iet a.s. Oranjefeest OMGEVING-NIEUWS De kwestie Bal oj geen Bal Hoe zullen de Duitsche Joden worden getroffen 7 Verontwaardiging over houding van aartsbisschop Het Engelsche Koninklijke paar naar Indië Duifsch gewetensgeld Poolontdekker gestorven Binnenland De griep in't garni zoen te Amersfoort Marktberichten Anna Paulowna Dc groep personen, indertijd bijeengeko men, om te overwegen, of en hoe in groote trekken een feest ter gelegenheid van het Prinselijk huwelijk gevierd zou worden, was Maandagavond weer bijeengeroepen in de zaal van Veerburg. Dit was geschied, deel de de voorzitter, Burgemeester Lovink, in z'n openingswoord mede, omdat het goed kon zijn hen op de hoogte te stellen hoe "t centraal- en de sub-comités hadden gewerkt en in hoeverre de plannen tot nu toe zijn uitgewerkt. De oorspronkelijke groep was nog met eenige personen uitgebreid en van ben heette spr. in het bijzonder welkom den heer Slikker, algevaardigde van de neutrale Middenstandsvereeniging, welke vereeniging in beginsel had besloten mee te doen aan een étalagewedstrijd. De R.K. mid denstandsvereeniging „De Hanzewas ge vraagd daaraan ook mede te werken, maar er was nog geen antwoord ingekomen. De heer Slikker deelde mede, dat reeds eenige winkeliers zich opgaven en dat de gelegen heid om zich op te geven voor deelname aan den étalagewedstrijd nog open stond. Zal er gedanst worden? Voorzitter deelde mee, hoe inen zich het feest gedacht heeft. (We hebben daarover al eerder een en ander gemeld.) Toen kwam de vraag: moet op den avond van het feest gedanst worden of niet? Een belangrijk deel van de menschen, aldus voorz., zegt ja, een minstens even groot deel: neen. En het laat ste deel, laten we 't de rechterzijde noemen, verzocht de linkerzijde voor dien avond ook van het dansen af te zien. Het feest zal den dag na het huwelijk gegeven worden. De Burgemeester zal op dien feestavond geen bal, maar op den dag er voor, den trouwdag zelf, overal gelegenheid tot dansen geven. Dan kan men op den feestdag allen samenzijn. We vieren het feest van de eenheid; geef nu wat toe. 't Kan niet anders. De Ortho doxen kunnen niet dansen en vragen: wat moeten onze jongens dan doen als men gaat dansen? Drinken? Op den trouwdag bal, dat wil de burge meester geven. De heer Kuiken wijst er op dat de zaal houders op zware lasten zitten. Zij hebben nu de gelcgonheid iets te verdienen. Spr. meent van te voren te kunnen zeggen, dat het feest op de voorgestelde manier zal tmislukkb'ri"ort" vertrouwt dat voorz., als hoofd van de politie, een besluit neemt, dat naar genoegen is van het grootste deel van de burgers en dat hij het recht van beslissen niet aan een ander geeft. Pastoor Van der Eem zegt: Wij katho lieken zijn niet tegen bal, wel tegen een gemengd bal. Dat wil niet zeggen, dat we niet samen pret kunnen maken. Er moet niet gezegd worden, als er niet gedanst wordt, wordt er gedronken, want dat kan ook bij 't dansen en gebeurt dan misschien nog veel meer. Als dc caféhouders hun on kosten niet gedekt krijgen, moeten zij een •tegemoetkoming heben. Laat het zijn dat de jongelui zeggen, als er twee avonden komen, we hebben op den eersten, den bal avond, meer lol gehad dan op den twee den, maar we moeten oppassen, dat we elkaar niet krenken en er is op den feest dag geen dansen noodig om hulde te brengen.aan het huis van Oranje. Het spijt den heer Raap, dat de burge meester de woorden rechts en links heeft gebruikt; bij een nationaal feest, een feest voor de Prinses zijn die misplaatst. Spr. had