BUITENLAND Ekens op het eiland Guam Moskou's eischen President Meijer over de devaluatie De brand te Antwerpen New York's vrijheidsbeeld vijftig jaren oud Roosevelt over „Het be houd der Jeugd". Hij heeft thans een beslissenden voorsprong op zijn mededingers. Ekens schrijft van het eiland Guam: Als ik er niet vurig naar verlangde, mijn vijf en twintig duizend mijlen lange vlucht rond de wereld zoo spoedig mogelijk tot een goed eind te brengen, zou ik het idyllisch Pacific-eiland, waar ik vandaag behouden ben aangekomen, niet dan met grooten te genzin verlaten. Toen ik hier heden na een moeilijke vlucht door kletterenden regen en dichten nevel veilig landde, werd ik reeds terstond begroet door vijf andere journalisten, die zich met den „China Clipper" op weg naar het westen bevonden. Ook de eilandbewoners bereidden mij een hartelijke ontvangst. De marinegouverneur richtte te mijner eere een feestdiner aan, waaraan alle medereizigers en vele beamb ten aanzaten. Het diner werd voor mij overigens een heele karwei, daar alle dames mij bestorm den om autogrammen. Het eiland, waar ik thans vertoef, is een grooten sprookjestuin gelijk. De lucht is zwaar van den bedwelmenden geur van won- derschoone bloemen. Niemand heeft het hier druk en niemand heeft haast behalve ik. Ik ben overigens blij, dat ik nu een beslissenden voorsprong op mijn rivalen Kieran en Miss Kilgallen behaald heb. Als wij morgenvroeg naar Wakc-eiland zullen starten, zal de „China Clipper", waar mede zij voornemens zijn naar San Francis co te vliegen, eerst van hier naar Manilla vertrekken. Als mijn collega's zich aan boord van den „China Clipper" zullen begeven, hoop ikhet einde van mijn wereldreis reeds in het zicht te hebben, want als alles goed gaat, kan ik Zondag in San Francisco en Maandag in New-York zijn. Guam: Elcins is Donderdagmorgen om 6.10 uur plaatselijke tijd (Woensdag'21.40 uur M.E.T.) met den „Hawaiian Clipper" naar Wake-eiland gestart. Controle op Portugeesche havens verlangd. Reuter seint uit Londen: De jongste nota van Sowjet-Rusland aan de non-interventie-commissie te Londen is thans gepubliceerd. In de nota wordt de onmiddellijke instelling van een controle op de havens van Portugal verlangd. De SoWj et-Unie acht dit een onontbeer- lijken maatregel. De nota voegt er aan toe, dat deze controle zou moe ten worden uitgeoefend door de Britsche of Fransche zeemacht of door beiden tezamen. In de verklaring, die 12 October ƒ.1. door den Russischen zaakgelastigde, Kagan, aan den president der non-interventie-commissie Lord Plymouth is overhandigd, wordt er op gewezen, dat de opstandelingen in Spanje, via Portugeesche havens van wapenen wor den voorzien. Indien de door Rusland voor gestelde maatregelen niet zullen worden genomen aldus de nota, zal het non-in terventie accoord niet aan zijn doel beant woorden, maar worden misbruikt tegen de Spaansche regeering. Naar nog wordt vernomen, heeft de Sow- jet-gezant te Londen, Maisky, lord Plymouth verzocht de internationale controle-commis sie zoo spoedig mogelijk bijeen te roepen ter bespreking van de Russische voorstellen. Men acht het mogelijk, dat nog deze week de commissie bijeen wordt geroepen, doch een beslissing is nog niet genomen. De veerbooten DoverDuinkerken Hoe de moeilijkheden van eb en vloed zijn overwonnen. De Matin vertelt, hoe de ingenieurs de. moeilijkheden met eb en vloed in het Nauw van Calais ten opzichte van de nieuwe veer booten ondervangen hebben. Te Boulogue wisselt het zeepeil van 0.660 tot 8 M. 50 en te Calais en Duinkerken zijn die verschil len niet veel minder. Te Dover is een bek