FRANS LISZT Aardbeving in Italië Oviedo ontzet Storm te Den Oever Auto-ongeval Maak los die kou SPANJE Toekomstbeeld van ontdekkingsreiziger, Ontzettend ongeluk in Egypte P De Vereenigde Staten zonder President Marktberichten. WIER1NGEN Het water bereikte een record hoogte. Van den storm die Zaterdag en Zondag woedde, heeft ook Den Oever wederom haar portie gehad. Al was het water Zaterdag avond, dank zij den Westelijken wind niet bijzonder hoog, Zondagmorgen registreerde men tengevolge van den wind die des nachts naar 't Noordwesten was gegaan, 'n hoogte van ongeveer 2.40 plus N.A.P. Een hoogte die sinds de totstandkoming van den afsluitdijk nog niet was waargenomen. De hoogste stand was tot dusver 2.35 M. ge weest. In de coupure voor de Zeestraat had men balken gelegd, waartusschcn grond. Deze voorzorgsmaatregel heeft uit stekende diensten bewezen, daar an ders het water Den Oever was bin nengestroomd. De visschers- alsmede werkhaven ston den totaal blank. Vooral op de visschers- haven richtte de hooge waterstand een ware ravage aan onder het groote aantal visch- karren, die daar stonden opgestapeld. Alles begon voor den wind af te drijven. Enkele personen, die in bootjes over den rijweg voe ren trachtten alles nog zooveel mogelijk vast te leggen, doch door den sterken wind werden zij hierin dusdanig belemmerd, dat zij hun pogingen tenslotte maar opgaven. Ook het hout van den palenhandelaar Dek ker begon te drijven. Op de werkhaven zagen we taantakels, olievaten en andere vissche- rijbenoodigdheden drijven. De smederij van fa. Bosker en het magazijn van de M.U.Z. stonden in het water. Hier werd ook een toestand van wanorde geschapen, daar al les wat licht was begon te drijven. Kranen van de fa. Bosker, die op den lóswal staan opgesteld, stonden een veertig centimeter in het zoute water. De schepen in de ha vens hebben weinig of geen last gehad, daar men Zaterdagavond uit voorzorg al menig extra touwtje had uitgezet. Als straks het water weg is, zal menig visscher en schip per toch wel iets missen, daar we zoo hier en daar nog al wat zagen drijven. Ook voor den aannemer Klos betcekent de storm een niet geringe schadepost. Een zolderbak, lig gende achter Vatrop is voor haar ankers weg geslagen en op den dijk achter Den Oever ter hoogte van de Dijkstraat op "de steen glooiing geworpep. De bak waarop zich gelukkig geen perso nen bevonden, is vermoedelijk lek. Doch wat voor deze firma erger is. is de schade die toegebracht is aan het betonnen scherm ach ter den Bierdijk. Juist waren hier j.1. Vrijdag de laatste platen van geplaatst en thans is hiervan over een groot gedeelte alles wegge slagen. De bewoners in de keten, staande op het land van den heer Lont., hebben veel last van het hooge water gehad. Tn sommige keten stond het water 30 centimeter hoog en moesten allen hun woningen verlaten. Tn een keet stond het water tot aan de vensterban ken. Binnenin deze houten gebouwtjes dre ven diverse meubelstukken rustig in hot wa: ter rond; De Jeugdherberg op Oösterland fs het water ook zeer na geweest, daar de ga rage reeds in het water stond. Ook kregen diverse woningen in het M.U.Z.