OMGEVING-NIEUWS Nagekomen Sportberichten De kwestie bij de L.G.C. De weg door het Geestmerambacht Tewerkstelling van tuinders in het eigen bedrijf DE VERRICHTINGEN IN I A De groote strijd is gestreden; ZFC 4 heeft het op eigen terrein niet tegen OSV 3 kun nen bolwerken en moest met 12 het loodje leggen. Ongetwijfeld moet deze prestatie van OSV 3 als een buitengewoon knap staaltje beschouwd worden en van de Zaandammers js het ons eenigszins tegengevallen. Wie bij deze uitslag zijde spon, dat was Bergen, dat zich nu met haar concurrenten op gelijken voet zag gebracht. Daartoe sloe gen zij zelf Beemster aan den Kerkedijk (5-2). De spanning is er dus nog geducht in en het is nog op geen einden na te zeggen, wie uiteindelijk de eerepalm zal wegdragen. Vrone stelde opnieuw teleur; met 53 werd zij te St. Pancras door CSV geklopt en haar toestand begint nu in een stadium te komen, dat men als hopeloos kan qualificee- ren. Te meer raakte Vrone nl. nog op achter, 'door het gelijke spel tusschen WFC 4 en Alcm. Victrix 4 (1-1), een uitslag, die in de lijn der verwachtingen lag. Het spijt ons wel het te moeten zeggen, maar wij gelooven niet, dat de club van Hoogland spoedig de laatste plaats zal we ien te verlaten; daarvoor spreken de cijfers ivan de uitslagen, waarmede wordt verloren pen te duidelijke taal. De stand luidt nu: Bergen 8 6 0 2 25—13 12 OSV 3 8 5 2 1 25-18 12 ZFC 4 7 5 0 2 27—15 10 ZVV 3 8 4 0 4 29—29 8 Alcm. Victrix 4 7 2 2 3 19—23 6 Beemster 7 2 2 3 20-30 6 CSV 8 2 2 4 20—22 6 WFC 4 7 1 3 3 15-22 5 ÏVröne 8 1 1 6 24-42 3 SPORTERS NEMEN DE LEIDING IN 2E. De Sporters behaalden Zondag een gede cideerde 4—0 overwinning op O.K.B. 1 en hebben nu door hun betere doel gemiddelde den kop genomen. Het belooft een span nende race te worden, die welllicht in de onderlinge wedstrijd te Schagen beslist zal worden. Wij gelooven tenminste niet, dat de andere clubs het de beide concurrenten lastig zullen kunnen maken. Oudendijk verloor wederom, nu met 37 van Hem 1, terwijl Sijbekarspel goed werk deed, door West-Frisia IV met 4—3 te klop pen. Ziehier de stand: Sporters 1 8 7 0 1 14 32—11 'Schagen 2 8 7 0 1 14 32—13 WINKEL Door de Gymnastiekvereniging „Sparta" alhier, werd in het lokaal van den heer D. A. de Bruijn een openbare uitvoering gege ven onder leiding van den directeur, den heer S. Keesman. De zaal was wederom vrij goed bezet en we zien op deze uitvoering zoo ongeveer hetzelfde publiek van alle gymnastiek-uit- voeringen. Afwisselend traden de dames- en heerenleden voor het voetlicht en de ver schillende afdeelingen jongens en meisjes én de ware liefhebber van gymnastiek kon hier weer naar hartelust zijn hart ophalen. De Spartajeugd deed weer haar uiterste best en werd dan ook beloond met een welverdiend iapplaus ter aanmoediging. A'.le mogelijke vormen van gymnastiek werden ten beste gegeven en steeds denkt men, dat het uiterste wel zoo ongeveer is bereikt, maar de volwassen leden weten steeds weer het publiek te verassen met .variaties op dat gebied, wat zoo'n uitvoering steeds weer aantrekkelijk maakt. Aan de hooge brug-oefeningen werd nu ook deelgenomen uoor de dames Plantinga en Kossen en toonen zich zoo langzamerhand rivalen van de heeren. Het evenement vormt aan het slot toch altijd weer het lioogrek en ziet men oefenin gen, die meer het karakter dragen van acrobatiek. Evenals vorige jaren ontbrak ook thans feen taartenverloting niet en werden een 10- jtal taarten verloot. Een gezellig bal, waarvan het muzikale gedeelte weer was toevertrouwd aan de gebr. Kos, besloot dezen avond. Door Burgemeester en Wethouders is San C. Molenaar vergunning verleend tot het verbouwen van zijn woning en aan W. Boggeveen tot het bouwen van een