OMGEVINGNIEUWS Herman Nijpels' Herman Nijpels' Overhemden Altijd wat Nieuws Uii Alkmaar INGEZONDEN OUD KARSPEL. U.S.O.-tentoonstelling. Door de vrouwen- en meisjesvereeniging U.S.O. is besloten om in de maand Novem ber een tentoonstelling te houden van fraaie handwerken en kunstvoorwerpen. bergen OUDKARSPEL EEN ZILVEREN JUBILEUM BIJ DE POSTERIJEN. Zondag 1 November herdenkt de heer P. Heertjes, kantoorhouder van de P.T.T. te Oudkarspel den dag waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de Posterijen. De eerste twee jaren als besteller en de volgende jaren als kantoorhouder heeft de heer Heertjes zich doen kennen als een rustig en bezadigd ambtenaar die steeds De jubilaris aan den arbeid in het hulppostkantoor. voor het publiek klaar stond. Zich niet op den voorgrond willende plaatsen heeft de heer Heertjes toch door zijn wijze van optreden een groote plaats veroverd in de gemeente, hetgeen de inge zetenen ongetwijfeld morgen zullen doen blijken op de receptie. Van deze plaats onze hartelijke felicita tie met dit jubileum. LANGENDIJK Ofschoon de tijd voor oplevering van den Overhaal tusschen Hugowaard en Broek op Langendijlc reeds verstreken is, is men er nog druk aan het werk. Het is een kolos saal werk gebleken dat een mooie verbe tering voor de tuinders van Hugowaard zal worden. Men deelde ons mee,, dat de kosten ongeveer f 10.000 zullen bedragen. De overhaal is aanmerkelijk langer ge worden, de kom voor de schuiten veel grooter en de in- en uitvaart in het kanaal veel practischer. Het bestuur van de Over- haal-Vereeniging verdient ongetwijfeld een woord van lof voor de wijze Waarop het een en ander is tot stand gebracht. Het is den laatsten tijd wel gebleken, dat er aan leiding van het bestuur van de Commissie van Beheer der Gemeenschappe lijke Lichtbedrijven iets mankeert. Niet minder dan drie feiten hebben zich in be trekkelijk korten tijd voorgedaan, die er op wijzen, dat men geen onverdeelde sym pathie voor genomen beslissingen koestert. Daar was in de eerste plaats de aanstel ling van een boekhouder, welke aanstel ling is teruggenomen. Toen is de zaak amb tenaar Lichtbedrijven, lid van den raad door het bestuur aan de orde gesteld. Ook dit is op een échec uitgeloopen de zaak is n.1. afgewend. Ten derde is de belache lijke vlag-ciculaire aan het personeel ge zonden. Ook hiervan vreezen we, dat het Bestuur er weinig plezier van zal beleven. Naar men aan het Volksblad meedeelt, is de aanvoerder van deze actie de burge meester van Zuid- en Noordscharwoude, .Tbr. Van Spengler. Als we goed zijn inge licht heerscht in de kringen van raadsle den de meening, dat het noodzakelijk is, te trachten aan dit „schrikkelijk pleit van dwang en vrijheid" een einde te maken. Voorbereidende maatregelen worden in deze getroffen. Het veilen van breek, en bewaarpeen. De veilingen zullen in het vervolg ge machtigd zijn, breek- en bewaarpeen op monster te veilen. Als voorwaarden wor den o.m. gesteld, dat de monster en de partij moet voldoen aan de gestelde eischen van kwaliteit en sorteering, terwijl de vei ling tevens de aflevering ook naar de hoe veelheid moet controleeren. De geldende ophoudprijs dient te worden gehandhaafd, terwijl voor doorgedraaide breckpeen geen vergoedingsprijs mag worden uitbetaald. Betaling gaat over de veiling. Het veilen op monster mag alleen plaats hebben op vaste veilingsdagen en vaste veilingsuren en de aflevering dient plaats te hebben ter plaatse der veiling tenzij de kooper onder toezicht der veiling met een andere leve ringsplaats genoegen neemt. De levering dient uiterlijk den volgenden werkdag te geschieden. Invoerrecht op andijvie in Amerika. Volgens het besluit der Amerikaansche douane zal volgens de Tuniderij een invoer recht voor andijvie worden geheven van lVz dollarcent per Am. pond, hetgeen neer komt op pl.m. zes