SPORT Licht Motorrijwiel D.W.S.-Feijenoord 4-1, H. HAZEBELT, JOH. HAZEBELT, Nieuwe Niedorp - Winkel Woensdag 13 januari d.a.v. EEN HUISMANSW0NIN6 EEN HUISMANSWQNIHG, Een perceel WEI LAND Koop nog heden UW KERSTBOOM M. HOOGLANfl-Baart, Uitvoering Kerstrollade Marktberichten Verdiende overwinning voor DWS Caldenhove en Bas Pauwe op dreef. Ten aanschouwe van zevenduizend toe schouwers heeft DAV.S. op eigen terrein met niet minder dan 41 van Feijenoord gewon nen, een resultaat, dat in cijfers wellicht wat geflatteerd is, doch niettemin is de zege bij de. sterkste ploeg terecht gekomen. Voor de rust was het D.W.S., welk elftal gesteund door den wind schuin in den rug, voortdurend ten aanval trok en de Rotter- damsche ploeg geheel terugdrong. De 20 voorsprong met rust beantwoordde geheel aan de krachtsverhouding in het veld. In de tweede helft echter was het Feijenoord, die voortdurend den toon aangaf. Het werd een strijd tusschen de DWS-achterhoede, waarin doelman I-Ioekeiaar zich verre van betrouw baar toonde en de Rolterdamsche voorhoede. Doch de rood-witlen waren niet bij machte, den achterstand, die na tien minuten 30 was geworden, in te halen, hetgeen voorna melijk kwam door het zwakke spel van den aanval en liet uitstekend verdedigen van CaJdenhove en van Stokken. Daar kwam nog bij, dat de DWS-middenlinie het hooge tempo der eerste helft geenszins na de rust kon benaderen, in tegcnsteling met de over eenkomstige linie der Rotterdammers, waar in Bas Paauwc uitblonk door zijn zwoegen en enthousiast spel. De wedstrijd. In de ..eerste minuten waren beide ploegen zoo nerveus, dat het een nutteloos heen-en- weer getrap werd op het middenveld. Lang zaam maar zeker kwam DWS in de meer derheid. De achterhoede ruimde met verre trappen op, de middenlinie voedde de voorhoede uit stekend en allengs ontstond er een hevige druk op het Feyenoord-doel. Het was Mol, die na een fraaien aanval een eenvoudige kans miste. Herhaaldelijk dreigde er gevaar vöor het doel van van Male. Menigmaal kon de Feyenoord-achterhoede, daarbij goed ge steund door de middenlinie, den bal maar nauwelijks wegkrijgen. Na een kwartief ont stond het eerste doelpunt. Een listig boog- balletje van Trock kwam enkele meters voor het Rotterdamsche doel neer, waar Lutting- 'huis het leder slechts voor het intrappen had 1—0. Na twintig minuten ontsnapte het Rotter damsche doel op het nippertje aan een door boring, toen een schot van Mol, genomen na liet toekennen van een vrijen schop we gens een overtreding van Pauwe, door van Male nog juist tot corner getipt kon worden. Dit was echtèr niet de eerste hoekschop voor DWS, de overigen waren allen echter zoo slecht, genomen, dat resultaat uitbleef. Na 25 minuten kreeg Mol wederom een haast niet te missen kans, een voorzet van van Stokken kreeg hij precies voor de voeten, doch zijn schot faalde. Eerst na een half uur slaagde Feyenoord er in, zich was van de druk te bevrijden en enkele tegenaanvallen te onder nemen. Het was Ba ren dregt, die tot twee maal toe in vrije positie den bal slechts voor het intrappen had, de eerste keer schoot hij naast, de tweede keer redde Caldenhove op het laatste moment.