COLLECTE! Volksonderwijs Oost-Nederland wint van lU Voetbal [iimiiiiimiiimi in muil mbmbmubm iiirainiiiran III ®f III mimis® Herv. Gemeente Oirkshorn. Herv. Gemeente H. Niedorp. DAMPO daar lucht je van op. INGEZONDEN Marktberichten» NIEUWE NIEDORP. M.F.C.—Nieuwe Nledorp 1—2 N. Niedorp IIAudijk 32 N. Niedorp 3—Schagen 3 afgek. Wederom Niedorper zege in uit wedstrijd. N. Niedorp handhaafde haar positie als runner up door in een geweldig spannende match het Medemblikker M.F.C. op eigen terrein een kleine 21 nederlaag toe te brengen. Nadat de M.F.C.-keeper Brouwer tal van fraaie schoten onschadelijk heeft gemaakt, scoort Lindenberg voor M.F.C. (,1—0). Vlak hierop ontsnapt het Niedorper doel aan een tweede doorboring. Nu neemt N.N. het spel langzamerhand in handen en het M.F.C.- doel wordt dikwijls zwaar belegerd, doch onder aanvoering van keeper Brouwer, worden doelpunten alsnog voorkomen. Doch dan 5 min. nadat M.F.C. de leiding heeft genomen, breekt Peereboom door de Me- dembl. defensie, om daarna op goede wij-- ze met een keurig geplaatst schot, den doelman geen kans te geven. 1—1). N. N. is haar tegenstander vooral de baas ïn baltechniek, waardoor zij steeds een meer derheid verkrijgen in het veld. De Niedorper achterhoede is er niet zoo goed in als ge woonlijk; nu is het zware terrein voor spe lers als Reijnc en Van Herwerden een ge duchte handicap. De M.F.C.-aanvallen, welke geleid worden over de vleugels, zijn uiterst gevaarlijk en geven ze Hannessen handen vol werk. Na half time loopt M.F.C. direct hard van stapel. Langzamerhand komt N. N. er ook weer beter in, wat voornamelijk te danken is aan het beter op dreef zijn der achterhoe de. Als er nog een goed kwartier is te spe len, geeft Bregman een hard, hoog schot op het M.F.C. doel, Brouwer stopt den bal wel, doch onvoldoende, hij laat den bal los en Deugd die is opgeloopen, bedenkt zich geen moment en brengt met een keihard schot den stand op 21. M.F.C. is hierdoor wel ecnigszins terneer geslagen, steeds minder komen zij voor het Niedorper doel en N. Nie dorp is uitgesproken de meerdere. Tegen het einde trachten enkele M.F.C.ers het spel te forceeren en laten zich verleiden eenige Niedorpers op unfaire wijze tegen den grond te werken. Geervliet weet echter den wed strijd tot een goed einde te brengen. Van een andere verslaggever. Nieuwe Niedorp 3—Schagen 3 word afge last. NIEUWE NIEDORP 2—ANDIJK 2. 5-2. Nieuwe Niedorp zit er direct geweldig op, doch ook Andijk zit er op en als een A.-spc- ler is doorgebroken en op het laatste mo ment twee N. N. spelers tegen hem opvallen in het beruchte gebied, is het penalty, welke keurig in het doel wordt geplaatst. 0—1. Kort daarna maakt Toepoel gelijk. (1—1). Speets maakt er 2—1 van. het lijkt wel een bewust kwartiertje want het is weer Toepoel welke met een keurig schot den stand op 3—1 brengt. Na een keurig vrij gespeelden bal van Toepoel scoort Speets het 4de doelpunt. Doel man Floor heeft tot op heden nog geen ern stig werk gehad. Doch aanstonds door te ver door spelen der backs, ontstaat er gevaar. De r.half speler Kuiper snelt nog te hulp, doch hij mist en Floor mist en de stand is 4—2. Met dezen stand wordt het rust. Na de rust bracht Toepoel den stand op 5—2. Wel zit N. N. telkens voor het Andijk doel, in den stand komt evenwel geen ver andering meer. HOOGWOUD. V.C.L. —SPORT 2, 9—5. Direct na aftrap komt de bal al in het besmette gedeelte van V.C.L., wat een corner opleverde voor de Sporter's, welke goed werd ingeschoten en de 1 eiding was aan Sport (0—1). Het spel gaat echter gelijk op met afwis selende kansen. Als bij een goeden V.C.L.