-park last van water. Toen wij Zondagmorgen langs den Noorddijk liepen en constateerden dat de kap glooiing onder water stond en de golven het zandlichaam van den dijk beukten, vroegen tvij ons af: is deze dijk, vergeleken met den afsluitdijk, wel sterk genoeg om groote stor men te kunnen trotseeren. Mocht deze dijk eens doorbreken, dan zou een groot gedeelte van Den Oever onder water komen te staan. WIERINGERMEER In een spijker getrapt. De magazijnknecht Jac. v. S., werkzaam aan een der bedrijven bij de Cult. Mij., trapte zoo ongelukkig in een uitstekende spijker, dat hij zich onder medisclffe behan deling moest stellen. BERGEN Gistermiddag om pl.m. half 5 had er op de Ëeuwigelaan nabij de Sparlaan een auto ongeval plaats, dat betrekkelijk goed is af- geloopen. Uit de richting Bergen aan Zee kwam een nieuwe Ford V 8 aanrijden, waar in gezeten waren een dame en 2 heeren. Door de gladheid van het asfaltdek van den weg, glipte plotseling de auto, waardoor de bestuurder de macht over het stuur verloor. De wagen, die vrij groote snelheid had, bot ste met een hevigen slag tegen een boom. De beide heeren, die voorin zaten, sloegen met het hoofd tegen de voorruit, welke gelukkig van onbreekbaar glas gemaakt was. IJlings toegeschoten wielrijders hielpen de passagiers uit de auto, terwijl een dokter gewaarschuwd werd. Dr. van Gelder, die spoedig ter plaatse was, constateerde bij bei de heeren hersenschudding en iiet ze naar zijn woning vervoeren. De dame kwam met den schrik vrij. Beide gewonden zijn later per ziekenauto naar Amsterdam vervoerd, waar zij woonachtig waren. De auto, welke van voren ernstig was beschadigd, had het kleine gezelschap in Utrecht gehuurd, om een uitstapje naar Bergen a. Zee te maken. WIER1NGERW AARD Door onbekende oorzaak is Zondagmiddag ongeveer één uur een boet verbrand van den heer P. R., aan den Slikkerdijk. Toen de bewoners het ontdekten, konden ze al niet meer in de boet komen om iets te redden, zoodat een melkwagen, een paar rij wielen, enkele kippen en- wat er meer in was, een prooi der vlammen is geworden. Onze spuit die spoedig ter plaatse was, heeft het woonhuis kunnen Lehouden. Zondagmiddag heeft alhier een auto-onge- Val plaats gehadt wat voor den chauffeur en zijn metgezel nog tamelijk goed is af gekomen. Minder goed kwam het met de auto af, waarvan weinig goeds is overge bleven. J. R. en C. B. gingen met een wagen van den heer B. in de richting Tweewegen. In de bocht geraakte de wagen aan het slippen, kwam in aanraking met een paar boomen en een lantaarnpaal, die bij den grond afknapte en kwam toen tot stilstand. C. B. heeft zich aan het gelaat nog al be zeerd. Gelukkig was de auto lang niet nieuw meer. CALLANTSOOG Op Zaterdagavond 17 dezer gaf de beken de berocpsbiljarter Prof. Koehof van Am sterdam, in hotel „Duinzicht" van Jb. de Waal, een biljartseance. Het zeer slechte weer in oogenschouw genomen was de op komst van het publiek goed te noemen. Gespeeld werden partijen van 100 punten li- bre waarbij de tegenstander 80 punten voor- kreeg. Voor den winnaar van de partij stel de Prof. Koehof aardige prijsjes beschik baar. Ie partij: Jb. Mooij Mz. 20 p., Koehof 67 p. in 7 brt., h. serie 26; 2e partij J. Kruit 4 p., Koeho'f 100 p. in 1 beurt, hoogste serie 100; 3e partij J. v. Honschoten, 14 p., Koehof 100 in 2 brt., hoogste serie 90; 4e partij alles over band. partij van 50 p. ieder: S. Koogcr, 22 p., Koehof 50 in 26 brt., hoogste serie 8; 5e partij: T. Blokland 18 pt., Koehof 100 pt. in 2 brt., h. serie 99; 6e partij S. v. d. Wal, 20 p., Koehof 56 in 18 brt., h. serie 22; 7e partij J. v. Honschoten 8 p., Koehof 100 in 8 brt., h. serie 56; 8e partij G. de Boer 10 p., Koehof 44 in 6 b. hoogste serie 23. De laatste partij was: 50 caramboles, voor gift 40. In de pauzes werd een keu verloot, terwijl Koehof bij die "gelegenheid diverse kunst en fantasiestooten liet zien. Buitengewoon moeilijke ballen werden op die manier ma thematisch zeker gemaakt. Buitengewoon voldaan toog het publiek na afloop in den neerstroomenden regen huiswaarts. 