RAAD WIERINGEN Installatie nienw raadslid. Hamerstukken. Subsidie aan Openbare Lees&aal te Alkmaar. De gemeenterekening 1935 sluit met een nadeelig saldo van ruim f 32000. Onvoldoende georiënteerd. Zelfs de Zeven Provinciën in 't geding. Het sluitingsuur voor de café's. Het Rijk biedt feitelijk de kin deren het herinner! ngs voor werp aan. De Vleeschkeurlngs- dienst. Algemeene beschou wingen bij zeegrasexploitatie en gemeentebegrooting. De noodtoestand op Wieringen. Ook wat de volkshuisvesting be treft. Grijpt de rijksregeering reeds naar het kapitaal der zee grasexploitatie? Vergadering van den Raad op Dinsdag 22 December 1936. des namiddags 2 uur Voorzitter de beer L. C. Kolff, burgemeester secretaris de heer C. F. v. Duin. Afwezig zijn de heeren Bakker, Boersen en de Haan, de twee eersten met kennis geving van verhindering, de heer de Haan nog door ongesteldheid. De voorzitter pent .de vergadering, waarna installatie plaats vindt van den heer Bont- kes, die daartoe in handen van den Voor zitter ,rle bij de wet voorgeschreven beloften aflegt. De Voorzitter wenscht. hem namens de raad geluk en vertrouwt dat de heer Bontkes de belangen van de gemeente zal voorstaan. De vaststelling der notulen wordt uitge steld tot de volgende vergadering. MEDEDEELINGEN EN KOMEN STUKKEN INGF.- Van de ingekomen stukken vermelden wij: bericht van de N. V. Spoor (Tram-) „Wieringen-Schagen" dat van het nog niet terugbetaalde gedeelte van het destijds ver strekte renteloos voorschot ad. f 500.- nog als einduitkeering een bedrag van f 65-,99 zal worden terugbetaald. Van S. Wiegman verzoek om ontheffing van hondenbelasting. Wordt verleend voor Vs gedeelte. Van den Ned. Bond tot Bescherming van Zuigelingen en Kleuters een verzoek om toe te treden als lid. Mevr. Wit-Slikker zou toetreden als lid door de gemeente wel toeuichen als de kleu terschool er baat bij zou vinden. De Voorzitter zal daar naar informeeren en het verzoek wordt aangehouden. Van de afd. Wieringermeer van de Noord- Hol landsche Vcreeniging „Het Witte Kruis:' het verzoek om een subsidie van f 100.- To taal wordt van de gemeenten, waaronder de Wieringermeer ressorteert f 300.- ge vraagd, zoodat de gemeente Medemblik f 200 zou hebben bij te dragen. B. en W. vinden deze verdceling, die blijkbaar geba seerd is op de grootte der beide gebieds- deelen niet juist. De bevolkingscijfers in die deelcn lijken hun een betere maatstaf. De bijdragen zouden dan worden: Medemblik f 250.- en Wieringen f 50. Zij stellen daarom voor over f 1937 f 50.- subsidie te verlee- nen. Aldus wordt besloten. Opnieuw wordt gestemd over de voor dracht inzake subsidieering van de Open bare Leeszaal en Boekerij te Alkmaar. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Tegen dit voorstel stemden de leden Mevr. Wit en de heeren Wigbout, Kooij, Bosker en Bontkes, zoodat de subsidie zal worden verleend. Door mevr. Wit wordt voorgesteld deze subsidie te bepalen op f 10.Over dit voor stel staken de stemmen 44, zoodat de be slissing volgend maal zal vallen. De heer Kooij stemde nu tegen omdat hij f 10— te hoog vond. Voorloopig worden vast gesteld de rekening van de zeegrasexploita tie en die van de gemeenterekening over 1935. De gewone dienst der gemeenterekening sloot met een nadeelig saldo van f 32378.25, de kapitaaldienst had een batig saldo van f 15215,31. REINIGINGSRECHTEN Ontheffing van reinigingsrechten wordt verleend aan A. Bosma en J. Wagenaar. Een verzoek van P. Halfweeg wordt afge wezen. BESMETTELIJKE GELDEN. ZIEKTEN- Vastgcsteld wordt een verordening op de heffing en invordering van besmettelijke- ziektengelden. Dit zijn kosten van vervoer, afzondering, onderzoek, verpleging, reini ging en ontsmetting van lijders aan een be smettelijke ziekte. VERLEENING VAN STEUN AAN DE NED. VEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. B. en W. stellen voor de gemeente als begunstiger tot deze vereeniging te doen toe treden met een bedrag van f 10.