Raad Barsingerhorn Raad SchoorL PUROL er op! Die NACHT-HOEST zal ophouden akker's Abdijsiroop De witste tanden, Zijpe en Hazepolder Snip ver kouden? ampo daar lucht je van op! Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest beaint weer I Neem daarvoor nu de vanouds beproefde Akker's Abdijsiroop, welke dooreen nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nog sneller en nog krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde Hoest-geneesmiddel I Verlaagde prijzen i f 0.75, f 1.25, f 2.. per flacon. De Begrooting voor 1937 zonder discussie vastgesteld. De ver ordening op de heffing van kade- gelden ingetrokken. De voor stellen gaan er door als hamer stukken. Sluiting om half drie. Vergadering van den Raad op Woensdag 23 December 1936, 's middags om 2 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burge meester, tevens secretaris. De Voorzitter opent de vergadering en stelt .voor een telegram van gelukwensch te zen den naar aanleiding van het voorgenomen vorstelijk huwelijk, welk voorstel algemeene instemming kan vinden. Op een andere plaats zal de Voorzitter nog wel gelegenheid hebben een en ander over .deze blijde dagen te zeggen. De vaststelling van de notulen, wordt naar 'de volgende vergadering verschoven. Ingekomen stukken. Van de diverse ingekomen stukken zij vermeld een schrijven van den hr. J. Schlah- milch te Den Helder, waarin hij mededeelt zijn benoeming tot hoofd der o. 1. school aan te nemen; de heer Schlahmilch verzocht te vens zijn benoeming op 1 Januari a.s. te willen doen ingaan. B. en W. stellen voor aan het verzoek te Voldoen. Aldus besloten. Ingekomen is voorts een schrijven van Ged. Staten, betreffende het Raadsbesluit inzake verbetering van Ooster- en Blauwebrug. Me degedeeld wordt o.a. dat tegen de hieraan verbonden uitgaaf geen bezwaar bestaat. De rente van de te sluiten geldleening mag hoogstens 4 bedragen. B. en W. stellen voor het geldleeningsbe- gluit in dien zin te wijzigen. Na een toelichting van den Voorzitter, vraagt de heer Kater of rekening is gehou den met de gladheid van het dek, terwijl de heer Smit er op wijst, dat een groot gedeelte straat moet worden opgebroken. De vraag van den heer Kater beantwoordt 'de Voorzitter bevestigend en het bezwaar van den heer Smit deelt spr. niet. De heer Smit wil met 10 c.M. verlagen en niet met 20 c.M. Zijn voorstel kan evenwel geen meerderheid vinden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Er wordt in geen geval gehandeld in 'strijd met de reglementen, zoo deelde de Voorzitter nog mede. Begrootingen 1937. Aan de orde is de behandeling en vaststel ling van de gemeente- en bedrijfsbegrooting voor 1937. Door de commissie waren eenige kleine op merkingen gemaakt, waaraan door B. en W. yeeds is tegemoet gekomen. De begrooting wordt zonder discussie (vastgesteld; van de gelegenheid tot het ma ken van algemeene beschouwingen wordt geen gebruik gemaakt. Kwijtschelding van pacht. B. en W. 'stellen voor aan H. Bakker, pach ter van perceel Sectie B 148, groot 00.96.00 H.A. (pacht f72.96), over 1936 een nog te be rekenen bedrag kwijt te schelden, wegens iaanleg van het woonwagenkamp. Aldus besloten. B. en W. stellen voor over te gaan tot ver koop van de drie brandspuiten en tot, af braak van de brandspuithuizen te Haringhui zen en Kolhorn. Dit voorstel wordt gedaan naar aanleiding Van een opmerking van de begrootingscom- missie. Het' voorstel ontmoet geen bezwaar. De brandspuiten zullen publiek verkocht Vorden, de huisjes afgebroken. Ingetrokken wordt de verordening op de heffing van lcadegelden met bijbehoorende invorderingsverordening, ingaande 1 Jan. a.s De reden tot het heffen van kadegelden ïs verdwenen, daar de geheele leening voor de kaai is afgelost. De heer Kater vraagt of de kade enz. ei gendom van de gemeente is. De Voorzitter antwoordt ontkennend; het zijn polder-eigendommen. 