iik Nieuws. OMGEVINGNIEUWS wrü achterspatrorRN UIT DEN ZAK VAN ZWARTEN PIET. Onder verwijzing naar een in dit nummer voorkomende advertentie, maken wij be langhebbenden er op attent, dat de veiling van de 250 artikelen uit den Zak van Zwar ten Piet zal plaats hebben Dinsdag 8 Decem ber a.s. in het Noordhollandsch Koffiehuis van 10—12, 25 en 7 tot 10 uur. Er zijn schitterende verrassingen. Zorg dus, dat ge Zwarte Pieten krijgt. VERKIEZING REGENT NED. HERV. WEESHUIS. In de plaats van den heer P. Wardenaar, welke periodiek moest aftreden, is gekozen de heer H. v&n Kuipers. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was gisteren niet te groot, waardoor de vraagprijzen vol gens den handel zeer hoog lagen. De prijzen welke besteed werden, waren goed. De han del was aan den stuggen kant. Zooals deze week elders, werd besteed 30 ets. Hoogste noteering in massa f210.—. Uitvliegers, z.g. zware koeien, waren er niet. De handel in kalfkoeien was matig, toch hoogste notee ring f225.Ook. van de geldekoeien was de handel matig.. In vaarzen was de han del trekkend. Hoogste noteering f140.—. De handel in graskalveren was redelijk. De nuchtere kalveren werden duur en vlug ver kocht. Voor de slacht hoogste noteering een paar extra's van f 18.noteering ge woon was van f616; fokkalveren, goede, waren van f 1618, handel goed. Paarden weinig aangevoerd, handel goed. Over het geheel was de handel in schapen goed. Oude slachtschapen f22—26. Jonge, vette schapen f18—23 en overhouders, groo te aanvoer, voor de slacht tot f 19.voor de weide f 1317. Er waren ruim 700 stuks aangevoerd van wolvee. De handel in vette varkens was trekkend, hoogste noteering 20ct. Biggenhandel ma tig, die wil nog maar niet opleven. Schram men niet aangevoerd. Kippen, konijnen en hanen, handel goed. De drukte was niet zoo groot als de vorige week. Er waren meer menschen verwacht deze ïnarkt voor St. Nicolaas, dit gold zich wel op de stalletjesmarkt. AANRIJDING GROOTEWAL. Donderdagmiddag reed de auto van de fa. Dokter en Co., Leeuwarden, den heer P. Dempt, die op z'n bakfiets van Schagen kwam, aan. De auto wilde uithalen voor een auto van denzelfden kant komende als de heer Rempt. Het stuur van de fiets was geheel ver nield, de bestuurder kwam er met een ge scheurde broek en de schrik af. Nader vernemen wij dat het gevolg van ide aanrijding minder gunstig is geweest, dan het zich aanvankelijk liet aanzien, want R. bleek twee ribben te hebben ge broken en is ter verpleging in Huize „Avondrust" opgenomen. DIEFSTAL OF VERGISSING? Toen gistermiddag Mevrouw S., uit Bar- singerhorn hier ter plaatse hare Sint Nico laas inkoopen ging doen zette zij daarvoor haar rijwiel in een rijwielrek voor een der winkelzaken. Na terugkomst uit de winkel moest Mevrouw S. echter ervaren dat haar rijwiel, merk Gazelle, was verdwenen. Wel stond er een ander rijwiel welk merk The Royal Standaard voerde. Het signalement van het rijwiel van Mevrouw S. is: Rijwiel merk Gazelle, voorzien van electrische lan taarn stuurtasch van zwart ledrdoek, jas- beschermer, wit achterspatbord met ronde reflector. Vermoed wordt thans dat een an dere dame per vergissing dit rijwiel merk Gazelle heeft genomen en haar rijweil merk The Royal Standaard heeft laten staan. Beide rijwielen geleken vrijwel op elkaar zoodat een en ander mogelijk is. In de tasch van het rijwiel The Royal Standaard zit een paar grijze dames handschoenen en een kleine staafzaklantaarn. De dame die per vergissing Mevrouw S haar rijwiel heeft meegenomen kan dit rijwiel komen ruilen bij de Majoor der Rijksveldwacht Holema Corn. de Bokstraat te Schagen. Mevrouw S. heeft getracht aangifte van een en ander te doen aan de gemeente po litie. Eerst werd gekeken in