- per jaar. De heer Wigbout deelt mede, dat zijn fractie zich niet voldoende heeft kunnen oriënteeren en zij zich daarom van mee stemmen zal onthouden. De Voorzitter merkt op, dat het de ge woonte is of vóór of tegen te stemmén, blanco stemmen kennen we hier niet, dan zouden de leden der S.D.A.P.-fractie zich dus moeten verwijderen. Maar spr. geeft eenige toelichting, wijzende op de mogelijke nadeelige gevolgen van een luchtaanval Door het toetreden als begunstiger kan men toelichting krijgen. De heer Wigbout wijst op de consequen tie van deze zaak. De heer Bosker meent dat men toch, ook al doet men niet mee aan oorlogvoeren, wel beschermend moet optreden. Mevr. Wit vraagt of men er dan een zak zelfbeheersching bij geeft. De heer Bosker noemt deze opmerking onzin. Mevr. Wit meent dat het beter is de gel den te bestemmen voor meer sociale instel lingen. De Voorzitter wijst er op, dat de overheid toch voor de veiligheid van de burgerij iets dient te doen, een opmerking die Mevr. Wit doet wijzen op het geval van de Zeven Provinciën. Dat was weer een ander geval, zegt de Voorzitter. De heer Bontkes zegt dat het z.i. een rijkszaak is. De heer Wigbout oordeelt dat als men tegenmaatregelen neemt, men in de kaart speelt van hen die den oorlog willen. De heer Lont begrijpt de houding van de S.D.A.P.-fractie niet, het gaat hier om de bescherming van de burgerij, niet omdat wij den oorlog willen. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, tegen stemden Mevr. Wit en de heeren Wigbout en Bontkes. VERMINDERING PERSONEE- LE BELASTING VOOR MO TORRIJTUIGEN. Naar aanleiding van een door de Ko ninklijke Nederlandsche automobielclub in gediend adres, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd om te geraken tot verlaging van het wettelijk tarief der personeele be lasting voor motorrijtuigen, stellen B. en W. voor vast te stellen een verordening tot vervanging van belastingbedragen, voor komende in de wet op de personeele belas ting, door andere, waarmede bereikt wordt, dat de belasting ongeveer tot de vroeger verschuldigde bedragen wordt teruggebracht Mevr. Wit is tot de conclusie gekomen, dat er andere belastingen zijn, die zwaarder drukken op do gemeente Wieringen. In hoofdzaak zou het voorstel van B. en W. van voordeel zijn voor de houders van luxe auto's. Spr. heeft liever een belasting verlaging, waarvan meerdere Wieringers zouden profiteeren. De heer Lont wijst op het. feit, dat als de zware autobelasting gehandhaafd blijft, het gevolg zal zijn dat auto's opgeruimd zullen worden en dan zal de opbrengst der belas ting minder worden. De Voorzitter zegt dat. voor bedrijfsauto's de belasting toch ook minder wordt, ook al is de vermindering niet zoo sterk als voor luxe auto's. Dn heer Bosker beaamt, dat diverse be drijfsauto's buiten gebruik gesteld worden, omdat de belasting zoo hoog is. Ook over dit voorstel van B. en W. sta ken de stemmen, tegen stemden Mevr. Wit en de heeren Kooij, Wigbout en Bontkes. WIJZIGING ALGEMEENE POLITIEVERORDENING. Van de plaatselijke vereeniging van ca féhouders alhier is ingekomen een verzoek om het sluitingsuur der café's op Zaterdag en Zondag in plaats van op 10 uur, op 11 uur des avonds te bepalen, dit in verband met de slechte tijdsomstandigheden. Gezien de omstandigheid, dat een slui tingsuur .van 11 uur gedurende de zomertijd tot geen bezwaren heeft aanleiding gegeven, stellen B. en W. voor het voorstel in te wil ligen en de algemeene politieverordening in dien geest te wijzigen. Mevr. Wit wijst op de tegenstrijdigheid, die in dit adres schuilt; de slechte tijdsom standigheden en de golden die in de café's uitgegeven worden. Hot lijkt spr. beter dat de café's om 8 uur gesloten worden dan om 11 uur, en zij oordeelt, dat men tot 10 uur genoeg van dat vocht kan gebruiken. Spreekster klaagt ook over de vele bals. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen, voor stemde alleen de heer Tijscn. UITGAVEN TER GELEGEN HEID VAN HET HUWELIJK VAN H.K.H. PRINSES JULIA- NA. B. en W. doelen mede, dat het de bedoe ling is aan de schooljeugd een hcrinnerings- voorwerp aan te bieden, vermoedelijk be staande in een draagpenning en een „hu-, welijks-cahier". In noodlijdende gemeenten mag besteed worden ten hoogste 25 cent per leerling en verder voor uitgaven, anders dan voor de schooljeugd gedaan, hoogstens 1 cent per inwoner. De bestemming van laatstgenoem de uitgaven staat nog niet vast, doch B. en W. stellen zich voor dit bedrag .aan te wenden b.v. tot dekking van het even tueel tekort, die de door de Oranjevereni ging georganiseerde feestelijkheden moge lijk kunnen opleveren. B. en W. stellen voor credietcn tot boven genoemde bedragen te verleenen. De heer Wigbout zegt dat de S.D.A.P.- fractie de finantieele toestand der gemeente zoodanig vindt, dit zij tegen 't voorstel zal stemmen. Hij wijst erop, dat dit tegen stemmen niet beschouwd moet worden als zou het geschieden uit principieel oogpunt. De heer Lont wijst erop, dat door de bur gerij via de busjes reeds is gegeven, wat zij er voor over heeft. Bovendien is er de feestcommissie en spr. acht het niet juist, dat nu ook de gemeentekas nog bezwaard wordt. De heer Bosker wijst er op, dat de ge meentekas niet meer bezwaard kan worden. Het is feitelijk een gift door middel van het rijk, aan de kinderen. Mevr. Wit zegt dat we dankbaar kun nen zijn, dat wij hier een staatshoofd heb ben als de Koningin kijk maar naar Duitschland en Italië en wat de Prinses betreft, zij krijgt een huwelijkscadeau en nog vele andere cadeaux. Spr. gunt haar die graag, evenals het huwelijksgeluk, maar nu moet de zaak niet opgeschroefd worden. Aan een penning hebben de kinderen niets, iets anders zou het nog zijn, als aan de kinderen een feest werd gegeven. De Voorzitter wijst op het prae-advies, dat over de feestelijkheden spreekt. Na deze bespreking wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. VLEESCHKEURTNGSDIENST Ged. Staten schrijven, dat zij zoowel te gen de opzegging der overeenkomst als tegen het vormen van een eigen dienst bezwaren moeten maken, op grond waarvan zij in overweging geven de beide genoemde raadsbesluiten in te trekken. Naar het oordeel van de vété- rinairen Inspecteur van de Volksgezondheid waarmede zij zich vereenigen, dient de keu ring van vee en vleesch plaats te vinden door zelfstandige ambtenaren, die geen nevenbetrekkingen bekleeden, aangezien an ders het gevaar bestaat, afgezien van de persoon in kwestie, dat zich invloeden op de keuringsuitspraak kunnen doen gelden die niet in het hygiënisch belang zijn van e.cn richtige uitvoering van den keurings dienst. Slechts als uiterste concessie kan, meent de inspecteur in dit geval, om tege moet te komen aan de wenschen van de veehouders te Wieringen en gezien de goede reputatie van den betrokken veearts slechts worden toegestaan, dat deze onder toezicht en verantwoordelijkheid van het ambtelijk hoofd van den keuringsdienst te Den Helder, een nevenbetrekking als keu- rings veearts vervult. Nu de zaken aldus staan, zal er niet an ders overblijven dan de bovenvermelde be sluiten in te trekken en te aanvaarden het door het Gementebestuur van Den Helder gedaan voorstel den veearts te Wieringen op te nemen onder het personeel van den vloeschkeuringsdienst in den kring Den Helder. Dit voorstel komt hierop neer, dat de veearts, die den titel van plaatsvervan gend keuringsveearts zal krijgen en wiens taak nader bij instructie wordt geregeld, een jaarlijksche bezoldiging zal kunnen ge nieten van f 525.