cent per Kg. Voor de export kon dit nog wel eens een flinke handicap beteekenen. Het centraal Bureau der Tuinbouwvei lingen heeft zich tot den Minister van Landbouw gericht met een uitvoerig adres waarin gewezen wordt op de verschillen de moeilijkheden, waarmee onze export naar Duitschland de beide laatste jaren heeft te kampen en het geeft daarin ver schillende lijnen aan die tot verbetering zouden kunnen leiden. Door alle organisaties op het gebied van de bloembollenteelt is een eenstemmig adres aan de Ned. Sierteeltcentrale uitge bracht in zake de minimumprijzen voor 1937, en wel om deze te verhoogen met een gelijk percentage als waarmee de gul den beneden pari daalt. Dit is momenteel 20 pet. BROEK OP LANGENDIJK. Een jubileum. Op 1 November a.s. zal het 12'A jaar ge leden zijn dat de heer H. Schelhaas het ambt aanvaardde van secretaris dezer gemeente. Op 26-jarigen leeftijd kwam de jubilaris vanuit Hoogeveen naar hier en was voor dien reeds 13 jaar in de gemeente-admini stratie werkzaam geweest. Echter ook op ander gebied heeft hij zijn gaven en krachten beschikbaar gesteld. Op politiek terrein in plaats en gewest der A. R. partij is hij geen onbekende. Voorzitter zijnde van kiesvereeniging en propaganda- club heeft hij steeds zijn beste krachten daaraan gegeven, terwijl hij tevens als Kon zijn haar niet kammen. Nu van alle rheumatiek bevrijd. Dit briefje, dat wij van een 77-jarigen heer ontvingen, bewijst dat Kruschen Salts ook op hoogeren leeftijd zijn plicht doef. „In mijn krant werd eens de vraag ge steld of er voor iemand van 58 ook een mid del tegen rheumatiek bestaat. Het antwoord luidde: „Zoodra iemand wat ouder gaat worden neen". Maar in hetzelfde blad las ik dat Kruschen Salts bij vélen rheuma- tische pijn verdreven had! Ik zei tot mijn vrouw: „Wij zullen eens kijken, wie van de twee gelijk heeft." Ik begon met Kruschen Salts, verbruikte drie flacons en voelde mij een ander mensch. Vroeger had ik 's nachts geregeld last van pijn in mijn linkerbeen, en wanneer ik in mijn stoel zat te dutten, werd mijn been stijf, zoodat het vrij lang duurde, voordat ik weer kon staan. Als mijn schouders pijn deden, moest ik altijd-mijn hoofd heel laag buigen om mijn haar te kammen. Dat was ongeveer twee jaren ge leden, maar nu heb ik geen pijn meer en kan 7 a 8 K.M. aan één stuk loopen". W. Y. te S. Wanneer zich in het lichaam de afval stoffen ophoopen, ontstaat een teveel aan urinezuur, Dit oefent spoedig slechten in vloed uit op spieren en gewrichten, en. de rheumatische pijn doet haar intrede. Maar er is hulp voor Ui Kruschen Salts spoort de ingewanden, lever en nieren aan tot intensievere werking, zoodat de afvalstof fen geregeld verwijderd worden. Het bloed wordt beter gezuiverd en de pijnen houden op. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.70 en f 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. plaatselijk redacteur optreedt van het A.R. partijblad „De Noordhollander." Vele andere plaatselijke vereenigingen konden steeds op zijn medewerking en goe den raad rekenen. Zoo denken we aan de muziekvereeniging, waarvan hij ongetwij feld een der voornaamste oprichters is ge weest, de Oranje-vereeniging en niet het minst het plaatselijk crisis-comité. Daarvoor heeft hij veel en moeilijk werk verricht. Steeds Was het zijn streven om de nooden te helpen lenigen van hen die door de tijds omstandigheden in moeilijkheid waren ge raakt. Dat de heer Schelhaas, naast zijn werk zaamheden van secretaris dezer gemeente, welker belangen hij in de afgeloopen jaren op zulk een uitnemende wijze heeft ge diend, nog zooveel tijd heeft kunnen vin den voor al den overigen arbeid, reeds ver richt, stempelt hem tot iemand van grooten ijver en werkkracht. Hoewel op zeer bescheiden wijze bij dit jubileum wordt stilgestaan, meenden we er goed aan te doen ccnige woorden te wijden aan den jubilaris, dien het bij de herden king zeer zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. Uitslag publieke verkooping. Ten overstaan van Notaris H. W. Smit te Zuidscharwoude, werd Donderdagavond in het lokaal van den heer J. de Boer publiek verkocht: 1. Een huis, boet en erf, staande aan de Dubbele buurt te Broek op Langendijk. Koo per Joh. v. d. Molen, voor f 1830. 