de Waag. De deur was los maar niemand was aanwezig. Ook kon men niet zien wie er van de twee gemeente veldwachters feitelijk dienst had. Mevr. S. werd verwezen naar een onzer veldwachters welke afwezig was. Met een der Habo bussen is Mevrouw S ten slotte maar naar haar woonplaats vertrokken. MISLEIDENDE VERLICHTING! Op het eind van de Loet bij de voormalige tramweg-overgang is men druk bezig deze hoogte te verwijderen. Hiertoe heeft men eerst het linkerweggedeelte weg gegraven en thans het rechtergedeelte. Ter aandui ding heeft men daar echter met een paar planken een afbakening gemaakt met een slecht brandenden lamp. Door het schijnsel van de daar vlakbij brandende straatlan taarn wordt elke wielrijder of motorbe stuurder misleid met het gevolg dat gister avond een motorrijder en later een wiel rijder tegen deze afzetting opreden. Een en ander kwam gelukkig goed af Politietoe zicht lijkt ons niet overbodig. Hiervoor be staan toch wettelijke borden? SCHAGEN-NIEUWS. Programma voor Zondag 6 Dec. Schagen 1—Strandvogels 1. Aanvang 2 uur. D. Arnoldus; J. Peetoom, H. Middel beek; J. Weeland, A. Slikker, M. de Haas; D. Schoor], J. Broer, M. Slikker, L. Schoorl, C. de Moor. Res.: J. Molenaar, P. Kistema- ker. O.K.B. 1—Schagen 2. Vertrek per bus 12.4d. T. Bij post; A. de Wit, P. Boon; T. Mo- ransart, H. Naber, P. Boontjes; G. Koch, Jb. Siemons, P. de Vries, D. Ruig, S. Grootes. Res.: Jb. Broersma (voor), D. Leeuwen kamp, J. v. d. Oord (achter). Succes A—Schagen A. Vertrek per bus 8.45. J. J. Slikker; P. Dekker, G. Zwaan; D. Kuiper, A. v. d. Pijl, Jb. Molenaar; J. Slikker, J. v. d Ben, R van Haren. G. An- neveldt Jz., S. Vries. Res.: P. Kuit. Schagen BOudesluis A. Aanvang 10 uur. J. Oostwouder; M. van Rooij, S. Hoekema; W. Gorter, N. Prins, P. Bakker; R. Abbring, K. Molenaar, P. Schoorl, G. An ne veldt Lz., H. Volten. Res.: A. Houtkoo- per, J. Molenaar. Jongens allen op tijd bij de bus en op 't terrein en jullie zorgen voor een St. Nico- laasverrassing door te winnen. Zal v. d. Pijl op tijd zijn, en anders vroegtijdig afberich- ten? Adsp.-Comm. Achilles-, Ajax-, Globe-, Patent-Voetballen. SPORTVRIENDEN! Uw aangewezen adres oor alle artikelen op Sportgebied is: Firma ANNEVELDT—DE HAAS. LAANPLEIN. SCHAGEN. Sportuitslagen Zondagsnamiddags 4.30 uur. Achilles-, Ajax-, King-, Manfield-Schoenen. NIEUWE NIEDORP De gehouden inventarisatie van de stapel producten van de tuinbouwvereeniging Nieuwe .Niedorp en omstreken, had de vol gende uitslag, vermeld in wagons van 10.000 Kg. Roode kool 28, Deensche witte 24%, Gele Vs en Uien 3. Vorig jaar waren de cijfers aldus: Roode kool 13, Deensche 8%, Gele nihil en Uien 3. H oensd/ifcravoTi'l trad do hee: Mr. S. de Jong uit Amsterdam op it» de Frins Maurits alhier met het onderwerp: Spanje en het wereldgebeuren. De heer C. Borst van Oud karspel opende de vergadering welke vrij goed bezocht was. De spreker gaf in zijn rede een uiteenzet ting van het gebeuren in Spanje, zooals dat zich uit -Ie historie heeft ontwikkeld vanaf de ontdekking van Amerika, waardoor Spanje do eerste groote koloniale mogend heid word. Spanje had tot nu toe bewaard zijn groot grondbezit door kerk en adel en zijn kaste van officieren, waarvan er één voorkwam op 12 manschappen en deze officicrskaste is hot geweest, die gesteund door buitenlands kapitaal en wapenen zich tegenover de wet tige regeoring, die een linksche regeering was, heeft verzet. Vo'gens spr. werd tenminste in het begin van de opstand de regeering gevormd door de burgelijk, democratische richting, wiens houding te slap tegen de opstandelingen was. Later is dat veranderd en op het oogen- 3)1 ik zijn alle linksche groepen daarin ver tegenwoordigd. Vervolgens gaf spr. een overzicht