Slaap Een Boerenplaats, actieve Agenten. Grootewallerweg de Iste plaatselijke PYAMA fa. Schmalz, Schagen Dinsdagen 20 October 1936 27 October d.a.v. Schagen, Boelhuis 20 October a.s., in een flanellen Banne en Polder Schagen. vanaf Maandag 19 October tot Woensdag 21 Oct. a.s. gesloten zijn. MICA Sehagerhrug. GELEGENHEIDSKOOR Philips radio toestel 535 1 Weststraat 96 Tholen en v. Lier Schager Roosjes De eerste veemarkt De vergiftiging te Spekholzerheide Marktberichten. Notaris C. L. VAN DEN BERG te Schagen, zal op bij inzet en bij afslag, telkens des voormid dags 9 uur, in het Noordhol- landsch Koffiehuis a. d. Ge dempte Gracht te in het openbaar veilen en verkoopen: a. d. Lange vliet te Koegras, ge meente Den Helder, groot 37.35.80 H.A.(in huur bij den heer D. Gutker). Te veilen in perceelen en massa's. Nadere inlichtingen en vei- lingnotitiën en -kaartjes koste loos te bekomen ten kantore van genoemden Notaris en bij den heer C. J. Maters te Ju- lianadorp, Rijksweg 23. te Breezand, a. d. Kleiweg, ten huize van den heer FRED. NIJSSEN, op dés v.m. 10 uur, van een w.o. ong. 900 Mtr. rails, 3 schij ven, 2 lorries, 500 gaasbakken, 250 div. kisten, aflegmachine, kruiwagens, bascule, manden, zakken, gereedschappen, eeni- ge strooschelven, enz., enz. Deurw. VAN HUIT. Levensverzekering Mij. vraagt Serieuse werkers. Vaste toela ge. Ook varia-branche. Brieven onder no. 665 Bur. van dit blad. Ter dekking beschikbaar een SANE BOK, Tevens goed tehuis aangeboden voor klein Hondje. Liefst ras hondje. D. v. d. PEET, Molen vaart 375, Anna Paulowna. lekker warm Wij brengen een uitgebreide sor teering PYAMA's voor Dames, Hoe ren en Kinderen. PYAMA FLANEL in effen, gebloemd en gestreept. WIJ GEVEN MICAATJES Wegens herstellingswerken aan de brug, zal de voorm. 7 uur nam. 6 uur voor het verkeer van rij- en voertuigen Te koop: Een zeer nette in boedel, w.o. ledikanten, bedden, loopers, kleeden, gordijnen, stoelen, tafels, dressoir, een keu rig Philips radioetoestel met verlichte schaal, enz. Alleen de radio wordt afzonderlijk ver kocht. Alles is van de hand ge daan, wegens vertrek naar In- dlë. C. DEKKER, Keinsmerbrng E 138. ZATERDAG 17 OCTOBER zal plaats hebben. Zendt daarom Uw volledige oplossingsformulieren in vóór Vrijdagavond a.s. bij P. HOOIJ en P. DEKKER. Mestkruiwagens. Papbakken, Papemmers, Zen- nissen, Stalbezems, Groepschop- pen, Draadnagels, Belijnen Be> zems, El. Lampjes, Staltouwen, Koedekken, Dektouw, Leidsels, Strengen, Tuigen, Hoofdstellen, Bitten, Reparatie, Kachels, Pijpen, Kitten, Kolenschoppen, Zakketels, Vergassers, Stellen, Emaille, Gegalvaniseerde arti kelen. Bietenvorken, Messen, Schop jes, Manden, Greppelgereed schap. Aanbevelend, J. NOBEL ST. MAARTENSVLOTBRUG. Philips Radio Haast U! nog enkele voorradig. Wij geven 175.