-Bij een der. vele snel le aanvallen van de thuisclub belandde de bal bij Melchers, die naar binnen plaatste. Mol kwam in duel met de backs, hij kreeg het leder vrij en de stand was 2—0. Dit doel punt bracht een volkomen verwarring in de Fe5renoord-defensie teweeg. Enkele minuten voor de rust kreeg Mol voor open doel een nieuwe kans fom den stand te verhoogen, doch hij richtte slecht en van Male zag nog kans, den hal te houden. Even voor de rust geraakte Pauwe geblesseerd, doch het bleek niet ernstig te zijn én in de tweede helft was 'hij misschien nog wel beter dan in de eerste drie kwartier. Na de rust. De Rotterdammers namen in de tweede helft direct het spel in handen. Opgestuwd door de middenlinie en den wind schuin in den rug, was de Feyonoord-voorhoede vrij wel steeds in de nabijheid van het DWS- doel, doch de afwerking der aanvallen was, zooals gewoonlijk, zeer slecht en bovendien verdedigden Caldenhove en van Stokken zoo succesvol, dat Ileekelaar eigenlijk wei nig moeilijke balen te verwerken kreeg. Na tien minuten liepen Mol en Bul de laatste was veropgedrongen op een naar voren gespeelden bal toe, Mol was er juist even eerder en met alleen van Male voor zich, wist hij deze te passeereri met een on houdbaar schot in den hoek (30). Feyen oord gaf het ook na dit doelpunt niet op. Na 17 minuten kwam een tegenpunt. Vit een vrijen trap plaatste van Heel op de hem eigen tactische wijze voor doel. Vrauwdeunt was toegeloopen en met een kopbal belandde de bal in het Amsterdam- sche doel 3—1. Bij een der weinige uitvallen van DWS forceerde van Stokken een corner, deze werd bij uitzondering goed genomen en met een kopbal in hot uiterste hoekje, scoorde inval ler Stolk het vierde doelpunt. Hiermede was de beslissing gevallen. In de laatste tien mi miten gebeurde er niets bijzonders meer en toen de heer Bocree het einde floot, had DWS met, 41 gewonnen. Bij DWS waren het vooral Caldenhove en Trock, die in verdedigend opzicht uit muntten. In de voorlmede deed Slot ver dienstelijk werk, terwijl Mol goede met vrij zwakke momenten afwisselde. Bij Feyenoord was van Male uitstekend, de achterhoede speelde niet zonder fouten. De middenlinie was het sterkste deel van de ploeg, met Bas Pauwe als uitblinker. De voorhoede was als linie vrij zwak, al vergoedde Vrauwdeunt door zijn zwoegen en vaak tactisch werk, zeer veel. D.T.S.N. NIEDORP, 4—3- - Een tamelijk vlugge wedstrijd. Op het D.T.S.-terrein te Oudkarspel vond Zondag de ontmoeting D.T.S.—N. Niedorp plaats met het bovenstaande resultaat. Een overwinning voor D.T.S. welke zeker ver diend kan' worden genoemd. Niettemin hoeft ook N. Niedorp zich goed geweerd en geeft de uitslag, welke het kleinst mogelij ke verschil vertoont, wel de verhouding weer. Vooral in de eerste helft was D.T.S. de sterkere, waardoor het er in slaagde drie doelpunten te scoren, terwijl de score voor N.N. blank bleef. Het was een aardige wed strijd, waarin vlot spel te zien werd gege ven. Het, talrijk opgekomen publiek (N. N. bad een heeleboel supporters meegenomen) beeft- wel waar voor zijn geld gehad; Het terrein was ondanks het goede weer, toch nog tamelijk vet, waardoor het spel eenigszins werd beinvloed. Als de wedstrijd begint, speelt D.T.S. voor den wind en met de zond in de rug. Het spel gaat op en neer, doch wordt hoofdzakelijk op de N.N.-helft gespeeld. D.T. S. zet na pl.m. 10 minuten spelens het over wicht om in een doelpunt als Jan Dekker mooi naar Eef Bos voorzet, die het leder •met een goedgericht schot in het N.N.-hei- ligdom werkt. Kort daarop ziet N. N. de kans door te breken tot tos- vlak voor het D.-doel Keeper Kroon liep uit doel, doch viel buiten het doelgebied, waar hij bleef lig gen, terwijl zich voor het open doel een schermutseling voordeed, die voor D.T.S. 't ergste deed vreezen. De bal werd evenwel weer het veld ingewerkt. Een paar minuten later kwam een oogenschijnlijk zeer on schuldig balletje op den N. N.