-aanval Cees Benit de bal voor het doel brengt, weet de keeper juist nog te redden. Toch" blijft het leder in het bezit der voorhoede van V.C.L. en uit een duel krijgt Wijert de Boer de bal vrij en deponeert die in het doel van Sport, (1-1). Opeens krijgt de Boer het leer weer voor de voet, loopt op het doel af en met suc ces wordt de stand op 21 gebracht. Na dat de Sport-keeper een kopbal van Cees Benit uit zijn doel gehouden heeft, plaatst uit een mooie voorzet van Glas, de Boer voor de derde maal in het Hoornsche net (1-3). Even daarna brengt Cees Benit den stand handig op 4—1. Oogenblikkelijk ontwikkelt na de rust V.C.L. een geweldige druk uit op het doel der Sporters; tot driemaal toe ziet de Boer zijn kansen verloren gaan. Maar het lit is V.C.L. gunstig, want nadat de bal nog even voor het V.C.L.-doel heeft gezweefd, wordt hij in mooie stijl opgebracht en is het al 5—2 voor V.C.L. Zelfs wordt het even hierna 62. Intus- schen merken we op, dat de spil de Jong nog al sterk opdringt, waardoor- de verde diging zwakker is geworden. Even daarna is het verwachtte dan ook al gebeurd. Sport is doorgedrongen en heeft met succes gescoord. Maar de achterstand wordt weer bijgewerkt door Cees Benit, die goed naar de Boer voorzet en het is weer 7—3. Sport weet door te breken en plaatst voor de vierde maal in het touw yan V.C.L. Een spelovertreding bezorgt V.C.L. een penalty, welke de Boer neemt en het is 84. De verdediging van V.C.L. is niet in verband meer en Sport profiteert hiervan en scoort voor de vijfde maal. Maar Cees Benit is niet voornemens het hierbij te laten en uit een goede positie komt de bal zich voor de 9e maal in het Sport-doel melden. V.CJj. 2—Hollandia 5, 5—12. V.C.L. 2 kon het tegen Hollandia 5 lang niet bolwerken, ja men mocht nog van ge luk spreken, dat Hollandia de score nog niet meer opvoerde. VOLKSONDERWIJS-COLLECTE VOOR DE OPENBARE SCHOOL. Naar aanleiding van een in dit nummer voorkomende advertentie, doen wij langs de zen weg een ernstig beroep op de voorstan ders der openbare school, de collecte, die Donderdag a.s. zal worden gehouden, zooveel mogelijk te steunen. Stelt de collecteerende dames niet teleur. Koopt allen een bloempje. Tot steun der openbare school. De school voor allen. Leest met aandacht de circulaire, welke u dezer dagen wordt bezorgd. Steunt de voor de Openbare School, op Donderdag 29 October OUDESLUIS. DOSKO II had bezoek van Petten II. On danks het feit dat P. tegen wind speelde, was zij direct in den aanval. Uit een straf schop wegens hands neemt P. de leiding. Bij een snellen uitval gelukt het de D.-rechts- buiten gelijk te maken. 11. P. was over het algemeen iets meer in den aanval, en wist voor de rust een 31 voorsprong te be machtigen. Na de rust was P. ook iets in de meerder heid, en wist de stand op te voeten tot 5—1. Toen kreeg D. plotseling een bevlieging door in 3 min. twee doelpunten te maken 53. Zou D. dan toch nog kunnen ophalen? Maar nee hoor, want toen het eindsignaal klonk had P. met 7—3 gewonnen. P. II. be schikt over een uitstekend elftal en won verdiend. DOSKO I vergoedde veel door met een 3-2 overwinning op Zeemacht I uit Den Helder te komen. Schitterend hoor, jongens. Dit was tevens de laatste wedstrijd van de D.