Sociale Zaken Erfrecht ia Rusland De ramp van Petrakis Nomikos Grootere snelheden bij de spoorwegen DAANPOOL Schager Roosjes Uit onze Omgeving WIER1NGEN de neutrale pers geweerd. Gisteravond vergaderde in lokaal Veerdig de afd. Wieringen der R.K. Land- en Tuin- bouwarbeidersbond „St. Deus Dedit." Na het openingswoord met de Chr. groet van den voorzitter H. Hulsman werd mede gedeeld, dat de spreker, de heer Loerakker het niet wenschelijk oordeelde dat een ver slag van deze vergadering in de Neutrale Pers verscheen. Op onze vraag als verslaggever, wat hier van de reden was en of er soms dingen be- bchandeld zou worden, waarvan het wen schelijk was dat zij niet in Neutrale bladen vermeid zouden worden, antwoordde de heer Loerakker „Daar heb je niets mee noodig." - Wij hadden ons bij deze onvriendelijke beslissing neer te leggen. NIEUWE NIEDORP RAADSVERGADERING Door omstandigheden zal de Raadsver gadering inplaats van Dinsdag worden ge houden op Vrijdag a.s. NIEUWE NIEDORP II—WEST FRISIA III 1—1 'Goede W, F. doelman voor komt nederlaag De zoowel voor N.Niedorp II als West- Frisia 3 zoo belangrijke wedstrijd in I C is geëindigd in remise. Met een gelijke stand 1—1 kwam het einde van een strijd waarin N.Niedorp II grootendcels in de meerderheid is geweest. Dat zij deze meer derheid niet in winst heeft weten om te zetten vindt hoofdzakelijk haar oorzaak in het feit dat de roodgelen een doelverdedi- ger hadden van uitzonderlijke klasse. Zelfs slaagde hij er in om tegen het einde een door Sterk genomen penalty te stoppen. Het N.N. elftal had een kleine ■wijziging ondergaan. Bregman stond nu linkshalf en vormde met Kuiper die zeer goed op dreef was, en Sterk die er niet goed in kon komen een sterk halftrio. De N.N. back Boffie kon ons ook maar matig bekoren, hij hoede zich voor ruw spel. Ruw is het juiste woord eigenlijk niet, het is meer wild en onberekend. Het kan anders, dus Over de voorhoede is de stemming zeer verdeeld, de één vindt deze opstelling de juiste, terwijl een andere kenner weer een geheel andere samenstelling als het propa geert De E.C. zal hierin wel beslissen! Door deze puntendeeling is in de onder linge positie op de ranglijst (behoudens an dere gespeelde wedstrijden) geen verande ringen gekomen. N. Niedorp behoudt dus haar fraaie derde plaats. Zondag a.s. een knal wedstrijd, dan toch wordt gespeeld de buur-ontmoeting Nieuwe NiedorpSchagen. Wat al niet een groot aantal spannende en interessante wedstrij den hebben beide clubs in het verleden ge speeld. Over de uitslag van een N.N.Scha gen ontmoeting verkeert men steeds in het onzekere. Ook ditmaal zal het er weer ge ducht spannen. Schagen zal trachten re vanche te nemen voor de in het begin van de conip. geleden 4—0 nederlaag, terwijl N. N. alles in het werk zal stellen haar goede positie op de ranglijst door een zege te ver stevigen. Hopen we slechts op een mooie, faire wedstrijd met een goeden scheids rechter en goed weerl SCHOORL pensionhouders vereeniging. De Pensionhoudersvereeniging hield op Maandag 7 December een vergadering in de Roode Leeuw. De voorzitter, de heer M. W. v, d. Garde, heet de aanwezigen welkom. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken. Van de federatie van V.V.V.'s om donateur te worden a f25 per jaar. Dit bedrag wordt te hoog geacht, zoodat hierop niet wordt ingegaan. Van de V.V.V. Groet-Camperduin, om adhaesie te betuigen voor het doen aanleg gen van een groote verkeersweg. Aldus 'besloten. Als bestuurslid wordt de heer d. Garde met algeoneene stemmen herkozen. De voorzitter zegt dat door een der be stuursleden het idéé was geopperd, evenals voorheen weer een gids te doen uitgeven door de P.H.V. Het bestuur deelde die ge dachten, zoodat nu aan de vergadering het plan