OMGEVINGNIEUWS Koninklijk bezoek aan Den Helder nuttige zaken mogen we niet subsidieeren; we hebben onze verplichte bijdragen voor Nijverheidsonderwijs en H.B.S. e. d. en als we dan nog f10.voor een inrichting in Schagen geven, dan vindt spr. dat we ons heel goed houden. De heer Kamp gaat met dit betoog ac- coord; er is geen adres gekomen, dat de toestand slechter is dan vorige jaren. De heer Dekker zegt, dat het wel aardig is om meer uit te trekken, maar het gaat toch niet door, zegt men te Haarlem. De heer Engel bepleit het nut van den cursus en zou willen weten hoe de cursus er bij zit; blijkt dan, dat we te weinig ge ven, dan zou spr. de bijdrage willen ver- hoogen. De heer v. Zoonen wil er dan wat In te zeggen hebben; spr. merkt op, dat de leer lingen zelf alreeds schoolgeld betalen en ook de leermiddelen bekostigen. Ten slotte wordt een voorstel-Engel in stemming gebracht, B. en W. opdracht te geven, een onderzoek in te stellen naar den stand van zaken van den cursus. Dit voorstel wordt aangenomen met 43 stemmen, tegen stemden de heeren De Veer, Kamp en Brugman. Het door B. en W. voorgestelde wordt hierna aangenomen. Ook is ingekomen een verzoek om subsidie van de commissie voor malariabestrijding in Noordholland. B. en W. stellen voor, voor 1937 een bedrag van f10.toe te staan, door plaatsing van een subsidiepost op de begrooting. Goedgevonden. Vergoeding in reiskosten. Ingekomen is een verzoek van A. E. Fer- werda te Winkel om vergoeding ingevolge art. 13 L. O. wet 1920, voor zijn dochtertje Wesselina, dat de school voor Christelijk Na tionaal Onderwijs te Schagen bezoekt. Ver zocht wordt een vergoeding van f63.—. B. en W. stellen voor de werkelijk benoo- digde vervoerkosten te betalen, welke naar informatie f54.per kind en per jaar be dragen. Het was weer de heer Engel, die uitvoe rig naar aanleiding van dit voorstel sprak. Spr. informeerde of er voor de andere kin deren, die onder gelijke omstandigheden wor den vervoerd, soms te veel was betaald. We behoeven toch niet meer te betalen dan de werkelijke kosten zijn, oordeelt spr. Er moet duidelijk naar voren komen, hoe hoog de kosten zijn en er dient op gelet, dat wanneer er geld terug komt, dit bij de gemeente te rugkomt. Spr. stelde voor B. en W. op te dragen een onderzoek naar deze kwestie in te stellen, wat werd goedgevonden. Uit de gegevens, die de vergadering mo menteel ten dienst stonden, was niet op te maken, of reeds te veel was betaald. De heer Brugman noemt uitgifte van geld voor deze doeleinden een verschrikkelijke verkwisting van overheidswege. En of men zich wendt tot Haarlem of Den Haag, het geeft niet. Een schandaal! Als het moet, wil spr. dat wel in Den Haag uitroepen. De heer Engel zou zulks niet graag voor zijn rekening willen nemen. Conform het voorstel van B. en W. wordt hierna besloten. De rekeningen 1935. De rekening van 'de gasfabriek sluit in in komsten en uitgaven op een bedrag van f40.069.63, wat den gewonen dienst betreft, en op een bedrag van f 15.000.voor den ka- pitaaldienst. Aldus vastgesteld. De rapporteur, de heer Engel, acht zich niet bevoegd de rekeningen goed te contro leeren; dat is werk voor een accountant. Rekening Burg. Armbestuur: i nkomsten f 15.410.64, uitgaven f 15.730.99; nadeelig sal do derhalve 1320.35. Aldus vastgesteld. De heer Engel zegt, dat bij het onderzoek 2 heeren niet waren gekomen (spr. weet niet wat daar de reden van is); de heer Kamp heeft zitting in het Armbestuur. Men was te licht bezet. De gemeenterekening