-keeper J. Stins. Jan, jongen het gaat je goed, daar ginds in den vreemde, DOSKO zal in jou niet alleen een uitstekende keeper, doch ook een bijzonder prettig kameraad missen. SCHOORL SCHOORL 1—PETTEN - 4-3. Een sportief gespeelde wedstrijd, doch van beide kanten zwak spel. Petten verschijnt met een invaller voor Geensen in het veld, terwijl Schoorl volle dig is, echter met een wijziging in de voor hoede. De eerste aanvallen zijn voor Petten die eerst met den wind in den rug speelt. Geurts krijgt al dadelijk eenige harde schoten te verwerken, wat hem echter goed afging. Schoorl kan er nog niet al te best inkomen, een enkele aanval wordt onder nomen, doch steeds weer neemt P. de bal over en trekt op het S doel af. Na onge veer een kwartier spelen moet de S. ach terhoede dan ook zwichten voor een mooi hard schot van A. Eriks. Schoorl hierdoor niet ontmoedigd trekt nu verwoed op het Petten doel af en weet spoedig uit een schermutselingen voor het P. doel de stand gelijk te maken. Het tempo van P. wordt allengs minder, terwijl Schoorl even beter op komt zetten. Een voorzet van rechts wordt mooi door Klop met een schijnbewe ging doorgelaten en onderhoud voor Eriks door Nab. ingezet 2-— Nauwelijks afgetrapt of S. gaat alweer op het P. doel af weer een schermutseling volgt, waaruit Klop ban dig het leer te pakken krijgt en van kor ten afstand inschiet. Schoorl denkt nu ze ker dat het al mooi genoeg is want het tempo zakt ineens weer bedenkelijk. Petten weet hiervan nog te profiteeren door voor de rust wordt aangekondigd een slecht weg gewerkte bal keurig in het Schoorl doel te plaatsen. Na de rust is Schoorl thans voor den wind spelende veel sterker, er wórdt bijna geregeld op de P. helft gespeeld. Schoorl's voorhoede houdt het spel echter voel te kort en laat zich te veel insluiten. Wat ze dan ook ondernemen cr wordt geen kans gezien een goed schot op het vijandelijke doel te lossen. De steeds vrijstaande links buiten Korver wordt in deze periode veel te veel verwaarloosd. Na een half uur prut sen weet dan eindelijk Jo Klop een mooi schot in te zetten hetwelk voor Eriks on bereikbaar bleek te zijn. Het spel wordt bij beide partijen steeds zwakker. Jammer was het dat de traditio- neele incidentjes met het P. lid Tiessen ook nu weer niet uitbleven. Ditmaal was het Nab die het niet met Tiessen halen kon. Het bleef echter gelukkig bij kleinig heden. Precies 1 minuut voor het einde krijgt P. rechtsbuiten de bal te pakken, hij rent er mee op het S. doel af en weet met een pracht schot zoowaar voor Petten nog een doelpunt te scoren. Hiermede is meteen het einde aangebro ken. De nieuwe opstelling der S. voorhoede bleek geen openbaring te zijn. Klop pres teerde als buitenspeler veel meer dan als middenvoor. P. Korver deed op de linksbui tenplaats soms heel goed werk, het was jammer dat hij niet wat meer te doen kreeg. Petten miste hun aanvoerder Geensen zeer merkbaar. Vooral na de rust speelde P. beneden het middelmatige. Scheidsrechter Peters, voor ons nog een onbekende, leidde uitstekend. In lang heb ben wij te Schoorl en dergelijke goede en kalme leiding niet gezien. Door het slechte weer was de publieke op komst in tegenstelling met eerdere ontmoe tingen tegen Petten maar matig te noe men, VERKIEZING van vier Ge machtigden in het Kiescollege op ZONDAG 1 NOVEMBER a.s. van het einde der samenkomst tot des namidadgs 12 uur. Aan de beurt van aftreding en herkiesbaar zijn de heeren J. DAM, J. VAN DER MOLEN, en L. REUVERS, terwijl wegens overlijden een nieuwe gemach tigde moet worden gekozen. Namens den Kerkeraad, G. DE LEEUW, Voorz. C. BREGMAN Jnz., Ouderling. Op Woensdag 28 October a.s., des avonds van 7 uur tot half acht hoopt de Consulent nog maals zitting te houden tot IN SCHRIJVING VAN LEERLIN GEN en het vaststellen der uren. DE KERKERAAD. EXPEDITIEDIENST J. DE VRIES, v.h. Peetoom, WinkelWieringermeer wordt van 3 Nov. 1936 t.m. 16 Maart 1937 door mij op Voor direct gevraagd flink Meisje, voor d of d. en