Je kunt nooit weten de Vries Oproeping. Sint Nic.-Cadeaux Van „Top tot Teen" llw huis verwarmd Gaat U verhuizen? IPF" Dames! Het Stoffenhuis" A. PRINS-Prins N.-Holl. Koffiehuis - Schapen. Tel. 63 De ijwielhal Laan C 208, Schagen H.A. Weiland St Nicolaas Campagne '36 MIODENSTANDSVEREENIGING BARSINGERHORH. zooveel mogelijk bonnen 3 worpen op het Ballerospel WIJ GEVEN ZwartePieten Klaas Middelbeek. Centia'e Verwarmings installatie Tot ons diep leedwe- wc/.en is na een korte ziekte van ons heenge gaan onze lieve Moe der en Grootmoeder, Mej. Aaltje Koning. Wed. van A. Nieuwland, in den ouderdom van ruim 64 jaar. Haar bedroefde Dochter, Wed. P. VAN DER VEER en Kinderen. Oudesluis, Nov. 1936. Allen, die iets te vorderen heb ben van-, verschuldig zijn aan- of borgtochten onder zich hebben, geteekend door den Heer SIMON WIT, gewoond hebbende te Nieuwe Niedorp en aldaar overleden 15 September 1936, wordt verzocht daarvan vóór 5 December 1936 opgaaf of betaling te doen ten kantore van ondergeteekende. G. J. VAN LEERSUM, Notaris. Winkel. WEIDE voor schapen gevraagd, opgave van prijs. M. W. JIMMINK, Koegras, bij de Kooij. Gevraagd, met Kerstmis: EEN MEISJE, liefst kunnende melken, bij T. MOOIJ Jbz., Langevliet, Koe gras, 't Zand. Verzuim dan niet prijs te vragen bij Gebr. VAN KONINGSBRUGGEN, Loodsgr. 22 Verhuizing plaatselijk van at f 5 Naar buiten scherp concurreerend. Grootste tapisserie Ie Den Helder Voor een degelijk en nuttig St. Nicolaas-Cadeau kijkt U dan eens in Een mooi lapje Stof voor een Japon, Blouse, Rok of Kinderjurk is altijd welkom. In laddervrije Kousen en doosjes Luxe Zakdoekjes hebben wij een mooie keuze. Wij geven Zwarte Pieten. HOEK LAAN SCHAGEN !J5SSE^S2B Het gesprek van den dag vormt de JUBILEUM-REVUE door JAN BUISMAN Jr. 47 medewerkenden. Groot orkest. De Sch. Crt. van 16 Nov. schrijft o.a.: We kunnen dan niets anders dan vol lof zijn voor wat hier gisteravond werd gepresteerd... BEZOEKT DUS beden Zaterdag en Zondag 21, 22 Nov. deze schitterende Revue. Prijzen der pl.: Ie Rang f 1.—, 2e Rang f 0.80, 3e Rang f 0.60, bel. inbegr. Reserveer Uw plaatsen tijdig. Na afloop BAL. De Revue wordt alleen te Schagen opge voerd. Handbeschermers 40 cent Handschoenen 250 cent Stuurtasschen 25 cent Cell. Jasbeschermers 55 cent Autodoek Jasbeschermers 70 cent Spatlappen (Rubber) 15 cent Regenpijpen 98 cent Gevraagd te Bergen bij Alk maar voor spoedige indiensttre ding, flink zelfst. MEISJE, v. d. e. n. j, Mondei, of schriftel. aanmel ding m. opg. van leeftijd, get., enz., at\n Mevr. TIELMAN, Randlaan 2, Bergen (N.I-I.). Te koop: Een z.g.a.n. HAARD, dubbel Circulatie. M. RIJSWIJK, Snil, Markt Schagen, Door net persoon gevraagd NET KOSTHUIS, Geen wasch. Brieven met prijs onder no. 556 Bur. van dit blad. Te huur: voor gemengd kip pen bedriji, ongeveer met 3 moderne hokken van 25 bij 4Vï meter, waarvan één met centr. verwarming. Direct te aan vaarden. Billijke huufprijs. Inl. bij CORNS. NAP, Bergen N.H. Telef. 46. van de Verzamelt vanaf heden tot en met 3 December welke bij elke aankoop van 50 cent door iederen deelnemer worden verstrekt. 5 dezer bonnen geven recht op waarvoor vele prijzen beschik baar. Zie daarvoor de programma's bij de deelnemers. HET BESTUUR. Te koop een „VELO" Ta'el- biljart met zwaar lel, compleet f 32.50, heeft 2 maanden geleden f 65.