Plaatselijk Nieuws. De jeugdherberg te Petten INGEZONDEN Landbouwonderwijs in de Wieringermeer De herziening van de Pachtwet SPORT Voetbal ROUGE door Vereen. Hofstad-Tooneel in Theater Royal. 't Was een heel karwei voor Annie van Ees om haar figuur in het eerste tooneel ietwat dragelijk te maken. Haar bekeering van verwende rijkelui's dochter tot salon communiste enkel en alleen door de toe spraak van een geexalteerd gouverneur van haar broer, is niet zoo erg aannemelijk. Zij wist zich er echter uit te redden, dank zij vooral het sublieme spel van Anton Roe mer, die hier de situatie geheel beheersch- te en ook door het goede spel dat Felix Roe- lofs gaf in zijn rol van verwende smulpaap Nauwelijks was echter het scherm voor het tweede bedrijf gehaald of we kregen Annie van Ees te zien in haar kracht Die rollen van bij-de-hand je liggen haar uitmuntend en zij wist dan ook tot het eind te boeien door haar vlot spel en goede mi miek. Een bijzonder woord van lof verdient ze ker de reeds genoemde Felix Roclofs, die het gezegde dat het vleesch beter is dan de beenen, op meesterlijke wijze wist uit te beelden. Zijn Dik Trom-figuur kwam hem bij deze rol goed van pas. En dan Théveniaud, de oer-eenvoudige rijkaard, als kostelijk tegenspeler van den parvenu-achtigc arbeiderslcider. Dit was af! Anton Roemer maakte van zijn rol iets zeer goeds, iets aantrekkelijks en zijn bon homie deed de zaal meerdere malen brullen van den lach. Theo Frenkel had als Clément Fournier, de bedeesde lecraar met het minderwaardig heidscomplex, een niet gemakkelijke rol, welke hij echter goed wist te vertolken. De andere medespelenden bleven meer op den achtergrond, maar ieder van hen ver vulde zijn of haar rol op verdienstelijke wijze zoodat „Rouge" in het algemeen gaaf ten tooneele werd gevoerd. Over het stuk zelf kunnen wij kort zijn. „Rouge" is een caricatuur op het salon- conimunisme, dat enkele jaren geleden vooral in Frankrijk zeer in de mode was. Maar ook spot het niet weinigVnet de kaste der bonzen, verpersoonlijkt door Cha- dec. Het gegeven is niet onaardig, en neigt hier en daar naar het komische, welk karakter herhaaldelijk op de voorgrond komt. Deze eerste avond van de Schager Kunst kring mag zeker geslaagd worden genoemd, daar het publiek geheel meeleefde en her haaldelijk door krachtig applaus van zijn waardeering voor het spel getuigde. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Prins, thans dienstgeleider te Sint Geer- truid, is bij het te Den Haag gehouden examen geslaagd voor assistent der directe belastingen enz. CURSUS HUISELIJKE ZIEKENVERPLE GING. De vanwege de afdecling Schagen van het Witte Kruis te houden cursus voor hui selijke ziekenverpleging, zal op Dinsdag- en Vrijdagavond van half acht tot half 10 uur worden gehouden in één der lokalen van de openbare lagere school alhier, aanvangen de op Dinsdag 3 November a.s Het aantal cursisten bedraagt 20. POLITIE. Gevonden: blauw kinderjasje. Vermist: 3 schapen, met roode merkstip op den rug. Uit onze Omgeving HARENKARSPEL DIRKSHORN. Zaterdag en Zondag j.1. werd de door V. V.O. alhier georganiseerde Huisvlijttentoon- stelling gehouden ten huize van den heer Pijper. Wanen in inzendingen niet zoo tal rijk als twee jaren geleden, het gehalte van het ingezondene was over 't geheel uitste kend. Om te beginnen met de damesafdee- ling, hier waren te bewonderen verschillen de werkstukken in borduur- en breiwerk. Onze aandacht trok vooral een geborduurd schilderij .voorstellende twee personen in gesprek in een mooie omgeving. De schoo- ne, warme kleuren maakten op eenigen af stand den indruk van schilderswerk. Van de heenen inzenders zagen we di verse teekeningen en schilderijtjes, waaruit voor ons naar