De actie der IJsselmeer- visschers OMGEVINGNIEUWS Nagekomen Sportberichten VOORLOOPIGE BESPREKINGEN OVER DE TOESLAGREGELING VOOR 1937. Naar ons van welingelichte zijde wordt medegedeeld, zijn door den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet in het begin de zer maand verschillende organisaties van IJsselmeervisschers uitgenoodigd ten kantore van den Rijksdienst te verschijnen,, teneinde voor den Directeur van den Rijksdienst te worden gehoord over de voor het jaar 1937 toe te passsen toeslag regeling. Bij deze samenkomst, die inmiddels heeft plaats gehad, bleken behalve de Voorzitter en de Secretaris van het Centraal Comité van Zuiderzeevisschers, de heeren Spit en Keuris, en de Voorzitter en Secretaris van den „Sint Petrus"-bond, de heeren Kwak man en Schilder, welke twee organisaties tezamen ongeveer een twintigtal Visscherij- vereenigingen omvatten, tevens nog aanwe zig te zijn de vertegenwoordigers van de twee tot op dit oogenblik nog niet aange sloten vereenigingen van Harderwijk en Marken. De eerste hiervan was vertegen woordigd door de heeren Klaassen en Fop pen, de laatste door de heeren Kes en Vis ser. Namens het Centraal Comité van Zuider zeevisschers en de „Sint Petrus"-bond wer den de eischen waaraan een goede toeslag regeling, naar het oordeel van deze beide samenwerkende organisaties behoort te voldoen, in overeenstemming met de be sluiten op de laatste, op 17 October ge houden algemeene vergadering genomen, in eerste instantie voorgedragen en toege licht door den heer Keuris, later mede aan gevuld door de heeren Spit, Kwakman en Schilder. Bedoelde eischen kunnen in het volgende worden samengevat: Voor regeling A (volwaardige visschers): een bedrijfstoeslag van 26 weken 100 pet., 2 maal 2 weken 75 pet. en 22 weken 50 pet., hetgeen neerkomt op 40 weken vollen toe slag. Voor regeling B. (visschers die om be paalde redenen als lichaamsgebreken, een voor de omgevormde visscherij minder ge schikt vaartuig of andere redenen, het be drijf niet volwaardig kunnen uitoefenen): een bedrijfstoeslag van 32 weken 100 pet., 2 maal 2 weken 75 pet. en 16 weken 50 pet. óf van 30 weken 100 pet., 2 maal 4 weken 75 pet. en 14 weken 50 pet. wat voor beide hier voor voorgestelde regelingen 43 volle weken toeslag zou beteekenen. Verder werd, waar bij de voor dit Jaar geldende regeling de kindertoeslag met de zelfde percentages werd verlaagd, verzocht, voor 1937 de hierdoor gederfde kindertoeslag in den vorm van een extra-uitkeering toch aan de betrokkenen te willen verstrekken. Bovendien werd, waar de prijs van vrij wel alle materialen voor 't visscherijbedrijf als gevolg van de devaluatie aanzienlijk is verhoogd (voor het overgroote deel wor den- deze materialen uit het buitenland be trokken), een verhooging van den norm der bedrijfstoeslag tot een percentage van 25 pet. bepleit. De thans geldende norm bedraagt f 12. Door de vertegenwoordigers van de vis scherij vereenigingen van Harderwijk en Marken werd een bedrijfstoeslag van 30 we ken 100 pet., 18 weken 75 pet. en 4 weken 50 pet. gevraagd, echter zonder daarbij te vermelden of zulks voor regeling A, dan wel voor regeling B, óf voor beide regelin gen werd bedoeld. Evenmin werd over extra uitkeering van gederfde kindertoeslag of van verhooging van den norm der bedrijfs toeslag gerept. Ofschoon de Directeur van den Rijksdienst zich voorloopig over norm en duur der toe- slagrcgcling voor 1937 nog niet bleek te kunnen uitlaten