van de houding, die de verschillende staten tegen over Spanje aannemen en het tweede ge deelte van zijn rede was een verdediging van de politiek der communistische partijen in de verschillende landen en van de poli tiek van do Sovjet-Unie in het bijzonder. Dit gedeelte gaf aanleiding tot opmerkingen en het stellen van vragen, o.a. de heeren J. Edel en H. ter Haar, die de sovjetregeering verweten af te dwalen van de leer vanLe- nin. Zij werden op uitvoerige wijze door spr. van antwoord gediend. Ook het proces Ka rn inef en Smirnof en c.s. werd besproken en volgens den heer De Jong was dit in alle openbaarheid gevoerd en waren deze men schen schuldig aan verraad en sabotage. Een uitnoodiging voor een debatavond tus- schen een spreker van de R.S.P. en een com munist werd van de hand gewezen en na eenige minder aangename opmerkingen over de R.S.P. en een opwekking toe te treden tot de communistische partij, werd de vergade ring gesloten. Aan Zijne Excellentie den Minister vdn Binn-cnlandsche Zaken te Den Haag, is het volgende protest gezonden: Ondergeteekenden, respectievelijk voorzit ter en secretaris van de Revolutionnair So cialistische Arbeiders Partij afdeeling Nieu we Niedorp, protesteeren namens die afdee ling met klem tegen het. plan om de uit zendingen van de Vrijdenkers Radio Om roep te verbieden. Zij beschouwen de uit zendingen van de Vrijdenkers Radio Om roep nog als een bestanddeel van de Ne- derlandsche geestelijke vrijheid, daar het aantal kerkloozen, volgens de laatste volles- telling 1.300.000 bedroeg. Namens het dag. bestuur: (w.g.) H. ter Haar, voorz.; (w.g.) E. Bart, secretaris. LANGEND1JK Ofschoon we reeds December schrijven liggen er buiten het eigenlijke Langendij- ker kooldistrict nog altijd belangrijke hoe veelheden kool onverkocht, waarvan het niet de bedoeling is, ze ter plaatse geduren de den winter te verzorgen. Het is bijna uitsluitend roode kool. Met den handel daar in is het voor de telers daarvan, met het oog om die tegen den winter in massa te verkoopen, niet best gegaan. De prijs er van aan de veilingen is steeds slecht ge weest, de voorraden zijn vrij groot en de vooruitzichten, vooral gezien de slechte exportmogelijkheden, zeer ongunstig. Deze factoren zijn oorzaak dat er nog verschillen de partijen roode kool „buitenom" te koop zijn. We vernomen dat de commissie van Be heer van de gemeenschappelijke Lichtbe- drijven bij de diverse gemeente besturen een voorstel zal indienen voor het sluiten van een rekening-courantovereenkomst tot een maximum van f 50.000 ter voorziening in de noodige kasmiddelen voor de bedrij- NOORDSCHARWOUDE. Tuinbouwvereeniging „Tuinbouw- belang. De tuinbouwvereeniging „Tuinbouwbe- lang" hield Donderdagavond in Concordia een algemeene ledenvergadering. De vice-voorzitter, de heer J. Ootjers, sprak woorden ter nagedachtenis van wijlen den heer G. Barten. Met hem is weer een der pioniers van ons heengegaan. Zijn nagedach tenis zal lange jaren in onze herinnering blijven. Hij ruste in vrede. De subsidie voor de Commissie van Corres pondenten van den Plantenziektenkundigen dienst werd bepaald op f 5. De secretaris gaf hierna de resultaten der kooltelling weer. Voorzitter memoreerde nog de tabaksstof behandeling, waarvan het succes de moeite niet heeft beloond. Het bewaren van bloembollen. Vervolgens was aan de orde de bespreking van het benutten van de potersbewaarplaats voor bloembollen. Het schijnt voor de bloem bollen een groot succes te wezen, als de bol len op de daarbij te volgen methode worden behandeld. Na eenige besprekingen van technischen aard, werd besloten, nadere plannen uit te werken en in samenwerking met Oudkarspel te trachten iets te bereiken. Besproken werd, of men weer