Plaatselijk Nieuws. De havenloodsen van New-York OMGEVINGNIEUWS Middenstands- vereeniging SKVÏII Di lilt seint meer ingelegd dan terug- LANGENDIJK LANGS DE STRAAT. Een ontmoeting op Engelenburg. Van duisternis tot licht. Het regent dat. het giet als wij er op uit gaan om nieuws te halen voor de krant ln de verte rommelt de donder en het weer lichten wordt hoe langer hoe erger. Het ziet er naar uit, dat er een flinke bui zal ko men. Onze weg voert naar Engelenburg; een mooie naam voor een plaats die deze naam allerminst verdient, vooral op winteravon den zooals deze. Het is er dan aardc-donker zoodat men geen hand voor oogen kan zien. Het is dan ook geen pretje om daar 's a- vonds heen te gaan en het kost moeite, nu het laatste huis van Engelenburg te vinden Ge weet misschien nog niet waar dit Engelenburg gelegen is.? Aan het Koordeinde van Oudkarspel wordt een „eiland" met dezen wijdschen naam betiteld. Daar wonen een paar vooraanstaan de personen uit de plaatselijke en Provin ciale Tuinbouworganisatie's. Vandaar dat ook reeds eenigen tijd geleden door een der raadsleden van Oudkarspel in de ge meenteraad een pleidooi werd gehouden om het duistere Engelenburg van een extra lan taarn te voorzien. Het was nacht, 't was midden in den nacht enz. Dit mocht echter geen resultaat opwer pen. De woningen der bestuursleden ble ven na Zonsondergang slechts bereikbaar voor een soort ontdekkingsreiziger. Was men soms bij licht gekomen en moest men dan na het vallen van de duisternis weer naar huis, dan wist het wel te gebeuren, dat de bewoners van Engelenburg hun be zoekers aan de hand uit hun hemel zonder licht moesten wegleiden Na deze eenigszins lange toelichting kan men zich dus de toestand ter plaatse in denken. Als wij de hoek vain het pad omgaan staren we in het donkere gat van het binnenste van Engelenburg, af en toe hel verlicht door een bliksemstraal, maar daar na natuurlijk weer nog donkerder door de verblinding der oogen. Van Engelen bemer ken wij niets. Ja toch wij zien iets bewe gen in de luwte van een schuur. Eerst den ken wij dat het een paar gewone burgers zijn, die voor de regen schuilen, maar na derbij gekomen zien wij dat wij ons hebben vergist. Daar staan waarlijk twee Engelen. De beschermengel van alle Oudkarspelaren en de Engel des Lichts zijn van hunne warme haardsteden weggetrokken en staan in dezen kouden donkeren avond om te onderzoeken of het wel degelijk zoo duister is, als wordt beweerd. Wij storen maar niet en loopen dadelijk door, zijn opgeslokt in het donker vóór zij feitelijk kunnen zien wie daar voorbijgaat. Als wij na een uurtje weer langs het don kere pad terug moeten is er van de Enge len niets meer te bekennen, doch wij vin den onzen weg, die nu verlicht wordt door een straal van de Hoop, dat toch eerlang van het Hoog Bestuur van deze gemeente aan den Beheerder van allo Licht aan den Langendijk de opdracht zal worden gegeven om do helsche duisternis van Engelenburg weg te bannen en dó buurt den mooien naam waardig te doen worden. Dit besluit zou hemelhoog worden gepre zen!! NOORDSCHARWOUDE. BEGIN VAN BRAND. Maandagavond heeft zich een begin van brand voorgedaan bij den heer J. Brouwer aan de Laanweg te Noordscharwoude. In een schuurtje naast de nieuwe woning van ge noemde tuinbouwer waren behalve de ge reedschappen voor het bedrijf ook de voor de wasch benoodigde spullen ondergebracht. Een nieuw vier-pits petroleumstel was door de vrouw des huizes aangestoen om water voor de wasch te warmen. Door nog niet opgehelderde oorzaak is in dit boetje brand