toont de volgende cijfers: Gewone dienst: Ontvangsten f 105673,41; uitgaven f 113877.05, nadeelig saldo f 8203.64. Kapitaaldienst: Ontvangsten f 32.000; uit gaven f 31.850, batig saldo f 150. Deze cijfers zijn op last van hoogerhand nog gewijzigd; de ontvangsten bedragen nu f 105.413.41, nad. saldo f 8463.64. Op een vraag van den Voorzitter wie rap port zal uitbrengen, komt voorloopig geen antwoord. De heer Engel: Ik sta toch niet voor alles. De heer Dekker: Ja zeker, U bent voor al les aangewezen en U zoudt dat doen. De heer Dekker rijkt den heer Engel een toelichting over, waarom de heer Engel heeft verzocht, die hij echter nooit heeft ontvangen, spr. ziet er althans geen ken nis aan. De Voorzitter zegt, dat hij de toelichting toch heeft verzonden. De heer Engel bestudeert het papier. De heer Kamp oordeelt het gewenscht, Wanneer men verhinderd is, den dag tevo ren daarvan kennis te geven. De heer Engel wijst op de moeilijkheden die men had ondervonden bij het onder zoek van de rekeningen. De Burgemeester was er, een secretaris evenwel niet, den ge meente-ontvanger oordeelde men niet noo- dig en een gemeente-opzichter is er niet. Dit is spr.'s eerste opmerking en dan ten tweede heeft men de lijst van oninbare be dragen doorgel oopen en is tot de conclusie gekomen, dat deze bedragen lang niet alle maal oninbaar zijn. De heer v. Zoonen wist er ook niets van. Er hapert in B. en W. wat, laat er dan in de commissie ook maar wat haperen, zoo zegt spr.. De ontvanger denkt zeker, dat als hij iets opgeeft aan B. en W., deze zorgen voor inning door middel van den deur waarder, anders had hij het zelf wel gedaan. Spr. wil het onder de oogen zien 't onder zoek van de rekeningen te laten doen door een deskundige. De cijfers, die kloppen als een bus. Spr. wil een toelichting over de on inbare bedragen. De Voorzitter antwoordt, dat reeds in 1935 den ontvanger is gezegd, den achterstand in te halen. Schijnbaar is daar niets van terecht gekomen. B. en W. hebben de zaak nu besproken en den ontvanger bericht, dat de nog te verhalen posten zoo spoedig mo gelijk dienen te worden ge-ind en tevens hem opdracht gegeven te vorderen belastin gen te innen en anders daarvan mededee- ling te doen, opdat tot vervolging kan wor den overgegaan. Spr. geeft toe de moeilijk- hcid om b.v. een schildersrekening te be- oordeelen. De heer Engel merkt op, dat de men- schen die niet kwamen, ook zeker bang waren de verantwoordelijkheid op zich te nemen. De heer Engel verzoekt voortaan een toe lichting te verstrekken, waarop men kan vinden, waar de tekorten zijn ontstaan. Nu spr. de toelichting in handen krijgt, kan spr. het momenteel ook niet uitzoeken, De Voorzitter doet de toezegging, dat het bedoeld overzicht van te voren wordt .ver strekt. De heer Engel wist nu niet hoe er uit te komen. Je hebt groote stapels papier en spr. heeft gedacht: „Je bent net een bergtoe- rist, hoe moet ik daar bij opklimmen". Je moet er een uur over prakkizeeren, hoe je de zaak aan moet pakken. De rekening wordt hierna voorloopig vast gesteld. Begrootingen 1937. Aangeboden wordt de gemeentebegrooting 1937, begrooting gasfabriek, en begrooting Burg. Armbestuur. Tot leden voor het nazien van de begroo tingen 1937 worden benoemd de raadsleden geen wethouder zijnde. De heer Engel wil, dat bij het onderzoek een wethouder aanwezig is. Als de Burge meester alles heel goed weet, dan kunnen we met hem volstaan. Spr. heeft den indruk, dat er veel geregeld wordt buiten de wethou ders om. De Voorzitter komt daartegen op, spoeds halve neemt hij wel eens op eigen gelegen heid maatregelen, maar dan nog stelt hij de wethouders er spoedig mee in kennis. De heer Brugman stemt met den Voorzit ter in, wijst op de lange B. en W.