n., f 4 per week en voor tijd., een DA.G MEISJE, 14—16 taar, bij P. MIENES, Boekhandel, Oud karspel. Te koop bij F. A. F. GRONE- MAN, 6 Mrt. geb. STIERKALF V. „Const. Frans. Opbr.: M.: 6392 Kg., 237 Kg. v., 3,71 vet, 297 d.; V.M. 4953 Kg., 207 Kg. vet, 4,17 vet., 301 d. en 6163 Kg., 244 Kg. v., 3,96 V., 322 d. Te huur: Rnim 3/4 H.A VERSCH LAND voor bloembollenteelt. Te bevr. Molenvaart 186, Breezand. Te koop: Een mooie HERDERSHOND waaks en goed kunnende trek ken. C. PLUISTER, Veenhui- zen, Heerhugowaard, Noord. Te koop: Best SLACHTPAARD, bij W. KAMP, Nieuwe Niedorp (Vijverweg). NEDERLAND—NOORWEGEN. Het Noorsche elftal samengesteld. Het Noorsche elftal, dat Zondag 1 Nov. a.s. Amsterdam tegen Nederland uitkomt, is thans samengesteld. Het elftal zal Donderdag a.s. uit Oslo ver trekken. Het is vrijwel hetzelfde, als hetwelk te Berlijn tijdons de Olympische Spelen den derden prijs won. Beter voorhoedespel geeft den doorslag. Doelpunten van Na gels en Heetjans. De Duit* schers waren ln technisch op zicht beter, maar de Nederlan ders verdienden door beter aan- valsspel de zege. Enschedé, 25 Oct. Na acht neder lagen en een gelijk spel, heeft het oostelijk voetbalelftal vandaag voor het eerst sinds 1929 de West-Duitsche ploeg geslagen. Met 21 bleven de Oostelijken in de meerder heid. De Duitschers hadden thans alleen spelers gekozen uit de Gau Westfalen, welke oen vele malen grooter gebied omvat dan afdeeling IH van den K.N.V.B. Het spel der Duitschers was in technisch opzicht over het algemeen beter, maar daar mede wint men het Nederlandsch elftal heeft dit reeds herhaalde malen bewezen geen wedstrijd. De aanvalslinie van de Duit schers combineerde vaak voortreffelijk, maar het goede schot ontbrak. De aanvallen der Oostelijken, wier voorhoede eerst eenigen tijd noodig had om op dreef te komen, waren veel verrassender en de Duitsche doelman Klein heeft dan ook veel meer werk gehad dan Leo Halle. Het positiespel der Duitschers was vaak bijzonder mooi om te zien, ze ga ven dikwijls den bal zuiverder af, maar des ondanks waren ze niet tegen de Nederlan ders bestand, die in de tweede helft, op een korte periode na, voortdurend den toon heb ben aangegeven. Sterke O.N. achterhoede. Het zeer sterke spel van de Nederlandsche achterhoede was mede oorzaak van de ver diende overwinning van de ploeg van af deeling III. In de eerste helft gaf de defen sie der Oostelijken nog wel eens een kansje weg, maar na de rust was daarvan geen sprake meer. Weber, die zeer goed door Kol de wijn werd gesteund, had de Duitsche voor hoede in zijn zak en in laatste instantie bleek Halle een niet te passeeren doelman. Halle heeft na de rust slechts een paar maal behoeven op te treden, maar toen gold het uiterst gevaarlijke schoten, welke hij meesterlijk stopte. In de middenlinie presteerde Freeze als midhalf weinig, hoewel hij door zijn vast houdend spel nog wel eens een Duitschen aanval wist te breken. Entjes, de rechtshalf, bleek voor rust een mislukking. Daarna kwam hij er veel beter in. Het was een geluk, dat onze middenlinie, die door de beide binnenspelers goed werd gesteund, in linkshalf Roelofs een bijzonder goede kracht had. Van de aanvalslinie had men niet zulke bijzondere verwachtingen. In de eerste 20 minuten leek het er veel op, dat er weinig van het Hollandsche voorhoedespel terecht zou komen, maar langzamerhand kwam ons aanvalsquintet er goed in om daarna door de zeer verrassende snelle attaques, welke meestal werden besloten met een vin nig schot, de Duitsche defensie voor moei lijke problemen te plaatsen. Nagels doet nog steeds goed werk. Van de vleugelspelers