Plaatselijk Nieuws m Koos Vorrink De nachtelijke schietpartij te Broek op Langendijk Polder Valkkoog De Dilt seint Uit onze Omgeving LANGENDIJK Aan de zuurkoolfabrieken is het de laat ste weken zeer druk. Er wordt heel veel ingemaakt, een gevolg van do goede vraag naar dit product. Het aantal ar beiders, dat daardoor werk vindt, is groo- ter dan anders, zoodat de werkloosheid aardig verminderde. Van verschillende zijden hoorden we ontstemming uiten over de regeling, welke voor den aanvoer van witte kool is ge troffen. De afzet gaat velen veel te lang zaam. Men maakt zich bevreesd, dat, mocht de winter wat vroeg invallen, er een deel zou bevriezen. Nu er toch een groot deel doordraait, zou dit voor de bouwers niet zoo erg zijn als daarvoor dan ook 80cent werd uitbetaald. Ook met den vastgestel- den minimumprijs is men maar matig in genomen. Deze moest minstens f 1.00 zijn geweest. Zuurkool naar Amerika. Naar wij vernem-en, gaan thans verschei dene flinke partijen zuurkool naar Ameri ka. nadat het eerst bij proefzendingen was gebleven. De automatiseering van de tele foon. De voorbereidingen voor de automatisee ring van het telefoonnet van den Langen- dijk vvorden reeds getroffen. Hoewel de au tomatiseering nog niet direct een feit zal zijn, zal het toch niet heel lang meer duren voor een en ander voor elkaar is. Misschien het volgend jaar. ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van de wed. P. Schoenmaker vergaderde Woensdagavond de Langendij- ker Winkeliers-, Nering- en Vakvereeniging. De belangstelling was matig. De heer S. Timmerman opende de bijeen komst. Medegedeeld werd dat op 8 November a.s. in de zaal van den heer Kramer een feest avond zal worden gehouden ter herdenking van het 25-jarig bestaan van Ons Week blad. Een- verzoek van den Middenstandsbond, om de Winkeliersvereen. daarbij aan te sluiten en het aanbod van een spreker om doel en strekking uiteen te zetten, werd voor kennisgeving aangenomen. Meegedeeld werd verder, dat van de ge meentebesturen van Oudkarspel, Noord- en Zuidscharwoude was verzocht personen aan te wijzen, om zitting te nemen in de plaat selijke commissie voor het Middenstands- borgstellingsfonds. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat ontvangen was f 632.19, en uit gegeven f 279.05, zoodat het saldo f 353.14 bedroeg. Als nieuwe leden werden aangenomen de heeren P. Koeman, P. de Graaf, P. W. Kooij, C. v. d. Zei en K. Kout. Als bestuursleden werden herkozen de heeren S. Timmerman, Noordscharwoude, W. Aardema, Broek op Langendijk, en J. Schoenmaker, Zuidscharwoudf, die hun benoeming aannamen. Verschillende besprekingen werden ge houden over de vraag, of dit jaar weer een St. Nicolaas-attractie zal worden gehouden. Hiertoe werd besloten. Als leden van de Commissie werden aangewezen de heeren H. Muller en J. Jansen te Oudkarspel en J. Komen en J. Wiersma te Noordscharwou de. Besloten werd, dat de deelnemende win keliers geen prijzen meer gratis beschik baar zullen stellen, doch dat zij 2 pet. van de waarde van de bonnen zullen bijdragen .voor het aankoopen van prijzen. Naar aanleiding van een voorstel van den heer Schuitemaker om vanwege de Winkeliersver. bordjes of kaarten beschik baar te stellen met vermelding: Aan deze deur wordt niet gekocht", welke dan aan den winkeldeur worden bevestigd, werd be sloten hieraan te voldoen ten gerieve van de winkeliers. Daarna sluiting. De afd. van de middenstandsvereeniging De Hanze heeft als vertegenwoordiger in de plaatselijke commissie van het Midden standsborgstel lingsfonds aangewezen de heer N. Kramer. Ten bate van het Crisiscomitè gaf de- tooneelvereeniging „Jong Leven" van Oud karspel in do zaal van den heer P.