- voor uw oude Radio bij aankoop van het met Ingebouwde korte-golf 15-50 m., van f 195 Verpakt in doos met Fabrieksgarantie Philips Service Station Den Helder ZONDAG 1 NOVEMBER komen in het Wapen van Wieringerwaard. Te koop: Een mooie TANDEM, spotprijs f 32 en 2 mooie Hee renrijwielen, per stuk f 10, al les z.g.a.n. E. DE JONGH, Thorbeckestr., Schagen. KRIEL te koop gevraagd. J. C. BAK KER Jbz., Wieringerwaard 10 ongemerkte BIGGEN te koop, oud 9 weken, bij KORS DEN HARTIGH, Heerhugo^ waard (Zuid). Te koop, op eersten stand te Schagen: EEN FLINK WOON- EN WINKELHUIS. Br. onder lett. RD33 Bur. van dit blad. Besch. j. dame, z. pl. als HULP IN HUISHOUDING, w. werkster aanw. is. KI. gez., niet R.K., besch. milieu. Br. no. 905 Bur. van dit blad. Uit onze omgeving i WIERINGERMEER MIDDENMEET Aanvoer 22 stuks koeien, w.o. herfst- en voorjaarskalvende, melk- en vare koeien. Ook werden er zaken gedaan. Middenmeer, door de wekelijksche graan- beurs uiteraard reeds centrum van de Wie- ringermeersche handel, had naast de graan- beurs reeds een bescheiden paardenmarkt, gedurende'enkele weken. Gisteren vond de eerste inzet plaats voor een te houden iveekmarkt van koeien aan een daarvoor afgebakend terrein aan de Havenstraat. Natuurlijk kon voor deze eerste markt niet nog worden gewaagd van „vlugge han del" en „veel vraag", maar toch zijn reeds de eerste zaken, ook op dit terrein van den handel, gedaan. De organisators hebben alle hoop op sla gen. Bij het voortgaan tot gronduitgifte, klimt het aantal boeren en daarmede de perspectieven voor een veemarkt. Aangevoerd waren door Hekkema, Hoorn- scheweg 9 koeien, Smit, Molenweg 12 koeien en lrund door een pachter. Van de zijde van den handel deelde men ons mede, dat uit de veehoudersbevolking zich nog weinig belangstelling en zéér geringe vraag voordeed. WIERINGERMEER. De eerste scheepslading slakken- meel gearriveerd. Gisterenmorgen is de eerste scheepslading Thomas Slakkenmeel gearriveerd, aan de in den loop der zomer gebouwde kunstmestop- slagplaats te Kolhorn, voor rekening der Coop. Aankoopvcreen. „De Wieringermeer'. Hoewel het mechanisch losapparaat nog niet geheel klaar is, werd deze eerste lading toch reeds in de bijna voltooide loods op geslagen. Naar beneden getuimeld. De werkman S. Lobrecht, werkzaam in de bekende groote kapschuur a. d. Oude Zeug, viel zoo leelijk dat hij een ernstige kaakfractuur opliep. Dr. Doorn van Me- demblik legde het eerste verband. Gebrand. De jeugdige T. Z. te Slootdorp, werkzaam aan de constructiewerkplaats „De Smidse", brandde zich met het laschapparaat zooda nig, dat hij zich onder heelkundige behan- ling moest stellen van den plaatselijken me dicus. Motorrijder maakt een schuiver In een zandhoop. De aanstaande Wieringenneerpachter Ma- ris reed per motorrijwiel a. d. Schngerweg en kwam in hotsing met een zandhoop. Eenige opgeloepen blessuren maakten het noodzakelijk zich onder medische behande ling te stellen. Goed suikergehalte in de suiker bleten. Naar aanleiding van een door den heer Doornbosch verzonden monster aan de Fr. Gronlngsche Suikerbietenfabriek te Gronin gen d.d. 5 Oct. kwam gisteren een analyse uitslag binnen. De uitslag was: suikergehalte 18.6. Het gemiddeld gewicht bedroeg 6.90 gram. Naar kenners mededeelen zijn dit zeer goede cij fers. Banditisme en baldadigheid an nex diefstal. Dinsdagochtend toen eenige paardeknechts werkzaam bij de Cult. Mij. aan een der be drijven a.d. Molenweg de paarden voor de komende dagtaak uit het land zouden ha len, grepen ze ernaast. Wat was de oorzaak? Baldadige handen hadden de landhekken opengezet, zoodat de beesten deze kans had den benut tot het maken van een wande ling. Na lang zoeken (sommigen zelfs eeni ge