-keeper aan gerold. Even voor het doel komt hij op een oneffenheid en spring over den keeper, die er vergeefs naar grijpt, in het doel. (2—0). Beurtelings zijn hierna de beide doelen in gevaar. Keepers en backs weten echter er ger te voorkomen, tot opeens Harry Kuiper een ren langs de lijn maakt, mooi voorzet naar C. de Waard, die het derde doelpunt onberispelijk scoort (30). Kort voor de rust weet E. Bos het N.-doel nog eens te vinden, doch dan staat Kuilman buiten spel, zoodat dit punt niet wordt toegekend. Met een 30 voorsprong voor D.T.S. komt hierna de rust. De Niedorpers hebben zich klaarblijkelijk met de thee een dosis moed cn durf inge goten, of ze hebben zich geschaamd, wij weten het niet, maar na de rust- zitten zij er veel meer op dan de Oudkarspelaren. met gevolg, dat keeper Kroon handen vol werk heeft om zijn doel schoon te houden. Het gelukt hem vrij goed. Hij heeft vele malen goed gered, maar weet toch niet te voorkomen, dat 10 min. na de rust het eerste doelpunt van N. Niedorp genoteerd kan worden (31). Even later kruipt D.T.S. weer door het oog van een naald, als het doel weer wordt doorboord, maar een der N.N.-mannen buitenspel .staat. Een goedgericht schot van rechtfe komt tegen de lat van het D.T.S. doel en wordt weer weggewerkt. Het duurt niet lang of rechtsbuiten C. Deugd van N. Niedorp weet door een mooi schot den achterstand te ver kleinen tot 32. N. N. is thans zeker in de meerderheid. Hil Peereboom scoorde spoe dig, tot groote vreugde van de N.N.-sup- porters, de gelijkmaker met een mooi schot waar Kroon geen vinger aan tippen kon (33) Deze stand heeft maar heel kort ge duurd. Direct, na de aftrap onderneemt D. T.S. een goed-opgezette aanval, welke E. Bos in de gelegenheid stelt den stand te brengen op 4—3. waarmede de wedstrijd ook werd beëindigd. Na dit doelpunt deden de Niedorpers nog verscheidene pogingen om den achterstand in te halen. Er werd door beide partijen hard gewerkt. Het mocht geen der partijen gelukken een goal te ma ken. D.T.S. heeft de twee puntjes thuis gehouden. PETTEN— SCHOORL. 2—1. Na een reeks van nederlagen is P. er dan eindelijk in geslaagd weer eens een overwin ning te boeken. Dat dit gebeurde in de ont moeting tegen Schoorl, een wedstrijd, die immer de bekoring en ook 't ongewisse heeft van een derby, stemt tot dubbele tevreden heid. Niettemin is 't langen tijd twijfelach tig geweest, wie het zoet der overwinning zou smaken. P. scoorde het eerst door Jan Vriesman, die nadat Geurts een goed schot van den 1. buiten niet voldoende in zijn macht kon krijgen, den hal maar voor het intrappen had. Lang mocht P. zich in dezen voorsprong niet verheugen. Korver had het leer in zijn bezit gekregen, plaatste goed voor het doel en onhoudbaar voor Eriks kopte Nap in het uiterste hoekje. 11. We meenden lcort daarna P. de leiding te zien hernemen, toen Boontjes den bal voor het doel plaatste. Bouman schoot echter kei hard tegen den paal. Nog enkele andere kan sen voor P. deden zich voor, doch resultaat bleef uit. Den eersten tijd na de hervatting was P. gesteund door den krachtigen wind, uitge sproken in de meerderheid, doch de voor- waartsen konden 't. doel niet vinden, hun spel leek ons vanmiddag wat mat, niet door tastend genoeg. De samenwerkende factoren: het uitermate zware terrein en het nogal harde verdedigingsspel, waren hiervan waar schijnlijk de verklaring. S.'s aanvallen waren minder in getal, maar gevaarlijker van gehalte, ook al omdat P.'s rechts half te dikwijls in de voorhoede ope reerde, zoodoende het linkerblok van S. vrij spel latend. Een groot gedeelte van de eerste spcelhelft was reeds verstreken, en ieder had zich reeds met het denkbeeld van een puntenver- deeling verzoend, toen Jb. Vriesman, die voor was gaan spelen, het winnende doelpunt scoorde op nagenoeg gelijke wijze als P.'s eerste punt was ontstaan. 