voren traden een landschap je (voorstellende Valkkoog) en een grooten, ouden boom met mooien achtergrond. Ook waren uitgesteld door de jongeren aardig geteekiende en gekleurde vogels en gestal ten uit de sprookjeswereld. Voorts merkten we op een vogelkooi en een vliegmachine, benevens een miniatuur-boot. Niettegenstaande het zeer onstuimige we der was het bezoek op Zondag tamelijk groot. Vooral de balzaal, die er trouwens door de sierlijke verlichting aantrekkelijk uitzag, had veel aftrek. Daar we de lijst der bekroningen niet ont vingen. kunnen deze hierbij niet worden vermeld. WAARLAND. „Bannebelangen". De R.K. vereeniging „Bannebelangen" vergaderde Zaterdagavond ten lokale van den heer W. Dekker. De voorzitter, de heer Henr. Dekker opende de vergadering, daar bij de hoop uitsprekende dat de besprekin gen niet persoonlijk doch steeds zakelijk zullen worden gehouden. Ingekomen een dankschrijven van het voormalig bestuurslid der vereeniging, den heer L. Poland, thans Hoodingeland der Banne Harcnkarspel. De secretaris, de heer J. Jaspers, deelt de vergadering eenige gegevens mede inzake de verkiezingen voor de Banne Harenkar spel. Na stemming blijkt dat de heer P. Smit Thzn. met bijna algemeene stemmen door onze vereeniging als candidaat wordt ge steld voor de verkiezing als bestuurslid van den Waarlandspolder Bij het toezichthoudende lichaam zal wor den aangedrongen op strenger toezien dat dev erordening welke verbiedt tulpen en on kruid in de polderslooton tc werpen, wordt Een overzicht van het afgeloopen seizoen. De leider van de jeugdherberg „De Ze vensprong" te Petten, de heer Wim Wiese zendt ons het volgende overzichtje van het afgeloopen seizoen. Óok dit jaar is de Jeugdherberg „De Ze vensprong" te Petten door vele trekkers bezocht. De economische toestanden echter maken het voor vele onmogelijk van de jeugdherbergen gebruik te maken, terwijl de monetaire verhouding tot het buitenland van dien aard was, dat Holland voor de meesten te duur was. Onder deze omstan digheden is het dan pok begrijpelijk dat het bezoek ongeveer gelijk bleef. Tot 1 Oc- tober 1930 bedroeg het aantal overnachtin gen 2805 tegen 2898 over dezelfde periode van 1935. Werden in 1935 practisch geen buiten- landsche bezoekers ontvangen in 1936 ge schiedde dit gelukkig wel, al was het nog zeer weinig. Drie Zweedsche meisjes, een Oostenrijker, drie Duitschers drie Denen en veertien Engelschen overnachtten te Petten Waren het vroeger vooral Duitsche trek kers, die Nederland bezochten, thans is het buitenlandsch bezoek veel meer gevarieerd De Olympische spelen te Berlijn waren er zelfs de oorzaak van dat de Nederlandsche jeugdherbergen door een flink aantal Anie rikanen werden bezocht. Het stemt tot tevredenheid, dat het schoolbezoek constant bleef. 426 overnach tingen in 1935— 436 overnachtingen in 1936 Voor buitenstaanders spreken deze cijfers niet, maar men kan er van overtuigd zijn dat er zeer veel werk verzet moet worden om in deze tijd de gelden voor een school reisje bijeen te brengen. De samenwerking met de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale was in ieder opzicht bevredigend en de Jeugdherbergleiders- conferentie, van het Wester-District der N.J.