— gekost, en een best PHI LIPS Radio-Toestel, als nieuw f 65.Biljart en Radio is af komstig van een Officier die naar Indië gaat, de Radio heeft f 190.— gekost en is nog op volle sterkte. Zondag thuis. C. DEKKER, Keinsmerbrng E 13S, Schagerbrtig NUTTIGE Handwarmers, Beenpijpen, lasbeschermers. electr. Rii- wiellampen reeds vanaf 2.25 alle maten Kinderrijwielen vanat 12.50 Autopeds op luchtbanden vanaf 5.75 Enkele gebruikte Dames- en Heerenfietsen, in nieuwen staat vanaf 12. Ook heel goedkoope prijzen in Kinderschaatsen v.a. 1.25 Kunstschaatsen, Batavus, Nooitgedagt, Hudora reeds vanaf 2.75 Alléén LOET Nu naar den van ouds bekenden Poppendokter Laat nu uw oude poppen vóór St. Nicolaas repareeren Ruime sorteering POPPENPRUIKEN WESTGRACHT 82 t.o. de Keizersbrug W. G. BAKKER DEN HELDER Uit onze Omgeving wieringerwaartj Donderdagavond vergaderde de Ouder avond in een der schoollokalen onder lei- dig van den heer S. Sieswerda. Ongeveer 30 personen, waaronder 8 dames, waren aan wezig. Voorzitter is verheugd over de groote op komst en heet allen welkom, in het bijzonder de pers en de heer Hofste, die straks eenige mededeelingen zal doen over melkverstrek- king. De heer Daan Kaan als secretaris geeft in korte trekken weer, wat op den len ouder avond is gebeurd en daarna eën overzicht van het werk der oudcrcomniissie vanaf 1 Juni 1935. Mededeelingen Tandverzorging. Voorzitter deelde mede, dat thans 33 scho len zijn aangesloten. Eiken Dinsdag wordt door den tandarts een schoolbezocht. A.s. Dinsdag is de laatste aan de beurt. Te bejammeren is het dat de vereeniging op advies van prof. Heringa afgestapt is van het plan om alle klassen te behande len. In deze school wordt door 47 van de 48 kinderen deelgenomen. De bijdrage is ver; deeld in drie klassen, n.1. f 0.G0, f 1.20 en f 1.80, een gemiddelde van f 1.12 per kind. De onkosten hebben hier bedragen ongeveer f500.Vereenigingen of personen die do nateur wenschen te worden, zullen van harte welkom zijn. De lieer J. Saai vroeg of de kans bestaat dat het gemiddelde bedrag van f 1.12 nog hooger wordt of dat. het de bedoeling is o:n een fonds te stichten. Toegelicht werd dat dit bedrag zoo blijft, hoewel er in het gcheele kanton nog geen uniforme regeling is: Van uit de vergadering gingen stemmen op om ook de hoogere klas sen er bij te nemen, doch dit blijkt finan cieel onmogelijk. Het is wel jammer doch er is niets aan te doen. Alleen in een accuut geval kan wel eens geholpen worden. Breed voerig werd hierover nog gediscusieerd, doch de dubbeltjes laten het nu eenmaal niet toe. Mededeelingen Melkverstrekking. De secretaris begon te zeggen, dat het behalve als propaganda voor de zuivel in de eerste plaats voor het welzijn der kin deren is. Voor de sympathieke medewer king van de Zuivelfabriek de Volharding, alsmede van het onderwijzend personeel is een woord van dank wel verdiend. Een voornaam punt is echter de financi- eele kant. De bijdrage van de gemeente is betrekkelijk klein. Niet alle ouders verlee- nen medewerking. Er zijn groepen die wèl kunnen bijdragen, doch er niet voor ge voelen en ook zijn er voor wien het be zwaarlijk is. Doordrongen van de wensche- lijkheid, werd tot dusver geen onderscheid gemaakt. De dokter vindt het ook zeer