21. In dezen stand kwam geen verandering meer. De wedstrijd werd in goede verstandhou ding gespeeld, terwijl scheidsrechter J. Augustijn zich behoorlijk van zijn taak lcweet. OUDESLUIS. De DOSKO-elftallen hadden het vandaag zwaar te verantwoorden, omdat alle drie elf tallen tegen kampioen's candidaten moesten spelen. DOSKO I speelde 's morgens in Den Hel der tegen Helder 3, een uitstekende eerste helft tegen wind, stand met de rust. 1—1. Na de rust had H. echter met een verdedigende tactiek en snelle uitvallen, succes en won met 31. De D.-adspiranten speelden thuis tegen Callantsoog-adsp. een aardigen wedstrijd, welke het aanzien ten volle waard was. Aan beide zijden werd af en toe zeer aardig ge speeld. D. nam het eerst de leiding als de midvoor van recht de bal voorzet en de links binnen onhoudbaar inkogelde. Nadat de D. keeper er schitterend vallende een mooi schot had uitgehouden, wist C. even later toch gelijk te maken. Hoe C. na de rust ook werkte, de stand bleef gelijk 11. DOSKO II speelde daarna tegen Callants- oog I zoo'n buitengewoon enthousiaste strijd in tegenstelling met de vorige week tegen Dirkshorn II), zoodat C. haar handen dik vol had. Bijna den geheelen wedstrijd was D. iets meer aanvallend, doch de snelle uit vallen van C. waren ook zeer gevaarlijk. Rust 2—2. Na de rust zette D. al op al om de leiding te nemen, wat haar tenslotte gelukte en welke zij niet meer afstond. Einde 3—2 voor D. Een keurige prestatie hoor jongens! Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze beste Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam, zijn diepbedroefde Echtgenoote de Groot. Wed. N. HAZEBELT— Burgerbrug, 20 Dec. '36. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 23 December a.s., te St. Maartens brug, n.m. 2 uur. Geen bloemen. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze beste Broeder en Zwager, de heer in den ouderdom van 66 jaar. N. HAZEBELT. A. HAZEBELT— Dijkstra en Familie. Schagerbrug, 20 Dec. '36. Bakkerij HAGTINGUIS BURGERBRUG. Bestelt voor de Kerstdagen: Slagroomsoezen of Slagroomwafels 7 ct. per stuk. Iets nieuws, maar iets fijns. Tevens heerlijke Kerstkransjes 25 ct. per half pond. SLACHTKONIJNEN bij COR ZEEMAN, Wieringer- waard. Notaris G. J. VAN LEER- SUM te Winkel, zal, ten ver zoeke van de Heeren G. en A. Kamp, publiek verkoopen; le. bij inzet en op bij toeslag, telkens des namid dags 1 uur, in het Café „Prins Maurits" te Nieuwe Niedorp: m. gierkelder, mestplaat, twee schuren, erf, wei- cn bouwland en eenige perceelen bouwter rein onder Nieuwe Niedorp, ter grootte van ongeveer 11 Hectaren, 19 Aren, en 2e. Op dezelfde data des avonds 6H uur in het Ca fé „De Zwaan' te Winkel: gierkelder, mestplaat, schuur, erf en perceelen weiland te Lutjewinkel, gem. Winkel, gr. 4 Hectaren, 90 Aren, 90 Cen tiaren; b. ten verzoeke van den Heer Jb. Rooker: naast en aan de perceelen sub a gemeld, groot 2 Hcetaren, 15 Aren, 50 Centiaren. Aanvaarding der landerijen terstond na betaling, de hui zen met aanhooren 1 Mei 1937. Belastingen van 1 Januari 1937 voor rekening der koopers Schetskaartjes zijn ten kan tore van den notaris verkrijg baar vanaf 28 December 1936. Gevraagd: Een