De Wintermode is eenvoudig en vroolijk Nieuwe modellen Een alleraardigst effect van korte gekleurde jasjes nf manteltjes mm Zaterdag 28 November 1936 Vierde blad schien nog goedkooper uit bent dan wan neer u zich een hoed van imitatie-vilt koopt. Fluweelen hoeden worden als „meer gekleed" beschouwd. Deze hoofd deksels zijn uitermate geschikt voor een thee of voor een diner in een restaurant. Ook „taupe" kan dezen winter gedragen worden. GERTRUDE. Rechtsf Aardige wollen mantel, gemaakt van bruin, beige en violet geruite Schotsche wollen stof, en niet al leen aardig maar ook prettig om te dragen. De mantel is rondgeknipt met veel ruimte, heeft verder een nauw aansluitende taille en breede schou ders, die een ver doorgevoerde zandloopervorm hebben. Vooral de bijzondere sluiting der revers en van de centuur trekt de aandacht Men houdt n.l. de revers, evenals de centuur met een „S" bij elkander die elastisch is, en die de centuur. dus strak houdt* -* Hierboven l Gebreid helder-groen wollen sportpakJt met groen-lederen centuur en groenen vil ten hoed. Ontwerp: Molyneux, Parijs. Gedeponeerd model P.A.I.S. (Reproductie verboden.) GEVERFDE HAREN IN DE VEREEN, STATEN. De bond van Amerikaansche dameskap pers meent aan te mogen nemen, dat men in Amerika meer vrouwen met geverfd, dan met natuurlijk gekleurd haar aantreft. Het is in de laatste jaren zoo'n mode ge worden, dat de moderne Amerikaansche vrouw het vanzelfsprekend vindt, nu en dan eens van kleur te veranderen. Volgens statistieken zijn er het afgeloopen jaar 2 millioen vrouwen geweest, die zich de ha ren lieten verven, terwijl een groot aantal de kleurmiddelen koopen en de behandeling zelf uitvoeren, hetgeen aanmerkelijk goed kooper is. Teekenend is zeker wel. dat al leen in New-York ongeveer 60.000 menschen van de „haarverf-industrie leven. IEDER SEIZOEN BRENGT DE MODE DICHTER TOT DE NA TUURLIJKE VORMEN, EN DIT WINTERSEIZOEN MAAKT DAAR OP GEEN UITZONDERING. ER zijn ontelbare vrouwen die alléén aandacht voor haar gezicht hebben. Het minste oneffenheidje, het klein ste schoonheidsfoutje versombert haar stemming. Minder regelmatige trek ken knagen als wormen aan haar geluk en brengen haar op het noodlottige denkbeeld Idat zij leelijk als tooverheksen zijn. In bijna plle gevallen overdrijven zij. Nu wil ik niet beweren dat het gezicht er niet op aan komt. Zeker niet, een aar dig aantrekkelijk gezicht is een hooge troef. Maar het is toch niet onze éénige. [Ten slotte is ook het gezicht maar een jonderdeel van een geheel, waarvan de rest evengoed telt. Die rest een groote rest kan gemakkelijk weer terugwin den wat het gezicht verloor. Hebt u nooit booren zeggen: Ze is niet mooi, maar Jvoor de rest... En wat er dan verder volgt klinkt meestal heel vleiend, zóó vleiend, dat het er verder al heel weinig toe doet jof de betrokken vrouw mooi of niet piooi is. Waarmee ik maar zeggen wil dat de Sninder-mooien onder ons wel dwaas zou den zijn als ze over haar gezicht bleven kniezen en geen aandacht wijdden aan de rest, die heel mooi kan zijn of, in elk jgeval, heel mooi kan worden. In onze dagen telt vóór alles: de lijn. Als die fameuse lijn nu maar jong is en sportief, lelegant en chic, nu, dan is het van heel {weinig belang of het gezicht wel de klas sieke trekken van het gelaat van een Grieksch godenbeeld vertoont. En een behoorlijke lijn kunnen de meesten van pns toch wel krijgen! Het is niet noodig dikke heupen te hebben of, anderzijds, een verzameling van scherpe hoeken en platte vlakken te zijn. Het is voor iedere yrouw, die volwassen is want op zeer Jeugdigen leeftijd vertoont het lichaam onvolmaaktheden, di« met den groei en de ontwikkeling der vormen samenhan gen een betrekkelijke kleinigheid zich te ontdoen van wat overbodig is en te verkrijgen, waarop zij, als vrouw, nu een- «aal prijs te stellen heeft. Massages, baden, gymnastische bewegingen spelen het met iedere onvolkomenheid binnen vrij korten tijd klaar. En hoe noodig is het niet een behoor lijk-gevormd en -ontwikkeld lichaam te bezitten! Het wordt stééds noodiger. Ieder seizoen brengt de mode dichter tot de natuurlijke vormen en dit wintersei zoen maakt daarop geen uitzondering. In de meeste wintercollecties zijn de model len eenvoudig genoeg, maar niettemin zijn de nieuwste japonnen slechts te dra gen door haar, die zich voor haar lijn niet