-vergade- ringen. Dit laat spr. niet zeggen. Als de heer Engel denkt, dat wij bijloopers zijn, dan. is hij abuis. De heer Engel vraagt den heer Brugman, of die op de hoogte was van de lijst van on inbare posten. De heer Brugman antwoordt bevestigend en licht toe, hoe de lijst al verscheidene jaren ter tafel is gekomen en spr. wilde dat de lijst weer ter tafel kwam. Er zijn al meer posten geweest, die door den raad oninbaar zijn verklaard. Spr. hoopt, dat de heer Engel niet meer van gedachte is, dat de Voorzitter op eigen houtje handelt. De heer Engel: Nee, nee. De heer Brugman: Goed, goed, dan praat ik er niet meer over. De heer Kamp zegt, dat B. en W. voor heen alle gemeentegebouwen nagingen om te zien of er veel voor onderhoud noodig zou zijn. Is dit nog de gewoonte! De Voorzitter antwoordt, dat verscheidene onderhoudsposten zijn verlaagd, omdat de ge- mgentegebouwen pas vrij goed zijn nagezien en geverfd. Naar aanleiding van de rekening merkt de heer Kamp nog op, dat de gemeente ontvanger moest zorgen, dat verschillende posten werden ingehaald. Is dat gebeurd? Het is den Voorzitter niet bekend, maar nu wordt er aan gewerkt. De heer Kamp wijst op de noodzaak van controle. De Voorzitter zegt toe, dat er werk van zal worden gemaakt. De heer Kamp vraagt, waar de leemte was, bij B. en W. of bij den gem.-ontvangér, dat de post zoo groot kon worden. De Voorzitter gelooft, dat beiden schuld hebben. Vastgesteld wordt het kohier hondenbe lasting 1936, met een getal honden van 115, tot een bedrag van f345. B. en W. stellen voor nader voorloopig vast te stellen de gemeenterekening over 1934, die door Ged. Staten is teruggezonden, met aanmerkingen van hoofdzakelijk admi nistratieven aard. Goedgevonden. Voor een woonwagenkamp. Nog geen beslissing. Van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier kan het noordelijk deel van het perceel, kad. bekend gemeente Winkel, Sectie B No. 840 ter grootte van ongeveer 0.9 H.A. worden gehuurd voor woonwagenkamp tegen een jaarlijksche huurprijs van f25.en verder in het con tract genemde voorwaarden. Het Hoogheemraadschap verbindt zich de bestaande afrit onder een flauwere hel ling aan te brengen en deze afrit alsmede het voor de wagens bestemde deel van 100 M2. te verharden. De gemeente heeft het onderhoud. De gemeente zal verplicht zijn zoodanige bepalingen vast te stellen betreffende de plaats waar woonwagens binnen de ge meente kunnen plaats nemen, dat geen woonwagens meer mogen staan op de ber men en wegende toebehoorende aan het Hoogheemraadschap, binnen de gemeente. B. en W. stellen voor deze overeenkomst aan te gaan. Door J. F. Hannema e.a. is bezwaar te gen de stichting van dit kamp gemaakt, met verzoek deze verplaatsing te voorko men. Dit bezwaarschrift wordt door den Voorziter voorgelezen. De heer Dekker zegt, dat zoo mogelijk een eind moet komen aan het staan van woonwagens op de bermen. Het spijt spr. daarom niet mee te kunnen gaan met het voorstel van B. en W. De raad dient zich af te vragen: wat doe ik met deze verplaat sing? Het kamp dan komt tusschen 6 na bije woningen De terreiningang is bij Leijen voor het venster. En dan de watervoorzie ning. Daar waar een kamp is, behoort wa ter leiding te zijn. Uit ervaring weten we, wat anders het gevolg is. Aan een dergelij