Kinderzaal De strijd om de „Betty Bonn" OMGEVINGNIEUWS De kwestie betaalmeester L.G.C. elk jaar opnieuw had zij GESPRONGEN HANDEN en LIPPEN KLOOSTERBALSEM De uitkomsten van onze weide- en landbouwbedrijven Het beste en mooiste Jongensboek! Twee H.B.S.ers in gevaar Bockhandel TRAPMAN Meisjesboeken Boekhandel TRAPMAN "DE WACHTER" Boekhandel TRAPMAN Nieuwe boeken Boekhandel TRAPMAN LANGEND1JK ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van de Wed. Schoenmaker vergaderde de tuinbouwvereeniging „De Toekomst" onder voorzitterschap van den heer S. de Boer. Deze heet allen welkom op deze buitengewone vergadering. Voorzitter deelt mee, dat een schrijven van 10 leden is ingekomen met het verzoek ccn vergadering te beleggen ter bespreking van de zaak-ontslag betaalmeester en wat daarmee verband houdt. Ingekomen zijn twee brieven, n.1. van De Groentecultuur te Broek op Langendijk en een, ondertee kend door voorz. en secr. van de tuinbouw- vereen. te Broek en van St. Pancras. In hot eerste worden de conclusies gememo reerd van de beslissing, waartoe men in zake hot conflict-L.G.C.-bestuur en be taalmeester is gekomen en waarin uitvoe rig de bekende kwestie wordt uiteengezet. Door de heeren P. de Geus en J. Klinge ier wordt gevraagd, of er nog antwoord op deze brieven is gezonden. Er is toch al een circulaire aan de aangesloten tuinbouw- vereen. gericht. Klingeier noemt het een leugen, als gezegd wordt, dat geen ant woord is gestuurd. Hij leest daarna de circulaire voor, die door De Toekomst is verzonden en waarin het bestuur een ern stig verzoek richt, om geen adhaesie te betuigen aan een schrijven Yan een der ver een., aangesloten bij de L.G.C.. en waarin aangedrongen wordt op het houden van een Alg. Verg., welke in hoofdzaak zal gaan over controle op het betaalkantoor. Toe gelicht wordt dit schrijven dqor er aan te herinneren, dat het Bestuur van de L.G.C. met algemeene stemmen besloot, het be taalkantoor onder controle te stellen van den accountantsdienst van het C.B., waar onder het financieel beheer van den pen ningmeester der L.G.C. staat.. Zoo'n controle op een belangrijke financieele instelling als de L.G.C., acht het Bestuur toch noodig en bovendien, als het bestuur en vooral het Dag. Bestuur dit noodzakelijk acht, dan moet dit toegejuicht worden ,al brengt het dan ook eenige kosten mee. Bii onderzoek is gebleken, dat deze zaak met den tegen- woordigen betaalmeester in drie verg. is be sproken en gemeend werd, dat de zaak goed in orde zou komen, maar ten slotte is ge bleken dat de betaalmeester geen controle wilde toestaan. De zaak is gewoon en or delijk verloopen, maar thans schijnt het, dat de betaalmeester met de besturen van een paar vereen, heeft gesproken. De heer J. Klingeier vertelt dan, hoe het schrijven van de 10 leden is tot stand ge komen, waaruit blijkt, dat van geen „kon kelfoezen" sprake is. Hij meent, dat er door het Bestuur een ledcnverg. behoorde belegd te zijn n.a.v. de voorgelezen brieven. De heer C. de Boer Wz. wijst er op, dat hij met belangstelling heeft kennis genomen van het verslag der L.G.C., waarin het con flict voorkwam. Hij had ook verwacht, dat het Bestuur van De Toekomst een leden- verg. zou hebben belegd, omdat het gold een beslissing, die het belang der leden aangaat. Waar deze nieuwe controle weer geld kost, vraagt men zich af, of het vei- lingspcroentage nog niet verhoogd zal moe ten worden. En dat in deze tijden. Hij vraagt, of het risico alleen voor den be taalmeester is of ook voor de L.G.C. Niet zoo erg was het, als de meerdere uitgave moest worden gevoteerd in een goeden tijd. Verschillende vragen dringen zich op. Bijv. hoe staat het met de borgstelling voor den