sprak deze toch als zijn meening uit. dat de vorm, waarin de voor stellen van het Centraal Comité en de St. Petrus-bond waren ingediend, hem een be teren grond voor deugdelijke bespreking schenen op te leveren, dan wanneer deze organisaties op 52 weken toeslag waren blijven staan en werd daaraan de erken ning toegevoegd, dat deze voorstellen op hem den indruk maakten weloverwogen te Zijn. Naast de over deze nieuwe regeling ge voerde besprekingen, werden door de ver tegenwoordigers van het Centraal Comité en de St. Petrus-bond in het bedoelde on derhoud, dat bijna twee en een half uur duurde, nog tal van andere onderwerpen aan de orde gesteld, zooals het* betrachten van meerdere soepelheid ten opzichte van diegenen, die onder artikel 13 (het steun- artikel) vallen, het. vrijstellen van de IJs selmeervisschers van de belasting op de benzine (waarmee de motoren worden ge stookt), terwijl ook speciaal de aandacht werd gevestigd op de jongere visschers, die, hoewel zoons van belanghebbenden, toch niet onder de Zuiderzeesteunwet vallen, daar zij pas na 1918 in het visscherijbedrijf zijn gekomen. Deze opneming in het bedrijf was bij deze jongeren meestal een gevolg van het feit dat de vader hun krachten in zijn bedrijf niet kon missen Ook de weer opnieuw in het leven te roe pen Contact-commissie maakte een onder werp van bespreking uit. Toen ten aan zien van deze Commissie door den heer Keuris het bezwaar werd aangevoerd dat hierbij hef Centraal Comité, hoewel veruit de grootste visscherii-organisatie van het IJsselmeer, was voorbïjgeloopen, werd door den Directeur van den Rijksdienst de belof te gedaan, dat, vóór de Contact-commissie zou worden bijeengeroepen, de agenda voor de bijeen te roepen vergaderingen steeds zóó vroeg zou worden verzonden (minstens veertien dagen te voren), dat bespreking dier agenda in een algemeene vergadering van het Centraal Comité mogelijk zou zijn, zoodat de? leden der Contact-commissie dus als het ware met een bepaald mandaat ter vergadering zouden kunnen verschijnen. Voorts zou de Contact-commissie slechts worden geplaatst voor die vraagstukken, welke practisch de visscherij of één harer vormen raken, dus meer speciaal voor vis- scherij-technische aangelegenheden, dus niet voor kwesties inzake steun of toeslag. Na deze toezegging meende het bestuur van het Centraal Comité niet langer op eigen vertegenwoordiging te moeten aan dringen. Mocht zulks later blijken noodig te zijn, dan houdt het zich het recht voor, te allen tijde op dit standpunt te kunnen terugkomen. WIERINGERWAARB Zondagavond hebben we weer eens het genoegen gehad om een paar uurtjes te luis teren naar den kinderzang, gedirigeerd door Meester van Ham In een geestige toespraak riep de heer Van Ham de zeer talrijken hartelijk welkom. Het deed hem veel ge noegen dat ondanks 't zeer ruwe weer zoo veel menschen tegenwoordig waren, zelfs uit de verste hoeken van de gemeente. Daaruit blijkt dat men belang stelt in het geen de kinderen met hun zang ten beste kunnen geven. U moet, aldus spr., geen „kunst" verwachten, doch de jongelui heb ben beloofd hun uiterste best te doen. We kunnen direct hieraan toevoegen, dat ze hun belofte goed zijn nagekomen. De onge veer 20 liedjes werden allemaal met een duidelijke uitspraak gezongen en met een verdiend handgeklap beloond. Bijzonder aardig vonden we „de Kleine Muzikant", waarbij een solo met een lief stemmetje; de vier kleine debutantjes, Het Angeles en Met de