TROOPER Banne en Polder Schagen Langendijker Groentenveiingen AKKERTJES Feuilleton Overtollige kasgelden worden belegd bij de Boerenleenbank. Het ambtenarenreglement aangevuld. Wanneer alle vissohen dood zouden gaan. De Schagersluis kan straks nog wel eens een schip van bijleg worden, aldus de Voorzitter. Hoodingelanden van de Schager- kogge herkozen. Wegenverbete ring en dus werk in zicht. De Tolkerdijk zal onderhanden worden genomen. Zoo ook het gedeelte TolkeProvincialen weg. Wat we niet hooren mochten. Vergadering van het Dagelijksch Bestuur met hoofdingelanden op Zaterdag 24 Octo- ber 1936, 's morgens om elf uur in het Raadhuis te Schagen. Voorzitter de heer D. P. Timmerman, se cretaris-penningmeester de heer P. Hop man, opzichter de heer J. Keesman Cz. Afwezig is de heer K. Blaauboer, lid van het Dag. Bestuur. Na opening worden de notulen gelezen; ze worden onder dankzegging goedgekeurd en geteekend. De Voorzitter doet dan mededeeling van de lichte ongesteldheid van den heer Blaau boer, waardoor deze niet in staat is deze vergadering te bezoeken. Ingekomen stukken. Ged. Staten keurden goed het besluit tot het aangaan van een geldleening voor de verbetering van den Menisweg. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij is vastgesteld de bijdrage voor het verbe teren van wegen over 1935 ingevolge de wegenbijdrage-verordening. Er was een bedrag te verdeelen van f 268.000. Onze polder krijgt daarvan f 3100, wat vrijwel overeenkomt met het begroot bedrag. Een schrijven van de Vereen, van Md.- Hollandsche Waterschappen inzake het reinhouden van wateren (zie ook hieron der). Het Dag. Bestuur acht het gewenscht de keur op dit punt aan te vullen. Volkomen ging het mee met het schrijven. Daarin werd o.a. gezegd, dat een polder tot taak heeft watervervuiling te voorkomen. Ter voorkoming van stagnatie, zoo deelde de secretaris mede, hebben we het Prov. Bestuur gevraagd, in welken vorm de aan vulling te gieten zou zijn. Nu is wel be richt terug ontvangen, maar niet vlug ge noeg, zoodat spr. nog geen tijd heeft ge had de noodige formaliteiten te verrichten. Het Dag. Bestuur trekt de desbetreffende voordracht dan ook weer in. Van Ged. Staten kwam een schrijven in- °zake de belegging van kasgelden. De bank waarmede de Polder altijd zijn geldzaken pleegt af te wikkelen is bereid gevonden een onderpand te verstrekken. (Zie ook hieronder). Van de Vereen, van Noord-Hollandsche Waterschappen een schrijven inzake wijzi- ging van het Ambtenarenreglement (zie ook hieronder). De Bond van Personeel in Overheids dienst had tegen de wijziging geen be zwaren; de Bond van Ambtenaren bij Wa terschappen ook niet maar die zag wel gaarne eenige redactiewijzigingen aange bracht. Belegging van kasgelden. Het Dag. Bestuur stelt voor als instelling, waar overtollige kasgelden tegen onderpand kunnen worden belegd, aan te wijzen de Coöperatieve Boerenleenbank té Schagen. Allen voor. Wijziging van het Ambtenaren reglement. Het Dag. Bestuur stelt wijziging van het Ambtenarenreglement voor en wel door 40. „Ik weet het niet, mijnheer", antwoordde juffrouw Greer, maar haar gezicht zou Kea- ting te denken hebben gegeven, als hij het had kunnen zien. „Ga hem eens halen." Jan keek haar even veelbeteekenend aan Ze knikte flauwtjes en ging weg. Toen zij vijf minuten later terugkwam, zei ze: artikel 34 le lid achter letter d aan te vul len: „e. Wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd door ambtenaren, met uit zondering van den Secretaris en den Pen ningmeester, wier leeftijdsgrens voor een dergelijk ontslag bij het Algemeen Water schapsreglement voor Noordholland is be paald met