200 opcenten op de personeele belasting. B. en W. stellen voor 200 opcenten op de personeele belasting 1937 te heffen. Voor 1936 werden geheven 185 opcenten top de hoofdsom der eerste drie grondsla gen wettelijk tarief en der overige grond slagen volgens het hoogere gemeentelijke .tarief. Ingaande 1 Januari 1937 zal dit hoogere gemeentelijke tarief voor de 4e t.m. 7e grondslag eveneens plaats maken voor het lagere wettelijke tarief. In verhand hiermede, zullen, ter voldoe ning aan de ten aanzien van de bijdragen uit het werkloosheidssubsidiefonds gestelde voorwaarden, 200 opcenten moeten worden geheven. De totale personeele-belastingdruk zal hierdoor niet verzwaard worden. Goedgevonden. In totaal beteekent deze verordening wel licht een kleine verlichting. Voor bevolkingsinlichtingen, Met betrekking tot de heffing van de hier- bedoelde leges golden tot. dusver geen be paalde voorschriften. Ingevolge de bij Kon. Besluit vastgestelde nieuwe bcvolkingsvoor- schriften moet het verstrekken van inlich tingen aan bepaalde openbare diensten ge schieden volgens een door den Gemeente raad vast te stellen tarief. B. en W. stellen derhalve y.Qor een yeror-. dening op de heffing en invordering van een vergoeding voor het verstrekken van bevolkingsinlichtingen vast te stellen. Aldus besloten. Vastgesteld worden eenige pensioensgrond slagen en de verordening die vermeldt de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd. Van Ged. Staten kwam nog een schrijven over de begrooting 1936, en waarin werd medegedeeld, dat nog eenige wijzigingen moeten worden aangebracht, o.a. dat de raming van de kosten voor werkloosheids- zorg moet worden teruggebracht. Na de toelichting wordt aan de opmerkin gen voldaan. De rondvraag. De heer Kater vraagt, wanneer B. en W. denken te beginnen met het opruimen van den overweg van de voormalige tramweg v. Ewijcksluis—Schagen. De Voorzitter antwoordt, dat het tegelijk zal gebeuren met het werk aan de brug, begin Januari. Voorts wijst de heer Kater op den toe stand waarin de sloot bij* de erven v. d. Horst verkeert en spr. wil die sloot doen uitkeuren. De Voorzitter merkt op, dat de gemeente die bevoegdheid niet heeft, maar B. en W. zullen een onderzoek instellen >en de betrok ken lichamen, die dwingend kunnen optre den, er dan mee in kennis stellen. De heer Smit brengt het euvel ter sprake, dat de streep bij hem van het wegdek is verdwenen. De Voorzitter zegt, dit. te weten. Het was er evenwel niet de tijd voor de streep over te schilderen. Overigens heeft spr. 'n andere oplossing op het oog, die hij straks in co mité naar voren zal brengen. Hierna volgt sluiting, waarbij de Voorzit ter de raadsleden dankt voor hun goede samenwerking in 't afgeloopen jaar en hen en hunne gezinnen een prettige Kerst en Oud en Nieuwjaar toewensèht. .(Applaus). indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL Vergadèring van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden, op Woensdag 23 December 1936, des namiddags 2.30 uur, in hotel „Het Wapen van de Zijpe" te Schagerbrug. Voorzitter de heer C. Tiel, dijkgraaf; secre taris-penningmeester de heer j. J. Bleek, op zichter de heer P. Kooij. Afwezig zijn de lieeren P. de Boer en G. Rademaker, met kennisgeving van verhin dering, wegens ongesteldheid. Na vaststelling van de notulen, worden diverse mededeclingen gedaan. Met het P.E.N. is een nieuw stroomleve- ringscontract gesloten, dat bij sterke water val wel voordeel voor den polder zal ople veren. De Bond van N.