- gespecificeerd als volgt: Voor vervanging directeur f 225. voor vervanging hulpkeurmeesters f 200. toelage voor plaatsvervangerschap f 100. Totaal f 525. Voorts zal voor het gebruik van eigen auto bij het verrichten van diensten voor de vlccschkeuring een bedrag van f 0.05 per K.M. worden betaald, dit als voorloopige regeling. B. en W. stellen voor in dien geest een besluit te nemen. Na een opmerking van de heer Bosker. wijst de voorzitter er op, dat er nog enkele dingen in de ontwerp-overeenkomst staan, waarmee B. en W. zich thans nog niet kun nen vereenigen. B. en W. zullen trachten die dingen gewijzigd te krijgen en zijn er die niet door Den Helder gewijzigd worden, dan zal de quaestie opnieuw in den raad gebracht worden. Spr. noemt bijv. de be paling dat Den Helder bepaald tot welke destructor de combinatie zich aansluit, dat de duur van de overeenkomst 10 jaar duurt enz. Ook de heer Lont noemt eenige bezwaren, de benoeming en het ontslag ihoet gemeen schappelijk gebeuren, niet alleen door de centrumgemeente. De voorzitter zegt toe dat al deze zaken besproken zullen worden. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Be begrooting der zeegrasexyloi- tatie. De heer Kooij informeert naar het aan den minister uitgebrachte raport over de zecgrasgroci. De voorzitter deelt mede, dat het aan de Minister van Waterstaat uitgebrachte rap port nooit officieel door de gemeente is ontvangen, wel hebben we het van Don Hel der ter inzage gehad. Of er nog iets van den groei terecht zal komen, darover zijn do deskundigen het nog niet eens. De heer Tijsen licht toe dat den Minister van Waterstaat niet duidelijk gemaakt kon worden dat de afsluitdijk oorzaak was van het wegblijven van het zeegras. De minister heeft deze zaak in handen gesteld van de Ministers van Sociale Zaken en Landbouw. De commissie zal overleg plegen met kamer leden. Het rapport was keurig maar hot had wel met 100 blaadjes verminderd kun nen worden en met 5 volstaan kunnen wor den. Er is 1^ jaar over gewerkt, het had in 2 uur kunnen gebeuren. Naar spr. mcc- ning is er geen sproke van ziekte want het zeegras is hior met wortel en tak verdwe nen. De heer Kooij vraagt uit welke personen de commissie bestond. De heer Tijscn: Uit menschen die nooit zeegras hadden zien groeien, maar dat er kennen ze ook. De heer Bosker: Dus uit schoolmeesters en keuterboertjes. Na deze algemeene beschouwing volgt artikelsgewijze behandeling der zeegras-ex ploitatie; ze wordt onveranderd vastgesteld. Be gemeentebegrooting 1937 Algemeene beschouwingen. Namens de S.D.A.P. raadsfractie houdt Mw. Wit-Slikker een beschouwing over de begrooting. Zij wijst daarbij op den toestand nationaal en internationaal, op de grootc werkloosheid in onze gemeente en betreurt dat er nog niets gekomen is van de uitvoe ring van grootc werkobjecten o.a. noemt zij de nieuwe begraafplaats. Wat de volkshuisvesting betreft, het is in- treurig zooals een groote groep arbeiders is gehuisvest. Eenvoudige woningbouw is dringend noodig. Van het vertrek van ar beidersgezinnen naar elders is tot nog toe weinig gekomen. Tenslotte spreekt mevr. Wit nog over de Kamerverkiezingen in 1937, waarbij het zal gaan om democratie of dictatuur aan passingspolitiek of wel vaartspolitiek Zij wijst daarbij op het resultaat van 4 jaren van aanpassingen en stelt daar tegenover het Plan van den Arbeid, den wensch uiten de dat er een Plan regeering zal komen. De heer Bosker constateert dat men dit maal op de Vrijzinnig Democratische fractie niets heeft aan te merken; op het oogenblik is den weg gevonden om samen te werken Het doet spr. genoegen, dat zijn fractie nu eens met rust is gelaten. Spr. betreurt het overigens dat men zijn tijd aan deze begrooting moet besteden; hel is een monnikenwerk. Daar deze begrooting nl. reeds in B. en W. is behandeld, voor de begroo t ing over 1936 terug kwam, is zij niet getoetst aan die van 1936. Zijn rede vervolgend komt spr. tot het geschil, dat bestaat tusschen den raad en de Regeering. 