verwacht dat door den burgemeester eerder beslist zou zijn, bal of geen bal. Er is daardoor weinig voortgang in de uit werking van de feestplannen. De Katholie ken zijn niet principieel tegen bal. Dus is het, niet half om half, maar is een heel klein deel der bevolking tegen. Het bevreemde spr. dat Burgemeester over de kwestie-bal (die des burgemeester is) laat praten en hij moet meedeelen, dat de commissie te Kleine Sluis niet bereid is verder mee te werken als er geen bal komt op den feestdag. Pastoor Van der Eem ziet in wat den Burgemeester deed, niet de macht uit han den geven, maar een goedheid, een probee- ren om met ieder tot een goed resultaat te komen. Voorz. wijst het verwijt van laksheid van den heer Raap terug. Hij heeft getracht de menschen bij elkaar te brengen en vraagt noemt u maar een ander woord voor rechts en links. De heer Raap zegt buitenom gehoord te hebben, dat in de commissie te Breezand hetzelfde is gezegd wat nu de commissie te Kleine Sluis zegt, maar dan als er wel bal komt. Dat had Voorz. kunnen voorko men. De heer Mol zegt te behooren tot de groep die vrij wil zijn in dc keuze, hoe men z'n feest wil vieren. Wie niet wil blijven op het bal, gaat weg. Vrijdag kan het een bal zijn onder goede leiding, terwijl het voor gestelde vrije bal op Donderdag een onge ordend bal zal zijn. De heer Van Balen Blanken vraagt, of dc medcdceling een vast besluit is van den burgemeester of dat een compromis moge lijk is. Er staat nog niets vast. Dat is 't gevolg van de organisatie, de verdeeling in CcntraaJ-comité in drie sub-comité's en om dat de medewerking afhing van het be sluit van den burgemeester over het al of niet bal, waarop men wachtte. De 8e Ja nuari moet een feestdag zijn van vroeg tot laat en de bewoners van Anna-Paulowna zouden de „Chineezen van Nederland" zijn als op dien feestdag niet gedanst werd. Voorzitter wijst er op, dat hij op aandrang van de vergadering voorzitter is geworden. Hij heeft zelf een andei- voorgesteld en wil nog graag het voorzitterschap neerleggen; het verwijt van te langzaam werken kan hij niet aanvaarden. De heer Van Balen Blanken zegt, dat voorzitter dit niet als verwijt moet voelen, hij wil niet afbreken en dus ook niet yer- tvijten, Ds. Vorstman zegt: We zijn als burgers van Nederland bijeen en moeten dan bij een feest, waarbij Oranje ons vereenigt, alle ver schillen uitbannen. Als hot bal begint., ga ik zelf weg. Een geheelonthouder kan zich wel ergeren als er op die feestelijke bijeen komst gedronken wordt. Spr. begrijpt niet, dat men over dat bal valt en over andere dingen niet. De film kan ook wel uit den booze zijn. Men trekt zich terug als er iets gebeurt, waarvan men moet zeggen, dat staat me niet aan, maar ik ga niet zeggen, dat eèn ander niet mag doen wat hij wil na afloop van het officieele gedeelte.. Niet de persoonlijke gevoelens moeten overwegen, men moet bijeen zijn als burgers van Neder land. De heer G. Geerligs vraagt: wat steekt in een bal. De heer Hooimeijer zegt: Ieder heeft z'n eigen overtuiging en de een is daarom niet minder burger dan de ander. Indien we, om dat het een nationaal feest is, dat samen willen vieren, moeten wij, A. R., veel karak teristieks loslaten van de manier, waarop we dat onder elkaar zouden doen, omdat wij dat anderen niet op mogen leggen en omdat wij voelen, dat openen en sluiten met gebed in cy gemeenschappelijk feest een bespot ting zou zijn. Laat gij nu dat bal los. Spr. acht het nutteloos bezwaren tegen het bal te noemen, maar