ingang van den dag, waarop zij den 70-jarigen leeftijd hebben bereikt." Achter artikel 36 in te lasschen een nieuw artikel „Art. 36 bis. De ambtenaar is verplicht een verzoek om ontslag zoo tijdig in te die nen, dat dit door het bevoegde gezag tegen het einde van het jaar, waarin hij den 65- jarigen leeftijd zal hebben bereikt, kan wor den verleend. Bij niet voldoening aan deze verplichting wordt het eervol ontslag tegen gemeld tijdstip ongevraagd verleend. Bij het verleenen van ontslag, als be doeld in dit artikel, behoeft geen opzeg gingstermijn in acht te worden genomen." Goedgevonden. Aanvulling van de keur Tegen verontreiniging van het water. Het Dag. Bestuur stelt voor een verorde ning vast te stellen tot wijziging van de keur. De belangrijkste wijziging is de invoeging van art. 8bis, na art. 8: „Het is verboden: a. de in het waterschap gelegen wateren te verontreinigen door het daarin storten of loozen van straat-, industrie- of huisvuil, faecaliëën, industrieel afval- of spoelwater, of andere vloeistoffen, of vaste stoffen, wel ke schadelijk zijn voor de belangen van den landbouw of de veeteelt; b. loozingswerken of loozings-inrichtingen te maken, waardoor of waaruit de onder a bedoelde stoffen in de in het waterschap ge legen wateren kunnen worden gelaten of kunnen afvloeien. Het onder a gestelde verbod is niet van toepassing, voorzoover de storting of loo- zing geschiedt door werken of inrichtingen, welke vóór de inwerkingtreding van deze verordening reeds bestonden, tenzij daaraan sindsdien eenige verandering of uitbreiding is aangebracht. Overtreding van deze verbodsbepalingen wordt gestraft met een boete van f 10.—." Zooals gezegd, werd dit voorstel inge trokken en het zal nu in de December-ver- gadering worden behandeld. De Voorzitter wijst nog op de nuttige wer king van de installatie om het water te rei nigen van de noodslachtplaats. Was die er niet, je moet rekenen, dat dan alle visschen dood gingen. Singels en sluis. Goedgevonden wordt, dat de singels weer worden verpacht aan De Hoop, voor f 150.— per jaar. Voor de sluis werd vorig jaar door Bak ker f 75.betaald, voor huis en erf f 125. De sluis kan niet meer toe. Doordat de beurtschippers naar het kanaal gaan, is er minder te schutten, minder doorvaart, dus minder inkomsten. Besloten werd daarom om de sluis te verpachten behoudens goedkeuring van de hoofdingelanden voor een bedrag van f 25, en huis en erf op f 125 te houden, waaraan hoofdingelanden nu hun sanctie hechtten. Verkiezing hoofdingelanden Scha- gerkogge. Als Hoofdingeland van de Schagerkogge treden per 31 Dec. af de heeren K. Wit Dz. en A. Grootes, beiden herkiesbaar. Beide heeren worden herkozen, met alge- meene stemmen, op één na en nemen des gevraagd hunne benoemingen aan. De Voorzitter feliciteert de heeren en spreekt den wensch uit, dat zij weer naar behooren de belangen van den Polder in de Kogge zullen behartigen. Bespreking wegenverbetering. De Voorzitter zegt, dat hetgeen hij nu gaat zeggen, niet de bedoeling heeft een beslis sing uit te lokken, maar om zich te kun nen oriënteeren, terwijl dan in December definitieve besluiten kunnen worden geno „Hij is niet thuis, mijnheer, en zijn bed is niet beslapen." Dat laatste was een uitvindsel van haar zelf, en zij beschouwde dat als een meester stukje, maar het bedierf grondig Jan's zorg vuldig uitgewerkt plan. Inspecteur Keating zuchtte spijtig. „Ik had het wel gedacht", zei hij. „Wan neer heb je hem 't laatst gezien, Jan?" Jan ging weer zitten. „Zou ik je niet kunnen zeggen. Hij vliegt altijd in en uit." „Maar iemand moet dat in- en uitvliegen toch zien." „Dat is zoo, maar toevallig