Een ongekend succes BAL De wey tot elkander De Dierenwereld in een Nofedop De Sans-Culotten Marktberichten Drinkwater voorziening in N.-Holland Boekhandel TRAPMAN Boekhandel TRAPMAN Boekhandel TRAPMAN Uit onze Omgeving WIERINGEN VEERTIG-JARIG JUBILEUM „DORCAS". Gisterenavond herdacht de naai vereen iging „Dorcas" haar 40-jarig bestaan. In de bene denzaal van de Ned. Herv. Kerk te Hippoly- tushocf, maakte het bestuur der vereeniging, mej. Tr. Mulder, secret.-pen. en mevr. Rus- selinanSprenkeling, pres. met hun help sters liare opwachting. Als mede-oprichtster en bestuurslid was aanwezig mej. G. Lont uit Alkmaar. Voorts nog een vijf-en-twintigtal dames en enkele heeren, waaronder de dames A. Mulder-Kuut, J. de Vries—Smit, Kaan—Lont, welke de ver eeniging in den beginne met een werkzaam aandeel steunden. De middenstandsvereeniging had een pracht-bloemenmand gezonden; voorts wa ren bloemen en felicitatiën aanwezig van [verschillende particulieren. De beschermvrouwe der vereeniging mevr. Kolffv. Heurn kwam de vereen. com plimenteeren, en bracht een heerlijke taart tmede, van welk present het bestuur de aan wezigen liet mededeelen. Alle aanwezigen werd een plaats aangeboden om de keurig gedekte, met bloemen versierde tafel,waarbij de thee en koekjes en de taart zich goed lieten smaken. Vanzelfsprekend werden vroegere herinne ringen uit, het vereenigingsleven van „Dor cas" opgehaald. Zoo vernamen we dat vorig jaar niet min der dan 140 kleedingstukken zijn gemaakt en uitgedeeld. Toen werkten er 7 dames mee cm deze te vervaardigen. Nu zijn werkende leden de dames Tr. Mul der, Russelman-Spi'enkeling, MoovWieg man, Vroone-Maarsclialk, G. de Haan Md., 'Jo Krommedam, Nely Boersen, R. Mosk, Geertje en Grietje Snooij Jd. Na een uurtje gezellig bij elkander geze ten te hébben sprak de heer C. Bosker de aanwezigen toe en schetste het goede werk dezer vereeniging. Mej. Mulder dankte den spreker. Dat „Dorcas" nog in lengte van jaren haar heilzaam werk moge voortzetten is ze ker ieders wensch. Politie. Verloren: Een paardendek. Inl. bij den ge- Jaeentebode. t„Herwonnen Levenskracht." r Gisteravond vergaderde in lokaal Veer- Hig het plaatselijk comité van „Herwonnen Levenskracht" (R.K, Vereeniging voor T.B.C. Jjest rij ding). Te ruim acht uur heette de voorzitter de heer P. L. Vroone, de 8 aanwezigen, bene yens den geestelijken adviseur welkom cn ppende de vergadering met den Chr. groet. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De voorzitter bracht daarna verslag uit (van de kringvergadering te Schagen, 18 'Aug., j.1., alwaar vooral besproken was de vrijwillige 5 ets. actie en filmvertooning. Vervolgens werd overgegaan tot bestuurs verkiezing, Twee nieuwe leden moesten ge kozen worden, één wegens vacature, en één door bedanken van den heer P. L. Vroone. Het bestuur van den Ned R.K. Volksbond afd. Wieringen, had twee personen beschik- baarg esteld en wel de heeren A. van Don- geit en H. Uithof. Bij de eerste stemming ,werd de heer II. Uithof met meerderheid gekozen. De tweede stemming bracht geen definitieve uitslag, zoodat een stemming (volgde tusschen de heeren v. Dongen en P. iL. Vroone, waarbij de eerste gekozen werd. Bij de verkiezing van een voorzitter werd Öe heer De Waal benoemd; deze neemt zijn benoeming echter niet aan, zoodat, na nog een stemming A. van Dongen tenslotte tot president gekozen