ken met sluis ingericht, waar de boot in vaart, waarna vyater wordt weg- of erin ge pompt, totdat het evenwicht bereikt is. Voor Duinkerken heeft de Fransche ingenieur Broquaire een brug ontworpen, die zich van links naar rechts en van voren naar achteren beweegt en een helling van 7 gr. bereiken kan. Deze brug maakt het de treinen mogelijk bij eiken waterstand de boot op te rijden. Voor de auto's is het nog eenvoudiger. Zij bereiken langs een flauwe helling en over een andere brug het bovendeel van de boot Men verwacht van deze verbinding veel nut voor het vervoer van bloemen, vruch ten, primeurs, wijnen en in 't algemeen be derfelijke goederen. Producten uit het Zui den van Frankrijk, die 's avonds te Duin kerken aankomen, kunnen den volgenden ochtend op de markt te Londen zijn zonder overgeladen te worden of een schok noch tijdverlies geleden te hebben. De spoorbreedte is in beide landen gelijk, maar de rijtuigen voorp assagiers en goe deren zijn in Engeland smaller. Met het oog hierop moesten bijzondere wagons wor den aangemaakt, die het Britsche departe ment van oorlog, aldus nog steeds de Ma- tip, in staat stellen in geval van nood het materiaal rechtstreeks naar de Rijngrens te dirigeeren. In een conferentie sprak gistermiddag de Zwitsersche president van de federatie en chef van het departement van financiën en douane, Meyer over een aantal kwesties, welke betrekking hebben op de devaluatie van de Zwitsersche frank. Ten aanzien van het percentage dér deva luatie verklaarde hij, dat de beslissing werd genomen overeenkomstig berekeningen, wel ke rekening hielden met den toestand. Hier is geen sprake van afhankelijkheid van de Fransche franc. Ook werd de Zwitsersche munt niet aangepast aan de Britsche of Amerikaansche munt, doch deze beide de viezen worden gevolgd met een marge van 10 procent. De laatste dagen werd het be wijs geleverd, dat de nieuwe Zwitsersche franc niet gebonden is aan de fluctuatie van het pond sterling, de daling van het pond werd niet gevolgd. Zwitserland heeft een versterkte goudmunt, hetgeen wordt ge karakteriseerd door den vrijen handel in goud, zoodat de munt niet afhankelijk is van andere deviezen. Opdat de handel in goud vrij zij, moet de Zwitsersche natio nale bank goud koopen en verkoopen te gen een prijs welke is gebaseerd op de ge- depreciecrde franc. Sprekend over een nieuwe devaluatie van andere munteenheden verklaarde hij, dat de vrees hiervoor in Zwitserland geringer is dan in eenig ander land ter wereld. Indien Frankrijk nogmaals moest deva- lueeren, dan zou Zwitserland dit met een ge rust hart zien, want de basis van zijn munt is thans goed. Tenslotte zeide Meyer, dat de federale raad een nieuw politiek en economisch pro gramma moet opstellen, de economie moet aan een strenge controle worden onderwor pen en het huidig systeem van contingen- teering moet grondig hervormd worden. De correspondent van de N.R.Crt. te Brus sel telefoneerde gisteravond: Woensdagmiddag is de Antwerpsche brandweer er in geslaagd, het vuiir op het terrein, waar zich de groote benzine- en pe- troleuminstallaiies te Hemixem bevinden, volkomen meester te vvordeh. Drie tanks zijn geheel uitgebrand en vernield. Van de vierde tank werd vanochtend het deksel door de hitte met een hevigen knal hoog in de lucht geslingerd. Honderden nieuwsgierigen, die het verloop van de brand ramp op een betrekkelijk geringen afstand volgden, vluchtten hals over kop. Er werd echter niemand gewond. Door middel van een schuimverwekkend chemisch product, dat in deze tank werd gespoten, kon verde re uitbreiding worden voorkomen. Van de 74 