Spoortrein. Verder hoorden we verscheidene bekende liedjes van Jacob Hamel. De jongelui kunnen niet alleeft aardig zingen, doch om een tooneelstuk op te voe ren, is voor hen ook- heelemaal geen be zwaar. Na de pauze werd met succes opgevoerd het uit drie bedrijven bestaande stuk, geti teld „Wondersteen". Het liep vlot van sta pel. De toovenaar, de veldwachter, de spre kende steen, de Burgemeester, Boer Jan en zijn knecht, om maar enkelen te noemen, gaven aardig spel te zien. Er is den gehee- len avond met onverdeelde aandacht ge luisterd. Mej. M. Bakker heeft wederom op verdienstelijke wijze als accompagniste ge fungeerd. Uit dankbaarheid werd haar door de kinderen een sierkannetje aangeboden, terwijl ze voor Meester een mooie schilderij hadden gekocht. Zooals de heer Van Ham. in zijn dankwoord zeide, dat dit voor zijn zweeten was, kunnen we direct toegeven, want om de 37 kinderen zoo te dresseeren, dat ze ons een geheele avond prettig kun nen bezig houden, is een massa werk aan vooraf gegaan. Trouwens zijn moeite is beloond, een volle zaal en een aandachtig dankbaar gehoor. Meerdere kinderen, die liefhebberij heb ben, kunnen zich aansluiten. Ze worden dankbaar aangenomen. Tenslotte kunnen we hieraan nog toevoe gen, dat de zaal van den heer R. Breed door de nieuwe gordijnen en de vervanging van het scherm door een paar mooie gordij nen, al een geheel ander aanzien heeft ge kregen. Het openingsbal, dat door deze uit voering niet kon doorgaan, zal nu a.s. Zondag worden gehouden. Zie advertentie in dit blad. Zondagmorgen na de godsdienstoefening had alhier een verkiezing plaats voor 4 leden van het Kiescollege, waaronder 1 vacature, ontstaan doordat de heer H. Sijbrands was gekozen als diaken. Herkozen werden de heeren C. Haringhui zen, C. Bakker Gz. en J. Speets, terwijl voor de vacature gekozen werd mevr. Samplonius. ANNA PAULOWNA Ouderavond School IIL De ouderavond, gehouden in School III (Oostpolder) werd geopend door den heer Zaadnoordijk, tijdelijk hoofd dezer school, die met veel genoegen constateerde, dat vele ouders aanwezig waren. Spr. vestigde in z'n openingswoord nog eens de aandacht op het nut van de ouderavonden, die im mers veel bij kunnen dragen tot een goede samenwerking tusschen school en huis. Vervolgens memoreerde de heer Zaad noordijk de personeelswijzigingen aan de school van den laatsten tijd, die het eigen aardig resultaat gaven, dat er thans alleen tijdelijke leerkrachten werkzaam zijn. De notulen van den heer J. den Das werden onder dankzegging goedgekeurd, waarna de voorz. bij het punt mededeelin- gen wees op de belangrijkheid van de tand- verzorging op school en de enkele ouders die zich nog afzijdig hielden opwekte hun kinderen daar ook van te laten profiteeren. Spr., de jongste geschiedenis van de school nagaand, betoogde dat. het gemeentebestuur in het belang van het onderwijs heeft ge handeld met de benoeming van hoofd en onderwijzeres wat aan te houden. Na eeni- ge gedachtenwisseling sprak de heer*G. v. Balen Blanken waardeerende woorden tot het tijdelijk personeel. De pauze werd op de gebruikelijke wijze besteed en het tweede deel van den avond aangevangen met de bespreking van het St. Nic.