-H.C. die in het voorjaar van 1936 te Petten gehouden werd slaagde uitstekend. Wanneer nu na acht jaar het totaal der overnachtingen van de Jeugdherberg te Petten wordt berekend komen we op een aantal van 16368. In de nieuwe jeugdher berg, welke eind 1933 werd geopend en nu dus bijna drie jaar in gebruik is wer den 8987 overnachtingen geboekt. Dit jaar wordt de negenduizendste overnachting ge boekt. En begin 1937 de tienduizendste en het is begrijpelijk, dat die gebeurtenis niet onopgemerkt voorbij zal gaan. nageleefd. Dit in verband met de vervuiling van het water. Bij de gemeente Harenkarspel zal worden verzocht om een goed uitgewerkte organi satie der brandweer te Waarland en het aanwijzen van vaste chauffeurs voor het vervoer der brandspuit per auto. Tevens zal worden verzocht om voor de veiligheid der schoolkinderen borden te plaatsen, nabij de scholen, te Waarland. Hierna sluiting onder dank voor de aan gename besprekingen. Con-Zelo-nienws. Con Zelo 1 speelde Zondag uit tegen St. Bavo 1 (Ursem) en won met 3—2. Reisclub. Alhier is opgericht een reisclub, genaamd W.R.C. en telt thans 32 leden. LAN GEN DIJK OUDKARSPEL. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente is bijeengeroepen tegen Dinsdagavond half acht. Punten van behandeling zijn onder andere een adres van het bestuur van de IJsclub Volharding, hou dende verzoek om gedurende twee avonden per week gebruik te mogen maken van het gymnastieklokaal voor training van schaat senrijders. Van P. J. de Groot en J. Put Jr. zijn ver zoeken ingekomen om een vergoeding in de kosten van vervoer van hunne zoons naar de r.k. school voor U.L.O. te Alkmaar. De gemeentebegrooting 1937 zal worden aangeboden. Dat is in deze omgeving wel een der eersten, zouden wij meenen. B. en W. stellen voor, over te gaan tot vaststelling van een nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld voor gewoon la ger en vervolgonderwijs. 2. Handhaving van een leerkracht aan de openbare lagere school na 1 Januari 1937 voor gemeenterekening. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen, heeft het. bestuur van de gemeenschappelijke lichtbedrijven zich per circulaire tot het personeel gewend. Het is het bestuur opgevallen, dat er door het personeel op een enkele uitzondering na op de nationale gedenkdag bij de verloving van Prinses .Tuliana en Prins Bemhard, niet werd gevlagd. Gehoopt wordt, dat in het ver volg bij dergelijke gelegenheden wel de drie kleur zal worden uitgestoken. Schaken. Partijen gespeeld voor de onderlinge com petitie Schaakver. „Schaakmat": Wit: Zwart: N. Kaan—K. de Vries 1—0 J. Klinkert—G. Swier 0—1 K. BiermanD. Koorn 01 J. Kroon—H. Bouwens 1—0 A. de VriesJ. Heidsma 10 H. StinsG. Moraal 10 J. BouwensH. Hart 01 J. Stoop—P. Blom 0—1 OUDE NIEDORP OUDE NIEDORP, 'T VELD. VoetbaL Zondag jl. speelde Rood-Wit Jun. thuis tegen Berdos Jun. van Bergen. Uitslag 9—1 in het voordeel van Rood Wit Jun. Rood Wit I speelde thuis tegen Geel Zwart van 't Zand en won deze wedstrijd met 4—2. Bouwvergunning. Aan den heer P. J. Raatgers is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur. SINT MAARTEN Het bericht in ons nummer van gisteren omtrent een opgemaakt proces-verbaal be hoeft nog de aanvulling: Stroet Mijnheer de Redacteur! De Schager Courant lezende van 19 Oc- tober j.1., trof mijn aandacht onder het Plaatselijk Nieuws, het bericht onder het hoofdje: Een geheimzinnige Dame! Die geheimzinnige dame was niemand anders dan een gewone burgervrouw uit Schagen, die een rondje ging wandelen om reden ze erge hoofdpijn had. De politie vond het zeker erg verdacht tevens hulde voor deze oplettendheid en vroeg of deze dame iemand zocht, waarop ze gewoon heeft ge antwoord, neen hoor. En is toen doorgeloo- pen, steeds gevolgd door de politie, zoodat ze maar weer gauw naar huis is gegaan. Mocht de politie er veel belang in stellen wie die geheimzinnige dame was, dan zal ze het wel even komen vertellen. Mijn oprechten dank voor de plaatsing. De geheimzinnige Dame. (Wij gelooven graag, dat het een en an der zich heeft toegedragen zooals de geach te inzendster het hierboven weergeeft en als het haar ernst is, dat zij de politie hulde wil brengen voor haar oplettendheid, dan stemmen wij daar volgaarne mee