Roosjes Succes Voor de Kerstdagen fa. Schmalz Schagen DIEUWERTJE BAKKER, De Verloting uitgesteld. Koopt II uit een groote sorteering SKVtlül IIs lilt seint Snipverkouden? ampo daar lucht Je van opl Marktberichten Mijnramp in Mexico Corridor-geschil geregeld Hiermede geven wij ken nis van het overlijden on zer geliefde Vrouw en Moeder in den ouderdom van 35 jaar. J. ZWAGERMAN. GRIETJE MARIE TRIEN en SIMON. Langereis, N. Niedorp, 21 Dec. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 24 Dec. a.s., nam. 2 uur, vanaf het sterthuis. Hooi te persen gevraagd, tegen billijk tarief, door P. A. KROON, Nieuweweg, Anna Paulowna. Met Kerstmis a.s. FLINKE NOODHULP DIENSTBODE tegen f 6 per week gevraagd bij F. A. F. GRONEMAN, Wie- ringerwaard. OPROEP! REPETITIE ZANGHULDE onder leiding van Jac. Jansen. Alle zangers en zangeressen, die daaraan willen deelnemen, worden verwacht op Woensdag avond 23 Dec., in het Noord- hollandsch Koffiehuis. De schooljeugd van half 7 tot half 8. De oudere deelne mers van half 8 tot half 9. Zie plaatselijk nieuws van Woensdag a.s. Julianadorp der Voetbalver. J.V.C. is voorloopig tot nadere datum hebben steeds Een nieuw Overhemd Zelfbinder Sokken Bretels Een nieuwe Hoed of Pet bij Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Maandagmiddag vergaderde de afd. van de HoJl. Mij., Van Landbouw in Veerburg. De voorzatter, de heer C. Rezelman, heette ïn het bijzonder de gasten welkom de hee- ren Brakman, bedrijfsconsulent en D. Otsen, £tesist,önt-bcdrijfsconsulent. Na een korte inleiding van den voorzitter, kreeg de heer Brakman het woord. Deze be gon met mede te deelen, dat er een wijziging in de benoeming van assistenten is gekomen. Het oude idéé was, dat hier een bcdrijfsver- eeniging zou worden opgericht, die dan een ingenieur zou benoemen. De Minister heeft echter besloten om directe hulp te verleenen aan de kleine bedrijven. Daarvoor is twee millioen gulden uitgetrokken met do bedoe ling, de kleine boeren op hun eigen bedrij ven te houden, niet door ze steun te geven in geld, maar door te helpen met zaaizaad, kunstmest, enz., dus door steun in het be drijf. Om dit te kunnen doorvoeren zijn as sistenten benoemd. Hun taak ligt dus in de eerste plaats bij de kleine bedrijven. Met het werken hiervoor zal al hun tijd echter niet bezet zijn en zij zullen dus verder beschik baar zijn voor voorlichting in 't algemeen, zooals we dat laatst reeds vermeldden. Wie deze voorlichting wenscht, heeft zich te wen den tot den heer Brakman. Het ligt niet in de bedoeling van den Minister meerdere as sistenten aan te stellen. Het mooiste zou zijn, als er toch een vereeniging kwam, an ders zullen slechts enkele persoen van de .voorlichting profiteeren. De voorzitter zegde naar aanleiding van 'de laatste opmerking toe, de noodige gege vens te verzamelen en dan met een voorstel tot oprichting te komen. Bij de ingekomen stukken was een schrij- van van de afd. van den Ned. Bond van Ar beiders in landbouw-, tuinbouw- en zuivelbe drijf. Aan die afdeeling was bericht gezon den van de ontbinding van de Werkgevers organisatie, met de mededeeling, dat over leg daardoor niet uitgesloten was. Naar aan leiding daarvan werd een conferentie met bet bestuur van de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw gevraagd ter bespreking van de loonen van de vaste arbeiders. Die