Hulde aan Blum Beëediging van Prins Bernhard Bij een veldwachter ingebroken Van Klaveren naar Nederland Huwelijksgeschenk van gezamenlijke burgemeesters Razzia op communisten in Griekenland EVIW De Bilt seint Schagen Marktberichten Zal 23 December plaats hebben. 's-Graven hage, 16 Dec.: Het is thans vastgesteld, dat de plechtige eedslaflegging van den onlangs tot kapitein, luitenant ter zee le klasse en ritmeester titulair respec tievelijk a la suite uit de drie hoofddoelen der weermacht, benoemden prins Bernhard van Lippe-Biestcrfeld zal plaats vinden op "Woensdag 23 December e.k. bij een groote garnizoensparade in het Malieveld te 's-Gra- venhagc. In groote trekken vernemen wij, dat de plechtigheid als volgt zal geschieden: De troepen der residentie versterkt met on derdeden van elders, zullen omstreeks 11 uur in carré-formatie worden opgesteld met het open gedeelte tegenover het midden van het kerkpad.. Ongeveer 11.15 uur zal de gouverneur der residentie, luit.-generaal jlir. W. Röell, ver gezeld van de te bcöedigen prins, te paard op het Malieveld verschijnen. Na de gebruikelijke begroeting van vaan dels, standaarden, autoriteiten, niet-ingedeel- de officieren en verdere genoodigden, zal de Komst van de Koningin en de Prinses wor den afgewacht. Np, inspectie door H. M. van de troepen, en van de daarbij voor dezen dag ingedeelde weermachtssymbolen van alle deelen der ko ninklijke weermacht, zal tot eedsaflegging worden overgegaan, waarbij de Kon. beslui ten van benoeming door opper- en vlagoffi cieren van het Kon. Ned.-Ind. leger, de Kon. Marine en de Kon. Landmacht, zullen worden voorgelezen. De beëediging zelf zal plaats hebben in handen van den gouverneur der residentie, die de oudste opperofficier is van zee- en landmacht, voor zoover met een commando belast. Vermeld kan worden, dat voor deze plech tigheid troepen van de koloniale reserve en troepen van de Kon. Marine zullen zijn in gedeeld. Na de eedsaflegging zal voor de Koningin worden gedefileerd. Na het vertrek van Ko ningin en Prinses zal vermoedelijk een te- -rugmarsch naar het Kon. Paleis plaats vin den met de muziekcorpsen en onderdeelen van de geparadeerd hebbende troepen, die nabij het Kon. Paleis aan den paradecom mandant, vergezeld van den Prins zullen .voorbij trekken. In verband met de mogelijkheid van slecht weder zullen voor de uit te noodigen autori teiten overdekte plankieren worden inge richt, terwijl er op de gewone plaats voor de vele andere belangstellenden, die zich jaarlijks bij de parades aartoe aanmelden een niet-overdekt plankier zal worden op gesteld. Het aantal dergenen, die daarvoor in aanmerking komen, zal echter beperkt zijn. Toen de inbrekers echter be merkten, bij wien ze terecht ge komen warennamen ze over haast de vlucht. Dongen Toen Woensdagmorgen de echt- genoote van den gemeenteveldwachter M. v. d. B. te Dongen beneden kwam, bemerk te zij, dat inbrekers aan het werk waren geweest. Op tafel lag de aanstelling van haar echtgenoot als veldwachter uitgespreid terwijl een geldsbedrag van ongeveer f 75.- alsmede eenige sieraden tot een waarde van ruim f 50.- werden vermist. Dat men hier met vreemden te doen heeft* moge o.m. blij ken uit het feit, dat men zich gewaagd heeft in het „hol van den leeuw" en de inbrekers toen zij bemerkten in wiens woning zij te recht waren gekomen, overhaast zijn ver trokken, .zonder andere dingen van hun gading te zoeken. In den voortuin werd een sok gevonden. Men heeft hier dus wel met „vaklieden" te doen gehad. Dat de veld wachter zelf niets heeft bemerkt, is ge makkelijk te verklaren Het heeft den gehee len nacht gestormd en bovendien kwam hij eerst om een uur uit den avonddienst Even voor het naar bed gaan he^ft hij nog met drie andere politiemannen gesproken over den inbraak in de pastorie in de Loon- sche Moer, welke den vorigen nacht heeft plaats gehad. Vermoedelijk