16 DOODEN, VELE GEWONDEN. ROME, Italië is gisterochtend door een aardbeving geteisterd. Te Caneve de Sacile zijn 15 personen om het leven gekomen en velen ge wond. V erscheidene huizen werden vernield. Te Conegliano werd een persoon gedood en zet jjcto&nd. Verscheidend andere plaatsen wer den eveneens geteisterd, waarbij scha de werd aangericht en enkele perso nen niet ernstig werden gewond. Venetie opgeschrikt door aardbe ving Geen gewonden, geen scha de. VENETIE. 18 October Om 4 uur in den afgeloopen nacht is de stad door een krachtige aardbeving opgeschrikt. De be ving deed zich het meest in of nabij Venetie gevoelen. De wakker geschrokken inwoners kwamen tot de ontdekking dat de lichtvoorziening gestoord was. Zij bega ven zich terstond naar buiten, waar de nauwe straten reeds spoedig overvol wa ren. Voor zoover tot dit oogenblik bekend is zijn geen slachtoffers gevallen en is geen schade aangericht. Nader uit Venetie De aardbeving, die de stad getroffen heeft, is een van de ergste geweest, die men zich hier kan her inneren. De beving duurde in het geheel 10 seconden. Gewéldige scheuren in den grond. ROME Maandagmorgen In de streek van Pordenone zijn nog zes slachtoffers ontdekt van de aardbeving, die het eerst te Venetie is waargenomen. Nabij Sarrono zijn geweldige scheuren in den grond ont staan.. Een derde schok. Ernstige schade Gisteravond om half elf heeft zich een nieuwe aardschok voorgedaan in de pro vincies Udine en Belluno. Onder de bevol king ontstond paniek. Overhaast vluchtte een ieder naar buiten. In de provincie Belluno zijn niet minder dan 150 huizen ingestort. Drie dorpen zijn vernield. Ondanks den ernst van dezen derden schok zijn er geen slachtoffers ge vallen. Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten DAMPO Daar lucht je van op. RECLAME VOOR MAE WEST. HOLLYWOOD 18 October (Stefani ANP) Gemaskerde bandieten zijn de woning van de filmster Mae West in Hollywood binnengedrongen, waar zij de filmster en acht gasten, die aan tafel zaten beroofden van hun geld en sieraden. DE RELLETJES IN BOMBAY. BOMBAY Volgens opgave van de po litie waren er gisteravond in totaal sedert het uitbreken van de relletjes tusschen Mo hammedanen en Hindoes, d.w.z. in drie dagen tijds, 40 inboorlingen gedood en 380 gewond. DE RECHTSEN MELDEN SUCCES SEN TEN WESTEN VAN MADRID. Zaterdagavond zijn de Phalanxisten en de Tercio's langs den spoorweg de Maranco af gedaald en Oviedo binnengerukt, waar zij zich met de bezettingstroepen van Generaal Aranda vereenigden. De Galicische colonne bond onmiddellijk onder stroomende regen het gevecht aan te gen de mijnwerkers, die groote verliezen le den. Echter ook aan den kant der opstan delingen was het verlies zeer groot, daar de regeeringstroeperi zich met mannenmoed verdedigden. Het garnizoen van Oviedo, dat gedurende drie maanden had stand gehouden, was ge krompen tot 300 man. Aanvallen