ke oplossing wil spr. niet meehelpen. De menschen komen bovendien in de rook van de opgehaalde vuilnis en in de nabijheid wordt de beer neergegooid. Spr. zou nog uit willen zien naar iets, dat beter is dan dit. De heer Engel kan er weinig van zeggen. De Lutjewinkelderweg is niet de goede plaats. Maar in het kamp moet water zijn, anders is dat een voortdurende plaag voor de omwoners. Intusschen heeft deze ver plaatsing niet aller goedkeuring, gezien 't request. De menschen aan den anderen kant van den dijk behooren echter ook bij de onderteekenaars. Alhoewel, zoo'n kamp voor de ramen, daar zou spr. ook niet voor zijn. Er blijkt, dat de door den heer Dek ker genoemde afstand 100 M. bedraagt. Als er geen water is, dan mogen we het niet doen. Een ideale oplossing zal nooit te vin den zijn; is deze plaats beter dan de be staande dan moeten we het doen. De heer Brugman herinnert er aan dat toen het Hoogheemraadschap voor de le maal wegen overnam, overeengekomen is, dat uiterlijk over 2 jaar de woonwagens zouden verdwijnen. Deze periode is al lang overschreden. De toezegging moeten we in lossen. Op alle manieren is het geprobeerd, en dit is voor ons het minst kostbare. We hebben een moreele verplichting. De heer De Veer kan moeilijk met B; en W. accoord gaan; dit is het verplaatsen van iets kwaads. We maken een kamp en zeg gen: menschen, jullie kunnen er niet ko men. Spr. wil ze verwijzen naar Barsin- gerhorn. (Hilariteit). De heer Kamp betoogt, dat de veiligheid van den weg, waar het nu is, er niets van heeft. De Voorzitter wijst ook op de moreele verplichting van de gemeente en beveelt aan het voorstel van B. en W. aan te ne men. Wat de watervoorziening betreft we kunnen een pomp maken, de menschen kunnen water halen bij de tonnenboet of bij de kraan op het eind van den dijk. De heer Dekker erkent de moreele plicht, maar we hebben alle pogingen in het werk gesteld, de kwestie op te lossen. Een pomp, ja maar is het water goed? Naar de W.- Friesche Dijk is een afstand van 600 a 700 meter en om water te halen bij het krot, waar de W.C.-briefjes in de goot liggen, dat neemt spr. niet voor zijn rekening. De heer Engel informeert naar de kosten om de waterleiding naar de plaats toe te brengen. De heer Brugman wijst op het voordeel, dat de kluft goed in orde komt, ook voor on ze eigen menschen. De afstand naar den dijk is 500 M. De heer Van Zoonen wil de waterleiding er naar toe brengen, misschien willen ook de omwonenden zich dan aansluiten en spr. geeft in overweging het voorstel aan te hou den, om een onderzoek in te stellen naar de kosten van den aanleg van de waterlei ding. De heer Brugman ziet ook den tijd komen, dat de menschen daar leidingwater willen hebben. Spr. zou de zaak gaarne willen af handelen. Besloten wordt hierna de zaak terug te ge ven in handen van B. en W. om de kwestie der watervoorziening onder de oogen te zien. Aanvulling verordening op de vermakelijkheidsbelasting. B. en W. stellen voor bovengenoemde ver ordening te wijzigen door aan art. 4 toe te voegen een Ile lid, luidende als volgt: „De plaatselijke muziek-, zang-, tooneel- en gymnastiekvereenigingen, die uitvoeringen geven, welke worden gehouden voor het in standhouden der vereeniging." Deze verdeenigingen zouden dan vrijge steld worden van het betalen dier belasting. Aldus, wordt besloten. Verhuur Postkantoor. Door het Staatsbedrijf der P.T.T. zijn met B. en W. besprekingen gevoerd over de ver huur van het Postkantoor, waarvan de huur eindigt op 1 Januari 