minuten voor het einde meent onze voorspeler W. Zoon het nog niet ge noeg te vinden, en ziet op keurige wijze voor de 7de maal het B.-doel te doorboren. A.D.O. m—V.LO.S. II, 2—1. Het tweede elftal heeft ook de tweede uitwedstrijd verloren. Deze keer speelde het tegen A.D.O. III uit Heemskerk. V.I.O.S. wist voor de rust het eerste doelpunt te maken. Deze voorsprong was van korten duur, omdat ook A.D.O. zijn kans waarnam en gelijkmaakte. Zoo ging de rust in. Na de thee wist de A.D.O.-midvoor een corner prachtig in te koppen en bracht den stand op 21. De V.I.O.S.-voorhoede heeft na de rust niet veel te doen gehad. De bal was op de V.I.O.S.-helft of werd uitgetrapt. A.D. O. speelde een mooie partij voetbal. De Junioren van V.I.O.S. a hebben ge wonnen van Geel Zwart a met 42. De uitslag van den wedstrijd S.V.W. b V.I.O.S. b is O-O. TURNKRING ALKMAAR. Wandelen, Begunstigd door schitterend weer hield de Turnkring Alkmaar en Omstreken in sa menwerking met den Turnkring N.H. Noor derkwartier de eerste K.N.G.V.-Wandeltocht in Alkmaar, waaraan door slechts 54 per sonen werd deelgenomen, w.o. 39 K.N.G.V.- leden. Om 10 uur vertrokken de deelnemers (sters) vanuit de Muziektuin in de rich ting Heiloo om vervolgens door Bergen de tocht naar Schoorl voort te zetten. Hier had de verplichte rust plaats, waarna wel gemoed de terugtocht aanvaard werd. Binnen den vastgesteldcn tijd waren de wandelaars weer binnen, waarna de voor zitter van den Turnkring Alkmaar een kort woord sprak en allen bedankte, die aan de organisatie van dezen wandeldag hadden gewerkt; speciaal de afd. Alkmaar van het Roode Kruis, welke weer geheel belangeloos de gelukkig niet vele blaren op voortreffelijke wijze had verzorgd, waardoor het mogelijk was geworden deze wandeling zonder uitvallers te volbrengen. Na de aan wezigen opgewekt te hebben, propaganda voor de wandelsport te maken, waardoor het mogelijk zal worden een volgende keer met veel grooter deelname uit te komen, gaf hij het woord aan den heer Bischot, Hoofd Wandelconsul van het K.N.G.V. om de prijzen uit te reiken, bestaande uit een mooie medaille. Allereerst feliciteerde de heer B. den leider van een groep patiënten uit Duin en Bosch voor het ordelijk mar- cheeren en werd; behalve een personeele medaille ook nog een groepsmedaille uitge reikt. Dezelfde eer viel ook „De Halter" te beurt, welke vereeniging met het grootst aantal deelnemers uitkwam, die in hun turncostuum een zeer goede indruk maak ten. BARSINGERHORN OFFICIEELE OPENING MICA EN PRIJS UITREIKING ETALAGEWEDSTRID. De zaal van den heer A. de Graaf was tot in alle hoeken gevuld, toen de waarn. voor zitter van de Middenstandsvereeniging, de heer K. Keuris de aanwezigen hartelijk wel kom heette. De groote belangstelling is voor ons het bewijs, aldus spr., dat onze actie inslaat en met des te meer enthousiasme zullen wij dan ook op den ingeslagen weg voortgaan. Woorden van dank richtte de voorzitter tot de leden voor de medewerking en tot het college van B. en W., in het bij zonder tot den Edelachtb. heer burgemees ter, die voor de vereeniging daadwerkelijk zoo een groote. steun was geweest. (Appi.) Het was de eerste maal, dat wij ons gingen belasten met de organisatie van een Mica- actie, alsmede met een etalagewedstrijd, zoodat wij voor vele moeilijkheden kwamen te staan. Wij hebben evenwel naar ons beste weten gehandeld en hopen dat het doel, dat wij voor oogen hebben gesteld „het tot uiting doen komen, dat alles wat voor het dagelijksch gebruik noodig is, evengoed in en 6on ixxyï t de gemeente, als daarbuiten, kan worden