FLINK DIENSTMEISJE boven 18 jaar, in diensttre- ding 18 of 25 Janari 1937, bij Mej. HEERSCHAP—Evertse, Poststation, Kolhorn. bij COR ZEEMAN, tuinman, w°tT(i"eGERWAard De donkere dagen voor Kerstmis hopen wij mede te verlichten dooreen Kerst-étalage De moeilijkheid echter van drie Zondagen aaneen kun- nen wij zonder U niet verlichten. Daar drie Zondagen aaneen niet alleen voor ons, doch ook voor U moeilijk heden meebrengt, hopen wij, dat als de bediende komt vragen, U het menu voor de drie dagen geregeld heeft. Zaterdag 2e Kerstdag kunnen wij wel bezorgen, doch vragen en bezorgen is naar behooren niet mogelijk. - Wellicht ziet U voor beide kanten de moeilijkheid in en wij- hopen op Uwe medewerking te mogen rekenen. Verschillende variaties zijn mogelijk en wij zullen U gaarne van advies dienen. Met beleefde aanbeveling, DIRK RAAT, Schagen, Molenstraat C 32, Telefoon 29 Rund-, Kalfs- en Varkensvle esch. Fijne Vleeschwaren. Heden overleed, onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mej. in den ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam, Jn. HOOGLAND. Oudesluis, 20 Dec. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben op )insdag 22 Dec. a.s. op de Algemeene Begraaf plaats te St. Maartens brug, 's namiddags 1 u. Vertrek vanaf het sterf huis 's middags 12 uur. 56 K.G., gewonnen prijs, merk Germaan, van f 230.00 voor f 170.00. C. Johannes TEL. 20. 'T ZAND. Gecombineerde te geven door: Winkel s Harmonie (Directeur de Heer P. Pranger) en (Directeur de Heer Nico Snel) op Vrijdag 25 Decemb. len Kerstdag, in de zaal van den heer R. LAAN s te Winkel. Aanvang 8 uur. Entrée 60 ct.. bel. inbegrepen. Na afloop Bal. bijzonder geschikt voor de Feestdagen. DIRK RAAT Schagen. Rolpens ALKMAAR, 19 December. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72V275 en klein handel 72V2—77y2 cent. Handel matig. Va ten niet genoteerd. Kipeieren (grooth&ndle) f34.40. Handel matig. Eendeieren geen. ALKMAAR. 19 December. N.V. Eiérveiling voor Holl. Noorderkwar- ter. Aanvoer: 170.000 kipeieren: 5658 Kg. f 3.50-3:75, 58—GO Kg. f 3.70—3.80, 60—62 Kg f3.80—7, 62G4 Kg. f3.90—4.15, 64—66 Kg. f44.50, kleine eieren f3.153.50, p. 100 st. ALKMAAR. 19 December. Kaasbeurs. Aangevoerd 20287 styks kl. Edammer 40 plus, verkocht 4660 stuks, prijs f 1515.50, hoogste prijs 17, 180 stuks Com missie 40 plus, verkocht 90 stuks prijs f 15 400 st. Edammer Kruid. Totaal aangevoerd 20867 stuks, verkocht 4750 stuks. Aanwezig 15 fabrieken, handel stug. WARMENHUÏZEN. 19' December. Roode kool f 1—1.70, gele kool f 1—1.10. D witte kool 80—90 ct., nep f5.30—5.50, drie lingen f 1,80—2.50, uien f 1.10—1.60, grove uien f 1.10—1.60, peen f 1.101.30, idem kleine 70 ct. Spruikool f 8.20. MEDEMBLIK, 19 December. Schotsche muizen f 1.25, gele kool fl, bloemkool f5.30—5.60. 2e soort f2.60—2.70, 3e soort f 1.401.60, uien 7075 cent, wor telen f 1.20—1.30, witlof f 11.60, II f 6.50. NOORDSCHARWOUDE. 21 December. Schotsche muizen f 1.30—2, bl. dito f 1.90, uien fl.20, drielingen f2.30, grove f 1.30, peen f 1—1.10, kleine peen 60—70 ct., roo de kool f 11.60, gele kool f 1, Deensche witte kool 80—90 ct. Aanvoer: 1300 Kg. aardappelen. 1900 Kg. uien, 4200 Kg. peen, 11200 Kg. roode kool, 18500 Kg. gele kool, 37400 Kg. D. witte. ALKMAAR. 