1 Nieuwe onderzoekingstocht van prof. Vening Meinesz op de O. 16. Minister-president dr. H. Colijn strooit bloemen op het graf van den heer G. J. Staal, oud-gouverneur van Suriname, wiens stoffelijk overschot Woensdag te 's Gravenhage ter aarde besteld werd De burgeroorlog in Spanje. Een frissche dronk na den hardnekkigen strijd, waarbij generaal Franco's troepen de stad Navalcarneros wisten te veroveren Hr. Ms. O 16, aan boord waarvan prof. dr. F. A. Vening Meinesz van 11 Januari tot 17 Maart e.k. een nieuwen tocht zal maken voor onder zoekingen op den Atlantischen Oceaan, ligt thans te Nieuwediep, om gereed te worden gemaakt voor de reis De ontploffings- rampte St.Chamas nabij Marseille. Een overzicht van de door de explo sie verwoeste ge bouwen, waartietf- tallen slachtoffen den dood vond# De vroegere trein-veer boot van Enkhuizen naar Stavoren, wordt thans te Zaltbommel bij de Scheepsbouw Mij. Meyer Co. omgebouwd tot een zeewaardig passagiersschip voor rekening vati een buitenlandsche regeering. Het demonteeren der rails „Marconi", eeh der paarden van den Engelschen Koning, (op den voorgrond) maakt een fout tijdens de ruiterwedstrijdèn, welke de*e week te Wolverhampton zijn gehouden Het m.s .Ystroom', dat te Krimpen aan den IJssel voor rekening van de Hollandsche Stoomboot Mij. gebouwd werd, maakte Woensdag een te-'v <chen proeftocht op de Noord zee. De „Ystioom op den Nieuwen Waterweg Een serie snelle booten, in Engeland gebouwd voor gebruik op tropische meien en rivieren in samenwerking met de Imperial Airways werd deze week te Southampton beproefd Ter gelegenheid van het 5e lustrum van Unitas Studiosorum Rheno Trajectina te Utrecht, werd Woensdagavond aan den rector magnificus, prof. Ringers, een serenade bii fakkellicht gebracht. Een groep uit den optocht

Schager Courant | 1936 | | pagina 8