gekocht", meer en beter tot het publiek is doorgedrongen. De Mica-actie te doen voor afgaan van een etalagewedstrijd is daartoe een, naar onze meening, goede inzet ge weest. Spr. brengt woorden van dank aan de ju ry voor de etalagewedstrijd, bestaande uit de dames KistemakerVis en Broersma de Boer en de heeren Loggers en Hilverda, voor het verrichten van de moeilijke taak, die zij óp zich had genomen. Met dc Mica- tjes zullen wel reeds velen kennis gemaakt hebben, zoodat spreker meent, daarover niet veel te behoeven uit te wijden. De plaatselijke prijzen tot een totaal be drag van f 110, met als hoofdprijs een waardebon van f30, zullen op Zondag 25 October in het. lokaal van den heer Groet te Kolhorn worden uitgereikt. Voorzitter be sluit met den wensch, dat allen in de ko mende veertien dagen hun inkoopen zul len doen bij hen, die nu trachten het pu bliek te laten profiteeren van de vele waar devolle en fraaie beschikbaar gestelde prij zen. De burgemeester verkrijgt hierop het woord om de diverse prijzen uit te reiken, doch alvorens daartoe over tc gaan, biedt spr. de Middenstandsvereeniging hartelijke gelukwenschen aan met het welslagen van de actie, voor zoover die reeds is ingezet. Vader Cats heeft eens gezegd: „Wie cloeck van moed is, volgt geluk; Een zwaar hoofd blijft steeds in druk". Spr. bracht deze woorden in verband met de jonge vereeni ging, die haar taak zoo serieus opvatte en met overtuiging en wilskracht deze tracht te te vervullen. Met wafirdeering gewaagde spr. van den etalagewedstrijd, welke zeker een succes is geweest en waarop de vereeni ging, zoowel als de leden-deelnemers met voldoening kunnen terugzien. Laten wij met Uw bestuur hopen, dat dit er mede toe heeft bijgedragen, dat in de komende weken de Middenstanders tevreden zullen zijn over 't koopende publiek. Komende tot de uitrei king van de prijzen, zeide de Burgemeester, dat de leden deze eerste keer moesten gaan beschouwen als een generale repetitie. De critiek, die de jury heeft uitgesproken is bedoeld als een opbouwende critiek. Op humoristische wijze behandelt spr. daarop verschillende fouten in diverse etalages, waaruit de betrokkenen voor een volgende maal zeker voordeel kunnen pulten. De uitslag van den wedstrijd was dan: Groep 1. Slagers en Zuivel: 1ste prijs D. Spaans, Barsingerhorn, 2. C. Spaans, idem; na loting met 3. H. Kuiper te Kolhorn. A. van Zoonen te Kolhorn en S. Hartman te Barsingerhorn, kregen beiden een eervolle vermelding. Groep 2. Levensmiddelen: 1. K. Keuris, Kolhorn; 2. A. Westerman, Barsin gerhorn; 3. J. Pascha, Barsingerhorn. Ecrv. verm. A. Mooij te Haringhuizen. De heer Loggers wees er bij deze rubriek op, dat met uitzondering van den eersten prijswinnaar, de etalages niet op dat, peil stonden, dan in de beide andere rubrieken en hoopte, dat dit volgend jaar beter zou zijn. Groep 3. Nevenartikelen: 1. C. Kalf te Kol horn; 2. D. Gorter te Barsingerhorn, terwijl' ook G. Zwaan te Barsingerhorn een tweede prijs verwierf,, wegens totaal gelijk aantal punten. Een ecrv. vermelding werd toege kend aan C. Visser te Barsingerhorn. De prijzen bestonden uit medailles. Na een korte pauze werd overgegaan tot het uitreiken van de publieksprijzen. Niet minder dan 48 prijzen waren door het be stuur en de leden beschikbaar gesteld. Dc burgemeester belastte zich ook nu weer met de uitreiking en maakte bekend, dat Mevr M. SpaansKoopmans een uitzonderlijke prestatie had verricht, doordat haar inzen ding vrijwel geheel overeenkomstig de uit spraak van de jury was. Een extra prijs viel haar hiervoor ten deel. Met spanning