uren) gelukte het de dieren op vrij groo- ten afstand op te vangen. Later bleek dat van de tuigen ook nog onderdeelen waren meegekaapt. De politie heeft een en ander in onder- Politie W.Meer. Veloren: Slinger van Fiatauto en Benzine dop van Ford-auto. Inl. bij politie Midden- meer. MIDDENMEER. Ned. Herv. Jeugdwerk. Op Zaterdag 24 October a.s. hebben de N.H. Jongelingsl en Meisjesvereenigingen in de Wieringermeer gezamenlijk een gezelligen avond belegd in het Vereenigingsgebouw achter de Ned. Herv. Kerk te Middenmeer. De secretaris van het N.J.V., de heer C. Ta bak, zal dien avond ais spreker optreden. Den volgenden avond, Zondag 25 October zal onder leiding van den heer Tabak een jeugdkerkdienst worden gehouden. Vertrek C. P. Vergouwen. Door het bestuur van „de Wieringermeer- scholen" is de ontslagaanvrage van den heer C. P. Vergouwen als hoofd der school te Middenmeer in verband met zijn benoeming tot leeraar aan de R.K. Landbouwschool te Voorhout ingewilligd onder dankbetuiging voor de vele aan de Wieringormeerjeugd be wezen diensten. Het ontslag gaat in per 19 October a.s. Zoo'n haas toch! De motorrijder G. te Middenmeer reed de zer dagen des avonds in de richting Medem- blik toen plotseling een haas, door het licht van de motorlamp aangetrokken, uit den berm van den weg schoot en pardoes onder het voorwiel van den motor terecht kwam. De motorrijder geraakte hierdoor de macht over het stuur kwijt en kwam met den mo tor ten val. Gelukkig bleek de hr. G. zich niet ernstig bezeerd te hebben. Hoe een koe een haas, vangt is bij weinigen bekend, doch hoe een motorrijder zoo'n beest je verschalkt, is thans eens gedemonstreerd. Men zij echter voorzichtig! WIERINGERWERF. Vaste aanstelling. Mej. M. C. Peulen, tijd. onderwijzeres aan de school te Wieringerwerf, is met ingang van 1 November a.s. in vasten dienst aan gesteld. Kassier R.K. Boerenleenbank. In de vacature van kassier der R.K. Boe renleenbank, ontstaan door het vertrek van den heer Vargouwen, is voorzien door be noeming van den heer H. A. Giessen te Wie ringerwerf» KOEGRAS JULIANADORP. Ned. Vereen, van Huisvrouwen, Onderafdeellng Jnlianadorn. Het stadhuis en de A.V.R.O.- stndio te Hilversum bezlohtigd. Door de leden van de jonderafdeellng Ju- lianadorp van de Ned. Ver. van Huisvrou wen is Dinsdag j.1. een excursie gemaakt naar Hilversum, 's Morgens om 8 uur ver trokken twee autobussen van J. van Scheijen met ruim 40 dames naar Hilversum, waar het eerst de A.V.R.O.-studio werd bezichtigd Bijgewoond werd een concert gegeven op het Studio-orgel door Pierre Palla De bezoeksters hebben hier veel moois gezien en gehoord en werden op zeer vriendelijke wijze rondgo leid en ingelicht. Het gezelschap gebruikte in Maison Ilcken de lunch. Vervolgens ging men om 3 uur naar het Raadhuis, waar zij weer o; uitstekende wij ze rondgeleid en ingelicht werden. Sprook jesachtig waren de trouwzalen en de burge meesterskamer. Een bezoek aan dit fraaie bouwwerk is dan ook alleszins aan te beve len. Zeer voldaan vertrok het gezelschap nu naar Amsterdam, waar de thee werd ge bruikt bij Heek op het Rembrandtsplein en toen men om 7 uur weer afreisde, waren ze ker allen opgetogen over dit bijzonder ge slaagde uitstapje. ANNA PAULOWNA Bond van Boerinnen en a. Pl. Vr. Reisverhaal van.dam heer Baken. Voor de afd. Anna Paulowna en Breezand van den Ned. Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen vertelde Woensdag avond de heer Baken in Veerburgvan z'n vacantiereis naar New-York en de Niagara- watervallen. Mevr. Keijzef, voorz. van de afd., kon een geheel gevulde zaal welkom heeten en richt te zich daarbij in het bijzonder tot den spre ker en den heer A. Kramer, die zoo welwil lend was voor de te vertoonen platen een projectielantaarn beschikbaar te stellen en deze zelf te bedienen. Zij deelde nog mede, aan de leden (er waren dezen avond ook vele introducé's) dat 'de afdeeling door tus- schenkomst van het Witte Kruis een cursus voor ziekenverpleging aan huis zou organi- seeren en verleende daarna het woord aan den heer Baken. Deze begon met een overzicht van de ge schiedenis van New York te geven en van de rol, die de Hollanders daarin gespeeld hebben. Do sagen van de Indianen en het geen Hollanders zelf over het eerste contact met de bewoners der nieuwe wereld opge schreven hebben, schijnen aardig met el kaar te kloppen, en, niet vleiend voor de blanke broeders, ook hier, zooals zoo vaak, nam het „vuurwater" een belangrijke plaats in bij de kennismaking. Aan den anderen kant streelt het den nationalen trots te hoo- ren, dat zoowel Amerikaansche als andere buitenlandsche schrijvers constateeren, dat die Hollanders uit den Gouden Eeuw, voor goed hun stempel hebben gedrukt op de Amerikaansche samenleving, dat de invloed van de nakomelingen van dat krachtig ras nog steeds groot is en, wat meer zegt, die invloed zoo gunstig wordt beoordeeld, dat het afstammen van die eerste Nederlandsche kolonisten als een brief van adeldom wordt beschouwd. Met, men zou geneigd zijn te zeggen, pro- fetischen blik hebben de Hollandsche koop lui er hun factory gevestigd. Zoo goed was die plaats gekozen, dat uit de nederzetting groeide 's werelds grootste stad, die de nog eigenlijk de eenigste op Europa ingestelde N. Amerikaansche haven is, de toegangs poort voor de Vereenigde Staten. Voor een scheepslading snuisterijen en andere waren ter gezamenlijke waarde van f 60 kochten de Hollanders het heele eiland Manhattan, waar de kern van New York opgebouwd is en wie zou bij benadering in millioenen kunnen schatten hoeveel die grond nu waard is Intusschen, de Hollanders bleven er niet lang de baas. Nieuw-Nederland kwam in handen der Engelschen, koning Karei II schonk het in 1664 aan z'n broer, den hertog van York en Nieuw-Amsterdam werd New- York. Tal van andere plaatsnamen herinne ren er echter nog aan, dat dit eens Neder- lansch gebied was. Na ook nog een en ander verteld te heb ben over de samenstelling van de huidige bevolking van New York, ving de heer Ba ken aan met z'n eigenlijk reisverhaal. Het leven aan boord van de Normandië, waarme de de overtocht gemaakt werd, de eerste aan blik bij aankomst, de bouw van wolkenkrab bers (na 1916 terrasvormig), het leven en het verkeer in deze wereldstad, gaven heel wat stof tot vermelding van interessante bijzon derheden, zooveel, dat wij voor ons beknopt verslag zelfs aan het aanstippen er van niet mogen denken. En uit wat hij zoo in het al gemeen vertelde, èn uit de toelichting van de vertoonde platen en