wordt voorgesteld, om voor 1937 een gids te doen uitgeven. Na zeer lange besprekingen werd beslo ten voor 1937 een gids te doen uitgeven. De voorzitter juicht dit besluit toe en deelt tevens imede, dat reeds aan verschil lende drukkers offerte is gevraagd, waar van er reeds zijn binnengekomen. Aangezien het reeds tijd van sluiten was, werden de inschrijvingsbiljetten nog ■niet geopend, zoodat een volgende verga dering hierover uitspraak zal doen. Ook zal dan een commissie worden benoemd, welke de gids zal samenstellen. Hierna volgt sluiting. met hooivork in zijn been gestoken. Het knechtje van den heer W. had het ongeluk om met een hooivork in zijn been te steken. Mej. W. heeft de wond met soda water gereinigd, waarna een verband werd aangelegd. WIERINGERWAART) Zondagavond 13 December zal het be kende duo Daan Pool en Tommy Bou- man in de zaal van den heer Schenk op treden. Daar Daan en Tommy lang geen onbe kenden voor de Wieringenvaarders zijn, twijfelen we niet of de belangstelling voor deze avond zal zeker groot zijn. ANNA PAÜLOWNA VISCH WEDSTRIJD. Bij den Zondag gehouden vischwedstrijd, Verwierf de heer P. Smit, door het vangen Verwachting: Matige tot krachtige Westelij ke tot Zuidelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken, later waar schijnlijk natte sneeuw of regen, koude ochtend, later zachter. Verdere vooruitzichten: Zacht, regenachtig weer. BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 774. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 2 gr. C. is 36 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. van den grootsten baars den eersten prijs. De uitslag was verder: 2 J. Dekker 6 stuks 3 Wiegman 5 stuks; 4 Naastepad 4 stuks; 5 W. Kossen 3 stuks; S. Kossen en J. ter Burg 2 stuks en Siebenga en Rozenbroek 1. In totaal werden 34 stuks gevangen. De inzameling voor het Nationaal-Huwe- lijksgeschenk leverde een bedrag van f 189.28 op. W1ERINGERMEER Omtrent het auto-ongeluk, dat gisterenmor gen te Middenmeer plaats heeft gehad, ver nemen we nog het volgende: De zware ge kantelde 10-tons wagen, van de Libra Ver- voer-Mij. (Friesland), werd gistermiddag door de firma Geerlings en Winkelaar met een speciale kraanwagen gelicht. Toen het logge gevaarte weer op den beganen grond stond, bleek het zeer weinig materieele scha de te hebben bekomen. Korten tijd later werd dan ook op eigen kracht de thuisreis, aan vaard. slootdorp. Verkiezing Ambtsdrager Ger. Kerk. Door de mannelijke lidmaten werden be noemd bij de Ger. Kerk te Slootdorp tot Ou derling de heer H. ten Have. Tot diaken de heer A. J. Tiesma. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. LANGENDIJKER GROENTEN CENTRALE. Benoeming nieuwe Betaalmeester. Het bestuur der Langendijker Groenten- Centrale kwam Maandagmiddag in vol tallige zitting bijeen in het betaalkantoor, onder leiding van burgemeester P. Slot. Een paar brieven, betrekking hebbende op de benoeming van een nieuwen betaalmees ter, werden voor kennisgeving aangenomen, daar deze zaak reeds meermalen is bespro ken en op een daartoe gedane vraag door den voorzitter, niemand tusschentijds van opinie is veranderd. Voorzitter deed vervolgens mededeeling van het onderzoek betreffende de 11 uitver koren sollicitanten, waaruit ten slotte een voordracht van 5 personen was gemaakt. Als no. 1 stonden de heeren H. Pastoor en H. van Zuijlen, beiden te Broek op Langcn- dijk, wegens een gelijk aantal stemmen, dan volgde W. Buitelaar, de Lier, W. Kweldam, Haarlem en .T. Don Jr., Bcrlikum. Tot stemming overgaande, werd de heer H. Pastoor gekozen met 21 stemmen, terwijl op den heer H. van Zuijlen 3 stemmen wa ren uitgebracht. De heer Pastoor is reeds 18 jaren op het betaalkantoor werkzaam. Het bestuur werd machtiging verleend om de