nieuwen betaalmeester, wordt die al of niet verhoogd. Om verschillende vragen te be antwoorden was z.i. een vergadering noodig. Voorzitter zet in don breede uiteen de noodzakelijkheid van controle: er is overal controle. De L.G.C. is een belangrijke fi nancieele instelling, waar controle noodig is. Zonder deze is het bestuur niet verant woord bovendien. Nog wijst spreker op den eisch van de Centrale Raiffeisenbank om controle toe te laten, wil het crediet niet worden ingetrok ken. Door sollicitanten (er zijn er 68) is hem reeds meegedeeld, dat zij het met de be slissing van het Bestuur eens zijn en dat met hetzelfde personeel, als de betaalmees ter zelf meewerkt, kan worden volstaan. Maar, zegt voorzitter, ook tegenover de borgen van den betaalmeester is het noo dig, dat een volmaakte controle wordt uit geoefend. Onbegrijpelijk acht spr. het, dat er nog vereenigingen zijn, die deze zaak als een conflict beschouwen. Het is geen conflict. Het bestuur van de L.G.C. moest zoo han delen. Waar er toch een A.V. komt, had het bestuur het niet noodig geoordeeld, nog een ledenvergadering te houden. De heer P. de Geus zegt, dat deze voor stelling van zaken nu heel mooi lijkt, doch ze wordt slechts van één kant belicht. Na tuurlijk is iedereen voor controle, maar de controle moet noodig zijn. Hier is ze dit niet ten aanzien van de kascontrole, omdat de kas niet tot de L.G.C. behoort. Spr. bestrijdt het advies van Mr. Nie-, möller, waar die uit een aanvraag van den betaalmeester om verhooging van sa laris mede het bewijs put, dat in dezen door het Bestuur juist' is gehandeld. De Alg. Verg. moet uitspraak doen. De voorzitter heeft hem niet overtuigd en hij is er niet in geslaagd de argumenten van Broek en St. Pancras te ontzenuwen. Er worden twee zaken door elkaar gehaald: boekencontrole en controle der kas, die van den betaal meester is. De heer C. Kliffen wijst er op, dat nog nooit nadeel uit de bestaande controle is voortgevloeid en alles is hem te veel, wat voor deze controle zou moeten worden be taald. Verschillende personen voeren hierover nog het woord voor de tweede maal, waarbij de al of niet wenschelijk naar voren komt, om de benoeming van een betaalmeester op te schorten, wat de voorzitter ten krachtig ste bestrijdt, daar dit nergens voor kan dienen: de betaalmeester heeft zijn ontslag gevraagd en er moet dus een ander worden benoemd. Het voorstel om de benoeming op te schorten, werd met 28 tegen 6 stemmen verworpen. Bij de rondvraag werden nog verschillen de zaken ter sprake gebracht, o.a. het fiasco met het verplichte veilen der andijvie, de handelwijze van het bestuurslid, den heer W. Visser te Koedijk, die zijn rabarber uit de hand verkocht, dit zelf ruiterlijk erken de en vrij uitging, doch een ander tegen de lamp liep, omdat, naar de betrokkene, de heer J. Klingeier, zei, hij gezocht wordt, wat de voorzitter betwistte. Verder werd nog gewezen op de geruchten, dat er nog misoogststeun zou worden uitbetaald en dat daarvan voor Kerstmis wel iets naders zal worden gehoord. Daarna sluiting. Dink zij den K100STEKBALSEM heeft zij die nu nooit meer! 9'tWas een gruwelijke last en het deed geweldig zeer. het bloed stond er al tijd voor. Allerlei huismiddeltjes deed ik er op, het beet geweldig, maar tel kens kwamen de kloven terug. Gewone huid-crêmes hielpen mij evenmin. Maar nu heb ik geen last meer ervan. Au wrijf ik eiken ochtend en avond Klooster- balsem er op. Dat doet géén zeer en de huid is en blijft prachtig glad èn gezond, ook al kom ik met mijn han den vaak in het water. Het was een uitkomst." B de j te .S_R Alf |f EB'C ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" Onovertroffen b{J brand-en sntywonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij RJheuraatiek, spit en ptyniyke spieren jchroetdoos 85 et Potten: 6'2V$ ct. en f 1.04 Gemiddelde resultaten volgens de gegevens van het Boekhoud- bureau der Hollandsche Maat schappij van Landbouw Aan de gegevens, gepubliceerd door het Boekhoudbureau der Hollandsche Maat schappij, ontleenen wij de volgende cijfers TEXEL EN WIERINGEN: Gecontroleerd werd 227.35.