schuur. HEER-HÜGOW AARD Zondagavond gaf de gymnastiekvereeni- &ïng „T.A.V.E.N.U.", met medewerking van Benige dames der gymnastiekvereniging „Allebé" uit Hoorn, een uitvoering in de zaal [van den heer Rus. De voorzitter van „T.A.V.E.N.U.", de heer S. Dekkers, opende do uitvoering, na den öpmarsch van de leden, met een kort woord van welkom. Spr. wees er op, dat deze uit voering belangrijker is dan de andere, die door „T.A.V.E.N.U" tot nu toe zijn gegeven. In onze vereeniging heeft n.1., zooals be kend, een reorganisatie plaats gevonden. Deze uitvoering moet nu beschouwd worden als de proef op de som, om te zien of deze reorganisatie geslaagd is. Spr. waarschuwde er voor, dat men de verwachtingen niet al te hoog moet spannen. De tegenwoordige oefenstof is veel anders dan die van vroe ger en dus moest uit den grond met den opbouw worden begonnen. Het is echter niet mogelijk in 8 maanden tot prestaties te ko men, waarvan men verbaasd staat. Naar eenige dames van „Allebé" uit Hoorn zullen laten zien, wat met deze nieuwe methode te bereiken is en spr. spreekt, den wensch Uit, dat de dames van „T.A.V.E.N.U." ook Spoedig in staat zullen zijn tot gelijke presta ties. Verder wijst spr. er op, dat er een kleu- terafdeeling aan „T.A.V.E.N.U." is toege voegd. Spr. kan niet genoeg wijzen op de belangrijkheid van het. reeds zoo vroeg mo gelijk geven van gymnastiekonderwijs. Spr. eindigt met. den wensch uit te spreken, dat tie verrichtingen van dezen avond tot resul taat zullen hebben, dat velen zich als lid Van „T.A.V.E.N.U." zullen opgeven, want bij alle afdeelingen kunnen nog leden gebruikt Hem 1 7 4 0 3 8 20-18 Hollandia 4 7 2 3 2 7 15-17 Sijbekarspel 1 7 3 1 3 7 15—20 O.K.B. 1 9 3 0 6 6 19-24 W.-Frisia 4 6 2 0 4 4 15—24 Oudendijk 1 5 1 1 3 3 15-24 Strandvogels 2 7 0 1 6 1 11—23 W ARMENHUIZEN. V.I.O.S. I—MEERVOGELS L 9—1. Voor dat V.I.O.S. de leiding nam, werden eerst twee corners tegen Meervogels geno men. Onze halfspeler C. Smit maakt het eer ste doelpunt. V.I.O.S. blijft vervolgens in den aanval en spoedig daarna werden weer twee corners op het doel van Meervogels genomen, echter zonder resultaat. Het doelpunt, wat hierna volgde, wordt gemaakt, door onzen binnenspeler W. Zoon. 20. W. Zoon en C. Schipper scoorden elk nog één keer voor de rust. Kort na de rustperiode kwam V.I.O.S. weer volop in den aanval en al spoedig bracht P. Jonker den stand op 50. Voor Meervogels is er thans geen houden meer aan, doch Meer vogels ging niet tot verdediging over, daar van winnen toch geen sprake is. En zoo komt het, dat Meervogels den bal gevaarlijk voor ons doel weet te plaatsen en een t.egen- punt geboren wordt. 5—1. Vooral na de rust is onze vleugelspeler P. Kemper bijzonder op dreef en zijn voorzetten zijn buitengewoon ge vaarlijk. Een keurige voorzet van deze vleu gelspeler weet W. Zoon te benutten en de stand wordt 61. Achtereenvolgens scoorden P. Jonker, W. Zoon en nogmaals P. Jonker. Alhoewel V.I.O.S. deze wedstrijd glansrijk gewonnen heeft, was het spel van V.I.O.S. beneden het peil van de vorige wedstrijden. De oorzaak hiervan was wel, dat het V.I. O.S. veel te gemakkelijk af ging. Het stop pen van den bal en het afgeven geschiedde veel te langzaam. Als men den bal toege speeld krijgt, behoort men deze direct door te geven en niet, zooals het meermalen ge beurde, er eenige passen mee te loopen. Het spel van Meervogels was stukken minder, dan dat van V.I.O.S., doch onze jongens moeten bedenken, dat er sterkere te genstanders zijn. Onze keeper heeft wel het mooiste werk geleverd. Niettegenstaande het overwicht van V.I.O.S. heeft Groot nog ver schillende gevaarlijke ballen moeten hou den en met succes. Zondag tegen A.F.C. zal er beter aange pakt dienen