personeele over eenkomst en aanstelling voor den nieuwen betaalmeester in orde te maken. Betreffende het niet meer wegen der win- tcrkool werd als datum vastgesteld 2 Jan. 1937. Blijkt bij een te nemen steekproef dat er fraude in spel is, dan volgt zware boete. Daarna volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK, 8 December. BI. eigenheimers f2.30, uien f 1—1.60, dr. f 1.80—2, grove f 1.30—1—.50, peen f 1—1.10, groene kool f 1.702.80, kroten 1.70, roode kool f 1—1.80, afw. fl.witte okol 80 ct., gele kool f 1.D. witte kool 8090 ct., bloemkool f 7.50—9.20, 2e soort f 2.40—3.50, andijvie f 0.90—1.20. NOORD-SCHARWOUDE 8 December. Uien f 1.201.30; Drielingen f 2.10—2.30; Grove f 1.60; Gele nep f 4.50; Roode kool f 1.—1.60; Gele kool f 1.-; D. Witte kool f 0.801.-; Andijvie f 0.75. PURMEREND, 8 December. Aangevoerd, totaal 404 koeien, w.o. 280 vette koeien 4064 ct. per Kg., gcldekoeien f 80160, melkkoeien f 110—225, 8 paarden f 60—130, per stuk, 80 vette kalveren 25 50 ct. per Kg., 240 nuchtere kalveren: voor de slacht f5—12, voor de fok f 10—15, per stuk; 300 vette varkens per Kg. 38—41 ct., 70 magere varkens f 12—20 per stuk, 40Ö biggen f 8—13 per stuk, 1000 schapen f 8—26 per stuk, 35 bokken f 4—14 per stuk. HET ONDERZOEK ZAL TOT VERRASSENDE CONCLUSIES LEIDEN. Clandestiene verbindingsleiding tusschen ladingtanks en bun kerruimte ontdekt. Over de verrassende ontdekkingen bij het onderzoek naar de oorzaken van de ramp der „Petrakis Nomikos", op de werf Wilton- Feijenoord geeft de „Msb." nadere bijzonder heden, welke een schril licht werpen op de toestanden bij sommige buitenlandsche rec- derijen. Reeds direct na de ramp vroegen deskun digen zich af hoe het mogelijk was, dat twee zoo hevige ontploffingen konden plaats vinden. Immers het schip had het certifi caat „practicaly gasfree" (practisch gasvrij) en de geringe voorraad weinig ontbrandbare olie, welke volgens de afgelegde verklarin gen aan boord was, kon onmogelijk de gewel dige ontploffingen veroorzaakt hebben. Het onderzoek heeft thans uitge maakt dat inplaats van de gedecla reerde 8 ton, alleen in de bakboord bunker, welke gespaard is gebleven, zich reeds meer dan 50 ton olie be vond. Daarenboven is langs chemische weg uit gemaakt, dat deze bakboordbunker ook Haifa Crude-olie heeft bevat, dat zeer ontplofbaar is. Ook is 't zeker, dat zich zoowel in de lading als in de bunkertanks een zeer aanzienlijke hoeveelheid van deze gevaarlijke olie moet hebben bevonden. Naar schatting zeker 200 ton. Dat Haifa crude-olie ook in de tanks werd aangetroffen, wees er op, dat brandstof aan de lading moest zijn onttrokken, teneinde het schip zoogenaamd „voordeelig" te doen varen. Deze veronderstelling is bij het nader on derzoek bevestigd, daar langs een omweg een vcrbindingsleiding bestond tusschen la dingtanks en bunkerruimte. Met deze ontdekking is dus het raadsel opgelost, hoe het mogelijk was, dat de eerste ontploffing zoo wel den stuurboord-bunker als den cross-bunker geheel heeft openge scheurd. Hoe het mogelijk was, dat het schip over een certificaat van gasvrijheid beschikte is nog een raadsel. Ook daarnaar wordt echter een zeer minu tieus onderzoek ingesteld. In elk geval kan de schuld niet worden geweten aan onvoorzichtigheid van het per soneel van Wilton-Feijenoord. Men kon op grond van de verstrekte certificaten niet ver moeden, dat het schip zulk een gevaarlijke lading inhield. Wel heeft het gemangeld aan de controle en het is dan ook te hopen, dat de overheid met straffe hand zal ingrijpen om een her haling van een dergelijke catastrophe te voorkomen. Opvoering tot 120 KJK. per uur. Het „U. D." geeft verslag van een onder houd met den chef van den dienst der 'S.S., den heer Ir. C. H. J. Driessen, over de op