-Kramer een uitvoering voor een matig bezette zaal. Opgevoerd werd „Hoera, 't is een jongen". De leden van „Jong Leven" hebben den bezoekers een kostelijken avond bezorgd, die een voor velen gewenschte afwisseling bood in het trieste leven, vol van crisis- zorgen. Het was een mooie gezellige avond waarop de bekende tooneelvereeniging, haar goede reputatie wist te handhaven. BROEK OP LANGENDIJK. De A.R. Kiesvereeniging vergaderde in 't lokaal der Chr. school, onder leiding van den heer II. Schelhaas. Meegedeeld werd dat tot samensmelting is besloten van de propagandacommissie en prop. club. Tevens dat met het oog op de te voeren propaganda overgegaan is tot op richting van een 1-centsfonds en dat dezen winter enkele sprekers zullen optreden in verband met de verkiezingsactie. De rekening van de penningm. sloot met een voordcelig saldo van f 91.60. Wegens periodiek aftreden van de heeren A. Hoogland werd in het bestuur gekozen G. Ven. Door den heer Witteveen werd een poli tiek overzicht gegeven van hetgeen in den laatsten tijd als zoodanig is gebeurd. Vanwege de afd. Broek op Langendijk, der vereen, „de Macht van het Kleine" tot steun van on- en minvermogende lijders aan vallemie ziekten in de stichtingen Haarlem—Heemstede werd onder leiding van Ds. Donner Woensdag-avond een film vertoond van hetgeen daar voor deze zie ken wordt gedaan. Voor kinderen beneden 14 jaar werd des middags 5 uur een film vertoond, speciaal voor de jeugd, met daarnaast enkele tee kenfilms. NOORDSCHARWOUDE. Het jubileum van „Ons Genoegen". De uitslag van de gehouden kolfwedstrijd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de kolfclub Ons Genoesen alhier was als volgt: F. Muilehnom le prijs 284 punten; P. van Dam 2e prijs 282 punten; H. Aarts 3e prijs 278 ounten; K. Ruiter 4e prijs 274 punten; C. Hopman 5e prijs 266 punten; P. Jes 6e prijs 259 punten; D. Bakker 7e prijs 250 punten. Er werd gespeeld met voorgift en het ging over zes partijen. DOOR DE OUDERS VAN DEN VERSLAGENE IS HET VER ZOEK TOT DEN OFFICIER VAN JUSTITIE GARICHT OM EEN VERVOLGING IN TE STELLEN TEGEN BRIGADIER VAN DEN BOSCH. De familie is van meening dat de brigadier buiten noodzaak heeft geschoten (Van onzen correspondent.) Nadat over de nachtelijke schiet partij in den nacht van 21 op 22 September jl. gedurende eenigen tijd niets meer werd vernomen dan dat de gevangenhouding van de drie vrienden van het slachtoffer van de ze schietpartij met dertig dagen is verlengd, vernemen wij thans, dat door den vader van den jongeman, die door het noodlottig schot uit den revolver van den brigadier der rijks- veldwacht Van den Bosch werd ge troffen, een verzoek tot den Officier van Justitie te Alkmaar is gericht, om een instructie te openen tegen de zen brigadier. Op het vernemen' van dit bericht zijn wij er eens op uit ge gaan om nadere bijzonderheden te weten te komen en of deze bewering waarheid bevatte. Het bleek ons in derdaad, dat de heer K. een dergelijk verzoek tot den Officier van Justitie had gericht. Over de redenen, welke hiertoe hebben ge leid vernemen wij, dat de familie K. van meening is, dat de brigadier buiten nood zaak heeft geschoten. Deze meening wordt versterkt, door de verklaringen van een aantal getuigen, die beweren en dit ook volhouden, dat toen het noodlottig schot viel, de drie kameraden van den verslagene minstens een dertig meter van den briga dier af waren, zoodat hier niet kan worden gesproken van een in levensgevaar verkee- ren van den veldwachter, welke laatste nl. verklaart dat hij ingesloten was en toen heeft geschoten. De veldwachter zou laag hebben gericht, doch men vraagt zich af, hoe de kogel dan op de hoogte van het hart in het lichaam is gedrongen. Het argument dat de jongeman zich heeft gebukt, gaat niet op, want de kogel is recht van voren in het hart terecht gekomen. Wanneer hij zich ge bukt had, zou deze kogel niet recht in de borst, maar in den schouder zijn gekomen. Verder zou zijn gebleken, dat de jonge man niet dicht bij de brigadier stond toen het schot viel. Van een besprongen worden zou dan ook niet kunnen worden gespro ken. Redenen genoeg, naar het oordeel van den vader, om het openen eener instructie aan te vragen. Het rechtsgevoel van een