zijn hier de zelfde inbrekers aan het werk geweest, die eveneens gisternacht de woningen van dr. Overstraate Kruiser en van den heer Volk te 's-Gravemoer geheel doorzocht hebben. Een dochtertje van den veldwachter v. d. B. heeft gisternacht een auto gehoord. De politiedeskundige Schatte Olivier uit Breda heeft terstond het onderzoek in handen ge nomen. BOKSEN. De match tegen Azteca geannu leerd. New York, 16 Dec. (A.N.P.). Naar be kend zou op 1 Januari a.s. te Mexico City een match worden gehouden tusschen on zen landgenoot, Beb van Klaveren en den kampioen in het weltergewicht van Mexico, Kid Azteca. Thans wordt gemeld, dat deze wedstrijd geen doorgang zal vinden. Van Klaveren is heden met de „Bremen" vain de Hamburg-Amcrikalijn te New York scheep gegaan om de Kerstdagen bij zijn familie te Rotterdam door te brengen. Het zou in de bedoeling liggen van Van Klaveren om voor- loopig niet meer naar de Vereenigde Staten terug te keeren. Waarschijnlijk zullen in Europa enkele wedstrijden worden georgani seerd, waarbij de mogelijkheid niet is uit gesloten, dat ook een match te Rotterdam zal plaats vinden. Eenigen tijd geleden heeft zich een comité gevormd, bestaande uit de burgemeester van Amsterdam als eere-voorzitter, de burge meesters van Rotterdam en van de provincie hoofdsteden als ecreleden en de burgemees ters van verschillende andere gemeenten, waaronder Alkmaar teneinde een huwelijks geschenk van alle burgemeesters van Ne der! andsche gemeenten aan te bieden aan Prinses Juliana. Niet alleen heeft het denk beeld van de aanbieding van een burgemees: tersgeschenk de volledige sympathie van Prinses Juliana, doch tevens werkt boven genoemd comité geheel in overleg met het nationale huwelijksgeschenk comité. Het cadeau zal derhalve een onderdeel of aan vulling uitmaken van het nationale huwe lijksgeschenk. Hoewel vanzelfsprekend ie der burgemeestr in zijn gemeente reeds zal hebben bijgedragen tot liet nationale ge schenk, meende het comité evenwel goed te doen, de burgemeesters in staat te moeten stellen, een gift te schenken voor het bur gemeesterscadeau, aangezien deze gift als een. bijdrage beschouwd kan worden welke immers ook het doel, hetwelk het nationale comité nastreeft, indirect ten goede komt. Marechaussee door een auto overeden en gedood ZIJN COLLEGA WEGGESLIN GERD EN MET EEN HOOFD WONDE OPGENOMEN. - VER MOEDELIJK NIET DE NOODIGE OPLETTENDHEID BETRACHT. Gistermiddag omstreeks 5 uur heeft op den weg naar Warnsveld een ern stig ongeval plaats gehad ter hoogte van café Wandelzicht waarbij de 22- jarige marechaussee Smit uit Ede is gedood. Omstreeks kwart voor 5 stond voor het café een paard en wagen, geladen met kolen, welke wagen door G. uit Vorden bestuurd werd. Een vrachtauto van de firma W. rij dende naar Warnsveld reed achter op den stilstanden wagen, waardoor het paard schrok en naar voren trok met de kar. Dc vrachtauto werd beschadigd alsmede de ko lenkar. De marechaussee van de nabij gelegen kazerne, n.1. de wachtmeester Hagcnraad en de marechaussee Smit stelden een onderzoek in. De chauffeur van den vrachtauto ver klaarde dat hij geen achterlicht op de wagen had gezien. Toen zij met hun onderzoek bij den kolenkar klaar waren wilden zij naar den vrachtauto, die voor het café stond, terugkeeren. Vermoedelijk is hierbij niet de noodige oplettendheid betracht, waardoor zij werden gegrepen door een op dat oogenblik met een snelheid van ongeveer 50 K.M. uit de richting Zutphen naderenden auto be stuurd door mevrouw Olree. Hagenraad werd weggeslingerd en bleef bewusteloos liggen. Smit werd ook tegen den grond gesmakt. Hij bleek er het ergst aan toe. 