ontstaan. Het liet zich in den aan vang nog al ernstig aanzien. Het vuur vond gretig voedsel in het tuinbouwersgeraed- schap en eenige stukken waschgocd, welke aanwezig waren. Spoedig waren een achttal buren bij de hand en gezamenlijk werd een aanval op het vuur ondernomen. Dit ging echter niet gemakkelijk, aangezien het vuur fel brandde. Met emmers water vermocht men het niet in bedwang te houden. Een der buurtgenooten had een flinke slang voor de waterleiding. Deze werd op do kraan aange slagen en hiermede de gevel van de dichtbij staande woning natgchoudcn, terwijl de overige mannen doorgingen emmers water in de brandende schuur te werpen. Eindelijk, is men er na veel moeite in ge slaagd, het vuur te smoren, niet dan nadat alle landbouwgereedschappen, welke in de schuur waren opgeborgen, een prooi der vlammen waren geworden. Ook waren verscheidene stukken wasch gocd verbrand. Van het stel was natuurlijk ook zoo goed als niets meer over. Als een wonder kun nog wel worden vermeld, dat een vol vat petroleum, dat ook in de schuur lag, intact bleef. Wanneer dit vat het had begeven, zou de ramp erger geweest zijn. Dan was er van de woning, waarvan nu al leen wat schade aan de waterborden was aangericht, niet veel overgebleven. Om nog maar niet te spreken van de gevolgen van een ontploffing van het petroleumvat. NOG EENS HET BESTUUR VAN DE L.G.C. EN DE BETAALMEESTER. Er komt al meer oppositie tegen de be slissing van het Bestuur der L.G.C. om een kascontrole toe te passen bij den betaal meester, wiens kas particulier is en geen gelden bevat, waarop de L.G.C. aanspraak heeft. In een zeer druk bezochte vergadering van de tuinbouwvereeniging te St. Pancras is de geste van genoemd bestuur in dezen uitvoerig besproken en bij deze besprekingen is geen enkel punt aangeroerd, dat kan die nen om de juiste gedragslijn van het Be stuur aan te toonen. Integendeel, met het besluit, om een kascontrole toe te passen, zijn uitgaven gemoeid, waarvoor het bestuur de machtiging van een algemeene vergade ring behoeft. De vergadering heeft ten slotte besloten met ruim 00 stemmen tegen 15 blanco om gene accountantsonderzoek toe te staan en met ruim 100 stemmen tegen 8 vastgesteld, dat een algemeene vergadering behoort te worden bijeengeroepen om deze zaak af te wikkelen en zoodoende te voor komen, dat een alleszins geschikte betaal meester op ongegronde redenen wordt ont slagen. Dat. kan een verkwikkelijke boel worden. We vernamen, dat ook in andere afdeelingen stemmen opgaan, om een ver gadering te beleggen. In ieder geval zal een vergadering wel eerst worden gehouden, voordat de algemeene vergadering der LGC plaats vindt. HEER-HU GOW AARD Geen haas maar een snoek. Toen de jager M. K. uit Alkmaar met zijn trouwe metgezel J. Gr. uit deze gomeente in het Noordeind aan het jagen was, brak, toen K. een der brocde kavelslooten wilde „nemen", de stok, met het gevolg dat de ja ger kopje onder ging. De jacht op wild werd voor het verdere van dien dag afgelast. Brand. Dinsdagmorgen ongeveer vier uur-brand de de arbeiderswoning, staande in het land nabij don Veenhuizer-Middenweg, tot den grond af. De bewoner H. K. met zijn gezin kon zich slechts met moeite redden. Wit-Gele Kruis. De heer 'Sutman-Meijer, burgemeester de zer gemeente, is benoemd tot secretaris van de provinciale afdeeling van het Wit-Gele Kruis. Witte Kruis. De moedercursus van het Witte Kruis, on der leiding van Zuster Leegwater, waarvoor zich 29 deelneemsters hadden opgegeven, zal voorloopig met 16 leerlingen worden doorge zet, daar naar men ons