confe rentie zal Woensdagmiddag worden gehou den. Het bestuur is bereid aan de leden der afdeeling te adviseeren bet loon te bepalen op eenzelfde bedrag als het vorig jaar. De cursus in bedrijfsvoering loopt af. Bij voldoende deelname kan er weer een nieuwe cursus voor zaakvoerders komen, maar dan dient men zich direct op te geven, want r's er 1 Jan. a.s. niet voldoende deelname is. komt er geen nieuwe cursus. Een der leden, die den laatsten cursus volgde, deelde hier over een on ander mee. De cursus is niet ge makkelijk, geeft een algemeene ontwikke ling, die o.a. uitstekend te pas komt bij het beheer van Aankoopvereenigingcn, Veilin gen. Boerenleenbanken, enz. Nadat de heer D. Schenk, aftredend lid van de Commissie van vertrouwensmannen, was herkozen, kwamen de gestes van het Werktuigenbureau ter sprake en werd be sloten de bestellingen altijd via den secre taris to doen. Bij voldoende deelname komt er een cur sus voor selecteurs, uitgaande van den N.A.K. Het is de bedoeling dat deze dooi den beer Band zal worden gegeven. De beer R. L. Waiboer deelde hierna zijn bevindingen met het Landbouwboekhoudbu- reau mede, Ilij was er uitstekend over te spreken, vond 't 'n voordeel dat de boeken op uniforme wijze worden bijgehouden, wat hij een voordeel vond voor de behande ling van belastingzaken. Het bureau haalt er uit wat het kan, zoodat het vaak met het oog op de belastingen voordeel iger zal zijn dan een eigen boekhouding. Men krijgt bo vendien aardige wenken, die gegeven kun nen worden, omdat het bureau ook op dc hoogte is van bedrijfsvoering in andere stre ken. Als veel landbouwers de boeken door dit bureau laten bijhouden en de uitkomsten van de bedrijven zijn slecht, dan wordt dat daar voor het heele bedrijf dadelijk vastge steld en kan men het rijk dus met gegronde cijfers inlichten. De kosten bedragen hoog stens f50 en voor de kleinste bedrijven f 18 a f20. Het bestuur adviseerde, als men toch de boekhouding door een ander laat voeren, daarvoor dan het Boekhoudbureau te nemen. De heer Raap merkte op, dat men zelf toch eigenlijk ook iets van de beginselen der boekhouding moet weten., ook al doet een ander die. Aan de leden zal gevraagd worden zich op te geven voor een cursus in boekhouding. Voor den Landbouwwintercursus gaven zich aanvankelijk maar 3 deelnemers op. Daarom berichtte men den heer Schroevers, dat er wel niets van kwam. Toen er echter svat extra werk yam gemaakt was, waren er in eens 25 leerlingen. Intusschen had de heer Schroevers z n tijd met andere werk zaamheden bezet. Daardoor wordt de cursus thans alleen door den heer Schlaman ge geven. De heeren W. Komen, N. Raap en C. Re zelman werden bereid gevonden de Commis sie van Toezicht van den cursus te vormen. Hierna kwam de vraag van het Hoofd bestuur, hoe de afd. dacht over samenwer king met Landbouw en Maatschappij in be handeling. Het bestuur is het ïn deze niet geheel eens. Het stelde voor ongeveer in den vol genden geest aan het hoofdbestuur te be richten De afd. vindt het doel van L. en M. n.1. het streven den boerenstand de plaats in de maatschappij te geven, die hem toe komt, heel mooi. In hoeverre samenwerking met L. en M. mogelijk is moet het hoofdbe stuur uitmaken en als de mogelijkheid be staat. is die ook gewenscht. De secr. merkte op, dat men om boven genoemd doel te bereiken, in