- H.A. bouw land en 241.12.42 H.A. grasland. Aan ver schil tuschen aan- en verkoop van paarden rundvee en varkens werd gewonnen per H.A. f 8.72, aan handel in schapen en wol opbrengst f 12.67, zuivelproducten f 25.96; bouwproducten f 135.01 eieren en pluim vee f 1.88; diversen f 3.03; eigen gebruik f 4.79 en huurwaarde woning f 4.82 zoodat een bruto opbengst per H.A. werd verkre gen van f 196.88. Hiervan ging af voor: loonen en sociale lasten f 59.42, zaai- en pootgoed, veevoer en meststoffen f 48.- andere bedrijfskosten f 38.77, zoodat een totaal kostenbedrag werd verkregen van 146.19. Hierbij geteld de rente van den inventaris f 6.70 en de pacht of pachtwaarde ad. f 30.- komt men aan totaallasten van f 182.89 zoodat een netto winst overblijft van f 13.99 per H.A. NOORDELIJKE DUINSTREEK (Den Helder, Callantsoog, Zijpe, Petten, Schoorl en Bergen.) Gecontroleerd werd 177.25.70 H.A. bouw land en 656,12.44 H.A.' grasland. Aan paar den, rundvee, varkens en schapen werd ver diend per H.A. f 47.38, zuivelproducten f 120.78; bouwproducten f 54.57; eieren en pluimvee f 5.38, diversen f 2.45 zoodat als men f 2.74 voor eigen gebruik en f8.01 voor huurwaarde woning bij trekt, de totaal bru towinst per H.A. bedroeg f 241.31 Hiervan ging af: voor loonen en sociale lasten f 49.41, grondstoffen (zaai -en poot goed, veevoeder, meststoffen) f 61.80, andere bedrijfskosten f 39.88 rente inventaris f 12.97 pacht of pachtwaarde f 58.- is totaal aan het boek waarmede FLORIS VAN DEN AEMSTEL zichzelve heeft overtroffen, Is: Leeftijd 12—17 jaar. In pracht band voor f 2.25, verkrijgbaar in LAAN - SCHAGEN. OOK IN hebben wij een groote verscheidenheid. Van D1ET KRAMER verscheen: DE BIKKEL f3.90 BEGIN f 1.90 Beleefd aanbevelend, LAAN SCHAGEN. lasten f 222.06 per H.A. Als netto opbrengst blijft over f 19.25 per H.A. NOORDELIJK WESTFRIESLAND (Medemblik, Opperdoes, Twisk, Abbekerk. Midwoud, Sijbekarspel, Nibbixwoud, Wog- num, Obdam, Hensbroek, Spanbroek, Op meer, Hoogwoud, Oude *Niedorp, Nieuwe Niedorp en Schagen) Hier werden gecontroleerd 30.31.40 H.A. bouwland en 186.27.85 H.A. grasland. Aan voordeelig verschil bij in- en verkoop van paarden, rundvee, varkens en schapen (ook wol) kwam binnen f 124.31. Zuivelproducten f 137.33, bouwproduc ten f35.42. eieren en pluimvee f0.02, diver sen f3.04, eigen gebruik f4.47 en huurwaar de woning f7.50, zoodat de totaal-opbrengst per H.A. hier bedroeg f 312.07. Hiervan ging af aan: loonen en sociale lasten f57.74, grondstoffen (zaai- en pootgoed, veevoeder en meststoffen) f 102.92, andere bedrijfs- onkosten f41.81, makende een totaal van f202.49. Hierbij moet nog geteld worden per H.A. aan rente van den inventaris f 14.75, pacht- of pachtwaarde f75.zoo dat van de bruto-ontvangst ad f312.07 af gaat een onkostenbedrag van f292.23, waar door de netto-opbrengst per H.A. wordt f 19.84. Bii de beoordeeling van deze cijfers en vergelijking van die met eigen bedrijf hou- de men er rekening mede, dat uit den aard der zaak het hier gaat over gemiddelden van slechts enkele bedrijven, zoodat van een norm niet kan worden gesproken. Toch zijn de cijfers voor den ernstigen beschouwer vol waarde omdat zij met inachtname van hierboven gemaakte re strictie tot toetsen me teigen bedrijf in staat stelt, hetgeen