wil wel zeggen dat men den dans wel als kunstuiting aanvaardt, maar in bals een groot gevaar ziet van zinne lijke uiting. Wanneer wij weg moeten gaan voor het bal, moeten we het feest vex-breken. Het loffelijk streven van den burgemeester om overeenstemming te krijgen valt niet te la ken, maar te prijzen. De heer Geerligs zegt niet te begrijpen, dat het nu anders moet dan vroeger. Bij alle feesten van het Oranjehuis is hier gedanst. De heer V. Kaan: We willen een feest voor iedereen, dan mogen we niemand aan banden leggen. Wij leggen geen gebod op, maar men wil ons een verbod opleggen. De heer Hooimeijer gelooft niet, dat men tot elkaar komt. Wil trachten te bewaren, wat te bewaren is, en wil dus: geldinza- melen, kinderfeesten houden, een extra-gift aan de armen en verder moet dan ieder maar feest vieren naar zijn genoegen. De heer Van Balen Blanken: Dc commis sie te Kleine Sluis wil feest vieren, zooals heel Nederland dat wil. De heer Hooimeijer heeft reeds in een commissievergadering te Breezand gezegd: lk weet zeker, dat er geen bal komt. De heer Van Dijk beaamt, dat en de heer Hooimeijer komt daar later op terug, daar dit den indruk vestigt, dat hij valschelijk heeft wilien suggereeren. Hij heeft dat zoo niet gezegd, zegt spr., maar heeft wel sterk den indrUk gehad dat er geen bal zou zijn. De heer Raap: 't Lijkt misschien vreemd, maar ik ben 't roerend met het voorstel- Hooimeijer eens. Het bal blijft er buiten, wij maken feest en U, Burgemeester, had aan U moeten houden of er bal zal zijn of niet. De heer Waiboer betreurt 'dat deze oude kwestie bij het feest van de Prinses wordt uitgevochten, 't Is niet: de burgemeester wil geen bal, maar de groep-Hooimeijer wil geen bal. De heer Boon wil een avond als de Wil lem de Zwijger-avond. Er is later wel eens gelegenheid om te draaien. Moet om die twee uur dansen de zaak kapot, vraagt spreker. De heer Van der Ploeg wil even als leek verklaren, dat wat Pastoor Van der Eem heeft gezegd het standpunt der Katholieken is. Het gaat dus niet om een kleine groep, zegt spr. Op de opmerking, dat de commissie te Kleine Sluis wel, maar die in Breezand en Spoorbuurt niet eensgezind zijn, zegt de heer Hooimeyer, dat die dan weer zullen moeten splitsen, maar hij hoopt nog een zoo groot mogelijke groep bij elkander te brengen. Dokter 01 ree stelt voor twee avonden feest te vieren, n.1. op den Maandag van de Prinses een feest als de Willem de Zwijger herdenking dus zonder bal en een tweeden avond vrij. De heer Naastepad zegt de ecnigste vrij zinnige te zijn in de commissie in de Spoor buurt. Gebeurt er nooit iets, als er geen bal is, vraagt hij. Er moet eensgezindheid zijn. Moeten de niet-R.K. uil de Spoorbuurt naar Breezand of Kleine Sluis voor het feest? De heer Raap stelt tenslotte voor, in aan sluiting op liet voorstel Hooimeyer, om 7 uur het officieele feest te beëindigen en daarna ieder zich naar eigen levensopvat ting te laten uiten. Dit compromis wordt aanvaard, op voorstel van den voorz. die zegt dat elke commissie dus na 7 uur vrij is te doen, wat ze wil; een feest organisee- ren met of zonder bal. Tenslotte zegt voorz. zijn wc dus toch nog tot overeenstemming gekomen. En onder al- gemeene vroolijkheid voegt hij er aan toe: ik heb niet te klagen gehad over te groote vriendelijkheid! Ik wensch den commissies veel succes. De Ondertrouwdag. Op voorstel van den heer Mol zullen Zaterdagmorgen, den ondertrouwdag van het Prinselijk Paar, om half elf de klokken luiden. Dat zal het sein wezen om