praatavon den zou houden dezen winter. Dit waren het vorige jaar zeer leerzame avonden, jam mer was 't, dat zoo weinig leden van deze vereeniging de praatavonden bezocht heb ben. Toch stelde het bestuur voor, weer po gingen te doen om weer praatavonden te houden, in samenwerking met „De Een dracht" te Oudkarspel. Aldus wordt be sloten. De aankoop van kunstmest. De commissie heeft een hoeveelheid Sul- kafos op voor gekocht, tot ongeveer de oude prijs. De resultaten met deze meststof zijn goed geweest. Verscheidene personen uit de vergadering gaven hun ervaringen weer met het Sul- kafos, welke gunstig waren. De andijvio-regeling. Bij de rondvraag vroeg de heer Abr. de Geus naar de andijvie-geschiedenis. Per soonlijk heeft spr. ter goeder trouw een overtreding gemaakt, waarvan door een ambtenaar een rapport gemaakt werd en de fam. de Geus voor een strafbaar feit werd geplaatst. Spr. zou gaarne willen, dat onze leiding daar niet aan meewerkt en in 't openbaar z'n afkeuring over dit feit uitsprak. Voorz. gaf een overzicht van de andijvie- geschiedenis, waarbij men zich niet aan de voorschriften heeft gehouden. Redenen waarom de andijvieregeling was veranderd. Het is niet goed te praten, wat. er ge beurd is. Het bevreemdt spr. sterk, dat men met dergelijke dingen voor den dag komt. De heer de Geus meende dat men geheel te goeder trouw was geweest. Voorz. zeide in het algemeen te spreken. De heer K. de Geus zeide. dat men wel buiten z'n boekje was gegaan, Doch spr. had er sterk van opgehoord, dat men na 't gesprokene door den controleur op de „zwarte lijst" was geplaatst. Dat was spr. sterk afgevallen. Spr. was met het strenge re besluit niet bekend. Voorz. merkte op dat de menschen voor zijn aangewezen om er naar te kij ken. De heer Heeringa vond het onbillijk dat voor de goedgekeurde poot aardappelen, welke een nacht in de veiling liggen, lig geld moet worden betaald, terwijl toch de volle provisie wordt betaald. Voorz. antwoordde, dat men moeilijk kan afwijken van de vastgestelde regeling. De heer K. van Dijk zou willen, dat het Bestuur een regeling trof voor het uitzetten van blauwe aardappelen in de nabijheid van goedgekeurde pootaardappelen. Voorz. zou hierin willen voorzien door onderling overleg tusschen de tuinders met de bebouwers van de in hun nabijheid lig gende akkers. Hierna sluiting. ZUIDSCHARWOUDE Dezer dagen werd de 72-jarige S. Kr. dooreen autobus aangeraden bij den winkel van den heer Klingeler. Het gevolg ervan was, dat het slachtoffer in het winkelraam werd gedrukt (de straat is daar zeer nauw) terweil een wiel van de bus hem over een der voeten ging Bij de omwonende werd hij in huis gedragen. Leden van de E.H.B.O. verleenden de eerste hulp eD heer Kr. was buiten bewustzijn. Zijn toestand is thans redelijk. OUDKARSPEL. Voorraad stapelproducten „De Een dracht." Bij de gehouden inventarisatie van stapel producten bij de tuinbouwvereeniging „De Eendracht", kwam men tot het volgende re sultaat: Roode kool 127 wagens (47 w.), gele kool 155 wagons (36 w.), Deensche witte kool 218 wagons (104 w.), Uien 46y2 wagon (30% w.), Peen 11% wagon (8% w.). Totaal 558 wagons (226 w.).. De tusschen boogjes geplaatste getallen ge ven de verleden herfst gehouden inventari satie aan. Het verschil is wel groot. De collecte voor het Nationaal Hulde blijk alhier heeft f45.70 opgebracht. Dienstplicht. Het aantal voor den dienstplicht inge schrevenen bedraagt hier 14. BROEK OP LANGENDIJK. De onverkochte pootaardappelen. Eerst veilen, daarna overname. In verband met de getroffen regeling be treffende den afzet van op tuinbouw teelt vergunning geteelde en opgegeven partijen eerstelingen poot-aardappelen, waarvoor door de Centrale een minimum-prijs werd