ben ik die iemand niet geweest. Ik zal zorgen, dat hij in 't vervolg eiken keer, als hij de deur uit gaat, het vreemdelingen boek teekent. Nog iets van je verlangen?" Hij verried niet den minsten wrevel over Keating's gevraag. Dergelijke kleine ont moetingen met de Yard waren voor men- schen van zijn beroep te alledaagsch om er zich bezorgd over te maken, maar al was hij ook de voorkomendheid zelf, hij kon Keating toch niet overtuigen. De inspecteur staarde peinzend naar zijn bolhoed. „Barbara, zou je je wagen niet eens een luchtje laten scheppen?" vroeg hij plotse ling. „Dat was ik van plan", antwoordde Bar bara. „Wou u lang blijven?" „Nee, maar een paar minuten. Hoepel op en ga je kleeden, dan kun je me dadelijk naar de stad brengen." Zij knikte en ging naar haar kamer. Keating trok zijn stoel wat dichter bij dien men. Aan den opzichter hebben we de cij fers opgevraagd omtrent een verbetering van den Tolkerdijk. Zooals men weet, is die voor een gedeelte, tot Groenveld behard. Dit stuk is eigenlijk meer bestemd voor het doorgaand verkeer, maar we willen steeds verder gaan, alle jaren wat, dan zullen op den duur, bij een beter wegdek, de onder houdskosten zeker lager worden, De lengte van het gedeelte .weg vanaf Broekhuizen tot de Tolkerbrug, waarbij niet is berekend het reeds verharde gedeelte, be draagt 1900 M.Het gedeelte Broekhuizen beharde gedeelte, lang 700 M., breed 3.25 M., opp. derhalve 2275 M2., moet kosten f2754. De weg is zeer hollebollig, zoodat, wil men de golven er voldoende uitwerken, puin ge bruikt moet worden en wel 140 M3. Het 2e gedeelte Groenvelderweg-Tolker- brug, lang 1200 M., breed 3.25 M., opp. der halve 3900 M2., komt op f 4618. Het geheel na aftrek van het reeds be harde, zal dus kosten f 7372. Het gedeelte TolkeProvincialen weg heeft een lengte van 1325 M., breedte van Wordt druk. met het binnen halen van de winterkool iets geringere aanvoeren prij zen dalende hoop op uilvoer- mogelijkheid aardappels, min der aanvoer, ongeveer zelfde prijs voor verschillende koolsoorten slechter roode wordt nog alle verkocht ge le draait gedeeltelijk door idem witte bijna alles mi nimumprijs lage prijs voor Denen idem voor groene kool hiervan minder aan voer uien aanmerkelijk la ger in prijs voor bieten en peen wordt te weinig betaald aanvoer sperde- en snijboo- nen druiven te laag to maten lager idem bloemkool aanvoer rammenas an dijvie draait bijna alle door. Nu de tuinders het druk krijgen met het binnenhalen van de winterkool, is de druk te aan de veilingen even minder gewor den. En de volgende week zal dit nog wel duidelijker aan den dag komen, vooral daar de teelt is meegevallen en er dus heel wat in de boeten of schuren te brengen is. De loop van zaken aan onze veilin gen was intusschen weer van weinig bemoe digenden aard. De prijzen, welke worden besteed, zijn veel te laag. Gevolgen van de devaluatie zijn op onze markten nog niet te constateeren wat niet kan be vreemden, als men bedenkt, dat we maar weinig met het buitenland hebben te verre kenen. Was dat maar het geval. Doch ook deze week was de handel stug, gevolg van tewenig vraag. Uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de statistiek blijkt maar al te duidelijk dat het buitenland zeer weinig, van ons betrok de laatste maanden en zoo zal het ook met de maand October zijn. Als dit niet beter wordt, ziet het er voor den komenden winter slecht uit Want er wordt heel wat kool geteeld. Kan die niet voor een belangrijk deel naar het buitenland worden uitgevoerd zoo dat ze grootendeels in het binnenland zou moeten worden geplaatst, dan kan met zekerheid worden gezegd, dat de