-feest. Den heer Meuleveld werd dank gebracht voor z'n financieel beheer en men besloot het feest op 3 Dec. te vie ren. Als de financiën het toelaten, zal er ook-weer een film komen. Bij de rondvraag kwam nog de kwestie derde leerkracht ter sprake. Men zal pro- beeren ook voor het volgend jaar weer de daarvoor benoodigde gelden bijeen te krij gen. Het was intusschen vrij laat geworden, zoodat de heer Zaadnoordijk, dank zeggen de voor de betoonde belangstelling, hierna tot sluiting overging. Bergen 1 7 5 0 2 30-11 10 O.S.V. 3 6 4 1 1 21—15 9 Z.F.C. 4 5 4 0 1 22—11 8 ZVV 3 7 3 0 4 23-28 6 Alc. Victr. 4 5 2 1 2 16—18 5 Beemster 1 5 2 1 2 16—23 5 W.F.C. 4 5 1 1 3 13-20 3 C.S.V. 1 6 1 1 4 14—18 3 Vrone 1 6 1 1 4 20-31 3 N.H.V.B. DE VERRICHTINGEN IN IA. Bergen neemt de kop, al Is het dan omdat zl] meer wedstrijden heeft gespeeld. Het is alweer 3 weken geleden, dat we voor het laatst uw aandacht vroegen voor bovengenoemde afdeeling. Wat is er onder- tusschen geschied? Niet zoo heel veel. 1 Nov. dan dwong Alcm. Victrix 4 O.S.V. 3 tot een gelijk spel in het Sportpark te Alk maar. Zijn we goed ingelicht, dan is dit een rumoerige wedstrijd geweest, waarbij toe schouwers uit Bergen de kachel hebben aan gemaakt. Van Alcmaria 4 was het intus schen een goede prestatie. Trouwens een week tevoren hadden de withemden het de leiders Z.F.C. 4 zoo moeilijk gemaakt, dat de Zaankanters met de rust een 1—0 achter stand hadden. In verband met het natte weer en het vette veld werd toen besloten de wedstrijd maar te staken, waartegen de Z.F.C.'ers vermoedelijk wel geen groote be zwaren zullen hebben gehad; hier had een verrassende uitslag kunnen worden verkre gen, waarvoor we nu werden gespaard. Zondag 8 November bond O.S.V. 3 den strijd wederom aan, nu op eigen terrein te gen Vrone en zooals algemeen werd ver wacht, slaagde Vrone er niet in de Oostza- ners te bedreigen: met 36 ging zij ten on der. Het was nu wel gebleken dat ook O.S.V. 3 een serieus candidaat voor den kampioens titel kon worden beschouwd en gezien haar geringe puntenverschil met de andere kemp hanen Z.F.C. 4 en Bergen werden de resul taten van Zondag jl. met spanning tege moet gezien. MEDEDEELINGEN VAN DEN PLANTEN- ZIEKTENKUNDIGEN DIENST. AN DIJVIE ZIEKTEN. Er zal wel nauwelijks een gewas te noe men zijn ,dat door verschillende oorzaken zoo in de cultuur is toegenomen als de andere, veelgeteelde gewassen dan alleen wisselingsobject goed te pas. Het is een ge was, dat geen verwantschap bezit met onze andijvie. Nu komt andijvie ons als vrucht met het witlof. Door de toename van de andijviecultuur nemen echter ook de kansen op ziekten toe. Dat kunnen wij trouwens nu reeds consta- teeren. Verleden jaar kwam veel andijvie- roest voor, die echter ook in witlof leven kan. Men rekene er daarom ook op, deze twee gewassen niet achter elkander te telen. De roest is een ziekte, die nauwelijks be schrijving behoeft. De interessante groep die deze zwammen vormen kenmerkt zich door het voorkomen op de bladeren der aan getaste planten van duidelijk zichtbare spo- renboopjes. Peper wordt het verschijnsel bij andijvie wel genoemd. Als met peper besto ven zien dè aangetaste bladeren er dus uit. Het leven der roestzwammen is te ingewik keld om er hier dieper op in te gaan. De kans, dat de grond door een ziek gewas be smet zal worden voor een volgend jaar is in iéder geval aanwezig. Zaadontsmetting helpt niet en een directe bestrijding zou kunnen bestaan in het spuiten met Bor- deauxsche pap. Men kan echter bezwaar lijk een gewas als andijvie met een derge lijk middel gaan bespuiten tenzij de plan ten nog heel jong zouden zijn. In het heele jonge stadium zijn de planten echter veelal niet ziek. Blijft dus vruchtwis seling