Heeren Jekkers FORTUIN's Stalin over de OMGEVINGNIEUWS Openb. Uitvoering rtntuinTsd Madrid zal niet Marktberichten f 7.75, f 9.75, f 12.00 en hooger Kleedingmagazijnen N. L S. B. afd. Anna Paulowna op Zaterdag 2B Nor. 1936, Openbare Uitvoering De Bilt seint SPANJE worden verwoest bereikte resultaten Nieuwe samenwerking tusschen Engeland en Frankrijk 'ANNA PAÜLOWNA Biljarten. Groep 2 van de biljartvereniging „Anna paulowna" speelde tegen groep 5. Van groep 2 wonnen: P. Govers 20 van K. Jongejan 29, C. Doorn 21 en P. Smiers 18. H. Cornelissen Si van K. Jongejan 43, C. Slikker 175 en C' Doorn 18. Jm. Blaauboer 25 van C. Slikker 271 '(hoogste serie 113), C. Doorn 34 en K. Jongejan 51. R. Rezelman 22 van P. Smiers 22 en K. Jongejan 50. Van groep 5 wonnen: P. Smiers van Jm. Blaauboer t2 en H. Cornelissen 33. C Doorn 34 van R. Rezelman 20. C Slikker 300 van P. Govers 20 en R. Re- selman 16. Groep 2 won dus met 11 tegen o van groep 5. WIERINGEN Soirée. Woensdagavond werd in Hotel De Haan een soirée gegeven voor leden en introdu- cee's van de dansclub, die onder leiding gtaat van mej. Agaath Tuin uit Schagen. Uit de dansen bleek, dat de leerlingen van mej. Tuin reeds goed onderlegd waren. Home-trainer. Dezer dagen is de Home trainer van de wielerclub gearriveerd en geplaatst in het clublokaal, het wielerbaanrestaurant, al- .waar al flink getraind wordt. Dat de wielerclub thans deze home-trainer bezit is grootendeels te danken aan het feit, dat verschillende personen hiervoor rente loos een bedrag beschikbaar hebben gesteld. De wedstrijden Zondag a.s. zijn onderling Er komen renners uit Den Helder, Schagen en Medemblik. O.a. zullen starten: Snijders, Tichelaar, Nijeboer, Deethman, Schekker- man, Ridderbos, Hegeman, Lont, Kreijger, Geerligs, Bakker, enz. ■Het beloven dus zeker spannende ritten te Worden. SCHOORL V.V.V. Noord-Kennemerland, te Schoorl. Bovengenoemde vereniging hield op 25 November haar jaarvergadering in café Beeldman. De voorz., de heer C. M. Winder, deelt mede dat de reclametocht wegens te weinig belangstelling niet is doorgegaan. De notulen worden gelezen en goedge keurd. Bestuursverkiezing. Volgens rooster treden af de heeren H. Selhorst, secr., M. ,W. v. d. Garde en K. Bulstra. Herkozen worden de heeren Selhorst en Bulstra, ter wijl in de plaats van den lieer v. d. Garde wordt gekozen de heer W. van Reenen. Tot lid van de finantieele commissie werd benoemd de heer S. de Jong. De heer H. Selhorst brengt verslag uit van het gehouden buurtfeest. De ontvang sten bedroegen f 186.25 en de uitgaven 222.38, zoodat een nadeelig saldo van f 36.04 viel te boeken. De caféhouders heb ben toegezegd dit tekort te zullen aanzui veren, waarvoor deze heeren dank ont vingen. De heer Blankenstein brengt nu rapport Uit van de gehouden verloting. De ontvang sten waren f 186.25 en de uitgaven f 120.38, alzoo een voordeel van f 65.87. Van de 2000 loten waren er 745 verkocht. De heer D. Groen merkt op, waarom de vaste verkoopers geen loten hadden ont vangen. De voorz. zegt dat iemand had toegezegd, dat hij alle loten zou kunnen plaatsen, doch dit is abuis geweest. In 't vervolg zal weer op den ouden voet wor den doorgegaan en de loten bij diverse debitanten worden geplaatst. Bespreking uitgave Gids 1937. Omtrent deze uitgave is van den heer Oldenburg een voorstel binnengekomen, waarin wordt voorgesteld geheel gratis 5000 gidsen te druk ken en dan zelf voor de diverse advertenties te zorgen in overleg met het bestuur uit te werken. In de toelichting blijkt dat dan ook advertenties van Groet zullen worden geplaatst. De vergadering is van oordeel dat dit