mededeelde, Zondag morgen van de kansels werd afgekondigd, dat ook de R.K. een dergelijke cursus zullen openstellen. HOOGWOUD De heer K. May, hoofd der o. 1. school te Aartswoud, is no. 1 geplaatst op de voor dracht te Haarlem. Alhier is een comité opgericht om gel den bijeen te zamelen om aan H. K. H. prin ses Juliana ter gelegenhoid van Haar huwe lijk een geschenk aan te bieden. Dit ge schenk zal een nationaal karakter moeten dragen en zal daarom afkomstig moeten zijn van de natie in haar geheel. Verschillende personen zijn uitgenoodigd om in dit comité ziitting te willen nemen. Van verschillende kanten wordt in den laatsten tijd geklaagd over gepleegde bal dadigheden. Bij een veehouder aan den Boe- lcclweg werden enkeke melkbussen uit de schuur gehaald en te water gegooid, een ver keersbord op den hoek van do Kerkelaan en Pade uit den grond getrokken en in de sloot geworpen, terwijl op de Langcreis een ge kapte boom in de ringvaart gedeponeerd werd. Alleen van dit laatste feit konden tot nog toe de daders worden opgespoord. WINKEL De navolgende dienstplichtigen van de lichting 1937 zijn opgeroepen om voor eer ste oefening te worden ingelijfd op de na volgende data: W. Zweep, 23 Maart 1937 te Amersfoort, 21e Rcg. Inf.: J. P. van Zoonen, 1 Juni 1937 te Utrecht, Comp. Intendance troepen; Joh. de Visser, 1 Juni 1937 te Haarlem, toeg. aan Remonte-depot Millin- gen. Bij de in de maand October gehouden inschrijving voor de lichting 1938 hebben zich totaal 13 jongelieden laten inschrijven, waarvan er 4 vrijstelling wegens broeder- dienst gevraagd hobben. DEN HELDER. Aanrijding. Maandagmiddag heeft op het kruispunt Boschstraat-Dorpsstraat een aanrijding plaats gevonden tusschen een vrachtauto en een motorbakficts. Behoudens eenige schade aan de bakfiets liep het ongeval goed af. Door Burgemeester en Wethouders is aan K. Leguit vergunning verleend tot het ver bouwen van een werkplaats. BARSINGERHORN Door B. en W. is aan de Arboiderszangver- eeniging „Morgenrood" te Kolhorn toestem ming verleend tot het houden eener verlo ting. x WIERINGEN AANBESTEDING Door den Directeur-Generaal der Zuider zeewerken te Den Haag zal op 9 December a.s. in het openbaar worden aanbesteed het onderhoud gedurende 1937 van de Kunst- vjerken in den afsluitdijk te Den Oever en Kornwerderzand met bijkomende werken. EEN SCHADEPOST. Vermoedelijk tengevolge van het hevige onweer dat Maandagavond boven Wierin- gen woedde is het paard van Gebr. B. aan den Gesterweg uit het land geraakt en ernstig verwond door om dat land staand puntdraad. Het jonge dier moest worden af gemaakt. EEN HAAS IN DE WERKHAVEN. Dinsdagmorgen bemerkte de arbeider R. die bezig was met puinlosson, een hans die in de werkhavcn zwom. Met weinig moei te wist hij het dier te vangen. Dit is sinds kort de twoéde haas die op een dergelijke manier in de haven wordt gevangen, Hoe of deze dieren hier verzeild rakon is tot nog toe een raadsel. VISCHAFSLAG DEN OEVER. 375 pond paling f 0.38—f 0.38K por pond 263 pond bot f 0.20—f 0.22 K per pond 1289 kg. spiering f 0.10—f 0.14 per kg. 2400 kg. wulken f 17.30f 14.10 per 100 kg. BERGEN PROVINCIAAL DUINTERREIN. Blijkens het jaarverslag van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf zijn voor het pro vinciaal duinterrein „Bergen" over het afge- loopen jaar afgegeven 954 dagkaarten, 37 maandkaurtcn, 3 jaarkaarten, terwijl 1 ge- zinskaart word verstrekt. Bovendien werden 87 kostelooze kaarten uitgereikt. In werkverruiming werd over het afgeloo- pen jaar ongeveer 1400 mandagen in het provinciale duin