VROUW, r/AODL ONZE GOEDKÖOPE PATRONEN. GEBREIDE GESCHENKEN, WAARVAN PATROON VERKRIJGBAAR IS. Wij geven hierbij plaats aan een buiten gewoon aardig poppenuitzet, welke men kan breien voor St. Nicolaas. Verder nog een paar babyschoentjes, die ook zal zeer geschikt zijn voor een cadeautje. POPPEN UITZET. B 28. Welke moeder, grootmoeder of tante wil hare dochter, kleinkind of nicht niet gaarne gelukkig zien met een gebreid poppenuit zet? Alle deelen zijn gemakkelijk en vlug te maken en het resultaat is bijzonder dankbaar. Men kan het in wit en lichtblauw of in andere kleurencombinatie breien, desge- wenscht donker wol voor het jasje en licht voor de jumper. In ieder geval is spoedige bestelling gewenscht. Een breipatroon, welke bestaat uit een uitvoerige beschrijving, welke het breien uiterst gemakkelijk maakt, is van den geheelen uitzet verkrijgbaar a 0.30 bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, giro 203203. BABY SCHOENTJES. B 27. Ben. materiaal: drie bolletjes angorawol; 1.80 M. lint; een paar naalden, korte met punten. Grootte voor babies van i/21 3aar- Volledige beschrijving voor het "vervaar digen dezer schoentjes 0.25. RUSLAND. Schoonheidssalons van staatswege. Na de revolutie in Rusland zijn de oud- Russische lange baarden als offer van den kappersschaar gevallen en de baardelooze mannen mode heeft duizende nieuwe kap perswinkels noodig gemaakt. De vrouw is echter steeds stiefmoederlijk bedeeld ge bleven in dit land, wat de cosmetische verzorging betreft en slechts in de groot ste steden trof men „schoonheidsinstituten" aan. Zelfs Moskou met een bevolking van vier millioen menschen, heeft in totaal tien van deze salons. Hierin komt thans veran dering en een staatscommissie onder leiding van Paulino Schemtschuschina, de echtge- noote van Molotow, is kort geleden naar Europa en Amerika gereisd, om zich van de moderne eischen der schoonheidsverzorging op de hoogte te stellen. Noch vóór het einde van dit jaar zal een nationaal insti tuut voor lichaamsverzorging worden ge vestigd, dat zijn beginselen onder de Rus sische vrouwen meerdere bekendheid zal doen geven, terwijl er ln alle deelen van Rusland schoonheidssalons worden opge richt. Men zal grootendeels de Amerikaan- sche methode volgen, doch tevens zal ge bruik gemaakt worden van Engelsche, Fransche en Duitsche machines, om de cos metische artikelen en instrumenten te fa- briceerén. Op het oogenblik is de quali- teit der Russische gezichtslotions, huid crèmes, lippenstiften en poeders nog niet te vergelijken met de buitenlandsche pro ducten, doch de parfumtrust Tegestroi bouwt een reusachtige fabriek en zal trachten met de parfums en cosmetica in enkele jaren de Fransche producten niet alleen te evenaren, doch tevens concurren tie aandoen. WINTERMANTELS EN ENSEMBLES. De coupe van mantels en ensembles is over 't algemeenniet zoozeer aan mode onderhevig als die van japonnen. Enke le veranderingen zijn toch wel op te merken en wel in de eerste plaats, dat de mantels overwegend veel hoog gesloten gedragen wor den. De ballonvormige mouwen, vallen al aan stonds op, terwijl de sil houetten overigens een afkleedende lijn te zien geeft. Ensembles en mantelcostumes spelen groote rol, hetzij men aan de sportieve korte mantels de voorkeur geeft dan wel aan de meer gekleede drie kwart lange modellen. Kleine, slanke figuren sullen hare keus bepa len op de korte aanslui tende modellen, terwijl gezette zoowel als lange dames de driekwart lange modellen met meer succes zullen dra gen. Fijn laken behoort tot de nieuwste weefsels doch ook Engelsche stof fen, tweed noppé, e.a. behooren tot de veel verwerkte materialen. Costumes worden van havana, chocolade bruin, roestrood, koperkleur, olijfgroen en donkerblauw gedragen. Bont wordt, behalve op lange mantels slechts zeer bescheiden aange bracht, b.v. aan kraag en manchetten, ter wijl bontstoffen eveneens veel verwerkt worden. Vele dezer imitaties zijn dan ook bijzonder mooi en benaderen de echte bontsoorten. Links is een mantel van zwart wollen stof, die nauw aansluit en een opgestikt middenstuk heeft. Breede kraag en revers van lamsvel. Het sportieve costume in het midden is van diagonaal geweve- stof, die in verschillende richtingen verwerkt is, terwijl de niet groote, opstaande kraag