te worden', om de overwinning te kunnen behalen. WAARLAND. Con Zelo-nieuv/s. Con Zelo 1 speelde thuis tegen Geel zwart 2 en won met 5—2. Con Zelo Jun. speelde eveneens thuis, te gen Geel Zwart Jun. 1—1. worden en gezien de grootte van onze ge meente is het ledental veel te klein. Het programma bestond naast enkele num mers, die ook in de oude programma's voor kwamen, uit rythmische oefeningen en bal letten. Bij deze laatste kwam nog duidelijk aan het licht het verschil tusschen de dames van „T.A.V.E.N.U." en „Allebé", maar wij gelooven, dat hierin wel spoedig verbetering zal komen. De „Reidans" werd door de dames van „T.A.V.E.N.U." zeer goed uitgevoerd. De heerenafdeeling was wel zeer klein, maar leverde heel goed werk. Wat de kleuters betreft, hiervoor bestond bij het publiek zeer veel aandacht. Men kon al duidelijk het resultaat van het oefenen zien. Aan het eind van den avond bracht de heer Dekkers dank aan de dames van „Al lebé" voor hun medewerking, terwijl hij aan den directeur van „T.A.V.E.N.U.", de heer G. de Haas, voor het door hem behaalde re sultaat, bloemen aanbood. Naar onze meening doet „T.A.V.E.N.U." goed met op den ingeslagen weg voort te gaan; de vereeniging kan op een goed ge slaagde uitvoering terugzien. HOOGWOUD AARTSWOUD De afdeeling Aartswoud - Hoogwoud van Plattelandsvrouwen heeft hare maandelijlc- sche bijeenkomst gehouden Voor deze avond was Dr. Pool uit Hoogwoud uitgenoodigd om iets te vertellen over eerste hulp bij ongelukken. Op een zeer onderhoudende manier heeft spreker de dames ongeveer twee uur bezig gehouden. De voornaamste punten om eventueele hulp te bieden bij ongevallen werden op duidelijke wijze be handeld. Aan het slot werden nog eenige vragen gesteld en beantwoord. Het woord van dank door voorzitster was alleszins verdiend. Met blijdschap kwam ons elftal Zondag thuis. Ze hadden ditmaal de zege behaald op Schellinkhout. De rust ging in met 2-1 doch kort daarna kwam de gelijkmaker. Daarna waren onze jongens veel sterker. Het einde was dan ook 6-2 voor Aartswoud. ANNA PAULOWNA Vergadering van Hoofdingelanden van den Anna Paulownapolder op Zaterdag 5 December 1936 des voormiddags 10 uur in het Polderhuis. Punten. 1. Notulen. 2 Mededeelingen. 3. Vaststel ling van de rekening over 1935, waarbij wij ziging der begrooting van dat jaar en onin baarverklaring eener vordering 4. Vaststelling der begrooting voor het jaar 1937. Hierbij behandeling van het voor stel tot het aangaan van een kasgeldlee- ning en tot het verleenen van machtiging voor uitvoering van werken in eigen beheer 5 Rondvraag. NIEUWE NIEDORP Tot Notabelen bij de Ned. Herv. Gem. al hier werden herkozen de heeren: E. Brou wer en S. Kat. Politie. Gevonden: Een zilveren armband, bestaan de uit oude muntstukken. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. ZIJPE SCHAGERBRUG OPTREDEN VAN „JONG LEVEN" VOOR „NUT EN GENOEGEN" J.l. Zondagavond werd alhier in de zaal van den lieer S. Kuiper de eerste nuts- avond in dit seizoen gehouden. Hiervoor had het Bestuur van „Nu ten Genoegen" geëngageerd de tooneelvereeniging „Jong Leven" van Oudkarspel met het tooneelstuk „Polly Perkins". De zaal was matig bezet, toen de heer J. A. de Boer namens het Bestuur de bij eenkomst te ongeveer 8 uur met een woord van welkom opende. Door „Jong Leven" werd hierna opge voerd „Polly Perkins", een spel van list cn liefde in 3 bedrijven, door G. Nielen. Ook thans weer hebben de Langendijkers ons getoond amdteurs van het eerste plan te zijn: hun vlot, natuurlijk en frisch spel heeft er voor gezorgd, dat deze avond er een is geworden van waar kunstgenot. Zoo wel liet tooneelstuk als het spel vielen zeer in den smaak en het publiek aarzelde dan ook niet door