behoeven te schamen. Nu weet ik wel dat een handige couturier zijn scheppingen aan de mogelijkheden van zijn cliënten aanpast, maar dat neemt niet weg dat vande chic van het origi- neele model in zoo'n geval toch veel ver loren gaat. Het is veel beter dat de vrouw zich aan het kleed aanpast mits natuur lijk dit kleed logisch is opgebouwd dan dat het omgekeerde geschiedt. De wintermode is dus eenvoudig. Laat ik er meteen bijvoegen dat ze vroolijk is. De meeste win ter japonnen, hoe simpel van lijn ook, sieren zich met opvallende ornamenten, waarvoor veel goud het is overigens niet alles 18-karaats wat er blinkt! pafels die niet alle in oesters gevonden zijn! en kleurige bor duursels gebruikt worden. Goud vooral is in de mode. De couturiers schijnen zich meer tot goud te voelen aangetrokken nadat meer landen zich van het goud heb ben losgemaakt. Vermoedelijk bezielt hen de menschlievende bedoeling de illusie bij ons, goudloozen, levendig te houden! De taille van het wintercostuum be vindt zich bijna steeds op de natuurlijke hoogte. Alleen het huis Schiaparelli maakt een uitzondering: de meeste modellen van Madam Schiaparelli vertoonen een ver hoogde taille, die de buste zeer voordee- lig uitkomen doet. Voor sport heeft dit huis vooral Schotsch aanvaard en het is er op ingenieuze wijze in geslaagd dit Schotsch zoo aan te wenden, dat het de lichaamslijn niet verzwaart. De meeste donkere rokken gaan vergezeld van veel lichter gekleurde jasjes of manteltjes, die zeer nauw sluiten, en soms wijde korte mouwen hebben. Het effect is dan aller aardigst. De invloed van de sterren laat zich in bijna alle collecties gelden. Is dat een ge volg van het feit dat de dames en heeren astrologen, die beweren even goed met de toekomst als met het verleden ver trouwd te zijn, zich nooit in grooter toe loop verheugden en nimmer zoo goede zaken maakten als in onzen „verlichten" tijd? Hoe dit zij, ontelbaar is het aantal robes, waarop sterren en sterrebeeiden schitteren, waarover de kometen hun glanzende staarten trekken, waarop Boogschutters prijken, die op zilver- wazige nevelvlekken den scherpen pijl richten. Op een pull-over van kastanje kleurige wol zag ik een Steenbok gebor duurd, op een ander wollen kleedingstuk Saturnus met zijn ring en al zijn vele manen, op nog een ander een Stier, die met groote oogen naar een maansikkel staarde. Alle teekens van den Dierenriem zijn voor decoratieve doeleinden gebruikt. Het aantal mogelijke varianten is natuur lijk legio en als u maar een versierings motief zoekt kunt u waarlijk niet beter doen dan de hemellichamen cyns te laten betalen. U vindt dan allicht iets dat een ander nog niet heeft, al is het maar een Schorpioen of desnoods een miniatuur Melkwegje, in de zilveren kronkels waar van u er niet anders dan „hemelsch" kunt uitzien. Voor wollen kleedingstukken wordt dit seizoen betrekkelijk weinig „chiné" ge bruikt, éénkleurige wol heeft de over hand. Daarenboven is die wol mat. Wat de kleuren aangaat ziet men vooral alle herfsttinten: granaat, „doode bladeren", koperrood, paars, olijf, mosgroen. Jonge donkere vrouwen, die geel kunnen dra gen, zullen goed doen aan deze kleur aandacht te geven. Voor blonde meisjes past beter maagdepalmblauw, nijlgroen of ook leigrijs met wat donker rose. Van de winterhoeden zijn de bloemen verdwenen en vervangen door bontver sieringen, waarvoor vaak de bloemvorm behouden is. Vooral vilten hoeden van de meest uiteenloopende modellen ver heugen zich in de algemeene gunst. Als u zich een echt-vilten hoed veroorloven kunt zoudt u waarlijk goed doen er zich een aan te schaffen, zelfs al is de prijs wat hoog. Echt vilt laat zich later heel goed verven en ook zonder moeite ver vormen, zoodat u op den duur toch mis li,- Links! Dit bijzonder elegante toilet van zwarte crêpe met een wit front werd dezer dagen door een filmdiva gelanceerd Het is bedoeld als een avondjapon die een waardige te genhanger vormt van de smoking bij heeren. Zwart wild- leeren baret, handschoen en schoenen voltooien het geheel* Hieronder! De zoo moderne japonnenin Grieksche stijl, hebben de avondsandalen in de mode gebracht, die hoe excentriek ze ook mogen zijn uitstekend bij de lange ruime japon passen. De weinige uitverkorenen die volmaakte voeten hebben kunnen het eens in overweging nemen*

Schager Courant | 1936 | | pagina 13