1937. B. en W. stellen den Raad voor dit per ceel te verhuren voor den tijd van 3 jaar aan den kantoorhouder voor een jaarlijksche. huurprijs van f 600. Conform wordt besloten. Oninbaarverklaring diverse posten. B. en W. stellen voor om verschillende be dragen voorkomende op de staat van onin bare en nog te verhalen posten, behoorende bij de rekening 1935 en zooals op dien staat is aangegeven, voor oninbaar te willen ver klaren. Allen voor. Na rondvraag, die niets opleverde, volgt sluiting. BARS1NGERHORN LEDENVERGADERING VAN DE AFD. BARSINGERHORN VAN HET WITTE KRUIS OP 27 OCTOBER 1936 IN „DE FORTUIN". Opening. De heer Jm. Blaauboer Gz. opent als w.n. voorzitter de door 11 leden bezochte verga dering en memoreert het vertrek van den heer L. J. v. d. Kuyl naar Den Helder, waar door onze afdeeling voorzitter-loos is gewor den. Den heer v. d. Kuyl wordt dank ge bracht voor het vele, dat hij, in het belang van de afdeeling heeft gedaan en het beste toegewenscht in zijn nieuwe woonplaats. Notulen. De notulen worden onveranderd goedgekeurd. De heer v. d. Kuyl, die nog even door toe vallige omstandigheden ter plaatse was, be dankte de afdeeling voor de prettige samen werking in de afgeloopen jaren en voor de waardeerende woorden tot hem «n zijn vrouw gesproken. Bestuursmededeeling. Meegedeeld wordt, dat één kind in het afgeloopen jaar 10 weken naar een vacantiekolonie is geweest. Met de ouders -was -overeengekomen, dat f 1.75 p. week gedurende 5 weken zou worden bijge dragen. De vergadering juicht het ten zeer ste toe, dat in het algemeen de ouders zoo mogelijk iets bijdragen in de kosten, te meer. waar gedurende den tijd van uitzending geen kost en geen wasch aan de kinderen behoeft te worden verschaft. Iedereen heeft de plicht voor zijn kinderen te zorgen. Door de vergadering wordt aan het Bestuur opge dragen bij voorkomende gevallen overeen komstig de draagkracht der ouders een bij drage in de kosten te vragen. Ingekomen stukken. De aanvrage van een bedrag voor de kosten verbonden aan Ar- beidstherapie in Bosch en Heide blijkt bij eenige der aanwezigen niet duidelijk te zijn. Eenige inlichtingen over de beteekenis van Arbeidstherapie als onderdeel van de ver pleging wordt van Bestuurszijde gegeven. Het schrijven van de afdeeling Wormer, welke afdeeling in de Arbeidstherapie een concur rentie voor den Middenstand ziet, is al weer legd door het praeadvies van het Hoofdbe stuur in de beschrijvingsbrief van de a.s. algemeene vergadering. Voor het houden van een kookcursus te Kolhorn wordt wederom 5.— toegestaan door de afdeeling, omdat dergelijke cursus sen in het belang worden geacht van de Volksgezondheid. Voor de t.b.c.-bestrijding wordt dit jaar een lager subsidie toegewezen door den Minister van sociale zaken dan het vorig jaar, n.1. 371.tegen 401 het vorig jaar. Bestuursvoorstellen. Het bestuur stelt voor het salaris van de wijkverpleegster op het zelfde bedrag te handhaven. De vergadering spreekt haar waardeering uit over de arbeid van de wijkverpleegster en vereenigt zich friet het bestuursvoorstel. Waar de zweminrichting zichzelf ongeveer bedruipt, wordt voorgesteld het volgend jaar op dezelfde voet door te gaan, waarmee de vergadering zich na ampele bespreking ver eenigt. Bestuursverkiezing. Wegens vertrek van den heer L. J. v. d. Kuyl en aftreden van Dr. Werner, die niet herkiesbaar is. Gekozen wordt met algemeene stemmen burgemees ter Loggers, die niet ter vergadering aan wezig is. De vergadering spreekt den wensch uit, dat de