in de scholen de aandacht te vestigen op het geen op dat moment in Den Haag ge schiedt, en daarna zal aan elk kind een zakje bruidssuikers worden uitgereikt. Allen vrij! De heer Van Balen Blanken stelt zich voor dat ieder, zoowel op den 7en als op den Ssten Januari vrij zal zijn, zoodat ie der in de gelegenheid is het feest geheel mee te maken. Voor vaststelling van het dag-programma, komen de commissies op zijn voorstel a.s. Maandag te zamen. De lijsten. De heer Raap kreeg op een desbetreffen de vraag nog tot antwoord, dat nog niet vast staat, hoe de opbrengst van de lijs ten verdeeld zal worden. In de eerste plaats wordt daarvan betaald het kinderfeest, dan wat men de armen als extra-gave zal ge ven. Het feest zelf behoeft niet veel te kos ten. Reeds dadelijk werden flinke bedra gen geteekend en al was het wat men noemt een zwoele avond geweest ver- scheidenen bleven nog even gezellig met elkaar napraten en gingen daarna, opge- frischt als na een fiks onweèrsbuitje, uit een. Voor hen, die bij de collecte voor het huwelijkscadeau niet bereikt konden wor den, staat de gelegenheid nog open hun gift af te dragen bij een der commissiele den. WIERINGEN BOND VAN BOERINNEN EN ANDERE PLATTELANDSVROUWEN. Afd. Wieringen Door bovengenoemde afdeeling werd gis teravond in de foyer van Cinema De Haan vergaderd. 59 Dames waren aanwezig. Te ruim acht uur opende mevr. Bakker- Kuut de vergadering waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. De presidente deelt mede dat het bestuur besloten heeft de kerstavond geen doorgang te doen vinden. Ziekenverpleging in huis. Door de afd. zal een cursus georganiseerd worden voor ziekenverpleging thuis. Zuster v. d. Togt zal les geven. De kosten voor de cursus zijn heel laag. Na eenige besprekingen, gaven zich staan de de vergadering reeds 54 deelneemsters voor dezen cursus op. Zuivel kookcursus. Deze cursus zal beginnen half Januari," de lessen worden gegeven door mej. Piet, uit Schagen. 16 dames hebben zich reeds voor de cursus opgegeven. Bericht, was ontvangen van bedanken als bestuurslid cn lid van mevr. Meihuizen. De gehouden verkiezing voor bestuurslid had het volgende resultaat. Mevr. G. Kverts-Koorn 39, Mevr. T. Doves- Minnes 11, Zuster v. d. Togt'4, Mej. Gr. Bos- ker 2, Mevr. Kolff v. Heurn 1, Mevr. Koorn- Berkemeijer 1, blanco 1. Aldus werd Mevr. Everts-Koorn met groote meerderheid geko zen. Mevr. Everts zal mcdedeeling van haar benoeming worden gedaan. In de pauze werden tentoongestelde kleu- ter-kleedingstukken bezichtigd. De aanwezigen werden onhaald op heer lijke cake en sprits, gebakken door de dames Bakker-Kuut en de Groot-Bakker. Door mej. Gr. Bosker werd vervolgens een gedeelte voorgelezen uit het boek „Kinder stemmen" van Mien Labbcrton. Na de rondvraag sloot de presidente de vergadering. W1ERINGERMEER Oprichting Onderlinge Veeverze kering-Mij. Maandagavond had in Hotel Smit te Mid- denmeer de oprichtingsvergadering plaais van een Onderl. Veeverzekering. Het reglement werd conform de samen stelling van de voorloopige commissie vast gesteld. Het doel der vereeniging is het on derling dragen der schade van de paarden der leden en wel schade, berokkend door sterfte, noodzakelijke afmaking of ongeval len. De uitkeering bij schade is gesteld op 85 pet. Jaarlijks in de maanden Maart en Oc- tober zullen alle paarden door een schat tingscommissie worden opgenomen en her- taxeerd; de omslag zal per kwartaal wor den berekend. Het bestuur zal bestaan uit minstens 5 leden. Als bestuursleden werden gekozen de heoren E. Bruin, voorz. II. L. J. de Bont, vice-voorz. D. Post, seer.