gega randeerd, is bij het veilingsbestuur bericht binnen gekomen, dat opgave wordt verwacht van de hoeveelheden dezer aardappelen, die nog bij de leden aanwezig zijn, terwijl daar naast de klasse dient vermeld waarin de poters zijn goedgekeurd. De niet verkochte hoeveelheden zullen, al vorens overname door de Centrale geschiedt, geveild moeten worden voor 10 Dec. a.s. en indien niet verkocht, nogmaals voor 15 Dec. a.s. De poters mogen niet opgehouden wor den boven f4.per 100 K.G. en tevens niet lager verkocht. De dan niet verkochte partijen dienen di- recht opgegevente worden aan de Centrale, die voor afname zorg draagt. De houders van pootaardappelen moeten voor een goede bewaring zorg dragen tot den dag der afname. WIERINGERMEFJt de inzake de uitvoering van grondverbete- ringswerken in den Wieringermeerpolder. Thans is hieromtrent overeenstemming be reikt. Een oppervlakte van 150 ha. zandgrond zal n.1. worden omgespit en de daaronder ge legen kleilaag naar de oppervlakte worden gebracht. Niet alleen zal hierdoor een be langrijk aantal werkloozen uit de omgeving van de Wieringermeer gedurende geruimen tijd werk vinden, doch bovendien zal met de uitvoering van deze werken een belangrijke grondverbetering tot stand gebracht worden. WIERINGEN BELANGRIJK WERKVERSCHAFFINGS OBJECT. Sedert geruimen tijd was tusschen het de partement van sociale zaken en de directie van den Wieringermeerpolder overleg gaan Etalagewedstrijd. De uitslag van den gehouden étalagewed strijd is als volgt: Confectie: le prijs T. Takes; 2e prijs T. Kort. Mode-artikelen: le prijs M. Lont-Minnes; 2e prijs S. C. Lont-Wit; 3e prijs H. Klaver. Leerwaren: le prijs Th. Rasch. Goud en zilver: le prijs H. G. Rump. Bakkers: le prijs Fa. N. ICoorn; 2e prijs C. Comelissen; 3e prijs N. Wagemaker, Elft. Slagers: le prijs W. Kaan, 2e prijs. Ph. Deijs, 2e prijs G. Rustenburg, 3e prijs R. Blaauboer. Bloemen: le prijs J. Posthumus; 2e prijs H. Houwing. Parfumerieën: le prijs J. Gieles; le prijs J. Lont; 2e prijs C. de Haan. Electriciteit: 2e prijs W. v. Treuren; 2e prijs P. D. Spaander. Rijwielen e.a.: le prijs W. Leeuwenkamp. Zuivelproducten: 2e prijs S. Sloothaak. Fruit; le prijs D. Doves; 2e pr. Alb. Lont. De jury had een zeer moeilijke taak, daar de deelnemers elkaar weinig toegaven in goeden smaak en opbouw. BARS1NGERHORN let parethedispel te Den Helder Whist, Bridge, ping-pong zij zullen verdrongen worden door „paretheli". Een nieuwe manie dreigt aan te breken, de parc- thedi-manie. Men heeft het Maandag kun nen lezen in de advertentie van de firma Van Willigen. Parethedi. Wat is dat nu weer, zoo zal men vragen. Wij antwoorden, dat het een móói spel is. Het wordt gespeeld met een veertien kleine bakjes en 2 grootere verza melbakken en voorts met een groot aantal schelpjes. Het kan door 2 personen gespeeld worden. Het zou ons te ver voeren de spelregels op te noemen, daarvoor verwijzen we naar de doos van het spel aan den bodem waarvan de regels duidelijk zijn aangegeven. De ver dienste van het spel is o.i. gelegen in het feit, dat het geen hasard, doch een denkspel is. Men zal de eerste keeren ervaren, dat het spelen ervan niet zoo erg eenvoudig is en dat wel degelijk eenige voorbereiding ge- wenscht is. Doch voor hen, die het „door" hebben, lijkt het ons een buitengewoon aar dig spel, want dan komt het er op aan om door goed inzicht in de spelsituatie, door het toepassen van de juiste taktiek den tegen stander te „slaan". Voor hen, die van dege lijke ontspanning houden, is dit nieuwe spel geknipt. Laten zij het maar eens gaan be kijken. Bij gehouden stemming voor leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente alhier, werden als zoodanig herbenoemd de heeren J. Bakker