van seal is. De laatste afbeelding geeft een ensemble weer van donker groene wollen stof met astrakan kraag en manchetten. DUIZEND EN EEN WENKEN VOOR DE HUISHOUDING. Wenken voor de huishouding heeft men nooit genoeg. Altijd is er wat, dat men niet weet en dan is het buitengewoon ge makkelijk in een boek te kunnen naslaan, wat in zoo'n geval moet gebeuren. Zoo'n boekje is „De Huishouding in Crisis tijd", dat naast tal van andere belangrijke dingen, ook duizend en een wenken bevat, die lederen dag te pas kunnen komen. U behoeft slechts even den bladwijzer na te gaan en ziet aanstonds welk hoofdstuk men voor een bepaald geval moet raad plegen. Dit is van onschatbare waarde voor iedereen. Vraag daarom „De Huishouding in Crisistijd", onze extra-premie, vandaag nog aan door te schrijven aan Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van 20 cents aan postzegels of door gireeren van twintigcents op post rekening 203203 van Het Practisch Mode blad, Den Haag. ELEGANTE MANTELS. De toepassing van bont op de gekleede lange en drie kwart mantels wijkt geheel af van die van vorige winters en er is ook hier versobering waar te nemen. Het eerste model, dat van soepel zwart laken is, heeft een garneering van zeer smalle nervu- res en aansluitende kraag en afwerking van het rechtervoorpand van seal. Nieuw is het opge knipte stuk midden voor. Het complet er naast is gedacht van groen wol len materiaal met af werking van reepen Breitschwanz, die aan de onderkant, mouwen en hals zijn aangebracht. Aansluitende mantel met ceintuur. NIEUWE HOEDEN. De modellen der hoeden hebben zich wellicht nog nimmer zoo vaak gewijzigd als de laatste jaren het geval is geweest. Men had met alle mogelijkheden rekening gehouden en de modellen passen zich aan hooge kragen, zoowel als aan kraaglooze mantels aan. Vele hoeden worden diep over den garneering van wit. Vérder hangt het van de mantel af, welke kleur gekozen zal worden om een passend geheel te vormen. Als materiaal wordt vrijwel altijd vilt gebruikt voor de eenvoudige sportieve modellen, zijden vilt, fluweel e.d. materi alen voor gekleede hoeden. BUON APPETITSl Een en ander uit de Italiaan- sche keuken. In alle groote steden in het buitenland, doch ook in ons land, treft men Italiaan- sche restaurants aan, waar de nationale gerechten opgedischt worden.. Niet alleen de Italianen, die in het buitenland wonen, weten de keuken van hun land op prijs te stellen, doch ook vele anderen. In Parijs en Londen heeft men zelfs verscheidene van deze restaurants, die vele stamgasten tellen, alhoewel het overgroote meerendeel uit Italianen bestaat. En Buenos Aires de wereldstad met twee millioen inwoners, heeft men minstens enkele honderdduizen den, die van Italiaansche origine zijn. Zonder twijfel mogen wij gerust zeggen dat de .origineele Italiaansche keuken" over de geheele wereld tal yan aanhangers vindt. Macaroni kent vrijwel ieder en dit ge recht wordt ook door vele huisvrouwen uit verschillende landen klaargemaakt. Wie echter macaroni en spaghetti in het land van herkomst hebben leeren eten en waar- deeren, zullen moeten erkennen, dat het toch nog op andere wijze wordt toebereid dan in de meeste Hollandsche gezinnen. Macaroni-Pasta, zooals men het in Italië noemt wordt in verschillendé vormen gefabriceerd, als pijpjes, als platte reepjes, spaghetti, hoorntjes, schelpjes en nog meerdere. De macaronifabrikant Fedelinao, tegen over de Fontana dl Trevi in Rome is sedert vele generaties bekend gebleven om zijn product. De bereidingswijze is zeer verschillend van deze nationale gerechten en de meest gebruikelijke is met een gekruide saus. Alhoewel er matig of geen vleesch bij ge bruikt wordt, maakt men een bijzondere delicatesse met gebakken visch, Fritto di Pesce. Zeer zeker zal niet ieders smaak zich aanpassen aan de in vette olie gebak ken vinnen van de inktvisch. Insalata wordt in groote hoeveelheden verorberd met brood en wijn en meermalen vormen deze drie het geheele maal. De bereiding der sla moet echter aan de hoogste eischen voldoen en alle ingrediën ten in bepaalde verhoudingen worden toe gevoegd. Groene boonen in alle soorten worden veel gegeten, terwijl de niet alleen smakelijke, doch tevens zeer gezonde artisjobben buitengewoon goed groeien onder den invloed der