-H. Waterschappen had met succes bemiddeling verleend. Met het oog op het rouleersysteem had het Gemeentebestuur verzocht of de polder ge noegen wilde nemen met een rijksbijdrage voor een in werkverschaffing uit- te voeren werkobject van 65 in plaats van 90 Algemeen goedgevonden. Door het Dag. Bestuur wordt voorgesteld tot aanvulling van het Ambtenaren-regle ment en wel t. a. v. het ontslag bij het. be reiken van 70- dan wel 65-jarigen leeftijd door ambtenaren. De heer Bruin wil ook aan den secretaris penningmeester op 65-jarigen leeftijd ontslag verleenen en niet zooals door den Bond van Noordhollandsche Waterschappen wordt voorgesteld op 70-jarigen leeftijd. Op 65-jari gen leeftijd zijn de beste krachten er af, van hoogerhand heeft men zooveel zeggenschap t. a. v. het salaris, dat de betrokken ambte naar niet onverzorgd blijft. De Voorzitter zegt dat het een algemeene regeling is, om den secretaris-penningmees ter op 70-jarigen leeftijd te ontslaan. Het is in het. Algemeen Reglement, vastgelegd. Spr. is er trouwens niet voor ook, het is zittend werk. De heer V. Bakker is het met den heer Bruin eens en ook de heer Komen uit zich in dien geest. Aan de besprekingen wordt zoowel door den secretaris als den opzichter deelgeno men en de secretaris geeft, den heer Bruin in overweging de quaestie in het Dag. Be stuur te bespreken. Conform het voorstel van het Dag. Bestuur wordt dan besloten. De heer P. J. v. d. Oordt. vroeg wederom f25.reductie op zijn sluispacht en f8. op leidingwaterkosten. Algemeen goedgevonden. De ambtswoning voor den secre taris-penningmeester. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat door het Bestuur van de agenda worden afgevoerd de voorstellen: lo. tot aankoop van een terrein voor na te noemen gebouw. 2o. tot het bouwen van een gebouw waarin kantoor- en vergaderlokaal annex ambts woning. Toegelicht wordt dat. deze afvoering plaats vindt omdat de Adviescommissie niet ac- coord ging met de teekening en, zoo voegt de Voorzitter er aan toe, de gemeente, nou ja Van den heer Jb. de Moor te Schagerbrug is een brief ingekomen, waarin hij zijn huis met bijbehoorend terrein te koop aanbiedt voor f8000. De Voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Dignum dacht dat dit aanbod zou. worden aangehouden. De heer Bruin beaamt dit.; voorloopig aan houden in verband met de afkeuring van het nieuwe gebouw door de Advies-commis sie. Spr. licht toe dat het Dag. Bestuur voor deze zaak naar Amsterdam moet. De heer Dignum wil eerst een onderzoek ingesteld zien naar het door den heer De Moor aangeboden gebouw en dat daarna het Dag. Bestuur naar Amsterdam gaat. Aldus wordt besloten. Voor den dienst. 1937 worden vastgesteld de regelen t. a. v. de gelden die ten laste van ongebouwde en gebouwde eigendommen worden gebracht. Gebleken is dat ten hoogste 3 van ge bouwde eigendommen mag worden gelieven, gevende een opbrengst, van ruim f4000. Opgemerkt wordt dat een opbrengst van f6000 was getaxeerd, doch het is een uit spraak van de Kroon dat het percentage niet hooger dan 3 mag zijn. De opbrengst zal komen ten bate van de sloot- en weggelden. Aldus wordt besloten. Een oude strijd geëindigd. Classificatie van de landerijen. Door het Dag. Bestuur wordt voorgesteld, op de leggers terug te brengen tot de egale- ments-klasse resp. nollenklasse, die egale- mentslanden of nollenlanden, welke in 1917 zijn overgebracht naar de Contribuabel- klasse en thans nog de kenmerken hebben van egalementsland resp. nojlenland. De Voorzitter hoopt dat op deze wijze een zaak, die zooveel warme hoofden heeft ver oorzaakt, dan achter de rug is. Spr. herin nert er aan, dat voor contribuabel land de lasten van 1/5 op 21/^/5 zouden worden