kiekjes bleek, dat de heer Baken z'n oogen goed den kost had ge geven tijdens zn' verblijf in New York, waar in alles „het grootste ter wereld" is en het gelukte hem, ook z'n toehoorders een indruk te geven van het „geweldige" van deze mil- lioenen-stad. Het reisverhaal werd voortgezet met een beschrijving van een tocht per vliegtuig naar de Niagara-watervallen en werd beslo ten met een bezoek aan een farm in New- Yersy. Een luid en langdurig applaus was het loon voor de moeite die de heer Baken zich, geheel belangeloos, getroostte, om z'n reis indrukken zoo te verwerken en vast te leg gen, dat hij deze interessante lezing voor de „vrouwenclub" en haar introducé's kon hou den. Maar de afdeeling wilde het daarbij toch niet laten en bood hem bij monde van mevr. Keijzer een boekwerk aan, terwijl de heer Kramer, naast den dank voor z'n hulpvaar digheid, een kistje sigaren in ontvangst mocht nemen. Landbonwcursus. Voor den te houden landbouw-wintercur- sus gaven zich een vijf-en-twintigtal leerlin gen op, zoodat deze Dinsdag, onder leiding van den heer Schlaman in de R.K. school in de Spoorbuurt, een aanvang kon nemen. Z1JPE T ZAND. KERMIS 1936. Begunstigd door het zoo gewenschte gun stige weer, heeft onze kermis zich dit jaar in een zeer druk bezoek mogen verheugen. We vernamen dat de diverse zakenmen- schen goede zaken hebben gemaakt. Verschillende grootere en kleinere dief stallen kwamen voor: o.a. poging tot dief stal van een auto, dameshandtasch enz. De politie onderzocht deze gevallen. De café's waarin alle 3 dagen gelegenheid tot dansen was, trokken natuurlijk met hun dansmuziek (waarvan we de prima band bij Schrieken en de voormalige Van Dijks Volendammers bij Modder met genoegen hebben beluisterd) de meeste menschen, doch ook de reizende bioscoop van de Jong heeft groote belangstelling ondervonden. Tenslotte gaf het ensemble Kees Pruis. Stella Seemer enLouis Koppen een caharet- avond op Maandag in de bovenzaal bij don heer Schrieken voor een afgeladen volle zaal. We zijn ervan overtuigd dat de aanwe zigen dezen avond volop hebben genoten van de gezonde humor, de ernstige fazen en de soms striemende aanklacht tegen sommige mantschannelijke toestanden, in de levensliedjes uitgedrukt WIERINGEN Vermist een heerenrijwiel, merk Union, waaraan bevestigd een rijwielplaatje. Inl. bij den gemeentebode. VERVOER ARBEIDERS WERKVER SCHAFFING. Met ingang van 16 Nov. a.s. geldt voor het vervoer van arbeiders van en naar de werkverschaffing weer de z.g.n. winterre- geling.Zij geldt tot en met 27 Maart 1937 en luidt als volgt: De arbeiders die dagelijks meer dan 2 X 15 km. hebben af te leggen om naar en van de werkverschaffing te komen, die nen, in den regel, geheel voor rekening van de overheid te worden vervoerd per autobus, tram of trein. De arbeiders die dagelijks een afstand van 2 X 10 tot 15 km. hebben af te leggen, ontvangen een vergoeding van vijftig cent per man per week. Voor afstanden, die minder dan 2 X 10 km. bedragen wordt geen vergoeding ge geven. ARBEIDSTIJD EN LICHTVERLET BIJ DE WERKVERSCHAFFING. Met het oog op het jaargetijde zal voor de' maanden November 1936, December 1936 Januari 1937 en Februari 1937 ten aan zien van de arbeidstijd en het lichtverlet voor bij de werkverschaffing