Italiaansche zon. Asperges worden meestal groen en niet geschild gegeten, terwijl de „Broccoli" of aspergekool, die het midden houdt tusschen asperges en bloemkool, bijzonder goed smaakt. De meeste groenten worden ln Zuid- en Midden-Italië meestal niet gestoofd gege ten, doch bij wijze van slaatjes opgediend, wat vooral in de warme maanden dan ook wel het lichtst verteerbaar is. De Italiaansche keuken omvat vele sma kelijke gerechten, aan vele zal men wel licht even moeten wennen, omdat de be reiding afwijkt van de bij ons gangbare. Wij willen ten slotte nog even gewagen van de fijne wijn, o.a. Chianti, die onge twijfeld bij velen, die Italië bezochten een goede herinnering achterliet, alsmede van de heerlijke vijgen, sinaasappelen en uit stekende kwaliteit van citroenen. ST.-NICOLAASGESCHENKEN EN -SNOEPERIJEN. Een wenk voor hen, die veel zelf willen maken. Steeds meer en meer maken de huisvrou wen en de grooterë dochters hun St. Nico- laaggeschenken zelf. Het 1b Immers onmo. gelijk veel geld hiervoor uit te geven, zoo als dat vroeger gebeurde. Daarom maakt men tegenwoordig vooral practische ge schenken, die vooral in den wintertijd goed te pas komen. Ook voor de kinderen kan men de cadeautjes zelf maken, zelfs speel goed. Onze St. Nicolaaspremie stelt U daartoe in staat. Maakt dus gebruik van deze premie, door vandaag nog aan te vragen bij de Moderedactrice, Muzenstraat 5b, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels, of door twaalf cents te gireeren op postrekening 191919 van den knippatronendienst te Den Haag. U zult er een prettiger St. Nicolaasfeest door hebben. het voorhoofd gedragen, andere bedekken nagenoeg éón oog, de meeste zijn even schuin en slechts weinige modellen geheel recht. Deze laatste hebben even opgeslagen zijkanten en een grooten rand aan de voorzijde. Toch geven een paar kleine vleugeltjes dadelijk iets vlots aan deze mo dellen (beneden midden) De bol der uit gesproken sportieve modellen doet soms aan heerenhoeden denken (afb. boven en mid den rechts). Ze zijn van soepel vilt ge maakt met een nonchalante deuk in het midden. Deze strenge lijn wordt verzacht door een rozet van geribd lint of door een garneering van veertjes. De Bretonsche modellen blijven eveneens modern, doch men kan ze met evenveel succes dragen. Voor 's middags heeft men weer andere modellen, die dan ook ongetwijfeld zeer gedistingeerd zijn. Veertjes en lange rechte veeren, soms met een paar gekrulde afgewerkt, vormen een der voornaamste garneeringen, dikwijls met een laagje ver guld of zilver, dat aardig aandoet. Wat de kleuren betreft, komt zwart het eerst in aanmerking, meest met een uiterst beschei Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 et, voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van 1%, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36. Den Haag, (Giro 2U32U3), schitterende patronen franco toegezonden. Zij. die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra ln te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. HERFSTMANTEL VOOR DAMES. Succespatroon VKK 2006. Prijs 0.25 -f 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Tweed en andere fantasie weefsels, waar onder vooral de Engelsche vischgraat en diagonaal weefsels een groote plaats inne men leenen zich bijzonder 'goed voor dit model. De kraag en breede, laag vallende revers zijn aaneen geknipt, terwijl de op gestikte zakken iets sportiefs aan dit model geven. Rechte mouwen met opslagen en ceintuur met galalith gesp. Blinde sluiting. Patronen in de maten 46485052. DAMES NACHTJAPON. Succespatroon VKK 2003. Prijs 0.25 -f 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Het meer gekleede genre nachtjaponnen valt zeer in den smaak en het materiaal, dat men hiervoor verwerkt, kan zoowel bedrukt katoen flanel als kunstzijde zijn. Bemberg-zijde geeft evenals toile de soie buitengewoon mooie soorten en kleur en motief zijn niet minder rijk aan ver scheidenheid. Ons model heeft aan voor- en rugzijde een punt en is aan de zijnaden zeer schuin geknipt, om de noodige wijdte te verkrijgen. Het bovenlijfje met aangeknipte mou wen is met ruimte aan het ondergedeelte gezet. Kleine vlinder van dezelfde stof. Patronen in de maten 444648—50.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10