'Dr. Thate uit Warnsveld verleende de eerste hulp. Later kwamen ook de doktoren van Lier en Holleman ter plaatse. Smit werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Hagenraad kreeg een wonde aan het hoofd en klaagde over pijn in de schouder. Hij is per auto naar huis vervoerd. De substituut- officier van justitie mr. Stam, de districtscommandant van de ma rechaussee, kapitein de Hoog, alsmede de brigadecommandant waren spoedig ter plaatse eri stelden een onderzoek in. Archief der communistische par tij in beslag genomen. Het is de Atheensche politie gelukt, het ar chief der communistische partij, dat betrek king heeft op het geheele land, met uitzonde ring van Macedonië en Thracië in beslag te nemen. Een deel van het archief is geseque- streerd te Athene, een ander deel te Patras. Uit het gevonden materiaal blijkt, dat de communisten in alle steden en in vele dor pen speciale steunpunten bezaten. Op de le denlijsten heeft men de namen van ambtena ren en militairen, onder wie drie officieren gevonden. Een andere lijst vermeldt bijzonderheden over de organisatie van het politieke bureau der verboden partij en bevat de namen van de leden van het bestuur. Op grond van deze ontdekkingen zijn niet minder dan 16.000 personen gearresteerd. Van de vijf bestuursleden zijn er drie in hechtenis genomen. Een smokkelende secre taris-generaal Tlcxislische interpellatie. Een der Rexistische leden van de Belgi sche kamer heeft een interpllatie ingediend inzake de arrestatie van de Rexistische jour nalisten in verband met het verdwijnen van documenten uit de griffie der recht bank. Deze interpellatie gaf aanleiding tot heftige debatten in de kamer. De interpellant beschuldigde de regeering ook haar plicht niet te hebben gedaan en den secretaris-generaal der socialistische partij Delvigne-niet te hebben gearresteerd, die, naar uit de gestolen documenten bleek schuldig was aan het smokkelen van wape nen en het recruteeren van vrijwilligers voor de Spaansche regeering. De minister van Justitie antwoordde, dat Delvigne tot nu aan toe volgens geen enkele wet strafbaar is. Hij wees er verder op, dat een wetsontwerp door de regeering is ingediend om in deze lacune te voorzien. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA TooneeL Op uitnoodiging van „Ormenio" speelt den Tweeden Kerstdag in Veerburg, de bekende tooneelvereeniging „Helmers" uit Amster dam, die op Ormenio's wedstrijd zoo^kranig voor den dag kwam met „Candida" en dan ook den eersten prijs won. Nu wordt opge voerd: ,Nada", een stuk, dat bijzondere zorg bij de aankleeding vraagt. Decor, meubels, enz., worden dan ook uit Amsterdam mee genomen. Etalage-wedstrijd. Ook de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" heeft thans bericht mede te doen aan den étalagewedstrijd, ter gelegenheid van het komende feest. De heer Jb. Neuvel is aangewezen om de vereeniging te verte genwoordigen in het comité. Biljarten. Bij den heer Slikker speelde groep 3 van de Biljartvereeniging „Anna Paulowna", te gen groep 5. Van groep 3 wonnen: Gr. Philipsen 32 van P. Smiers 22. C. Philipsen 50 van C. Slikker 290, H. Cor- nelissen 35 en P. Smiers 21. N. Jonker 60 van K. Jongejan 50, H. Corne- lisscn 40, P. Alkemade 40 van P. Smiers 33, K. Jonge jan 38, II. Cornelissen 41. Van groep 5 wonnen: Verwachting: Krachtige tot matige, Weste lijke tot Zuidwestelijke wind, tijdelijk opklarend, weinig of geen regen, aanvankelijk iets okuder. Verdere vooruitzichten: Krimpende en toe nemende wind, later wellicht weer regen. W1ERINGEN GEMENGDE SYNDICALISTISCHE VEREENIGING. Woensdagavond vergaderde in café Schel- tus de gemengde syndicalistische verceni- glTe' ruim half acht sprak den heer L. Bos het openingswoord uit. Hierna sprak de heer Lud Madlener, met als onderwerp „Rood Spanje, een Volk vecht voor zijn Vrijheid." Spreker toonde een zeer vlot redenaar zijn. In de pauze werden door een kameraad sigaren verkocht waarvan de winst naar de slachtoffers in Spanje gaat. Ongeveer 55 personen waren op deze ver gadering