21 December. Op de heden gebonden veemarkt waren aangevoerd: 61 vette koeien f 150-260 18 graskalveren f 50—1.05, per Kg. f 0.80— 54 nuchtere kalveren (slacht): 6—18 50 vette schapen 20—28 416 vette var kens 0.380.42 HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 20 t.m. 26 December behoudens tusschen- tijdsche wijzigingen, vastgesteld op f 0.S5 per Kg. WIERINGERMEER WIERINGERWERF. Uitvoering W. M. T. Zaterdagavond gaf onze plaatselijke sport en turnvereeniging W(ieringer)-Meer) Tur ners) in hotel Smit een prachtig geslaagde uitvoering. Het programma werd ingezet door een paar nummers der jongere turners, welke een goeden indruk maakten. Daarop volgden beurteling de groep „Heeren" en „Dames" met vrije oefeningen, rek, brug en paard. Het mag met vreugde worden gecon stateerd, dat de prestaties zich in stijgende lijn bewegen. De directeur, de heer Molenaar, liet eenige zeer fraaie prestaties zien, welke bijzondere waardeering afdwongen. De heer Molenaar is no. 7 geworden in de Ned. Athletiekwercld. Een jonge kraan! Muzikale avond gegeven door de Wieringcrmeer-Fanfare. In de Cantine te Wieringerwerf werd Za terdagavond door de Wieringermeer Fanfare onder leiding van den heer v. Glabbeek een muzikale avond gegeven. Door de pl.m. 60 aanwezigen werd het programma zeer ge apprecieerd, getuige de ademlooze stilte en als dank het warm applaus. Nadat een 6-tal muzieknummers op voortrefélljke wijze wa ren uitgevoerd, gaven de heeren Looze, Hoe- venaers en Glabbeek elk een voordracht, die zeer bij het publiek insloeg. Het was voor de Wieringermeer Fanfare en de muziek liefhebbers een goeden avond-. Jammer dat voor zulke gelegenheden het gymnastiekge- bouw nog niet voltooid is. Als eerste attractie bracht het jeugdige duo mej. R. Vos en B. de Jong het Napolitaan- sche „Visschersliedje". Het slotnummer was een groen „Volendammer" heeren. die door verlichting en prestatie een waardig slot vormden. Dan volgde ballondansen, onder leiding van den heer v. Schie, wat tot kluch tige en vroolijke scènes aanleiding gaf. De muziek werd verzorgd door een Jazzgezel- schap uit Enkhuizen en was in orde. Prijswinnaars van den ballondans werden: le prijs mej. Reina Dussel en de heer Faas Leijten, 2 prijs mej. Gre Veerman en de* heer N. Klerck, 3e prijs mej. Catrien Lou- rent en de heer Jopie de Jong, 4e prijs mej. Trijntje Vos en de- heer Yze Schoneveld. Oprichting Ger. Jongelingsver- eeniging. Alhier is opgericht eene Ger. Jongelings- vereeniging, aanvankelijk met 12 leden. Als naam werd aangenomen en gekozen „Im- manuel". Tot voorloopig bestuur werden ge kozen de heeren A. v. d. Goot, voorzitter; H. Veenstra, Secretaris; L. de Valois, penning meester. Door den Kerkeraad der Ger. Kerk te Middenmeer zijn voorgesteld voor Ouderling de heer Mollema en tot diaken de heer D. Stevens, beiden te Wieringerwerf. ANNA PAULOWNA Klokgelui heeft Zaterdag het uur van aan- teekenen door het Prinselijk Paar verkon digd en was het sein tot samenkomst der kinderen in een lokaal van hun school. De bijzondere beteeken is van dezen dag werd hun uiteengezet, liederen gezongen en aan allen een zakje bruidssuikers meegegeven. Allerwegen was intusschen de vlag uitge stoken. Was dit al een feestelijk gezicht, en kele versieringen aan of bij huizen aange bracht en de versiering en verlichting van het raadhuis en ambtswoning van den bur gemeester verhoogen het feestelijk aanzien van de Kleine Sluis niet weinig. Vooral de burgemeesterswoning, verlicht door schijn werpers, doet het hijzonder goed. WIERJNGEN Belastingcontrole. Bij de op j.1. Zondag gehouden rijwiel belastingcontrole, bleken weer slachtoffers te moeten vallen. Aan het begin der bruidsdagen. De dag van 19 December is ook hier niet ongemerkt voorbij gegaan. In den loop van Zaterdagmorgen werden niet