Az. en A. Wiedijk. In de plaats van Mevr. M. V. d. Horst—Kuiper, die vertrokken is, werd benoemd Mevr. C. C. Loggersv. d. Werff. In de plaats van den heer J. Smit Gz. (vertrek) werd benoemd heer W. v. d. Oord. In de vacatures, ontstaan door oevrlijden van den heer J. Sleutel en benoeming van den heer J. An- jema tot ouderling, werden gekozen de hee ren C. Wit en K. Reijne. In de vergadering van het Kiescollege gehouden op Woensdagavond, werden de aftredende ouderlingen J. de Jong en J. Anjema en de diakenen A. de Waard en B. Jongejans allen met overgroote meerder heid van stemmen herbenoemd. Donderdagmiddag kreeg de bestelwa gen van de Alkmaarsche Wasch- en Strijk- inriehting op den Hemmerweg een defect aan de stuurinrichting, met het gevolg dat de auto hevig begon te slingeren en op onzachte wijze met een langs den weg staande auto in aanraking kwam. De be stuurder kwam daarbij met den schrik vrij. De bijzittende employé bekwam eenige snijwonden aan het gelaat. Dr. Werner, die spoedig ter plaatse was, verleende de eer ste hulp, waarna de patiënt zich naar huis (Alkmaar) kon begeven. De auto moest worden weggesleept. ZIJPE De gehouden collecte voor het nationaal huwelijksgeschenk voor Prinses Juliana en Prins Bernhard heeft te Schagerbrug f 45.50, te St. Maartensbrug f 30.33% en te Zijpe f31.5 opgebracht. SCHAGERBRUG. In de op Woensdagavond j.1. gehouden vergadering van het Plaatselijk Comité voor het houden van „Prinses Julianafees- ten" werd besloten op den dag van het Vorstelijk huwelijk (7 Januari 1937) feeste lijkheden te houden. Het ligt in de bedoeling des namiddags in de school een feest voor de schoolkin deren te houden. Zoo mogelijk zal een kin derfilm worden vertoond. Verder zang, het aanbieden van versnaperingen, enz. Des avonds zullen de ouderén in de zaal van den heer Kuiper feest kunnen vieren Door de plaatselijke vereenigingen is be reids medewerking toegezegd. Tooneel- zang-, muziek- en gymnastiek uitvoerin gen zullen worden gegeven. Om bovenbedoeld kinderfeest te kunnen houden, heeft de commissie geld noodig. Daarom zal Maandag of Dinsdag te Schagerbrug en omgeving ten behoeve van deze feesten een collecte met gesloten bussen, worden gehouden. t ZATST) TOONEEL We vernamen, dat in het nog resteeren de gedeelte van het winterseizoen, voor het uitgaand publiek op ons dorp nog alle legenheid zal worden gegeven om goed. too- neëlspel te gaan genieten. Bij dcii heer Schrieken alhier zullen n.1, achtereenvolgens optreden: 2e Kerstdag s. de nieuwe revue van Jan Buisman, op te voeren door het bekende tooneelgezel- schap uit Schagen, in Jan. a.s. „De privé- verpleegster" op te voeren door de plaatse lijke tooneelvereeniging, alhier, in Feb. a.s. komt Willy Derby een avond van ernst en luim geven en in Maart treedt het be kende duo Daan Pool en Tommy Bouman op met hun geheel nieuwe repertoire. Zooals men ziet gelegenheid te over om zich eens een avondje te gaan ontspannen. Men lette op de komende advertenties. HOOGWOUD Dezer dagen heeft in het café van den heer J. Breed een vergadering plaats gehad van het comité, opgericht ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van Prinses Juliana. Medegedeeld wordt, dat de kosten, ver bonden aan de op den trouwdag te houden feestelijkheden worden bestreden door een subsidie uit do gemeentekas van 100.en door het bedrag, dat door de collecte is op gebracht ad 217.90. Het aantal kinderen, dat aan de feesten zal deelnemen, zal ruim 350 bedragen. Omdat er geen enkele zaal in de gemeente groot genoeg is om de kinderen en begeleiders te bergen, is besloten de kinderen in twee zalen onder te brengen. Het programma is als volgt: Des morgens zal voor het raadhuis, waar schijnlijk om 10 