aanwezig. WINKEL Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F; SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verkijgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. K. Jongejan 54 van C. Philipsen 31 en G. Phi lipsen 14. P. Smiers 35 van N. Jonker 40. H. Cornelissen 54 van G. Philipsen 25. C. Slikker 300 van P. Alkemade 10 (hoogste serie Slikker 107); G. Philipsen 18 (h. s. SI. 116) en N. Jonker 32 (h. s. SI. 116). Groep 3 won dus met 9 tegen 7 van groep 5. Competitiestand. Nu de biljartcompetitie voor de helft is gespeeld, is de stand: Groep 1, gespeeld 48 partijen, gewonnen 22. Groep 2, gespeeld 48 partijen, gewonnen 32. Groep 3, gespeeld 48 partijen, gewonnen 27. Groep 4, gespeeld 48 partijen,' gewonnen 24. Groep 5, gespeeld 64 partijen, gewonnen 25. Groep 6, gespeeld 32 partijen, gewonnen 14. Groep 2, bestaande uit de heeren P. Go- vers, H. Cornelissen, J. Blaauboer en R. Re- zelman, staat er dus het best voor en wordt alleen bedreigd door groep 3. De hoogste serie volgens handicap staat op naam van Slikker met 153 van de 300. Rezelman met 11 van de 22, had nog 1 punt noodig, toen hij miste. Als alle cijfers van de groepen worden opgeteld, blijkt het resultaat te zijn, dat Slik ker in 49 beurten 1190 punten maakte, de andere 7 te zamen in 499 beurten 1058 pun ten. NIEUWE N1EDORP Woensdagmiddag had ten overstaan van notaris J. W. Smit te Zuidscharwoude do openbare verkooping plaats van de boeren woning met bijbehoorende landerijen groot 3.09 H.A gelegen aan de Langereis en eigen dom van P. Warnaar. Kooper werd de heer G. van Essen te Lan gereis—N. Niedorp voor f 4610.— HET FRANSCHE VOLKSFRONT, ZAL HET LEGER NIET VER ZWAKKEN. PARIJS. Het uitvoerend comité der radicaal-socialistische partij is gisteravond bijeengekomen. De voor zitter der partij, Daladier, heeft bij die gelegenheid het woord gevoerd en verklaard :„Wij kunnen met recht beweren, dat wij eiken dag volledigen steun hebben gegeven en nog geven aan de regeering van het volksfront, wier leider Blum met schitterend talent de edele zaak van de democratie en den vrede ver dedigt. Met hem en mot onzen vriend Delbos, hebben wij een politiek van verstand en voorzichtigheid gevoerd, daarbij er op be dacht zijnd de solidariteit met de groote democratieën te handhaven, die de vre- deskansen niet wenschen in gevaar te te brengen. Na het vriendschappelijke contact met .Engeland en de Vereenigde Staten, de nau wer aangehaalde betrekkingen met de Klei ne Enterjte en de hartelijke betrekkingen met Rusland, het land waarmede Frank rijk gebonden is door een voor allen open staand verdrag, dat elk denkbeeld van agressie uitsluit, en de waakzaamheid voor de veiligheid der Fransche koloniale en'ma ritieme belangen in herinnering te hebben gebracht, verklaarde Daladier, dat Frank rijk bereid blijft tot alle onderhandelingen die in een geest van samenwerking kun nen worden geopend, welke een volledig afzien eischen van de op kracht en geweld gebaseerde methoden. Vervolgens stelde Daladier de aanwijzin gen van economische opleving in het licht en verklaarde, dat voor economische ver nieuwing twee voorwaarden noodzakelijk zijn en wel ten eerste de wensch de defen sieve macht van het volk op zoo hoog mo gelijk peil te brengen en ten tweede de vestiging van een duurzamen socialen vrede. Wil Frankrijk vrij en gelukkig zijn, dan moet het. sterk zijn; daar het den vrede wil, moet het. ook steeds in staat zijn de integriteit van zijn grondgebied te hand haven cn zijn plicht tot wederzijd'schon bijstand te vervullen. In dit verband bracht Daladier in herinnering, dat geheel Europa zich bewapent en dat de wereld dit jaar meer dan 20 milliard had uitgegeven om zich te bewapenen. Zoolang ons beroep op het verstand der menschcn en de wijsheid der regeeringen zonder succes zal zijn gebleven, is het onze plicht ons tot verzekering van den vrede alle noodzakelijke opofferingen te getroos ten tot verdediging van de