tanks zijn er dus 70 onaange tast gebleven. Omtrent de oorzaak van de ramp, ver keert men nog steeds in onzekerheid. Men vermoedt echter, dat daar de gasdruk nog al groot was, en het overtollige gas langs een veiligheidsklep ontsnapte, een vonk uit den schoorsteen van een stoomschip dit laat ste gas heeft doen ontploffen. De schade is zeer aanzienlijk. EEN RADIOREDE VAN DEN ENGEL- SCHEN KONING. Op den avond van zijn kronings dag. Geen Kerstrede. Gisteren is officieel bekend gemaakt dat de Koning dit jaar niet op Kerstmis tot zijn volk zal spreken, zooals Koning Ge- orge de laatste jaren had gedaan, maar in plaats daarvan zijn eerste radiorede als ge kroond vorst zal houden in den vooravond van den kroningsdag in Mei, waarschijn lijk tusschen 6 en 7 uur. Een Fransch geschenk aan de Vereenigde Staten. NEW YORK, Oct. 1936. Op 28 October 1936 is het vijftig jaren ge leden, dat Frankrijk het enorme Vrijheids beeld, dat aan de haven van New York staat opgesteld, aan de Vereenigde Staten ten geschenke gaf. De beeldhouwer Bar- tholdi, die kort na 1870 in New York was, had het plan opgevat, daar een reusachtig standbeeld der vrijheid op te richten. In Amerika vond zijn voorstel echter voorloo- pig weinig weerklank. Maar Bartholdi liet de gedachte niet varen en stichtte zoowel in de Vereenigde Staten alsook in Frank rijk comitc's op, om de noodige geldmidde len voor liet standbeeld te verzamelen. 1S0 Fransche gemeenten, vele vereenigingen en duizenden burgers brachten 3.300.000 francs bijeen, terwijl het New Yorksche dagblad „World" anderhalf millioen inzamelde. De Fransche gelden werden voor het vervaar digen van het standbeeld en het transport over den Oceaan gebruikt, terwijl uit de Amerikaansche inzameling de kósten van den bouw van het geweldige fundament be streden werden. Bartholdi vervaardigde eerst een twee me ter hoog model, dat daarna vier maal ver groot werd. Dit acht meter hooge beeld was in Parijs reeds een sensatie, dat vele nieuws gierigen naar het atelier van den meester trok.. In het jaar 1876 begon Bartholdi aan de vervaardiging van het eigenlijke standbeeld, dat 46 meter hoog moest worden. Hij model leerde eerst de rechterhand, die 4.30 meter lang is. De wijsvinger alleen meet reeds twee meter. De aPrijsche bladen waren geest driftig. Er werd aangekondigd, dat het pu bliek het Vrijheidsbeeld op de tentoonstel ling van het jaar 1778 zou kunnen bezich tigen. Maar daar kwam niets van. Eerst in 1881 kon Mr. Morton, als vertegenwoordi ger van de U.S.A. den eersten nagel in de constructie slaan. Het reusachtige stand beeld, dat de Kolos van Rhodos nog over treffen moest, kwam slechts langzaam ge reed. Eindelijk was het geweldige lichaam, dat in koper gedreven werd en van binnen Dc hardnekkige radiopriesfer. „Als ik je weer zie, scheur ik je in stukken". De Parijsche editie van de „New York Herald Tribune" maakt melding van de be legering van den radiopriester Coughlin, in een hotel in Boston door een vijftiental journalisten, die hem vragen wenschten te stellen over zijn hardhandigen aanval op een journalist. Deze laatste, verslaggever van de „Boston Globe" had den radiopries ter gevolgd naar Providence, waar Cougji- lin een conferentie had met leidende figu ren van zijn nationale unie voor sociale rechtvaardigheid. Coughlin kwam, be schermd door detectives uit Boston voor de ze besprekingen toen hij plotseling den journalist gewaar werd. Hij vloog op den man af, sloeg hem zijn bril van den neus en duwde hem tegen een muur. Toeschou wers schoten toe en Coughlin schreeuwde: „Je hebt geen fatsoen. Er is je gezegd, dat dit, een