werd. De hierna gehouden bespreking over te (voeren actie bracht nogal wat besprekingen mede; tenslotte werd besloten om eens prijs opgave aan te .vragen voor een filmvertoo- Ping, Bij de rondvraag sprak de geestelijke ad viseur waardeerende woorden tot den schei denden voorzitter, die reeds vanaf de op richting bestuurslid is geweest, i (Daarna sluiting, 'ANNA PAÜLOWNA Onder leiding van Burgemeester Lovink Vergaderde Maandagavond een vijftigtal per sonen in „Veerburg" die bijeengekomen wa ren ter bespreking van te organiseeren fees telijkheden ter gelegenheid van het huwe lijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld en een te houden inzameling voor het aan te bieden nationaal Huwelijksgeschenk. Dankend voor de spontane wijze, waarop 1de aanwezigen gevolg hebben gegeven aan den oproep tot deze samenkomst, heette voorz. allen welkom en in het bijzonder Dijkgraaf Wijdenes Spaans, die als lid zit- jling heeft in het Provinciaal Comité Allereerst stelde spr. de vraag aan de or- 1de: Moet er in de gemeente Anna Paulowna die de eer heeft den naam te dragen van een onzer meestgeliefde koninginnen, feest gevierd worden. Toen die vraag algemeen met ja was beantwoord, deelde voorz. mee, hoe hij zich gedacht had dat de inzame ling voor het huwelijksgeschenk moest Worden gehouden. Hij stelde voor op lijsten de handteekeningen te verzamelen van al len, die iets willen bijdragen, maar de bij dragen zelf niet op de lijsten te vermel den en in gesloten bussen te laten depo- ïieeren. Het gaat immers niet om de groot te van het bedrag, maar in de eerste plaats Cm het bewijs van hulde. Dit idee werd door de vergadering aanvaard en als dag Voor de inzameling Maandag 30 November Vastgesteld. Wanneer en hoe zal het feest in de ge meente gevierd worden, was de vraag die Vervolgens aan de vergadering werd voor gelegd. Daar men natuurlijk naar de radio uitzending van de huwelijksvoltrekking zal willen luisteren, was de vergadering het eens met den voorz. om het feest hier niet op den 7den Januari te vieren, maar op Dinsdag daarop volgend, dus den 12- den Januari. Dan zal men bij de kinder feesten ook de beschikking kunnen hebben over de film, die in Den Haag wordt op genomen. Met het oog op het jaargetij kan niet aan een kinderfeest buiten gedacht worden, maar zal dat óf in de scholen afzonderlijk óf in een paar zalen door eenige scholen te za- men gevierd worden. Overigens heeft voor zitter gedacht aan een bijzonderen dienst in de kerken op dien dag; dezen dag tot een extra-feestdag te maken voor de armen en, als het kan een historische optocht samen te stellen. (Pastoor Van der Eem, de heer Rezelman en Dominee Vorstman waren be reid als dit laatste idéé voor verwezenlijking vatbaar is, de organisatie op zich te nemen). Hoe het feest verder gevierd zal worden, op drie plaatsen in de gemeente of centraal, aan de Kleine Sluis, desnoods in twee zalen, zal later beslist worden. Over de vraag hoe veel subcommissies er moesten komen, was men het niet dadelijk eens. Het werden er tenslotte drie, aan de Kleine Sluis, gevormd door de heeren: Rezelman, Van Balen Blan ken, Liefhebber, V. Kaan, Mol, Zaadnoordijk en Ds. Vorstman; in de Spoorbuurt: Pastoor Van der Eem, Op 't Veld, Komen, Wisse, Schlamann, Naastepad, J. A. Smit; in Bree- zand: Pastoor Verhoef f, J. Hooimeijer, Boon, Van der Linden, Kloosterman, Van