ten Westen van Madrid. Algemeen verwachtte men, dat de aanval op Madrid uit het Zuiden, bij de stad Aran- juez, zou worden ingezet. Of de opstandelingen daar een te grooten weerstand ondervinden, dan wel dat de stra tegen meer heil verwachten van een aanval uit het westen, een feit is dat op den zuide lijken sector tot gisteren rust heerschte, ter wijl de rechschen een hevigen druk uitoefe nen uit hot Westen en daar de regeeringstroe pep over een breed front tot terugtrekken hebben genoopt. Thans ook een aanval uit het Zuiden. Aan het front ten Zuidwesten van Madrid wordt de tweede phase van den op de hoofd stad gerichtcn aanval voortgezet. De loyale troepen bieden een krachtiger tegenstand, maar de rechtsche artillerie is zeer actief. De stukken geschut worden met tractoren snel verplaatst. Gistermiddag om vier uur is de colonne Barron in Villaluenc.a op 11 k.m. van Illescas doorgedrongen, waar zij zich van het vliegkamp meester maakte. Om 5 uur was de colonne bij Yuncler aangeland en bij het vallen van den nacht waren de troepen op 4/4 k.m. afstand van Illescas. De escadrons van Monasterio hebben, na Mo- cejon en Villaceca te hebben genomen,! rust gehouden. Zij hebben thans den spoorweg Madrid-Valencia onder vuurbereik. De re- geeringstroepen verloren hier 200 dooden. Illescas door Franco bezet. De laatste berichten melden, dat de Rechtsche troepen gister Illescas zijn binnen gedrongen. De voorhoede van generaal Varela's leger bevindt zich thans nog op 37 k.m. van Ma drid. Bewoonbaarheid van Poolgebieden. NEW YORK Millioenen menschcn zul len eens gezond en comfortabel in het Poolgebied leven, aldus de voorspelling van dr. Levine, een ontdekkingsreiziger en hoogleeraar aan de Creighton universiteit te Omaha (Nebraska) in een rede voor het Amerikaansche congres van physische the rapie. Met de gestadige toename der we reldbevolking van ongeveer 20 millioen menschen per jaar, voorzag hij, dat de ko mende generaties den blik zouden wenden naar de Noordelijke gebieden om dezen voor de menschelijke beschaving open te stellen. „Uitgestrekte gebieden in Groenland, Amerikaansch en Aziatisch Poolgebied zijn zeer schaarsch bevolkt", verklaarde hij. Alaska b.v. kan gemakkelijk een bevol king herbergen van 10 tot 20 millioen men schen". Dr. Levine, die teruggekeerd is van zijn derde bzoek aan het Poolgebied, ziet in de uitbreiding van de vervoermiddelen door de lucht en over land de oplossing van de kwestie der voedselvoorziening voor dege nen, die zich in de koude streken vestigen. Het eenige ernstige nadeel van het Poolgebied acht hij van klimatologischen aard, wegens het gebrek aan ultra-violette stralen, als gevolg van de hooge breedten en de langdurige perioden van volkomen of bijna volkomen duisternis. Echter, zoo merkte hij op, komt de vita mine D. der zonnestralen ook overvloedig voor in de zeehonden- en walrussenolie. Bij den terugkeer van Nahas Pasja rijdt de trein op de menig te in. 13 dooden. Bij zijn terugkeer uit Londen, waar hij 't Engelsch-Egyptisch verdrag heeft ondertee kend is den Egyptischen minister-president Nahas Pasja een enthousiast onthaal bereid. In de feestelijk versierde stad werd een optocht gehouden, welke twee uur noodig heeft gehad voor den af te leggen weg, waar bij de menigte verscheidene malen de af zettingen verbrak en de straten blokkeerde. Men is algemeen van