uur, door alle kinderen een zanghulde worden gebracht, waarbij de mu- ziekvereeniging uit de Weere haar medewer king zal verleenen. Na deze aubade zullen de kinderen zich verzamelen in de zalen van de heeren Mod der en Breed, waar om beurten een filmver- tooning zal worden gegeven door de Cen trale Bioscoop te Noordscharwoude en het optreden van den humoristisehen goochelaar Wil van Houten. Intussehen zullen de kinderen worden ge- tracteerd op een warmen dronk en lekker nijen. De commissie spreekt de hoop uit, dat Hoogwoud op dien dag een feestelijk aan zien zal hebben, niet alleen omdat natuur lijk van alle huizen de driekleur zal wap peren, maar ook omdat natuurlijk alle deelnemende kinderen worden voorzien van kleine vlaggetjes. Moge alle ouderen het hunne doen om 7 Januari 1937 voor Hoog woud tot een feestdag te maken, zooals zij er nog geen gekend hebben. AARTSWOUD De intocht van de Sint heeft hier reeds vroeg plaats gehad. Woensdagmiddag be zocht Sinter Klaas en Pieterman de open bare scholen in deze gemeente, waarbij hij mededeelde 's avonds in de zaal van Visser te komen, Reeds om half acht was de zaal geheel gevuld en toen de Sint en zijn knecht bin nen kwamen werden zij verwelkomd met een uit volle borst door alle kinderen der Openbare scholen gezongen lied. Burgemeester Hoogenboom heette allen welkom in zonderheid Sint en Piet. Onder leiding van het onderwijzend pei> soneel kregen we reeds eenige aardige lied jes te hooren. Ook eenige debutantjes gaven hun krachten ten beste. Meester Oeplces gaf een schoone verteL ling van oude Huma. Onder de bedrijven door werden de kinderen danig getracteerd Het glanspunt was het uitreiken van de cadeautjes. Leuk te zien hoe elk kind op zijn eigen manier bedankte. Daarna werden de jonge dames welke met de lijsten hadden ge werkt op het tooneel geroepjen, want ook voor hen had de goede heilige een verras sing. Doch vooraf wilde hij gaarne ook van hen een liedje hooren. Heel schuchtertjes hoorde men toen „Zie de maan schijnt door de boomen" De begeleiding op de piano was inhanden van juffrouw Bartels. Het slot woord was aan voorzitter May die ook St, Nicolaas en zijn knecht een cadeua aan bood. Spreker dankte namens het comité allen recht hartelijk voor hunne spontane medewerking. Hierna vertrokken allen met blijde en op gewekte gezichten. De verafwonende waren met bussen gekomen en vertrokken weer eveneens met bussen. Predikbeurten ZONDAG 6 DECEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: 's Levens doel. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw Winkel, nam. 7 uur, Ds. v. d. Kam. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Oudesluis, zie Schagerbrug. Callantsoog (gewijzigd), geen dienst. Julianadorp (gewijzigd), nam. 7.30 uur, Ds. M. van Wichen. Wieringerwaard, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek„ Anna Paulowna, vm. 10 uur, Ds. Vorstmari. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Los. St. Maarten, voorm. 9.30 uur. Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Geref. Kerk. Schagen (voormalig gebouw Kantongerecht)' nam. 5.30 uur, Ds. S. Greving. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, de heer D. Visdi. Nam. 2.30 uur, de heer D. Visch. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Booj. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongenan- nenvereen.. Donderdagavond 7.30 uiy in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Mission. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer-<ooij( van Rotterdam. Nam. 7 uur, de heer Looij. n Goei^flec tor (hJItern 60 cm 'e" den grond)"één Is niet boende: boveri moet uw -terspat- i bordVan kleur i zijn-overdag! dat'1 de weU

Schager Courant | 1936 | | pagina 6