der Ploeg, Sanders, Van Neerden, Ligtering en Van Dijk. Het hoofd-comité bestaat uit: Burge meester Lovink, voorzitter, de heer Keijzer, secretaris, de heer J. Baken, penningmeester, de persvertegenwoordigers Dudock en De Wilde als adviseerende leden en zal verder aangevuld worden met een lid uit elk der subcomité's. Na eenige besprekingen werd besloten de inzameling voor het huwelijksgeschenk en voor het plaatselijk feest gescheiden te hou den, zoodat a.s. Maandag dus alleen voor het eerste doel wordt gecollecteerd en op een lateren datum voor de feestviering al hier. Aan het slot van de vergadering vroeg de heer Mol of het voorz. bekend was, of de S.D.A.P. aan het feest deelneemt. Voorz. kon deze vraag noch ontkennend, noch be vestigend beantwoorden, had van twee leden dezer partij een schrijven ontvangen, dat zij (persoonlijk dus) niet mee zouden doen, merkte op, dat de S.D.A.P.'ers H. Polak en Reinalda zitting hebben in het Provinciaal Comité en sloot met den wensch, dat men hier, moge het zijn met de S.D.A.P, er bij, een mooi feest mag krijgen. R.K. VoetbaL Zondagmiddag sepelde Z.A.P. I tegen Geel Zwart I van 't Zand. Geel Zwart wint den toss en verkiest met de zon in den rug te spelen. P. Alkemade brengt den bal aan het rolen breekt door en maakt na een halve minuut spelen den stand 1—0. Kort hierna maakt Fl. Alkemade hands binnen het strafschopgebied. P. de Witt neemt de penalty en de stand is gelijk 11. Nu valt Z.A.P. weer aan en de linksback J. Meijer zorgt dat Z.A.P, weer een voorsprong krijgt. Stand Z—1. Zoo zijn na 10 minuten spclens reeds 3 doelpunten gemaakt. Nu krijgt Z.A. P. het zwaar te verduren en is er een over wicht van Geel Zwart. Toch kwam voor de rust geen verandering meer in den stand. Na de rust blijft de eerste 10 minuten de bal steeds op de Z.A.P.-helft. Door het prachtige baskwerk van G. Henesey, wist deze te verhoeden, dat Geel-Zwart kon sco ren, Als Z.A.P. een aanval doet, meent de scheidsrechter ruw spel te constateeren en stuurt C. Hoek van Z.A.P. en Th. Leek van Geel-Zwart het veld uit. Kort hierna weet Geel-Zwart te scoreh, maar dit punt wordt wegens buitenspel niet toegekend. Toch ontkomt het Z.A.P.- doel niet aan het gevaar en P. de Witt brengt den stand op 2—2. Ongeveer een kwartier voor het einde scoort C. Tuijn en heeft Geel-Zwart de lei ding met 23. Z.A.P. onderneemtnog ver schillende aanvallen. G. Henesey gaat voor spelen, maar het mag niet baten en Geel- Zwart wint dus met 3—2. Moedercursus. Door de R.K. vereeniging voor jonge moe ders is een moeder-cursus georganiseerd, die onder leiding van een der R.K. Zusters (de wijkverpleegster) in de wachtkamer 3e klas van het station wordt gehouden en 26 deelneemsters telt. W1ERINGERMEER HET NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK Op initiatief van den Ed.Acht.Heer P. Chr. J. Peters, burgemeester van Medem- blik, is alhier opgericht een comité tot het inzamelen van gelden voor aanbieding van het Nationaal Huwelijksgeschenk ter gele genheid van de a.s. echtverbintenis tus schen H.K.H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard von Lippe-Biesterfeld. Dit comité zal a.s. Woensdag vergaderen teneinde zijn werkwijze te bepalen. Nadere mededeelingen hieromtrent zullen der Wieringermeer bevolking per circulaire worden gedaan, Voetbal. Flevo I—Berkhout I 2—4. Zondag werd on ze ploeg door