voering van de snelheden bij de spoorwegen. Deze deelde mede, dat reeds in 1938 op verschillende hoofdlijnen der Nederlandsche spoorwegen, de snel heid tot een maximum van 120 K.M. per uur zal worden opgevoerd. Dat wil zeggen, dat dan de trei nen, die nu nog niet harder dan 100 kilometer per uur mogen rijden, de reizigers in aanzienlijk korter tijd op de plaats hunner bestemming zul len brengen. Dit vereischt in de eer ste plaats belangrijke werkzaamhe den aan de daarvoor in aanmerking komende spoorbanen, waarmede de dienst van weg en werken reeds is begonnen. Voor deze verhoogde snelheden komen vooreerst in aanmerking de groote verkeers aders in ons land, die straks allen met elec- trische of diesel-electrische tractie zullen worden bereden. In de eerste plaats komt dus in aanmerking de lijn AmsterdamRot terdam en dan de lijnen, die men nu bezig is te electrificeeren met Utrecht als middel punt. Verder de lijnen van het centrum naar Groningen, naar Maastricht en naar Olden- zaal, die in 1938 de diesel-electrische treinen zullen dragen naar het Noorden, het Zuiden en het Oosten van ons land. Reeds zijn deze lijnen voor zwaar vervoer ingericht, even als de lijn RotterdamBelgische grens, maar zij zullen nu nog verder worden ver sterkt en speciaal voor grootere snelheden worden geschikt gemaakt. SLECHT WEER IN FRANKRIJK. Frankrijk wordt door slecht, weer geteis terd. De Saone is buiten de oevers getreden en heeft een deel van de stad Chalon onder water gezet. Het verkeer in het gebied van Verdun wordt door sneeuw bemoeilijkt, de Vogezen en de Jura zijn met sneeuw bedekt. neger in amerika gelyncht. Te Laurel in den staat Mississippï is een 17-jarige neger gelyncht. Hij werd opgehan gen aan een spoorbrug. Het gevallen Duitsche vliegtuig De lezing van het D.N.B. Berlijn Volgens het Duitsche nieuws bureau was het Duitsche verkeersvliegtuig dat Donderdag in het Mont Blanc gebied is gevallen, het toestel, dat den Duitschen zaakgelastigde bij de Franco-regeering, ge neraal Faupel, naar Spanje had gebracht en zich op de thuisreis bevond. Bij het on geluk zou ook een vooraanstaand lid van de Berlijnsche afdeeling der Spaansche phlanxisten gedood zijn. Havas meldt nog nader uit Annecy We gens den grooten sneeuwval moesten de na sporingen in de overblijfselen van het na bij Grand Bornand verongelukte Duitsche vliegtuig worden opgegeven. Uit de zich aan boord bevindende papieren is gebleken dat het toestel 29 November uit Stuttgart naar Lissabon is vertrokken, waar het den eersten December aankwam. Na een oponthoud te Salamanca werd ver volgens Burgos bereikt. Generaal Faupel werd met het toestel, dat 3 December naar Duitschland vertrok vervoerd. In de gevonden papieren komt geen enkele aanwijzing voor omtrent het aantal passagiers. Alle gevonden papieren zijn verzegeld en naar Parijs gezonden. Zij zullen door het ministerie van buitenland sche zaken aan den Duitschen ambassadeur worden overhandigd. Bij den prefect heeft gister een bijeenkomst plaats gevonden, waar de Duitsche consul, de afgevaardig den van de Lufthansa en een officier van het Duitsche ministerie van luchtvaart aanwezig waren, evenals een officier van den generalen staf der Fransche luchtmacht De Duitsche vertegenwoordigers spraken hun grooten dank uit aan den prefect, de burgerlijke en militaire autoriteiten en de bevolking van Grand Bornand voor de ver richte nasporingen. De slachtoffers zullen Dinsdag naar Stuttgart worden overge bracht. televisie op de olympische spelen te tokio. Tokio. De Japansche omroepvereeniging heeft zijn onderzoekingen betreffende de mogelijkheid vau televisie uitzending tijdens de Olympische Spelen welke in 1940 te Tokio worden gehouden, bijna beëindigd. De omroep heeft het plan, de televisie