over. Dit jaar is weer een andere ziekte opge treden, ook geen nieuwe, maar wel een, die niet heelemaal alledaagsch is n.1. Marssonia Deze ziekte, waarvoor geen Nederlandsche naam bekend is, zou men kunnen vergelij ken met de hagelschotziekte, een ziekte, die wel bij andere gewassen voorkomt. In de bladeren treden in het begin zeer vele on regelmatig gevormde blaadjes op. Deze gaatjes vloien tenslotte ineen en vormen een groot gat. Tegelijkertijd gaat het blad rotten. Eerst het bladmoes en later ook de hoofdnerven. Is het weer vochtig en niet te koud dan gaat het heele geval in rotting over. Evenals roest is ook deze ziekte zeer besmettelijk. De sporen waaien over het veld en alles wordt tenslotte ziek. Oogsten doet men niet als de ziekte niet te laat optreedt. Een soort overblijvende sporen wordt op het doode blad gevormd zoodat de grond zeker voor een volgend jaar be smet is. Gelukkig echter zijn de weersom standigheden bij het optreden van zwam men van zooveel beteekenis, dat men, hoe wel de grond of de omgeving besmet kan zijn, toch nog niet altijd zeker is van het optreden van een ziekte. Het zou echter roe keloos zijn al te veel op zijn geluk te ver trouwen en dus zette men ook op dei-gelij ke plaatsen weer geen andijvie. Wie veel last heeft van deze ziekte zou ook nog zaad- ontsmetting kunnen probeeren. Veel is daarover echter nog niet bekend. Ten slotte wijzen wij erop, dat de bekende wortelaaltjes, die aan zoo goed als alle land- en tuinbouwgewassen voorkomen kun nen, ook andijvie en witlof kunnen aan tasten. Dit is een niet onbelangrijke ziekte ook al omdat deze wortelaaltjes niet zoo sterk gebonden zijn aan een enkele plant.en- familie, als b.v. de roestzwammen. De wor telaaltjes zijn te vinden in kleine knolletjes, die aan de wortels voorkomen. Het boven- grondsche deel der planten lijdt een kwij nend bestaan en weigert tenslotte op derge lijke gronden te groeien. Uit deze korte opsomming moge blijken, dat, wil men tenminste andijvie kunnen blijven telen, wel degelijk aandacht ge schonken moet worden aan de ziekten en aan de vruchtwisseling, die tenslotte onze grootste bondgenoot is in de bestrijding van plantenziekten. De ambtenaar bij den Plantenziekten- kundigen dienst. Van Herwijnen, Sint Pancras. OSV 3 deed wederom goed werk, want zij won op eigen terrein met 4—3 van C.S.V. 1. Wel is waar geen royale overwin ning, de punten zijn echter binnen. Toch lijkt ons het verweer van de Castricummers van dusdanigen aard, dat we zeker niet mis zullen zijn, wanneer we deze nederlaag het begin van een herstel noemen. C.S.V. beschikt toch over te goede krachten om in de onderste regionen te blijven verkeeren. Bergen trok weer geducht van leer en sloeg W.F.C. 4 gedecideerd (50). De Ber- genaren weten blijkbaar nu, dat ze op hun hoede moeten zijn en het behalen van een kampioenschap geen peuleschilletje is. Een verrassing was de 53 overwinning van Beemster op Z.V.V. 3 en dat nog wel in een uitwedstrijd. Ook met Spaarman c.s. dient men rekening te houden, dat blijkt nu wel duidelijk. Jammer genoeg werd het veld voor de ont moeting Alcmaria 4Vrone 1 afgekeurd; hierdoor wordt de geregelde afwikkeling van het programma ten zeerste belemmerd. Wanneer we nu de stand opmaken, dan komen we tot het volgende: NEK-AAN-NEK-RACE IN 2E. Schagen II in buitengewone con ditie. Maar ook de Sporters ge ven het nog lang niet op. Nu onze plaatselijke jongens het zoo bui tengewoon goed doen, zullen we onze lezers geregeld op de hoogte houden van de ver richtingen in 2E. Schagen speelde Zondag een wedstrijd te gen het sterke Oudendijk, wat niet weg nam, dat De Vries en zijn mannen met niet minder dan 7—1 zegevierden. Tegen de geraffineerde Schagen-aanvallen stond de toch lang niet zwakke O.