hare gast Berkhout een neder laag toegebracht. Met de rust was de stand 10, doch na de rust wisten de Berkhouters de eindstand te brengen op 4—2, zoodat Fle vo haar prestatie van vorige week niet heeft weten te herhalen, HOOGWOUD Berkhout 2—V.c.L. 2, 6—2. Het tweede elftal van V.C.L. ging op be zoek met de adsp. samen naar Berkhout. V.c.L. 2 had daar een verwachte nederlaag in ontvangst te nemen. De achterhoede P. Kuiper en IJ. Edam, hadden zwaar werk, Kuiper was er wel tegen opgewassen, maar Edam bezit nog niet de noodige routine, en had bovendien een zware wenk als tegen partij. Hierdoor is het te verklaren, dat Berkhout nog al eens kans zag door te bre ken. Dat V.c.L. zich ook niet onbetuigd heeft gelaten blijkt wel dat ze tweemaal de kee per van Berhout wisten te passcen. Berkhout Adsp.—V.C.L. Adsp. 5—2. Vol goeden moed gingen de adsp. hun tweeden wedstrijd tegemoet. Het is evenwel anders uitgeloopén als gehoopt werd. De jongens hadden bepaald nog wat gras- of was het soms waterkoorts? Er waren nogal zwakke plekken op te merken bij V.C.L. en de lange rustpoos heeft hun geen goed ge daan. Maar er staan gelukkig nog genoeg wedstrijden voor de boeg, zoodat, als op het eind de stand eens opgemaakt wordt, de V.C.L. adsp. nog wel eens een goed figuur kunnen maken, al zal het wel niet zoo wor den als bij het eind yan het .vorige seizoen. Hoofd-ingenieur- Directeur Prov. Waterstaat in Noord-Holland Ir. C. Thomése eerste op de voordracht. Haarlem, 24 Nov. Ter voorzie ning in de vacature, die op 1 Janua ri a.s. zal ontstaan, ten gevolge van het aan jhr. C. J. A. Reigersman verleende eervol ontslag, hebben Ged. Staten thans de aanbeveling ter benoeming van een hoofdinge nieur-directeur van den Provincia len Waterstaat in Noord-HolJand, aangeboden. Als eerste staat op deze voordracht hoofdingenieur C. Tho mése en als tweede ir. C. Krijn, eveneens hoofdingenieur bij dezen Prov. Waterstaat. ROTTERDAM. 23 November. Veemarkt. Totaal 3219 stuks. 640 vette runderen, 192 vette kalveren, 6 nuchtere kalveren, 1552 schapen enlammeren, 829 varkens. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 2e kw. 54 ct., 3e kw. 3747 ct., vette kalveren, le kw. 85 ct., 2e kw. 75 ct., 3e kw. 5262 ct.; varkens (levend gewicht), le kw. 43 ct., 2e kw. 42 ct., 3e kw. 41 ct.; scha pen, le kw. 45 ct., 2e kw. 38 ct., 3e kw. 29 ct.; lammeren, le kw. 44 ct.. 2e kw. 3S ct., 3e kw. 2S ct. Prijzen per stuk: schapen, le le kw, f24, 2e kw. f16, 3e kw. f 12, lamme ren, le kw. f 17, 2e kw. f 12, 3e kw. f 10. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen als v. week Dinsdag, prima koe 64 ct. Vette kal veren, aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen hooger, prima 75 cent. Schapen en lammeren, aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel willig, prijzen schapen als vorige week. lammeren duurder. Varkens, aanvoer minder, handel tamelijk, prijshoudend. Eenige partijen schapen voor export ver kocht. ROTTERDAM. 23 November. Vlasmarkt 3200 kg. blauw, schoon 65 —75 ct. per Kg., 3000 Kg. Groningsch 60— 70 ct., 2400 Kg. Hollandsch geell 65—75 ct., 1000 Kg. dauwroot 5865 ct.. per Kg. Doordat er verleden week op het land weer een vluggen handel was, was de aanvoer heden niet groot. Er was veel kooplust; de prijzen zijn zeer vast en alles werd vlug verkocht. ROTTERDAM, 23 November. Binnenlandsche granen Gerst chevalier f 88.50, bruine boonen f 10.7512, haver f 7.257.65, kleine groene erwten f 7.50 9.40, schokkererwten f 1416.50, alles per 100 Kg. Aanvoer over het algemeen zeer matig. AMSTERDAM, 23 NoVember. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 455 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5S66 ct., 2e kw. 5256 ct., 3e kw. 4650 ct. per Kg. slachtgewicht; 69 melk en kalfkoeien f 160—210 per stuk; 56 vette kalveren: 2e kw. 48—58 ct., 3e kw. 44—48 ct. per Kg. levend gewicht; 72 nuchtere kal veren f 7—10 per stuk, 117 schapen f 20— 25 per stuk; 463 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 40—50 ct., zware varkens 48—49 ct„ vette varkens 47—48 ct., ct. per kg. slachtgewicht; Aangveoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Marktoverzicht: Runderen aanvoer ge lijk vorige week, handel zeer stug met hoo- gere prijzen. Melkkoeien korte aanvoer, te- rugloopende prijzen. Vette kalveren zeer korte aanvoer, handel zeer stug en hoogere prijzen. Nuchtere kalveren behoorlijke aan voer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen behoorlijke aanvoer, handel zeer stug en hoogere prijzen. Varkens minder aanvoer, handel traag en terugloopende prijzen. ALKMAAR, 23 November. Andijvie f 0.50—1.S0, appelen f 7.50—12, bloemkool I f 68, II f 24, boerenkool f 0.802.60, bieten f 0.60—2, druiven f 12 19, gele kool f 1—1.50, groene kool f 1.50— 4, kropsla f 0.90—1.60, knolselderie f 2—4, peren f 7—10.50, prei f 2.60—5.90. roode kool f 1, selderie f 1.50, spinazie 80 ct., sprui ten f 2.80, tomaten f 6, uien f 1, wortelen f 2.50, witlof I f 4.50, II f 2 WARMENHUIZEN. 23 November. Roode kool f 11.20, gele kool f 1, Decnsche witte kool S0 ct., andijvie 50 ct. Aanvoer: 4200 Kg. roode kool, 10500 Kg. gele kool, 3500 Kg. D. witte kool, 1530Ö st. andijvie. AMSTERDAM, 23 November Binnenlandschè granen. (Boerennoteering). Rogge f 7.50—8, Chevaliersgerst f 7.75—8.25] wintergerst f 7.25—7.75,ha verf 7—7.25, dui- veboonen f 8—9, paardeboonen f 6.40—6.65, groene erwten f 8—9.25, vale erwten f J4 —15, alles per 100 Kg., karwijzaad f 11— 11.25, blauwmaanzaad f 10.50—10.75 alles per 50 Kg. PURMEREND. 24 November. Veemarkt. Aangevoerd: koeien totaal 525 stuks: 300 vette koeien 38—62 ct. per Kg., geldekocien f 80—160, melkkoeien 110 —225, 16 paarden f 60—130, 53 vette kalve ren per Kg. 25—50 ct., 200 nuchtere, kalve ren voor de slacht f 5—12, voor de fok f 1015. 215 vette varkens voor de zouterij 4143 ct. per Kg., 45 magere varkens f IS— 24, 320 biggen f {>—13, 1000 schapen f 10—25 per stuk. NOORDSCHARWOUDE, 24 November. Schotsche muizen f 1.80, eigenheimers f 2.10, bl. dito 2.20—2.30, uien 1.50—1.60, drielingen 1.20—2. grove 1.80—1.90, gele nep f 6, peen f 1—1.20. kleine peen 50—60 ct., rammenas f 1.20. kroten f 0.60—1.20, roode kool f 1—1.90, witte kool 80 ct., gele kool fl 1.10, D. witte kool 8090 ct., bloemkool f 7.60—8.30, andijvie 50—65 ct. BROEK OP LANGENDI.TK, 2-4 November. Schotschem uizen 2.10, bl. dito 2.30, uien 1.501.80, drielingen 1.80—1.90, grove 1.70 —1.80, gele nep 6.50, peen 11.80„ roode kool 1—2.10, gele kool 1.D. witte kool 80-90 ct. 72 kg. Dduiven Olicant 38.- Witte 36.