al veel wil zeggen. Wij juichen dergelijke publicaties dan ook ten zeerste toe, doch zouden een splitsing in weide-, gemengde- en zuivere land bouwbedrijven, ten zeerste toejuichen. Ook wat de kosten betreft. O.i. verliezen door het vermengen van deze niet vergelijkbare grootheden de ver strekte cijfers wel wat van hun waarde. WIERINGERWAARD Eerste Nutsavond. De eerste Nutsavond van ons Departement is een groot succes geweest. De opnieuw keurig .versierde zaal van den heer R. Breed was flink bezet. Men had zeker goede ver wachtingen, omdat het bestuur niemand minder had uitgenoodigd dan den heer A. Alt, toonkunstenaar te Bolsward. Bij ontstentenis van den Voorzitter, den heer H. K. Koster, werd de bijeenkomst geopend door den secretaris, den heer S. Sieswerda. die na zijn welkomstwoord in 't bijzonder tot den heer Alt, mededeelde, dat het de bedoeling: van het bestuur is om den 2en Nutsavond te houden in Januari en wel met eigen krachten. Daarvoor is echter medewerking noodig. Er is een halve toezegging, doch dat is niet genoeg. Zij, die duó iets ten beste willen ge ven, kunnen hiervan mededeeling doen bij de heeren Daan Kaan en S. Sieswerda. Dan is het woord aan den heer Alt, voor ons geen onbekende, die als onderwerp voor dezen avond heeft gekozen de opera van Faust door Charles Gounod. Aan de hand van een groote serie lan taarnplaatjes en afgewisseld door piano en gramofoonopnamen heeft de heer Alt met zijn prachtige manier van voordragen ons laten meeleven en meevoelen de geschiede nis van Faust, welke dateert uit het jaar 1460. We doorleven de tragedie van Faust, die onder den duivelschen invloed van Me- phisto de schoone Greetchen verleidt. We lij den met deze mee als haar geliefde broer in een duel het leven laat en verfoeien den invloed des duivels. Ook op de piano is de heer Alt een vir tuoos. Verschillende muzikale fragmenten uit de opera werden op eigen gramofoon- platen ten gehoore gebracht. J.VISSER ROOSENDAAL is een roman, die zich kenmerkt door de eenvoudige en boeiende wijze waarop de auteur de toestan den beschrijft en de personen voor ons doet leven. „De Wachteris de naam van een ouden molen, waarin en waaromheen het leven der hoofdpersonen zich af speelt. De oude molenaar in zijn strijd tegen den nieuwen tijd; zijn buurman de trotsche boer van de Ridderplaats en zijn luchthartige kinderen; de stille, trouwe molenaarsknecht zij zijn al len ten voeten uit geteekend. Heel hun dorp en zijn doening gaat fel en sterk voor ons leven. Maar in Eva, de hoofdpersoon van het boek, die in strijd en nood den moeilij ken weg naar de Gouden Poort der Liefde vindt, heeft de schrijfster een figuur geschapen, die waarlijk onver getelijk is. Het is een roman die belooft een der succesboeken van dit seizoen te wor den. Verkrijgbaar in: LAAN. - SCHAGEN. De heer Alt kan zich verzekerd houden, dat hij de leden van- 't Nut en ook andere aanwezigen een prachtavond heeft bezorgd en daarnaast kan het bestuur met genoegen op dezen avond terugzien. Ongeveer elf uur gingen we (het meeren- deel met „kouwe bienen") op een drafje naar huis. Enfin, voor zulk een mooie avond moet men wat over hebben. Gebonden f 3.90. Na de uitverkochte boeken „Bezoek uur" en „Spreekuur" is thans van de hand van ANKE SERVAES versche nen de nieuwe roman „KINDERZAAL". Uiterst beheerscht beschrijft zij de verschillende karakters van de kleine zieken en groote menschen, met wie de zuster in het ziekenhuis in aanra king komt. Verkrijgbaar in: LAAN. SCHAGEN. F eullleton door Friedrlch L i n d e m a n Ik schoof den doek opzij en keek naar bin nen. Het was een kleine ruimte, dat zijn licht door een kleine patrijspoort kreeg. Aan de lange zijde