ge- wenscht. Van de aangeboden kwitanties zijn er heel wat onbetaald terug gekomen en toch is de prijs zeer gering. Zal deze zaak aan het doel beantwoorden, dan is de volle medewerking noodig. Door den heer Hofste Directeur van de Volharding werd hierna een meer techni sche uitlegging gegeven, over de verschil lende stoffen welke de melk bevat, over het pasteuriseeren waardoor de schadelijke dee- len worden verwijderd en de vitamine .wordt bewaard. Spr. noemde melk onont beerlijk voor kinderen. De heer Sieswerda besprak nog even de practische kant. In den be ginne ging het er vlot in. Later waren er die (hoewel schoorvoe tend) bedankten. Waarschijnlijk een wenk gehad van de ouders, die de kwitantie geweigerd hadden. Als bestuurslid van de oudercommissie werd in plaats van den heer A. C. Woes- tenburg, die gemeend heeft? te moeten be danken, omdat hij geen kind meer op school had, de heer K. Rol gekozen. Dan werd het woord gegeven aan den heer van Ham, die het een en ander zou vertellen over het verderfelijke rooken door kinderen.. Wat roolcen betreft staat Holland aan de kop van alle Europeesche landen. Spreker schetste hoe slecht nicotine voor kinderen is. Een wettelijk verbod schijnt niet mogelijk te zijn. Misschien zou hier, evenals in som mige ander gemeenten, in de politieverorde ning een verbod opgenomen kunnen worden Voorzitter bracht den heer van 1-Iam dank voor zijn onderhoudende rede. Bij de rondvraag zeide de heer J. Koomen dat 't hem was opgevallen dat de melk- voorziening eenigszins een teleurstelling is geweest. Doordat de deelname niet grooter is. Zou 't voor hen die financieele bezwa ren hebben niet gewenscht zijn om er met -het bestuur over te spreken. Misschieifi vva^ eriets op te' vinden b.v. dat Voob drié kin deren uit 'een gezin voor twee werd betaald. In ieder geyal valt er te praten. Na sluiting werden de fraaie schoolbanken enz. bezichtigd. bergen VERLOTING VAN VOLKSONDERWIJS. Donderdagavond had in het lokaal der Kleuterschool van Volksonderwijs, ten over staan van de politie, de trekking plaats van de verloting, welke door de afd. B'ergen van V.O. werd gehouden ten bate van het Fonds tot Stichting van een eigen gebouw der Kleuterschool. De eerste prijs viel op lot no. 764. BERGER SPORTVEREENIGING. Het tweede elftal kan morgen zijn positie belangrijk versterken De b-adspiranten zullen het al weer niet moeilijk hebben. Het eerste elftal is morgen vrij en kan rustig toezien. In afwachting dus van hetgeen de concur renten gaan doen, kunnen we in ons over zicht de volle aandacht ditmaal schenken aan de reserves. We constateeren, dan tot ons genoegen, dat ook voor hen de kans op de bovenste plaats nog lang niet is uitge sloten. Het tweede elftal kan morgen ongetwij feld zijn positie belangrijk versterken door een overwinning op het bezoekende M.E. V.O. 2. Het elftal hetwelk de Bergenaren in het veld kunnen brengen, lijkt ons sterk genoeg om de groenwitte Alkmaarders te kloppen, Een handicap is het zeker, dat de doelverdediger naar Zuid-Afrika is vertrok ken. Op de backplaats zien we, als partner van Han Petri ditmaal voor het eerst den ex- Schoorl-speler, Jaeob 'Nieuwland opgesteld In de voorhoede debuteert Piet van Extcr die hiermede officieel wederom zijn intrede doet in de blauw-zwarte