in den nog resteerenden tijd zooveel mogelijk te populairiseeren, zoodat een zoo groot moge lijk aantal kijkers binnen een straal van 20 k.m. van Tokio de uit te zenden Olympische wedstrijden zal kunnen volgen. Eigendomsrecht erkend. Wij hebben eenige weken geleden uitvoe rig stilgestaan bij de nieuwe grondwet wel ke door Stalin aan het achtste Sovjet con gres werd aangeboden. Het eindverslag van de redactiecommissie behelst thans een aantal wijzigingen op de oorspronkelijke tetast, waarvan de meest ingrijpende is, de in Artikel 10 aangebrachte. Volgens het ontwerp werd de persoonlijke eigendom der burgers van hun inkomsten uit arbeid en besparingen, van een woon huis en een bijbedrijf thuis, va nde voorwer pen van huisbedrijf en huisraad, evenals van dé voorwerpen van persoonlijk gebruik en gemak, door de wet beschermd. Dit is thans gewijzigd in het recht op dezen eigendom en het erfpacht van den persoonlijken eigendom der burgers. De werkloosheid. Aan de memorie van antwoord betreffende het hoofdstuk Sociale Zaken der Rijksbe- groot.ing 1937, is het volgende ontleend: De jongste werkloosheidscijfers geven in derdaad den indruk, alsof een geringe ver betering in de werkloosheid te bespeuren is. De Minister zal uiteraard alles aanwenden, wat in zijn vermogen is en binnen de lijnen van de algemeene regeeringspolitiek ligt, om het werkloosheidscijfer zoo gunstig mogelijk te doen worden. Echter is ook hij van oordeel, dat in de naaste toekomst vermoedelijk op een groote, min of meer permanente, werk loosheid zal moeten worden gerekend. Verkorting van den arbeidsduur. Noemt het voorloopig verslag de verkor ting van den arbeidsduur van 48 tot 40 uur als het voornaamste middel om meer ar beiders aan de productie te doen deelnemen, de minister zou hier veeleer van een zeer ge waagd middel willen spreken. De verkor ting van den arbeidstijd is een tweesnijdend zwaard. Wanneer niet vaststaat, dat de weekloonen naar evenredigheid verminderd zullen worden, dan leidt dit middel vanzelf tot verhooging van de productiekosten. Bo vendien houdt een verlaging van het week loon reeds de kiem in voor aandrang tot loonsverhooging. De minister staat ten aan zien van dit middel dan ook vrij sceptisch. Toch heeft hij niet zonder meer een afwijzen de houding aangenomen. Zoowel de direc teur-generaal van den arbeid als de minis ter zelf hebben besprekingen gevoerd met de vertegenwoordigers van werkgevers en ar beiders uit eenige bedrijven, waar een ver korting van den werktijd het minst bezwaar lijk scheen. Genoemd kunnen worden het lithografisch-, het chemigrafisch- en het bouwbedrijf. Resultaten ziin daarbij niet be reikt, vooral om dat de inzichten van werkge vers en arbeiders omtrent de beantwoording van de vraag, in hoeverre de verkorting van den arbeidstijd zou moeten samengaan met verlaging van het weekloon, al te zeer uit eenliepen. Bovendien bleek, dat het opleggen aan een bedrijf van een verkorten arbeidstijd tot al lerlei andere moeilijkheden, vaak van nete- ligen aard, aanleiding zou geven, bijvoorbeeld door den samenhang van dat bedrijf met an dere bedrijven, dan wel in verband met de bestaande vrijheid van den patroon om te werken wanneer hij wil, met het oog op Advertenties Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje Neeltje, C. DE BRUIN. N. DE BRUIN—Slikker, Van Ewijcksluis, 6 Dec. 1936. Wieringerwaard Zaal SCHENK. en Tommy Bouman komen Zondag 13 Decemb. Aanvang 8 uur. Entrée f 0.50, BAL NA. Bespreekt tijdig uw plaatsen. El. Schoenmakerij „De Concur rent" vraagt een nette Loopjongen Adres L. 1. POLS, Stoomweg 7, Anna Paulowna. Te koop: 10 Biggen, een mak Paard, (bruine merrie) en een half bloed Hengstveulen. Jb. BOOD, Schagerbrug. Te koop: 22 Jonge Khaki Campbell