tegenover mij stond een kast en twee boven elkaar geplaatste kooien. Het beddegoed was blauw geruit en helder, Netel doeken gordijntjes waren er strak voor ge spannen en helder wit van kleur. Alles in deze ruimte gaf den indruk van helderheid. Onder het ronde venster stond een opklapbare wasch- tafel, die men ook heden nog op de meeste schepen gebruikt. Daaruit kwam een geur van zeep en goedkoop parfum. In de lucht hing een lichte geur van poeder, welke mij zeldzaam opwond. Enkele oogenblikken bevond ik mij niet meer op het schip. Plotseling zag ik den kof fer staan. Ik raakte hem aan met den voet. 't Was een plompe houten kast, met zwart zeil overtrokken en omgeven door twee hel blinkende ijzeren banden. De koffer met de kleeren?Als een indringer in een ver boden ruimte, zoo snuffelde ik langzaam ver der het kamertje binnen en toen eerst zag ik... haar. Boven den koffer voor mij aan den wand hing een portret in een smal zilveren lijstje. Het was een slechte foto van een jonge vrouw of van een meisje in een zeer gewaagd maskerade-pak, zooals het mij toescheen, een korte helgekleurde r~k, die de beenen tot bo ven de knie vrijliet, een nauwsluitende helge kleurde blouse, rijkelijk met paletten ver sierd. Een beetje aanstellerig stond zij er bij, deD eenen voet naar den anderen gezet, met ge bogen arm in de zij, draaide zij den naakten arm een beetje lachend, iets te veel belovend vanachter de opgeheven schouder naar voren. Haar gezicht was popperig, met iets te breede mond, mooie tanden en dik bruin haar, dat slechts met moeite door een coquetten band achter de ooren met breeden afhangen den sluiter, werd vast gehouden. Zoo keek zij naar mij met haar lokkende donkere oogen, met denzelfden blik, zooals die hier over al deze dingen gegaan was. Want dat zij het was, de vrouw van het schip, daar aan twijfelde ik geen oogenblik. Wat mij echter steeds weer bezighield was de vraag: hoe kwam dit wezen op dit schip? En hoe zou deze kleine verleidster onder de zeelui aan boord, onder mannen, die wekenlang geen vrouwen zien, hoe zou zij zich hier tegenover gedragen hebben, welke hartstochten en droomen zou zij by hen opgewekt hebben? En zou misschien hierin niet de oplossing van het raadsel der „Betty Bonn" te vinden zyn? Hallo! Trevor riep my buiten. Twijfelend en een beetje weemoedig wendde ik mij van het por tret af, streek in de kajuit nog eenmaal met myn hand over de stof der rok en ging toen naar het dek. De rijksadvocaat was opnieuw verlevendigd. Hy wees my op de tafel. Hebt gy het gezien? Ik heb zoo net bij den wacht geïnformeerd: op 14 December 's morgens vroeg is de „Betty Bonn" hier aan gekomen. In den loop van den morgen heeft kapitein Spurling het schip aangegeven, 's Midags was er al een wacht aan boord. Sinds dien tijd is er niets op het schip ver anderd. De stuurman heeft ons dus bedrogen! De geheele geschiedenis van het aange broken ontbijt met de theekopjes is stinkend gelogen! Hij wilde ons zand in de oogen strooien. Hij wilde ons wat wijs maken. Plotséling zweeg hy. Hij scheen wel te be merken, dat zijn verbeeldingskracht hier te kort schobt, dat deze nieuwe wending in de zaak zijn geheele theorie van zeerooverij en moord ondersteboven wierp. Ik kon het niet niet nalaten den giftigen pgl nog een beetje dieper in de wond te stooten. Hiermee is dan ook het bewijs vervallen, dat deze drie menschen tot op het allerlaatste oogenblik op de „Betty Bonn" aanwezig waren. De „Betty Bonn' kon best reeds eerder ver laten zijn. Hoewel onzeker, probeerde hij zich toch nog te verzetten. In ieder geval „kon". Nuchter ging ik verder: Daarmee echter, meneer de Ryksadvo- caat, vervalt evenzeer uw meening, dat die drie