was Nagels onte genzeggelijk de beste man. De oud-interna tionaal bleek ook nu de gevaarlijkste voor hoedespeler. Steeds wanneer hij den bal had. dreigde er gevaar. Het doelpunt, dat bij maakte was van bijzondere kwaliteit. Zijn clubgenoot Gerritsen speelde bevredi gend. Schuijt, de midvoor, heeft eigenlijk wel wat teleurgesteld, maar hij had het tegen den sterk verdedigend spelenden spil zeer moeilijk. Rechtbinncn Bennink was in technisch opzicht een der beste spelers van het veld, zijn spel was soms een weinig te kort. Heetjans was in technische opzicht minder, maar de P.E.C.-er schoot uitmun tend. Na Nagels was de Zwollenaar zeker de gevaarlijkste man uit de Oostelijke voorhoede. Bij de Duitschers was de verdediging ver reweg het sterkste deel. De backs bleken uiterst trapvast, terwijl doelman Stein zich schitterend weerde. De Duitsche middenlinie was lang niet slecht. Spil Przetak speelde meestal als derde back en daaraan is het voor een deel mede te flanken dat de Hollandsche score betrekkelijk laag bleef. De voorhoede die in linksbuiten Qockel en rechtsbinnen Zeidler uitstekende krach ten had, combineerde heel goed, maar het juiste schot ontbrak. De regen, welke bijna voortdurend neer viel, deed aan het spel veel afbreuk, er werd aan beide zijden tengevolge van de gladheid nogal eens gemist. Refereo was de heer Boerree, die uitste kend floot. De wedstrijd De eerste aanvallen zijn voor de West- Duitschers, wier vleugelspelers eenige ma len snel doorbreken, zonder echter direct gevaarlijk te worden. Langzaam werkt Oost- Nederland zich los en bedreigt het West- Duitsche doel eenige malen. Gerritsen krijgt ban uit een schitterende voorzet van Nagels een goede kans, doch wordt op het laatste moment gehinderd. Even later forceert hij de eerste corner voor Oost-Nederland. Het spel gaat daarna gelijk op. Langzamerhand wordt West-Duitschland iets sterker en We ber moet eenige malen redden in gevaar lijke situaties. In de Nost-Nederlandsche voorhoede valt Schuyt ietwat tegen, waar door eenige goed opgezette aanvallen zonder resultaat blijven. Een zeer gevaarlijk mo ment ontstaat als Weber mist. Linksbinnen Sylla schiet echter van te grooten afstand en Halle heeft met het eerste schot geen moeite. De Duitschers geven in het veld vooral technisch beter spel te zien dan de Nederlanders, maar schieten blijkt niet hun sterkste zijde. Nadat een corner op het doel van Halle is genomen, krijgt Gerritsen den bal goed van Schuyt aangegeven. Zijn als schot be doelde voorzet gaat echter voor het doel langs. Onmiddellijk vallen de Duitschers weer aan en de linksbuiten weet Halle uit zijn doel te lokken. Halle kan den bal maar half verwerken en voor hij zich her steld heeft, doelpunt na 25 minuten de mid denvoor dei West-Duitschers Philipp met een laag scherp schot. Ook Weber, ging bij dit doelpunt niet geheel vrij uit. Dan speelt Schuyt den bal onverwacht vrij, van Heet jans gaat de bal naar Gerritsen, die keurig voor geeft, Nagels snelt toe en voor iemand er op verdacht is, kopt hij vallende den bal laag in den uitersten hoek van het West- Duitsche doel (1—11. Fel valt Oost-Nederland nu aan. Weer geeft Gerritsen keurig door, Schuyt laat den bal loopen voor den als verbindingsspeler nuttig werk verrichtende Bennik en deze lost een gloeiend schot, dat Stein met moei te corner stompt. Zeven minuten voor de rust krijgt Heetjans den bal prachtig van Schuyt aangegeven, die op zijn beurt het leer van Freeze had ontvangen. Heetjans loopt nog even door en lost dan een ongeloo- felijk hard schot, dat Stein te machtig is,. (21). Wel vallen de Duitschers