gewerkt. Van half Januari af werd afwisselend met 9 tot 11 arbeiders tot in de tweede helft van Mei doorgewerkt. In totaal werd een oppervlakte van ruim 6 H.A. beboscht, waarbij als nieuw bosch een oppervlakte van ruim 3 H.A. moet wor den gerekend, terwijl de overige 3 H.A. ver nieuwd, onderplant of ingeboet werden. Van het totale duingebied van 254 H.A. is thans ongeveer 50 H.A. beboscht. GEEN STEUNVERHOOGING. Het gemeentebestuur heeft van den Minis ter van Sociale Zaken bericht ontvangen, dat aan het verzoek om de gemeente Bergen De witste tanden, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL ten aanzien van het tarief van steunverlee- ning in de zesde klasse te rangschikken niet kan worden voldaan. De gemeente blijft dus voor de toepassing der steunregeling in de zevende klasse ge rangschikt. Een Sint Nicolaas-attractie. In het Noordhollandsch Koffiehuis van den heer J. Schenk werd gisteravond een buitengewone algemeene vergadering ge houden. Voorzitter, do heer M. C. Tuinman, opent, als oen dik Schager halfuur verstreken is, de vergadering en herinnert aan de vraag die in do vorige vergadering is gesteld, n.1. of een Sint Nicolaas-attractie zou worden gehouden. In die vergadering was de op komst te goring om toen reeds een beslis sing te nemen en daarom heeft het Bestuur besloten deze buitengewone algemecno ver gadering uit te schrijven. Spr. uit zijn te vredenheid over de belangstelling, die thans blijkt. De notulen worden door den 2cn secreta ris, den heer IC. Roggeveen, gelezen; ze worden onder dankzegging vastgesteld. Door den len Secretaris, den heer W. D. Niestadt, wordt mededeeling gedaan van do ingekomen stukken. Van het Gemeente bestuur kwam bericht dat gunstig is be schikt op hot verzoek om het tekort van de exploitatierekening van den Middenstands- woningbouw voor rekening der gemeente te nemen. Van het districts'bestuur Noordholland- Noord is een uitnoodiging ingekomen, de te houden vergadering op 17 November a.s. te bezoeken. Het is de secretaris, de heer Niestadt, die krachtig opwekt deze verga dering bij te wonen, daarbij wijzende op de moeite die is gedaan om de zetel van het district te Schagcn gevestigd te krijgen en de weinige belangstelling die tot nu toe door de Schager middenstanders is getoond. De Sint Nicolaas-attractie. Door den Voorzitter wordt vervolgens in geleid het voorstel van het Bestuur om een St. Nicolaasattractie te organiseeren. Spr. wijst daarbij op de attractie die in omlig gende plaatsen op touw worden gezet en op de noodzakelijkheid dat Schagen als een centrumplaats het koopen in Schagen ani meert. Door den heer Niestadt wordt toegelicht, welke attractie het Bestuur zich denkt. Het blijkt te zijn naar een Zeeuwsch Idéé, dat door een Warenhuis in Chicago werd be reid en dat daarna is omgewerkt. Het komt neer op het volgende: Door de win-, keiiers worden aan de koopers bonnetjes verstrekt en elk bonnetje vertegenwoordigt bijv. één punt. Voor het totaal aantal pun ten dat is verstrekt, worden na aftrek van de gemaakte kosten, cadeaux bij de midden standers gekocht, die cadeaux tentoonge steld in een bepaalde zaak en op een nader te bepalen dag worden deze cadeaux bij afslag verkocht. Niet voor geld, maar voor in bezit zijnde punten. Te Terneuzen heeft een dergelijke atrac- tie zeer groot succes gehad. Nog was een tweede attractie door den heer J. H. Schene uitgedacht, doch de heer Schene kan zich met het idéé van het Be stuur vereonigen. De Voorzitter deelt nog mede. dat de door het Bestuur gedachte attractie absoluut niet onder