de eerste plaats moet probeeren inzicht te krijgen in de verhouding die bestaat tusschen het platteland en de andere deelen der maat schappij. Dat inzicht moet langzaam groei en, daarvoor zijn cursussen, enz. noodig. maar spr. heeft van scholing nog niets be merkt. Men houdt zich met het boerenbe- lang, zooals men dat voor dit oogenblik ziet bezig en begint dus aan het verkeerde eind van den weg. Voorz. merkte daarentegen op, dat men ook kan verdedigen cej-st de bestaande mis standen weg te willen werken om daarna pas aan bet eigenlijke werk te beginnen. Met 4 stemmen tegen werd het bestuurs voorstel aangenomen. Bij de rondvraag deel de de heer G. Geerligs mede, dat hij slechte ervaringen had gehad met bietenzaad. Hij heeft het laten onderzoeken en de kiem- kracht bleek werkelijk gering te zijn. Op zijn voorstel besloot men zoo mogelijk ge zamenlijk te koopen, zoodat men ook geza menlijk kon lalen analyseeren. Naar aanleiding van een opmerking van den heer J. Geerligs zal een verslag ge vraagd worden over de proefvelden bij Ber gen op Zoom. De heer Van Balen-Blanken deelt mede dat officieus de mededeeling is^ ontvangen dat het bouwverbod van „Bintje" niet meer van kracht is. Er is sprake van dat tuinbouwteeltvergunningen voor akkerbouw bedrijven boven 15 HA. ingetrokken zullen worden. Men besloot het Hoofdbestuur te legrafisch te verzoeken, stappen te doen om te trachten dit te voorkomen. De beer Raap dring 'er op aan, dat de leden en vooral de jonge, eens een inlei ding voor de afdeeling moeten houden, b. v. over het onderwerp: waarom men voor keur aan een bepaalde meststof heeft. Nadat hierover nog wat doorgepraat was terloops al op het voordeel van kalkstik- stof voor de onkruidbestrijding was gewe zen en aangedrongen was op een vroege aanbesteding van de levering van kunst mest, sloot voorz. de vergadering. BERGEN BARS1NGERHORN Verwachting Matige tot krachtige, later af nemende Zuid-Westelijke tot Weste lijke wind, zwaar bewolkt met tijdelij ke opklaring, weinig of geen regen, iets zachter overdag. Verdere vooruitzichten: Krimpende, later wellicht toenemende wind. KOLHORN. Jaarvergadering „U.D.L" Maandagavond werd in de zaal van den Buis de jaarvergadering gehouden van de gymnastiekvereeniging U.D.I. Aanwezig 18 leden. Voorzitter de heer Nico Keesman. Van de vrij uitgebreide agenda ver melden we slechte enkele punten van alge meen belang. Het bestuur wordt in zijn geheel herko zen. Wegens vertrek van den heer Boel- sums wordt als nieuw bestuurslid gekozen de heer W. Beers. Het afscheid van den heer Boclsums wordt door den voorz. ge memoreerd. Besloten wordt den heer Bocl sums in het komende jaar, uit waardeering voor zijn werk, op de hoogte te houden van hetgeen te Kolhorn geschiedt tijdens het 15- jarig bestaan van U.D.I. Op 22 November 1937 zal de vereeniging 15 jaar beslaan. Het ligt in de bedoeling van het bestuur het keurcorps van Holl. Noor derkwartier voor de feestelijke herdenkings avond uit te noodigen. Tevens ligt het in de bedoeling aan het bestuur van Holl. Noorderkwartier te ver zoeken de jaarlijksche athletiekwedstrijden dezen zomer te Kolhorn te houden, ter op luistering van het jubileumjaar van U.D.I. Het bestuur krijgt opdracht een plan uit te werken tot verbetering der oefengelegen heid. Er komt hierbij o.a. ter sprake, dat vele