nog verbe ten aan, en Halle moet eenige vinnige scho ten verwerken. Oost-Nederland dóet echter thans niet meer voor de West-Duitschers onder en in den stand komt geen verande ring meer. De tweede helft. Na de rust heeft Oost-Holland verreweg het beste van het spel gehad. Het begint al direct met een aantal corners op het Duit sche doel. Een hevige regen belemmerde in het eerste kwartier overigens het tempo aanmerkelijk. Halle treedt eenige malen handelend op en Schuyt mist dan achter el kaar twee goede kansen om te doelpunten. Goed gesteund door de middenlinie trekt on ze voorhoede telkens fel ten aanvftl. De door braken van de Duitschers stranden telkens op Roelofs en Weber en eenige verre schui vers bezorgen Halle geen moeite. Gerritsen schiet een keer van dichtbij hard in. maar Stein staat als een rots in de branding. Even later kopt Schuyt zeer fraai in, Stein is echter onpasseerhaar. Ontelbaar zijn de schoten, die Bennink, Schuyt, Nagels en Heetjans dan in een kwartier van Nederlandsch overwicht los sen. Stein stompt en slaat alles uit zijn doel en weet een paar zekere doelpunten te voor komen. Even denken we West-Duitschland uit een doorbraak gelijk te zien maken. Het schot van den linksbuiten mist echter en suist echter rakelings naast. Langzaam verstrijkt de tijd, met nog steeds Oost-Nederland in den aanval. Gedoelpunt wordt er echter niet meer, zoodat Oost-Holland voor het eerst sedert lang een overwinning behaalde, die bovendien ten volle verdiend was. Hoofd- en Neusverkouden Doe wat Dampo in beide neusgaten. Doos 30. Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Uit onze Omgeving WIERINÜEN De afstandsrit uitgeschreven door de wie lerclub „Wieringen op gisteren en welke een groot succes beloofde te worden is we gens de slechte weersomstandigheden uitge steld. De heer J. v. Wachendorf v. Rijn her opende j.1. Zaterdag zijn verbouwde zaak, onder zeer groote belangstelling van de zijde van het publiek. Wie het oude huis heeft gekend, zal zich verbazen over hetgeen er van is gemaakt. We kunnen heel kort zijn en zeggen dat het een prachtzaak is geworden met veel etalageruimte, wat. voor het artikel confectie zeker een groote behoefte is. De aannemers Dekker Lont komt alle eer voor hun werk toe. Het schilderwerk werd uitgevoerd door de schilders Gorter te Oosterland. Zoo is Hippolytushoef weer een •moderne zaak rijker geworden. We wenschen de on dernemer en zijn familie veel succes toe, en zijn er zeker van dat deze uitbreiding onze middenstand ten goede zal komen, daar der gelijke zaken, zeker veel koopend publiek van buitenaf naar Hippolytushoef trekken. UITVOERING O.K.K. De muziekvereeniging O.K.K. directeur de heer P. Jongkind, gaf gisteren in Concor- dia haar eerste leden .uitvoering in dit seizoen De voorzitter opende met welkom en sprak er zijn tevredenheid over uit dat de zaal geheel bezet was, ondanks het slechte weer Spr. vond het jammer dat deze feestavond gelijk viel met een feestavond eener zus- tervereeniging. Hieraan was echter niets meer te veranderen. Het programma begint met muziek van O.K.K. Een viertal nummers, waarvoor enkele geheel nieuwe, worden buitenge* woon goed weergegeven. Een hartelijk ap plaus was de belooning. Hierna trad op zoowel voorals na de pauze het gezelschap Albert Klein met zijn medewerkers Betty Murea, Harry Wood- werd e.a. met Piano-accordeon, zang en declamatie. Een en ander viel bij de aan wezigen zeer in de smaak zoodat het een goed geslaagde avond werd. Een gezellig bal besloot als gewoonlijk deze feestavond V.I.O.S De tooneelvereeniging V.I.O.S. gaf J.L Zaterdagavond een uitvoering