niet opgaat, daar van een samenwerking met Groet weinig is te venvachten. Enkele leden bepleiten weer wel met Groet de gids uit te geven, dit zal toenadering brengen. In stemming gebracht wordt dit verwor pen met 15 tegen 7 stemmen. De heer Oldenburg stelt nu voor om in overleg met het bestuur alleen voor Schoorl 5000 exemplaren gratis te doen drukken. Dit voorstel wordt met bijna algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag zegt de heer Beudeker het niet goed te vinden, dat de voorzitter van V.V.V. als lid van den Raad tegenge stemd heeft inzake de verbetering van het sportpark. De voorzitter zegt, dat hij in den Raad zit voor het algemeen belang en niet speciaal als voorzitter van V.V.V. en wil dienaan gaande zich niet door een lid laten beïnvloe den. De heer Schermer als voorzitter van het sportpark zegt, dat de heer Beudeker dit geheel persoonlijk zegt en zou dit zelf nooit zeggen. De heer Leise acht l^et gewenscht dat *t rijwielpad, welk in voorbereiding is, door de diverse kommen der gemeente loopt in verband met de daar wonende middenstan ders. Aan het gemeentebestuur zal van V.V.V. en diverse organisaties welke hierbij zijn geinteresseerd, een request worden ge zonden. De heer Groen bepleit het bezoeken van de vergadering der A.N.V.V. en het uitbren gen van het verslag der gehouden federatie- yergadering. De heer v. d. Garde voldoet aan het laat ste verzoek, door het lezen der notulen, doch gevraagd werd om een zelf in elkaar gezet overzicht. Vervolgens brengt de voorzitter den heer v. d. Garde dank voor zijn 6-jarige be stuursperiode, waarin door dezen heer veel werk is gedaan. Hierna sluiting. ZIJPE Tot ouderlingen der Ned. Herv. Kerk zijn herkozen de heeren J. Heman te St. Maar- tensvlotbrug en K. Zeeman te 't Zand en tot diaken de heeren H. Swan te 't Zand en G. Boontjes Dz. te Burgerbrug. SCHAGERBRUG VIERING HUWELIJKSDAG PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARD Op initiatief van het in deze gemeente gevormde Hoofd-comitè tot het inzamelen van gelden voor een nationaal huwelijksca deau aan H.K.H. Prinses Juliana en Z.D. H. Prins Bernhard en tot het houden van kinder- en eventueel andere feesten op den dag der huwelijksvoltrekking, werd gister avond in de zaal van den heer Kuiper een vergadering gehouden met de bedoeling een sub. commissie voor Schagerbrug en om geving te vormen en tevens de organisatie van de eventueele feestelijkheden te be spreken. Aanwezig waren aanvankelijk 25, later 30 personen. De vergadering werd geopend door den heer G. van der Sluijs, die mededeeling deed dat Burgemeester Breebaart wegens werk zaamheden elders verhinderd was tegen woordig te zijn. Spr. sprak zijn genoegen uit over de tamelijke belangstelling en gaf een uiteenzetting van het doel, waarvoor de vergadering was belegd. Spr. deelde hier bij mede dat het de bedoeling is 2 buscol lectes te houden n.1. 1 voor het huldeblijk en 1 voor kinderfeesten en zoo mogelijk, ook volksfeesten. Voor het huldeblijk zal op 30 November a.s. worden gecollecteerd, voor de feestelijkheden later. Allereerst werd hierna in bespreking gebracht de vraag of men er voor gevoelt om, naast de kinderfeesten, ander festiviteiten te organiseeren. De heer Ds. Witkop deelde in dit ver band mede, dat de Kerkeraad heeft beslo ten op den trouwdag van het vorstelijk paar wijdingsdiensten te houden in de kerk te Schagerbrug 's morgens te 9% uur en in de kerk te St. Maartensbrug 's morgens 1034 uur. Na uitgebreide besprekingen werd beslo ten op den trouwdag een gezellige bijeen komst te do'en plaats hebben en verschillen de plaatselijke vereenigingen (tooneelver- eeniging gymnastiekvereeniging, Chr. Jon- gemannenvereeniging, zangvereeniging „Fun ny Boys") te verzoeken gratis medewerking te verleenen. Door vertegenwoordigers van verschillende dier vereenigingen werd staande de vergadering spontaan medewer king toegezegd. Aan de sub-commissie voor Schagerbrug en omgeving, waarin vanwege het Hoofd comité zitting hebben de Burgemeester (ee- re voorzitter) en de heeren G. van der Sluijs (voorzitter) T. Kingma (ceretaris) J .de Moor: Ds. Witkop, J. A. de Boer, H. J. van Veen, werden als leden toegevoegd de da mes Schipper-Koopman, Baayens-Vos, Ooms Hopman-Rezelman en de heeren Verschoor N. Ligthart en Jb. Nieuwland. Bij de rondvraag werd in overweging ge geven daarvoor in aanmerking komende oude menschen die niet aan de feesten zul len kunnen deelnemen, op gebak of iets dergelijks te onthalen, opdat ook dezen iets van de feestelijkheden zullen vernemen. Gevraagd werd voorts of men kan be vorderen, dat op den trouwdag zooveel mo gelijk wordt gevlagd. Aan de burgemeester zal worden gevraagd of deze genegen is een oproep tot de burgerij te richten om zooveel mogelijk te vlaggen. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag deelde voorz. mede, dat voor het be zoek aan den feestavond geen entrée mag worden geheven, omdat, het Gemeentebe stuur dit als voorwaarde stelt voor het verleenen van vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting. Hierna volgde sluiting. BARSINGEREORN De voordracht voor de benoeming van Hoofd der O.L.school alhier luidt alsvolgt: 1. J. Schlahmilch den Helder. 2. M. J. Woldhuis, Winkel. 3. J. de Snayer, Aalsmeer, HEER-EUGOWAARD De boerenhoeve „Scherpenheuvel" met daarbij behoorend dubbel woonhuis bene vens 34 34 H.A. land S Woensdagmorgen in lokaal Rus alhier in veiling gebracht, door Notaris v. d. Heide uit Alkmaar, werd in bod gebracht op f 56.063.35 Veiling vond plaats in 37 perceelen. Hier mede verdwijnt een der weinige in onzen polder overgebleven „heerskipsplaase". 'AMSTERDAM, 25 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 238 vette kalveren: le kw. 5360 ct., 2e kw. 47—52 ct., 3e kw. 4046 ct. per Kg. levend gewicht; 43 nuchtere kalveren f7—11 per stuk; 303 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 4950 ct., zware varkens 4S49 ct., vette varkens 47IS ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktoverzicht: Vette kalveren, behoorlij ke aanvoer, handel gedrukt, weinig eerste kwaliteit met iets hoogere prijzen, overigens ongeveer als Woensdag j.1. Nuchtere kalve ren korte aanvoer, vlugge handel en hoo gere prijzen. Varkens behoorlijke aanvoer, zeer stille handel, prijzen als Maandag. En kele beste vleeschvarkens iets hoogere no teering. WARMENHUIZEN, 25 November. Roode kool f 1—1.70, gele kool f 1, Deen- sche witte kool 80 ct., witte kool 80 ct., uien, drielingen f 1.50, uien f 1.70, andijvie 50 ct. Aanvoer: 12700 Kg. roode kool, 26200 Kg. gele kool, 600 Kg. D. witte kool, 4100 kg. witte kool 600 kg. uien, 1040 st. andijvie MIDDENMEER, 25 November. Graanbeurs. Rogge f7.75—8, winter- gerst f 7.758, zomergerst, f 88.25, witte haver f 7—7.40, groene erwten f 8—9, paar- deboonen f 6.256.50. duiveboonen f 9—9.50, blauwmaanzaad f 21—22, karwijzaad f 22— Weinig aanvoer, ln donkergrijs, beige en andere kleuren, Alkmaar: Langestraat, hoek Houttil Purmerend: Dubbele buurt in zaal KOSSEN Aanvang 8 uur Medewerking van Turngroep en Mondorgel-club. Tooneelstukje: De Vierde Compie van A.M. de Jong Entrée 30 cent. pl. bek Bal na. Te koop gevraagd: 2e hands Piano. Rrfpven met prijsopgaaf onder lett. A, Hulppostkantoor Schager- oi