particuliere bijeenkomst was en toch ben je gekomen om -er je neus in te steken". Later verklaarde de radiopriestar nog: „Als ik dien kerel weer ontmoet, scheur ik hem in stukken." Vonnissen tegen de Portu geesche muiters Zware straffen opgelegd. Een krijgsraad heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van de muiterij aan boord van de Portugeesche oorlogsschepen „Alfonso Albuquerque" en „Dao" op 8 Sep tember j.l. Waar 91 personen moesten te rechtstaan, werd besloten de zaak te split sen, zoodat eerst de 28 beklaagden, tegen wie de zwaarste beschuldigingen waren in gebracht waren verschenen. Vijf beklaag den werden veroordeeld tot 6 jaar dwang arbeid, gevolgd door tien jaar deportatie met de mogelijkheid van 20 jaar deportatie, zes werden veroordeeld tot 5 jaar dwang arbeid, gevolgd door 10 jaar deportatie met de mogelijkheid van 17Yz jaar deportatie, zestien beklaagden tot 4 jaar dwangarbeid, gevolgd door 8 jaar deportatie met de mo gelijkheid van 16 jaar deportatie, één be klaagde tot 2 jaar dwangarbeid met de mo gelijkheid van 3 jaar deportatie. Ontslag van 1676 Roomsche onderwijzeressen. Zij zullen door nationaal-socia- listische collega's worden ver vangen, De Roomsch-Katholieke autoriteiten heb ben energiek geprotesteerd tegen de door het Beiersche kabinet aangekondigde ver wijdering van 1676 religieuses uit de Room sche scholen. Deze zusters zouden door Na- tionaal-socialistische onderwijzeressen ver vangen worden. Op 1 Januari zouden daar door 600 religieuses zonder werk komen, terwijl de overige in den loop van 1937 zou den wordon verwijderd. Men gelooft overi gens, dat de protesten weinig uitwerking zullen hebben, daar het besluit blijkbaar reeds is goedgekeurd door den rijksminister van onderwijs. ONTPLOFFING IN STADION TE CLEVELAND. In het Mammoth Cleveland Stadion heeft zich een verschrikkelijke ontploffing voor gedaan, veroorzaakt door onder de tribunes opgeslagen gasoline en dynamiet, waardoor de drie afdeelingen der lagere rangen vol komen „weggeblazen" werden. De in de na bijheid staande gebouwen stonden te wag gelen. doch bleven wonder boven wonder overeind staan. Slechts één arbeider werd ernstig gewond. dêor stutten gesteund was, gereed gekomen. 200 ton koper en ijzer waren er in ver werkt. Het geheel werd nu weer uit elkaar gehaald en via Rouen per vrachtschip naar New York overgbracht. Het werd begeleid door een aantal Fransche oorlogsschepen. Toen het flottielje in de haven van New- York aankwam werd het door een enorme menscbenmassa welkom geheeten. Van het fort donderden de kanonnen. Op 28 Octooer 18S6 had daarop de plechtige inwijding plaats. In zijn te Kansas City uitgesproken ver kiezingsredevoering heeft Roosevelt uitvoe rig gesproken over den invloed van de te genwoordige economische crisis op de mo derne jeugd en over de maatregelen tot het weerbaar houden der jongeren. Hij zette daarbij voor zijn 35.000 toehoorders uiteen, dat een van de meest voldoening schenken de resultaten, door de New Deal bereikt, „het behoud van de jeugd .van Amerika" was. Het „Civilian conservation corps" vormt een eerste stap van de regeering in de rich ting van economische en sociale rehabili tatie van de jeugd. De kosten zijn groot geweest, maar, zoo zeide de President, niemand kan de voordeelen ontkennen, die ver kregen worden door het van de stra ten weghouden van rondzwervende troepen jeugdige personen, die tot armoede vervallen zijn door de eco nomische ineenstorting en die gees telijk gedesillusionneerd zijn. Toen Roosevelt voor het uitspreken van zijn redevoering in de stad arriveerde zooals men weet is