vrijheid van Frankrijk. Hij wees er met nadruk op, dat in dit opzicht de regeering eensgezind is en dat de linksche en uiterst linksche par tijen alle credictcn en efectieven, die voor de nationale verdediging noodzakelijk wa ren. hebben toegestaan. Frankrijk zal niet. lang de plaats kunnen blijven innemen, die het toekomt zonder loyale samenwer king met alle productie- en arbeidskrach ten. Na Daladier sprak de voorzitter van de commissie voor buitenlandsche zaken van de Kamer, Mistler. Deze drong aan op het behoud van de vriendschappelijke betrek kingen met Engeland, Polen en de Kleine Entente. Verder verlangde hij, dat het verdrag met de Sovjet niet ontaardt in een automatisch systeem, waarbij Frankrijk de controle over zijn verantwoordelijkheid zou verliezen. Frankrijk moet veel waarde hechten aan de vriendschap met Italië. Hij besloot met te zeggen, dat geen twij fel mag bestaan aan de moreele kracht van Frankrijk, wil de vrede gehandhaafd blij ven. Nadat Daladier nogmaals het woord had gevoerd en erop had gewezen dat de regee ring nooit erover heeft gedacht den duur van de militaire dienstplicht te verkorten, zoolang de internationale omstandigheden niet gewijzigd waren, nam het comité bijna eenstemmig 'n dagorder aan, waarin wordt gezegd; „Het uitvoerend comité van de ra dicaal-socialistische partij, vergaderd onder voorzitterschap van Daladier, keurt, na een studie van den bui- tenlandschen toestand, de buiten landsche politiek van de regeering, welke is gericht op den. internatio nalen vrede, en het nauwer aanha len van de banden, welke Frankrijk binden aan de groote democratieën en alle vreedzame staten, goed." Verder wordt gezegd, dat de partij de regeering zal steunen in haar werk tot organisatie van de natio nale verdediging, welke even nood zakelijk is voor het handhaven van den vrede als voor de bescherming van de vrijheid van het land. De partij zal zorgen, dat ook de overige partijen die deel uitmaken van het volksfront, de overeenkom sten zullen eerbiedigen. Eenige aanwezigen protesteerden ertegen, dat de dagorder niet be helst, dat een einde moet komen aan het bezetten van de fabrieken door stakers. Vervolgens werd de bijeenkomst opge heven. In zijn tweede rede zeide Daladier nog, dat de Fransche dienstplichtwetten het land een leger van 600.000 man verzekeren, waar van 150.000 man zich in Noord-Afrika be vinden en 50.000 man in de overige kolo niën. Hiertegenover staat dat Duitschland een leger heeft van 800.000 man, waarbij nog ko men 200.000. man van den arbeidsdienst en 50.000 schupo's. Ook Italië heeft een sterk leger. Frankrijk moet dus de integriteit van zijn gebied kunnen verdedigen en offers moeten worden gebracht om te voorkomen, dat den oorlog niet binnen de Fransche grenzen wordt gevoerd. Ook bestaan eischen van collectieve veiligheid en men weet re kening te houden met de mogelijkheid van een plotselingen overval .van gemotori seerde toepen, De oliebollendag is liier uitstekend ge- slaagd, want den gehcelen Woensdag heb ben jongedames oliebollen rond kunnen brengen, zoodat thans bekend is, dat het aan tal verkochte oliebollen pl.m. 2000 bedroeg. Misbakselklachten zijn niet vernomen, zoodat de bereidsters, verkoopsters cn vrien delijke autobezitters alel eer van hun werk hebben gehad, vele inwoners een lekker hapje cn het comité weer wat geld in 'i laad- je kreeg. De bijdrage voor het Nationaal Huwe lijksgeschenk voor de schoolkinderen be droeg f 3.78. BUURTVEREENIGING „DE MOLENSTRAAT". Bovengenoemde vereeniging vergaderde ten lokale C. Jonk aan de Molenstraat, onder voorzitterschap van den heer J. Jansen. De opkomst was bevredigend gezien dat bij deze vergadering alleen Middenstanders waren uitgenoodigd. Na het verstrijken van het be kende Schager halfuurtje opent voorzitter Jansen met een hartelijk woord. Spreker zegt dat het hem genoegen doet zooveel ge