2. Een perceel bouwland, genaamd „de kleine Dijkgraaf groot 5 snees. Kooper K. Bouwens voor f 38 per snees. 3. Een perceel bouwland, genaamd „de groote Dijkgraaf", groot 31 snees. Kooper J. Balder Wz. voor f 44 per snees. Voor Uw HOEDEN - HANDSCHOENEN SHAWLS SLIPOTERS ENG. SPORTPETTEN ONDERGOEDEREN, Kleedingmagazijnen DEN HELDER. Zeer aparte keuze. INTERN. VEREENIGING „BELLAMY". De heer C. Overkerk, hoofdbe stuurslid over „Recht voor Al len". Voor een klein, maar aandachtig audito rium, trad de heer C. Overkerk voor de afd. Bergen der Int. Ver. Bellamy op, met het onderwerp: „Recht voor allen". Spreker, hoofdbestuurslid van de Int. Ver. Bellamy, wees op verschillende misstan den, als werkeloosheid, honger en armoede, met daarnaast vernietiging van levensmidde len enz. Hij weet dit alles aan het winst systeem. Dit moet worden uitgeschakeld. De productie van goederen en levensmiddelen moet niet in handen van particulieren, bij wie eigenbelang voorop staat, maar in han den der gemeenschap, met gelijk aandeel voor een ieder, ook vrouwen, kinderen, ou den, enz., in het geproduceerde. Er moet ko men arbeidsrecht, arbeidsverdeeling. Het systeem, zooals Edw. Bellamy dat predikte, zal de oplossing aan het wereldvraagstuk geven. Hoe bereiken we dit en hoe lang hebben we nog te wachten? Hoe hooger het ideaal, hoe moeilijker het is te grijpen. Pas na ploegen en zaaien komt eindelijk de oogst. Propaganda en nog eens propaganda is het middel om ons te voeren naar de economische gelijkheid der men- schen. De heer F. de Beurs, wn. voorzitter der afd. Bergen, sloot met een woord van dank aan spreker en aanwezigen de vergadering. sint Maarten Vrijdag vergaderde de Afdeeling van het Witte Kruis alhier ten huize „Rust en Lust". De voorzitter opende met een welkom deze vergadering, waarna lezing en goedkeuring der notulen volgde. Naar aanleiding der no tulen deed voorzitter de mededeeling, dat het met de in de gemeente geplaatste dreg gen met de daarbij behoorende bordjes, lang niet in de puntjes was en men hierdoor tot het besluit kwam deze goed na te zien en de bordjes te laten schilderen. Voorts dat een ligtent was gerepareerd en opgeschilderd. Tot leden der commissie tot nazien der rekening, werden gekozen de heeren D. Swart, A. Brak en P. Heneweer, welke dit aanvaarden. Bij de behandeling der agenda der alge- meene vergadering werd besloten de candida- tuur van Dr. Beeker te steunen. Voor de an dere punten werd vrij mandaat verleend. Bij de rondvraag bracht de heer D. Swart de contributie ter sprake en meende dat naast een herziening der progressieve hef fing ook wel een vermindering der contri butie kon volgen. Door het bestuur zal een en ander worden nagegaan en op de komende vergadering in bespreking worden gebracht. Hierna sluiting. hlJSUWE N1EDORP NUTSUITVOERING. Het Nutsdepartement opent Zondag het seizoen met het optreden van de Rederijkers kamer Helmers te Amsterdam. Opgevoerd wordt dan het romantische tooneelspel „Het lied van alle tijden". Deze tooneelvereeniging behaalde met dit stuk in den tooneelwedstrijd vorig jaar te Noord scharwoude den le prijs. De bezoekers staat dus een prachtigen avond te wachten. Na afloop bal, waarbij Gebrs. Kos te Oud karspel voor prima muziek zullen zorgen. TVIERINGEN VERLOTING. Aan de vereeniging tot bevordering van kleuterschool onderwijs te Hippolytushoef is vergunning verleend tot het houden van een verloting, vóór 1 Januari