groot gedeelte der ingezetenen zal niet bevredigd worden, wanneer zonder meer de brigadier vrij uit gaat. Een onderzopk als het hierboven door den vader van het slachtoffer aangevraagde zal er allicht toe kunnen leiden, dat er meer helderheid in deze zaak wordt verkregen. Naar men ons mededeelt, hebben de drie gearresteerde kameraden van den overle dene het proces-verbaal van het gebeurde in den noodlottigen nacht niet willen teeke nen, omdat het volgens hen niet overeen stemt met de feiten, zooals zij zich hebben voorgedaan. Hun gevangenhouding is na het verstrijken van den eersten termijn van acht dagen verlengd met dertig dagen. BERGEN HET AANSTAAND VORSTELIJK HUWELIJK. Hier ter plaatse zal een comité worden gevormd om gelden in te zamelen voor het Nationaal Huldeblijk. Naar wij vernemen zal hier binnenkort een comité worden gevormd, hetwelk zich ten doel zal stellen gelden in te zamelen voor het Nationaal Huldeblijk, hetwelk Prin ses Juliana en Prins Bernhard ter gelegen heid van hun aanstaand huwelijk zal wor den aangeboden. Hoewel de samenstelling van dit comité nog wel niet bekend is, kun nen wij toch reeds melden, dat het zal worden gevormd op initiatief van burge meester Van Reenen en dat alle groepen der bevolking erin vertegenwoordigd zul len zijn. De oud-burgemeester, de heer Jb. van Reenen heeft zich bereid verklaard het eere-voorzitterschap van dit comité op zich te nemen. Het ligt in de bedoeling met lijsten ter inteekening en met bussen langs de hui- zer. der ingezetenen te gaan, zoodat een elk in de gelegenheid zal zijn naar 'vermogen bij te dragen. Ook een comité voor een feest viering. Geheel afgescheiden van dit comité, zal zich voorts een comité vormen, om den hu welijksdag van het Vorstelijk Paar ook in Bergen niet onopgemerkt te doen voorbij gaan. Zijn wij goed ingelicht, dan bestaan er plannen om er een waren feestdag van te maken, waaraan groot en klein, arm en rijk zal kunnen deelnemen. Binnenkort zullen verschillende dames en heeren wor den verzocht zitting te nemen in het Feest comité en zal een schema worden opge maakt van de te houden festiviteiten, hot- In het Theater Royal werd Woensdag avond 14 October door de S.D.A.P. een groote openbare vergadering gehouden, met als spreker de heer Koos Vorrink, voorzitter dier partij. Het Theater was nagenoeg geheel bezet, toen de afdeelingsvoorzitter, de heer Fol- kerts de bijeenkomst opende en zijn inlei dend woord sprak. Onder leiding van den heer Kos zongen arbeiderszangvereenigingen uit onze omge ving en daarna verkreeg de spreker het woord. Krachtig kwam hij op tegen de misstan den die in de huidige waanzinnige wereld bestaan; waar eenerzijds vernietiging van levensmiddelen valt te constateeren, terwijl anderzijds dc menschcn van honger omko men. Uitvoerig wijst de heer Vorrink er op hoe sinds 1930 het economisch leven steeds meer naar beneden is gegaan, hoe de arbei ders het meest worden getroffen door de cri sis, en hoe door de werkloosheid een mas sale vernietiging van koopkracht is ontstaan, en hoe het beetje levensvreugde dat de ar beidersklasse dank zij de organisatie, zich had verworven, teloor is gegaan. Die groote werkloosheid beteekent verar ming, ook van hen, die aan de koopkracht der massa hun bestaan te danken hebben, dus de middenstand, terwijl niet alleen door vermindering van export, de boerenstand eveneens getroffen wordt door de vermin dering van de koopkracht. Onnoemelijk stoffelijk leed wordt geleden en het feit dat doktoren de vraag behandelen of er ondervoeding is, ia dan neen, teekenl voldoende den toestand. Niet alleen het stof feliik bestaansminimum is bereikt, doch ook reeds het ethisch bestaansminimum. Zoo \er is het dus al in dit land van beschaving ge komen. Scherp stelt spr. immers m t licht de toe name van de misdadigheid onder de jeugd, het feit dat de jeugd arbeid behoeft, maar niet kan krijgen, dat de jeugd zich geen gezin kan vormen, enz. Ziedaar, roept spreker