ge bracht. De heer Van der Oord wijst op den strijd die jaren lang is gestreden en die een be tere -zaalc waardig was. en ook spr. zal blij zijn als deze zaak nu voor goed aan kant komt. Het zal echter moeilijk zijn te bepalen of de bedoelde landerijen de kenmerken nog vertoon en. De heer Komen merkt op, dat het wel ge makkelijk is om met één pennestreek de lan derijen terug te brengen naar den ouden legger, maar spr. wijst er op dat het voor den een voordeel oplevert, voor den ander nadeel, dat de betaling van polderlasten be treft. De Voorzitter wijst er op dat de strijd van 1916 af bestond en men dus deze wijziging kon verwachten. De heer Van der Oord meent dat men met het koopen toch wel geen rekening met die weinige meerdere kosten gehouden zal heb ben. De heer Dignum ziet de moeilijkheden van een regeling in, maar voor alles verheugt hij Het rijwielpad. Hulpverlee ning bij brand door Alkmaar. De begrootingen 1937. De ge- meentebegrooting niet sluitend verkregen. De gemeente Schoorl noodlijdend. De Schoorlsche korenmolen tande loos. De Julianafeesten. Geldzaken. Conversie van di verse leeningen. Salarisverla ging voor de schoolschoonmaak- sters. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdagmiddag twee uur in het gemeente huis. Afwezig waren weth. Bijl en de heer Gutter. Voorzitter, Barton Van Fridagh, burge meester, secretaris de heer Boelonje. Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom. De notulen van de vergadering van 11 November j.1. werden' onveranderd vastge steld. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDEDEELINGEN Processen-verbaal van kasopname bij den Gemeenteontvanger alhier ten bedrage van f 2437,52; bij den Penningmeester van het Maatschappelijk Hulpbetoon alhier, ten be drage van f 48.93 ¥ibij den Directeur-Ad ministrateur van het G.E.B. en G.G.B. ten bedrage van onderscheidenlijk f 7408,98 en f 3010.49 met welke bedragen de betreffen de boeken overeenstemden. Voor kennisgeving aangenomen. De heer J. Veenis e.a verzochten, den Mid denweg ook wel genamd Achterpad aan het openbaar verkeer te onttrekken B. en W. stellen uiteraard voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. Zoowel in het belang der ingezetenen, als in dat der vreemdelingen is het gewenscht ter plaatse een voetpad te behouden Na een kleine opmerking werd aldus be sloten. De heer J. J. Ekkenbus, verzocht hem ter verkrijging van een voorschot als be doeld in art. 13 der Landarbeiderswet een voorschot te verleenen van f 2545.- De aanvrage voldoet aan de ter zake dooi den Minister van Financiën gestelde ei- schen, weshalve B. en W. voorstellen het gevraagde voorschot te verleenen. Aldus besloten. De oudercommissie der O. L. School te Groet en de Buurtvereeniging te Schoorl, verzoeken resp. tot het doen verbeteren van het schoolplein bij de O. L. School te Groet en van de kom in het dorp Schoorl en de Paardenmarkt. B. en W. deolen mede, dat zij met in acht neming der beschikbare gelden, onderhoud, verbetering, enz. der wegen zooveel moge lijk bevorderen. In de betreffende gevallen is geen afdoende verbetering te verkrijgen, daar een richtige afvoer van het regenwater niet mogelijk is. B. en W. stellen derhalve voor de betref fende verzoeken voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. zijn hierin diligent. Het voorstel B. en W. werd aangenomen. Voorz. merkte op, dat het schoolplein te Stroet wel in goede staat is. Als het hard regent kan men er niets aan doen. HET RIJWIELPAD. De buurtvereeniging te Schoorl de R.K. Middenstandsver. „De Hanze" Afd Schoorl en de V.V.V. Noordkennemerland, verzoeken het aan te leggen rijwielpad door de kom van het dorp Schoorl te projecteeren en