-achterhoede machteloos en toen het eindsignaal klonk, hadden de geel-zwarte leeuwen 7 gaten in' het Oudendijk-doel geboord. Onder de be kwame leiding van onzen gids werd weer snel naar huis getoerd. Het is toch fijn, als je iemand hebt die den weg weet! Ondertusschen gaven de Sporters geen krimp en zij sloegen te Hoorn Hollandia met 4—2 in een wedstrijd, waarin de over winning nimmer in gevaar is geweest. De ruststand was 1—3, waarna beide partijen nog éénmaal scoorden. O.K.B. zakt leelijk af: nu werd te Sijbe- karspel met 30 verloren. En dan nog wel te bedenken, dat het de Obdammers waren, die onze reserves een nederlaag wisten toe te brengen. Het is een spannende wedstrijd geworden. West Frisia 4 verliet de laatste plaats door te Broekerhaven met 4—3 over Strand vogels 2 te zegevieren. Hier waren bepaald de zwakke zusjes aan het werk. De stand, ziet er als volgt uit: Schagen 2 Sporters 1 Hollandia 4 Oudendijk 1 O.K.B. 1 Sijbekarspel Hem 1 W.-Frisia 4 Strandvogels 2 Zooals men zi ren zeer goed. 7 6 0 1 12 29—13 6 5 0 1 10 26—10 6 2 .3 1 7 15-14 4 1 2 1 4 11—14 7 3 0 4 6 17—17 6 2 1 3 5 11—17 5 2 0 3 4 10—13 4 1 0 3 2 8—18 7 0 2 5 2 12—22 staan de Schagen papie- NIEUWE NIEDORP NIEUWE NIEDORP III—SCHAGEN III 5-3 De eerste overwinning voor N.Niedorp III De wedstrijd Andijk II N. Niedorp II kon wegens terreinafkeuring geen doorgang vinden. Aller aandacht concentreerde zich hierdoor op de match N. Niedorp III Schagen III. Het in flinke getale opgeko men publiek zal van zijn gang naar het yoetbalterrein géén spijt hebben gehad. Er is door allen volop genoten in deze sensa- tierijke wedstrijd, van begin tot einde heb ben zoowel de Schager jongens (en man nen) als die van N. Niedorp hard gewerkt en hun uiterste best gedaan om voor hun club de overwinning te bevechten. Dat uit eindelijk N. Niedorp de zege wist te behalen danken zij niet alleen aan de goede samen werking onderling doch ook aan het feit dat zij in de rechtsbinnen de Bakker een uitstekend schutter hadden. Deze zelfde de Bakker toch wist de Schager doelman niet minder dan vier maal het nakijken te ge ven, waarbij enkele heel fraaie goals wa ren. Al spoedig heeft N. N. III de leiding genomen door toedoen van de Bakker. N. Niedorp is enorm in het offensief zit steeds weer voor Schagens doel. Het is weer de Bakker die er 2-0 van maakt uit een snelle aanval. Onder de bezielende leiding van aanvoerder Breebaart (de hoeveelste wed strijd was dat Siem?) komen de Schager menschen verwoed opzetten al spoedig heeft deze stormloop succes en de als doel man lang niet onverdienstelijk debuteerende Cees Rootjes wordt voor de eerste maal in zijn loopbaan gepasseerd 2-1. Na de hervat ting weet Schagen eerst nog gelijk te ma ken 2-2. Maar hierna is vrijwel steeds N. Niedorp, goed gesteund door een geweldig eenthausiast aanvurend publiek in de aan val geweest. De wedstrijd had nu haar hoog tepunt bereikt, nu zat de spanning er eerst recht in. Dat ondanks dit alles de strijd uiterst fair en sportief bleef (de scheids rechter had een zeer gemakkelijke taak) stemt tot groote vreugde. Daar kunnen de groote broers van beide clubs een voor beeld aan nemen! De