-Penningmeestcr, IJ. van Splunter en J. H. Verbruggen. De schattingen zullen worden verricht door een speciale commissie; slechts het eerste jaar zal worden geschat door den Voorzit ter met een der leden van het bestuur. De heeren J. A. Bergmans, J. P. Dielcman- de Hamer en A. C. van Nieuwenhuizen wer den gekozen als lid van de controle commis sie Jaarlijks'* in dc maand November zal de Algemeene vergadering worden gehou den. Bij toetreding zal een inleggeld wor den geheven van 1% der verzekerde waarde Bij uittreding zal de deelnemer dit weer terug ontvangen. Het werprisico is onder de verzekering begrepen. Hiervoor zal Vz% extra omslag worden geheven, waar van een afzonderlijk fonds zal worden ge vormd. Dc administratie der vereeniging is op gedragen aan den heer R. J. Ridder te Mid- denmeer. Waarschijnlijk beperking der werkzaamheid in den detailhan del. Hot is, zooals wij gisteren reeds opmerkten wel zeker dat de Duitsche regeering een nieuwe actie tegen de joden voorbereid. Hoe de slag zal vallen is nog niet duidelijk Toch valt hierover al iets meer te melden dan gisteren. Het schijnt dat de Joden op het gebied hunner grootste werkzaamheid, de detail handel, zullen worden getroffen. Men is van meening dat een sterke beper king van hot aantal Joodsche zaken op het program staat en mompelt zelfs dat de werk zaamheid zal worden beperkt tot het bevol- kingspercentage waarover de Joden kunnen beschikken. Als een dergelijke maatregel werkelijk zou worden doorgevoerd, beteekent dit een radi cale omwenteling in het distributieapparaat, dat nog voor een groot deel in Joodsche handen is. GEVAARLIJKE BANDIET IN AMERIKA GEARRESTEERD. De politie is erin geslaagd de gevaarlijke bandiet Harry Brunette te arresteeren, na hem eerst gedurende twee uur in zijn wo ning te Bronx te hebben belegerd. Gedurende deze belegering werd gebruik gemaakt van vuurwapenen en gasbommen. Ook de vrouw van den misdadiger die hem bij verscheidene misdrijven heeft ge holpen, werd gearresteerd, CRITIEK OP DE RADIOREDE VAN DEN AARTSBISSCHOP VAN CANTERBURY. Dat de radiorede van den aartsbisschop van Canterbury over het leven van ex-koning Edward een recatie zou veroorzaken, was te verwachten. In vele kringen is men diep ver ontwaardigd over de houding van den pri maat. Men is van meening, dat de aarts bisschop deze dingen een maand geleden had moeten zeggen en niet thans, nu de her tog van Windsor het land als banneling heeft verlaten. Zoowel in het Lagerhuis als in de kerk staan verdedigers op van den ex-koning en men neemt bij de critiek op de bewuste radiorede allerminst een blad voor den mond. Ds. Lang wordt gebrek aan flinkheid ver weten. Het is laf, schrijft een ingezonden stukkenschrijver, om op dit oogenblik een man te lasteren die terwille van zijn liefde scepter en kx-oon opgaf. Dit doet denken aan het schoppen van iemand, die reeds gewond ter aarde ligt. Naar alle waarschijnlijkheid zal de kwes tie bij de komende radiodebatten in het Lagerhuis ter sprake worden gebracht. Dergelijke redevoeringen dienen, naar ve ler ooi'deel, door B.B.C. niet te worden uit gezonden, alvorens de autoriteiten kennis hebben genomen van den inhoud en dus in staat zijn bepaalde coupures aan te doen brengen. Het Engelsche koninklijke paar is voorne mens einde van het volgende jaar een be zoek aan Indië te brengen. Waarschijnlijk zal het op 1 Januari 1938 te Delhi een kro- nïngsdurbar bijwonen. Ook in