heer Loggers zijn benoeming zal aannemen. In de vacature Dr. Werner, wordt gekozen de heer A. Wiedijk. Afgevaardigde Alg. Vergadering. De voor zitter stelt voor den heer J. Bakker Az. te benoemen, waarmee de vergadering zich ver eenigt. Een plaatsvervangend lid zal door het Bestuur worden aangewezen. Comm. nazien rekening. Benoemd worden de heeren L. Kaper te Barsingerhorn, J. An- jema te Barsingerhorn en Chr. Nonnekes te Kolhorn. De heer P. Kater is plaatsvervan gend lid. Beschrijvingsbrief Alg. Vergadering. In de vacature Dr. Breeker zal wederom dezen ge stemd worden, waar dr. Breeker steeds een volijverig Witte Kruis-man is geweest. Verder levert de beschrijvingsbrief weinig ter bespre king in deze vergadering op. Alleen kan de heer Langedijk zich niet vereenigen met een generale korting van 10 der tractementen. De heer Langedijk wil die aftrekking pro gressief zien, een hooger aftrek van de hoo- gere salarissen. Dr. Werner vindt dit in principe onjuist. De vergadering vindt dit voorstel van den heer Langedijk, gezien de salarissen, die over het geheel niet te hoog geacht worden, niet gewenscht. Alleen zal de afgevaardigde naar de Algemeene Vergade ring een voorstel moeten indienen om even eens het salaris van den Algemeen secretaris en penningmeester met 10 pet. te korten. Rondvraag. De heer Langedijk wijst er op, dat de reddingsmiddelen van de IJsclub te Kolhorn thans gestationneerd zijn bij de heer Abr. v. d. Welle in de Onderhuurt. De afd. zal aan de IJsclub verzoeken dit te bestendi gen. De heer Jb. Kooyman te Kolhorn wordt dank gebracht, dat hij geheel belangeloos het bord voor die reddingsmiddelen heeft ge schilderd. De heer Anjema vindt de vergadering zeer belangrijk en spreekt den wensch uit, dat in het vervolg een beter bezoek zal plaats hebben. Hierna sluiting onder dankzegging aan het aftredend bestuurslid voor zijn toewij ding. SCHOORL Witte Kruis. In café Kazenbroot hield de afd. Schoorl van het Witte Kruis haar najaarsvergade ring op 26 November. De voorzitter, Baron van Fridagh heette de 15 aanwezigen welkom; het doet hem genoegen, dat ondanks stormweer nog zoo veel leden zijn opgekomen. Vervolgens worden door den secretaris, den heer Joh. Tromp de notulen gelezen en onder dankzegging onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling, dat de heer Zuurbier verhinderd is de vergadering bij te wonen en dat de heeren Huibers en Zuurbier hebben geruild in bestuursfunctie, resp. als 2e voorzitter en magazijnmeester. Hij hoopt dat de functies 'goed zijn verdeeld in het belang der vereeniging. Het magazijn is vergroot, zoodat de daar in geborgen artikelen overzichtelijk zijn ge rangschikt. Ieder wordt tot een bezoek uit- genoodigd om zich van de verbetering te overtuigen. Ingekomen stukken. Van den minister van Sociale Zaken, dat over verschillende hoofden f 392 beschik baar is gesteld. Door de vereeniging voor Huisverzorging wordt de wenschelijkheid geopperd om ge zamenlijk met Gezinsverpleging en Witte Kruis de contributie wekelijks te doen op halen, opdat de contributie gemakkelijker binnenkomt en de regeling zoo te maken, dat in den winter niet behoeft te worden betaald. Uit de toelichting blijkt dat dit mede wordt voorgesteld om het. aantal leden der diverse vereenigingen uit te breiden. Zuster de Looper zegt, dat de vereeniging voor Huisverzorging kwijnende is en hoopt datdit door de voorgestelde regeling zal ver anderen. Momenteel is het aantal leden rond 130 en dit moest hooger zijn. De heer Huibers