ocfenavontlen versteld moeten worden wegens tooneel. zang- ën andere repetities. In dit verband wordt besloten de zaal niet voor een geheel jaar, maar voorloopig per week te huren. Verder vermelden we nog, dat na kas controle door W. Beers en A. v. d. Welle, het financieel beleid werd goedgekeurd. Over verschillende interne vereenigings- zaken werden nog verschillende opmerkin gen gemaakt. De vergadring getuigde van de ernstige wil, om onder leiding van het flinke be stuur samen te werken aan de groei van U.D.I. NIEUWE NIEDORP EERS3R SPORTVEREENIGING. Met de Kerstdagen geen wedstrij den. Zondag speelt alleen het tweede elftal tegen Ursem I. De leiding van den N.H.V.B. heeft voor de beide Kerstdagen geen wedstrijden vastge steld en het bestuur van B.S..V heeft ge meend hetzelfde te moeten doen. Voor Zondag staat alleen op het program ma de ontmoeting tusschen het, tweede elf tal van B.S.V. en Ursem I. Dat kan aan den Kerkedijlc een aardigen wedstrijd worden. Immers, de clubs in 3E verschillen in krachtsverhouding niet heel veel van elkaar. De B.S.V.-reserves zijn op de leiders vijf punten achter en mochten ze erin slagen Zondag te winnen, dan wordt die achter stand tot 3 punten gereduceerd. Alles is in deze afdeeling dan ook nog mogelijk. En dat B.S.V. 2 een goede kans heeft om Ursem 1 te verslaan, gelooven we zeker. Immers, de reserves komen met een sterk elftal in het veld, aangezien het eerste niet behoeft te spelen en daardoor Jan Halff, Cor Hoogvorst en Bep van Diepen voor het tweede beschikbaar zijn. Aan spanning zal liet ongetwijfeld niet ontbreken, omdat de Berger jongens ervan overtuigd zijn, dat ze best weer eens een paar puntjes gebruiken kunnen. B.S.V. 2 verschijnt Zondag met het vol gende elftal binnen de krijtlijnen: J. Halff (doel); R. Koning en II. Petri (ach ter); F. Urhanus, A. ten Herkei en B. van Diepen (midden); N. Klinkhamer, P. van Exter, F. Flurschütz, C. Hoogvorst en C. Bakker (voor) Reserves zijn; A. y. d. Berg Jr. en P. Franzen, MOERBEEK. Alhier had ten huize van den heer v. d. Molen de 2de nutsavond plaats. Te ongeveer 8 uur heette de Voorzitter de heer C. Weij de bijeenkomst welkom, zijn genoegen uitsprekende over de opkomst, daar cr veel zieken zijn. De notulen worden door den secretaris de Jong voorgelezen en goedgekeurd. Daarna krijgen we een lezing van den heer P. Groo- tes, welke een aandachtig gehoor en een dankbaar applaus verwierf. Dan krijgen we een uitgebreid programma, zang en voor drachten wisselen elkander af, en zoo is 't uur van scheiden weer aangebroken. De voorzitter dankt allen, die hebben meege werkt. om dezen avond te doen slagen, en de 3de nutsavond wordt gesteld op Zater dagavond 10 Januari en zal een buitenge woon gezellige avond worden. WIERINGEN Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 777. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 4.5 gr. C. is 40 gr. F. SCHEERT U ZICH ZELF? Wij zijn steeds ruim gesorteerd in Scheerkwasten, Scheerzeepen, Mesjes, enz. enz. - Probeert eens onze Sesam Scheermesjes, 10 stuks voor 35 cent. Verktjgbaar in: TERLEP'S DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. HARENKARSPEL DIRKSHORN. In afwijking van het bericht in het num mer van Vrijdag 18 dezer, zij vermeld, dat het jubileum van den heer Van der Laan niet zal worden gevierd op Donderdag, maar op Woensdag 