opvatting, dat Nahas Pasja officieel den inhoud van het ver drag zal voorleggen in een buitengewone zitting van het parlement. Het verdrag zal dan worden teruggezonden naar de c.om missie, totdat hetp arlement den derden Zaterdag in November officieel zal worden geopend. Toen de express-trein CairoAlexan- drie, waarin Nahas Pasja had plaats ge nomen het station Toukh, bij Benrah passeerde, reed hij in op de enthousiaste menigte, die Nahas Pasja wilde verwel komen. Dertien personen werden gedood en viif gewon*. 1811-1886 de grootste klavier speler aller tijden ZIJN LEVEN. Het zal op 22 October a.s. 125 jaar gele den zijn, dat Frans Liszt, de zoon van een rentmeester, te Raiding aan de grens tus schen Oostenrijk en Hongarije het eerste levenslicht aanschouwde. Wie zal toen heb ben vermoed, dat deze knaap later zoo ge vierd zou worden? .%r fe "4 - i FRANS LISZT, Reeds op jeugdige leeftijd begon Frans piano te spelen en trad al spoedig in het openbaar op met zoo'n groot succes, dat hij, daartoe door eenige edelen in de gelegen heid gesteld, les ging nemen bij den be roemden klavierpaedagoog Karl Czerny voor klavier en bij Saliéri voor componeeren. En reeds spoedig bleek, welk een groot talent er in den jeugdigen Frans school. Nauwe lijks 13 jaar oud gaat hij op tournée en speelt met ongehoord succes in de groote steden van Zuid-Duitschland en Frankrijk, waarbij hij vooral een groot vertolker bleek te zijn van Schumann, Schubert en Men- delsohn. Tot in de hoogste kringen van Pa rijs weet „le petit Liszt" door te dringen en vindt daar zeer veel bewonderaars, die hem beschermen tegen zijn vele tegenstan ders. Hij wist met zyn spel de toehoorders als het ware te betooveren en men vertelt van hem, dat hij eens op een concert met orkestbegeleiding zoo fascineerend op het orkest werkte, dat het na de door Liszt ver tolkte solopartij vergat in te vallen, zoodat een diep stilzwijgen volgde I-Iet is niet te verwonderen, dat zoo'n- phcnomênaal succes bij vele mindere goden afgunst opwekte, maar hoe men Liszt ook trachtte te belasteren, als een overwinnend veldheer trok hij door Europa, luide toege juicht en diep bewonderd. Doch door zijn kunstenaarstalent verwierf hij zich ook ve le vrienden, waaronder Chopin en Schu mann, maar vooral Richard Wagner, die door Liszt op de hem toekomende plaats is gezet. In 1861 ging Liszt naar Rome, gevolgd door prinses von Sayn-Wittgenstein, die 'n diepe vereering voor Liszt koesterde. Zij hoopte van den Paus toestemming te ver krijgen om in het huwelijk te treden, maar door het gekuip van verschillende tegen standers is dit niet gelukt, waarna Liszt zich op haar aandringen liet wijden tot priester. Geheel teruggetrokken uit de mu ziekwereld heeft hij zich echter niet; daar voor was hij een te groot kunstenaar. Tot aan het einde van zijn leven heeft hij zich met hart en ziel gegeven aan de kunst en tijdens het priesterschap zijn nog zeer vele concerten door hem geleid, vooral te Wei- mar. Helaas in 1886 werd hij door een he vige longontsteking aangetast en stierf hij op 11 Juni. Hoe groot reeds in die dagen de bewondering voor-hem was, moge blijken uU het feit, dat al direct na zijn dood twee standbeelden ter zijner nagedachtenis wer den opgericht, n.1. in Weimar en in Weenen ZIJN WERKEN EN ZIJN BETEEKENIS. In zijn jeugdtijd heeft Liszt vooral on der invloed gestaan van den