werd een en ander gevolgd en velen konden een prijs mee naar huis dragen. De heer Loggers eindigde tenslotte met den wensch, dat de Mica in deze gemeen te in alle onzichten zal mogen slagen. De voorzitter dankte in zijn sluitings woord nogmaals den Burgemeester voor hetgeen bij in het belang van de vereeniging had gedaan. Den heer Ploeger werd dank gebracht voor het draaien van de Mica-nlaat, zoowel op dezen avond als over zijn Radio-centrale, de heer Bosma voor de hulp hij het samen stellen van de Micakrant, den directeur van de Zuivelfabriek te Lutiewinkel voor zijn ge waardeerde médewerking, alsmede de pers en tenslotte alle leden, die op eenigerlei wijze aan de voorbereiding en aan het wel slagen hadden meegewerkt. Een gezellig dansie besloot dezen uitste kend geslaagden avond. 29. Ze knikte; en hij leidde haar de stoep op en belde aan. Tot den butler, die open deed, richtte hij het verzoek, Lady Raith te mogen spreken. Ze behoefden niet lang te wachten, voor de statige figuur van Engeland's bekendste gastvrouw en kwaadspreekster aan kwam zeilen. „U bent van Scotland Yard?" vroeg ze vinnig. „Wenschte u me te spreken?" Keating boog. „Iets nieuws ontdekt?" „Ongelukkig niet. Dit is Miss Brown van de Morning Post. Misschien zoudt u ons over een kleinigheid opheldering kun nen verschaffen". Barbara stond er bij zonder blikken of blozen en keek belangstellend naar Keating, die een eigenhandig uit Larry's slaapkamer ontvreemde foto te voorschijn haalde en ze Lady Raith aanbood. „Kunt u mij ook zeggen, of u hierin een van uw gasten of bedienden herkent?" vroeg hij. „Heelemaal niet, zei mevrouw Raith, na de foto even. bekeken te hebben en wilde ze teruggeven. Met een vlug „Mag ik?" nam Barbara ze van haar aan. „Is dat de dief?" vroeg de douairière. „Dat hoop ik", antwoordde Kating, en toen de douairière neiging begon te ver- toonen, om tegen den dief, en in het alge meen tegen indringers en indringsters, zoo als bijvoorbeeld mevrouw Benton Hesse, uit te varen, maakte hij zich zoo gauw mogelijk met Barbara uit de voeten. Toen ze buiten waren, herinnerde hij zich, dat Barbara de foto van Larry nog had, en vroeg ze terug. «Blijf jij maar bij hem uit de buurt", vermaande hij. „Hij is door en door slecht". Voor ze kon antwoorden, draaide hij zich op zijn hielen om en stelde voor, naar Ox ford Street te wandelen om een kop kof fie te gaan drinken. Ze stemde gretig toe en hij bracht haar naar een klein café, waar hij klaarblijke lijk een welbekende en welkome bezoeker was. „Ik moet mijn rapport nog opmaken", zei hij, toen ze met kleine teugjes hun koffie zaten te drinken, „en dat herinnert me er aan, dat je dezer dagen een lijk schouwing zult moeten bijwonen. IL zal zien, dat ze't een beetje schappelijk ma ken, maar je zult er, als familielid en ge tuige, in elk geval bij moeten zijn." Ze knikte smartelijk. „Mijn familie is een mooi stel", zeize in gedachten. „Dat is waar. Ik zal dezer dagen eens met een van je ooms gaan spreken". „Wie? Jan?" „Ja, en omdat ik er een hekel aan heb, met een van de auto's van de Squad te gaan, zal ik den trein moeten nemen, wat ongeveer even erg is". „Squad?" vroeg ze nieuwsgierig, en hij vertelde haar een en ander over de werk zaamheden van de Vliegende Brigade. „En 't maakt het leven niet gemakke lijker te dragen", volgde hij erbij, ,,'t Is een beproeving, als je in een van die vervloekte wagens moet zitten. Het landschap kun je niet bewonderen; want je bent voort durend bezig met uit te rekenen, hoeveel de verzekeringsmaatschappij na de begra fenis aan je familie zal