in „Concor* dia" te Hippolytushoef. Opgevoerd werd het komische tooneelstukje „Jetje zonder zenuwen" van P. Gerdas. Ht stukje werd aardig vertolkt en heeft de lachspieren der aanwezigen danig in beweging gebracht Een taart welke werd verloot kwam de jongejuffrouw Rops ten deel. Na eenige dansen werd de trekking der verloting gehouden welhe goedgekeurd was bij besluit van B. en W. De hoofdprijs, een wegrace-fiets of da mesrijwiel is gewonnen door den heer Bern Mostert te Westerland. Een gezellig bal na besloot deze avond. Mijnheer de rédacteur. Verzoeke beleefd onderstaande als inge zonden in Uw Courant van Maandag 26 October te willen plaatsen. Het Bestuur van „Ziekenzorg" stelt er prijs op, naar aanleiding van 't verslag over de vergadering van bovengenoemde Vereeniging een kleine correctie en aanvul ling hierop aan te brengen. In bedoeld verslag doet uw verslaggever 't n.1. voorkomen op Dr. Veenis ook fonds medicus is geworden. Inderdaad is er een goede samenwerking met de nieuwe docter, alhoewel deze niet als .fondsmedicus aan „Ziekenzorg is ver bonden. Dr. Veenis behandelt de leden van .Ziekenzorg" tegen particulier tarief. Bij voorbaat dank, Hoogachtend, P. J. CRUM, Secretaris. ALKMAAR, 24 October. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor groothandel 70—72.5 cent en kleinhandel 7580 cent, vaten 68.5 ct. Handel stug. Kipeieren (groothandel) f 4 —5.75. Eendeieren f 3. Handel goed. ALKMAAR. 24 Octöber. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoeren prijzen als volgt: 1 paard, prijs niet genoteerd; 7 melkkoeien f 170—210; 4 nuchtere kalveren (slacht) f 811; 2 vette schapen f 19; 12 biggen van pl.m. 10 weken, prijs niet genoteerd; 2 bokken en/of geiten f 48. ALKMAAR, 24 October. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 130.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 5.40—5.70. 60—62 Kg. f 5.50-5.70, 62— 61 Kg. f 5.60-6, 64—66 Kg. f 5.S0—6, kleine eieren 44—54 kg. f 3.75—5, per 100 st WARMENHUIZEN, 24 October. Roode kool, le kw. f 1—1.70. 2e kw. f 1, gele kool, le kw. f 1, Deensche witte kool, 2e kw. 90 ct. witte kool 80 ct., nep f 3.10 driel. f 11.50. uien f 1.201.30, grove uien f 1.40—1.50, peen 90 ct., eigenheimers f2.40, bieten f 0.50—1.50. Aanvoer: 11950 Kg. roo de kool, 1250 Kg. gele kool, 250 Kg. D. witte kool, 39.700 Kg. witte kool, 40 Kg. nep, 1300 Kg. uien, 1150 Kg. peen, 650 Kg. aardappe len, 2925 Kg. bieten. MEDEMBLJK, 24 Oct. 1936. Schotsche muizen f 0.75, kleine muizen f 0.70, bonte f 1.25. Kool: witte f 0.80, roode f 1.50, gele f 1, bloemkool f 3.40—4, II f 2.30 -2.60, uien f 0.75-0.80, gele nep f 2.25—2.50, drielingen f 0.60-0.70, kroten f 1.10—120, wortelen f 0.76—0.85. NOORDSCHARWOUDE, 26 October. Schotsche muizen 1.50 grooten 2.40, uien 11.40 driel. 1.601.80, grove 1.60, gele nep 5.—, peen 50 ct., roode kool 1.40, witte kool 9080 ct. D. witte kool 1.20, andijvie 50 ct. BROEK OP LANGENDIJ, 26 Oct. BI. eigenheimers f 2—2.20, uien f 1.20— 1.50, drielingen f 1.30, grove f 1.50—1.70, peen f 0.500.90, rammenas f 1.70. Kroten 0.50—1.40. roode kool 1.20—1.70, witte kool 90c t., gele kool 1—1.20, Deenl- sche witte 1.10—1.30 blemkool 4.20—5.90 reus 4.80-4.90, 2e soort 1,50—2.60. ST. NICOLAAS IN ARREST. In de omgeving van de Linnaeueetraat Ie Amsterdam zijn eenige muzikanten. die zich verkleed hadden als St. Ni col sas en zijn gevolg onder groote hilariteit meegenomen naar het politiebureau, omdat een dergelijke voorstelling v»rboden ia Op het bureau w*rden de heeren bi de' gelegenheid gaeUld van klaar en te verwie- selen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 12