Bakker had er voor gezorgd dat N. N. voor de derde maal de leiding had 3-2. De Schager halflinie waar Arie Willemse als linkshalf fungeerde, we betwijfelen het Arie of je er wel in zult slagen zulke groote triomfen op het groene tapijt te bekleden, als je in je glorietijd op het stalen ros hebt vergaard! Die halflinie dan wist het spel voor eenigen tijd naar de ander kant te verplaatsen, waaruit ten slotte de gelijkmaker onhoudbaard voor Rootjes werd gemaakt 3-3. Enorm laat het publiek zich dan hooren, uit de tribune stijgt een soort oorlogsgehuil, bijwijlen ge brul op, dat de jongens binnen de lijnen tot het uiterste doet opzwepen. Als gold het de beslissing in een kampioenschap zoo wordt het doelpunt' dat Jaap Langedijk via de paal in het net knolt door het publiek toegejuicht. Nu is N.N. niet meer te houden met. een schitterend schot weet de Bakker de Niedorper zege veilig te stellen en er 5-3 vante maken Wat Schagen ook nog pro beert de Niedorper achterhoede Merrelaar en Van Ham, goed gesteund door een prach tig werkende halflinie Winkel, Leegwater en Mat Rootjes laten zich niet meer pas- seeren. Als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit heeft N. Niedorp een zwaar bevochten overwinning weten te behalen, juichend en springend wordt de zege door het publiek begroet. Nu het eerste schaap over de dam is hopen we dat N. Niedorp III zich na haar zwak begin zal weten te herstellen, doe je best jongens! W ARMENHUIZEN. V.I.O.S. wint met gemak van Z.A.P. 51. Dat deze wedstrijd niet een van de mooi ste zou zijn, was wel in te denken. Een club speelt toch het spel wat de tegenclub geeft. Zoo ook is het Zondag gegaan. Het spel van VIOS was niet van dien aard, als dat van verleden Zondag in 't Zand tegen Geel Zwart. Zoo zag men voor de rust een paar leelijke missers van onze voorhoede. Aan den ande ren kant werd een corner tegen V:I:0:S: zeer slecht genomen en leverde geen bezwaar voor V:I:0:S: op. De achterhoede van Z.A.P., behalve één der backs, was niet van dat ka liber, dat men er huizen op kon bouwen. Vooral de keeper was zeer los in het vangen van den bal, en wanneer de voorhoede er meer opgezeten had, had zij door het mis sen van den keeper van Z.A.P. zeker nog een paar keer gescoord. De voorhoede van V.I.O.S. nam trouwens ook een corner tegen Z.A.P. lang niet goed en kwam de bal ach ter het doel. De strijd werd maar steeds voor het doel van Z.A.P. gespeeld en steeds mis te onze voorhoede het goede schot. Een vlugge aanval van Z.A.P. op V.I.O.S. werd onschadelijk gemaakt, door een schot in het zijnet. Een gevaarlijk moment voor V.I.O.S. was dit zeker. Na een half uur spelen wist onze binnenspeler C. Schipper onverwachts een zuiver schot te lossen, hetgeen een doel punt werd. 10. Kort daarna aangespoord door dit voor beeld, kwam onze spil aan de beurt. Met een keihard schot van G. Molenaar werd de keeper van Z.A.P. voor de tweede maal ge passeerd. 20. Na de rust stond het spelpeil niet veel hoo- ger dan voor de rust. Geregeld waren wij ge tuige van missers, die wanneer V.I.O.S. te gen een zwaardere club gespeeld had, zeker lang zoo talrijk niet geweest waren. Dit neemt niet weg, dat onze voorhoede ook na de rust een paar mooie doelpunten gemaakt heeft. Uit een keurige voorzet van den vleu gelspeler H. de Groot, wist C. Schipper den stand te brengen op 3—0. De laatste twee doelpunten voor V..IO.S. zijn gekomen, door dat W. Zoon de keeper van Z.A.P. tweemaal het nakijken