de Britsche dominions zou een be zoek van het Koninklijk paar op hoogen prijs worden gesteld, doch tot nu toe is nog geen enkele beslissing genomen. Vrijheid van straf voor overtre dingen van de deviezenwetten. Op voorstel van den gevolmachtigde voor het vierjarenplan, minister-president gene raal Goering, heeft de Duitsche regeering een wet uitgevaardigd, waarbij vrijheid van straf wordt verleend voor overtredingen van de deviezenwetten, mits de schuldige vóór 31 Januari 1937 zijn vermogen, dat hij in over treding van de deviezenwetten niet. had aan gegeven, onmiddellijk of middellijk aan de Rcichsbank aanbiedt. In dit geval vervallen tevens alle straffen, tot welke de schuldige reeds is veroordeeld wegens overtreding van de wet tegen de eco nomische sabotage. BRITSCHE TROEPEN UIT PALESTINA WEER HUISTOE. I-Ict EngelsclW ministerie van oorlog deelde gisteravond mede, dat 29, 30 en 31 December drie schepen zullen aankomen, aan boord waarvan zeven bataljons gardes en 2 regi menten infanterie uit Palestina en Egypte naar het vaderland terug zullen keeren. De laatste Noor gestorven, die de beide aardpolen gezien heeft. Geheel onverwacht stierf de Noor Oscar Wisting, die als tochtgenoot van den wereld- beroemden ontdekkingsreiziger Roald Amundsen zoowel aan de Noord- als aan de Zuidpool geweest is. Met hem stierf de laat ste Noor, die de beide aardpolen gezien heeft. Wisting werd in 1871 te Larwik geboren. Op 21-jarigen leeftijd trad hij in dienst bij de marine. In 1911 nam hij deel aan de be- roemde Zuidpoolexpeditie en was met Amundsen één van de vier mannen, die op den 14den December 1911 de Noorsche vlag aan de Zuidpool plantten. In 1926 was hij lid van de Amundsen— Ellsworth—Nobile-expeditie, en vloog met het luchtschip Norge over de Noordpool. In 1928 was hij leider van den tocht, uit gezogen om Amundsen op te sporen. Bo- venmenschelijke pogingen werden door hem aangewend voor de redding van de „Fram" waarmede Nansen, Sverdrup en Amund sen op Poolonderzoek waren. 'Aan boord van de „Fram" heeft de dood hem thans getroffen. Hij had zich naar dit schip begeven om te zien, of daar alles in orde was voor de feestelijkheid, welke zou gehouden worden bij gelegenheid van de 25jarige herdenking van de ontdekking van de Zuidpool. Men vond hem dood in een der hutten, terwijl hij een courant in de hand hield. Een hartverlamming had hem uit het leven weggerukt, Het aantal lijders neemt dage lijks toe. Amersfoort, 15 December. Het aantal te Amersfoort in garnizoen liggende rnili* tairen, die aan griep lijden, neemt dagelijks toe. Ongeveer een derde deel van hen, die onder de wapenen zijn, is ongesteld. Ernstige gevallen hebben zich tot dusver evenwef niet voorgedaan. Niet alleen de gymnastiek- en schermzalen. in de kazernes, doch ook diverse z.g. school lokalen zijn als noodziekenzaal ingericht* Ook worden velen dienstplichtigen in heij hospitaal en thuis verpleegd. Telefoondraden doorgesneden Treinverkeer ondervindt vertraging. Het telefoonverkeer tusschen de spoorweg stations te Deventer en Diepenveen is Maan dagavond gestagneerd geweest, daar bleek; dat de draden van het bovengrondsche tele foonnet nabij Diepenveen waren doorgesne den. Daar hierdoor de sein-installatie even eens gestoord >vas, was men genoodzaakt al le treinen, die komende van Deventer het station Diepenveen moesten passeeren, al daar te laten stoppen. Het treinverkeer heeff daar eenige stagnatie ondervonden. De marechaussee heeft een onderzoek in gesteld en daarbij een jute-zak