Eenden, aan den leg. En te koop ge vraagd 1000 oude Dakpannen. Adres: H. BLOM, Molenvaart 140, Anna Paulowna. werkzaamheden, die arbeiders in hun vrijen tijd voor eigen rekening zouden willen ver richten. Dit is dan ook de reden, waarom de minister voorshands van het nemen van een beslissing inzake de invoering van de 40-urige werkweek in het bouwbedrijf afziet. Verdere invoering van de ar beidswet. Voor het personeel,, belast met transport- arbeid per auto, zullen, nu de rijtijdwet haar beslag gekregen heeft, binnen afzienbaren tijd arbeids- en rusttijdbepalingen kunnen worden vastgesteld. De minister heeft besloten, de invoering van de arbeidswet voor volwassen kantoor personeel te bevorderen. Hij vertrouwt, dat een. regeling terzake in den loop van de eerste helft van 1937 tot stand kan zijn gekomen. Ook vormt eenige beperking van den arbeidstijd van het hotel-,café- en res- taurantpersoneel een punt van ernstige overweging bij hem. De klacht, dat de kin derarbeid in land- en tuinbouw toeneemt, komt den minister gegrond voor. De voorbereiding van een wettelijke re geling, welke den kinderarbeid in den land bouw in loondienst beperkt, wil de minis- Vrouwenarbeid en vervanging van oudere door jongere arbei ders. Zoowel in eenige inperking van arbeids terrein voor vrouwelijke arbeidskrachten als in het remmen van de vervanging van vol wassen personen door jeugdige personen ziet de minister met den hoogeri raad van arbeid, een taak weggelegd voor de regeering op het gebied van een betere verdeeling van den beschikbaren arbeid. Deze materie zal, naar de minister zich voorstelt, binnenkort in een wetsvoorstel belichaamd worden. Veiligheidswet. Het ontwerp van den algemeenen maat regel van bestuur, die het bestaande veilig heidsbesluit 1916 zal moeten vervangen, is thans gereed en zal weldra aar den hoogen raad van arbeid kunnen worden toegezon den. Vol kshuis vest in g. De minister erkent de mogelijkheid, dat eer lang weder een min of meer algemeen tekort aan woonruimte zal ontstaan. Die mogelijk heid geeft hem echter vrijheid, daar woning bouw te stimuleeren, waar notoir is, dat mo menteel geen behoefte bestaat. In enkele gevallen, waarin die behoefte dubieus is, beraa.dt de regeering zich nopens de wen- schelijkheid van verderen aanbouw. Werkloosheid onder de jeugd. De minister ziet de bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd aldus, dat hij, nu eenige opleving in het bedrijfsleven valt te bespeuren, mede in overleg met de rijks commissie van advies voor de jeugdwerk loosheid, alle krachten inspant om de jon geren in het bedrijfsleven geplaatst te kri.jgen. Om dit te bereiken zal nog meer dan tot nu toe groote aandacht worden ge schonken an de scholing en aan de ver- mecrderingvan de vakbekwaamheid. Het aantal centrale werkplaatsen wordt dan ook geregeld uitgebreid, terwijl dit even eens het geval is met de vakcursussen Blikgroenten. Met de distributie van bussen groenten (andijvie, sperzieboon en, prinsessenboonen, Duitsche boonen, snijboonen, stoofsla) zal vermoedelijk nog deze maand een aanvang kunnen worden gemaakt. Bak- en braadvet zal denkelijk begin Ja nuari aan de reeds in distributie gebrachte levensmiddelenkansen worden toegevoegd Steunverleening. Redelijkerwijs mocht worden verwacht, dat de verlaging, welke de steunuitkeering met, ingang van 13 September onderging, door overleg van de ondersteunden met de huiseigenaren in samenwerking met de gemeentebesturen voldoende kon worden opgevangen, door althans gedeeltelijke ver laging van de huur. De ervaring, in den korten tijd, dat de circulaire van 31 Juli volledig werd uitgevoerd, bevestigt dat de ze verwachting in het algemeen juist is gebleken.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3