gaf. Deze doelpunten waren ook zeer verdienstelijk. V..IO.S. blijft echter in den aanval en zoo zien wij wederom, dat een corner tegen Z.A.P. weder zeer slecht geno men werd. Waarom dit toch niet beter? Een aanval van Z.A.P. aanvankelijk nie^ zoo gevaarlijk wordt toch voor V.I.O.S. nood lottig. Een te gemakkelijk opvatten van onze achterhoede brengt de bal voor het doel van V.I.O.S. waarna een vrijstaande speler van Z.A.P. de bal gemakkelijk kon inschieten. Dit doelpuntje tegen V.I.O.S. is niet van zoo ernstige aard, omdat er genoeg tegen doelpunten zijn. Achterhoede bedenk echter dat het lang niet altijd zoo kan gaan. Weest echter in de volgende wedstrij den steeds en ten ale tijde op je hoede en zorgt, dat de. voorhoede van de tegenpartij niet gevaarlijk kan worden. Want dit is zeer noodzakelijk. De stand van de compe titie is thans zoo. dat W.S.V. met twee pun ten boven V.I.O.S. staat. A.F.C. heeft j.1. Zondag met 3-1 van de Wormer verloren. Geel zwart en A.F.C. zijn thans definitief van het Kampioenschap uitgesloten W.S.V. heeft thans een mooie kans om het kampi oenschap te behalen. Voor V.I.O.S. bestaat ook de kans dit te behalen, maar dan is ook beslist noodzakelijk, dat V.I.O.S. geen enkele wedstrijd meer verliest. Een gelijk spel van V.Ï.Ó.S. is voor ons noodlottig. Roode duivels van Warmenhuizen, de eind strijd van deze competitie zal ongemeen zwaar en scherp zijn. Zoowel aan V.I.O.S. als aan W.S.V. is alles gelegen alle vol gende wedstrijden te winnen. Als al onze jongens hun uiterste best en hunne volle capaciteiten ten beste geven, zal naar wij vermoeden het zoo afkomen, dat voor de wedstrijd V.I.O.S.-W.S.V. de Wormer met twee punten boven V.I.O.S. staat. Als V.I. O.S. dan de wedstrijd V.I.O.S.-W.S.V. weet te winnen, zullen beide clubs gelijk staan. Ja als het maar eenmaal zoo ver is. Daar is heel wat voor te doen. Op de eerste plaats Geel zwart en A.F.C. nog eens te verslaan. Dat zal werkelijk ook geen zacht kostje zijn. Maar het is mogelijk en daarom moet het ook. Een tenslotte de zeer en uiterst., zware thuis wedstrijd tegen W.S.V. Echter jongens niet wanhopen. Gezien de cijfers in de Wormer, zijn wij van meening, dat die wedstrijd evengoed door V.I.O.S. gewon nen kan worden. Een zeer moeilijke taak wacht jullie thans. Doch schaart aan een, en zorgt steeds voor alle wedstrijden uiterst fit te zijn, en dan- zien wij de toekomst hoopvol tegemoet. Onze strijdleuze zal zijn: „V.I.O.S. over wint" Zondag j.1. ging VIOS II naar Zeevogels op bezoek in Egmond a. d. Hoef. Na 10 min. spelen werd midvoor Reinders door een der backs gevloerd en kreeg VIOS een vrije schop op de rand van het strafschopgebied. De midvoor schoot deze vrije trap onhoud baar in. Zeevogels liet het er echter niet bij zitten en maakte spoedig gelijk. Even voor de rust wist Z. de leiding te nemen. Na de thee had VIOS voor den wind en was het spel volkomen meester. Zeevogels verdedig den echter zeer sterk, zoodat VIOS geen gelegenheid kreeg, doelpunten te maken. Met een schermutseling voor het Z.-doel sloeg de Z.back hands en kreeg VIOS een penalty te nemen. Ook deze werd door Reinders onhoudbaar ingoknald. Zeevogels had na de rust veel geluk, tot tweemaal toe belandde de bal met open doel tegen de lat Een kleine overwinning van VIOS had de verhouding beter weergegeven. VIOS b won van AFC b met 43. De uitslag van de wedstrijd Geel Zwart a —VIOS a luidt 1—5.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7