ug. Hercules Hebe Nieuwe Niedorp, op Zondag 29 Nov. Gevraagd: een net Dagmeisje, leeft. pl.m. 15 k 16 jaar, bij DAALDER, Vlas- en Korenbeurs, Anna Paulowna. FLINKE DIENSTBODE of noodhulp gevraagd tegen f5 per week. bij F. A. F. GRO- NEMAN, Wieringerwaard. Wie Zondag j.1. in Café Schrij ver te St. Maarten, een verkeerde blauw wol gabardine Jas heelt meegenomen, wordt beleefd verzocht deze te ruilen bij Tes- selaar te Valkoog. Verwachting: Zwakke tot matige, Oostelij ke tot Zuidelijk wind, nevelig of be trokken, weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vriespunt. Verdere xooruitzichten; weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 769. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR 3 gr. C. is 36 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: .TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. SCHAGEN. SCHAGEN, 26 November. Paarden f 150—350, geldekoeien, magere f 120—160, 55 idem vette f 160—250, 7 kalf- koeien f 185—215, 30 vaarzen 90—150, 22 graskalveren f 30—55, 38 nuchtere kalveren f 812, 150 vette schapen f 21—27, 423 over- houders f 11—17, 10 magere varkens f 13 —16, 19 varkens vette per Kg. 40—42 ct., 136 biggen f 8—12, 18 kippen 0.50—1.50. ALKMAAR, 25 November. Aardappelen f 1.80, andijvie f 0.50—1.30, Bloemendaler kool f 24, boerenkool f 0.80 —2.80, bieten f .060—1.30, druiven f 14r-19, gele kool f 1, groene kool 1.50—3.50, knol- selderie f 2—3.80. peren f 4—10.50, prei f 2 6. peterselie f 1.20—1.80, roode kool 1—1.50, selderie f 1—2. spinazie f 1.161.26, sprui ten f 35. tomaten f 38.50, uien f 12.20, wortelen 24, witlof I f 4—5, II 2—3. NOORDSCHARWOUDE. 26 November. Schotsche muizen f 1.70, eigenheimers 2.30, bl. dito f 2.10—2.20, Bevel, f 1.80, uien 1.40 —1.60, drielingen 1.80—1.90, grove 1.70—1.80 peen 0.90—1.10, kleine peen 50—60 ct., roode kool f 1—2, witte kool 80 ct., Deensche wit te kool 0.80—1. bloemkool f 8.70, andijvie 50-60 ct. SCHAGEN HUIS VERKOCHT. Het woonhuis aan den Stationsweg, on langs door Mevr. Wed. Leertouwer ver kocht aan den heer H. Dekker, makelaar alhier, is nu door dezen weer uit de hand verkocht aan den heer R. Waiboer te Ber gen. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Pieter, zoon van Willem van Eekeren en van Keeltje Bak. POLITIE. Gevonden: 2 meelzakken. Verloren: rijwielplaatje in étui. Nood der burgerbevolking neemt toe. Reuter seint, dat zich gisteren geen enkele essentiecle wijziging heeft voorgedaan in den toestand te Madrid. De wijk van den Calle de Valle I-Iermoso in het Westen van de hoofdstad, is zoo zwaar gebombardeerd door de nationale artillerie, dat zij geheel verlaten is. De noodtoestand zou voor de burgerbevol king toenemen. Een derde deel van de non-combattanten zou thans uit de stad zijn vertrokken. De productie verzevenvoudigd. Gemechaniseerde landbouw be schikt over 400.000 tractoren. Op de zitting van het gisteren gehouden Sovjet-congres, heeft Stalin een groote rede gehouden, waarin hij een overzicht gaf over de sinds 1924 bereikte resultaten. De Russische dictator zeide o.a.: De constitutioneele commissie heeft wijzi gingen moeten aanbrengen in de tot nu toe gekiende in 1924 aangenomen grondwet en daarbij de veranderingen in het leven der Sovjet-republiek in de richting van het so cialisme, welke in het tijdvak van 1924 tot onze dagen werden verwezenlijkt, in oogen- schouw moeten nemen. Welke zijn die wij zigingen? Wat hadden wij in 1924? vroeg Stalin. Onze industrie, aldus Stalin, bood inder tijd een weinig verheugend beeld in het bij zonder de zware industrie. Het aandeel van den socialistischen sector van onze industrie