- 6000 Kroten 0.50—2. groene kool 12.40, andijvie 50—90 ct., bloemkool: le soort 6.50—9.10, 2e soort 2.70—3.60. HEFFING OP BOTER 's-Gravenhage De heffing op boter voor de vervoervergunningen voor buitenland- sche boter is voor de week 2228 Novem ber vastgesteld op 75 cent per kilogram, be houdens tuschentijdsche wijzigingen. HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA. Beëediging van den Haagschen burgemeester. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr. S. J. R. de Monchy, die dezer dagen door den Haagschen Raad is benoemd tot on bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand, ten einde het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard te kunnen vol trekken, is gisteren door de Haagsche recht bank als zoodanig beëedigd. De presideiit wenschte daarbij den burgemeester ermede geluk, dat hem deze eer te beurt mocht val len. DE HUMANISEERING VAN DEN DUIKBOOTOORLOG. Duitschland treedt toe tot deel vier van het vlootverdrag van Londen. Berlijn: De Duitsche ambassadeur te Londen, von Ribbentrop, heeft gister in opdracht van zijn regeering eer£ nota doen toekomen aan het Britsch ministerie van huitenlandsche zaken, waarin verklaard wordt, dat de Duitsche regeering toetreedt tot de bepalingen betreffende den duikbootoor log, vervat in deel vier van 't vlootverdrag van Londen en deze bepalingen met ingang van heden als bindend aanvaardt. De wateronttrekking aan de i duinen. Winning van IJssel- meer-water. Vooral in de streek van het Noordzeeka naal tot bij Alkmaar wordt geklaagd over de wateronttrekking uit de duinen door het Provinciale Waterleidingbedrijf van Noord Holland. Deze onttrekking zou nadeelig zijn voor de belendende tuinbouwgronden. Ge deputeerde Staten van Noord-Holland deel den thans mede, dat de meer neerslagrijke periode, die na een zeer langdurige abnor male droogteperiode sedert Augustus 1935 is opgetreden aanleiding heeft gegeven tot aanmerkelijke grondwaterstandsverhooging in de terreinen, die voordien van de droog te te lijden hadden. Hier en daar is dien tengevolge zelfs overlast van water ver oorzaakt. Dit feit duidt er op, dat bij de constateering en de interpretatie van de op tredende grondwaterstandsfluctuaties in die gebieden de zeer sterk overheerschen.de rol, die de jaarlijksche neerslag daarbij speelt, onderschat wordt. Zoals reeds eerder is gemeld hebben Ge- dep. Staten van Noord-Holland een crediet aangevraagd om te doen onderzoeken in hoeverre het water van het I.Tselmeer dienstbaar is te maken voor de drinkwa tervoorziening van Noordholland. Eenige Statenleden hadden daaromtrent nadere in lichtingen gevraagd. Gedep. Staten deelen nu mede: Dat naast de bestaande waterwinning uit de duinen eene eventueele wateronttrek- lcing an het IJsselmeer ernstig wordt over wogen, vloeit in de eerste plaats voort uit de overweging, dat de bedrijfsveiligheid door het inschakelen van de IJsselmeerwa- tervoorziening ten zeerste gebaat zal zijn. De bevloeiing van de duinen met IJssel- meerwater ligt niet in de bedoeling. De invloed welke eene winning van IJs- selmeerwater op den kostprijs van het wa ter zal uitoefenen hangt samen met de resultaten van het in te stellen onderzoek De daarover gestelde vraag kan dus nog niet worden beantwoord. Wel kan thans reeds worden gezegd, dat tot inschakeling van het IJsselmeer niet zal worden overge gaan, indien de financieele consequenties daarvan ongunstiger zouden blijken dan die van andere mogelijke oplossingen. werd bereikt met de prachtromans „En eeuwig zingen de bosschen" en „Winden waaien