zichten te zien. Als punt van bespreking geldt deze avond de eventueel te houden feestivi- teiten in onze buurt ter gelegenheid van den trouwdag van H. K. H. Prinses Juliana en Z.H. Prins Bernhard op 7 Januari a.s. De bedoeling is niet bij het houden van feest dit alleen te houden gedurende genoemde datum, maar eventueel Zaterdags, daarvóór reeds te beginnen, dit echter na overeen»- komst met de groote Commissie. De vraag wordt dan gesteld aan de ver gadering of wij feest moeten houden of niet. Met algemeene stemmen spreekt de verga dering zich uit voor feest en versiering. Na eenige besprekingen betreffende de eventu- eele versieringen wordt het bestuur met al gemeene stemmen vrij mandaat verleend om naar bevinden te handelen. In de vaca ture ontstaan wegens het. vertrek naar elders door den heer W. H. Tielrooij werd voor zien door de benoeming van den heer TT L Volten, die zijn benoeming onder da> ging aannam. De rondvraag leverde geen bijzonders, op en sloot Voorzitter JansCn met een® woord van dank voor de aangename besprekingen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna Elisabeth, dochter van Nan Spaans en van Antje Kuit; Cornelia Maria, dochter van Jacob Joseph de Moei en van Geertruida Heddes. Overleden: Pieter Rempt, oud 59 jaren, koopman, wonende te Barsingerhorn. POLITIE Gevonden: Handwanner, 2 rijwielplaatjes pet. Verl.: paar beige handschoenen, donken- bruine muts, portemonnaie met ruime in houd. SCHAGEN, 17 December. 2 Paarden f 80—200, 10 gcldekoeien, ma gere f 120—150, 55 idem vette 160—240, 8 kalfkoeien f 190230, 2 vaarzen f 100—140, 8 graskalveren f 3060. 34 nuchtere kalve ren f 616, 91 vette schapen f 1824, 300 overhouders f 1217.50, 6 bokken en geiten f 57, 11 magere varkens f 141$, 13 idem vette per Kg. 4042 ct., 112 biggen f 8—12, 90 konijnen f 0.602, 33 kippen 4080 ct MEDEMBLÏK. 15 December. Gele kool f 1—1.10 per 100 Kg., uien 70— 85 ct. per 50 Kg., kroten f 1.10 per 100 Kg., wortelen f 11.10 per 100 Kg. AMSTERDAM, 16 December. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 239 vette kalveren, le kw. 5964 ct., 2e kw. ,5258 ct., 3e kw. 45—50 ct. per Kg. levend gewicht, 32 nuchtere kalveren f710.50 p. stuk, 278 varkens: vleesclivarkens, wegen de van 90—110 Kg. 49 ct., zware varkens 48—49 ct. per Kg. slachtgewicht; Aange voerd 2 wagons geslachte runderen uit De nemarken. Marktoverzicht: Vette kalveren aanvoer en handel kalm, doch hoogere prij zen. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, vlugge handel en prijshoudend. Varkens behoorlijke - aanvoer en nauwelijks prijs houdend. ALKMAAR, 16 December. Andijvie f 0.50—2.50, boerenkool f 0.80 2.30, gele kool f 1.20, groene kool f 13, kropsla f 0.501.50, knolselderie f 23.S0, prei f 2.30—5.80, peterselie f 4.40. roode kool f 1.50—2.50, selderie f 1.40—1.90, spruiten f2.505.50, tomaten f 11.50, uien f 12.20, witte kool 80 ct., wortelen f 24.50, witlof 1 f 4-6, II f 2-3. WARMENHUIZEN, 16 December. Roode kool f 1.10—1.90, gele kool f 1—1.10, Deensche witte kool S0—90 ct., drielingen f22.30, uien f 1.201.60, grove uien f 1.40 1.70. Aanvoer: 24.400 Kg. roode kool, 9100 Kg. gele kool, 10200 Kg. Deensche witte kool, 5575 Kg. uien. MIDDENMEER, 16 December. Graanbeurs. Witte haver f7.50—7.90, groene erwten f8.25—9.50, duiveboonen f9 —9.75. BROEK OP LANGENDIJK. 17 December. Uien f 1.101.50, drielingen (gele) 2.10 2 60, grove 1.40—1.50. peen 1.40—1.50. groene kool 1.10—2.90, roode kool 1—2.20 afw. 1— 1.10, gele kool 1—1.10. D. witte okol 80—90 ct., bloemkool 6.50—10.50, 2e soort 3.20— ^vroege witte kool 80 ct., andijvie 0.60 NOÓRDSCHARWOUDE, 17 December. BI. eigenheimers 2.—, uien 1.201.40, drie lingen 2.50—2.80. grove 1 30—1-50. cole nep o.60. peen 1—1.40, roode kool f 1—2, gele kool f 1—1.10, D. witte kool S0— 90 ct., bloem kool 7.50, andijvie 60—50 ct.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3