voorts het tracé zoodanig te bepalen, dat bestaande wandelwegen niet verloren gaan. B. en W. declen mede onder verwijzing naar hot ter zake besprokene in de Raads vergadering van 11 November j.1. en in de daaraan voorafgaande Raadsbij eenkomst, dat het pad reeds is geprojecteerd en de betreffende aanvrage inmiddels naar het departement is verzonden. Indien thans we der wijziging in het ingezonden plan werd gebracht, zou dit de Ministerieele beschik king weder belangrijk vertragen, terwijl bij de voorgestelde wijziging van het plan de verhouding tussehen de bijkomende kosten en de arbeidslooncn nog ongunstiger zal worden, zoodat do mogelijkheid ontstaat, dat dit voor onze Gemeente zoo belangrijke werkverschaffingsobject, dan geen doorgang zal vinden. B. en W. stellen voor deze stuk ken voor kennisgeving aan te nemen. zich er over als de strijd die zooveel jaren heeft bestaan, geëindigd wordt. Daarom hoopt spr. dat het voorstel van het Dag. Be stuur met algemeene stemmen wordt aan genomen. Aldus geschiedt. Conform het voorstel van het Dag. Be stuur wordt geregeld de z ekerheidstelling door den Penningmeester, terwijl de verga dering eveneens accoord gaat met de door het Bestuur voorgestelde wijziging van de Keur. (De ontwerpen hiervan, zoomede de bijlage t.a.v. de instructie voor den penning meester, werden niet aan de pers verstrekt, bijzonderheden kunnen we daarom niet ver melden.) Voor de in aanbouw zijnde molenaarswo ning in polder K zal een leening worden aangegaan van f 2000. T.a.v. de gewijzigde instructie voor den penningmeester vraagt de heer Dignum of de penningmeester zelf geen bezwaar heeft wat niet het geval blijkt te zijn. Het is ook op de griffie besproken, zegt de penning meester. Tot leden van de commissie voor het na zien der rekening 1936 en begrooting 1937 worden benoemd de heeren Bakker, Komen en van der Oord. Bij de rondvraag klaagt de heer Over over den te hoogen waterstaat bij" de ijsbaan te 't Zand. Heeft reeds de aandacht van het bestuur. De heer Dignum roept de medewerking van het polderbestuur in voor het verkrij gen van een gelegenheid tot het lossen en laden aan den westkant van het kanaal bij de Stolpen. Ook de Kamer van Koophandel en Schut- tevaer zijn hierin reeds gemoeid. De Voorzitter zegt de gevraagde mede werking toe. Hierna sluiting. De heer Kaandorp wilde zich aan het plan houden en niet de eene kom wel en de andere niet aan doen. De heer Winder wees op de hiaten welke nog zijn opengelaten. Dus zou hier ook wel wat kunnen worden gewijzigd. Voorzitter: Als het maar niet meer kost. De heer Winder meende dat het niet veel meer zou kosten. De heer Duijn dacht dat er nog geen pad geprojecteerd was, tenminste niet in c'»i Raad spr. zou het rijwielpad willen aflas- schen omdat de middenstand er tegen is Spr "•ilde juist de wegen in de kommen ont- sten. Als het pad naast de weg komt kan men het wel weg laten. Dan heeft het geen zin. De heer Schermer meende, dat men er nog wel eens over kon praten. Voorz. wilde maar afwachten hoe Hooger hand er over denkt, ook in verband met de financiën. De heer Blom zeide, dat de meening van de Middenstand was, dat het pad door Schoorl zou kómen en niet door de andere doelen der gemeente. Wij hebben echter be sloten dat het er achter om zou gaan. Spr. dacht dat men het rijwielpad had gebracht voor het belang van Schoorl. De Middenstand is er nu tegen omdat ze ex- schade van hebben maar dan blijft er niets meer over. Spr. meende dat men beter actie had kunnen voeren voor het gratis of te gen lage pi'ijs beschikbaar stellen van de voor het rijwielpad benoodigde grond, Vorz. merkte op dat dit uit het hart van B. en W. was gegrepen. Hulpverleening bij