heftig uit, de resul taten van de verantwoordelijke Nederland- sche regeering, die oordeelt dat aan de cri sis het hoofd moest worden geboden, door een politiek van aanpassing en bezuiniging. Een politiek die slechts heeft geleid tot nog meer vernietiging van koopkracht en meer dere werkloosheid. Tegen deze politiek heeft de moderne ar beidersbeweging steeds een energieke strijd gestreden, reeds jaren voor het uitbreken van de crisis. Systematisch toch is aange drongen op verruiming van werkgelegen heid. Spr. wijst er dan verder op, hoe de ver kiezingsstrijd in 1933 werd gevoerd onder de leuze, dat het gezag moest worden gehand haafd, dat er een sterke man moest komen en hoe in Dr. Colijn de redder des vader lands werd gezien. En het resultaat? 50.000 man werkloozen per jaar meer! Gelukkig leven wij nog in een land waar de politiek van dergelijke sterke mannen mag worden becritiseerd. Nog is het niet te laat een volkswil te vormen tegen een re geering, die gesteund wordt in de kortzich tigheid, de arbeidersklasse te willen kneve len. Tegenover de landen waar de democratie is vermoord, stelt spr. de landen als Zwe den, Denemarken, enz., waar men de werk loosheid heeft aangepakt en haar tot een mi nimum heeft teruggebracht; Denemarken, waar men daartoe een plan heeft uitgevoerd overeenkomende met het Plan van den Ar beid der S.D.A.P. Het is het Plan van den Arbeid, dat antwoord geeft op de vraag of 't niet anders kan. Meer uitvoerig behandelt spr. de twee groote gedachten van het Plan, de koopkrachtversterking en de ordening en hij vindt daarbij gelegenheid er op te wij zen, dat het juist de politiek van de huidige regeering is die oorzaak is dat de regeermg geen rooie cent crediet heeft. Immers die politiek is oorzaak, dat het bedrijfsleven steeds dieper in de poel van ellende wordt gebracht. Wellicht zal het Plan van den Arbeid stuiten op den betalingsonwil, doch het geld is er en een Planregeering zal het weten te vinden. Dat de gedachte, dat het anders kan en moet, groeit, blijkt uit de- stemmen die ver nomen worden, vooral van katholieke zijde. Wat de ordening betreft, merkt spr. op, dat dit principe niet is een socialistische uit vinding, immers de ordening (de concerns) zijn er reeds. Philipslampen margarinefa- bricage enz., doch de heeren hebben slechts bezwaar tegen ordening, die in het algemeen belang der breede massa is. En spr. wijst dan op de groep menschen die nooit aan politiek hebben gedaan, doch die eensklaps een onaantastbare wijsheid meenen te bezitten, menschen met de ge dachte aan het leidersprincipe. Heftig komt spr. op tegen de z.g. eenheid in Duitschland, een eenheid gekocht door het onderbrengen van 300.000 menschen in concentratiekampen. Tegenover het leidersprincipe stelt spr. de 40 jaren lange beweging van de S.D.A.P., de beweging waardóór de arbeiders hebben lee- ren denken en waardoor een machtige volks beweging is ontstaan. De perspectieven der vrijheid, waarvan het Plan van den Arbeid de basis vormt, zullen werkelijkheid worden, indien gij, aanwezi gen, dat wilt, roept spr. uit, indien gij overal getuigt waar gij getuigen moet. De deuren staan wijdt open, de stormklok luidt. Zorgt gij bij de a.s. verkiezing dat er behaald wordt een grootsche overwinning voor de democratie. Op voor vrijheid, arbeid en brood! Met een daverend applaus wordt dit gloedvol betoog beantwoord. Nadat de Voorzitter tot den spreker woor den van dank heeft gericht en evenzoo tot de zangvereenigingen, treden deze opnieuw op, waarna sluiting van de uitstekend ge slaagde bijeenkomst volgt. DE ARRESTATIE VAN EEN OPLICHTER. Het politioneel onderzoek dat gister den geheelen dag is voortgezet, heeft uitgewe zen dat het aantal personen met wie de ge arresteerde „zaken" heeft gedaan, zeer groot is. welk aan den Burgemeester ter goedkeu ring 2al worden voorgelegd. EEN MUZIKALE KUNSTKRING. Er zijn momenteel in deze gemeente plan nen in voorbereidng om te komen tot de op richting