krijgt een dankwoord van den voorzitter voor het aanwerven van 47 leden voor 't Witte Kruis, zoodat de ver eeniging momenteel 466 leden telt. De voorzitter hoopt, dat dit in de naaste toekomst tot 500 zal aangroeien. Over het voorstel tot wekelijksche inning der gezamenlijke contributies wordt van ge dachten gewisseld, waarna het bestuur mach tiging krijgt dit uit te werken. Door het Oranje Kruis werd medegedeeld dat in Hotel Camperduin een verbandtrom- mel is geplaatst en tevens gedurende het seizoen een kleinere aan het strand bij den heer Groothof. Deze beide trommels zullen steeds wor den nagezien en bijgevuld. Door een aantal moeders werd gevraagd een zuigelingenconsultatiebureau in de ge meente te doen vestigen, onder leiding van Dr. van Hesteren te Warmenhuizen. Hiervoor heeft het bestuur inlichtingen ge vraagd bij den districts-kinderarts Dr. ten Bruggencate, welke heeft geantwoord, dat dit aan geneesheeren buiten de gemeente niet wordt toegestaan. Op dit onderwerp zal voor zitter in de voorjaarsvergadering terugko men. Bij genoegzame deelname (pl.m. 25 leer lingen) zal een cursus worden gehouden voor Huiselijke Ziekenverpleging. Deze cur sus beoogt deskundig omgaan met eventueele zieken en de daarvoor te gebruiken hulp middelen welke door geneesheer en Witte Kruis worden beschikbaar gesteld. Het ligt in de bedoeling begin Januari met dezen cursus, die geheel gratis zal zijn, aan te van gen onder leiding van Zuster De Looper. Bij de nu volgende periodieke bestuursver kiezing, worden de heeren Van Fridagh en Tromp met resp. 9 en 8 stemmen herkozen. Beide heeren t nemen desgevraagd hun be noeming aan. De beschrijvingsbrief voor de op 3 Novem ber a.s. te houden vergadering van den Bond wordt nu behandeld, evenals de begrooting HM. de Koningin, Prinses Juliana, en Prins Bernhard maken 4 No vember een vaartocht met de „De Ruyter H. M. de Koningin, H.K.H. Prinses Ju liana en Z. H. Prins Bernhard zullen op 4 November a.s. een vaartocht met Hr. Ms. „De Ruyter" maken, waartoe zij om onge veer 11.20 te IJmuiden zullen embarkeeren. Hr. Ms. „De Ruyter" zal, na verschillende vaaroefeningen te hebben gehouden, te on geveer 14.45 uur ter reede van Texel ten anker komen. Het debarkement van de hooge gasten zal te den Helder plaats hebben om 15.15 uur per motorsloep van Hr. Ms. „De Ruy ter" of, bij ongunstig weer, met Hr. Ms. „Mercur" welk schip zoo noodig ter reeds gereed zal liggen. Hr. Ms. „De Ruyter" brengt bij het ver laten van het schip door H.M. de Koningin de voorgeschreven eerbewijzen, waartoe o. a. een saluut van 35 schoten behoort. Het hooge gezelschap zal ongeveer half vier des middags landen in de haven van het Nieuwediep voor het directiegebouw, al waar een eerewacht van het corps Adel borsten eerbewijzen zal brengen. Na in spectie van genoemde eerewacht gaat de Koninklijke familie per auto rechtstreeks naar het station, teneinde met den trein van 15.55 uur te vertrekken. Bij het stationsgebouw zal door een eere wacht bestaande uit honderd mariniers en de stafmuziek der koninklijke marine eer bewijzen worden gebracht. Gedurende het oponthoud van Hare Ma jesteit in de stelling van den Helder zullen de schepen worden gepavoiseerd. 