prijzen uiterst laag zullen zijn. Moge het anders worden, want het is zoo hoog noodig, dat er verbetering komt. Velen weten nu al niet meer, hoe ze het varken moeten was- schen. Wat moet dat worden als nu weer een winter volgt, waarin door de tuinders geen brood wordt verdiend. Met de op brengst berekend naar minimumprijzen, is van Jan, wat de ander met stil genoegen aanzag. „Clem is vannacht gewond", zei de In specteur nadrukkelijk zoodra hij Barbara de trap had hooren opgaan. „Gewond, terwijl hij jouw vuil werk aan het opknappen was. Jan nam een sigaret Het kon evengoed een ongelukje geweest zijn als opzet dat de rookwolk die hij uitblies, juist in Keating's gezicht dreef. Keating begon er van te hoesten. „De morgenlucht schijnt niet voor je te deugen Keating" merkte Jan ernstig op. „Niet? Luister dan eens Clem probeerde gisteravond de flat van Larry Wade te doorzoeken Op zijn eigen houtje zou hij nooit op dat denkbeeld gekomen zijn, dus heb jij hem gestuurd. Nu. lach maar eens" „Het moet toch aardig zijn, als je in specteur van politie bent" antwoordde Jan. „Ik voor mij kan vóór tien nergens een droppel krijgen." „Je zult nog wel eens een flinken drop pel krijgen, vóór tien", snauwde Keating. waar ben je gisteravond geweest?" Een beetje wandelen, in Cousdon, waar om?" „Kun je het bewijzen?" Waarschijnlijk, als 't noodig is. Nog eens: waarom?" „De strooper heeft Clem neergeschoten, en 't valt me op, dat noch jij, noch Larry er erg zeker van zijn, wat je aan het doen was terwijl de Strooper Clem in behande ling nam". „Als Larry geen alibi heeft, waarom maak je je dan druk over de identiteit van den Strooper? Mij lijkt 't nogal duidelijk." ,..Ik weet niet. Jij kunt het net zoo goed zijn als hij." Jan gaf geen antwoord, en juist kwam Barbara terug, zoodat het gesprek gestaakt moest worden. Keating stond op. „Tot ziens," zei hij tegen Jan. „Vergeet dien grooten druppel niet." Jan glimlachte flauw, maar vermeed zorgvuldig Barbara's bevreemde oogen. 3.25 M., en een opp. van 4307 M2. Kosten van dit stuk zijn f 5259. De Voorzitter merkt ondertusschen op, dat wij wel langzamerhand willen voortgaan met de wegverbetering, maar aan den anderen kant willen we daardoor geen verhooging van lasten. Voornoemde plannen tot wegen verbetering zullen verder worden uitgewerkt. In De cember zal men dan besluiten. De heer A. Schenk (Tin) vraagt of voor de ze verbetering nog een bijdrage wordt ver leend. De Voorzitter antwoordt ontkennend; dat is juist het groote bezwaar. We doen het om straks goedkoopere wegen te hebben. Bij de rondvraag antwoordde de Voorzit ter op een vraag van den heer Abr. Borst, inzake afkeuring van slooten, hierop straks in te gaan. Onder dankzegging volgde nu sluiting van het openbare gedeelte en de vergadering ging in comité ter opneming boeten kroos- schouw. de bouwer niet geholpen. Daar verarmt hij maar door. De aanvoer van aardappels begint min der te worden en de prijzen worden er toch niet beter op. Voor schotsche muizen werd f 1.30f 1.50 betaald, bonken brachten f2.20 f 2.50 op. De prijs van Blauwe Eigenhei mers lag in hoofdzaak tusschen f 2.en f 2.20, en ook die van Eigenheimers (blan ke week daarvan maar weinig af. Ronde Duken, eertijds vrij goed gewild, golden nu slechte f 1.30 terwijl Bevelanders voor f 1.60 f 1.80 werden verhandeld. Met de verschillende koolsoorten ging het nog slechter dan gewoonlijk, vooral op het laatst der week. Roode kool, die in be trekkelijk geringe hoeveelheden werd aan gevoerd, kon zich nog vrijwel op het vo rige prijsniveau handhaven. Het meeste werd verkocht voor prijzen tusschen f 1^0 Die schele Hoofdpijn die telkens Uw dag vergalt zoo'n migraine, die U ongeschikt maakt voor Uw werk, die Uw geest versluiert an U het denken onmogelijk maakt, daar door behoeft Ge U niet te laten kwellen. Gebruik dóarvoor nu eens één of twee "AKKERTJES" en dat ellendige gevoel zal optrekken als 'n grauwe mist voor de zon. Dan zult Ge U weer verjongd en als her boren gevoelen, vol werk- en levenslust. "AKKERTJES" bevatten een zeer bijzondere samenstelling van geneesmiddelen, bereid volgens recept van Apotheker Dumont en zijn onschadelijk. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij allerlei aandoeningen zooals Griep, Kou, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheu- matische pijnen, Lendenpijn, Migraine Vrouwenpijn, Kiespijn en Lusteloosheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS ,Ik begin langzamerhand te gelooven, dat u even geheimzinnig bent als uw vriend Kaye", plaagde zij, toen ze met den inspec teur naar de garage liep. „U maakt altijd vage opmerkingen, en schijnt er bijzonder handig in, menschen te kwellen." Keating zei niets. Zwijgend stapte hij in den auto en maakte het zich gemakkelijk, maar zijn gedachten waren ergens anders. „De ouwe bus loopt nog prachtig," ver trouwde ze hem toe, toen ze met een vak kundige bocht de laan inzwenkte Hij is er om gereden te worden Gisteren heb ik mijn vierduizend mijl voltooid, en Haar oogen vielen op den kilometer teller, en ze fronste haar mooie wenk brauwen. „Hoe ver is 't van de garage naar de poort?" vroeg zij. „Een goeie honderd meter. Hoezoo?" „Wel, gisteravond toen ik thuis kwam, stond de kilometerteller op vierduizend, en nu wijst hij vierduizend zes. Iemand moet den wagen vannacht gebruikt hebben." „Je oom?" meende Keating. Barbara keek donker. „Ik geloof haast, dat ik uw raad had moeten opvolgen." „Welken"? „Ik heb je er zooveel gege ven" „Dat ik dat huis moest verlaten. Er ge beurt daar iets, wat ik niet begrijp. Van morgen waren ze allebei erg prikkelbaar en een paar onschuldige opmerkingen van mij deden juffrouw Greer 't zoowat op haar zenuwen krijgen." „Wat voor opmerkingen waren dat?" Barbara dacht even na en herhaalde ze toen. „Lijken, hé?" zei Keating. „'t Is heel be langwekkend." „En vanmorgen, toen ik beneden kwam" vervolgde Barbara, „trachtte Jan me in te blazen, dat er iemand met mijn slaapmid- deltje geknoeid had een dubble dosis er in gedaan of zoo en ik zou wel eens willen weten, wat hij daarmee bedoeld en f 1.60. Beste kwaliteit van de lichte sor teering, ongeveer 3 pond, liep tot f 2.00 soms tot f 2.30. De laatste dagen zakten de prijzen echter met 20—40 cent Gelukkig kon alles worden verkocht. Dit kon helaas niet worden gezegd van de gele kool. Hier van draaide een deel door, was dus onver koopbaar. Wat verkocht werd bracht, wat nu begrijpelijk is, lage, veel te lage prij zen op. Kon de vorige week nog wel eens f 1.70 voor het mooiste product worden gemaakt, thans was dit f 1.40. Het meeste wat verkocht werd, bracht f 1,f 1.20 op. De grootste aanvoer bestond uit witte kool ofschoon die ook begint af te nemen. Een groot gedeelte ervan draaide ook door. Wat verkocht werd deed 80 of 90 cent Afwij kende kwaliteit deed nog minder evenals randige. Ook was de prijs van de Deen- sche witte kool laag. De hoogste noteering was deze week f 1.40. Veel werd voor f 1.- f 1.20 verkocht. De aanvoer van groene kool is ook sterk aan 't afnemen evenals de belangstelling ervoor. De mooiste, groo te brachten f 1.80f 2.30 de kleinere f 1 f 1.50 op. Er zijn ook nog partijen voor 70 en 80 cent verkocht. De uienhandel was de laatste weken iets aan 't opleven, gevolg van meerdere vraag uit het buitenland. Deze week ging het echter minder goed en vooral op 't laatst der week was er een bedenkelijke in zinking. Aan de Broeker veiling werd aan vankelijk voor nep nog f 5.20f 5.60 betaald terwijl ze Zaterdag gemiddeld 20 a 30 cent beneden de f 5.bleef. Drielingen die bij het begin der week nog f 2.