laatste menschen door de bemanning van de „Frisco" uit den weg geruimd zijn. Opnieuw zweeg hy. Ik zag, dat zijn hersens koortsachtig werkten, omdat hg deze opvat ting slechts noode wilde laten varen. Dan echter gaf hg toe: Nu goed. Die hypothese zal dan zwak zyn. Maar waarom heeft de stuurman ge logen? Waarom vertelt hij die belachelijke bijzonderheid, dat hg zgn vinger in een kopje gestoken heeft. Kan men zich zoo'n handels wijze in een dergelgken toestand indenken? Hierop kon ik slechts schouderophalend ant woorden. Dat interesseerde mg per slot van rekening in het geheel niet meer. Ik kon alleen nog maar 'aan de vrouw of het meisje denken. Hebt gij een lijst van de bezetting der „Betty Bonn?" Ja. Ik heb my door de reedery de ïyst laten telegrafeeren. Komt daar ook een vrouw op voor? Neen. Vijftien man, maar geen vrouw. Dit gaf mij een schok. Hoeveel zegt gij, vijftien?... en dan nog de vrouw... dan zijn er dus zestien menschen verdwenen. Ook Trevor was er door getroffen. Zestien... Drommels nu gij het zegt komt my voor het eerst het ongehoorde van dit aantal... zestien menschen! Nu viel mij nog een ander denkbeeld in. Luister eens, ik ben niet zoo goed op de hoogte van deze toestanden, maar een be manning van 15 kop, is dat niet een beetje rgkelijk veel voor dit toch eigenlgke kleine scheepje. Hoeveel heeft de „Frisco" er? Negen. Negen?... Meneer de Rgksadvocaat ook met deze lgst is iets niet in orde. Maar terwgl ik dit zei, kwam my plotse ling in de gedachte: Nu zgt ge het zelf die hier plotseling aan 't verdachtmaken slaat, terwgl ge dat een oogenblik geleden anderen nog kwalgk genomen hebt. Gelukkig bemerkte hy het ironische van dezen ommekeer niet. Geheel ernstig was hg reeds bezig uit dit gezichts punt nieuwe gevolgtrekkingen te maken. Toch was het de officieele ïyst van de reedery der „Betty Bonn" Thompson, en be vestigd door de havenmeester van New-York, maar... Nog een oogenblik dacht hij ernstig na over mijn opmerking. Toen liet hg ze los. Het eerste, wat ik doe is het schip laten doorzoeken. Nog heden zal ik deskundigen last geven. Aan kleeding en bgkomstige din gen moet het uit te maken zgn, hoe groot de equipage geweest is. Opnieuw werd hy een en al levendigheid, als een gummibal. Kom mee, ik zal dadelijk..* Weer kreeg hg een nieuwen inval: Eigenlgk zou ik liefst dadelijk een be zoek brengen aan de „Frisco". Ik zou wel eens willen weten, waarom de stuurman ge logen heeft. Wilt gg niet meegaan? Gy zoudt mg een groot plezier doen. Ook ik wilde? Ik had dezen morgen eigen lgk zoo weinig „gewild", ook nu was ik be reid, zelfs niet alleen maar zoo maar. In ieder van ons leeft een zekere dosis nieuws gierigheid. By my was zij opgewekt door da vraagt „wie is deze vrouw?" Wij namen afscheid van den wachter. Hy sloeg aan, toen wij van boord gingen. Daarna roeide de bootsman ons het kleine stukje haven over naar den steiger. Gedurende dé vaart hadden wy regelmatig zicht op de „Frisco". zy lag aan de kade, een schip als de „Betty Bonn", plomp, kort, stomp, ook haar beide masten waren schijnbaar te hoog. Ik heb weliswaar geen kgk op dingen betref fende het zeeleven, maar dit meende ik toch duidelgk te constateeren, dat zij nog smeriger, nog droeviger, nog meer afgetakeld eruit zag als haar zuster. De touwen waren gerafeld, de zeilen oud en verschoten, het houtwerk ver rot en lek. Er is een bepaalde uitdrukking: „dryvende doodkist". Dit sloeg uitstekend op de „Frisco". Wg maakten onze boot aan den steiger vast. Trevor verzocht den havenwachter met ons mee te gaan. Zoo drongen wy met ons drieën als een patrouille in het vgandelijk gebied door. Daarbg scheen de toestand in

Schager Courant | 1936 | | pagina 14