een hartelijk applaus van zijn ingenomenheid te doen blijken. De rollen van mevr. Calthorpe (Polly Perkins) en Robert Gilmour werden op be- wonderens waardige wijze vervuld door Annie de Groot-Vos en Piet Kist. die steeds weer verrassen door hun losse, gemakkelijke en bovenal goede spel. Cor Wagenaar was als Fergus Wimbush het uitnemend type van den hoekigen Canadees, terwijl Annie van Dort-Nieman en Ali Voogt-Dekker de rollen van Ruth de stijve, degelijke, be dilzieke oude jongejuffrouw en Ada het jeugdige „good-sport" type keurig uitbeeldden Jan Koeman gaf ons zeer goed Oom Priestly te zien in al zijn zakelijkheid en Ma Kroon was als Martha, het inder daad zeer bekoorlijke dienstmeisje, even eens op haar plaats. Het stuk liep van het begin tot het einde op rolletjes en keurige decors, bene vens een welverzorgde grime voltooiden het geheel. In zijn sluitingswoord richtte de heer De Boer woorden van dank aan „Jong Leven" voor het buitengewoon mooie spel en riep het gezelschap een tot weerziens toe. Verder deelde spreker aan de leden mee dat het Bestuur der vereeniging gaarne zal doorgaan avonden als deze te organi- seeren. Men moet dit echter ook kunnen doen en daarom is het noodig, dat het le dental wordt vergroot, waarom spreker een beroep deed op de leden om ieder één nieuw lid aan te brengen. Dan is de vereeniging gered, aldus Spr. POLITIE Verloren: een rijwielbelastingplaatje 1936- 1937. ST.-MAARTENSVLOTBRUG. Vanwege de Communistische Partij in Nederland werd Zaterdagavond een open bare vergadering gehouden in het lokaal van den heer A. Homan. Als spreker trad op de heer D. Wijnkoop, lid van de Tweede Kamer, met het onder werp: De nood op het platteland en de een heid der Arbeidersklasse. Het talrijk opgekomen publiek, dat nu eens van nabij heeft kunnen kennis ma ken met deze in het geheele land bekende afgevaardigde, volgde met de meeste aan dacht de uitvoerige uiteenzetting over dit onderwerp. SINT MAARTEN VALKKOOG. Zaterdagavond hield de vereen. „Nut en Genoegen" ten huize van den heer Van Schoort haar eerste feestelijke bijeenkomst in dit seizoen. Toen de voorzitter te 8 uur de openingsrede uitsprak, was dit voor een zaal vol menschen. Voorz. memoreerde dat dit de 19e feeste lijke. bijeenkomst was en de komende bij eenkomst een lustrum was en wel, het 10- jarig bestaan. Zoo er leden waren, welke voor dezen herdenkingsavond voorstellen wisten, werden deze verzocht op de a.s. ver gadering te willen komen. Na deze inlei ding kreeg voorz. het woord, om de aanwe zigen te vertellen over Italië, alwaar spr. dezen zomer was geweest. Door het zangkoor werden een 6-tal no.'s gezongen. De heer en mei. L. Groot gaven als naar gewoonte een paar zangnummers ten beste, terwijl door diverse dames en heeren eenige kluchtspelen werden opge voerd. In totaal waren het een 15-tal num mertjes. Het een en ander werd aandachtig ge volgd, zoodat dit het beste bewijs is, dat het gebodene de aanwezigen heeft voldaan en alzoodoende gerekend mag worden dat een komende keer de belangstelling weer 100 pet. zal zijn. W1ER1NGERMEER Sinterklaas en Zwarte Piet op bezoek in den polder. Ondanks de ernstige politieke conflicten in Spanje, kwam toch de trouwe kinder vriend vergezeld van zijn onafscheidelij- ken zwarten knecht Piet reeds Zaterdag in de dorpen Slootdorp, Wieringerwerf en Middenmeer, de Wieringermeersche jeugd verrassen. De Spaansche bisschop, die ge- engageerd was door de fa. Edelman en Thies begroette de vroolijke kinderschaar hartelijk. Door enkelen werd Z. H. toege zongen, waarop Piet de knecht versnape ringen uitdeelde. Opgewekt trokken de kinderen huis-toe. Nominatie Opzieners en Diake nen Ger. Kerk Middenmeer. Door de Kerkeraad der Ger. Kerk te Mid denmeer zijn gecandideerd voor ouderlin gen: W. A. Blijdorp Lz. en H. van Til, voor diakenen: K. van Wieren en J. Rietveld, voor Wieringerwerf: voor ouderlingen: A. Boltjes en P. H. Mollcma, voor diakenen: J. Provoort en D. Stevens. VoetbaL Hoogkarspel I—Flevo I, 4—2. Flevo I moest bij de gisteren gehouden wedstrijd in Hoogkarspel I de meerdere erkennen. Flevo kwam uit met verschillen de invallers. Eindstand 42 in 't voordeel van Hoogkarspel. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Bij de Ned. Hervormde Gemeente alhier zijn herbenoemd tot Kerkvoogd de heer .T. Dam en tot Notabel de heer S. van der Oord. Herbenoemd tot voorzitter van den pol der Koetenburg de heer H. Kuiper. LANGENDUK Een verkadering van besturen der aangesloten vereenigingen met het L.G.C.-bestuur? De afwijzende beslissing van het bestuur der Langen dijker Groenten Centrale, op het verzoek der beide tuinbouwvereenigin- gen van Broek op Langendijk om een bui tengewone algemeene vergadering te wil len bijeenroepen ter bespreking van de controle op het betaalkantoor heeft een vreemde indruk gevestigd bij hen die deze vergadering hadden aangevraagd. Dat men het er bij zal laten zitten, gelooven wij niet De voorz. van „De Tuinbouw te Sint Pan cras deelde ons mede, dat dit in geen geval zal gebeuren. Volgens onzen zegsman was na deze afwijzende beslissing door de ver eeniging van De Schermer het initiatief ge nomen, om verdere actie te voeren, aange zien men niet bevredigd is over het verloop van deze zaak. De vereenigingen zijn nog niet overtuigd, dat de controle op de kas van den betaalmeester gerechtvaardigd is en dat de betaalmeester de controle van de kas moet toestaan. Zij blijken nog steeds op het standpunt te staan dat de betaal meester een zelfstandige positie heeft en daar men nog nooit een cent tekort is ge komen wordt de controle niet noodig ge acht. Dat de uitgave voor de controle van minstens f 300 een huishoudelijke uitgaaf is, wordt betwist. Men zal trachten, dezer dagen een vergadering te beleggen van alle bestuursleden van alle aangesloten ver eenigingen met de bestuursleden van de Langendijker Groenten Centrale om deze kwestie nog verder uit te knobbelen. el-It einde van deze kwestie ligt nog wel in het verre verschiet! Fruitteelt. Na de vergadering in hotel Concordia van de 3 tuindersorganisaties mot de ge meentebesturen van de om het Geestmer ambacht liggende gemeenten, en de Ged. Staten-leden Kooiman en Michels heeft men niet veel meer over de plannen ver nomen. In die vergadering werd toch de wenschelijkheid uitgesproken, dat ook de zaken, als ruilverkaveling en mogelijkheid voor fruitcultuur behalve het eigenlijke onderwerp voor deze veragdering, de weg dwars door het Geestmerambacht, dus on geveer heelemaal overeenstemt met het plan van wijlen den heer Zeeman, in studie moest worden genomen. Naar wij van welingelichte zijde verne men. heef! men intusschen niet stil gezeten. Op verschillende plaatsen zijn opmetingen en onderzoekingen gedaan naar de moge lijkheden. de ligging van den grond in het Geestmerambacht en zoo meer. In de mededeelingen van Ged. Staten voor de Dinsdag (heden) te houden ver gadering van Prov. Staten wordt melding gemaakt van de plannen tot stichting van proefbedrijven op verschillende plaatsen. Zoo worden plaatsnamen als Upendam en Hoofddorp genoemd. Van het Geestmer ambacht wordt hierbij niet gesproken, doch naar wij uit zeer goed ingelichte bron vernemen, zal in het Geestmerambacht als het voornemen wordt doorgezet, een proefbedrijf van ong. 4 H.A. worden ge sticht. Verder wordt ons nog medegedeeld, dat heden, Dinsdag, in Prov. Staten aan de orde zal komen de aanleg van den weg door het Geestmerambacht. De