om de rotsen", van TRYGVE GULBRANSSEN. Thans is van dezen Noorschen auteur het vervolg-deel verschenen: Prijs geb. I4.50. Wilt U een voornaam Sint Nicolaas- geschenk geven oi ontvangen, dan moge Gulbranssen's literatuur daar voor in de eerste plaats in aanmer king komen!! Verkrijgbaar in LAAN SCHAGEN. OUDESLUIS ZAAL BUISMAN. Zondag 29 Nov. vanaf 4 uur n.m. Entrée 25 ct. Muziek van Silver en Gebr. van Meurs. Te koop gevraagd: 2e hands GEëM. KOOKFORNUIS. Op te ruimen eenige 2e hands Heerenrijwielen. Adres: K. v. d. GEEST, Smederij, Midden- meer. Te koop: Vierwielig AANHANG- WAGENTJE, als nieuw. Garage DE NIJS, Burgervlotbrug. BAKKERSKNECHTJE gevraagd, overhuis of intern. Strook 56, Kolhorn. Koopje! Nieuwe JONGENSOVERJAS te koop (grijs), leeftijd ongeveer 17 jaar, bij DAAN POOL, Ou- desluis. Te koop: PHILIPS TOESTEL met ingebouwde luidspreker. Te bevragen lett. G, aan PEE- REBOOM's Adv. Bur., Wierin- gerwaard. De bekende Inspecteur van Artis, de heer A. F. J. Portielje, verklaart: Ziehier een boek over dieren, zooals het in onze taal nog niet werd geschre ven! Een overzicht van heel het die renrijk, niet in dèn vorm van een schoolsche, feitelijke opsomming, maar in korte, levendig en voor kin deren begrijpelijk geschreven hoofd stukken. Moge dit dierenboek, frisch en leerzaam als het geschre ven is, zijn weg vinden bij onze jon gens en meisjes, maar ook bij hun ouders .en opvoeders. - Verkrijgbaar in: LAAN. SCHAGEN. UIT ONZE OOST. Zware beschuldiging Van onmenschelijk optreden bij een scheepsramp; Schipbreu- kelingen prijsgegeven aan den dood? Aneta seint uit Batavia: Bij de voortzetting van het onderzoek in zake de aanvaring van de „Radja Basah" met een visschersprauw, waarbij 14 van de 35 opvarenden allen inheemschen, zijn ver dronken, is uit het getuigenverhoor voor den raad van scheepvaart het volgende gebleken: Na de aanvaring zond de kapitein yan de „Radja Basah" een sloep uit om den toestand op te nemen. Personen uit de prauw, die op de sloep wilden overstappen, zijn daar bij door de bemanning hardnekkig terugge duwd. De „Radja Basah" stoomde later weg, hoe wel de prauw ernstig water maakte en hulp dringend noodig was. De menschen in de prauw werden zoodoende aan hun lot overgelaten. De uitspraak van deze zaak is bepaald op 7 December a.s. OUD-G. G. TERUG NAAR INDIë. Graaf Van Limburg Stirum breekt met een oude traditie. Aneta seint uit Batavia: Naar aanleiding van het bericht, dat do vroegere gouverneur-generaal van Ned.-In- dië, graaf Van Limburg Stirum, thans Ne- derlandsch gezant te Berlijn, van plan is een reis naar Ned.-Indië te maken, wijst het „Bat. Nieuwsblad" er op, dat de heer Van Limburg Stirum met dit reisplan een tradi tie breekt, die bestaan heeft sinds de over neming van de Verecnigde Oost-Indische Compagnie door den Nederïandsche staat, nl, dat een afgetreden gouverneur-generaal nooit meer naar Indie terugkeert, zoodat 't blad meent, dat er gewichtige redenen moe ten bestaan, die den oudsten oud-gouverneur generaal in leven nopen van deze ongeschre ven wet af te wijken. van JO VAN AMMERS—Küller, geniet de beste beoordceüngen van intellectueelen, als Prot. Dr. H. Brugmans, Dr. P. II. Ritter Jr„ Ina BoudierBakker e.a. Het is een zeer boeiende historische roman, een begeerlijk bezit. Het is voorradig in: LAAN. - SCHAGEN.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3