gelederen. Als linksbinnen werd Harry van den Bergh opgesteld. De rest van de ploeg bestaat uit oude be kenden De b-adspiranten zullen het mor gen alweer niet moeilijk hebben tegen Alk maar b. Deze jeugdige groen-witte Wcster- wegbewoners spelen dit seizoen voor het eerst in de competitie en het feit alleen, dat ze verleden week tegen Uitgeest b niet 3—1 ten onder gingen, bewijst voldoende dat ze morgen tegen B.S.V. b weinig kans hebben. De adspiranten-wedstrijd welke aan dien van het tweede elftal vooraf gaat, begint om half één. nieuwe niedorp apenbare Psychometrische Séance. Voor de Nederlandsche Vereeniging van Spiritisten „Harmonia" houdt Mw. Schifferlie uit Apeldoorn op Dinsdag 24 November a.s. in Hotel „Prins Maurits" alhier een open bare psychometrische séance. De psycho metrie, die een der meest gebruikelijke" pro pagandamiddelen is voor het spiritisch be ginsel „Er is geen dood", toont aan de hand van voorwerpen dat er niets in ons cos- misch begrip verloren gaat. Belangstellenden raden we aan deze séance bij te wonen, waarvoor we verwij zen naar de in dit blad voorkomende adver tentie. z1jpe SCHAGERBRUG. Ouderavond o. 1. school. Donderdagavond werd in de o. 1. school een ouderavond gehouden. Tot leden der oudercommissie in de vaca tures, ontstaan door aftreding van de hee- ren E. Rentenaar en W. Bijl, werden geko zen mevr. K. Ooms en de heer B. Baaijens. Besloten werd ook dit jaar weer een St. Nicolaasfeest voor de schoolkinderen te or- ganiseeren. Aan de ingezetenen zullen voor dit doel binnenkort lijsten worden gepre senteerd. Door mej. Krul werd vervolgens een ge- deelje gelezen uit één dor „Merijntjes waarnaar 'met grooté belangstelling werd geluisterd. Nadat de rondvraag was gehouden, bracht de heer Kingrna de kwesties naar voren, welke zijn besproken op een vergadering van ouders, zonder dat het wnd. hoofd der school hierin is gekend. Spreker nam den voorzitter der oudercommissie het beleggen van deze vergadering zeer kwalijk. Naar aanleiding hiervan ontstond een uitvoerige bespreking, waarbij het, naar men ons meedeelde, nogal warm toeging, en ook in het geding kwam de kwestie van het zin gen van nationale liederen op de school. Hierna sluiting. BURGERBRUG. Het maken van verschillende onderhouds werken nan het Tehuis voor Ouden van Da gen te Zijpe is bij de onlangs gehouden aan besteding opgedragen aan den op één na laagsten inschrijver, den heer D. Eriks Azn., aannemer te Burgerbrug. GYMNASTIEK. Donderdagavond gaf ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan de Gymnastiek-ver- ceniging „Zij per Sport Club" alhier in de zaal van den heer Langedijk een le non- stop-uitvocring voor gehuwden. De zaal was met belangstellenden gevuld Voorzitter de heer H. Hazebelt verwelkom de in 't bijzonder Burgemeester Breebaart en zijn echtgenootc. Vervolgens werd een dankwoord geuit voor de vele huldeblijken in den vorm van verschillende bloemstukken, welke waren ontvangen en maakt spr. bekend dat 'n felic tatie voor dit Jubileum was binnengekomen van Turnkring „Hollands Noorderkwartier" Voorts memoreerde spr. de tegenwoordige toestand der ver. en besloot met dank te zeggen aan allen die in de afgeloopen 15 jaren 't hunne hadden bijgedragen tot 't instand houden dezer ver. Tevens prees spr. de