en een tang gevonden, zoodat het wel vaststaat dat e? kwaadwilligheid in het spel is. De vernieling is in den loop van den avond hersteld. GEAARZELD BIJ HET OVERSTEKEN. Aanrijding met doodelijken af loop te Leeuwarden. Gisteravond omstreeks zeven uur Is in de Spanjaardslaan te Leeuwarden de 87-ja rige heer Cremer, oud-hoofd eener school, doordat deze aarzelde bij het oversteken, door een auto aangereden. De heer C. wex-d door den bumper gegre pen, kwam met het hoofd op den motorkap terecht en viel daarna tegen den grond- Met een sehedelbasisbreuk en enkele won den aan het hoofd werd het slachtoffer op genomen en naar het diaconessenhuis ver voerd, waar hij, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. KAMER VAN KOOPHANDEL. Inschrijvingen Handelsregister, Nieuwe zaken: Den Helder: J. N. Blokker, Tuinstraat 54/56, Tuindorp, groenten- en fruitwinkel. Wijzigingen: Den Helder: H. K. Groen, Vischmarkt. 8, slagerij; rechtsvorm gewijzigd Gebr. Meijer, Ruijghweg 73, confectiefa briek van schorten en flanellen artikelenj wijziging vennooten. PURMEREND, 15 December. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 34.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 17. 5 stapels Kleine boeren kaas f 17, handel goed, 1 stapel volvette f 21. 716 Kg. boter f 1.41—1.45, weibote* f 1.31 per Kilo. Runderen, totaal 486 stuks. 260 vette koeien 40—63 ct. per Kg., stug; 128 gelde koeien f 80160 per stuk, stug; 45 melk koeien f 110—225 per stuk. stug, 53'stieren: 3845 ct. per kilo, matig; 16 paarden f60( 130 per stuk, stug; 67 vette kalveren 2oi 50 ct. per kilo, matig; 269 nuchtere kal veren voor de slacht f 512 per stuk, vlug, idem voor de fok f 10—15 per stuk, vlugJ! 286 vette varkens voor de slacht 38—42 ct, per kilo, matig; 32 magere varkens, f 13—231 per stuk; 374 biggen f 713 per stuk, 1378 schapen f 10—26 per stuk, 45 bokken! f 4—15 per stuk, kipeieren f 4—4.50. eend eieren f 2.75 per 100 stuks, piepkuikens 60i —75 ct. per kilo. oude kippen en haneni 38—521A ct. per kilo, konijnen f 0.402 pen stuk, eenden 20—50 ct. per stuk, duiveni 40 ct. per paar, 576 ganzen f 2.50—3 pen stuk, 18 zwanen f 3.70 per stuk, kalkoen eieren (235 stuks) 70—80 ct. per stuk, jon ge hanen 40—50 ct. per Kg., 669 kipeieren! A f 3.20-4.90. Coop. Centr. Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 120.000 eendeiei"en f 2.903.1Ö, 95.000 kipeieren: 7080 Kg. f-4.905.10. 65 —66 Kg. f 4.50—4.70, 63—64 Kg. f 4.40—4.60^ 60-62 Kg. f 4—4.40. 58—59 Kg. f 3.70-4.20,, 50-57 Kg. f 3.50—3.80, 53—55 Kg. f 3.20— 3.50, 50—52 Kg. f 3—3.20. 45—49 Kg. f 2.Sd —3. WARMENHUIZEN, 15 December. Roode kool, f 12.50. gele kool f f—ï.ld. Deensche witte kool 80 ct., drielingen, uien f 1.90—2.20, uien f 1.50—1.70, grove uien f 1.601.80, peen f 1.50, id. kleine 70 ct. Aanvoer: 17100 Kg. roode kool, 3500 Kg* gele kool. 2900 Kg. D. witte kool, 4-650 Kg* uien, 625 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE. 16 December. BI. eigenheimers f 2.20—2.30, uien f 1.20 1.40, drielingen f 2.40—2.60, grove f 1.40 1.50, peen f 1.201.30, kleine peen 60— 70 ct., roode kool f 12, gele kool f 1. D* witte kool f 0.801andijvie 50—70 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 16 December* Uien 1.201.50, drielingen 2.20—2.90, gro ve 1.30—1.50, gelen ep 5.80—5,90, peen 0.90 1.20, groene okol 0.703é.5, kroten 0.50— 1.20, roode okol 12, afw. 11.20, gele kool 1.—, d. witte 0.80—1, bloemkool 6.20-j 1.40, dito 2e osort 2.80—3, andijvie 50—90 ct I

Schager Courant | 1936 | | pagina 8