van een Muzikalcn Kunstkring. Het ligt in de bedoeling in het komende winterseizoen voor den geringen prijs van drie gulden, vijf muzikale uitvoeringen te geven. Een dezer dagen zal getracht wor den voor dezen Kunstkring belangstelling te wekken onder de inwoners van Bergen, door het aanwerven van leden. Hoofdpijn, Kiespijn. ^eftatomnoSeze pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder. Per stuk 8 ct.: doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Werkverschaffingsobjecten aan gewezen. De begrooting voor 1936. De omslag weer bepaald op I 12.50. Vergadering van het Dagelijksch Bestuur met Hoofdingelanden op Woensdag 14 Oc tober 1936, 's middags om half twee, bij den heer J. van Schoorl. Voorzitter de heer T. Rens Az., secretaris de heer G. C. Sloof, penningmeester de heer A. Klerk. Allen zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling der notulen, onder dankzegging aan den Secretaris. Ingekomen is o.a. een schrijven van H. Zijlstra te De Stroet, waarin hij verzocht 'n gedeelte wegsloot te laten uitdiepen en ver beteren. Een onderzoek is ingesteld door de heeren Gootjes en Barten en zij hebben bevonden, dat de sloot verbetering behoeft. Op sommi ge gedeelten is de sloot niet breed genoeg, waar niet veel zal zijn aan te doen; uitdie pen is echter noodzakelijk. Besloten .wordt de belanghebbenden aan te schrijven; mogelijk kan de sloot in werk verschaffing uitgediept worden. Het werd betreurd, dat het hier geen pol dersloot betrof. De candidaatstelling wegens periodieke aftreding van den voorzitter als hoofdinge land van het Geestmerambacht zal plaats hebben op 29 October a.s. Overige ingekomen stukken waren van weinig belang en gaven geen stof tot dis cussie. Begrooting 1936. De begrooting voor het jaar 1936 wordt postgewijze behandeld. Zij sluit in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van f 10.510.18. Onvoorzien f 3680.97, terwijl wordt voorgesteld de omslag vast te stellen op f 13 (vorig jaar f 12.50) De heer De Geus vroeg of het noodig was de omslag op f 13 te stellen. Gezien de post onvoorzien die pl.m. f 400 hooger is dan vo rig jaar en ook omdat de ingelanden dit zeer gelegen zou komen, wilde spr. de om slag bepalen op f 12.— of althans f 12.50. De penningmeester 'rekende voor, dat bij bij een. omslag van f 12.niet zou kunnen rondkomen en bij f 12.50 zou het zeer krap gaan. De heer De Geus stelde voor de omslag toch maar te bepalen op f 12.50. Dit werd goedgevonden en de begrooting aldus gewijzigd vastgesteld. De zitdag voor het voldoen van den om slag werd bepaald op Dinsdag 29 Decem ber; de datum van candidaatstelling wegens periodieke aftreding van de bestuursleden, de heeren C. de Geus en C. Molenaar, op 7 November. Uitslag kroosschouw. Geen ernstige klachten werden naar voren gebracht, zoo dat geen boeten behoefden te worden opge legd. Over het algemeen had men alles in orde aangetroffen. Slechts eenige aanschrij vingen zullen worden gedaan. De rondvraag. Het Dag. Bestuur zal de toestand opne men en zoo noodig verzoeken tot snoeien over te gaan. Volgens de keur mogen geen boomen voorkomen binnen een afstand van 300 M. De heer Gootjes heeft In opdracht van den Voorzitter de sluissloot gepeild en zegt, dat hij niet voldoet aan laag te stel len eischen. Getracht zal worden de sloot in werkver schaffing te doen uitdiepen; de polder zal dan 1/3 betalen en de belendenden ieder 1/3. De belendenden moeten het dan aan vragen. De Voorzitter zou haar gaarne uitgeloot zien op 1.10 M. Opgemerkt wordt, dat de wijdte goed Is. De heer Gootjes wijst op den onhoud- baren toestand van de sloot achter de per- ceelen Dekker, Wiersma, en Wit. Zal verbeterd worden. Het slootje tusschen de perceelen Jb. Rus en KI. Frans zal ook verbeterd dienen te worden en deze zullen dan ook worden aangeschreven. De heer Molenaar acht het beter straks iemand in het Bestuur te nemen, die in den polder woont. Spr. staat er nu om zoo ie zeggen eigenlijk