zaak is dus thans aan het rollen. Met belangstelling zullen de verdere be richten ov«r dit werkobject, dat velen ge- ruimen tijd werk zal geven en bovendien van belang is voor ingelanden van den polder Geestmerambacht en voor het ver keer, worden tegemoet gezien. De zaak, welke de tuinders al zoo langen tijd heeft bezig gehouden de tewerkstelling van de tuinders op het eigen bedrijf, is nog nooit tot een eind. Tn een eenigen tijd gele den te Alkmaar gehouden vergadering van het Districtshestuur van den Nederlandschen Tuindersbond, heeft over het onderwerp een ernstige bespreking plaats gehad. Men heeft daarover echter niet te beslissen in een ver gadering van de tuinders zelf, anders was de tewerkstelling van de tuinders op hun eigen bedrijf al lang een feit geweest. Naar wij vernemen, is deze voor de tuin ders zoo belangrijke kwestie in handen van de Tuindersraden. Daarin zijn al verschei dene^ besprekingen gevoerd, doch tot resul taat is men nog niet heelemaal gekomen. In den vorm, zooals de tuinders het zich hebben voorgesteld, zal deze tewerkstelling niet kunnen worden uitgevoerd, deelde men ons mede. Dit zou groote bezwaren met zich brengen, vooral wat de controle aangaat. Naar wij vernemen, wordt de mogelijk heid overwogen, of het misschien zal kunnen geschieden op de manier als van de loon- bijslagregeling, met een zeker te verloonen bedrag, waar boven de helft door het Rijk wordt vergoed. Moge spoedig de beslissing afkomen, want voor velen dringt de nood. Doordat er veel kool wordt geteeld, kunnen de menschen nu heelemaal niet uit hun bedrijf gemist worden, zoodat zij niet in de werkverschaf fing kunnen gaan werken om nog iets voor het levensonderhoud te verdien^ NOORDSCHARWOUDE. Tn de vergadering van de r.k. Volksbond alhier, werd mededeeling gedaan van een drietal brieven van Langendijker gemeente besturen, waarin zij zich met den Volksbond op het standpunt stellen, dat de arbeiders, die geen andere inkomsten hebben dan uit eigen arbeid, geen wacht weken moeten door maken in de werkverschaffing. Voor het winterprogramma zullen weder om cursusavonden worden gehouden. In de vacature L. Schrijver werd tot bestuurslid gekozen de heer J. Mul. Men besloot er werk van te zullen maken bij de contact-commissie dat een eind worde gemaakt aan de ongezonde toestand, dat de arbeiders, die om hun min of meer voor het zware werk in de Wieringermeer ongeschikt zijn in de werkverschaffing te Schoorl nog steeds moeten werken en zij, die door de stopzetting van de werkverschaffing in de Wieringermeer uit de werkverschaffing zijn gekomen, nu gaan stempelen. Geref. Gemeente. Tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier werd gekozen de heer G. Gutter en tot di aken de heer G. Kleimeer. ZUIDSCHARWOUDE. HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA Maandagavond vergaderde het Oranje-co mité in de raadzaal. Het was de avond voor het inleveren van de lijsten, waarmee men in de gemeente had gecirculeerd voor het Nationaal huldeblijk ter gelegenheid van 't huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z. D.H. Prins Bernhard. De lijsten wezen uit, dat door de ingeze tenen tot een bedrag van f 107.10 was inge» teekend. Voorzitter vond hierin aanleiding, zijn warmen dank te betuigen aan de burgerij van Zuidscharwoude. Het bedrag is verras send hoog. Hierna werden de diverse feestelijkheden op den dag van het huwelijk besproken. Het zal wel neerkomen op een kinderfeest. Daar voor zal men trachten, een goochelaar te engageeren om de kinderen gedurende den middag gezellig bezig te kunnen houden. Het ligt ook in de bedoeling een optocht te houden, de medewerking in te roepen van het fanfarecorps enz., enz. De winkeliers zullen worden verzocht de etalages in die tijd extra te verzorgen, opdat een feestelijke stemming in het dorp komt. Gevraagd zal worden, de vlaggen uit te steken. Voor dit kinderfeest zal in de week van 13 toi 19 December met lijsten worden ge- loopen. KOEGRAS JULIANADORP. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE HARMONIE „KUNSTZIN". Zaterdagavond hield de Harmonie „Kunst zin" hare algemeene jaarvergadering in de zaal van het café Prins Hendrik" van den heer Abr. Doorn. De opkomst van de leden en donateurs was bevredigend te noemen. Na het openingswoord van den Voorzitter, de heer C. W. de Graaf, werden de notulen en het jaarverslag voorgelezen door den secretaris de heer C. P. in 't Veld, welke beiden onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Aan de orde was verder de Rekening en Verantwoording van den Penningmeester do heer C. Purmer. De vereeniging kon zich verheugen op een batig saldo van 11.20, maar dit batig saldo was toch niet zoo groot, dat het opgewassen was om de schul den bedragende 263.— te dekken. Verder was ter tafel een ingekomen stuk, behelzende een schrijven van het Gemeente bestuur van den Helder, dat de muziektent staande in het Loopuijtpark, in den loop van 1937 zal worden geschilderd. Thans volgde de Bestuursverkiezing, welke, tot resultaat had, dat de aftredende be stuursleden, de heeren C. P. in 't Veld en C. Purmer werden herkozen cn zich deze her benoeming lieten weggevallen. Daar de voor zitter, de heer C. W. <fe Graaf, wegens bijzon dere omstandigheden voor zijn functie be dankte, moest ook in deze vacature voorzien worden. De vergadering deed dit, door den heer C. Hollander als zoodanig te kiezen, welke benoeming door den gekozene geac cepteerd werd. Tot leden der Kascommissie werden be noemd de heer C. J. Vroom en A. Hoorns man. Verder vermeldde de agenda als punt van bespreking het voorstel tot het houden van een fancy-fair. Dit voorstel werd na eenig heen en weer gepraat aangenomen en alvast besloten om de fancy-fair in de maand Maart 1937 te houden. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering van den Westfrieschen Bond van Harmonie-' en Fanfarekorpsen werden aangewezen de heeren I. J. Schroevers en C. Purmer, welke deze taak op zich namen. Daarna volgde de rondvraag, welke geen bijzondere zaken naar voren bracht en dus spoedig geëindigd was. Tenslotte sprak de voorzitter eenige woor den van dank, en sloot de vergadering, met daarbij voegende de beste wenschen voor de vereeniging. BARSINGERHORN In de Maandag gehouden raadsvergadering werd met algemeene stemmen benoemd tot hoofd van de o. 1. school te Barsingerhorn de heer J. Schlahmilch, thans onderwijzer te Den Helder. KOLHORN. Oranje-comité. De secretaris van het Oranje-comité be richt ons: De heer Joch. Blaauboer was zoo vrien delijk ons een bijdrage van twee gulden te sturen bestemd voor het nationaal huwe lijksgeschenk. Door een misverstand was de lijst niet bij hem aangeboden. Mocht er nog iemand zijn die door een of andere oorzaak niet in de gelegenheid is geweest op de lijsten te teekenen, dan verzuime hij niet het voor beeld van don heer BI. te volgen. In totaal kwam tot heden te Kolhorn binnen f75.—, waarvan f54.37 voor plaat selijk feest en kinderfeest, f 11.53 voor het nationaal geschenk en f9.10 voor ouden van dagen. WIERINGEN Overtreding Arbeidswet Tegen de bakkerspatroons J. K., M. K. en £:.A' ?.n.en te Hippolytushoef, is door de Rijkspolitie proces-verbaal opgemaakt we gens overtreding van de Arbeidswet. Men had dit kunnen voorkomen, door zich te wenden tot het Arbeidsinspectie bureau te Haarlem, met het verzoek om overwerkvergunning.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7