30 December a.s. OUDERAVOND AAN DE O.L. SCHOOL TE WESTERLAND. Bij ontstentenis van den voorzitter der oudercommissie opent het Hoofd der School, de heer Cornelissen de vergadering. Hij heet in het bijzonder dr. de Vries uit Wieringer- waard hartelijk welkom, die zich bereid heeft verklaard dezen avond aan de hand van lichtbeelden tc spreken over het nut van tandverzorging. Mede aan de hand van de lantaarnplaatjes zet dr. de Vries dan het groote belang van tandverzorging uiteen. In de pauze wordeti de ouders in do ge legenheid gesteld het werk van de kinderen te bekijken en met de betrokken onderwij zers te bespreken. Daarna heeft de voorzitter eenige mede- deelingen, waarvan de volgende niet heel prettig is. 't Is n.1. gebleken, dat de school niet voldoende leerlingen heeft om zijn 4 leerkrachten te kunnen handhaven. Voor de rondvraag meldden zich twee personen aan, doch hun vragen waren van huishoudelijke aard. Na een bijzonder woord van dank aan dr. de Vries besloot de voorzitter dezen goed ge slaagden ouderavond. OUDE NIEDORP Maandagavond had een aanrijding plaats tusschen den heer Sch. en het melkwagentje van den heer H., waardoor plm. 20 L. mclk verloren ging. Bij den heer van der Oord werd reeds een lammetje geboren. Is dit reeds een voor jaarsteeken? Aan de dienstplichtigen Th. H. Schiebroek en J. Ligthart werd ontslag uit den dienst yerleend, DDampo in beide neusgaten en de ge neeskrachtige dampen diep inademen. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. stuk, handel matig: 45 bokken fll14 per stuk, handel matig; kipeieren f3.504, eend eieren f2.75 per 100 stuks; piepkuikens 60 —70 ct. por kilo, oude kippen en hanen 30 44 ct. per kilo, konijnen f 0.502.30 per stuk, eenden 20—50 ct. per. paar, duiven 40 ct. per paar,, 280 ganzen f 2.503 per stuk, jonge hanen 4557% ct. per Kg., 410 zwa nen f 3.50—3.75 per stuk, kalkoeneieren (100 stuks) 45—571/2 per Kg., 115.000 eend eieren A f2.80—3.10, 1293 kipeieren A f2.o0 —4.80. J Coop. Centrale Eierveiling Purmerond G A. Broedeendeieren f 3.50—3.65, 100.000 kip eieren: 7080 Kg. f 4.S05.50, 6066 Kg. f 4.10—4.25, 63—64 Kg. f 3.S0—4.10, 56—57 Kg. f3.35—3.50. 5355 Kg. f3.05—3.40, 50—52 Kg. f3—3.20. GRONINGEN, 22 December. Graanbeurs. Inlandsehe rogge f88.00, wintergerst f 8S.35, zomergerst f 8S.oO, haver (wit) f7.25—7.55, zware haver fG..)0— 7.10, groene erwten f 7.509.50, paarden- boonen f 6.50—7, wierdebooncn f 6.50—7, Waalsche boonen f 7.508.50. koolzaad f8 13.75, karwijzaad f 18—23.50, kanariczaad f 1115.25. blauw maandzaad f 1624, bui- tenlandscnc gerst f 8.608.80, ronde maïs f7.257.45, lijnzaad witbloei f 8S.10. lijn zaad blauwbloei f 88.10. Aanvoer klein, rogge en erwten beter, fijne zaden onveran derd vast, granen iets lager. WARMEN HUIZEN, 22 December. Roode kool f 1—1.80. gele kool f 1—1.10, Deensche witte kool 80—90 ct.. nep f 4.10, drielingen fl.90, uien f 1.101.30, grove uien f 1.50, peen fl.30, blauwe aardappelen fl, bieten f 0.50—1.10. Aanvoer: 3?200 Kg. roode kool, 29600 Kg. gele kool, 15000 Kg. Deensche witte kool. 50 Kg. nep, 2100 Kg. uien, 1050 Kg. peen, 200 Kg. aardappelen, 325 Kg. bieten. BROEK OP LANGENDIJK. 