viool-virtuoos Paganini en wij zouden dit de eerste peri ode van Liszt kunnen noemen. In deze pe riode is het vooral, dat Liszt zich toelegt op vaardigheid en techniek, maar al heel ras zag Liszt in, dat met vaardigheid en techniek alleen geen mooie kunstwerken waren te scheppen. Sindsdien voelt hij zich aangetrokken tot Chopin, in wiens werken hij vooral bet schoone en aesthetische be-, wonderde. Vanaf dat tijdstip begint de pe riode van het symphonisch gedicht, dat van een vaardigheid en groote schoonheid getuigt en waarin Liszt zich ontpopt als een man met een diep gevoel en van groote scheppingskracht. Uit dien tijd dateeren o.a. het beroemde gedicht. „Les Preludes". Zijn instrumentatie is fijn uitgewerkt en zijn composities voeren ons op tot de groot ste hoogten om ons daarna te doen af dalen in de diepste afgronden. Hii sleept ons mee, waarheen hij dat maar wil. Met zijn hevig temperament, harmonie en rhvthme verraadt hij zijn afkomst en toont hij ons, dat hij, ondanks het feit, dat hij bijna steeds in het buitenland heeft vertoefd, een echte zigeuner is gebleven. Wereldberoemd zijn z'n omwerkingen van vocale en instrumentale werken, waarvan Schubert's „Erlkönig" het meest bekende is terwijl zijn klavieruittreksels van de 9 symphonieön ware meesterwerken zijn. De derde periode van Liszt begint met het nriesterschap, tijdens welke hij veel kerke lijke werken heeft gecomponeerd. De groote beteekenis van hem is vooral het feit, dat hij tezamen met Berlioz één van de eerste is geweest, die de z.g. pro- gramma-muzick propageerde, waarmee hij de fantasie van den toehoorder in een be paalde richting wil voeren. Daardoor is hij te beschouwen als een voorlooper van Wagner en Strauss. HERDENKING VAN ZIJN GE BOORTE. EN ZIJN STERFDAG. Daar Liszt ook in ons land met buiten gewoon groot succes is opgetreden (hij kreeg in Leiden een gouden lauwerkrans van de studenten) zal hij ook hier herdacht worden, als een pianist en componist van den allereersten rang ,als de grootste kla vierspeler aller tijden. Radio en orkesten zullen speciale Liszt-concerten geven, dat zijn hoogtepunt zal vinden op 10 Decem ber, wanneer ons wereldberoemd Concert gebouw-orkest te Amsterdam, onder leiding van den niet minder beroemden Mengel berg, een grootsche herdenking zal houden; dat is „de" herdenking van den GROOTEN MAN, die onsterfelijk blijkt te zijn en niet te evenaren in het klavierspel. H. J. W. Washington. De Vereenigde Staten zuP len op 20 Januari van het komende jaar misschien zonder president zijn. Dit eigen aardige vooruitzicht opent zich tengevolge van het voor de eerste maal gebruik maken van een aanvulling van de grondwet, die de ambtsaanvaarding van den nieuwen presi dent op den twintigsten Januari in plaats van zooals tot nog toe op den vierden Maart stelt. Wat is namelijk het geval? De Senaat en het Huis van Afgevaardigden moeten in een gemeenschappelijke zitting het resultaat van de presidentsverkiezing ratificeeren. Nu komt het congres volgens een in het vorige zittingsjaar aangenomen wet eerst op 5 Ja nuari bijeen. Theoretisch nioet het in de daarop vólgende dagen voor de ratificeering zorg dragen. Maar eerst moet het nieuwge- kozen Huis van Afgevaardigden in allen vorm geconstitueerd zijn en zijn voorzitter gekozen hebben: wanneer nu in het nieuwe Huis de beide groote partijen ongeveer even veel aanhang