in, want het was zeer adrem dat de politic in deze blijk van activiteit gaf. De geheimzinnige dame had gemakkelijk zelf een eind aan de zaak kunnen maken door te zeggen wie zij was.) DE REDACTIE. HEER-HU GOW AARD Ergerlijke baldadigheid. Dat de samenleving in vele gevallen nog niet genoeg opgevoerd is om het goede te waardeeren, bleek Zondagavond weer, toen vermoedelijk in ergerlijke baldadigheid der jeugd een der glazen van de nieuwe elec- trisch verlichte verkeerspaal op den hoek Basserweg-Middenweg werd ingedrukt. Ge durende den nacht hebben even sterk aan voelende sociale wezens een der nu voor het grijpen hangende electrische lampjes zich toegeëigend. Ernstige aanrijding. Zondagavond werd de 18-jarige dochter van J. L. alhier, doordat zij aan den lin kerkant van den weg reed, door de auto van Dr. Cohen uit Hensbroek aangereden. Het meisje werd bewusteloos opgenomen en na verbonden te zijn, naar huis vervoerd, waar zij hedenmorgen weer bij kennis was gekomen. ZIJPE ST. MAARTENSBRUG. Men deelde ons mede, dat bij genoegzame deelname door de afd. Zijpe van de Holl. Mij. van Landbouw in samenwerking met de Vereeniging van Oud-leerlingen een cur sus in Economie zal worden georganiseerd. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20: ct. IVOROL HOOGWOUD Het zoontje van den groenteventer D. wilde Zaterdagmiddag de motor van de vrachtauto aanzetten door aanslingeren, toen de slinger terugsloeg eii hem zoodanig op den arm trof, dat dit lichaamsdeel brak. Dat is al het tweede ongeluk in dit huis gezin, daar een dag tevoren de vrouw van D. zoo ongelukkig van de fiets kwam te vallen, dat zij haar been kneusde. BARSINGERHORN KOLHORN. Damclub. De door de damclub Kolhorn georgani seerde simultaanwedstrijd met den heer Amels trok heel wat belangstelling. Er werd deelgenomen door 16 spelers. De strijd duurde van half drie tot zes uur. De heer Amels wist zeven partijen te win nen, twee werden remise en zeven werden door hem verloren. Voor damliefhebbers was het weer een mooie middag. Huisvlijttentoonstelling. Door het Bestuur van de afd. Kolhorn der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal in het komende voorjaar (waarschijnlijk in Mei) een huisvlijttentoonstelling worden georganiseerd. Men behoeft zich in de komende winter maanden met zijn gezellige lange avonden dus niet te vervelen. Allen aan den slag om mede te werken aan het welslagen van deze tentoonstelling. Te zijner tijd zullen nadere mededeelingen volgen. WIERINGERMEER Hulpprediker benoemd. In verband met de uitbreiding van de Wieringermeerbevolking en de daaruit vooi't vloeiende meferdere werkzaamheden heeft de Commissie voor de Ned. Herv. Evange lisatie in de Wieringermeer besloten naast den godsdienstonderwijzer, den Eerw. Heer K. Kiewiet, een hulpprediker aan te stellen. Bereids werd benoemd de Eerw. Heer J. van Vliet, Candidaat tot den H.D. te Rot terdam, die de benoeming heeft aange nomen. Het ligt in de bedoeling der commissie den arbeid onder de opgroeiende jeugd meer uit te breiden en tevens een betere voorzie ning te treffen in de geestelijke verzorging van het dorp Wieringerwerf. MIDDENMEER. Benoeming tijd. onderwijzer. In verband met vertrek van den heer C. P. Vergouwen, hoofd der school te Midden- meer, is tot tijd. onderwijzer aan die school benoemd de heer W. Vergouwen te Midden- meer. SLOOTDORP. Benoeming tijd. onderwijzer. De heer W. J. van Groenewoud, benoemd tot tijd. onderwijzer aan de school te Sloot- dorp heeft voor deze benoeming bedankt, daar hij inmiddels aan een andere school in vasten dienst is aangesteld. Thans is benoemd tot tijd. onderwijzeres mej. M. Brouwer te Medemblik. Ook zullen cursussen op ander terrein worden gegeven. Den vorigen winter