2 factoren beheerschen hier den toestand en wel het teloorgaan van de voornaamste bedrijven en daarnaast de ach terlating van werklooze. Zuiderzee-arbei- ders. Deze factoren zijn een gevolg van do af sluiting van de Zuiderzee, wat de regeering niet wil erkennen. Nu is men het in Den Haag er wel over eens, dat er wat moet gebeuren, maar wat er gebeurt, brengt geen verbetering. Hier is een noodtoestand ont staan, waarin de Raad niet langer mag bo- rusten. Wat de Zeogras-kwestio betreft, we staan buiten de zaak. Door den minister zijn menschen aangewezen uit Den Helder en Texel om een rapport samen te stellen Spr. gaat de geschiedenis met het rapport na en constateert, dat het rapport naar een andere commissie is verwezen, waar de heer Tijsen ook bij is. Waar men tracht duidelijk te maken, dat dit bedrijf is verlo ren gegaan door de afsluiting van de Zui derzee zij er toch op gewezen dat de meeste schade op Wieringen is geleden. Spr. komt vervolgens tot het vraagstuk van de huisvesting en merkt op, dat het nergens zoo'n toestand is als hier. De af vloeiing van de werkloozcngezinnen is ui terst klein. Na het goede voornemen van do regeering to dezen opzichte komt niots. Dus zijn de voornaamste bronnen van in komsten weggenomen, terwijl anderzijds do afvloeiing niet vlot verloopt en de conclusie hiervan is, dat we in lengte van jaren met een noodlijdende gemeente hebben rekening te houden; we laten een failliete boel over. De raad moet niets nalaten om dezen toe stand, als gevolg van hot Nationale Werk, ongedaan to maken. Spr. zou een commissie willen benoemen die deze zaak met kracht aanhangig zal dienen te maken. De heer Tijsen zegt, dat de heer Bosker veronderstelt, dat inzake het zeegras-rapport het initiatief van Texel is uitgegaan, maar dat ging van Wieringen uit. De heer Bosker licht uitvoerig toe, hoe hij tot zijn standpunt is gekomen. Toen onze secretaris om het officieele rapport van den minister hooft gevraagd, werd geantwoord, dat het ï'apport niet publiek wordt gomaakt. Voorts wijst spr. er op, dat de betrokken rijksaccountant heeft gezegd, dat de halve ton van de zeegras-exploitatio als gemeente- financiën zijn te voteeren, in verband met het feit, dat er toch geen zeegras meer zal groeien, zoo ver is het dus al. Wij moeten er werk van maken, zoo laat spr. duidelijk uitkomen. De Voorzitter, de sprekers beantwoordend, zegt, dat de plannen voor de begraafplaats zijn ingediend, al is men nog niet met de uitvoering begonnen. Wat de afvloeiing van de werkloozen-ge- zinncn betreft, dat gaat vreeselijk langzaam en sprr. heeft gevraagd of men er soms van afzag en men heeft geantwoord, dat de af vloeiing moot gaan langs banen van gelei delijkheid; do regeering is echter voorne mens dreigend on te treden. Men wil een commissie instellen, maar in Den Haag is men er wel van doordrongen, dat Wieringen de kosten niet kan betalen. Mevr. Wit-Slikker merkt op, dat de heer Bosker wel heeft gezegd: er is geen crltiek op de Vrijz. Democraten; dit is juist, maar het wil niet zoggen, dat de S.D.