hebben wat volstrekt niet uitgesloten is, kan een blok van onafhanke- lijken door het aantal stemmen in evenwicht te houden de constitutie verhinderen. Een dergelijk blok van „onafhankelijken" be staat er inderdaad. Er bestaat geen enkele bepaling, die beslist, wat men in een derge lijk geval zou moeten doen, om de ratificee ring alsnog te doen plaatsvinden. Met andere woorden, de 20ste Januari en het einde van de ambtsperiode van den ouden president zouden naderen, zonder dat de verkiezing van den nieuwen president geratificeerd zou zijn. En de Vereenigde Staten zouden het dan zonder president moeten stellen. Nu, men zal dit natuurlijk moeten verhinj deren en kenners van het parlementaire recht meenen, dat dit door middel van een nieuwe wet zal geschieden, die de datum voor de ratificeering van het verkiezings resultaat opnieuw zal vaststellen. VALSCHE STUIVERTJES IN OMLOOP GEBRACHT. Zwerver aangehouden. De politie heeft bij het regelmatig con troleeren van de volkslogementen te Heer len, in Zuid-Limburg, den zwerver P. aan gehouden, dien in het bezit was van tin en van tin gemaakte stuivertjes. Men ver moedt dat verschillende van deze stuiver- stukjes reeds in omloop zijn gebracht. De politie stelt een onderzoek in. ALKMAAR, 17 October. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 melkkoei en f 180210; 1* nuchter kalf (slacht) f 12; 8 vette schapen f 22.50. ALKMAAR, 17 October. Op de heden gehouden botermarkf werd betaald voor: groothandel 70—77y2 cent en kleinhandel 75—80 cent. Handel stug. Kip eieren (groothandel) f 35.10. Eendeieren f 2.85. Handel stug. ALKMAAR, 17 October. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkw. Aanvoer: 115.000 kpieieren: 5658 Kg. f 4.70—5, 58—60 Kg. f 4.85—5.10, 60-62 Kg. f 5—5.30, 62—64 Kg. f 5.10—5.40, 64—66 Kg. f 5.305.50, kleine eieren, 44—54 Kg. f 3-- f 4.50 per 100 stuks. MEDEMBLIK, 17 October. Schotsche muizen, grof f 1.10. borgers 'ft —1.05 per 50 Kg., Witte kool 80 ct,. gele kool f 1—1.10, bloemkool f 7—8.40, II f 3.10 4.40, III f 1.502, per 100 stuks; uien 70—75 ct., gele nep f 2.55 per 50 Kg., kroten 1.20—1.30, kleine 60—63 ct. wortelen 60—81 ct. per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 19 October. Schotsche muizen f 1.40, grooten f 2.20, bl. dito f 2—2.20, driel. 1.50, uien 1.40—1.60, drielingen 2.60—2.90, grove 1.70, gele nep f 4.60—4.80. 3300 Kg. roode kool f 1.90-2-20, 54800 Kg. witte kool f 0.80—0.91, 3800 Kg. D. witte kool f 11.10, 50.000 stuks andijvie f 0.55, BROEK OP LANGENDIJK, 19 October. Schotsche muizen 1.50, grooten 2.ei genheimers 2—2.20 bl dito 1.90—2.30, uien 1.60—2, driel. 22.60 grove 1.50—2.10, gele nèp 5.205.60, peen 50—90 ct. 500 Kg. rammenas f 2.20, 4000 Kg. kroten f 0.50—1.40, 13000 Kg. roode kool f 1.602.20, 90.000 Kg. witte kool f 1.60—2.20, 90000 Kg. witte kool f 0.80—0.91, 12000 Kg. gele kool f 1—1.30, 10.000 Kg. D. witte kooi f 1.10—1.30, doorschot f 1.80—2.60, 4000 stuks bloemkool Lecerf f 6—7.80, Reus f 7.50—7.80, 20000 st. groene kool f 1.80—2.60, 20.000 stuks andijvie f 0.50. ALKMAAR, 19 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd? 85 vette koeien f 130—245, 14 kalveren» garskalveren f 25—45. vette aklveren f 45— f 75, per Kg. 50—80 ct. 44 nuchtere kalveren f 8—8.10, 13 vette scha pen f 18—26, 320 vette varkens 40—44 ct.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2