tewerkge stelde arbeiders de volgende regeling gel den: Per week zal normaal 48 uur als arbeids tijd worden aangenomen, behalve voor de maanden November en Februari wanneer per week de arbeidstijd wordt aangehouden op 47Vi uur en voor December en Januari op 45 uur per week. Aan tewerkgestelden zal, indien tenge volge van lichtverlet met een korteren weekarbeidsduur moet worden volstaan dan hierboven is aangegeven (dus minder dan 47X resp. 45 uur) een uitkeering worden gedaan van het basisuurloon van de verschillende gemeenten voor ieder uur, dat wegens lichtverlet in een week korter wordt gewerkt. Niet onmogelijk is het echter dat de werktijden tijdelijk worden veranderd zoodat dan iets langer kan wor den gewerkt, ONDERWIJS Ter vervanging van den heer J. H. Eden onderwijzer alhier, aan wien ziekteverlof is verleend, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L.-School te Hippolytushoef benoemd de heer P. van Zandwijk te Den Helder. Het mysterieuze vergiftfeingsgeval to Spekholzerheide dreigt 'n wending te nemen die zeker wel door niemand werd verwacht. Gisteren bleken in den loop van den dag nog een vijftiental personen, die allen het café van den overleden Lemmers hadden be zocht, ernstig ziek te zijn geworden. Zes zijn reeds in het ziekenhuis te Kerk- rade opgenomen; twee van hen schijnen stervende te zijn. Het is thans wel komen vast te staan aai allen lijdende zijn aan methylalcohol-vergif- tiging, waaraan ook de eerste slachtoffeis Lemmens en Fischer zijn overleden. Methvl-alcohol is niet voor menschelijk ge bruik geschikt en heeft bij eenigszins luim gebruik den dood of ernstige storing van het centrale zenuwstelsel tengevolge. DEN OEVER PERSONALIA. De heer Lens, sluisknecht bij de sluizen alhier, is met ingang van 16 October a.s. benoemd als sluiswachter te Koravverder- zand. BELEEDIGING Tegen den heer S. K. te Stroe is proces verbaal opgemaakt wegens beleediging op aanklacht van L. en N. aldaar. OVERTREDING POSTWET. Tegen enkele beheerders van vrachtauto diensten is proces-verbaal opgemaakt inge volge overtreding van de Postwet, aange zien deze heeren gesloten brieven vervoer den. Men zij dus gewaarschuwd. VRACHTWAGEN RIJDT OP SCHAPEN IN. Dinsdagavond omstreeks acht uur reed een vrachtwagen afkomstig uit Monniken dam op de afsluitdijk ter hoogte van de uitwateringssluizen op een kudde schapen in van ongeveer 45 stuks. Deze aanrijding kwam in hoofdzaak doordat de aanrijden de wagen door een tegenliggre eenigszins verblind geen koppel schapen achter dezen wagen waande op deze hoofdverkeersweg. Een vijftal dieren werd aangereden waar na bleek dat een beest dood was en een tweede zoodanig gewond dat het op advies van den dierenarts Dr. Hoedemaker ni^est worden afgemaakt. De andere drie kwa men er behoudens enkele schrammen goed af. Dat de gevolgen van deze aanrijding niet grooter geweest zijn is meer dan won der. Niettemin is het toch onverantwoorde lijk een koppel schapen in donker over den afsluitdijk te laten loopen en dan nog wel geleid door een tweetal jongens van onge veer veertien jaar. Tegen den eigenaar van de schapen is dan ook proces-verbaal opge maakt. SCHAGEN, 15 October. 