1937. Hierbij werd aan den afgevaardigde opgedragen om de aftredende hoofdbestuur ders en wel speciaal Dr. Beeker, weer te stemmen. Besloten werd pogingen te doen om alle verlagingen van de salarissen, opgenomen in de begrooting, tot een minimum te beper ken. De heer Arpeau is tegen elke verlaging, vooral nu de devaluatie een feit is geworden. De heeren T. Mosk en P. Kos worden aan gewezen om deze bondsvergadering bij te wonen en overeenkomstig de gehouden be sprekingen te handelen. De rondvraag leverde niets belangrijks op, zoodat de voorzitter om kwart voor tien tot sluiting kon overgaan, Z1JPE Aan 'de daarvoor ïn aanmerking komen de tewerkgestelden bij de werkverschaffing en aan de gesteunden volgens de steunre geling, zal met ingang van 1 November a.s. wederom een brandstoffenbijslag van hoog stens fl.per week worden toegekend. Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht, lichting 1938, bedraagt in deze gemeente 51, waarvan 21 vrijstelling wegens broederdienst hebben aangevraagd. BURGERBRUG. Het Districtshoofd van de Arbeidsinspec tie heeft aan den aannemer D. Eriks Az. alhier een overwerkvergunning toegestaan, voor reparatiewede aan een brug in den weg SchagerbrugCallantsoog, in den nacht van 30 op 31 October a.s. OUDESLUIS. Naar wij vernemen, is de bouw van een nieuwe molenaarswoning in den polder K. opgedragen aan de aannemers A. van Eeke ren en Zn. te Keinsmerbrug. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Tijdens een hevigen storm zijn in den vroe gen morgen van Dinsdag 27 dezer, de wieken van den ouden molen in den polder Koeten burg naar omlaag gekomen, gelukkig zon der persoonlijke ongevallen te veroorzaken. Tot waterbezwaar voor den polder zal het feit geen aanleiding geven, daar de vijzel reeds door een motor k'an worden gedreven. H00GW0170 Het gemengd koor „Nieuw Leven" heeft Zondag j.1. een uitvoering gegeven in café Modder, waarbij medewerking werd ver leend door het gemengd koor „Ons Genoe gen" van Hensbroek, mej. Lize Boot, so praan, den heer N. Pluister, bariton, en dé heeren P. Kist piano, J. Koeten, viool en B. Persijn, alt. Het geheel stond onder leiding van den directeur van „Nieuw Le ven," den heer S. Pluister. De uitvoering mag als zeer goed geslaagd beschouwd worden, zoo goed zelfs, dat dit de zang- vereeniging, die op het punt stond ontbon den te worden, nieuwe levensvatbaarheid heeft geschonken en voorloopig is haar bestaan verzekerd. Voor de pauze werden enkele muzieknummers ten gehoore ge bracht, afgewisseld door zang van het lrin- derkoor, terwijl daarna de beide gemengde koren zich lieten hooren. De uitvoering werd besloten met een gezellig bal, 50-SLAGEN KOLFWEDSTRIJD IN CAFE DE VERGULDE BAARS TE VENHUIZEN. In de kolfbaan van het café de Vergulde Baars van den heer D. J. Visser te Venhuizen werd een 50-slagen kolfwedstrijd gehouden, waarvan de uitslagen als volgt luiden: Eerste klasse: Eerste prijs de heer Th. Rijper Jr., Zuidscharwoude 511 punten. Tweede prijs de heer C. de Vries, Alkmaar 485 punten. Derde prijs de heer M. Roosje, Grootebroek 484 punten. Serieprijs de heer Th. Rijper Sr., Zuidscharwoude, 116 punten. Tweede klasse: Eerste prijs de heer K. Dekker, Barsingerhorn, 496 punten. Tweede prijs de heer A. Hou ter, Venhuizen, 477 pun ten. Derde prijs de heer Jb. Brugman, Ven huizen 466 punten. Serieprijs de heer J. A. Schenk te Barsingerhorn 107 punten. Derde klasse: Eerste prijs de heer W. Bronkhorst, Venhuizen met 441 punten. Tweede prijs de heer v. d. Kuur, Hoogkars- pel, 424 punten. Derde prijs do heer A. De- smeth, Venhuizen 421 punten. Serieprijs de heer K. Graaf, Venhuizen, 106 punten. De twaalvenprijs, bestaande uit een zilve ren lauwertak werd gewonnen door den heer P. Molenaar te Zuidscharwoude met acht» tien twaalven»

Schager Courant | 1936 | | pagina 8