heeft de Commissie voor Land- en Tuinbouwonderwijs in de Wieringermeer een tweejarigen landbouw- cursus georganiseerd. Voor dezen cursus bestond groote belangstelling en ieder jong arbeider en boerenzoon, die in z'n vak vooruit wilde komen, verzuimde de hiertoe door de Commissie geboden gelegenheid niet! J.1. Donderdag werd met het tweede ge deelte van den cursus een aanvang geno men. Het aantal leerlingen viel echter, ge zien de in den vorigen winter gebleken animo, wel wat tegen. Verscheidene leerlin gen, die zich wel voor den cursus hebben laten inschrijven, ontbraken op het appèl. Wij willen echter gaarne gebruik maken van deze gelegenheid tot deelname aan den cursus op te wekken. De lessen worden des Maandags- en des Donderdags-avonds gege ven in de school te Slootdorp. Waar het hier betreft het tweede gedeelte van een cursus, na beëindiging waarvan een diploma wordt uitgereikt indien blijkt dat de cursist de stof goed onder den knie heeft, en leerlin gen van een of een andere plaats gehou den landbouwcursus hier hun ontwikkeling kunnen voortzetten, zijn er gegronde rede nen aanwezig om te verwachten, dat het leerlingcnial zich in de komende weken nog wel zal uitbreiden. Aangifte kan worden gedaan bij' den leider van den cursus, den heer Hecrink. Op velerlei verzoek heeft de commissie besloten dit jaar wederom een nieuwe twee- jaarlijkschen cursus te organiseeren. Reeds dadelijk bleek hiervoor groote belangstel ling, welke ook tot uiting kwam toen Vrij dagavond in de school te Slootdorp de eer ste les van dezen cursus werd gegeven. Benevens een 30-tal jongelui en den lei der van den cursus, den heer H. Heerink, waren de leden der Commissie voor Land en Tuinbouwonderwijs aanwezig. Wij merk ten op de heeren P. Chr. J. Peters, burge meester van Medemblik en voorzitter der commissie, G. Schoorl, L. Feikes, H. A. Gies- sen, P. G. Luth, leden en den secretaris der commissie, den heer J. C. Vogelaar. De heer Heerink sprak een welkomst woord en wees op het nut van den cursus. Waar de landbouw Nederland's belangrijk ste tak van bestaan is acht spr. het nood zakelijk dat de landbouwer wordt toegerust met de nopdige theoretische kennis om daaruit z'n voordeel te behalen bij het ver richten van z'n dagelijkschen arbeid. Landbouwcursussen zijn eisch om den landbouw op een hooger peil te brengen en te houden, vooral nu het onder de huidige tijdsomstandigheden zoo moeilijk is het be drijf rendabel te maken. Amendement-T)e Geer over de contractsgeldif/heid. De heer De Geer heeft een amendement ingediend op het ontwerp-pachtwet. Hij merkt ter toelichting op, na eerst te zijn ingegaan op het formeele gedeelte van het amendement: Wat den materieelen kant betreft moge er op worden gewezen, dat er een groot verschil bestaat tusschen beperking van de contractsvrijheid en dwang tot het aan gaan van een contract. De eerste is in een rechtsstaat aannemelijk en in onze gelden de wetgeving dan ook reeds veelvuldig toe gepast; de laatste behoort in zulk een staat te zijn uitgesloten. Indien partijen op be paalde termen tot wilsovereenstemming zijn gekomen, kan daarover dus wel een veto worden uitgesproken, maar kan niet een andere gefingeerde wilsovereen stemming daarvoor in de plaats worden gesteld. In de artikelen 25 ,oude redactie) en 33 geschiedt zulks dan ook niet. De wijziging berust daar op „veranderde om standigheden" en heeft dus de oorspronke- 1 ij ken wilsovereenstemming tot de grond slag en uitganspunt. De memorie van antwoord ontkent, dat er sprake zou zijn van „dwang tot het sluiten van een overeenkomst", daar im mers uit een vrijwillig gesloten contract slechts buitensporigheden worden gehaald en dus een „cditio castigata" van de over eenkomst tot