Kansas de stad van zijn tegencandidaat Gouverneur Landon was een menigte van naar schatting een kwart, millioen personen saamgestroomd om hem te begroeten. De menschen stonden dicht opeengepakt langs den vijf mijl langen weg. dien Roosevelt door de straten der stad volg de n$ar dekplaats; waar hij zou spreken. Met een specialen trein is hij later weer vertrok ken naar St. Louis en Chicago. De Obelisk van Luxor. Eeuwfeest op de Place de la Con- corde. Binnenkort zal te Parijs het eeuwfeest van de Obelisk van Luxor worden gevierd, het 22 M. hooge, uit een enkel rose getint granietblok gehouwen monument, dat zich op de Place de la Concorde verheft. De obe lisk, welke uit den tijd van Sesostris da teert, is aan de vier zijden van uitvoerige in scripties voorzien. De tekst werd, naar men heeft kunnen vaststellen, door koning Ram- ses III gedecreteerd. Het was op gezag van den Franschen koning Karei X, een der zo nen van Lodewijk XVI, dat in het jaar 1826 besloten werd, het vele eeuwen oude mo nument uit Egypte naar het centrum van Parijs over te brengen. Het transport en de oprichting namen niet minder dan tien jaar in beslag en Koning Karei had reeds ge- ruimen tijd plaats moeten maken voor Louis Philippe, toen de kolossale Monolith op 25 October 1836, in tegenwoordigheid van het Fransche koningspaar en vele au toriteiten feestelijk werd ingewijd. Italië zal vooruitgang brengen. Rede van den Italiaanschen mi nister van koloniën te Addis Abeba. Na zijn aankomst te Addis Abeba heeft de Italiaansche Minister van Koloniën, Les- sona, de samengestroomde menigte toege sproken van het balkon van het regeerings- paleis. Hij zeide naar Abessinië te zijn ge komen, om de vreedzame vraagstukken te bestudeeren, die spoedig zullen worden op gelost, dank zij het werk van Maarschalk Graziani en de inbezitneming der nog niet bezette,gebieden. De toekomst van Abessi nië aldus de minister berust in de handen van Italië. Niemand ter wereld be twist Italië het recht om Abessinië te be sturen, omdat de strijdkrachten van den negus zijn verslagen en Italië beschaving en vooruitgang in het land brengt. DE TYPHOON BIJ DE PHILIPPIJNEN. Totaal aantal slachtoffers thans tot 420 gestegen. De kapitein van het kustmotorschip „Soeg- boe" heeft medegedeeld, dat zijn schip in de nabijheid van §ignijor in den storm is vergaan. Van de 42 opvarenden konden slechts 15 gered worden, die echter allen zwaar gewond zijn. Het aantal slachtoffers van den typhoon is daarmede gestegen tot 420. GERINGE KATOENOOGST IN AMERIKA. De kleinste oogst sinds 1924/25. Het bureau voor landbouwbedrijfsleven heeft in een overzicht over de te verwach ten wereldkatoenoogst geraamd, dat deze 18.100.000 balen zal opbrengen, zijnde de kleinste oogst sedert 1924/25. IERLAND EN DE DUITSCHE OCEAANVLUCHTEN. DUBLIN De regeering van deii Ier- schen vrijstaat bevestigt, dat zij. heeft ge weigerd vergunning te verleenen voor het gebruik van den Vrijstaat als een landings basis voor de proefvluchten, zooals door de Duitsche luchtvaartmaatschappij Luft hansa voorgesteld. Op 10 October, zoo verklaart de regee ring, hebben de regeeringen van den Vrij staat, Britsch Canada en New Foundland aan de Duitsche regeering medegedeeld, dat zij niet konden voldoen aan het Duit sche verzoek, om hun grondgebied voor de voorgestelde vluchten te mogen gebrui ken. AMERIKAANSCHE MINISTER VAN OOR LOG TERNAUWERNOOD AAN DEN DOOD ONTSNAPT. TULSA (Oklahama) De minister van Oorlog, Woodring, is ternauwernood aan den dood ontsnapt, nadat een vliegtuig, waarin hij had plaats genomen, bij den start in brand vloog. I-Iet toestel kon