de loterijwet valt en dat „de Hanze" verklaard heeft aan deze attractie te zullen meedoen. Met nadruk wordt ge- DE VEELZIJDIGSTE ZEELIEDEN TER WERELD. Als de stormbal geheschcn is en huizenhooge golven zich met donde rend geraas over elkaar heen stor ten, dan wordt de navigatickunst van den zeeman eerst recht op de proef gesteld en vele schepen val len telkenmale ten offer aan de vernietigende machten van wind en golven. Ook de jongste stormen op onze kusten hebben dit bewezen. Maar niet alleen bij stormweer, komt het op zeemanschap aan. Ook bij het kalmste weer dreigen er, vooral bij het naderen van de kust, voortdurend moeilijkheden, ja zelfs gevaren. En dan is het de taak van den loods om het schip behouden en wel binnen te brengen. Over het werken van deze loodsen, die aan de menschheid zulke on schatbare diensten bewijzen, volgen hier eenige belangwekkende bijzon derheden. Dat een schip als de „Queen Mary", de „Normandië" of de „Bremcn" de haven van New York binnenloopt, zonder ook maar één enkel schrammetje te bekomen, schijnt voor de meeste passagiers zoozeer vanzelf te spreken, dat ze er zeÏÏs niet aan denken er ophef over te maken. Van den man, die naast den kapitein op de brug staat, neemt geen der passagiers, die gedurende den overtocht in alle hoeken en gaten van het schip hebben rondgeneusd en officieren en bemanning door hun nieuwsgierige vra gen tot wanhoop hebben gebracht, notitie... Inderdaad, de loods van de New Yorksche haven draagt niet meer zooals vroeger een gekleede jas en hoogen hoed, wanneer hij het schip betreedt... Ook op zee hcerscht „de eeuw van de machine", verzekeren de doorgewinterde zoeloodsen, die alle aan komende vaartuigen, van een oude „tramp"-boot af tot een modern 80.000 tons schip toe, van den Ambrose-vuurtoren af langs de Baai omlaag brengen en dan aan de Pier van de North River vastmeeron. Voorbij zijn de dagen, toen de loodsen over de zee uitzwermden en honderden mijlen langs storm, regen, vorst, sneeuw en ijs trotseerden om de schoenei's op te vangen. Dat waren de dagen, toen een zeil nog een zeil was. Toen kwam het aan op de scherpste oogen; en het loodsschip, dat zich het verst in zee waagde, ontving ge woonlijk opdracht den schoener mee te brengen. Want de wet schreef voor, dat aan den loods die het eerst arriveerde, de opdracht verstrekt werd. Tegenwoordig gaat dat anders, en de loodsen oefenen zender bepaalde eerzucht hun nuttig beroep uit, dat hun nochtans geen schatten opbrengt. De loods, die een groot schip geleidt, dient den bodem van zee en haven even goed te kennen als zijn zak. Alvorens hij door den staat wordt toegelaten, moet hij een zeer zwaar examen afleggen en aan- tnonen, dat hij alle ondiepten, kanalen, vuurtorens en hindernissen, grondig kent. Van Amhrose tot de Batterij moot hij met den zeebodem vertrouwd zijn, en voor ver rassingen mag hij niet komen te staan. Wie het zeeloodsenstation bezoekt, zal ver steld staan over de rust en kalmte, waar mede deze lieden te werk gaan, bescheiden en zonder ook maar eenige ophef te maken. Daar is bijv. Henrv M .Clarkc. sedert vele jaren hoofd van de Jersey-loodsen. Hij betreedt de Batterij, waar zich het loodsen- kwartier bevindt, alsof hij een wandclgan- getje in zijn tuin maakt. Toch heeft hij zooeven de geweldige „Queen Mary" in de haven gebracht, haar veilig aan de Pier gemeerd, en is toen zonder zelfs een zucht van verlichting te slaken onver stoorbaar langs de gangtrap weer aan land gegaan! Reeds meer dan 25 jaar brengt Clarke groote en kleine schepen binnen. „Welke