a.s. Uitgegeven zullen worden 3000 loten f 0.10 DIENSTPLICHT. Onderstaande dienstplichtigen der lichting 1937 zullen op datum én plaats achter ieders naam vermeid onder de wapenen nmoete komen. P. A. Plooij en P. A. Rotgans op 22 Juni 1937 te Utrecht bij het Regiment Genietroe- pen. P. Ellens op 22 Juni 1937 te Haarlem. (Be stemd voor Korps Pontonniers Dordrecht.) E, Anemaat, J. Brandsema, T. Eekhof en C. Rump, op 3 Mei te Den Helder bij het Rcgt. Kust. Artie. B. Woortman, S. K. Minnes, P. Kooij, J. de .Tong, en J. Doves op 23 Maart 1937 te Amers foort bij het 21e Regt. Infanterie. Bnrgelijke stand van 23 tot en met 30-October 1936. Geboren: Anna Thea Gera, u. v. W. Mos- tert en M. Lont. Ondertrouwd: D. Hegeman en G. Cremer. Gehuwd: A. van Dijken en G. van Klinken. DEN OEVER AANGESPOELD Door den caféhouder P. Plooy te Den Oever is Donderdagmiddag tegen den af sluitdijk ongeveer bij het monument een plank gevonden waarop stond; M. Tyrausit to m.s. Jane Maersk. Ostermoon. W1ER1NGERMEER Rijksveldwacht. Zoo wij vernemen zal binnenkort ook te Wieringerwerf een rijksveldwachter worden gestat ion neerd. WIERINGERWERF. HET BESTUUR VAN RIJK-, PROVINCIE EN GEMEENTE. In verband met ingekomen bezwaren tegen den langen duur zal de door den heer Peters, Burgemeester van Medemblik, te geven cur sus over het bestuur van Rijk, Provincie en Gemeente, niet gegeven worden in 20, doch in 12 15 lessen. Voor velen is het een bezwaar in het voor jaar een geheelen avond per week te moeten missen, waarom de stof thans in eènigszins vlugger tempo zal worden doorgewerkt. Niet temin zal het geheele programma worden af gewerkt, waarom het lesgeld op hetzelfde be drag van f 3.— blijft gehandhaafd. JONGEHEEREN- en KINDER- KLEEDING en prijzen die U aanstaan. Kleedingmagazijnen DEN HELDER. Spr. spreekt dan over den middenstand in de huidige crisis en de moeilijkheden die de middenstand heeft te overwinnen. Spr. wekt op steun te zoeken in organisatie. Nadat enkele vragen beantwoord waren, volgde na deze keurige lezing, sluiting. z1jpe SCHAGERBRUG. Voor het te 's-Gravenhage onder rijkstoe- zicht gehouden examen in warenkennis be drijfseconomie en boekhouden, ter verkrij ging van het vakdiploma voor kruideniers, s geslaagd onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Zeeman Dzn., thans te Culemborg. BURGERBRUG. Dammen. Donderdag jl. speelde D.V.T.O. (Zijper Damclub) haar tweede der serie nederlaag wedstrijden, ter gelegenheid van haar 5-ja- rig bestaan tegen de damclub „Ons Ge noegen" (Zuidscharwoude). D.V.T.O. Ons Genoegen. 1. P. J. Waiboer—P. Beers 0—2 2. A. Slijkerman Sr.—W. Kuiper 2—0 3. C. Rezelman Dzn.—P. Schuffelen 2—0 4. A. Slijkerman Pz.J. Balder 20 5. B. Groot—Joh. Pluister 20 6. J. Breed—Jn. Pluister Sr. 0—2 7. C. Groot—P.v d. Molen 0—2 8. P. Slijkerman Sr.—Th. de Haas 02 9. G. Zomerdijk—Jac. Grootjes 11 10. J. P. GeensenC. Schuffelen 02 11. P. Hoedjes—A. Klaver 0—2 12. G. Rademaker—C. Klingier 0—2 13. P. de Wit—P. Komen 11 14. A. van EgmondA. v. d. Welle 02 15. A. Blokker— Jb. Dekker 1—1 16. P. Zut—J. v. d. Welle. Sr. 1—1 17. S. Hoek-N. Jol 2—0 18. J. Bloothooft—K. Witsen 0—2 19. G. van Schaik—J. Verkroost 0—2 20. Ant. Schouten—J. Goudsblom 1—1 na beslissing. Totaal 15—25 bars1ngerhorn KOLHORN ZANGUITVOERING Op Zondag 1 Nov. a.s. zal de Gem. Zang- vereeniging o.l.v. haar directeur den heer J. v. Hame haar jaarlijksche uitvoe ring geven. Naast zangnummers staat ook een aantrekkelijk blijspel op het program ma. Een zeer bijzonder nummer, dat ongetwij feld zal inslaan, is een landelijke concert oefening, die met bijbehoorende instrumen ten en gecostumeerd zal worden uitge voerd. Zie verder de advertentie in dit nummer. Het hier gevormde „Oranjecomité" zal binnenkort bijeenkomen ter bespreking van de wijze, waarop te Kolhom het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Prins