16 Paarden f 150—450, 111 geldekoeien (magere) f 100140, 70 idem (vette) f 150 235, 20 kalfkoeien f 170—260, 16 vaarzen f 80—110, 39 graskalveren f 3046, 49 nuch tere kalveren f 7—13, 40 schapen (magere) f 14—18, 140 idem (vette) f 20—26, 297 over- houders f 1015, 15 bokken en geiten f 26, 10 magere varkens f 1418, 27 idem vette per Kg. 4044 ct., 178 biggen f 812, ko nijnen f 0.601, kippen f 0.351.50. AMSTERDAM, 14 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 216 vette kalveren: le kvv. 5560 ct., 2e kw. 47—54 ct., 3e kw. 42—46 ct. per Kg. levend gewicht; 58 nuchtere kalveren f 813 per stuk; 245 vleeschvarkons, wegende van 90 —110 Kg. 52—53 ct. zware varkens 51—52 ct., vette varkens 50—51 ct. per Kg. slacht- gevvicht. Overzicht: Vette kalveren korte aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets hoo- ger. Nuchtere kalveren korte aanvoer, stug ge handel, prijzen iets lager. Varkens korte aanvoer, slechte handel en prijzen tcrug- loopend. ALKMAAR, 14 October. Andijvie f 0.501.50, appelen f 4—11.50, Bloemendaler kool f 2, bloemkool I f 7 10.50, II f 25, boerenkool f 0.801.80, bie ten f 0.801.80, druiven f 814, gele kool f 1.50—2.40, groene kool f 1.50—3.50, krop sla f 0.70—3.30, knolselderie f 2—3.80, kool rapen f 1.60—2.30, meloenen f 311, peren f 4—7, prei f 1.80—3.50, postelein 1938 ct., raapstelen 70 ct., radijs f 0.60—1.60, roode kool f 1.50—2.70, selderie f 0.70—1,60, spi nazie 26—87 ct., spruiten f 5.50—8.50, snij- boonen f 1315, dubbele spercieboonen 1.55 4.85, tomaten f 2.50—6, uien f 1.503, wortelen f 2—3.50, witlof I f 7—8.50, idem II f 4.50—5.50. WARMENHUIZEN, 14 October. Aanvoer: 17.700 Kg. witte kool f 0.80, 1700 Kg. uien f 1.70, drielingen f 2.80, grove uien f 1.80, 1650 Kg. aardappelen, eigenheimers f 1.80. MEDEMBLIK, 14 October. Borgers f 1.10 per 50 Kg., witte kool 80 ct. per 100 Kg., gele kool f 1.20—1.40, per 100 Kg. Bloemkool: le soort f 7.208.70, 2e srt. f 3—3.80, 3e soort f 1.50—1.70 per 100 stuks. Uien 75—80 ct. per 50 Kg., kroten f 1.20— 1.30, idem grove 55—59 ct per 100 Kg., sla- boon en f 2.10 15 Kg. wortelen f 1—1.10 per 100 Kg. MIDDENMEER, 14 October. Graanbeurs. Rogge f 7.50—8. winter- gerst f 7.50—7.80, zomergerst f 7.50—8, witte haver f 77.75, groene erwten f S9, paar- deboonen f 6—6.50, duivehoonen f 8.509, blauwmaanzaad f 20—22, karwijzaad f 22.50 -23.50. BROEK OP LANGENDIJK. 15 October. Aanvoer: 12000 Kg. aardappelen, Bcebel. f 1.60, gr. Schotsche muizen f 2.10—2.20, Schotsche muizen f 1.40—1,50, eigenheimers f 1.80-1.90, bl. dito f 2,20-2.40, driel. f 1.660 12000 Kg. uien f 1.80—2, driel. f 2.40-2.70, grove f 1.80—2, gele nep f 5.70—6.40. 13000 Kg. peen f 0.70—0.90. Kroten 0.50—1.70, roode kool 1.36—2.20, witte kool 56—90 ct., gele kool 1—1.40, D. witte okol 1.10—1.40, bloemkool 7—9.60, 2e soort 1.504.10, reus 6.40, andijvie 0.50, 50 Kg. druiven 19.26—23.10. NOORDSCIIARWOUDE, 15 October. 19200 Kg. aardappelen Bevel, f 1.60—1.70, Sch. muizen f 1.40. gr. f 2-2.10, r. Duken f 1.40, bl. eigenheimers f 22.20, driel f 1.50 25400 Kg. uien I 1.60—1.90, drie!, f 2.40—3.30 grove f 2—2.30. gele nep f 5.70—6.40, 10100 Kg. peen f 0.600.80. Spercieboonen 3—15.90, roode kool 1.50— 2.50, witte okol 86—90 ct.. gele kool 1—1.30, D. witte kool f 1.30, Andijvie f 0.50.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3