ge lukkig direct landen, waarna de inzitten den zich op het nippertje in veiligheid kon den brengen. ONTPLOFFING IN FABRIEK BIJ ROME. ROME Door nog onopgehelderde oor zaak zijn zeven centenaars (700 pond) bus kruit, welke in een fabriek bij Rome ge droogd werden, in brand geraakt. De vlam men sloegen over op belendende gebouw tjes. De brandweer slaagde er pas na twee uur in het vuur meester te worden. Vier arbeiders liepen wonden op. KALM VERLOOP VAN FASCISTENOP TOCHT TE LONDEN. De voor gisteravond aangekondigde op tocht en bijeenkomst van fascisten te East- end in Londen heeft plaatsgehad zonder dat zich incidenten voordeden. NIEUWE PETROLEUMBRON BIJ BAKOE. Bakoe: In het nieuwe Sovjet-Russi sche petroleumgebied Changar, is een bron aangeboord; welke gedurende drie dagen geregeld 60p ton per dag levert. Dit opent wijde perspectieven voor de exploitatie van het gebied. DE HONGERMARSCHEN NAAR LONDEN LONDEN De Engelsche ministerraad besprag gisterochtend de hongermarschen, welke naar Londen worden gehouden, ten einde te protesteeren tegen onvoldoende steun aan de werkloozen. Na den minister raad werd een communiqué uitgegeven, waarin deze demonstraties werden ge laakt, IRAK KOOPT VLIEGTUIGEN IN ENGELAND. De regeering van Irak heeft zes militaire vliegtuigen gekocht in Engeland. Deze toe stellen worden door Irak-piloten, vergezeld door Britsche piloten, naar Irak gevlogen. 20 dezer zullen de toestellen Sophia passeeren. 472e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 15de lijst Trekking van Woensdag 14 October 1936 Hooge Prijzen 10003745 14262 400.— 5944 12976 17676 100 3396 4049 4563 4841 7610 11682 12110 13002 13591 15581 16477 17352 17586 19600 20549 Prijzen van 70. 26 108 121 146 188 359 364 482 551 632 742 768 840 919 969 1188 1301 1307 1523 1607 1633 1768 1879 1898 2043 2230 2277 2287 2340 2379 2473 2515 2772 2873 3109 3128 3144 3215 3282 3371 3382 3439 3551 3605 3638 3732 3796 3821 3910 3930 3938 4148 4379 4488 4560 4623 4821 4822 4884 4949 5036 5099 5156 5158 5221 5306 5412 5464 5776 5782 5827 5942 5945 6039 6094 6188 6199 6207 6255 6259 6349 6379 6436 6493 6616 6639 6669 6823 6868 6879 6881 7197 7283 7303 7324 7443 7453 7470 7491 7543 7545 7741 7806 7901 7989 8222 8727 8813 8835 8842 8872 8937 9040 9047 9099 9198 9279 9531 9553 9739 9808 9876 9949 10050 10C72 10117 10176 10184 10513 10564 10617 10696 10727 10861 10893 10994 11013 11103 11106 11218 11343 11386 11441 11604 11738 11751 11828 118G8 12168 12198 12283 12514 12598 12661 12709 13152 13153 13183 13347 13456 13541 13618 13690 13932 13950 14098 14278 14330 14440 14467 14530 14595 14650 14661 14662 14787 14877 14951 15000 15084 15092 15115 15207 15356 15390 15420 15519 15553 15710 15719 15726 15768 15824 15926 16016 16327 16346 16348 16358 16596 16604 16652 16685 16752 16799 16985 17022 17041 17068 17069 17375 17534 17738 17875 18013 18050 18075 18195 18250 18272 18390 18397 18515 18533 18593 18631 18732 18757 18959 19016 19097 1S398 19447 19628 19640 19660 20111 20198 20219 20240 20501 20685 20726 20732 20739 20807 20968 Nieten 19 49 59 126 147 156 207 208 220 233 248 272 277 287 298 395 326 356 381 383 432 433 434 562 594 658 667 671 678 708 765 775 796 835 862 897 942 1087 1108 1110 1138 1227 1256 1281 1293 1409 1418 1446 1455 1475 1511 1546 1588 1602 1604 1626 1635 1658 1681 1703 1716 1784 1805 1826 1837 1908 1936 1944 1965 1971 1976 2046 2051 2071 2090 2103 2109 2115 2121 2187 2215 2257 2264 2314 2373 2438 2439 2493 2492 2506 2510 2513 2519 2529 2538 2588 2647 2667 2712 2731 2738 2791 2812 2813 2856 2866 2871 2911 2918 2944 2950 2955 2P°'9 3003 3078 3081 