—f 2.60 gol den, werden later voor 90 cent tot f 1.70 verkocht. De mooiste uien brachten f 1.50 f 1.80 op, afwijkingen 80 cent tot f 1.-. Grove zakten van f 1.50 a f 2.10 tot f 1.30 a f 1.80 Bieten bleven ongeveer op hetzelfde peil. Groote brachten doorgaans f 0.50 op, den minimumprijs, kleine f 1.— f 1.50 een enkel partijtje bracht het tot f 1.80 en f 1.90. De aanvoer van peen was iets geringer: het weer liet het rooien niet toe. Vandaar dat op sommige marktdagen bij heel geringen aanvoer iets hoogere prijzen werden be steed. Bij normalen aanvoer werd meestal 70 a 90 cent besteed; overigens f 1.30 tot f 1.80. Schaarsch was de aanvoer vanspercie- boonen. Mooi goed bracht nog eens f 18.50 op; afwijkende kwaliteit f 5.40. Snijboonen kwamen er nog uit de kas. Daarvoor werden beste prijzen betaald n.1. f 26.f 29.50. De prijs van de druiven liet ook nog te wenschen over: Franken- thaler bracht f 22.10f25.op. Alicante. f 17.40f 23. Tomaten waren weer een flink percentage gezakt. Bracht A de vorige week nog f 12 op, nu was het f 8.70—f 9.In bijna dezelfde verhouding liepen de prijzen van B, C en C.C terug, die nu f 10.f 6.40 en f 4.opbrachten. Wegens grooten aan voer op andere veilingen liepen de prijzen van de bloemkool vrij sterk achteruit. Aan vankelijk was de prijs van Lecerf al aar dig gezakt tot f 6.a f 9.Op 't eind der week bracht ze maar f 3.50f 6.op. Reuzen daalden van f 7.50 tot ongeveer f 3 Voor tweede soort werd f 1.50f 3.00 be taald. Voor rammenas werd aan de Broe kerveiling f 2.20f 2.60 betaald, te Noord Scharwoude 80 cent tot f 1.90 Wat van de andijvie gevreesd werd, is gebeurd. Vrij groote aanvoer en slechte prijzen. Zeer veel draait door en wat verkocht wordt brengt gemeenlijk 50 cent op! De jongleur: Dat is toch een schandaal, waarde collega, dat uw zeehond al mijn trucs nadoet. heeft. Ik had hevige hoofdpijn, toen ik wakker werd, en tevoren hebben die poe ders die uitwerking nooit gehad, 't Is heel raar." ,,'t Is echt Greer," zei Keating en bleef in gedachten verzonken, tot ze op de Rei- gatesche markt waren. Daar zag hij iets, wat hem aan de deugdelijkheid vanz'n oo gen deed twijfelen. Bij den klokketoren stond een man, die met onmiskenbaar plei- zier naar hem keek, en hem, toen hun oogen elkaar ontmoetten, wenkte, waarna hij zich omdraaide en wegwandelde. Met een droevige zucht stapte Keating uit. „Ik dacht wel, dat 't te mooi was om lang te duren", zei hij. ,,'t Valt me juist in, dat ik noodzakelijk iemand moet spreken Bar bara," Hij meende een beetje teleurstelling te zien in haar oogen en voegde er vergoelij kend bij: „Ik zal je nog wel eens zien vandaag. Waarschijnlijk kom ik, voor ik naar de stad ga, nog even aan". „Doe dat," noodigde Barbara. „Om eer lijk te zijn, zit ik op 't oogenblik een beetje met Barbara Teyst in m'n maag Ik rekende op u om me een beetje afleiding te bezor gen." Keating betuigde, dat 't hem speet, maar dat hij er niets aan doen kon, en nam netjes zijn bolhoed af toen zij wegreed. Daarna ging hij naar den man, die hem gewenkt had, en plaatste zich wijdbeens voor hem. „Ben je me nog altijd aan 't oppassen?" vroeg hij. Superintendant Kaye glimlachte bemin nelijk. „Heb ik een veelbelovend tête tête ver stoord?" vroeg hij. „Als je bedoelt een pleizierig ritje, fa. Wat heeft je hierheen gebracht?" (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6