-fractio het eens is met hun politiek. Haar beschouwing stond in het toeken van de toekomst. Spr, vindt het ergerlijk, ja schandalig, dat de menschen hier in dergelijke krotten moeten huizen en zij wil, dat B. en W. eens de moeite nemen een rondgang te maken door de gemeente en dan ook Den Oever eens aan te doen, on niet alleen naar de koeten te kijken, maar ook er in, juist zooals spr. heeft gedaan. De heer Bosker merkt op, dat B. en W. wel degelijk zich op de hoogte hebben go- steld van de woongclcgcnheden en zij ook met den lieor Van den Berg zijn rondge gaan. Maar de gemeente zelf kan er niets ann doen en daarom moot do gemeente steeds weer bij de Regoering op verbetering aandringen. En B. en W. moeten daarbij door den Raad gesteund worden. Van re- gecringswege wordt alle moeite gedaan om de zoewierkwestie gescheiden te houden van de Zuiderzeestcunwet. Nu wordt, overgegaan tot artikelsgewijze behandeling van de begrooting. De heer Lont wijst op den lagen prijs, waarvoor de room,boter naar Engeland gaat, en zou daarom do to verstrekken mar- garino vervangen willen zien door room boter. De Voorzitter: Daarvoor zouden de Ka merleden dan moeten zorgen. De heer Bontkes vraagt op meerdere plaatsen don werkloozen de gelegenheid tot stempelen te gevon. De Voorzitter deelt mede. dat de Minister als eisch had gesteld, dat er eerst 2 contro leurs moesten zijn. Die zijn er nu en nu hebben B. en W. gevraagd een stempelge- legenheid te Wosterland en Oosterland te scheppen. Op dit verzoek heeft de Minister nog niet geantwoord. De bijdrage van het rijk in de kosten der gemoentehuishouding j,s geraamd op f 94631.54. Z. h. st. wordt de begrooting vastgesteld. Goedgevonden wordt dat aangevraagd zul len worden bijdrage en extra-bijdrage uit 't werkloosheidssuhsidiefonds, zoomede de bij drage in de kosten der gemeentehuishou ding. De rondvraag. De heer Bosker wil groote activiteit aan den dag leggen om de regeering aan te toonen, hoe groot de noodtoestand op Wie ringen is. Spr. wil bij de begrooting er op wijzen, dat het gemeentebestuur niet accoord gaat met den gang van zaken. De Voorzitter zegt dat het gemeentebe- stuur al 6 a 7 jaar bezig is met er op te wijzen, dat wat hier is gebeurd, niet in den haak is. Met voorbeelden licht spr. dit toe. Een aansporing tot meerdere activiteit heb ben B. en W. niet noodig. In Den Haag ziet men blijkbaar wel in dat er door het ge- meentebestuur zoo veel mogelijk is bezui nigd. Op het verhuizen van den overvloed van arbeiders wil spr. nog wel eens aan dringen. Er zal in dit opzicht raad geschaft moeten worden, of door woningbouw of anderszins. Mevr. de Wit wijst op den toestand in de hlieftstraat, de afwatering. De heer Bontkes bepleit het geven van cultureele filmvoorstellingen, de noodige ontspanning aan werkloozen in hun ge heel. De voorzitter zegt toe het in de vergade ring van B. en W. nader te zullen bespre ken. De heer Bontkes zegt dat bij flinke regem val de rioleering het water niet voldoende kan opvangen. Spr. noemt speciaal den Koogerwog. Ook t.a.v. de vuilnisbelt te Oos terland is de toestand onhoudbaar. De heer Bosker licht toe, dat in den Koo- gerweg een nieuwe rioleering komt en al les wat waaiweg vatbaar is moet worden verbrand. Hierna sluiting. 473ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 22 December 1936 Hooge Prljaen 25.000— 18715 5.000.1G94G 1.500.— 10031 1.000.— 19680 20738 400.— 7803 7850 200.— 17707 100.— 534 2477 4662 9311 I-.vj 13u30 14520 19896 Prijzen van 45.— 21 47 59 62 67 70 74 119 126 141 147 155 169 183 277 237 320 352 358 430 444 524 564 583 615 631 638 670 686 694 782 739 801 808 853 924 972 1020 1023 1046 1211 1305 1306 1320 1348 1350 1477 1497 1547 1556 1565 1572 1577 1605 1725 1746 1754 1771 1810 1819 1842 1885 1905 1927 1937 1973 1975 2018 2064 2080 2156 2133 2217 2238 2242 2258 2265 2290 2293 2360 2374 2388 2391 2398 2406 2422 2447 2453 2505 2513 2533 2609 2641 2645 2675 2717 2718 2763 2813 2815 2831 2970 2079 3027 3049 3050 3098 3107 3207 3252 3295 3313 3347 3356 3383 3386 3392 3485 3501 3516 3529 3534 3548 3567 3624 3641 3691 3716 3734 3840 3850 3859 3876 3953 3968 3969 3994 4047 4048 4131 