buiten. De Voorzitter zegt, dat de candidaatstel ling wel een antwoord op de opmerking van den heer Molenaar zal geven. Hierna volgt sluiting onder dankzegging. VALKKOOG. Hengelsportvereen. „Sla 'm aan de haak". Een gezellige wed strijd, maar een teleurstellend einde. Zondag j.1. hield bovengenoemde vereen, haar .laatsten wedstrijd aan de ringvaart Westereind. Begunstigd door mooi weer en veel animo, ook nog wat spanning om de grootste baars. De prijzen vielen ten deel als volgt: 1ste A. Veenstra, 2e P. Kistemaker, 3e. D. Brommer, 4e G. Bijpost Rz., 5e D. Kooi 6e K. Wit, 7e B. C. Schut, 8ste A. Brommer, 9de P. Baas, 10de R. Bijpost Mz., 11e A. Kossen, 12e R. Bijpost Jnz., 13e P. Koning, 14de C. Boontjes Az., 15de R. Blok, 16de A. Kos, 17de P. Slot, 18de L. Groot, 19de A. Eriks; 20ste C. Wit, 21ste S. Kuiper, 22ste G. Appel, 23ste Arie Boontjes. Degene, die de minste baars in dezen wedstrijd had gevangen was een prijs uit geloofd door den heer N. Kossen van Scha- gen, een 3-deelige baarshengel, die gewon nen werd door Arie Boontjes met 1 baars. Verder waren er ook weer troostprijzen in gelast, welke disponibel waren gesteld door zakenmcnschen waar de vereen, haar in- koopen doet. En ook onze voorzitter de heer C. Wit liet nog een paar prijzen verloten onder de coAtroleurs. Ook hadden we weer een kampioensprijs over de 5 wedstrijden, wie de grootste baars had gevangen. Dit is gelukt door den héér P. Baas, en wel met een maat van 25.2 cM. Namens de vereen, worden de goede ge vers weer hartelijk dank gebracht. Het was tijdens het uitreiken der prijzen ook gezellig. Maar wat er toen gebeurde is voor het bestuur een raadsel, daar de voor zitter niet eens de gelegenheid kreeg om nog een klein slotwoord tot de leden te spre ken, daar ze verdwenen als sneeuw voor de zon. OUDE NIEDORP BOUWVERGUNNING. Aan de wed. Bleeker Is vergunning ver leend tot het bouwen van een koolschuur. HOOGWOUD Mej. J. C. Bartels, onderwijzeres aan de O. L.-Schood te Aardswoud, is als zooda nig benoemd te Wormerveer. Voor de op 14 October j.1. gehouden in schrijving voor den dienstplicht voor de lichting 1938 hebben zich 14 personen aan gemeld, waarvan er 6 vrijstelling hebben aangevraagd wegens broederdienst. De heer Berkhout wees op de hinder, die De raad dezer gemeente zal op 16 Octo- de molen van de boomen kan ondervinden, bor a.s. ten gemeentehuize vergaderen. Verwachting: zwakke tot matige, zui delijke tot zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met regenbuien iets zachter. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 12 gr. C. is 54 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddel lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN" ONTHARINGSCRÊME. Prijs groote tube 75 ct. TERLEP's DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. .SCHAGEN. Z1JPE Naar wij vernemen hebben alle leden van de onlangs ingestelde plaatselijke commis sie van advies, v. h. Middenstandsborgstel- lingsfonds, waarvan wethouder Nannis voor zitter is, hunne benoeming aangenomen. Door B. en W. zijn de volgende bouw vergunningen verleend: aan H. Jonker te Oudesluis, tot het bou wen van een dubbele woning aldaar; aan T. Rampen te Oudesluis tot het ver bouwen van een woonhuis enz. aldaar. SCHAGERBRUG. Aan het bestuur van de alhier gevestigde Rijvereen. „West Friesland" is vergunning verleend tot het houden van een verloting. BURGERVLOTBRUG. Dinsdagavond j.1. vergaderde het bestuur van Nut en Genoegen in het lokaal van den heer P. de Nijs, ten einde besprekingen te voeren voor den a.s. Nutsavond. Daar de vereeniging dit jaar haar 25-jarig jubileum viert, werd besloten die avond op bijzondere wijze te verzorgen. Hopende op een goede opkomst en dat het een succesvolle avond mag worden, sloot voorzitter de vergadering. WINKEL Door Burgemeester en Wethouders is aan D. Otzen te Lutjewinkel vergunning ver leend tot het bouwen van een schuurtje.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2