alleen van de rijks- en gemeentegebouwen de vlag uitge stoken, doch ook talloozo particulieren uitten hun vreugde door onze driekleur uit te ste ken. Gisterenmiddag werd een radio-concert ge geven vanaf den toren der Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef, welke werd ingezet met het Wilhelmus en bijna een uur duurde. Meer dan anders hoorden wij de kinderen vaderlandsche liederen zingen, wat zeer ze ker een voorteeken is dat het feest zal zijn op den grooten dag van 7 Januari. Kerstfeest Westerland. Uitgaande van de Zondagsschoolvereeni- ging der Evangelisatie, zal het kerstfeest met de Zondagsschoolkinderen gehouden worden op Dinsdagavond 7 uur a.s., in de Ned. Herv. Kerk te Westerland. Belangstellenden hartelijk welkom. SCHOORL paar geniet nog een goede gezondheid. De heer Willemse heeft ongeveer 20 jaren bij de Marine gediend, waarna hij bij de Posterijen kwam en in deti Haag en Arnhem bij dien ódienst heeft gewerkt. Ook op politiek gebied is de heer Willemse geen onbekende en heeft hij steeds voor zijn partij de S.D.A.P. op de bres gestaan. Hij vertegenwoordigde deze partij in den Raad van de gemeente Schagen. Ongeveer 7 jaren wonen de heer en mevr. Willemse-Kloet in Schoorl en zijn daar zeer gezien. Gelukkig hebben ze een mooien on- bezorgden ouden dag. Geslaagd. Bij het gehouden examen voor costumièra te Amsterdam gehouden op 17 en 18 Decem ber, slaagde onze plaatsgenoote, mej. Gre Dekker, leerlinge van mej. A. Roos te Bcr- gen. HARENKARSPEL DIRKSHORN Evenals op andere plaatsen in de omge ving zal ook hier met Kerstmis de Gymna- stiekvereeniging U. D. I.W. I. K. haar jaar lij ksche openbare les geven in den vorm van een non-stopuitvoering, teneinde meer be kers te trekken. Beschikkende over goede krachten voor dit doel, kan de voorstelling wel aantrekkelijk worden. Men zie dus de advertentie in dit blad. ZIJPE OUDESLUIS Bij het door de Ver. van Modevakscholen in Nederland te Rotterdam gehouden exa men, slaagde onze plaatsgenoote, mej. J. C. Krap voor costumière. 55 Jaren getrouwd. Morgen zal het 55 j'aar geleden zijn, dat de heer J. Willemse in het huwelijksbootje stap te met mej» M» Kloet» Het nog zeoc krasse Toestel van Maryse Hilsz neergestort Aviatrice door valscherm gered Aan de bekende Fransche aviatrice Ma ryse Hilsz is tijdens een proefvlucht ter voor bereiding van haar poging om het snelheids record te verbeteren, een ongeluk overko men. Haar toestel is plotseling omlaag gestort Maryse Hilsz wist zich met een valscherm te redden. Men wist Zaterdagmiddag om één uur nog niet, waar zij was neergeko men., Haar toestand niet zorgwekkend. De toestand van Maryse Hilsz is aanzien lijk minder ernstig, dan de eerste berichten deden gelooven. Zij heeft een rib gebroken en voor haar leven bestaat in het geheel geen gevaar. Spiritus in de haard gegoten Zonderlinge wijze om de baard aan te maken. Een zonderlinge wijze om een haard aan te maken veroorzaakte gistermiddag in een perceel aan de Kijkduinstraat te Amster dam een ontploffing, die echter geen per soonlijke ongelukken veroorzaakte. Tegen zes uur was de haard vrijwel uit gebrand. Om het vuur weer aan te maken, gebruikte de bewoner een hoogst gevaarlijk middel. Hij goot er namelijk spiritus in. Enkele oogenblikken later volgde een vrij hevige ontploffing. De brandweer werd ge waarschuwd, doch behoefde geen water te geven. Het bleek, dat de schoorsteen was ontzet. De bewoners van het geheele huis kunnen hierdoor hun schoorsteen niet meer gebruiken*

Schager Courant | 1936 | | pagina 3