3113 3199 3220 3345 3855 3390 3401 3448 3477 3518 3524 3534 3535 3537 3548 3562 3633 3708 3726 3753 3771 3776 3777 3784 3806 3831 3863 3894 3907 3932 3946 3968 3974 3996 4017 4058 4166 4194 4231 4242 4294 4325 4343 4367 4388 4398 4411 4421 4436 4452 4460 4467 4486 4520 4524 4565 4631 4632 4638 4661 4750 4751 4891 4933 4947 5017 5050 5143 5161 5223 5227 5311 5316 5319 5323 5470 5502 5549 5552 5565 5602 5639 5914 5949 5975 6027 6044 6064 6083 6148 6192 6245 6271 6287 6292 6299 6390 6395 6429 6442 6444 6477 6485 6536 6538 6547 6550 6556 6588 6595 6632 6663 6671 6716 6718 6734 6774 6840 6935 6941 6943 6984 7004 7040 7052 7154 7279 7356 7419 7420 7434 7526 7538 7575 7603 7608 7629 7653 7768 7814 7824 7828 7885 7903 7920 7956 7963 8010 8065 8112 8116 8123 8136 8156 08182 8290 8309 8319 8340 8392 8417 8467 8475 8564 8567 8572 8699 8729 8731 8739 8748 8752 8766 8771 8800 8879 8893 8918 8949 8976 9002 9007 9153 •*9163 9181 9205 9231 9245 9248 9296 9301 9302 9310 9358 9389 9395 9412 9428 9432 9481 9508 9530 9616 9621 9650 9664 9747 9826 9911 9914 9917 9927 9969 9971 9973 10014 10032 10042 10056 10086 10104 10146 10148 10179 10222 10305 10310 10353 10360 10370 10391 10411 10442 10459 10481 10554 10563 10616 10653 10683 10764 10807 10850 10878 10881 10902 10905 10924 10939 10951 10975 11015 11108 11163 11193 11312 11340 •11354 11404 11425 11428 11447 11495 11533 11581 11616 11631 11695 11722 11724 11753 11776 11779 11821 11838 11842 11861 11870 11909 11915 11916 11920 11926 11931 11944 11945 11994 12024 12066 12100 12122 12131 12155 12207 12249 12278 12333 12349 12356 12365 12397 12399 12408 12440 12445 12462 12472 12492 12508 12626 12668 12682 12691 12703 12714 12721 12732 12753 12776 12784 12792 12801 12831 12833 12872 12882 12884 12896 12915 12933 12956 12969 12970 12995 13055 13063 13096 13116 13147 13154 13206 13218 13226 13275 13298 13310 13311 13314 13353 13361 13402 13428 13461 13599 13613 13691 13714 13715 13730 13754 13795 13803 13853 13873 13915 13928 13971 13989 13997 14049 14075 14090 14113 14116 14118 14127 14142 14162 14167 14178 14201 14235 14237 14243 14266 14316 14328 14352 14377 14472 14480 14511 14557 14602 14618 14640 14677 14693 14708 14756 14769 14773 14819 14833 14851 14875 14886 14902 14906 14953 14955 14959 14963 15004 15027 15082 15085 15107 15119 15130 15134 15135 15158 15220 15245 15246 15248 15251 15313 15406 15455 15457 15468 15514 15564 15568 15600 15627 15632 15717 15836 15845 15853 15064 15872 15896 15900 15937 16041 16061 16030 16131 18145 16150 16162 16194 16209 16257 16260 16277 18292 16314 16318 16325 16333 16338 16376 16401 16445 16454 16476 16507 16511 16540 16570 16574 16632 16641 16662 16704 16715 16723 16724 16731 18737 16753 16857 16929 1G934 16939 16945 17003 17067 17116 17127 17174 17216 17243 17258 17261 17343 17364 17404 17426 17456 17512 17560 17623 17629 17636 17672 17681 17690 17737 17789 17823 17869 17912 17939 17954 17958 17966 18009 18023 180S9 18101 18169 18181 18227 18310 18331 18334 18371 18381 18400 18428 18501 18574 18577 18583 18622 18623 18679 18684 18714 18719 18725 18734 18745 18749 18840 18896 18898 '8920 18941 19091 19137 19166 19217 19258 19257 19330 19380 19404 19480 19501 19533 19535 19574 19587 39694 19595 19614 19616 19685 19697 19721 19770 1982S 1*838 19850 19888 19895 19934 19972 19976 19983 20010 20052 20053 20055 20076 20084 30102 20116 20182 20230 20239 20246 20320 20380 20396 20546 20681 20604 20621 20625 20665 20815 23830 20656 20884 20944 20953 20956 20975 20981 5774 Verbetering 5e klas 14e lijst: 5764 m. z.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10