23 December. Aardappelen: Souvenir 1.S0. uien 1.10— 1.30. drielingen 2.10—2.70, grove 1.10—1.40, gele nep 5.70, peen 0.70—1.20, groene kool 1.40—3.20. kroten 0.50—1.20. roode kool 1— 1.5, gele kool 1.D. witte okol0.801.40, bloemkool 3.905.50, 2es oort 1.503.10. NOORDSCHARWOUDE, 23 December. Uien 1.20, drielingen 2.70-3, grove 1.20 1.30gele nep 5.90—6.30, peen 0.S0—1.20, idem kleine 60 ct., roode kool 11.50, gele kool 1.—, D. witte 8090 ct., bloemkool 3.90—5, andijvie GO ct. UITSLAG AANBESTEDING. Door de Directie der Nederlandschc s, hor wegen werd te Utrecht in het openbaar aan besteed no. 1546 HS voor rekening van de Provincie Noord-Holland, wegens bet ver vaardigen, leveren, verven en opstellen van een stalen bovenbouw voor enkel spoor in den spoorweg Zaandam-Enkhuizen, bij km 48.990 in verband met een door de provincie Noord Holland aan te leggen weg, nabij het station Enkhuizen. Raming bedroeg f 19.600. Ingekomen waren 12 inschrijvingsbiljetten. Laagste inschrijver N.Y. Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij te Allernaar voor de som van f 18740. Hoogste inschrijver: Constructie werk plaats Braat, Rotterdam f 24267. ROTTERDAM, 22 December. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3376 stuks, t.w.: 186 paarden, 5 veulens, 931 magere runderen, 770 vette runderen, 122 vette kal veren, 150 graskalveren, 853 nuchtere kal veren, 266 schancn en lammeren, 4 varkens. 89 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw, 59 ct., 2e kw. 53 ct., 3e kw. 3745 ct., vette ossen, le kw. 57 ct., 2e kw. 51 ct., 3e kw. 44—47 ct.; stieren, le kw 56 ct., 2e kw. 48 ct., 3e kw. 44 ct.; vette kalve ren, le kw. 05 ct., 2e kw. 85 ct., 3e kw. 60— 70 ct., schapen, le kw. 45 ct., 2c kw, 38 ct., 3c kw. 20 ct., lammeren, le kw. 47 ct., 2e kw. 38 ct., 3e kw. 28 ct., graskalveren, le kw. 55 ct., 2e kw. 45 ct., nuchtere kalveren, le kw. 46 ct., 2e k\v. 41 ct., 3e kw. 36 ct.; slarhtpaarden, le kw. 43 ct., 2e kw. 37 ct., 3e kw. 30 ct.. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f24, 2e kw. f16, 3e kw. f 12; lammeren, le kw. f 19, 2e kw. f16, 3e kw. f 10; nuch tere slachtkalveren, le kw. f13, 2e kw. f10, 3e kw. f6: nuchtere fokkalveren le kw. flS, 2e kw, f 15, 3e kw. f 13: slachtpaarden, le kw. f175, 2e kw. f130. 3e kw. f75; werk paarden, 1e kw. f230. 2e kw. f140, 3e kw. f 100; hitten,, le kw. f 130. 2e kw. f105, 3e kw. f70: stieren, le kw. Ï270, 2e kw. f215, 3n kw. f115; kalfkocien. le kw, f230, 2e kw. f 185. 3e kw. f120; melkkoeien, le kw. f235. 2e kw. f 190. 3e kw. f 135; varekoeicn, lc kw. f140, 2e kw. f 100. 3e kw. f80", pinken, le kw. f115, 2e kw. f90, 3e kw. f70; graskal veren. le lcw. f60, 2e kw. f40. 3e kw. f20; bokken en geiten, le kw. f9, 2e kw. f 5, 3e kw. f2. Omschrijving; Vette koeien en os sen. aanvoer grooter, handel kalm, prijzen iels lager prima koe tot 64, prima os tot 61; Stieren, aanvoer als vorige week, handel matig, "prijzen lager. Vette kalveren, aan voer iets ruimer, handel vlot, prijzen als gister, prima kalf tot 105. Schagen en lam meren, aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruimer, handel willig, prijzen van vorige week moeilijk te hand haven. Paarden, aanvoer als gisteren, han del traag, prijzen slachtp. lager, verder on veranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer als vorige week, handel stil. prijzen als vo rige week. Varekoeien, aanvoer kleiner, han del sleepend. prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken, aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen stabiel. Graskalveren, aanvoer iets minder, handel kalm, prijzen onveran derd. Bokken en geiten, aa.nvocr groot, han del kalm, prijzen lager. PURMEREND, 22 December. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 23 par tijen, wegende 55.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 16, 5 stapels kleine Boeren kaas f 16 per 100 kilo, matig; 540 Kg. boter fl.441.50 per kilo Runderen, totaal 310 stuks: 190 vette koeien 4063 ct. per Kg handel vlug; 70 geldekoeien f 80—160 per stuk, handel matig; 40 melkkoeien f 110—225 per stuk, handel matig; 10 stieren 35—45 ct. per kilo, handel matig; 11 paarden f60— 130 per stuk, handel stug; 99 vette kalveren 25—50 ct. per kilo. handel matig: 387 nuch tere kalveren, voor de slacht f5—12 per stuk, handel vlug; idem voor de fok f 10 15 per stuk, handel vlug; 207 volte varkens voor de zouterij 38—41 ct. por kilo, handel matig; 85 magere varkens f 1322 per stuk, handel matig; 320 biggen f813 per stuk, handel matig; 1097 schapen 110—28 per Fascistisch jaar begint 28 October Geen Nieuwjaarsreceptie aan het Italiaansche Hof. Officieel wordt uit Rome gemeld, dat de gebruikelijke receptie voor de aanbieding van nieuwjaarswenschen aan den Koning van Italië door autoriteiten en corps diplo- matique dit jaar niet zal gehouden worden. Men zal zich herinneren, dat zij ook verle den jaar in verband met de sancties niet is gehouden. Men verwacht, dat de nieuw jaarsplechtigheden definitief zullen worden afgeschaft. I-Iet fascistische politieke jaar be gint op 28 October. Alleen deze datum zal in het vervolg gevierd worden. 75 dooden. Naar wordt gemeld, zijn bij een ontplof fing in een steenkolenmijn 90 mijlen ten zuidwesten van Piedras Megras in Mexico, 75 mijnwerkers omh et leven gekomen. Vele mijnwerkers Ingesloten. Tengevolge van deze ontploffing zijn nog vele arbeiders in de mijn van de bui tenwereld afgesloten. De ontploffing was zoo hevig, dat in het nabijgelegen mijnstadje Rosita, de bodem trilde. DuitschPoolsch dert eekend. verdrag on- Gisteravond is te Berlijn een overeen komst tusschen Duitschland on Polen on derteekend, waardoor een einde wordt ge maakt aan het conflict inzake het Duitsche spoorwegverkeer over Poolsch gebied, Duitschland verklaarde door zijn gebrek aan deviezen genoodzaakt te zijn de schade loosstelling hiervoor in goederen te moeten betalen. Overeenkomstig het verdrag dat gisteren is ondertcokend. zal Duitschland een deel. vermoedelijk een derde, in de viezen betalen en do rest in goederen. Polen heeft er in toegestemd, dat in het vervolg deze vergoeding voor een geheel jaar glo baal zal worden vastgesteld. Verder werd het Duitsch-Poolsche han delsverdrag, dat 31 dezer zou komen te ver vallen, met twee maanden verlengd. Begin Januari zullen de handelsbesprekingen worden hervat. RUSSISCHE MATROOS TE ROTTERDAM VERDRONKEN. Gisteravond is een 43-jarige Russische ma troos, toen hij zich aan boord wilde bege ven van het Engelsche s.s. „Joice Ilewcllyn", dat ligt aan de werf van Wilton—Fijenoord aan den Westkonsdijk te Rotterdam, van de loopplank gegleden en in bet, water terecht gekomen. Hoewel onmiddellijke hulp ter plaatse was, slaagde men er niet in hem bo ven te brengen. Pas na ecnigen tijd dreggen heeft de rivierpolitie het lijk kunnen ber gen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3