uitkeeren". „En wat zoudt u er van zeggen, als ik u er eens heen bracht met mijn wagen?" „Een slecht vooruitzicht voor mijn we duwe", grinnikte Keating. „Als humorist bent u onovertroffen. Dus u rijdt mee?" „Ben je frisch genoeg om te chauffeeren? „Natuurlijk. Ik heb immers vannacht nog wel gereden". „Goed, dan is dat afgesproken", Hij keek haar vriendelijk aan, half van opluchting, dat hij een verkeersmiddel naar zijn zin gevonden had, en half van bewondering. Ze kon tegen een stootje, en inspecteur Keating hield van menschen met durf. „Het zal heel leuk zijn, Jan weer eens te. zien", overlegde Barbara. „Ik was veer tien, toen ik 't laatst in Streatham ben geweest." „Maar Jan woont niet meer in Streatham Hij is tegenwoordig in Reigate". „Op 't. goed van George?" vroeg Barba ra nieuwsgierig. „Ja. Hij heeft het in bezit genomen". „Het is ook een aardig huis", vond zij. „Dat zal wel. Als iemand anders het geld voor je bij elkaar schraapt, kun je je wel 't een of ander veroorloven. Al de Teyst's hadden trouwens een voorliefde voor mooie dingen en voor mooie doch ters." „Barbara bloosde zedig. Hoe laat komt u bij mij?" „Om vijf uur ongeveer". „Is dat niet te laat voor een officieel bezoek aan Reigate"? „Het is geen officieel bezoek, en om naar een boef te gaan is 't nooit te laat. Neem me niet kwalijk, heb ik je oom een boef genoemd? Ik geloof, dat ik geen ma nieren meer heb". Hij betaalde de rekening en nam af scheid. Daarna zag Brabara hem niet meer vóór den tijd van 't rendezvous. Om tien over vijf nestelde hij zich be haaglijk naast haar, en wikkelde een reis deken om zijn knieën. „Bezwaar, dat ik rook?" „Doe maar", zei Barbara. Gedurende de eerste vijf mijlen was hij opmerkelijk mededeelzaam, en gedurende de volgende tien ongewoon stil. Hij was in slaap gevallen en ontwaakte niet voor Reigate in zicht was. Toen keek hij op zijn horloge. „Vijf vijftig", geeuwde hij. „Je hebt 't er goed afgebracht. Dooien gevallen on derweg?" „Alleen mijn laatste treurig beetje con ventie", glimlachte Barbara. „Mt een in specteur van politie te rijden en dan nog wel een getrouwden is slecht voor je reputatie." ,Dat was een opmerking, die Keating deed glimlachen. Hij zag er nu eenmaal uit als een persoon van middelbaren leef tijd, getrouwd en "safe", dat was zijn on geluk. Menige veelbelovende romance was er al door bedorven. Naar aanleiding daarvan begaf hij zich in wijsgeerigo be spiegelingen. „In deze wereld", begon hij gewichtig, „is 't zóó: als je jong, gewetenloos en zondervooruitzichten bent, loopen de meis jes zich de beenen het lichaam uit om jc in te palmen. Maar als jé een man bent, die wat in te brengen heeft „En getrouwd", berispte Barbara. „Hoe kom je toch aan dat getrouwd?" vroeg Keating. „U sprak immers van uw arme weduwe, vanmorgen". „Dat was maar bij wijze van spreken. Ik heb geen weduwe". „Maar een vrouw?" „Ook geen vrouw. Dat komt, doordat ik niet zoo'n filmheld ben als je vriend Lar- rij Wade." „Waarom juist Larry Wade?" vroeg Barbara belangstellend?" „Hij is juist het type, dat ik bedoel. Maar er deugt niks van". „U bedoelt, dat hij een misdadiger is?" „Natuurlijk bedoel ik dat. Heb je wel eens van een bendeleider gehoord?" „Wou u zeggen, dat die jongen een gangster is?" vroeg ze ongeloovig. „Dat kan bijna niet". „O, figuur van Fairbanks, o, neus van Novello", jammerde Keating. „Laat af, Barbara. Ik zeg het je". Ze wijdde haar aandacht eenigen tijd aan den weg. „Ik wist niet, dat er zooiets als bende wezen in Engeland bestond", zei ze ten slotte. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 7