energieke leiding van den dir., den heer J. Molenaar uit Zuidscharwoude, Hierna werd een aanvang genomen met de afwer king van een veelzijdig program, bevatten de een 25-tal nummers. De adspirantjes zoowel jongens als meis jes gaven op elk gebied goed en vlot werk te zien. Vooral de Balletnummertjes waren schitterend. Ook voor het gepresteerde door dames en hecrcn alle lof, er werd zeer correct ge werkt en opnieuw bleek dat de leiding in goede handen is. Vervolgens werd de bijeenkomst met pas sende woorden door den Voorzitter gesloten, terwijl ook Burgemeester Breebaart het woord voerde en de vereeniging complimen teerde. langendijk We kunnen i meedeelen, welke be dragen zullen worden uitgekeerd voor de hier meest geteelde producten, betreffende den steun van de derde voorschotuitkeering. Voor gele zal f 0.20 per 100 K.G. worden uitgekeerd, voor het tijdvak van levering van 15 Juni 23 Aug. en 50 cent voor dat van 24 Aug. tot 1 November. Wat roode kool betreft, zijn de ze bedragén over dezelfde tijdvakken resp. 30 en 40 cent en voor witte kool van 15 Juni tot 23 Aug. 20 cent. Deze producten komen niet voor steun in aanmerking: 1. als ze ad ministratief zijn geveild; 2. op contract zijn verkocht; 3. ingevolge de gestelde qualiteits- eischen gerangschikt zijn onder de afwijken de producten en 4. op een andere veiling zijn geveild, dan waartoe de teler gerechtigd was. We hebben eens nadere inlichtingen inge wonnen omtrent de vraag, hoe het staat met de vooruitzichten van het aanbren gen van een rij brug over het nieuwe kanaal langs den Waarddijk. Men deelde ons mee dat van eenigen vooruitgang in deze zaak nog, voor zoover bekend, geen sprake is. Men hoort nog nergens van. Alleen moet op de vergadering van de regionale com missie het plan zijn afgewezen. Hoe dit mogelijk is, is onbegrijpelijk. Dit kan toch alleen zijn geschied op formeele gronden. Als werkobject is het immers - van groote beteekenis.De vérondersteIing-\*/erd' geuit, en we gelooven, dat men er niet ver naast is, dat hier weer machten achter de scher men werkzaam zijn. NOORDSCHARWOUDE. Te water gereden. Donderdagavond reed het pl.m. 10-jarig dochtertje van den heer G. Gutter bij het uitwijken per fiets, vóór de R.K. Kerk in het water. De heer L. Schrijver mocht het genoegen smaken, de kleine op het droge te brengen, zoodat de gevolgen zich beperk ten tot een nat pak. Jubileum Barten. Vrijdag 20 November heeft de heer A. Barten den dag herdacht, waarop hij voor 35 jaren zijn intrede deed in den gemeente raad, als vertegenwoordiger der A.R. Par tij. Van feestelijkheden is geen sprake ge weest. Alleen werd 's avonds in een ver gadering van de A.R. Kiesvereeniging dit feit herdacht, waarbij de jubilaris een overzicht heeft gegeven over deze periode van zijn raadslidmaatschap. harenkarspel DIRKSHORN. Den lstcn Januari a.s. zal het 25 jaar zijn geleden, dat de heer R. van der Laan door den Gemeenteraad van Harenkarspel tot hoofd der school alhier werd benoemd. Dat deze dag niet onopgemerkt zal voor bijgaan, was wel te verwachten. We vernamen dan ook reeds, dat uit de oud-leerlingen een commissie is gevormd ten einde leiding bij de huldiging te geven. hoogwoud BRAND. Vrijdagmorgen omstreeks 5 uur is brand uitgebroken in het perceel van den heer C. Pannekeet., gelegen aan de Kerkelaan, dus in het bebouwde gedeelte der gemeente. De buren hoorden het geknetter der vlammen en wekten in allerijl den eenigen bewoner van het huis, die waarschijnlijk reeds door den dichten rook half bedwelmd was. Toch slaagden zij er in hem wakker te krijgen en hem zoodoende van een zekere verstik kingsdood te redden. De brandweer, die snel ter plaatse was. wist het vuur spoedig mees ter te worden. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in het feit, dat de heer Pannekeet den vorigen avond met een bran dende kaars in de kleerkast is geweest, waarbij een kleedingstuk heeft vlamgevat. Aanvankelijk wist de brandweer door den rook niet, waar de vuurhaard was. Toen echter, met behulp van een rookmasker, het huis doorzocht kon worden, werd ontdekt, dat in de kleerkast de vuurhaard was. Daar werd toen direct de spuit opgericht en zoo doende was de brand spoedig gebluscht. Verzekering dekt de schade. warmenhuizen Naar wij vernemen zal a.s. Zondag de eerste nutsavond worden gehouden met me dewerking van de zoo gunstig bekend staan de tooneelvereeniging V.O.P. onder regie Hartland. Deze vereeniging zal voor het voetlicht brongen „Onder één Dak" van Fabricius. Voor de tooneelliefhebbers staat ongetwij feld een mooien avond te wachten. Zie advertentie in dit blad. schoorl VARA-Sint Nicolaasfeest. Voor het VARA-Kindcrfeest op Woensdag 2 December in de zaal van den heer Schuijt, heeft het bestuur zich de medewerking we ten te verzekeren van den bekenden Prof. Ben Ali Libië e.a. Het belooft iets moois te worden. Nationaal Huldeblijk. Op initiatief van den heer Burgemeester, werd op 20 Nov. in het café van den lieer Rhode een vergadering gehoudep om te ko men tót dé oprichting van een comité, wat 'lördocl heeft een inzameling te houden voor een nationaal huldeblijk, ter gelegenheid van het a.s. huwelijk yan onze Prinses. Besloten werd op Maandag 30 November de inzameling te doen houden. Het comité bestaat uit de navolgende personen: S. G. L. F. Baron van Fridagh, voorzitter, A. Bijl, wethouder, 2e vooi'zitter, G. v. Wijk. secreta ris, mej. A. A. Pceclc, pcnningnicéstcrcsse. Den Z.E.H. J. J. A. Kuijlman, Pastoor, Do minéé A J. P. Boeke, Mvr. F. Heringa-Schuij- ling, H. R. J. Groothoff, J. H. Arpeau, Joh Tromp, K. P. Zuurbier, D. Groen en J. M. Worhlée. De secretaris zal in den loop der volgende week aan elk commissielid zijn wijk opgeven, zoodat ieder weet waar hij zijn of haar in zameling moet houden. De goedkoopste wijze hiervoor is een O van TT TECHN. BUREAU KONINGSTRAAT 6 ALKMAAR - TELEFOON 2197-3897 - Predikbeurten ZONDAG 22 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente, Schagen, geen dienst. Huisduinen, geen dienst. (Gewijzigd). Bergen, voorm. 10 uur, Mej. v. d. Dussen, uit Bergen aan Zee. E. V. „Maranatha". Bergen (Dr. van Peltlaanl), voorm. 10.30 uur, Ds. Bakker van Amsterdam. Vrij Evangelische Gemeente. Alkmaar (Geesterweg la), voorm. 10.15 u., de heer A. G. Visser, van IJmuiden. Nam. 2.30 uur Zondagsschool. 's Av. 7.30 uur. Ds. Ruijs. Evangelisatie. Schagen. voorm. 10.30 uur, Ds. Ekering, van Amsterdam. DINSDAG 24 NOVEMBER. Oud-Gereformeerde Gemeente. Breezand (openhare school II). 's avonds 7.30 uur, Ds. N. v. d. Kraats, van Den Helder.

Schager Courant | 1936 | | pagina 11