Bern- hard zal worden gevierd. Zoo eenigszins mogelijk, zal een alge- meene feestavond worden georganiseerd, terwijl in ieder geval aan de kinderen een feestelijke dag zal worden bereid. De plannen kunnen pas worden uitge werkt, nadat de opbrengst der te houden collecte bekend is. Op de inteekenlijsten bestaat gelegenheid te vermelden of men al dan niet bezwaar heeft, tegen het pla^ van het comité om een bedrag van 1"" van iedere bijdrage te storten in het fonds voor aanbieding van het nationaal huwe lijksgeschenk. winkel De Floralia Commissie te Winkel hield dezer dagen haar eindvergadering, ter be spreking van de resultaten der laatste ten toonstelling. Met genoegen constateerde men, dat ook ditmaal hare rekening met een batig saldo, hoewel niet groot, kon sluiten. De plannen voor het volgende jaar wer den alreeds uitvoerig besproken. Men be sloot tot het houden van een bloemen- en groote huisvlijttentóonstelling op 11 en 12 Sept. 1937 ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan der commissie. Bovendien zal daaraan een attractie van bijzondere aard worden verbonden, waaromtrent voorloopig nog geen mededeeling kan worden gedaan. De commissie besloot de inzending van huisvlijt artikelen niet uitsluitend tot de inwoners van Winkel te beperken, doch iedereen in de gelegenheid te stellen zelf tentoon te stellen. Slechts 2 kaarten van den gehouden bal lonwedstrijd werden ingezonden. De kinde ren, wier kaarten werden ingeleverd, zul len ieder een prijs ontvangen. Het waren Annie Wit en Piet Keijzer beiden te Lut jewinkel. warmenhuizen Vergadering van De Hanze. Deze vereeniging hield j.1. Donderdagavond in het lokaal van den heer G. J. Mosch een vergadering onder voorzitterschap van den heer Jac. Mooij. Na de opening op de gebruikelijke wijze, werd welkom geheeten aan den Geestelijken adviseur kapelaan Burcksen en de spreker van dezen avond de bekende heer J. Mol. De notulen werden onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van de Kamer van Koophandel te Alkmaar inzake de op den Middenstand ge legde belasting ter bestrijdihg van een ge deelte der kosten van de warenwet. De Ka mer van Koophandel zal alles in het werk stellen hierin verbetering te brengen. De heer Mol kwam vervolgens aan het woord voor zijn lezing: Wat nu „Devaluatie" Niet het voor of tegen van devaluatie wordt door spr. behandeld, doch hij wijst uitvoerig op de gevolgen ervan voor den middenstand. Spr. wijst in zijn betoog op de door de Regeering getroffen maatregelen tegen prijsopdrijving, maatregelen waardoor in tegenstemming met België van een pa niekstemming onmiddellijk na de devaluatie geen sprake was. Men make echter groot on derscheid tusschen prijsstijging en onrede lijke prijsopdrijving. DRAISltlA-vAN-VALKENBURQ 'S-: C A .1 LEVERT MOEILIJKHEDEN BIJ DE UITVOERING DER WERKEN AAN DE SINGEL? Tot onze verwondering scheen het de laatste dagen of er weinig schot zat in de uitvoering der werkzaamheden ter verbe tering van de Singels. Naar ons uit be trouwbare bron werd verzekerd, is dit in derdaad het geval. De reden zou zijn, dat door de devaluatie van den gulden, waar door de ijzerprijzen in Hollandsch geld omgerekend natuurlijk veel hooger zijn ge worden, vertraging zou zijn ontstaan in de levering daarvan. DE KAASBEURS. Het is Weer Vrijdag geweest en dus is ook de kaasbeurs-kwestie weer druk bespro ken. Het staat thans vast, dat Vrijdag 6 November a.s. in café Ceptral de eerste kaasbeurs zal worden gehouden. Wel had men liever de beschikking gehad over een lokaliteit aan de kaasmarkt, echter bleek daar geen enkele caféhouder bereid een zaal ter beschikking te stellen. Van de zijde der overheid zal geen tegen maatregel worden genomen. Ten stadhuize slelt men zich op het standpunt, dat de on derneming niets anders is dan een „parti culiere onderneming" en dus geen beurs. Voor de Alkmaarsche overheid zal de kaasbeurs niet bestaan, zelfs al zou ze alle kaas van de markt tot zich trekken. De gedachte onder de producenten is on geveer: „We kunnen het altijd probeeren. Krijgen we er beter prijzen, dan gaan we naar de beurs, anders blijven we aan de markt." HIJ WAS ZIJN KNECHT NIET! Onze politie is uiterst correct. Maar het kan de spuigaten uitloopen. Een zakenman, die woont in één der C.