brand- B. en W. stellen voor om met de Gemeen te Alkmaar eerj gemeenschappelijke regeling aan te gaan als bedoeld in artikel 129 dei- Gemeentewet met betrekking tot hulpver leening hij brand, overeenkomstig ontwerp regeling. B. en W. zijn van meening, dat ter ver zekering van een juiste hulpverleenMg bij brand het aangaan van de betreffende rege ling zeer gewenscht is. Temeer nog, waar het Brandweercorps der Gemeente Alkmaar hij uitstek deskundig is. De regeling gaat in op 1 Januari 1937 en geldt voor den duur van 3 jaar, hij niet op zegging wordt deze termijn geacht telken male voor een jaar te zijn verlengd. De jaai'lijksche vergoeding bedraagt f 30.—. De heer Winder vroeg of ook andere ge meenten waren gevraagd. Voorzitter antwoordde dat men een over eenkomst had met Warmenhuizen, Bergen en Zijpe, doch dan is het gebruik van de spuit duurder. De heer Winder: Waarom heeft men dan Alkmaar gevraagd? De voorzitter wees op de geschooldheid van het personeel te Alkmaar. De heer Duijn dacht dat men meer had aan Alkmaar dan aan Warmenhuizen. Alkmaar heeft motortractie en Wai-menhuizen paar- dentractie. De Alkmaarsche brandweer is vooi-ts het vlugst te alarmeex-en. Dat heeft de practijk bewezen. De heer Bijl komt ter vergadering. Opgemerkt werd nog, dat Bergen'en War menhuizen ook bij Alkmaar zijn aangesloten. De heer Duijn wees nog op het gebrek aan water. Voorzitter antwoordde, dat de mogelijkheid van 't maken van brandspuiten zal worden onderzocht. Daarna werd het voorstel aangenomen. DE BEGROOTINGEN VOOR '37. MAATSCHAPPELIJK HULPBE TOON. B. en W. stellen ovor de begrooting 1937 van het Maatschappelijk Hulpbetoon vast te stellen op een totaal van ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst van f 7515.54. De heer Kaandorp rapporteerde over het onderzoek van alle begrootingen. Ten aanzien van M.H. stelde de commis sie voor de uitkeeringen aan kleeding te verhoogen met f 100.en die in geld met f 200.—. Daarom het gemeentesubsidie met f 300.te verhoogen. Aldus werd besloten, waarna de begi-ooting werd vastgesteld. VLEESCHKEURINGSDIENST. De begrooting 1937 van den Vleeschkeu- ringsdienst Kring „Schoorl" sloot op een totaal van f 2765.voor den gewonen dienst en f 300.— voor den kapitaaldienst. Aldus vastgesteld. HET ELECTRICITEITSBEDRIJF. De begrooting van het gem. electriciteits- bedrijf gaf voor den gewonen dienst een undcij'fer aan van f 27653. Kapitaaldienst nihil. De winst is i 2100.-% DDampo in beide neusgaten en de ge neeskrachtige dampen diep inademen. Pot 50. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. DEN HELDER De post administratie-kosten f 900.waar de commissie inlichtingen over verzocht, zal na de vergadering worden toegelicht. Aldus vastgesteld. GASBEDRIJF. De begrooting van het gem. gasbedrijf sloot in ontvangsten en uitgaven voor den' gewonen dienst op f 13603.kapitaaldienst f 5900.—. Ook hier werd naar de administratiekosten geïnformeerd. Aangedi'ongen werd op het zoeken van meer rendement, bijv. door gas kachels in de school te plaatsen. Vooxa. antwoordde dat dit in overweging wordt genomen. Verder wordt reclame voor gas gemaakt. Wethouder Bijl merkte op, dat het ge meentehuis met gas verwarmd werd als proef. Daarna volgde vaststelling. DE GEMEENTEBEGROOTING. IS NIET SLUITEND TE MAKEN DAARDOOR DE GEMEENTE NOODLIJDEND. De gemeentebegrooting sloot op een totaal in ontvangst en uitgaaf, gewone dienst van: f173.834.53, kapitaaldienst f 39.828.10. B. en W. deelen mede, dat in verband met de hooge uitgaven t.b.v. de werkloosheids voorziening en het feit dat belasting verhoo ging niet meer mogelijk is, de begrooting voor 1937 niet sluitend is te maken. De van het Rijk te vragen bijdrage is nog aanzien lijk hooger dan voor 1936 en bedraagt voor 1937 f 11.694.31. De gemeente wordt daardoor gerangschikt in de groep der z.g. noodlij dende Gemeenten. Eenige opmerkingen wei-den m.a.v. de gemeentebegrooting gemaakt, o.m. over de ligkosten voor de plezierjachten, welke zul len worden herzien. Men zal zich hierbij toetsen aan de kaïmpeergelden. De begrooting werd z. h. st. aangenomen. HERSTELLING SCHOORLSCHE KORENMOLEN. B. en W. stelden voor een suppletoire be grooting voor 1936 vast te stellen tot een bedrag van f 350.