bedroeg toentertijd 80 Onze landbouw bood een nog onverkwikkelijker beeld. Wel iswaar was de klasse der groot-grondbezit ters reeds geliquideerd, doch daartegenover vormde de klasse der landbouwende kapita listen, de klasse der luilakken, een nog ta melijk belangrijke kracht. De collectieve en Sovjet-bedrijven waren nog zwak, terwijl de Kulak nog op krachten was. Hetzelfde moet worden gezegd van den productieomzet. De socialistische sector vormde slechts 50 tot 60 niet meer terwijl de rest bestond uit speculanten en dergelijke particuliere on dernemers. Dat was het beeld van het be drijfsleven in 1924. Wat hebben wij nu in 1936? Laten we beginnen met te zeggen, dat sinds 1924 onze industrie tot geweldige kracht is uitgegroeid. Thans kan men haar niet meer zwak en technisch slecht uitgerust noemen. Integendeel, zij berust op een nieu we, rijke, moderne techniek, met een krach tig ontwikkelde zware industrie en een nog ontwikkelder machine-industrie. Het belangrijkste is evenwel, dat het ka pitalisme nit de sfeer van onze industrie is verdreven, terwijl de socialistische produc tievorm thans onbeperkt het heerschenda systeem is op het gebied onzer industrie. De productie verzevenvoudigd. Men kan het niet als een kleinig heid beschouwen, dat onze tegen woordige socialistische industrie, al dus Stalin, uit een oogpunt van productie-omvang de industrie van voor den oorlog meer dan zevenvou dig overtreft. Gemechaniseerde landbouw. Het Kulakken-dom is geliquideerd, terwijl de uitzaaivlakte der boerenbedrijven, welke op achterlijke basis werken, hoogstens 2 k 3 van het geheel uitmaakt. Men kan slechts het feit vaststellen, dat de collectieve bedrijven thans beschikken over 360.000 tractoren met een capaciteit van 5.700.000 p.k., met de Sovjet-bedrijven mede beschikken zij over meer dan 400.000 tractoren met een capaciteit van 7.580.000 p.k. De overwinning van het socialisme. De kooplieden en speculanten zijn verdre ven. De geheele handel bevindt zich thans in handen van den Staat, coöperaties en col lectieve bedrijven. De nieuwe Sovjet-handel is opgekomen en ontwikkelde zich. Het is een handel zonder speculanten, ja het is een handel zonder kapitalisten. De volledige over winning van het socialistische stelsel is daarmede in alle takken van de volkshuis houding een feit. Het beteekent, dat uitbui ting van menschen door menschen afgeloo- pen is en dat socialistische eigendom der productiemiddelen als onwrikbare basis van onze Sovjet-maatschappij is vastgelegd. (Ap plaus). Volgens een Havas-telegram uit Talavera, verklaarde een hoog militair van de natio- nalen, wiens naam niet genoemd mag wor den, aan den vertegenwoordiger van Havas ten aanzien van den toestand rond Madrid, dat de inname van de hoofdstad geen mili tair probleem meer is. „In onze dagen is een vestiging, waarbinnen de vijand vasten voet heeft gekregen, verloren. Dit is thans het geval met de hoofdstad. Wij staan evenwel voor een gewe tensconflict. Wij willen een totale verwoesting van de stad vermijden, want we zijn op de eerste plaats Spanjaarden en ook zou de verove ring van de stad, huis voor huis, te veel kostbaar bloed onzer soldaten kosten. Indien evenwel de verdedigers van Madrid, die weten, dat zij verslagen zijn, ons dwingen de uiterste midde len te gebruiken, dan zouden wij ons verplicht zien hiertoe over te gaan. In ieder geval zullen wij de s tad zooveel mogelijk sparen door ge bruik te maken van mobiele colon- Alles is gereed, slechts het weer ver traagt onze laatste poging". Activiteit der regeeringstroepen. De opstandelingen maken toebereidselen tot den aanval op