- straten, Costerstraat, Comanstraat, Corf- straat, de naam is ons ontvallen, had zijn pakhuis in de oude stad Plotselin, 's nachts werd hij gewekt, en, o schrik, daar stond een politieman voor de deur. Gelukkig bleek het niet diens bedoeling den heer des huizes te arresteeren en in nachtge waad op te bergen in één van de solie-de logeerkamers van ons politiepaleis. De zaak was, dat de dienaar van den heiligen Hermandad had bevonden, dat de deur van het pakhuis niet gesloten was en correct en hulpvaardig als onze agenten nu een maal zijn, had hij den verre tocht onder nomen om den eigenaar van het euvel te verwittigen. Deze laatste was blijkbaar over zijn eerste schrik heen. Hij kwam naar beneden, deed de deur van het nachtslot en offreerde den heteuterden agent een sleutel. Vriendelijk zei hij iets als: „Alstublieft. Zoudt U de zaak even voor me wilen gaan sluiten?" Dat was te veel van het goede. Den po litieman gingen vermoedelijk gedachten door het hoofd als; „twintig minuten heen, twintig minuten om de sleutel terug te brengen. En nog weer eens twintig minu ten om in de stad te komen." Zijn blik werd plotseling streng. Hij keek, zooals een waker over de orde en de vei ligheid dat kan doen en alvorens zich op zijn hielen om te draaien voegde hij den nu weer veel kleineren meneer in pyjama toee: „Ik ben je knechtje niet." Meneer moest er zelf op uit. Men kan ook te veel vergen van de po litie. Geachte Redactie, Hoewel het niet mijn gewoonte is op aller lei couranten-berichten te reageeren en het derhalve aanvankelijk ook thans niet in mijn bedoeling lag, meen ik toch dat er reden is om alsnog enkele opmerkingen te maken aan het adres van uw Alkmaarschen correspondent, naar aanleiding van zijn be richt in uw blad van j.1. Zaterdag betref fende de Kaasbeurs te Alkmaar. Uw correspondent toont daarin een toch niet al te hooge dunk te hebben van hen, die met de uitvoering der plannen tot stich ting van een Kaasbeurs belast zijn, wanneer hij zegt dat het Gemeentebestuur niet kan toelaten, dat diens autoriteit zoo totaal ge negeerd wordt. Hij kan in dit opzicht gerust zijn: het Gemeentebestuur heeft van de plannen niet bij geruchte vernomen, zooals uw correspondent veronderstelt, doch is hiermee officieel, zoowel mondeling als schriftelijk in kennis gesteld. Wij gelooven dan ook dat het met die gevallen van pro ces-verbaal zoo'n vaart niet zal loopen als de schrijver zich wel voorstelt. Overigens is de bewering dat het stichten van beurs krach tens het Gemeentebestuur geschiedt er naast Volgens de desbetreffende artikelen der Ge meente-Wet en het Wetboek van Koophandel is dat niet het geval. Wel staat de Beurs on der toezicht der Gemeente, doch dat is iets anders. Wij geven uw correspondent in overweging om, alvorens dergelijke berichten te lancee- ren, zich eerst eens beter van de feiten te vergewissen en nauwkeuriger inlichtingen in e winnen. Men moge vóór of tegenstander van een Kaasbeurs zijn, de vele veehouders onder uw lezers, die via hun fabriek belang hebbenden bij deze aangelegenheid zijn, heb ben er recht op juist te worden voorgelicht. Daartoe en mede ter geruststelling van hen die mochten denken dat het met die proces sen-verbaal ernst zou worden, meenden wij deze opmerkingen te moeten maken. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, D. KNOL.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6