4140 4166 4185 4246 4257 4296 4313 4338 4388 4401 4403 4407 4420 4428 4476 4501 4593 4649 4792 4843 4871 4998 5014 5054 5064 5129 5145 5149 5178 5281 5287 5299 5367 5371 5372 5411 5437 5454 5502 5518 5534 5549 5589 55S3 5680 5747 5751 5760 5767 5772 5785 5793 5825 5827 5834 5840 5843 5850 5869 5906 5916 5926 5989 6022 6028 6074 6238 6296 6348 6360 6433 6454 6462 6482 6504 6503 6611 6614 6624 6646 6665 6697 6715 6724 6736 6779 6792 6810 6812 6818 6914 6839 6967 6989 6997 7053 7098 7101 7127 7146 7148 7151 7157 7249 7316 7337 7307 7414 7441 7483 7546 7597 7603 7628 7657 76S2 7746 7755 7762 7776 7778 7797 7837 7874 7003 7929 7932 7969 8028 8033 8038 8050 8068 8080 8107 8141 8143 8239 8255 8277 8278 8285 8299 8324 8420 8466 8478 845S 8494 8526 8563 8614 8643 8662 8710 8726 8772 8773 8822 8846 8903 8936 8968 9005 9019 9024 0081 9093 9113 9232 9289 93S5 9366 9370 9441 9480 9484 9498 9520 9576 9598 9646 9651 9671 9684 9705 9714 9717 9732 9771 9775 9815 9829 9857 9859 9929 9982 9984 10036 10077 10092 10098 10135 10167 10234 10305 10321 10334 10372 10407 10459 10435 10524 10526 10542 10573 10601 10813 10619 10621 10665 10769 10812 10833 10841 10849 10859 108S2 10865 10878 10884 10924 10945 11044 11051 11073 11092 11109 11137 11171 11183 11212 11240 11266 11284 11321 11339 11341 11372 11373 11412 11456 11563 11576 11585 11595 11611 11614 11629 11642 11676 11686 11743 11750 11759 11771 11807 11808 11823 11353 11911 11974 12035 12041 12063 12091 12100 12124 12130 12161 12177 12197 12223 12239 12294 12305 12344 12360 12364 12406 12408 12416 12435 12446 12449 12500 12519 12528 12532 12546 12594 12898 32634 12750 12768 12785 12787 12791 12793 12807 12831 12847 12854 12800 12863 12803 12902 13032 13054 13086 13112 13116 13130 13143 13191 13273 13291 13314 13319 13346 13360 13440 13448 13463 13492 13517 13520 13568 13585 13586 13812 13718 13735 13774 13791 13801 13823 13876 13908 13928 14011 14030 14057 14066 14082 14084 14097 14113 14138 14153 14169 14190 14212 14294 14321 14356 14374 14381 14411 14481 14526 14527 14551 14583 14631 14673 14737 14758 14781 14814 14892 14921 14929 14945 14070 15002 15078 15030 15132 16138 15198 15220 15252 15263 15369 15370 15403 15418 16425 15449 15466 15474 15479 15491 15517 15541 15581 15582 15615 15654 16707 15807 15850 15910 15937 15977 16019 16047 16107 16113 16129 16152 16175 16188 16198 16284 16285 16295 16332 16350 16486 16405 16501 16500 16540 16593 16608 1662a 16742 16764 16839 16843 16862 16875 16892 16916 16960 16974 17014 17017 17018 17035 17139 17170 17188 17213 17231 17261 17265 17390 17403 17413 17426 17438 17450 17497 17522 17525 17545 17573 17579 17640 17642 17657 17711 17722 17746 17757 17794 17708 17825 17841 17851 17876 1803G 18038 18040 18049 18051 18053 18160 18182 18187 18208 18239 18250 18260 18281 18321 18351 18357 18365 18374 18405 18461 18478 18483 18438 18491 18599 18611 18614 18712 18717 18737 18791 18809 18831 18841 18854 18800 18884 18893 19040 19049 19072 19089 19093 19098 19186 19202 19265 19273 19328 19419 19443 19454 19488 19489 19516 19531 19559 19575 19584 19590 19595 19643 19687 19715 19726 19727 19756 19787 19873 19894 19914 19928 19933 19960 19972 19978 19983 19996 20049 20123 20162 20174 20253 20267 20322 20323 20338 20354 20423 20443 20491 20553 20555 20570 20599 20670 20682 20730 20753 20764 20793 20796 20864 20929 20933 20947 20960 20962 20998 Verbet. 3e klasse, le lijst: 16819 m. z, 16829J 18240 m. z. 18246. Da.JÏÏfdtir middenwajf" Onderweg is 't mid den van den weg niet de gulden midden weg, maar juist de „foute middenweg"! (Op wegen met vier rijbanen moet men steeds zooveel mpge- lijk rechts houden en alleen op de midden- baan komen bij het Inhalen. En op de lln- kerweghelft? Daar... nooit!)

Schager Courant | 1936 | | pagina 7