soort schepen zijn het moeilijkst te behan delen?" vragen we. Hij haalt de schouders op en trekt even aan zijn sigaret, en dan antwoordt hij: „Dat is nooit té zeggen. Dik wijls zijn het de vuilste „tramps", waarvan de kompassen jaren lang niet gereinigd zijn. Of ze hebben een bijzondere lading. Dat brengt je uit den koers, want kom passen zijn nu eenmaal magnetisch, en ook de vracht kan ze beinvloeden." Soortgelijke ervaringen heeft de loods George Kissenborth, een andere veteraan. „De schepen, die er het lichtst uitzien", zegt, hij, „zijn vaak het moeilijkst te han- teeren. Kleine schepen zijn dikwijls eigen wijs en luisteren te veel naar wind en strooming. Nevel is de grootste vijand van den loods. Als er geen nevel was, ja dan was het al heel eenvoudig!" In de New Yorksche haven zijn thans 104 man. Daarvan behooren er 70 bij de New York en 34 bij de Jersey-groep. Wellicht zijn ze de veelzijdigs!e typen zeelieden van de gansche wereld, want ze doen hun dagelijksch werk zonder op grootte, tonnage of diepgang te letten. Soms zijn ze specia listen. en dan worden ze extra bezoldigd. Als de loods bij Amhrose de „Queen Mary" betreedt, brengt hij haar over een afstand van 23 mijlen naar de Pier.. Dat duurt 7 uren en wordt met 180 dollar betaald. De kosten worden naar den diepgang berekend en het binnenbrengen van een schip is duurder dan het wegbrengen. De „Queen Mary" en de „Normandië" zijn volgons de loodsen „langbecnige" booten, ze hebben een aanzienlijken diepgang, n.1. 11 tot 12 Meter. Wie tegenwoordig loods wil worden, moet eerst drie jaar als gewoon matroos naar zee. Dan wordt hij bootsman op een loods boot; roeit de jol naar het binnenkomende schip brengt of haalt den loods aan of van boord, wat tegenwoordig nog dikwijls het rrcvaarlijksle is. Doodelijke ongevallen treffen den loodsen nog slechts zelden. Het laatste geschiedde in Januari 1933. toen een loods en twee assistenten bij Long Branch in don Noorderstorm aan de kust van Jer sey om het leven kwamen. Dat gebeurde op een zeer donkeren nacht. Een ijzige stormwind woei den mannen, die zeven uur lang vertwijfeld voortroeiden, sneeuw en hagel in het gezicht, en tenslotte wierp een hooge golf de jol om. Een loods moet een leertijd van 12 jaar doorloopen, totdat hij alleen de brug van een schip mag betreden. Allerlei daarop volgende examens geven hem de bevoegd heid steeds grootere schepen te begeleiden. Indien hij zijn volle loodsbevoegdheid bezit, treedt hij toe tot de loodsenorganisatie, die zijn bezoldiging vaststelt, hem zijn opdrach ten geeft en sociale voorzieningen voor hem treft. Als hij 65 jaar is geworden, is hij pensioengerechtigd, en met 70 jaar moet hij in ieder geval den dienst verlaten. De meeste loodsen hereiken dien leeftijd wel, want ze komen uit zeevarende families, houden van hun werk en kennen slechts één vrees; den dag, waarop ze niet langer in weer en wind naar een schip mogen roeien, omdat de staat hen daarvoor te oud acht...j Verwachting: Krachtige tot matige weste lijke tot zuidwestelijke wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk kouder. Verdere vooruitzichten: Waarschijnlijk krimpende en toenemende wind. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 758. Het dunne pijltje geeft den vorigen. stand aan TEMPERATUUR: 6 gr. C. is 43 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddelt lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN ONTHARINGSCREME. Prijs groote tube 75 ct. TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN, wezen op de wenschelijkheid dat alle mid denstanders te Schagen meedoen en van verschillende kantenwordt gewezen op de noodzakelijkheid dat Schagen's midden stand met een attractie komt. Bij de zeer uitvoeriged iscussie die daar na volgt, wordt door een paar leden de vraag gesteld of de Sint Nicolaastijd nu wel het tijdstip is voor het organiseeren van een attractie. Deze leden meenen dat daarvoor beter geschikt is een periode waar in het publick niet zoo algemeen koopt als in St. Nic.-tijd. Andere leden meenen, dat waar omlig gende plaatsen attracties organiseeren, Scha gen niet mag achter blijven en alles moet worden gedaan om de koopeers zoowel van buiten als in Schagen hier te dpen koopen. Tenslotte wordt mot 29 tegen 2 stemmen en 1 stem blanco besloten tot het organi seeren van een Sint Nicolaas-attractie. Niet minder uitvoerig wordt vervolgens do door het Bestuur gedachte attractie be sproken en op het voor en tegen er van ge wezen, doch waar het steeds moeilijker valt, gezien de houding van het gezag, om andere attracties te houden, wordt het voorstel van het Bestuur aangenomen en zal het Be stuur nog nagaan of op een of andere wijze aan de bezwaren, die aan het idéé kleven, tegemoet kan worden gekomen. Besloten wordt, dat de door de winkeliers voor deze attractie te vcrleenen korting kosten bonnetjes zal bedragen 2K en voor de consumptiehandelaren IK De commissie zal bestaan uit de heeren C. D. Schmalz, J. II. Schene en K. Roggeven. Bij de rondvraag worden diverse inlichtin gen gevraagd en o.m. ook ter sprake ge bracht de aanslagen ingevolge de Waren wet. Darbij wordt gewezen op do wantoe standen die er t.a.v. de inschrijving in het Handelsregister bestaan en die voor het Districtsbestuur aanleiding zijn geweest zich met deze materie bezig te houden en over wogen zal worden proefprocessen uit te lok ken. Nog komt ter sprake of het wel gewenscht is dat tijdens de St. Nicolaas-attractie door middenstanders nevenattracties op touw worden gezet, en hoewel dit door sommigen ongewenscht wordt geacht, anderen oordee- len dat het met die neven-attracties niet zoo'n vaart zal loopen en het niet ge wenscht is den leden in dit opzicht te bin den. Door den heer A. M. Kossen wordt gewe zen op de pogingen die men in Den Haag doet, om voor de distributie van crisis artikelen de vergoeding voor den midden stand zoo goed als niemendal te doen zijn. Spr. acht het gewenscht dat de midden stand de distributie in handen houdt, maar dat er voor gewaakt wordt, dat de vergoe ding ongeveer niets is. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken zijn besproken, volgt sluiting der vergade ring, waarbij de Voorzitter den wensch uit spreekt dat de te houden St Nicolaas-at tractie in het belang van Schagen's Midden stand zal blijken te zijn. hollands noorderkwartier. Lzeing van Ir. Huisman. Wij vermelden even, dat de heer Ir. Huls man voor de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorder kwartier, op Woensdag 18 dezer in Hotel „De Beurs een lezing zal houden over: De positie van den Landbouw na de Devaluatie Daar dit onderwerp zeer actueel is, mee nen wij er goed aan te doen hierop de aan dacht van onze lezers te' vestigen. De toegang is vrij. rijkspostspaarbank. In den loop der maand October 1936, werd aan het postkantoor alhier op spaarbank- fS4nf?'e?d, ,2955(l-37' en terugbetaald Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 23. K.H.O.-AVOND. De K.R.O. Troubadours met Tholen en Van I.ier, komen in Schagen op Maandag 18 Januari 1937 in Theater Royal.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10