-, voor ankoop van zei len en herstelling der Korenmolen en f 180 voor verplaatsing van het houten schoollo kaal naar een terrein achter het Raadhuis. De credieten tot deze bedragen waren reeds eerder verleend. Den heer Blom was ter oore gekomen, dat de noodige reparatie een gevolg geweest is van ondeskundigheid van den molenaar. Spr. maande aan tot voorzichtigheid. Voorz. antwoordde dat het vermoeden juist is. De heer Duijn wees op de moeilijkheid om in een jaar molenaar te zijn. Spr. zou een gedeelte van de kosten voor rekening van den huurder willen laten ko men. Het was misschien beter geweest, als de wieken er af gewaaid waren. Op de vraag van den heer Winder ant woordde de voorz. dat de molenaar voor het gebeurde aansprakelijk is gesteld. „De Hollandsche Molen" zal misschien nog wat bijdragen. Als het zoo doorgaat, zal men tenslotte toch moeten ophouden. Wethouder Schermer zeide dat de mole naar het nog moet leeren. Laat ons wat leergeld betalen. Spr. was voor het over dragen van de verantwoordelijkheid. Spr. zou niet gaarne willen dat het gebeurd was, zooals de heer Duijn opmerkte. Het voorstel werd aangenomen. Benoemingen. Wegens periodieke aftreding per 1 Janu ari 1937 stellen B. en W. voor tot benoeming over te gaan van een lid van Maatsch. Hulp betoon. Benoemd werd de heer Krimp met 5 stemmen. De heer Polle had 1 stem. Tot lid van de commissie tot wei-ing van schoolverzuim werd Mej. G. Mereboer geko zen. Voor de Julianafeesten werd een bedrag van f 50 beschikbaar gesteld voor het ver sieren van de gemeente en f 0.25 per leer ling voor- de kinderfeesten. De electr. sti-oom voor de verlichting zal gratis geleverd worden. De salarissen van de schoolschoonmakers I werden teruggebracht op de volgende bedra gen: Mej .A. Duin—de Graaf te Bregtdorp van f 175 op f 125; Mej. J. A. SmitOostin- die te Groet van f 160 op f 125, J. Ridder te Schoorl van f 277.77 op f 175. Een en ander n.a.v. door Ged. Staten ge- maakte opmerkingen. De heer Blom verklaarde tegen deze sala- ris verlaging te zijn. Men begint steeds aan do laagste i.p.v. aan de hoogste. Bij de rondvraag bracht de heer Blom een kwestie van een in werkverschaffing geschorste werklooze tersprake, welke voorz wel na de openbare verg. wilde behandelen De heer Blom zeide nog, dit wel een bij zonder geval te vinden, vooi-al voor de ni'- beiders die nog niet in de werkverschaffing zijn. Dit is een geval van öngewenschte loondruk waardoor de patroons die wel het loon willen betalen schade ondeiwinden. Met de wensch van de heer Kaandorp om de oude menschen die voor de gemeente werken niet te koud te laten zitten zal re kening worden gehouden. Naar aanleiding van een opmerking van de heer Duijn over de stagnatie van het houwen, werd door de heer Blom op de wenschelijkheid van een herziening der bouwverordening gewezen. De kosten van de verkeerde teekening zullen de gem. opzichter en de architect sa men betalen. Daarna sluiting met de beste wenschen voor het jaar 1937. Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- eii Snijwonden, Ontvellingen, en allerlei Huid Ver wondingen Het verzacht en geneest

Schager Courant | 1936 | | pagina 14