stand komt. Deze opvatting staat echter buiten de werkelijkheid. Bui tensporigheden „excessen vormen een relatief begrip, gelijk de ervaring meer malen heeft geleerd. Wat er onder verstaan moet worden, staat niet onder alle omstandigheden a priori en objectief vast. Subjectieve appre ciatie speelt hier een rol. Daarom kan aan den rechter wel de bevoegdheid wor den vexleend om op gxond van zijn inzicht een overeenkomst nietig te verklai'en er moet nu eenmaal een instantie zijn wier in zicht beslist maar niet om op grond van dat inzicht een onderdeel te wijzigen, dal misschien in het geheel der ovei'cenkomst een concessie voxmt, door een der partijen gedaan ter compenseering van een con cessie anderzijds, die intact blijft. Op grond van een en ander verdient het aanbeveling, den rechter slechts de bevoegd heid tot nietigverklaring te vcrleencn. Een prikkel om in redelijke wijzigingen, door den rechter in ovenveging gegeven, toe te stemmen, zal daarin ongetwijfeld gelegen zijn. Tevens zal hiermee zijn afgesneden het gevaar, waax-op ook de memorie van toelichting wijst, dat een adspirant-pach- ter een onereus conti-act teekent, ten einde een ander voor te zijn en in de vei-wach- ting, dat de rechter de zaak wel in orde zal brengen. EEN VLIEGTUIG VOOR 44 PERSONEN. Een maatschappij te Baltimore is op het oogenblik bezig voor Rusland 'n vliegtuigte bouwen, dat 44 pei'sonen kan vervoei'en, en dat grooter en kx-achtiger is dan de z.g.n. clippers, die thans den dienst over den Stillen Oceaan doen tusschen Californië en Manilla. Het vliegtuig kost meer dan een millioen dollar. Het krijgt vier Wright Cyclone G motoren van 1000 p.k. De snel heid is 1G0 mijl per uur, en er kan 4000 mijl gevlogen worden zonder dat benzine geladen behoeft te worden. Ook de voorzitter der Commissie, de heer Petei's, sprak in dien geest. Spr. wekte bo vendien de leeidingen op de lessen trouw te volgen en zooveel mogelijk mede te wei'ken aan den gei'egelden gang van het onderwijs. De commissie verliet het schoolgebouw, waarna met de eerste les een aanvang werd genomen. In het gebouw voor Maatschappelijk Werk heeft de Commissie na het bezoek aan den landbouwcursus vei'gaderd, teneinde te over wegen of en zoo ja welke cux-sussen er nog meer in het a.s. winterseizoen wai'en te geven. Allereerst werd het geven van vervolg onderwijs besproken. Algemeen werd het nut hiervan ingezien, zoodat in beginsel besloten werd hiei-voor een cursus in het leven te roepen. Met het onderwijzend personeel der „Wie- ringermeerscholcn" zal een en ander wolf den besproken. Voor alle jongens en meisjes, die de lagere school verlaten hebben, zal ge legenheid bestaan aan dit orxderwijs deel te nemen. Les zal worden gegeven in de gewone schoolvakken, terwijl de meisjes bovendien handwerkonderwijs zullen ontvangen. Het lesgeld zal zoo laag mogelijk worden gesteld en waarschijnlijk op f2.voor den geheelen cursus worden bepaald. Waar het voor de jongelui, die de school deuren achter zich gesloten hebben van het grootste belang is de verworven kennis te behouden en uit te breiden, zal door oprich ting van een cursus in vervolgonderwijs in een ware behoefte worden voox-zien. Bovendien zal bij voldoende deelname we derom een cursus in costuumnaaien en pa- troonteekenen worden gehouden. De bevolking van de Wieringermeer zal met de plannen van de Commissie nog na der per circulaii*e in kennis worden gesteld. Tenslotte zijn in de commissie stemmen opgegaan wederom eens eeen z.g. „praat avond" te beleggen. In het vorig seizoen heeft men met deze avonden werkelijk suc ces gehad. Het een of andere actueele onder werp werd dan tijdens een voor alle Polder bewoners toegankelijke bijeenkomst door een der Wieringermeernotabelen populair in geleid, waarbij ieder gelegenheid kreeg den spreker vragen te stellen. Besloten werd in den a.s. winter wederom een dergelijken avond te beleggen. De Voor zitter der commissie, de heer Peters, burge meester van Medemblik, verklaarde zich be reid op dien avond een populaire uiteenzet ting te geven van de inrichting en werkwijze van het gemeentebestuur. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat de Commissie voor Land- en Tuinbouwonder wijs haar taak niet te eng opvat en zooveel mogelijk doet om de geestelijke ontwikkeling van alle lagen der Wieringermeerbevolking te bevorderen. Gezien de resultaten, die de Commissie in vorige winters behaalde, kan zeker worden verwacht, dat ook in het komende winter seizoen haar arbeid wederom met succes zal worden bekroond. CALLANTSOOG. Callantsoog 1—Oudesluis 2, 7—2, Zondag ontving C. I een harer concurren ten O. II. De sterke wind deed veel afbreuk aan het spel, waax-bij C. zich het beste aan paste. O. 2 won den toss en koos de wind in den rug. Na eenige O. aanvallen, brak de C. mid- voor door en doelpuntte met een schitte- i'end schot (10), welk vooi'beeld spoedig daarna gevolgd werd door den C. rechts buiten (2—0). Het derde doelpunt kwam we derom van den voet van den C. midvoor O. scooxde daarna een tegenpunt (31). Met dezen stand ging de rust in. Na de rust ging C. direct tot den aanval over en spoedig werd het 4—1. Door het du wen in den rug van een der C. backs, werd aan O. een strafschop toegekend, waardoor de achterstand werd verkleind (4—2). Suc cessievelijk voerde C. daarna den stand op tot 7—2 en juist maakte C. haar achtste goal bij het fluiten van het eindsignaal. Over het spel kan onder de gegeven om standigheden weinig gezegd worden Scheids- i'echter Gx-oen leidde uitstekend, wat wij ook van hem gewend zijn. In een wedstrijd zoo als de laatste tegen Petten II, zou zoo'n scheidsrechter bijzonder op zijn plaats zijn. 'n Zeker optreden, fluiten en de zaak is daar mee beslist, 'n Sti'akke en toch goede lei ding is het ware. OUDESLUIS. Ook in de tweede thuiswedstrijd wist DOSKO 1 op beide punten beslag te leg gen, door Helder 3 met een 4—3 nederlaag naar huis te zenden. Het begin gaat eerst gelijk op, doch spoedig komt D., gesteund door den wind, meer opzetten. Het eerste doelpunt komt echter aan de andere zijde, als de D.-linksback verzuimt terug te spe len en een H.-speler weet hier vlug van te profiteeren, 1—0 voor H. Bij D. wordt het spel weer uitstekend op de vleugels gehou den en zij hebben dan ook spoedig succes als de linksbuiten een voorzet van rechts onhoudbaar inkopt, 11. Nog geen drie minuten later geeft de D.-midvoor met een uitstekenden schuiver de H.-keeper voor de tweede maal het nakijken. Hoewel de H.- uitvallen lang niet' zonder gevaar zijn, weet de D.-verdediging aan deze zijde doelpun ten te voorkomen. D. vergroot den voor sprong als een cox*ner van links ineens in het doel belandt, 31. En voor de rust weet D. uit een doelworsteling den stand op 4—1 te brengen. Hoewel D. een mooie 4—1 voorsprong heeft is men in het D.-kamp toch nog lang niet gerust, want thans krijgt het uitstekende H.-elftal de wind mee. Ook thans gaat het begin nog gelijk op, doch H. heeft al vrij spoedig succes en brengt, hoewel twee H.-buitenspelers buitenspel staan, den stand op 42. H. komt langzamerhand al meer opzetten, terwijl D. al meer begint ie verdedigen. H. mist een strafschop, doch 10 minuten voor het einde brengt zij den stand op 43. D. weet het laatste tijdje stand te houden, en behaalde zoodoende een mooie, zwaar bevochten overwinning. D. II kon he^ in Callantsoog tegen C. 1 niet bolwei-ken en verloor met 7—2.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2