groote schaal. Zij gin gen gisteren niet tot aanvallen over. De regeeringstroepen daarentegen vielen her haaldelijk aan, o.a. bij Carabanchel Alto op de Toledo-brug. Omstreeks acht uur opende de artillerie van de regeering een welonderhouden vuur op de stellingen dei- opstandelingen en toen na een kwartier de opstandelingen niet hierop reageerden, ver lieten de militiemannen hun stellingen om te pogen de strategische punten, welke zij verleden week moesten verlaten, te herne men. De opstandelingen lieten hen kalm na deren en plotseling maakten zij hen door een welgericht vuur den terugtocht onmo gelijk. De manschappen van het vreemde lingenlegioen en de Mooren vielen hen in de flank aan en aangezien de regeerings troepen niet konden terugtrekken, moes ten zij wel den strijd op de blanke wape nen aanvaarden. 45 man vielen, de ove rigen werden krijgsgevangen gemaakt. Ook in het noorden bij Brunette videa de regeeringstroepen aan. Vanaf het Escurial waren regeeringstroepen langzaam opgerukt. Zij konden hun stellingen iets naar voren brengen. Tenslotte ontketenden de militietroepen in het zuiden op den wég naar Aranjuez een hevigen aanval. Na een strijd van twee uur moesten zij de aanval staken en naar de Vallei van de Jarama terugtrekken. Het is intusschen wel opmerkelijk dat de nationalisten zich thans tot de verdediging bepalen en op alle fronten de aanval in han den der regeeringstroepen is overgegaan. Uiteenzetting van Yvon Delbos. De Fransche minister van Buitenlandsche Zaken, Delbos, heeft gisterenmiddag in den ministerraad een volledige uiteenzetting ge geven van den internationalen toestand. Hij wees daarbij in de eerste plaats op het vriendschappelijke karakter, de thans be staande nauwe samenwerking tusschen de regeeringen van Frankrijk en Groot-Brittan- nië en de sympathie van Frankrijk en En geland jegens de derde groote democratie: de Verenigde Staten. De samenwerking tusschen Parijs en Londen heeft tot nn toe geleid tot de volledige overeenstemming van opvatting en optreden der beide ka binetten. Trouw aan niet-inmengingspoli- tiek bekrachtigd. In overeenstemming met de verklaringen van Delbos heeft de ministerraad opnieuw den trouw van Frankrijk aan de niet-inmen- gingsovereenkomst in de Spaansche aange legenheid bevestigd. Frankrijk wenscht, dat deze overeenkomst nauwgezet zal worden nageleefd. Deze houding is overigens in overeenstem ming met de gevoelens der overgroote Ka mer-meerderheid, zooals des middags was ge bleken bij de stemming over de communisti sche motie. In de sub-commissie te Londen heeft het onderzoek der technische maatregelen tot verzekering van de in achtneming van het neutraliteitsbeginsel reeds geleid tot een al gemeene overeenkomst inzake het principe, volgens hetwelk de nieuwe maatregelen zul len worden toegepast. Als gevolg van de waarschuwing van Bur gos aan de schepen en onderdanen van bui tenlandsche nationaliteit de haven van Bar- celona te verlaten, heeft de Fransche regee ring besloten de vlag en de rechten zijner onderdanen te verdedigen. Delbos zeide, dat de internationale toe stand weliswaar delicaat is, doch dat ze kere teekenen van ontspanning kunnen wor den opgemerkt, zooals de begenadiging van den Duitschen ingenieur Stickling en de al gemeene stemming in de coördinatiecommis sie in Londen. Ongelukkigerwijs, aldus Delbos, kan het DuitschJapansche verdrag niet van zooda- nigen aard worden geacht, dat het een gun stige atmosfeer zou kunnen scheppen. De minister zou op 4 December in de Ka mer een verklaring over de buitenlandsche politiek willen afleggen»

Schager Courant | 1936 | | pagina 3